پزشکان

بهترین دکتر قلب در شیراز❤️【سال1402】+ لیست 10تایی

در این مقاله قصد داریم شما را با بهترین دکتر قلب در شیراز آشنا کنیم. بعید به نظر می رسد که یک تعریف شغلی یکسان مورد قبول جهانی، برای متخصص قلب پیدا کنید. اما در ساده ترین مفهوم، متخصصان قلب، پزشکانی هستند که با قلب و رگ های خونی سروکار دارند. آن ها در زمینه ی تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری های قلبی، بیماری عروق کرونر، ناهنجاری های ریتم قلب، بیماری های مادرزادی قلب و … خدمات پزشکی خود را ارائه می دهند و به عنوان مشاور با سایر پزشکان نیز همکاری دارند. همچنین افراد زیادی در سراسر ایران به دنبال بهترین دکتر قلب هستند که ما در مقاله های قبل بهترین دکتر قلب در ایران را معرفی کرده ایم.

بیماری قلبی چیست؟

اصطلاح بیماری قلبی – عروقی، معمولا برای حمله قلبی یا سکته ی قلبی به کار می رود. اما، بیماری های قلبی – عروقی طیف گسترده ای از بیماری های مرتبط با قلب و عروق را در بر می گیرند. برخی از مهم ترین بیماری های مرتبط با قلب عبارتند از:

 • کاردیومیوپاتی: ناتوانی قلب در عمل پمپاژ خون در اثر تغییر و ضعف در ماهیچه های قلب را بیماری کاردیومیوپاتی می نامند.
 • حمله قلبی: هرگاه یکی از عروق کرونر مسدود شود، کمبود یا نبود خون در بخشی از قلب، منجر به سکته یا حمله ی قلبی خواهد شد.
 • آنژین صدری: به تنهایی یک بیماری نیست؛ اما، می تواند از نشانه های ابتلا به بیماری عروق کرونر باشد؛ آنژین صدری سبب می شود اکسیژن کافی به قلب نرسد.
 • ناهنجاری مادرزادی قلب: نقص های موجود در قلب از بدو تولد، که سبب عملکرد ضعیف قلب می شوند و می توانند شامل: نقص دیواره قلبی یا سوراخ قلب، نقص انسداد یا بیماری سیانوتیک باشند.

بیماری قلبی چیست؟

 • بیماری عروق کرونر: آسیب به عروق کرونر که وظیفه ی رساندن اکسیژن و خون را به قلب دارند، می تواند منجر به حمله قلبی شود. بیماری عروق کرونر معمولا در اثر تجمع کلسترول که نازک شدن دیواره رگ ها را به دنبال دارد، به وجود می آید.
 • نارسایی قلبی: ناتوانی قلب در پمپاژ خون به صورت مؤثر و کارآمد سبب نارسایی قلبی می شود؛ نارسایی قلبی یا احتقان قلبی موجب می شود، خون کافی برای تأمین نیازهای بدن، پمپاژ نشود.
 • آریتمی قلب: اختلال در آهنگ تپش قلب که منجر به تپش نامنظم می شود، آریتمی نامیده می شود؛ در واقع، عملکرد پالس های الکتریکی تنظیم کننده ریتم قلب، در این بیماری دچار اختلال می شوند.
 • نارسایی دریچه میترال: هنگامی که دریچه ی میترال قلب به خوبی بسته نشود و خون به قلب برگردد، نارسایی دریچه میترال یا بی کفایتی میترال اتفاق می افتد. احساس خستگی و تنگی نفس در اثر فرایند ناقص پمپاژ خون، از علائم این بیماری است.

انتخاب بهترین دکتر قلب در شیراز

تخصص قلب، یک رشته ی پزشکی پیچیده است و نیاز است فرد دوره های آموزشی گسترده و تخصصی را در این زمینه بگذراند. از این رو، بعد از گذراندن دوره دکترای پزشکی عمومی، باید در مقطع تخصص بیماری های قلب و عروق پذیرفته شود، تا با دریافت مدرک دکترای تخصصی قلب و عروق، بتواند به عنوان متخصص قلب فعالیت کند. البته در صورت علاقه، امکان ادامه تحصیل و گذراندن دوره فوق تخصص و فلوشیپ هایی مانند فلوشیپ اقدامات مداخله ای قلب و عروق و … نیز وجود دارد.

با توجه به اهمیت و نقش مهم قلب در زندگی انسان، لازم است جهت انجام معاینات دوره ای به پزشکان متخصص در این حوزه مراجعه کنید؛ پزشکانی که صلاحیت، دانش و مهارت لازم را دارا باشند. بهترین دکتر قلب در شیراز، علاوه بر داشتن مدارک معتبر دانشگاهی و علمی، از تجربه ی کاری موفقی نیز برخوردار است. این مورد را می توان با توجه به نتایج درمان های وی در بیماران قبلی و میزان رضایت آن ها سنجید.

انتخاب بهترین دکتر قلب در شیراز

اکثر بیماران معمولا توسط پزشک عمومی یا پزشک خانواده، برای انجام معاینات دقیق و تخصصی تر به متخصص قلب معرفی می شوند. این بیماران ممکن است علائمی مانند تنگی نفس، سوفل قلبی، تغییرات نوار قلب (ECG) یا درد قفسه سینه را داشته باشند. در این شرایط، بهترین دکتر قلب در شیراز می تواند این علائم را برای تشخیص بیماری قلبی – عروقی بررسی کرده و در صورت وجود بیماری، یک برنامه درمانی مؤثر (تغییر سبک زندگی، داروئی یا جراحی درمانی و …) را تنظیم و اجرا کند. در صورت تجویز آنژیوگرافی برای باز کردن گرفتگی عروق، پیشنهاد می کنیم مقاله بهترین دکتر آنژیوگرافی در شیراز را مطالعه کنید.

بهترین دکتر قلب در شیراز، در مطب، مراکز سرپایی و یا در بیمارستان ها خدمات خود را ارائه می دهد. هنگامی که وی، بیماری را ویزیت می کند، معمولا یک معاینه ی فیزیکی دقیق انجام می دهد. همچنین، بهترین دکتر قلب در شیراز، ممکن است آزمایش ها و تست های تشخیصی مانند: نوار قلب، تصویربرداری یا آزمایش خون را درخواست و تجویز کند. همچنین، با توجه به شرایط بیمار، بهترین دکتر قلب در شیراز، می تواند اکوکاردیوگرام، ECG سرپایی، تست ورزش را توصیه یا انجام دهد.

بهترین دکتر قلب در شیراز، با توجه به حساسیت موضوع، سعی می کند نگرانی های بیمار را کاهش داده و با شرح دقیق وضعیت سلامت وی، به سؤالاتش پاسخ های ساده و قابل فهم دهد. گرفتن شرح حال دقیق و بررسی سابقه ی پزشکی و خانوادگی فرد از اطلاعات مفیدی است که بیمار می تواند در اختیار بهترین دکتر قلب در شیراز قرار دهد. در واقع، تعامل و ارتباط دو طرفه بین بهترین دکتر قلب در شیراز و بیمار می تواند منجر به تشخیص درست و درمان نتیجه بخش شود. از این رو، برخورد مناسب و صمیمانه ی بهترین دکتر قلب در شیراز، شرایط را برای ارتباط مؤثر با بیمار فراهم می آورد.

ما در ادامه فهرستی از بهترین دکتر قلب در شیراز را به شما عزیزان ارائه می دهیم؛ پس تا انتها با ما همراه باشید. در صورت سکونت در کرج، پیشنهاد می کنیم مقاله ما تحت عنوان بهترین دکتر قلب در کرج را از دست ندهید.

10 تا از بهترین دکتر قلب در شیراز را بشناسید!

زمان مراجعه به بهترین دکتر قلب در شیراز

درمان بیماری های قلبی در صورت تشخیص زودهنگام، آسان تر خواهد بود؛ بنابراین، در مورد نگرانی های خود در مورد وضعیت قلبتان با بهترین دکتر قلب در شیراز صحبت کنید. همچنین، بهترین دکتر قلب در شیراز، در مورد اقداماتی که خطر ابتلا به بیماری قلبی را کاهش می دهند، می تواند مشاوره و دستورالعمل های لازم را به شما ارائه دهد؛ به ویژه اگر سابقه ی خانوادگی ابتلا به بیماری قلبی نیز دارید.

به طور کلی، اگر این علائم و نشانه ها را دارید، به دنبال دریافت مراقبت های پزشکی اورژانسی از بهترین دکتر قلب در شیراز باشید:

 • تنگی نفس
 • درد قفسه سینه
 • حالت تهوع یا استفراغ
 • غش کردن یا بیهوشی
 • تپش قلب نامنظم و یا ضربان سریع قلب
 • درد در کتف و دست ها، پشت، گردن و حتی فک

عوامل مؤثر بر ابتلا به بیماری های قلبی

ابتلا به بیماری های قلبی ممکن است برای هر فردی رخ دهد. اما، برخی عوامل زمینه بروز بیماری های قلبی را افزایش می دهند؛ دیابت، سیگار کشیدن، جنسیت (مردان به طور کلی بیشتر در معرض خطر ابتلا به بیماری های قلبی هستند)، چاقی، عدم تحرک فیزیکی و ورزش، استرس بیش از حد، کلسترول بالا (خطر تشکیل پلاک و تصلب شرایین)، سابقه خانوادگی بیماری قلبی (به خصوص در والدین)، رژیم غذایی سرشار از چربی، نمک، قند و کلسترول می تواند، در ایجاد بیماری های قلبی نقش داشته باشد.

عوامل مؤثر بر ابتلا به بیماری های قلبی

از سوی دیگر، افزایش سن، خطر وجود شریان های آسیب دیده و همچنین، ضعیف یا ضخیم شدن عضله قلب را افزایش می دهد. همچنین، فشار خون بالای کنترل نشده، می تواند منجر به سخت و ضخیم شدن شریان ها و ابتلا به بیماری های قلبی شود. جالب است بدانید، بهداشت ضعیف دندان نیز می تواند موجب ابتلا به بیماری قلبی شود؛ در واقع عدم دریافت مراقبت های دندانپزشکی و گسترش بیماری دندان و لثه ها، سبب رشد میکروب ها می شود. میکروب ها می توانند از طریق جریان خون وارد قلب شما شده و باعث بیماری عفونی اندوکاردیت یا التهاب درون شامه قلب شوند.

کلام آخر

قلب، این عضو حیاتی، برای تپیدن و بخشیدن زندگی به انسان، نیاز به توجه ویژه دارد. بیماری های قلبی روزانه، جان عده ی زیادی از افراد را می گیرند؛ اما، اگر به موقع تشخیص داده شوند، به راحتی قابل درمان و کنترل هستند. اغلب بیماری های قلبی آرام آرام پیشرفت می کنند، بنابراین، نیاز است به کوچکترین نشانه های هشداردهنده اهمیت داده و جهت انجام معاینات دوره ای به بهترین دکتر قلب در شیراز مراجعه کنید.

سایت جراحتو سعی بر آن داشته تا شما را با  بهترین دکتر قلب در شیراز آشنا کند؛ از شما سپاسگزاریم که تا پایان این مقاله ما را همراهی کردید. در صورت داشتن سؤال و تمایل به دریافت مشاوره می توانید با شماره تلفن های مذکور تماس حاصل فرمایید.

5/5 - (14 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا