پزشکان

بهترین دکتر واریس در اصفهان【سال 1402】❤️ + لیست 10 تایی

در این مقاله قصد داریم 10 مورد از بهترین دکتر واریس در اصفهان را به شما عزیزان معرفی نماییم تا با مراجعه به آن ها بتوانید به درمان این بیماری بپردازید. یکی از شایع ترین بیماری ها به خصوص در بین بانوان، بیماری واریس می باشند که معمولاً فشار آن بر روی پاها از تمامی نقاط بیشتر است. واریس به رگ های تحت فشاری می گویند که در نزدیکی سطح پوست دیده می شوند. در واقع هرگونه سیاه رگ که نزدیک سطح پوست باشد می تواند تبدیل به رگ های واریسی شود و ظاهر پاهای شما را نیز تحت تاثیر خود قرار دهد. پس اگر شما نیز از این بیماری رنج می برید و به دنبال راهی جهت بازگرداندن زیبایی به پوست خود هستید، این مقاله را تا انتها مطالعه کرده و همراه ما باشید.

واریس چیست؟

همان گونه که ذکر کردیم، رگ های تحت فشاری که در نزدیکی سطح پوست قرار دارند و زیبایی ظاهری آن را نیز دچار اختلال می کنند، واریس نامیده می شوند. هرگونه سیاه رگی که به سطح پوست شما نزدیک باشد می‌ تواند در شرایط مختلف تبدیل به رگ های واریسی شود و هنگام گشاد شدن، پر از خون شدن، و بزرگ شدن رگ ها ایجاد شود. این بیماری معمولاً خود را با علائم قابل تشخیصی نشان می‌ دهد که از مهم ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • مشاهده رگ هایی که به رنگ آبی و یا بنفش تیره در نقاط مختلف بدن پدیدار می شوند.
 • مشاهده سیاه رگ های پیچ خورده بر روی پا و سایر نقاط بدن
 • درد کشیدن پس از نشستن و ایستادن به مدت طولانی
 • تغییر رنگ پوست در اطراف رگ های واریسی و خارش در اطراف رگ ها
 • سوزش و گرفتگی عضلات و تورم آن ها در نواحی مختلف و به خصوص در قسمت ساق پا
 • احساس درد یا سنگینی در پاها و گرفتگی عضلات در ساق و مچ پا

موارد نام برده شده از مهم ترین علائم بیماری واریس می باشند که در صورت مشاهده هر یک از آن ها می بایست هر چه زودتر به بهترین دکتر واریس در اصفهان مراجعه نمایید. همچنین در نظر داشته باشید که رگ های عنکبوتی با رگ های واریسی دارای تفاوت هایی می باشند و نباید آن ها را با یکدیگر اشتباه بگیرید.

رگ های عنکبوتی بسیار کوچک تر از رگ های واریسی می باشند و نزدیک تر به سطح پوست قرار می گیرند. این رگ ها معمولاً به رنگ قرمز و یا آبی می باشند و می توانند روی صورت نیز دیده شوند. به این دلیل که شباهت زیادی به تار عنکبوت دارند به آن ها رگ های عنکبوتی گفته می شود که می توانند ظاهر بدن شما را نیز بسیار ناپسند جلوه دهند.

هم اکنون تمامی شما عزیزانی که از بیماری واریس رنج می برید می توانید بهترین دکتر واریس در اصفهان مراجعه نمایید و از خدمات مورد نیاز خود بهره مند شوید. همچنین اگر شما عزیزان دچار اختلالات پوستی دیگر شده‌ اید به بهترین دکتر پوست در اصفهان مراجعه نمایید تا هرچه سریع‌ تر آن ها را شناسایی کرده و به درمان آن ها بپردازد.

ویژگی بهترین دکتر واریس در اصفهان

واریس یکی از انواع بیماری هایی می باشد که پوست شما را نیز دچار اختلال کرده و ظاهری ناپسند به آن می دهد. این بیماری در صورت عدم توجهی به علائم آن می‌ تواند عوارض و مشکلات بسیاری برای افراد به وجود آورد و سلامت او را دچار اختلال کند.

تمامی شما عزیزان پس از مشاهده علائم اولیه بیماری واریس می‌ بایست به بهترین دکتر واریس در اصفهان مراجعه نمایید و هر چه سریع تر به درمان آن بپردازید. پزشک منتخب شما در این حوزه می بایست از ویژگی های برتری برخوردار باشد که از مهم ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بهترین دکتر واریس در اصفهان می بایست بیماری واریس شما را هرچه زودتر تشخیص داده و با روش های درمانی مناسب به درمان آن بپردازد.
 • پزشکان منتخب شما در زمینه درمان واریس می بایست با روش های درمانی خود از تجمع طولانی مدت خون در پاهای شما جلوگیری نمایند و زیبایی ظاهر پوست شما را بهبود بخشند.
 • بهترین دکتر واریس در اصفهان می بایست مدارک تخصصی خود را از بهترین دانشگاه های پزشکی کشور دریافت نموده باشد و دارای تجربه بالایی در این زمینه باشد.
 • پزشک منتخب شما در زمینه درمان بیماری واریس می‌ بایست تمامی علائم و نشانه های بیماری واریس را شناسایی نماید و از پیشروی آن در قسمت های مختلف بدن جلوگیری کند.
 • بهترین دکتر واریس در اصفهان می‌ بایست قیمت های کاملا منصفانه برای تمامی خدمات خود در نظر بگیرد.

همچنین شما عزیزان که مبتلا به بیماری واریس هستید می توانید به بهترین دکتر قلب در اصفهان مراجعه نمایید تا هرچه سریع تر این بیماری را در بدن خود ریشه کن کنید.

عوارض بی توجهی به بیماری واریس

تورم پاها به دلیل مایع ادم: ادم مایه ای می باشد که به طور معمول در اطراف مچ پا جمع می شود. اگر به بیماری واریس خود اهمیت ندهید و جریان بازگشتی خون به درستی کار نکند، این امر به طور دائم حجم خون در رگ های تان را افزایش داده و موجب افزایش فشار در رگ های پاتولوژیک نیز خواهد شد. در نتیجه این مایع رگ های خونی شما را ترک کرده و در بافت ها تجمع می کند که موجب تورم پاهای شما خواهد شد. اگر این روند به صورت طولانی مدت ادامه یابد می تواند منجر به تغییرات مزمن پوستی نیز شود.

تغییر رنگ پوست: یکی دیگر از اختلالات افزایش مایع ادم، تغییر رنگ پوست و تغییرات مزمن پوست می باشد. این مایع اختلالات جدی در گردش خون و تغذیه پوست ایجاد می‌ کند و اگر سال ها ادامه داشته باشد، توان پوست برای مقابله با آن را از بین می برد. نشت رنگدانه های آهن به بافت ها ممکن است موجب تغییر رنگ قهوه ای تیره پوست شما شود که این تغییر رنگ در قسمت پایینی پا بیشتر مشاهده می شود.

التهاب رگ ها: ترومبوفلبیت یک اصطلاح پزشکی می باشد که به منظور التهاب دردناک رگ های سطحی با بیماری واریس است. در صورت عدم توجهی به این بیماری ممکن است رگ های شما التهاب نمایند و در برخی شرایط مانند یک نخ یا یک گره در بدن احساس شوند.

زخم وریدی پا: این زخم ها زخم های باز می باشند که به خودی خود بهبود نمی شوند. این عارضه در 7 درصد از جمعیت بزرگسالان آلمان رخ داده است و از عوارض عدم توجهی به بیماری واریس می باشد. علت اصلی پدیداری این زخم ها عدم گردش خون و فقدان مواد مغذی در بافت های بدن می باشد.

عوارض بی توجهی به بیماری واریس

روند تشخیصی بهترین دکتر واریس در اصفهان

پزشک منتخب شما در حوزه درمان واریس، ابتدا معاینه های فیزیکی جهت تشخیص رگ های واریسی انجام می دهد و در صورت لزوم از آزمایش ها و یا روش‌ های دقیق تر جهت شناخت وسعت این مشکل استفاده می کند. او علائم فیزیکی بدن شما را به صورت دقیق بررسی کرده و ظاهر پوست شما هنگام ایستادن و یا نشستن را نیز تحلیل می نماید.

بهترین دکتر واریس در اصفهان، در مورد احساس درد از شما سوال می کند و در صورت نیاز از سونوگرافی داپلکس استفاده می کند. این سونوگرافی ترکیبی از سونوگرافی سنتی و داپلر می باشد که برای چاپ تصاویر از امواج صوتی استفاده می کنند. در این سونوگرافی جریان خون در رگ ها بررسی می شود و لخته های خونی به صورت دقیق شناسایی می شوند.

یکی دیگر از روش های شناسایی واریس توسط بهترین دکتر واریس در اصفهان، آنژیوگرام می باشد که در این روش به داخل ورید های بدنتان رنگ تزریق می کنند و اشعه ایکس تصویری از رنگ ها را به صورت دقیق تر نشان می دهد. پزشک تان با بررسی و شناسایی دقیق این بیماری راه های درمانی بسیاری همچون لیزر اندو ونوس، اسکلروتراپی هدایت شده، رادیوفرکوئنسی برای شما در نظر می‌ گیرد تا در مدت هر چه سریع تر به درمان این بیماری بپردازید.

کلام آخر

رگ های واریسی معمولاً در قسمت های پایینی و به خصوص در پاها ایجاد می‌ شوند و می‌ توانند به مرور زمان بزرگ تر و متورم شوند. این رگ ها ظاهر پاهای شما را نیز ناپسند می کنند و اعتماد به نفس شما را نیز کاهش می دهند. اگر شما نیز به علت ابتلا به بیماری واریس دچار کاهش اعتماد به نفس در ظاهر خود شده اید می بایست هر چه سریع تر به بهترین دکتر واریس در اصفهان مراجعه نمایید.

در این مقاله سعی داشتیم 10 مورد از بهترین دکتر واریس در اصفهان را به شما عزیزان معرفی نماییم تا بتوانید با مراجعه به آن ها، سلامت را به بدن خود باز گردانید. سپاسگزاریم که تا انتها همراه ما بودید و این مقاله را مطالعه نمودید. لطفا نظرات و یا پیشنهادات خود را از طریق سایت جراحتو با ما در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا