پزشکاندندانپزشکی

بهترین دندانپزشک کودکان در ایران【سال1402】❤️ + لیست 10تایی

ما در این مقاله قصد داریم شما عزیزان را با بهترین دندانپزشک کودکان در ایران آشنا کنیم و اطلاعات ارزشمندی را در رابطه با کودکان و دندانپزشکی کودکان در اختیارتان قرار دهیم. همانطور که می دانید، کودکان در مقایسه با بزرگسالان بسیار ضعیف تر و شکننده تر می باشند، بنابراین بسیار حائز اهمیت می باشد که متخصصین کودکان در زمینه روانشناسی نیز مهارت هایی داشته باشند و در برخورد با کودکان صبورانه تر و صمیمانه تر رفتار نمایند تا هیچ کودکی از مراجعه به پزشک ترسی به دل راه ندهد. با ما تا پایان این مقاله همراه باشید تا توضیحات کامل تری راجع به دندانپزشک کودکان در اختیارتان قرار دهیم.

 منظور از دندانپزشکی کودکان چیست؟

همانطور که می دانید کودکان از شش، هفت ماهگی شروع به دندان دراوردن دندان می کنند و در سن شش الی هفت سالگی دندان های شیری شان شروع به ریختن می کند و سپس دندان های اصلی رویش می نماید.

بهترین دندانپزشک کودکان در ایران همانطور که از نامش مشخص است، متخصص دندانپزشکی کودکان می باشد و کودکان از سن طفولیت می‌توانند برای معاینات منظم دندان و مراقبت های لازم برای سلامت لثه ها، چکاپ سلامت دهان و دندان و از این قبیل اقدامات، نزد دندانپزشک کودکان بروند و در صورت بروز هرگونه مشکل تحت درمان های لازم قرار بگیرند.

انتخاب بهترین دندانپزشک کودکان در ایران

ملاک های مختلفی برای انتخاب بهترین دندانپزشک کودکان در ایران وجود دارد که در این مقاله گنجانده نمی شود. با این وجود برخی از ویژگی های بهترین دندانپزشک کودکان در ایران را برای شما شرح می‌دهیم تا چارچوبی برای انتخاب خود داشته باشید.  از جمله ویژگی بهترین دندانپزشک کودکان در ایران شامل موارد زیر می باشد:

 • بهترین دندانپزشک کودکان در ایران پزشکی می باشد که از نظر روانشناسی برخوردی مناسب با کودکان داشته باشد.
 • دندانپزشک کودکان باید دارای مدارک مرتبط با رشته خود باشد و این مدارک را از بهترین و معتبرترین دانشگاه ها کسب نموده باشد.
 • بهترین دندانپزشک کودکان در ایران باید زیر نظر وزارت بهداشت و نظام پزشکی به مداوای بیماران خویش بپردازد.
 • مطب دندانپزشک کودکان باید به گونه ای طراحی شده باشد که برای کودکان جذابیت داشته باشد.
 • از نظر موقعیت جغرافیایی مطب بهترین دندانپزشک کودکان در ایران در مرکز شهر قرار گرفته باشد تا رفت و آمد به آنجا به راحتی و آسودگی صورت گیرد.
 • بهترین دندانپزشک کودکان در ایران پزشکی می باشد که از تجربه و سابقه درخشانی برخوردار باشد.
 • بهترین دندانپزشک کودکان در تهران و یا هر شهر دیگری می بایست طوری رفتار کند تا تمامی مراجعه کنندگان خود را راضی نگه دارد و از کارنامه نمونه کار قبلی مناسبی برخوردار باشد.
 • بهترین دندانپزشکان کودکان در ایران پزشکی می باشد که در جهت ارتقاء سطح علمی خود تلاش نماید و از روش های جدید و نوین برای انجام درمان ها بهره گیرد.

انتخاب بهترین دندانپزشک کودکان در ایران

خدمات ارائه دهنده توسط بهترین دندانپزشک کودکان در ایران

بهترین دندانپزشک کودکان در ایران خدمات متعددی را به منظور رفاه حال بیماران خویش ارائه می دهد که از جمله این خدمات عبارتند از:

باندینگ دندان: یکی از روش های رایج و شایع دندانپزشکی کودکان باندینگ دندان می باشد.  در این روش بهترین دندانپزشک کودکان در ایران شکستگی های ایجاد شده در قسمت جلوی دندان را درست و ترمیم می کند. در توضیح باندینگ دندان باید گفت که باندینگ موادی مقاوم و همرنگ با دندان ها می باشد که در زمان شکستگی ها از آن استفاده می کنند و در طول رشد کودکان کاملاً ماندگار و ثابت می ماند.

شیار بندی دندان ها: این روش برای جلوگیری از پوسیدگی دندان ها و ریشه آن ها ایجاد شده است. به این صورت که بهترین دندانپزشک کودکان در ایران باکمک سیلانت برای دندان ها شیاربندی می کند و یا آن ها را پر می کند و به این طریق به سلامتی هر چه بیشتر دندان‌ ها یاری می رساند.

فلوراید تراپی: وظیفه اصلی فلوراید تراپی تقویت مینای دندان کودکان و خودداری از پوسیدگی دندان ها یا جرم گیری آن ها می باشد. فلوراید تراپی یکی از مهمترین خدمات بهترین دندانپزشک کودکان در ایران می باشد.

ارتودنسی: همانطور که می دانید ارتودنسی توسط بهترین دکتر ارتودنسی در تهران انجام می پذیرد،  با این وجود برخی از دندانپزشکان کودکان نیز این عمل را انجام می دهند. ارتودنسی در صورتی نیاز پیدا می کند که دندان های کودکان دچار به هم ریختگی و نامرتبی باشند.  بنابراین در این مواقع والدین فرزندان خود را نزد بهترین دندانپزشک کودکان در ایران می برند و با انجام ارتودنسی از نامرتبی و به هم ریختگی دندان های آن ها جلوگیری به عمل می‌آورند.

10 تا از بهترین دندانپزشک کودکان در ایران را بشناسید!

روش های شناسایی بهترین دندانپزشک کودکان در ایران

راه ها و روش های متعددی برای یافتن بهترین دندانپزشک کودکان در ایران وجود دارد که شما را در یافتن دندانپزشک مورد نظر کمک می کند که به دلیل طولانی بودن این روش ها تمامی آن ها در این مقاله گنجانده نمی شود. با این وجود برخی از روش های شناسایی بهترین دندانپزشک کودکان در ایران را برای شما شرح می‌دهیم تا شما را در یافتن دندانپزشک مورد نظر یاری برسانیم. از جمله روش های شناسایی بهترین دندانپزشک کودکان در ایران شامل موارد زیر می باشد:

 • اولین گام برای شناسایی بهترین دندانپزشک کودکان در ایران این است که تحقیقات محلی نمایید، به این طریق که به والدینی که قبلاً فرزندان خود را نزد دندانپزشک کودکان برده‌ اند و از تخصص و مهارت ایشان راضی بودند، سوالاتی بپرسید و مشخصات بهترین دندانپزشک کودکان در ایران را از آن ها جویا شوید.
 • در صورتی که روش پیشین کارساز نبود، به شما توصیه می کنیم که از بهترین جراح دندانپزشک در تهران و یا هر شهر دیگری که خود در آن جا تحت درمان هستید، در رابطه با دندانپزشک کودکان سوال بپرسید به این سبب که ایشان با مشخصات شما و فرزندتان آگاهی کامل دارد و به این طریق در رسیدن به هدف شما را راهنمایی می کند.
 • یکی دیگر از روش های شناسایی بهترین دندانپزشک کودکان در ایران این است که در فضای مجازی جست و جو کنید. از ویژگی های مفید این فضا این است که تمامی مشخصات دندانپزشک مورد نظر را به شما نشان می دهد و همچنین دندانپزشکان کودکان را با یکدیگر مقایسه می کند و دست شما را برای انتخاب بازتر می نماید.

روش های شناسایی بهترین دندانپزشک کودکان در ایران

برای جلوگیری از دندان درد کودکان از چه روش هایی باید استفاده نمود؟

بهترین دندانپزشک کودکان در ایران به منظور جلوگیری از درد دندان کودکان راه ها روش هایی را پیشنهاد می دهد تا به کمک آن ها از چنین دردهایی جلوگیری به عمل آید. از جمله این اقدامات پیشگیرانه به شرح زیر می باشد:

 1. بهترین دندانپزشک کودکان در ایران به والدین توصیه می کند تا مسواک زدن را جزء اولویت ها برای فرزندان خود بدانند.
 2. بسیار حائز اهمیت می باشد که از همان ابتدا استفاده از نخ دندان را جزء اولویت ها برای فرزندان خود بدانید.
 3. بهترین دندانپزشک کودکان در ایران از والدین می‌خواهد تا حداقل  دوبار در سال به منظور معاینات منظم دندانپزشکی زمان بگذارند و به بهترین کلینیک دندانپزشکی در ایران مراجعه کنند.
 4. لازم به ذکر است که از فرزندانتان بخواهید تا در زمان ورزش و بازی از محافظ دندان استفاده کنند تا از آسیب به دندان ها جلوگیری به عمل آید.

کلام آخر

از شما عزیزان سپاسگزاریم که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید. سایت جراحتو سعی بر این داشته تا شما را با بهترین دندانپزشک کودکان در ایران آشنا کند. امیدواریم مطالب گفته شده در رابطه با دندانپزشکی کودکان برای شما مفید واقع شده باشد. لازم به ذکر است که در صورت داشتن سوال و یا مشاوره با شماره های ذکر شده در قسمت بالا تماس حاصل فرمایید.

5/5 - (3 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا