بوتاکسپزشکان

بهترین دکتر بوتاکس در شیراز【سال1402】❤️ + لیست 10تایی

در این مقاله قصد داریم شما را با بهترین دکتر بوتاکس در شیراز آشنا کنیم. بوتاکس، پروتئینی است که از سم بوتولینوم ساخته شده است. این همان سمی است که باعث بیماری فلج ماهیچه ها یا بوتولیسم می شود. با وجود این که، بوتاکس یک سم است، اما زمانی که پزشکان متخصص به درستی و در دوزهای پائین از آن استفاده کنند، می تواند فواید زیاد زیبایی و پزشکی داشته باشد. بوتاکس، دارویی است که عضلات را ضعیف یا فلج می کند و در دوزهای کم، می تواند چین و چروک های پوست را کاهش دهد و به درمان برخی از بیماری ها، مانند میگرن نیز کمک کند.

بوتاکس چیست؟

بوتاکس از باکتری کلستریدیوم بوتولینوم (C. botulinum) گرفته می شود و در بسیاری از محیط های طبیعی از جمله خاک، دریاچه ها، جنگل ها و مجاری روده پستانداران و ماهی ها وجود دارد. باکتری ها و هاگ های کلستریدیوم بوتولینوم که به طور طبیعی وجود دارند، عموماً بی ضرر هستند. مشکل زمانی ایجاد می شود که هاگ ها تکثیر شوند و جمعیت سلولی آن ها افزایش یابد؛ در یک لحظه ی خاص، باکتری ها شروع به تولید سم بوتولینوم، می کنند؛ سم عصبی مرگبار که عامل بیماری بوتولیسم است.

سم بوتولینوم بسیار خطرناک است. برخی از دانشمندان تخمین زده اند که یک گرم از نوع کریستالی این سم می تواند، جان حدود یک میلیون نفر را بگیرد و تنها چند کیلوگرم از آن می تواند، همه انسان های روی این سیاره خاکی را از بین ببرد. با این حال، زمانی که بوتاکس به طور مناسب در یک زمینه ی درمانی توسط پزشکان متخصص استفاده می شود، بی خطر است و عوارض جانبی کمی دارد.

بوتاکس چیست؟

تزریق کنندگان بوتاکس مانند بهترین دکتر پوست در شیراز، تزریق بوتاکس را با دوزهای بسیار کمی از سم بوتولینوم انجام می دهد. این دارو می تواند به طور موقت عضلات را فلج کند و برای افراد مبتلا به اختلالات مختلف عضلانی یا عصبی مفید باشد. فرآورده های تجاری سم بوتولینوم عبارتند از: Botox، Dysport، Xeomin، Myobloc، Jeuveau؛ اما، مردم معمولاً از اصطلاح “بوتاکس” برای توصیف همه این محصولات استفاده می کنند، اگر چه بوتاکس یک علامت تجاری ثبت شده، تحت مالکیت یک شرکت است.

نحوه عملکرد بوتاکس

همان طور که گفته شد، بوتاکس نوعی سم عصبی است. این مواد، سیستم عصبی را هدف قرار داده و فرآیندهای سیگنال دهی عصبی را که انقباض عضلانی را تحریک می کنند، مختل می کنند. این گونه است که دارو باعث فلج موقت عضلات می شود. برای این که هر ماهیچه ای منقبض شود، اعصاب یک پیام رسان شیمیایی به نام “استیل کولین” را در محل اتصال انتهای عصبی به سلول های عضلانی آزاد می کنند. استیل کولین، به گیرنده های سلول های ماهیچه ای متصل می شود و باعث انقباض یا کوتاه شدن سلول ها می شود.

نحوه عملکرد بوتاکس

تزریق بوتاکس از ترشح استیل کولین جلوگیری می کند و از انقباض سلول های عضلانی جلوگیری می کند. در واقع، سم کمک می کند تا عضلات کمتر سفت شوند. بهترین دکتر بوتاکس در شیراز، سم بوتولینوم را با رقیق کردن پودر بوتاکس در سالین (مخلوط کلرید سدیم در آب) آماده و به بافت عصبی – عضلانی به صورت مستقیم تزریق می کند. حدودا بین 24 تا 72 ساعت طول می‌کشد، تا بوتاکس اثر کند. البته، به ندرت، ممکن است، 5 روز طول بکشد، تا اثرات کامل خود را نشان دهد. ماندگاری آن از فردی به فرد دیگر متفاوت است؛ با توجه به نوع درمان، اثر آن 3 تا 12 ماه خواهد بود.

انتخاب بهترین دکتر بوتاکس در شیراز

قبل از تزریق بوتاکس، عاقلانه آن است که درباره ی آن تحقیق کنید؛ بنابراین، کافیست برای یافتن پاسخ تمام سؤالات و آگاهی از عوارض، هزینه ها و …، به بهترین دکتر بوتاکس در شیراز که معمولا در مطب شخصی یا بهترین کلینیک زیبایی در شیراز، خدمات خود را ارائه می دهد، مراجعه کنید. بهترین دکتر بوتاکس در شیراز، در زمینه پوست و مراقبت های بهداشتی، آرایشی و پزشکی آن، تحصیلات دانشگاهی را با دریافت مدارک معتبر علمی و مورد تأیید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گذرانده است و می تواند به بهترین شکل ممکن، شما را راهنمایی کند.

هرگز به مراکز فاقد اعتبار و مجوز و افرادی که تخصص و دانش لازم را درباره پوست و تزریقات زیبایی ندارند، مراجعه نکنید. به دلیل محبوبیت روزافزون تزریق بوتاکس، بسیاری از افراد سودجو، تحت عنوان متخصص زیبایی در آرایشگاه ها اقدام به تزریق بوتاکس می کنند؛ که عوارض جبران ناپذیری را در پی خواهد داشت. علاوه بر محیط غیربهداشتی، حساسیت تعیین میزان مناسب دوز تزریقی بوتاکس، ضرورت مراجعه به بهترین دکتر بوتاکس در شیراز را یادآوری می کند. تزریق دوز بالای بوتاکس توسط افراد غیرمتخصص، می تواند برای همیشه صورت فرد را فلج کند.

بعد از دریافت مشاوره از بهترین دکتر بوتاکس در شیراز، وی پوست شما را معاینه خواهد کرد و با گرفتن شرح کاملی از وضعیت سلامتی و اطلاعات پزشکی شما، بررسی می کند آیا گزینه ی مناسبی برای دریافت بوتاکس هستید یا خیر. برای مثال اگر سابقه ی حساسیت به مواد تشکیل دهنده ی بوتاکس را داشته باشید، بهترین دکتر بوتاکس در شیراز، این درمان را به شما توصیه نخواهد کرد.

مانند بسیاری از تزریقات، تزریق بوتاکس نیز می تواند کمی دردناک باشد، مخصوصاً بین ابروها؛ بهترین دکتر بوتاکس در شیراز، 10 دقیقه قبل از تزریق بوتاکس، از طریق بی حسی موضعی -معمولا با کرم بی حس کننده یا سرد کردن ناحیه تزریق-، برای بی حس کردن و کاهش درد، استفاده می کند. همچنین، بهترین دکتر بوتاکس در شیراز، با توجه به نوع مصرف زیبایی یا پزشکی بوتاکس برای شما، تعداد واحدهای بوتاکس تزریقی و ناحیه ی تحت درمان هزینه های منصفانه ای را در نظر خواهد گرفت.

در نهایت، انتخاب و مراجعه به بهترین دکتر بوتاکس در شیراز، این ضمانت را به شما می دهد که تزریق بوتاکس -چه با هدف زیبایی و چه درمانی- بهترین نتیجه را با ایمنی کامل و بدون عارضه، برای شما به ارمغان خواهد آورد. ما در ادامه فهرستی از بهترین دکتر بوتاکس در شیراز را به شما عزیزان ارائه می دهیم؛ پس تا انتها با ما همراه باشید.

10 تا از بهترین دکتر بوتاکس در شیراز را بشناسید!

کاربرد بوتاکس در زیبایی

تزریق بوتاکس محبوب ترین عمل زیبایی در سراسر جهان است. در سال 2016، تنها در آمریکا، بیش از 7 میلیون نفر تحت درمان بوتاکس قرار گرفته اند. اولین کاربرد بوتاکس، کاهش چین و چروک صورت است. البته، اثرات آن موقتی است و با توجه به نوع درمان، 3 تا 12 ماه تأثیرات آن ماندگار خواهد بود. با وجود این که، سازمان غذا و دارو، تزریق بوتاکس را فقط برای استفاده در اطراف چشم و پیشانی تأیید کرده است؛ اما، مردم اغلب از بهترین دکتر تزریق بوتاکس در شیراز، درخواست تزریق بوتاکس را در نواحی زیر دارند:

کاربرد بوتاکس در زیبایی
 • چین های افقی در پیشانی
 • خطوط در گوشه های دهان
 • روی چانه با پوست در اصطلاح “سنگفرش مانند”
 • چین و چروک دور چشم که به نام “پای کلاغی” شناخته می شود
 • چین و چروک بین ابروها که به آن ها خطوط اخم، خطوط گلابلار یا یازده می گویند.

کاربرد بوتاکس در پزشکی

بهترین دکتر پوست و مو در شیراز، همچنین از بوتاکس برای درمان انواع بیماری ها استفاده می کند که بیشتر این درمان ها بر سیستم عصبی – عضلانی تأثیر می گذارند. سازمان غذا و دارو، تزریق بوتاکس را برای افراد 18 ساله و بالاتر مجاز می داند. برخی از رایج ترین کاربردهای پزشکی تزریق بوتاکس، توسط بهترین دکتر بوتاکس در شیراز عبارتند از:

 • تعریق شدید در ناحیه ی زیر بغل یا هایپرهیدروزیس.
 • لوچی، انحراف چشم یا استرابیسم در افراد بالای 12 سال.
 • حالت انقباضی (spasticity) اندام فوقانی، در افراد بالای دو سال.
 • اسپاسم پلک یا انقباض عضله اطراف چشم و پلک زدن غیر ارادی، به دلیل اختلال حرکتی دیستونی.
 • اختلال حرکتی – عصبی به نام دیستونی دهانه رحم، که سر را تحت تأثیر قرار می دهد و باعث درد در گردن می شود.
 • پیشگیری از میگرن در افرادی که سردردهای میگرنی آن ها حداقل 4 ساعت در 15 روز از ماه یا بیشتر، طول می کشد.
 • کاهش علائم مثانه بیش فعال، در صورتی که داروهای آنتی کولینرژیک به درمان آن کمکی نکنند. از آن جایی که، سندرم مثانه بیش فعال، یک بیماری عصبی است، بهترین دکتر تزریق بوتاکس در شیراز، این نوع تزریق را مؤثر می داند.

خطرات و عوارض جانبی بوتاکس

بر اساس تجربه ی بهترین دکتر بوتاکس در شیراز، اغلب افراد، تزریق بوتاکس را به خوبی تحمل می کنند و عوارض جانبی آن غیر معمول و نادر است. بهترین دکتر بوتاکس در شیراز، تأکید می کند، افراد در صورت داشتن حساسیت یا آلرژی به بوتاکس و عفونت در محل تزریق از بوتاکس استفاده نکنند. مصرف بوتاکس در دوران بارداری یا شیردهی نیز ممنوع است.

در واقع، بهترین دکتر بوتاکس در شیراز، اگر تشخیص دهد به دارو یا هر یک از مواد تشکیل دهنده بوتاکس، واکنش آلرژیک دارید، از استفاده ی آن برای شما، خودداری خواهد کرد. با این حال، با توجه به دلیل تزریق و پاسخ فرد، سم بوتولینوم می تواند فقط در 1 تا 5 درصد موارد، عوارض ناخواسته ای ایجاد کند، از جمله:

 • سردرد
 • بی حسی
 • ناراحتی معده
 • افتادگی موقتی پلک ها
 • خشکی چشم (در کاربردهای زیبایی)
 • شدیدتر شدن اختلالات عصبی – عضلانی
 • دوبینی بعد از درمان انحراف چشم یا لوچی
 • زخم قرنیه پس از درمان بلفاریت یا التهاب پلک
 • درد خفیف، تورم یا کبودی در اطراف محل تزریق
 • عارضه ی قلبی – عروقی، مانند آریتمی و یا سکته ی قلبی
 • ضعف یا فلج موقتی ناخواسته در عضلات مجاور ناحیه ی تزریق
 • مشکلات ادراری پس از درمان بی اختیاری ادرار با تزریق بوتاکس

کلام آخر

به عنوان یک درمان زیبایی، تزریق بوتاکس می تواند، چین و چروک های پوست را کاهش دهد. همچنین، سازمان غذا و دارو بوتاکس را به عنوان درمانی برای مشکلات مختلف سلامتی از جمله اسپاسم پلک، تعریق بیش از حد، برخی از اختلالات مثانه و میگرن نیز تأیید کرده است. اگر قصد دارید از بوتاکس چه در زمینه زیبایی و چه درمانی استفاده کنید، توصیه می کنیم به بهترین دکتر بوتاکس در شیراز مراجعه کنید تا با کاهش احتمال بروز عوارض، بهترین نتیجه را دریافت کنید.

سایت جراحتو سعی بر آن داشته تا شما را با  بهترین دکتر بوتاکس در شیراز آشنا کند؛ از شما سپاسگزاریم که تا پایان این مقاله ما را همراهی کردید. در صورت داشتن سؤال و تمایل به دریافت مشاوره می توانید با شماره تلفن های مذکور تماس حاصل فرمایید.

4.6/5 - (10 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا