پزشکان

بهترین متخصص ایمپلنت در اصفهان【سال 1402】❤️ + لیست 10 تایی

در این مقاله قصد داریم 10 مورد از بهترین متخصص ایمپلنت در اصفهان را به شما عزیزان معرفی نماییم تا در صورت نیاز بتوانید به آن ها مراجعه نمایید و از خدمات مورد نیاز خود بهره مند شوید. ایمپلنت نوعی جایگزین ریشه های دندان می باشد که جنس آن از تیتانیوم خالص می‌ باشد که کاملا با بدن سازگاری دارد. شکل ظاهری این جایگزین به صورت میله باریکی می باشد که داخل استخوان فک قرار داده می شود. بسیاری از افراد معتقدند که امروزه ایمپلنت دندان بهترین جایگزین برای دندان های از دست رفته می باشد که نیاز به مراقبت بسیاری در نگهداری دارد. اگر شما عزیزان نیز به دنبال جایگزینی مناسب جهت دندان های از دست رفته خود هستید، این مقاله را تا انتها مطالعه کرده و همراه ما باشید.

ایمپلنت دندان چیست؟

بسیاری از افراد به دلایل مختلف همچون عادت‌ های ناسالم غذایی بخشی از دندان های خود و یا دندانی را به صورت کامل از دست داده‌ اند. این افراد همواره به دنبال جایگزینی دائمی برای دندان های خود می باشند که دارای سازگاری بالایی با فک آن ها باشد. یکی از جدید ترین جایگزین های ریشه دندان ایمپلنت می باشد که یک پایه قوی برای دندان دائمی و ثابت است.

ایمپلنت ها دارای سازگاری بالایی با دندان های طبیعی شما هستند و جنس آن ها از جنس تیتانیوم خالص می باشد که هیچ گونه مشکل و عدم سازگاری با بدن شما را ندارد. شکل ظاهری ایمپلنت به صورت میله باریکی می باشد که به داخل استخوان های شما پیچ خورده می شود. امروزه بسیاری از متخصصان دندانپزشکی معتقد هستند که بهترین جایگزین برای دندان های از دست رفته، ایمپلنت دندان می باشد که اگر به صورت صحیح از آن نگهداری شود می تواند ماندگاری بسیار بالایی داشته باشد.

بسیاری از افراد هم اکنون به دلایلی مانند پوسیدگی دندان و بیماری های مختلف از دندان درد رنج می برند و سال ها آن را تحمل کردند. تمامی این افراد هم اکنون می توانند از ایمپلنت دندان به عنوان جایگزینی مناسب برای دندان های از دست رفته خود استفاده کنند و سلامت را به دندان های خود باز گردانند. اما این روش نیز برای بسیاری از افراد منع استفاده دارد و مناسب نمی باشد. از مواردی که ایمپلنت دندان برای آن ها مناسب نمی باشد و ناموفق خواهد بود می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • افرادی که سابقه انجام شیمی درمانی و رادیوتراپی دارند و یا آن را در حال حاضر نیز انجام می دهند.
 • افرادی که به پوکی استخوان و بیماری هایی مانند آن مبتلا هستند.
 • افرادی که از سلامت لثه برخوردار نمی باشند و استخوان‌ های فک آن ها قدرت و انسجام لازم جهت نگهداری ایمپلنت را دارا نمی باشد.
 • افرادی که از دخانیات و یا مواد مخدر به مقدار زیاد مصرف می کنند.
 • افرادی که بهداشت عمومی دهان و دندان خود را رعایت نمی کنند و از داروهایی که در آن ها مشتقات بیس فسفونات استفاده شده است مصرف می نمایند.

اگر شما عزیزان هر یک از موارد بالا را دارا می باشید، بهتر است پیش از اقدام به ایمپلنت دندان خود با بهترین دکتر دندانپزشک در اصفهان مشورت نمایید تا بهترین روش را جهت درمان خود انتخاب نمایید. ایمپلنت در واقع نوعی جایگزین مصنوعی برای دندان می باشد که در سال های اخیر به عنوان استاندارد ترین درمان جهت پر کردن جای خالی دندان انتخاب شده است.

در این پروسه، ابتدا یک میله کوچک پیچی شکل توسط جراحی در داخل استخوان فک فرو می رود و به استخوان اطراف جوش خورده می شود تا آماده نگه داشتن تاج مصنوعی دندان شود. در واقع پایه ایمپلنت دقیقا مانند ریشه دندان عمل می کند و روکش دندان به عنوان تاج دندان. بنابراین در این روش نیازی به تکیه بر دندان های اطراف وجود ندارد و ایمپلنت به صورت ثابت در استخوان فک باقی می ماند. فرایند جوش خوردن استخوان فک به ایمپلنت را یکپارچگی استخوان می گویند که دارای حساسیت بسیاری می باشد.

ایمپلنت دندان چیست؟

ویژگی بهترین متخصص ایمپلنت در اصفهان

در شهر اصفهان که یکی از بزرگ ترین شهرهای کشورمان ایران می باشد، پزشکان متخصص بسیاری در حوزه تخصصی ایمپلنت مشغول به ارائه خدمات می باشند که شما عزیزان می توانید با مراجعه به آن ها، از خدمات مورد نیاز خود بهره مند شوید.

اما بهترین متخصص ایمپلنت در اصفهان می بایست دارای ویژگی های برتری باشد که او را از تمامی پزشکان فعال در این حوزه متمایز سازد و افراد را مجاب سازد تا برای دریافت خدمات گوناگون، به او مراجعه نمایند. از مهم ترین ویژگی های بهترین متخصص ایمپلنت در اصفهان می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • بهترین متخصص ایمپلنت در اصفهان می بایست جراحی کاشت دندان خود را به گونه ای انجام دهد که هیچ گونه تفاوتی با دندان‌ های طبیعی شما نداشته باشد.
 • پزشک منتخب شما در حوزه ایمپلنت می بایست جایگذاری ایمپلنت در استخوان فک شما را به خوبی انجام داده و هیچ گونه عوارضی برای شما به جای نگذارد.
 • ایمپلنت انتخابی توسط بهترین متخصص ایمپلنت در اصفهان می بایست با بافت های دندان شما کاملاً سازگاری داشته باشد و دارای ماندگاری بالایی در طول زمان باشد.
 • پزشک منتخب شما در حوزه ایمپلنت دندان می بایست تمامی مراقبت های صحیح از دندان کاشته شده را به شما آموزش دهد تا دوام ایمپلنت در دهان شما را بالا ببرد.
 • بهترین متخصص ایمپلنت در اصفهان می بایست مدارک تخصصی دندانپزشکی خود را از بهترین دانشگاه های پزشکی کشور دریافت نموده باشد و از تجربه و تخصص بالایی برخوردار باشد.
 • پزشک منتخب شما می بایست قیمت های بسیار منصفانه برای تمامی خدمات خود از جمله جراحی کاشت دندان و ایمپلنت در نظر بگیرد.
 • بهترین متخصص ایمپلنت در اصفهان می‌ بایست معاینه های لازم را بر روی دهان و دندان شما انجام داده و عکس هایی جهت بررسی هرچه بهتر سلامتی دندان های شما تهیه نماید.

همچنین اگر شما عزیزان نیازمند سایر درمان های دندانپزشکی مانند ارتودنسی هستید، می توانید به بهترین دکتر ارتودنسی در اصفهان مراجعه نمایید و به اصلاح ناهنجاری ها و بی نظمی های دندان های خود بپردازید.

10 تا از بهترین متخصص ایمپلنت در اصفهان را بشناسید!

مراحل جراحی کاشت دندان یا ایمپلنت

در مرحله نخست، بهترین متخصص ایمپلنت در اصفهان وضعیت دهان و سلامتی آن را به صورت دقیق بررسی می کند و عکس های لازم را از آن می گیرد. او کیفیت استخوان های فک شما را در این مرحله با دقت بالایی بررسی می کند تا مشخص کند که آیا استخوان های فک شما از استحکام لازم جهت ایمپلنت برخوردار می باشند یا خیر. در صورت برخوردار بودن، برنامه ریزی درمانی جهت ایمپلنت دندان برای شما در نظر می‌ گیرد و اقدام به ایمپلنت دندان های شما می کند.

هنگام شروع جراحی کاشت دندان، فرد تحت بی حسی موضعی یا بیهوشی قرار می گیرد که گاهی همراه با بی حسی، نیاز به آرام بخش نیز وجود دارد. اگر دندان آسیب دیده شما هنوز کشیده نشده باشد، پزشک شما ابتدا آن را با دقت بالایی می کشد تا آسیبی به بافت های نرم و استخوان‌ های فک شما وارد نشود.

در مرحله بعدی پیوند استخوان فک انجام می شود و تمامی مواد پیوندی استخوان در داخل حفره خالی دندان قرار می گیرند. در این مرحله دندانپزشک شما 2 الی 6 ماه صبر می کند تا استخوان های شما کاملاً التیام پیدا کرده و آماده جراحی کاشت دندان شود. در صورتی که نیاز به پیوند استخوان‌ هایتان نباشد، مرحله پس از کشیدن دندان، سوراخ کردن استخوان می باشد که با دریل دندانپزشکی انجام می شود.

پس از سوراخ شدن استخوان به اندازه مورد نظر، ایمپلنت دندان در آن قرار داده می‌ شود و قطعه ای به نام پیچ در پوش بسته می‌ شود. مرحله پس از آن نیز بخیه کردن لثه می باشد که ممکن است دندانپزشک، لثه را اطراف ایمپلنت بخیه نماید و سر ایمپلنت بیرون بماند. پس از جایگذاری ایمپلنت به صورت کامل می بایست مدت زمانی حدود 2 الی 6 ماه منتظر بمانید تا پیوند استخوان و ایمپلنت شکل بگیرد.

در این مدت زمان نباید هیچ گونه فشاری بر روی ایمپلنت خود وارد نمایید و بگذارید تا استخوان تان به خوبی رشد کرده و با ایمپلنت پیوند بخورد. مرحله آخر نیز قرار دادن اباتمنت می باشد. در این مرحله پس از جوش خوردن استخوان، دندانپزشک شما پیچ در پوش را باز می‌ کند و قطعه ی اباتمنت را بر روی ایمپلنت پیچ می‌ نماید.

مراحل جراحی کاشت دندان یا ایمپلنت

توصیه های بهترین متخصص ایمپلنت در اصفهان

تمامی شما عزیزان جهت دریافت بهترین نتیجه از جراحی کاشت دندان خود می بایست نکاتی را به عنوان مراقبت های پس از ایمپلنت رعایت فرمایید تا ایمپلنت شما به صورت دائمی و با ثبات باشد. از مهم ترین مراقبت های پس از ایمپلنت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • در ساعات ابتدایی می بایست استراحت کرده و از انجام فعالیت های سنگین خودداری نمایید.
 • تا 48 ساعت از کیسه یخ بر روی محل جراحی شده استفاده نمایید و پس از آن از حوله گرم استفاده کنید.
 • اگر درد زیادی در ناحیه جراحی شده داشتید می توانید از داروهای ضد درد به تجویز پزشک خود استفاده نمایید.
 • در روزهای ابتدایی می بایست از نوشیدن مایعات داغ مانند چای و یا غذاهای بسیار سفت خودداری نمایید.
 • تا 48 ساعت پس از ایمپلنت دندان می بایست از انجام ورزش های شدید خودداری نمایید.
 • سعی کنید پس از ایمپلنت دندان از مصرف سیگار و مشروبات الکلی پرهیز کنید.

کلام آخر

ایمپلنت نوعی جایگزین ریشه دندان جهت قرار گرفتن در استخوان فک می باشد که از جنس تیتانیوم است. این قطعه توسط جراحی در استخوان فک جایگذاری می‌ شود و نقش آن پشتیبانی از روکشی است که در ناحیه بی‌ دندان قرار دارد. موادی که ایمپلنت دندان با آن ساخته می شود می بایست دارای سازگاری بافتی و استحکام مکانیکی در محیط دهان باشند.

در این مقاله سعی داشتیم 10 مورد از بهترین متخصص ایمپلنت در اصفهان را به شما عزیزان معرفی نماییم تا بتوانید با استفاده از آن ها سلامت را به دندان های خود باز گردانید. سپاسگزاریم که تا انتها همراه ما بودید و این مقاله را مطالعه نمودید. لطفا نظرات و یا پیشنهادات خود را از طریق سایت جراحتو با ما در میان بگذارید.

4.7/5 - (3 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا