کاشت ابرو

مراقبت های ضروری و بسیار مهم بعد از کاشت ابرو【سال1403】⚡

ما امروز قصد داریم شما را با مراقبت های ضروری و بسیار مهم بعد از کاشت ابرو آشنا کنیم. افراد ممکن است از بدو تولد ابرو نداشته باشند و برخی افراد نیز دارای ابروهای بسیار کمی می باشند. چنین افرادی می توانند با مراجعه به بهترین دکتر از این روش استفاده کنند. برای رسیدن به نتایج خوب باید مراقبت های ضروری بعد از کاشت ابرو را رعایت کنید. ما در این مقاله مراقبت های ضروری و بسیار مهم بعد از کاشت ابرو را در اختیار شما قرار داده ایم، پس تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید.

کاشت ابرو طبیعی چیست؟

کاشت ابرو یکی از اقدامات زیبایی می باشد که در آن فولیکول های مو از ناحیه ای از بدن مانند پوست سر برداشت می شود و در قسمت هایی از ابرو قرار داده می شود. افرادی که دارای ابروهای نازک و کم پشت هستند می توانند از این روش استفاده کنند. در برخی از موارد افراد دوست دارند با کاشت ابروهای طبیعی، ابروهای خود را پرپشت تر نشان دهند. برای انجام این کار باید به پزشکی با مهارت مراجعه کنید زیرا این کار به مهارت بالایی نیاز دارد.

کاشت ابرو دارای هدف هایی است که از هدف آن می توان به ترمیم و بهبود شکل و ظاهر ابروها و ایجاد ابروی پرتر و طبیعی تر اشاره کرد. کاشت ابرو بسیار طبیعی است و موهای کاشته شده مانند موهای اصلی ابرو رشد می کنند و افراد می توانند ابروها را کوتاه کنند. ابروها جزء اعضای بسیار مهم و تاثیرگذار می باشد. برای انجام کاشت ابرو باید به بهترین و با تجربه ترین پزشک و بهترین کلینیک مراجعه کنید. برای انجام این کار به بهترین دکتر کاشت ابرو در تهران مراجعه کنید.

کاشت ابرو طبیعی چیست؟

مراقبت ‌های مهم بعد از کاشت ابرو

بعد از انجام کاشت ابرو باید اقداماتی را انجام دهید تا به نتایج خوبی برسید و دچار عوارض منفی نشوید. پزشک برای شما نکاتی را بیان می نماید که باید به خوبی رعایت کنید. مراقبت های ضروری و بسیار مهم بعد از کاشت ابرو عبارتند از:

مراقبت از زخم ‌ها

کاشت ابرو سبب ایجاد زخم هایی می شود. برای جلوگیری از عفونت و بهبود سریع زخم‌ ها، مراقبت هایی باید انجام شود که چنین مراقبت هایی شامل استفاده از محصولات ضدعفونی کننده و پانسمان ‌های مراقبتی معرفی شده توسط متخصص می ‌شود.

کشیدن بخیه ‌ها

بعد از انجام کاشت ابرو باید توجه داشته باشید که دو هفته بعد از انجام این کار باید به پزشک جهت کشیدن بخیه ها مراجعه کنید. البته این در صورتی است که از روش برداشت نواری کاشت ابرو انجام شود.

محافظت از ابروها در مقابل نور خورشید

بعد از انجام کاشت ابرو باید از ابروهای خود به خوبی مراقبت کنید. اشعه ای که در نور خورشید وجود دارد به فولیکول ‌های کاشته شده آسیب می ‌زند. باید سعی کنید از قرار گرفتن مستقیم در معرض نور خورشید پرهیز کنید. هنگام بیرون رفتن سعی کنید از کلاه لبه ‌دار و عینک آفتابی با شیشه‌ های بزرگ استفاده کنید این کار سبب محافظت از ابروهای شما می شود.

اجتناب از دست زدن و خارش ابروها

بعد از انجام کاشت ابرو، ابروها بسیار حساس می شوند و ممکن است احساس خارش در محل کاشت ابرو داشته باشید که به هیچ عنوان نباید به ابروها دست بزنید زیرا ممکن است خاراندن و دست زدن به ابروها منجر به آسیب و سست شدن فولیکول‌ های تازه کاشته شده شود. می توانید با مشورت از پزشک از داروهای ضد حساسیت مانند سیتریزین استفاده کنید.

نحوه شستشو ابروها

چگونگی شستشو ابروها را باید به خوبی بدانید. درطول دوره بهبودی بعد از کاشت ابرو، پزشک درباره شستشو ابروها نکاتی را به شما می گوید که باید به خوبی رعایت کنید. نخست سعی کنید از آب استفاده نکنید و به جای آب از دستمال مرطوب برای پاک کردن صورت استفاده کنید. بعد از چند روز می توانید از آب برای شستشو صورت خود استفاده کنید. فشار زیادی به ابروها وارد نکنید و بسیار آرام ابروها را بشویید. اگر به دنبال موادی برای شستشو هستید استفاده از شامپو و صابون بچه می‌تواند بهترین گزینه برای شستشوی صورت باشد. این دو محصول برای پوست های حساس ساخته شده اند و گزینه خوبی هستند.

انواع روش های کاشت ابرو

کاشت ابرو دارای روش های مختلفی است که در این قسمت روش های مختلف آن را در اختیار شما قرار داده ایم. برخی از انواع رایج و متداول روش های کاشت ابرو شامل موارد زیر می شوند:

روش کاشت مستقیم مو (DHI)

در کاشت مو به روش DHI، پزشک از نوعی ابزار به نام چوئی (Choi) استفاده می کند. در این روش پزشک فولیکول‌ های مو را از ناحیه اهدا کننده استخراج می کند و کاشت فوری آن‌ ها در ناحیه گیرنده با استفاده از ابزار مخصوص قلم مانندی به نام Choi implanter انجام می شود. چوئی ابزاری است که موها را بسیار دقیق و کنترل شده استخراج می کند و همزمان سوراخ هایی در ناحیه کاشت ایجاد و فولیکول های استخراج شده را در داخل این سوراخ ها قرار می دهد. این روش یکی از روش هایی است که بسیار دقیق انجام می شود.

روش استخراج واحد فولیکولی (FUE)

اف یو ای یکی از روش های کاشت ابرو است که جزء روش های جدید کاشت ابرو به شمار می رود. در این روش تک تک فولیکول ‌های مو از ناحیه اهدا کننده مانند پشت سر برداشت می ‌شوند. در این روش از یک ابزار کوچک به نام پانچ استفاده می شود و موها به صورت تکی جدا می‌ شوند این موها در محل مورد نظر پیوند زده می ‌شوند. این روش یکی از روش های کم تهاجمی است و هیچ جای زخم خطی روی نواحی مختلف به جا نمی گذارد.

روش کاشت موی واحد فولیکولی (FUT)

از دیگر روش ها می توان به روش اف یو تی اشاره کرد. در روش اف یو تی، بخشی از پوست از ناحیه پشت سر برداشت می ‌شود و سپس به شکل نواری برش داده می ‌شود. این روش تهاجمی است. بخش‌ های کوچک تری که دارای واحدهای مویی هستند، استخراج و در منطقه ابرو کاشته می ‌شوند. این روش از روش اف یو تی برای برداشت تعداد بیش تری از واحدهای فولیکولی مویی استفاده می ‌شود.

روش کاشت ابرو با استفاده از دستگاه اتوماتیک ربات Artas

در این روش از برخی ربات ‌ها و هوش مصنوعی به عنوان یک کمک ماشینی استفاده می شود. این ربات‌ ها دارای دقت بالا و سرعت بالایی می باشند. چنین ربات هایی به سرعت موهای ابرو را استخراج و در محل مورد نظر کاشت می ‌کنند. این روش دارای نتایج بسیار خوبی از لحاظ بهبود دقت عمل و سرعت دارد.

 کاشت ابرو به روش نیوگرافت

یکی از روش های بسیار مدرن کاشت ابرو طبیعی کاشت ابرو به روش نیوگرافت می باشد. این روش یکی از بهترین روش‌ های پیشرفته و مورد استفاده در کاشت مو و ابرو می باشد. برای انجام این روش از تکنیک‌ های پیشرفته موهای فولیکولار استفاده می ‌کنند تا ابروهای طبیعی داشته باشید. برای انجام انواع مختلف کاشت ابرو باید به بهترین و با تجربه ترین پزشک مراجعه کنید.

انواع روش های کاشت ابرو

کاشت ابرو برای چه کسانی مناسب است؟

کاشت ابرو طبیعی ممکن است برای برخی افراد مناسب باشد. در این قسمت درباره کاندیدای مناسب کاشت ابرو صحبت کرده ایم. افرادی که به دلیل افزایش سن، ژنتیک یا شرایط پزشکی مانند آلوپسی ابروهای کم پشتی دارند، می توانند از این روش استفاده کنند. کشانی که عادت به کندن ابروهای خود دارند و اکنون دارای تکه هایی از موهای از دست رفته هستند می توانند از این روش استفاده کنند. کسانی که یک یا چند مورد از شرایط زیر را دارند برای انجام کاشت ابرو مناسب می باشند:

  • کسانی که به دلایلی مانند سوختگی دچار ریزش جزئی یا کامل ابروها شده اند.
  • کسانی که جراحی کرده اند و به دلیل جراحی، زخم، بخیه و … بخشی از ابروهای خود را دست داده اند می توانند از این روش استفاده کنند.
  • کسانی که دارای ابروهای کم پشت هستند یا از لحظه تولد ابرو نداشته اند.
  • بانوانی که به دلیل لیفت بیش از حد، دچار کاهش حجم ابروها شده اند.
  • کسانی که از شکل و حالت ابروهای طبیعی خود رضایت کافی ندارند.
  • کسانی که در گذشته از تاتو، هاشور یا میکروبلیدینگ برای تقویت ابروهای خود استفاده کرده اند.

عوارض کاشت ابرو

ظاهر غیر طبیعی ابروها پس از کاشت ابرو

ظاهر ناخوشایند و غیر طبیعی ابروها یکی از عوارض کاشت ابرو می باشد. موهای کاشته شده بعد از انجام کاشت ابرو برای وفق دادن خود با محل جدید به زمان نیاز دارد. ابروها تا یک ماه بعد از انجام کاشت حالت طبیعی ندارند. برای انجام کاشت ابرو باید به بهترین و معتبرترین کلینیک مراجعه کنید.

تورم بعد از کاشت ابرو

یکی از عوارض کاشت ابرو تورم می باشد که جزء رایج ‌ترین عوارض به شمار می رود. ممکن است تورم به دلایلی مانند استفاده از بی حسی‌ ها به وجود بیاید. تورم بعد از کاشت ابرو طبیعی است و جای نگرانی ندارد. تورم بعد از کاشت ابرو تا یک هفته بعد از آن از بین خواهد رفت. برای کاهش تورم سعی کنید فعالیت بدنی خود را کاهش دهید.

التهاب ابرو

از دیگر عوارض کاشت ابرو می توان به التهاب ابروها اشاره کرد. بعد از کاشت، گرافت‌ های مو تغییراتی می کنند و به همین دلیل پوست دچار التهاب و قرمزی می ‌شود. دکتر متخصص پزش شما داروهایی را برای کاهش درد تجویز می ‌کند که باید به خوبی از داروها استفاده کنید. این داروها برای کاهش درد خوب است و همچنین دوره نقاهت را نیز کوتاه تر می ‌کند. التهاب جزء شایع ترین عوارض کاشت ابرو می باشد.

احساس درد

احساس درد بعد از انجام هر عملی بسیار طبیعی می باشد. احساس درد یکی از عوارض کاشت ابرو به شمار می رود. ممکن است بعد از کاشت ابرو دچار درد شوید. برای کاهش درد مصرف قرص ‌های مسکن خوب می باشد. ولی باید توجه کنید که شما هر مسکنی را نمی ‌توانید مصرف کنید. استفاده بی رویه و بدون تجویز قرص ‌های مسکن سبب تحریک فولیکول‌ ها می شود و در نتیجه ممکن است دچار درد بیش تری شوید. برای کاهش درد می توانید از کمپرس سرد استفاده کنید.

عوارض کاشت ابرو

هزینه کاشت ابرو

کاشت ابرو در کلینیک های مختلف و توسط پزشکان مختلف دارای هزینه های متفاوتی می باشد. هزینه کاشت ابرو به عواملی بستگی دارد که یکی از این عوامل تخصص و مهارت پزشک است. کاشت ابرو جزء عمل های بسیار حساس می باشد که به مهارت بالایی نیاز دارد. از دیگر عوامل موثر از کاشت ابرو می توان به موقعیت مکانی کلینیک و تجهیزات کلینیک اشاره کرد. اگر کلینیک در بهترین موقعیت مکانی قرار داشته باشد ممکن است هزینه بیش تر باشد. برای انجام کاشت ابرو باید به بهترین و با تجربه ترین دکتر مراجعه نمایید تا به نتایج خوبی برسید. معتبر ترین کلینیک را جهت انجام کاشت ابرو انتخاب کنید.

کلام آخر

کاشت ابرو یکی از اقدامات زیبایی می باشد که در آن فولیکول های مو از ناحیه ای از بدن مانند پوست سر برداشت می شود و در قسمت هایی از ابرو قرار داده می شود. افرادی که دارای ابروهای نازک و کم پشت هستند می توانند از این روش استفاده کنند. در برخی از موارد افراد دوست دارند با کاشت ابروهای طبیعی، ابروهای خود را پرپشت تر نشان دهند. برای انجام این کار باید به پزشکی با مهارت مراجعه کنید زیرا این کار به مهارت بالایی نیاز دارد. کاشت ابرو دارای هدف هایی است که از هدف آن می توان به ترمیم و بهبود شکل و ظاهر ابروها و ایجاد ابروی پرتر و طبیعی تر اشاره کرد.

از شما عزیزان بسیار سپاس گزاریم که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید. سایت جراحتو همواره سعی داشته شما را با مراقبت های ضروری و بسیار مهم بعد از کاشت ابرو آشنا کند. امیدواریم این مطالب برای شما مفید واقع شده باشند. در صورت داشتن هر گونه انتقاد و پیشنهاد وارد سایت شوید و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

5/5 - (2 امتیاز)

نفیسه باباخانی

سلام، من نفیسه هستم. 3 ساله که به کار محتوا نویسی مطالب پزشکی در سایت جراحتو مشغول هستم، امیدوارم بهره ی کافی را برده باشید، پذیرای پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در کامنت ها می باشم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

11 + 10 =

دکمه بازگشت به بالا