پزشکان

بهترین کلینیک روانشناسی در کرج【سال1403】❤️ + لیست 10تایی

در این مقاله قصد داریم شما را با بهترین کلینیک روانشناسی در کرج آشنا کنیم؛ عصر حاضر، عصر چالش ها و رویدادهای پر تنش و اضطراب است. توجه به سلامت جسم بدون در نظر گرفتن سلامت روان، نمی تواند افراد را برای روبرو شدن با حوادث پیش بینی نشده فردی، اجتماعی، کاری و … توانمند سازد؛ از این رو، وجود روانشناسان متخصص در کنار پزشکان، از نیازهای ضروری در هر جامعه ای است. روانشناسان واجد شرایط و متخصص می توانند انسان ها را در مسیر زندگی و مواجه شدن با مشکلات متعدد هدایت کرده و آن ها را در جهت بهبود واکنش های رفتاری و تصمیم گیری هایشان یاری دهند.

اهمیت روانشناسی در زندگی

این موضوع که انسان ها می توانند با تغییر در نگرش و افکار خود، زندگی شان را تغییر دهند، شبیه به معجزه است؛ علم روانشناسی این امکان را برای همه ی افراد فراهم کرده است. روانشناسان توانائی بهبود زندگی مردم را دارند؛ چرا که با به کارگیری دانش و تجربه خود می توانند افراد در مسیر غلبه بر مشکلات، احساسات و رفتارهایی که مانع افزایش کیفیت زندگی آن ها می شود، راهنمایی کنند.

ما در جهانی زندگی می کنیم که میزان آسیب های مرتبط با استرس و اضطراب، دائما در حال افزایش است. به همین دلیل، آگاهی از توصیه ها و دانش روانشناسان به افراد کمک خواهد کرد تا در موقعیت های مختلف، خود را با شرایط وفق دهند و بهترین تصمیم گیری را داشته باشند؛ و در نهایت با آرامش خاطر، زندگی ایده آلی را تجربه کنند. هر فرد باید این مهارت را پیدا کند، چالش های مختلف زندگی خود را مدیریت کند، تا هم از نظر جسمی و هم از نظر ذهنی، از تأثیرات منفی رویدادها در امان بماند. روانشناسان از جمله افرادی هستند که می توانند افراد را در آموزش و دستیابی به مهارت های زندگی کمک کنند.

اهمیت روانشناسی در زندگی

علم روانشناسی با مطالعه ی فرایندهای ذهنی و رفتاری افراد به طور همزمان، در زندگی روزمره جایگاه ویژه ای پیدا می کند. این علم به ما می گوید چگونه رفتار کنیم؟ در موقعیت های مختلف چگونه واکنش نشان دهیم؟ و چگونه عمل کنیم؟ و … . به طور کلی، روانشناسان مشکلات روانی و اختلالات رفتاری مرتبط با سلامت جسمی و روانی را ارزیابی، تشخیص و درمان می کنند. علاوه بر این، نقش مهمی در ارتقای رفتار سالم، پیشگیری از بیماری ها و بهبود کیفیت زندگی بیماران دارند. آن ها نقش های بالینی خود را بر اساس اصول اخلاقی دقیق و آیین نامه های تدوین شده رفتاری انجام می دهند.

انتخاب بهترین کلینیک روانشناسی در کرج

روانشناسی رشته ای است که هدف آن تحلیل فرایندهای ذهنی – رفتاری افراد و نحوه ی تعامل انسان ها با یکدیگر و محیط اجتماعی شان است. بر کسی پوشیده نیست، مراجعه به مشاور یا روانشناسی که صلاحیت علمی – تجربی کافی را نداشته باشد، علاوه بر تحمیل هزینه های سنگین، می تواند به واسطه ارائه ی راهنمایی های مخرب، زندگی فرد را با بحران های پیچیده و بیشتری مواجه سازد. از این رو، مراجعه به بهترین دکتر روانشناس در کرج که اغلب در بهترین کلینیک روانشناسی در کرج خدمات خود را ارائه می دهد، ضروری است.

امروزه تأسیس روز افزون کلینیک های روانشناسی در شهرها، گویای این واقعیت است که مردم، نسبت به سلامت روان خود حساس تر شده اند. این موضوع سبب شده است، رقابت چشم گیری میان این مراکز در جذب مراجعه کنندگان اتفاق بیفتد. روانشناسان به عنوان ارائه دهندگان سلامت رفتاری، نقش عمده ای در درک چگونگی تأثیر عوامل بیولوژیکی، رفتاری و اجتماعی بر سلامت و بیمار شدن افراد دارند. بهترین کلینیک روانشناسی در کرج، دسترسی به مشاوران و روانشناسان متخصص، ماهر و با تجربه در حوزه های مختلف علمی را آسان کرده است. افراد با انتخاب بهترین کلینیک روانشناسی در کرج این شانس را خواهند یافت تا از خدمات روانشناسی با کیفیت و مؤثر بهره مند شوند.

انتخاب بهترین کلینیک روانشناسی در کرج

بهترین کلینیک روانشناسی در کرج، قبل از هر موردی باید مجوزهای لازم از سازمان نظام روانشناسی و مشاوره، سازمان بهزیستی و … را اخذ کند. سپس، بعد از طی سایر مراحل اداری مانند قبولی مؤسس بهترین کلینیک روانشناسی در کرج در مصاحبه حضوری و آزمون های سلامت روان، سطح علمی و توانایی فردی وی تأیید شود. بهترین کلینیک روانشناسی در کرج، با انتخاب شایسته از میان افراد فارغ التحصیل در رشته های روانشناسی، مشاوره و حتی روانپزشکی، مجموعه ای قدرتمند و حرفه ای از افراد با صلاحیت را جهت ارائه ی خدمات گرد هم می آورد، تا بتواند به سطح بالای رضایتمندی در بین مراجعین دست پیدا کند.

رعایت اصول اخلاقی و اصل رازداری، از مورد مهم دیگری است که توسط بهترین کلینیک روانشناسی در کرج مورد توجه قرار می گیرد تا موجب ایجاد امنیت خاطر در مراجعین شود. ما در ادامه فهرستی از بهترین کلینیک روانشناسی در کرج را به شما عزیزان ارائه می دهیم؛ پس تا انتها با ما همراه باشید. لازم به یادآوری است، مطالعه مقالات بهترین دکتر روانشناس در تهران و  بهترین کلینیک روانشناسی در تهران برای افرادی که در کرج سکونت ندارند، می تواند مفید واقع شود.

10 تا از بهترین کلینیک روانشناسی در کرج را بشناسید!

خانم رویا ده پهلوان

پهلوان

کارشناس ارشد روانشناسی عمومی و کارشناس علوم تربیتی

مشاوره آنلاین

دوره های گذرانده شده:

– آسیب شناسی
– هیپنوتیزم
– اختلافات زوجین

خدمات:

 • مشاوره فردی:
  – توسعه فردی و هدف گذاری
  – مهارت زندگی
  – ارتباط موثر
 • هیپنوتیزم حال خوب و دوری از استرس ها و تنش ها
  – کنترل خشم و کینه ها
  – سردردهای مزمن و دوره دیده آسیب شناسی
 • معنا، شناخت درمانی و کیفیت در یک رابطه اجتماعی با خودآگاهی
 • مشاوره پیش از ازدواج
 • زوج درمانی

آدرس: کرج – میدان شهدا – ساختمان بازار موبایل ایشین – طبقه پنجم – واحد 4 – مرکز مشاوره سپهر

شماره تماس:

09021694947

02632224243

مرکز مشاوره مهر آریا

مهراریا

با مدیریت دکتر امیر آرامی دکتری علوم تربیتی و کودکان استثنایی ، مدیر مرکز گفتار درمانی ،کاردرمانی و روانشناسی مهر آریا در کرج از سال هفتاد و هشت ،BIH ، DIH و DIHhom از انگلیس ، عضو LMHI و درمانگران بدون مرز طب مکمل ، عضو انجمن هومیوپاتي ایران ، گفتار درمانگر منتخب نمونه استان البرز در سال ۹۵ از طرف نظام پزشکی ،عضو هیئت مدیره و دبیر شعبه استان البرزانجمن گفتار درمانی ایران ، مدرس و مجری کارگاه های ویژه توانبخشی عصبی شناختی

خدمات:

 • مشاوره اختلالات اضطرابی
 • درمان فوبیا و وسواس
 • مشاوره افسردگی و استرس
 • مشاوره خانواده
 • مشاوره ازدواج و زناشویی
 • مشاوره کودک و نوجوان
 • نورفیدبک

آدرس: کرج – بین میدان شهدا و چهار راه طالقانی ابتدای پل زیر گذر ، برج ارم طبقه نهم واحد ۳۵

شماره تماس:

02632265533

09369513943

وب سایت: salamdarmangar.com

زمینه فعالیت کلینیک های روانشناسی

توسعه ی دانش روانشناسی، منجر به ظهور چندین زیر شاخه و فوق تخصص در این علم شده است. از مهم ترین این زیرمجموعه ها می توان به روانشناسی بالینی، روانشناسی سلامت (روانشناسی پزشکی یا پزشکی رفتاری)، عصب روانشناسی بالینی، روانشناسی مشاوره، روانشناسی توانبخشی، روانشناسی اجتماعی و روانشناسی کودکان اشاره کرد؛ که هر کدام تخصص های فرعی تری را در بر می گیرند. کلینیک های روانشناسی، از مهارت روانشناسان در شاخه های ذکر شده بهره می گیرند تا بتوانند نیازهای تعداد زیادی از مراجعین را برآورده سازند. برخی از مهم ترین خدماتی که در بهترین کلینیک روانشناسی در کرج ارائه می شود، عبارتند از:

 • کنترل و مدیریت خشم
 • تشخیص و درمان افسردگی
 • ارائه خدمات مشاوره بعد از طلاق
 • آموزش و بهبود مهارت های رفتاری
 • ارائه خدمات مشاوره پیش از ازدواج
 • پیشگیری و درمان اعتیاد به مواد مخدر
 • ارائه خدمات مشاوره تحصیلی و شغلی
 • درمان و مدیریت اضطراب و استرس از کنترل خارج شده
 • کنترل و مدیریت اندوه در برابر مرگ یا از دست دادن عزیزان
 • تشخیص و درمان اختلالات مربوط به وسواس ذهنی و رفتاری
 • تشخیص و درمان مشکلات مربوط به زوجین و روابط جنسی آن ها
 • ارائه خدمات مشاوره به والدین در جهت افزایش مهارت های زندگی و فرزند پروری و …
 • تشخیص، درمان و مدیریت مسائل مربوط به رده سنی کودک و نوجوان از جمله لجبازی، پرخاشگری، شب ادراری و …
زمینه فعالیت کلینیک روانشناسی

مزایای مراجعه به بهترین کلینیک روانشناسی در کرج

بهترین کلینیک روانشناسی در کرج، دسترسی به تیمی از روانشناسانی که آموزش و مهارت لازم را کسب کرده اند، تا با استفاده از تکنیک روانشناختی، تشخیصی و روان درمانی، به افراد در موقعیت ها و نقش های مختلف کمک کنند، فراهم کرده است. علاوه بر این، آن ها به افراد کمک می کنند تا رفتار و سبک زندگی خود را به گونه ای اصلاح کنند تا از مشکلاتی که سلامت آن ها را تهدید می کند، پیشگیری کرده و بیماری های ناشی از آن ها را، درمان کنند. در ادامه برخی از مزیت های مراجعه به بهترین کلینیک روانشناسی در کرج را مرور می کنیم:

 • روانشناسان به شما کمک می کنند تا خود، زندگی و مشکلاتتان را از بُعد و منظر دیگری ببینید و راه حل های تازه ای را برای حل مسائل پیدا کنید.
 • روانشناسانی که در بهترین کلینیک روانشناسی در کرج مشغول به فعالیت هستند، مهارت پیدا کردن بهترین راه را برای حل مشکلات روزمره در اختیار شما قرار خواهند داد.
 • صحبت کردن درباره احساسات و مشکلات با شخصی که مهارت گوش دادن را دارد امکانی است که بهترین کلینیک روانشناسی در کرج فراهم کرده است تا خود را با مشکلاتتان تنها نبینید.
 • در بهترین کلینیک روانشناسی در کرج، روانشناسان به زوجین کمک خواهند کرد تا در فضایی صمیمانه و با رعایت اصل بی طرفی، راهنمایی های لازم را دریافت و بر مشکلات خود غلبه کنند.
 • خودآگاهی و شناخت خود، از مهم ترین مزیت های مراجعه به روانشناسان شاغل در بهترین کلینیک روانشناسی در کرج است. مسأله ای که در نهایت، منجر به بهبود روابط فردی و اجتماعی خواهد شد.
 • مراجعه به بهترین کلینیک روانشناسی در کرج، و صحبت با روانشناسان حرفه ای این فرصت را به شما خواهد داد تا احساسات خود را بدون ترس از قضاوت بیان کنید و با غم، شادی، هیجانات و افکار خود روبرو شوید.
 • مراجعه به روانشناسان در بهترین کلینیک روانشناسی در کرج، موجب افزایش اعتماد به نفس شما و ایجاد احساس مثبت در شما نسبت به خودتان خواهد شد. روانشناسان این توانایی را دارند، تا انگیزه لازم را جهت انجام فعالیت های روزمره زندگی و دنبال کردن اهدافتان، در شما به وجود آورند.

کلام آخر

با وجود این که در اکثر کشورهای پیشرفته مراجعه به روانشناسان و مشاوران امری عادی محسوب می شود؛ اما در کشور ما، ایران، همچنان نیاز است در این زمینه فرهنگ سازی های لازم صورت گیرد. اغلب افراد، تنها زمانی به کلینیک های روانشناسی و خدمات آن ها احساس نیاز می کنند که از یک بحران عبور کنند، یا چیزی را از دست بدهند. این در حالی است که روانشناسان به ما کمک می کنند، تا زندگی سالم تر، شادتر و ایده آل تری را تجربه کنیم. از این رو، سایت جراحتو سعی بر آن داشته تا شما را با بهترین کلینیک روانشناسی در کرج آشنا کند؛ از شما سپاسگزاریم که تا پایان این مقاله ما را همراهی کردید. در صورت داشتن سؤال و تمایل به دریافت مشاوره می توانید با شماره تلفن های مذکور تماس حاصل فرمایید.

4.9/5 - (15 امتیاز)

زهرا نیک پور

من زهرا نیک پور هستم؛ دانشجوی رشته‌ی کامپیوتر در دانشگاه ولیعصر تهران که علاقه زیادی به تولید محتوای حوزه سلامت و پزشکی دارم. امیدوارم با ارائه اطلاعات مفید و ارزشمند توانسته باشم به شما در زمینه انواع جراحی زیبایی کمک کنم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا