پزشکان

بهترین دکتر ریزش مو در کرج【سال1402】❤️ + لیست 10تایی

در این مقاله قصد داریم شما را با بهترین دکتر ریزش مو در کرج آشنا کنیم؛ وجود موها در افراد، صرف نظر از این که حجم موهای آن ها چقدر است، سبب می شود احساس بهتری نسبت به خود و ظاهرشان داشته باشند. این امری بسیار عادی است که هر روز مقداری از موهای شما، به عنوان بخشی از چرخه ی رشد طبیعی مو، ریزش کرده و از بین بروند. در اکثر افراد، موهای از دست رفته، دوباره رشد کرده و یک سر پر از مو را حفظ می کنند. اما مشکل از این جا شروع می شود که گاهی، بیماری، تغییرات هورمونی، استرس، پیری و شرایط ارثی می تواند در چرخه ی طبیعی رشد موهای شما، اختلال ایجاد کنند؛ به این صورت که موهای بیشتری می ریزند، اما تارهای جدید مو، هرگز دوباره رشد نمی کنند.

ریزش مو و دلایل آن چیست؟

اکثر افراد سالم روزانه 100 تار مو، از موهای سر خود را از دست می دهند. به عنوان بخشی از چرخه ی رشد طبیعی و معمول موها، تارهای جدید مو رشد می کنند و جای موهایی را که ریخته اند، می گیرند. ریزش مو یا بیماری آلوبسی زمانی اتفاق می افتد، که شما شاهد ریزش تارهای موی خود، بیشتر از حد معمول هستید؛ بدون آن که تعدادی از این موها یا حتی هیچ کدام از آن ها، مجددا رشد کنند. ریزش مو، دلایل مختلفی دارد؛ شناخته شده ترین آن ها را در ادامه مرور می کنیم:

 • بیماری تیروئید
 • عفونت های قارچی روی پوست سر
 • تغییرات هورمونی؛ مانند بارداری، زایمان یا یائسگی و …
 • درمان های دارویی؛ مانند شیمی درمانی و استفاده از برخی داروها
 • اقدامات مراقبتی آسیب زننده به موها مانند دکلره کردن مو، اتوی مو و …
 • رویدادهای استرس زا؛ مانند انجام عمل جراحی یا از دست دادن یکی از عزیزان و …
 • سوء تغذیه و یا کمبودهای تغذیه ای؛ به خصوص دریافت نکردن آهن یا پروتئین کافی در رژیم غذایی
 • استفاده از مدل موهایی که در آن ها، موها را محکم می کشد؛ مانند بافتن، اکستنشن مو یا دم اسبی
 • ریزش موی ارثی ناشی از ژنتیک؛ در واقع ژن هایی که از والدین خود به ارث برده اید، می توانند منجر به ریزش مو شوند.
ریزش مو و دلایل آن چیست؟

شما نمی توانید از همه ی انواع ریزش مو جلوگیری کنید، اما می توانید اقداماتی را برای کمک به حفظ سلامت موهای خود و به حداقل رساندن ریزش آن ها انجام دهید. مثلا می توانید رژیم غذایی سالمی داشته باشید که حاوی کالری، پروتئین و آهن کافی باشد؛ راه هایی برای مقابله با استرس خود پیدا کنید؛ از مدل موهایی که در آن ها موها محکم کشیده می شوند، پرهیز کنید و در نهایت، با کمک بهترین دکتر ریزش مو در کرج بیماری ها و اختلالاتی که منجر به ریزش موهای شما شده اند، شناسایی و درمان کنید.

انتخاب بهترین دکتر ریزش مو در کرج

ریزش مو، چه به صورت موقتی و چه به صورت دائمی، می تواند برای بسیاری از افراد رویدادی غیرقابل قبول و تحمل آن از نظر عاطفی سخت و دشوار باشد؛ زیرا، برخی از انواع ریزش مو در نهایت می تواند منجر به طاسی شوند. اگر میزان قابل توجهی از موهای خود را از دست می دهید، محافظت از پوست سر و موهایتان مهم و ضروری است. از سوی دیگر، یافتن دلایل ریزش مو و جلوگیری از آن، مستلزم انتخاب پزشکی است که در زمینه ی بیماری های مو، دانش و مهارت کافی را داشته باشد.

در برخی موارد، علت ریزش مو واضح است؛ به عنوان مثال، اگر در حین انجام شیمی درمانی هستید، ممکن است موهای خود را از دست بدهید. در موارد دیگر، بهترین دکتر ریزش مو در کرج، با بررسی ها، معاینات و انجام تست های تشخیصی لازم، آن چه را که باعث ریزش موهایتان شده است، یافته و به شما کمک خواهد کرد آن را رفع و درمان کنید.

انتخاب بهترین دکتر ریزش مو در کرج

برای تشخیص صحیح دلایل ریزش مو، بهترین دکتر ریزش مو در کرج، در اولین جلسه معاینه، در مورد سابقه خانوادگی شما، از جمله این که آیا یکی از اقوامتان دچار ریزش مو شده است یا خیر و در چه سنی، سؤالاتی خواهد پرسید. وی همچنین، سابقه ی پزشکی شما را مطالعه می کند. در ادامه، بهترین دکتر ریزش مو در کرج، برای تحلیل عملکرد تیروئید و سنجش سطح آهن، آزمایش خون تجویز خواهد کرد.

بهترین دکتر ریزش مو در کرج، پوست سر شما را جهت بررسی علائم عفونت، معاینه خواهد کرد و در صورت وجود علائم بیماری پوستی، برای تشخیص نوع آن، از پوست سر بیوپسی و نمونه برداری خواهد کرد. پیشنهاد می کنیم جهت ارائه تست های آزمایشگاهی با نتایج معتبر و قابل اطمینان، به لیست آزمایشگاه های ارائه شده در مقاله بهترین آزمایشگاه در کرج مراجعه کنید. زیرا، بعد از تشخیص درست، اصلاح و درمان مشکل اساسی، اغلب تنها چیزی است که برای جلوگیری از ریزش مو لازم است.

بهترین دکتر ریزش مو در کرج، بعد از تشخیص علت ریزش مو، نسبت مراقبت های بهداشتی و اقدامات لازم درمانی را ارائه خواهد داد. معمولا بیشتر درمان های ریزش مو برای کمک به طاسی با الگوی مردانه یا ریزش مو در زنان انجام می شود؛ به طور کلی، درمان می تواند شامل تجویز دارو به خوراکی یا جهت استفاده روی پوست سر، کاشت مو، کاشت ابرو، ریش و یا تزریق پلاسمای غنی از پلاکت به پوست سر (PRP) باشد. ما در ادامه فهرستی از بهترین دکتر ریزش مو در کرج را به شما عزیزان ارائه می دهیم؛ پس تا انتها با ما همراه باشید. توصیه می کنیم مطالعه ی مقاله بهترین دکتر ریزش مو در تهران را از دست ندهید.

10 تا از بهترین دکتر ریزش مو در کرج را بشناسید!

انواع ریزش مو

انواع مختلفی از ریزش مو وجود دارد و می تواند بزرگسالان از هر جنسیتی و حتی کودکان را تحت تأثیر خود قرار دهد. ریزش مو ممکن است علاوه بر روی سر، در قسمت های دیگر بدن مثل ریش، ابرو و … نیز اتفاق بیفتد. همچنین، برخی از انواع ریزش مو دائمی و برخی دیگر موقتی هستند. اما، رایج ترین انواع ریزش مو عبارتند از:

 • آلوپسی آره آتا: آلوپسی آره آتا، یک بیماری خود ایمنی است که منجر به ریزش مو از سر و بدن می شود. آلوپسی آره آتا از دلایل شایع ریزش مو می باشد.
 • تلوژن افلوویوم: این نوع ریزش مو شامل ریزش سریع مو در مدت زمان کوتاهی است. تلوژن افلوویوم، معمولا چند ماه پس از این که بدن شما از نظر جسمی یا احساسی، شرایط استرس زایی را تجربه می کند، اتفاق می افتد. همچنین، می تواند ناشی از تغییرات هورمونی ناگهانی باشد.
 • آناژن افلوویوم: این نوع ریزش مو، بسیار سریع و به دلیل درمان های پزشکی خاص، مانند شیمی درمانی اتفاق می افتد.
 • طاسی با الگوی مردانه یا ریزش مو در زنان: این نوع ریزش مو یا طاسی، ارثی بوده و می تواند هر فردی را درگیر کند؛ همچنین، با نام آلوپسی آندروژنیک نیز شناخته می شود.
انواع ریزش مو

در میان انواع ریزش موهای ذکر شده، طاسی آلوپسی آندروژنیک یا ریزش مو با الگوی مردانه، شایع ترین نوع ریزش مو است. از سوی دیگر، ریزش مو یکی از شایع ترین عوارض شیمی درمانی می باشد.

علائم هشداردهنده ریزش مو

افراد با توجه به نوع ریزش مو و علت آن، ریزش مو را به شکل های مختلفی تجربه می کنند. برای مثال، برخی افراد عقب نشینی خط مو که معمولا در ریزش مو با الگوی مردانه اتفاق می افتد، را تجربه می کنند. سایر افراد ممکن است علائمی مانند نازک شدن مو در تمام سر (بخصوص در زنان)، ریزش تکه ها و قسمت های کوچک مو در پوست سر و حتی ریزش مو در پوست سر و بدن را داشته باشند.

به طور کلی، هر بیماری در بدو شروع، علائمی را از خود نشان می دهد که در صورت توجه به آن ها و مراجعه به موقع به پزشک دارای صلاحیت و حرفه ای، می توان تا میزان زیادی از پیشرفت و عوارض بعدی آن جلوگیری کرد. ریزش مو نیز از این قاعده مستثنی نیست. بنابراین، ضروری است، در صورت بروز هر یک از نشانه های زیر با بهترین دکتر ریزش مو در کرج تماس بگیرید و در اولین فرصت، وقت ویزیت تعیین کنید. برخی از مهم ترین علائم ریزش مو عبارتند از:

 • ریزش غیر عادی مو در بدن
 • ریزش ناگهانی مقدار زیادی مو
 • ریزش غیرعادی و بیش از حد موی سر
 • احساس سوزش، خارش و ناراحتی در پوست سر
 • ریزش غیرعادی همراه با خارش موهای ابرو، ریش یا حتی مژه ها
علائم هشداردهنده ریزش مو

کلام آخر

ریزش مو به هر دلیلی می تواند از نظر عاطفی و زیبایی شناسی چالش برانگیز باشد. در بسیاری از موارد، روش های درمانی مؤثری وجود دارد که می توانند فرایند ریزش مو را کند کرده و به رشد موهای جدید نیز کمک کنند. کافی است با مراجعه به بهترین دکتر ریزش مو در کرج در مورد آنچه که ممکن است باعث ریزش موی شما شده است، صحبت کنید. او بهترین و نتیجه بخش ترین روش درمانی را برای شما در نظر خواهد گرفت.

سایت جراحتو سعی بر آن داشته تا شما را با بهترین دکتر ریزش مو در کرج آشنا کند؛ از شما سپاسگزاریم که تا پایان این مقاله ما را همراهی کردید. در صورت داشتن سؤال و تمایل به دریافت مشاوره می توانید با شماره تلفن های مذکور تماس حاصل فرمایید.

5/5 - (23 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا