جراحی زیبایی

10 تا از بهترین جراح ابدومینوپلاستی در کرج❤️【سال1403】⭐

ما در این مقاله قصد داریم تا شما را با بهترین جراح ابدومینوپلاستی در کرج آشنا کنیم و اطلاعاتی در این رابطه به شما عزیزانم ارائه بدهیم. همانطور که می دانید امروزه افراد بسیار زیادی در جامعه به ویژه در شهر بزرگ کرج وجود دارند که با مشکلات اضافه وزن و چاقی دست و پنجه نرم می کنند و این موضوع آن ها را به شدت آزار می دهد و باعث کاهش اعتماد به نفسشان در جامعه می شود.

به همین دلیل روش درمانی ای به نام ابدومینوپلاستی به منظور از بین بردن چربی های اضافه ناحیه شکم پدید آمده است. همین موضوع باعث شده که افراد زیادی جذب این شیوه درمانی بشوند تا بتوانند به وزن و اندام ایده آل خود برسند. طبیعی است که داشتن اندامی زیبا و ایده آل و پوستی صاف و شفاف، جزو انتظارات و علایق مشترک بین همه انسان ها می باشد، اما در برخی افراد رسیدن به این خواسته ها، همانند رویایی دست نیافتنی است.

ولی با وجود جراحی ابدومینوپلاستی، به راحتی می توان به این خواسته ها دست یافت، به شرطی که این روش درمانی جهت از بین بردن چربی های اضافه شکم و به منظور ایجاد لاغری در فرد و رسیدن به اندام و وزن ایده آل و دلخواه توسط بهترین جراح ابدومینوپلاستی در کرج نیز انجام بشود.

ابدومینوپلاستی چیست؟

در پاسخ به این سوال که ابدومینوپلاستی چیست باید بگوییم که ابدومینوپلاستی یک روش جراحی زیبایی شکم، به روش باز می باشد. این عمل جراحی بر ناحیه شکم و پهلو انجام می شود برای بهبود بخشیدن به فرم شکم و پهلو  و در نتیجه از بین بردن چربی های اضافه ( چاقی ) و در نهایت رسیدن به اندامی ایده آل. در عمل جراحی ابدومینوپلاستی پوست و عضلات اضافی شکم و پهلو ها از بین می رود. ابدومینوپلاستی توانسته اعتماد به نفس افراد را افزایش دهد و موجب ایجاد روحیه مثبت در آن ها بشود.

روش جراحی ابدومینوپلاستی به گونه ای است که در قسمت زیرین و تحتانی شکم یعنی بالای ناحیه تناسلی تا کناره های پهلو برش هایی توسط جراح ایجاد می شود و چربی های اضافه شکم و پهلو از این قسمت برداشته می شود. همچنین پوست شل شده و آویزان شده هم در این روش جراحی برداشته می شود و در نهایت فرد بیمار، به اندامی زیبا با پوستی صاف و شفاف می رسد. به طور کلی عمل جراحی ابدومینوپلاستی به منظور از بین بردن چربی ها و پوست شل شده و اضافی و سفت کردن عضلات در دیواره های شکم، ناحیه ی شکم صاف  بدون برآمدگی یا چین خوردگی انجام می شود.

ابدومینوپلاستی چیست؟

ویژگی بهترین جراح ابدومینوپلاستی در کرج

بهترین جراح ابدومینوپلاستی در تهران دارای ویژگی ها و خصوصیات بسیار زیاد و منحصر به فردی است که بر اساس همان ویژگی ها و خصوصیات به او لقب بهترین جراح ابدومینوپلاستی در کرج را نسبت می دهند. این ویژگی ها و خصوصیات نیز باید به گونه ای باشد که بتوان با خیالی راحت و خاطری آسوده تر به آن جراح جهت انجام خدمات درمانی و زیبایی مراجعه داشت.

در ادامه به برخی از مهم ترین ویژگی های بهترین جراح ابدومینوپلاستی در کرج نیز اشاره خواهیم کرد: 

 • بهترین جراح ابدومینوپلاستی در کرج باید دارای تبحر و مهارت بسیار زیادی در زمینه جراحی های شکم باشد.
 • او باید بتواند که شرایط خوب و مناسبی را برای بیمارانش فراهم کند.
 • بهترین جراح ابدومینوپلاستی در کرج باید بتواند بهترین و دقیق ترین مشاوره را درباره عمل جراحی و نتیجه ی آن، به بیمارانش بدهد.
 • همچنین او باید اطلاعات لازم را در اختیار بیمارانش بگذارد و با حوصله و آرامش و صداقت کامل، به تمامی سوالات بیماران به درستی پاسخ بدهد.
 • بهترین جراح ابدومینوپلاستی در کرج کسی است که اگر متوجه شد بیمار گزینه ی مناسبی برای انجام عمل ابدومینوپلاستی نیست، او را جراحی نکند. به بیان ساده تر باید بگوییم که بهترین جراح ابدومینوپلاستی در کرج کسی است که هدفش سلامتی و بهبودی بیماران باشد نه جنبه های مالی از آن جراحی.
 • بهترین جراح ابدومینوپلاستی در کرج، پزشک متخصصی است که دارای مهارت و تبحر و دانش و آگاهی بالا می باشد و دوره های آموزش خود را در بهترین و معتبرترین مراکز ، گذرانده باشد. بهترین جراح کسی است که تجربه علمی زیادی دارد و فرد بیمار می تواند با خیال راحت به او مراجعه کند.
 • همچنین بهترین جراح ابدومینوپلاستی در کرج باید دارای تحصیلات و مدارک عالی از معتبر ترین مراکز آموزشی و بهترین دانشگاه ها نیز باشد.
 • بهترین جراح ابدومینوپلاستی باید پس از انجام عمل جراحی ابدومینوپلاستی، طی چندین جلسه، بیمار خود را معاینه کند و از سلامت جسمی فرد اطمینان کسب کند و پیگیر احوال بیمارانش باشد.
 • بهترین جراح ابدومینوپلاستی در کرج، باید زیر نظر وزارت بهداشت فعالیت داشته باشد و دارای جواز و پروانه طبابت معتبر باشد.
 • همچنین بهترین جراح ابدومینوپلاستی در کرج باید برای انجام جراحی های خود، از دستگاه ها و لوازم استریل و پاکیزه استفاده کند.
 • مطب او نیز باید همیشه استریل شده و پاکیزه نیز باشد.

مزایای ابدومینوپلاستی:

💎صاف شدن پوستدر جراحی ابدومینو پلاستی، پوست شل و افتاده برداشته می شود و پوست صاف می شود.
❤️عوارض کمعوارض ناشی از ابدومینوپلاستی بسیار کم است و به ندرت، بیمار، دچارعوارض می شود.
✅دوره نقاهت کوتاهدر جراحی ابدومینوپلاستی ، بیمار مدت کمی بستری می شود و زود ترخیص می شود.
⭐درد کمبعد از جراحی ابدومینوپلاستی درد کمی وجود دارد که قابل کنترل است.

عوارض ابدومینوپلاستی چیست؟

ابدومینوپلاستی مانند هر عمل سرپایی دیگری عوارضی دارد که برخی از آنها می تواند بسیار جدی و طولانی مدت باشد. بنابراین، هرکسی که قصد انجام عمل جراحی شکم را دارد، باید خود را به خوبی در مورد عوارض ابدومینوپلاستی آگاه کرده و با آگاهی از تمامی عوارض ابدومینوپلاستی، این عمل زیبایی را انجام دهد. از جمله مهم ترین عوارض نادر ابدومینوپلاستی شکم می توان به موارد زیر اشاره کرد.

عفونت یا لخته شدن خون: اگرچه احتمال عفونت یا لخته شدن خون پس از جراحی بسیار نادر است، اما باید به آن توجه کرد. عفونت های جراحی در سطوح مختلفی وجود دارند، برخی از این عفونت ها سطحی و خفیف هستند، در حالی که برخی دیگر به حدی پیشرفته هستند که به بافت های بدن بیمار حمله می کنند. پزشکان معمولا از آنتی بیوتیک ها برای جلوگیری از این عفونت ها استفاده می کنند.

آمبولی : بعد از جراحی، یکی از عوارض نادر آمبولی ریه، حمله قلبی و سکته مغزی است که معمولاً به دلیل عدم تحرک و عدم تحرک پس از انجام کلیه اقدامات جراحی غیر سرپایی رخ می دهد. آمبولی ریه به دلیل عدم تحرک بعد از تامی تاک بسیار خطرناک است و معمولاً سه هفته پس از جراحی رخ می دهد. برای افرادی که قبلاً حمله قلبی یا سکته مغزی داشته اند، پزشک معالج ممکن است یک داروی ضد انعقاد تجویز کند.

نکروز پوست: هر گونه عارضه ای که ایجاد شود به طور قابل توجهی روند بهبودی شما را به تاخیر می اندازد. در برخی موارد، عوارض ابدومینوپلاستی به قدری شدید است که شما را مجبور به انجام یک عمل جراحی دیگر می کند. یکی از این عوارض که ممکن است شما را آزار دهد و نیاز به جراحی بیشتری داشته باشد، نکروز پوست است. هنگامی که نکروز پوست رخ نمی دهد، جراح باید پوست مرده را از طریق یک روش جراحی دیگر برداشته و آن را با پیوند پوست جدید جایگزین کند. اگرچه بروز نکروز پوستی مانند دو عارضه فوق بسیار نادر است، اما احتمال بروز این عارضه در افراد سیگاری زیاد است.

درد و تورم در ناحیه عمل شده: یکی از عوارض ابدومینوپلاستی که ممکن است بعد از جراحی رخ دهد تجمع مایع در زیر پوست است. در صورت مشاهده، پزشک معالج می تواند مایع انباشته شده را با استفاده از سرنگ خارج کند. این تجمع مایع زیر پوست تا یک ماه بعد از عمل قابل مشاهده است، نگران نباشید زیرا این تورم و تجمع مایع زیر پوست تاثیری در نتیجه نهایی عمل تامی تاک شما نخواهد داشت.

10 تا از بهترین جراح ابدومینوپلاستی در کرج را بشناسید!

دکتر سید سعید شیرنگی

دکتر سید سعید شیرنگی

دکتر سید سعید شیرنگی جراح پلاستیک و زیبایی می باشند. ایشان یکی از بهترین جراح ابدومینوپلاستی در کرج به شمار می روند. دکتر شیرنگی در سال 1384 دکترای عمومی خود را دریافت نمودند و از دانشگاه علوم پزشکی ایران فارغ التحصیل شدند، ایشان همچنین در سال 1388 توانستند دوره تخصص خود را به اتمام برسانند و بورد تخصصی خود را دریافت نمایند. دکتر شیرنگی پس از آن در سال 1394 با مدرک دکترای فوق تخصصی جراحی پلاستیک و زیبایی از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی فارغ التحصیل شدند. ایشان یکی از با تجربه رتین پزشکان در زمینه فعالیت خود به شمار میر وند. دکتر شیرنگی دکتر شیرنگی در انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران عضو می باشند.

خدمات دکتر سید سعید شیرنگی:

 • ابدومینوپلاستی
 • پروتز چانه
 • جراحی زیبایی باسن
 • جراحی زیبایی پلک
 • جراحی پلاستیک بینی
 • لیپوساکشن چانه و گردن
 • جراحی زیبایی بازو یا براکیوپلاستی
 • لیپوساکشن و لیزر لیپولیز بدن

آدرس: کرج، خیابان شهید بهشتی، بین چهارراه طالقانی و میدان شهدا، نبش بانک انصار، ساختمان سینا، طبقه 6، واحد 25

شماره تماس: 02632248538

دکتر روناک تمدن

دکتر روناک تمدن

دکتر روناک تمدن متخصص جراحی پلاستیک و یکی از بهترین جراح ابدومینوپلاستی رد کرج به شمار می روند. ایشان بعد از سپری کردن دوره عمومی توانستند دوره تخصص خود را با موفقیت پشت سر بگذارند و بورد تخصصی خود را کسب نمایند. دکتر تمدن جزء با تجربه رتین جراحان در زمنیه فعالیت خود به شمار می روند. ایشان دوره های تکمیلی بسیاری را گذرانده اند و به همین دلیل دارای علم و دانش بسیاری در زمینه فعالیت خود هستند. افراد می توانند برای انجام جراحی ابدومینوپلاستی به ایشان مراجعه نمایند.

خدمات دکتر روناک تمدن:

 • ابدومینوپلاستی و لیپوساکشن
 • پیکرتراشی و لیپوماتیک
 • لیفت و پروتز سینه و باسن
 • جراحی زیبایی سینه و باسن
 • جراحی زیبایی پلک و تزریق ژل و بوتاکس

آدرس: کرج، عظیمیه، میدان مهران، جنب بانک مسکن، ساختمان میلاد، طبقه دوم، واحد ششم

شماره تماس: 02632517579

دکتر ناهید رفیعی

دکتر ناهید رفیعی

دکتر ناهید رفیعی متخصص جراحی زیبایی شکم و یکی از بهترین جراح ابدومینوپلاستی در کرج هستند. ایشان بعد از سپری کردن دوره عمومی و دریافت مدرک عمومی توانستند دوره تخصص خود را ینز با موفقیت پشت سر بگذارند و بورد تخصصی خود را کسب نمایند. دکتر رفیعی جزء با تجربه ترین پزشکان در زمینه فعالیت خود می باشند. ایشان بیش از 20 سال سابقه در زمینه فعالیت خود دارند. دکتر ناهید رفیعی به دلیلی گذراندن دوره های بسیار زیاد دارای مهارت بسیاری هستند.

خدمات دکتر ناهید رفیعی:

 • جراحی زیبایی سینه
 • درمان غدد زیر بغل
 • جراحی فتق و لاپاراسکوپی
 • نمونه برداری از سینه
 • جراحی سنگ کیسه صفرا
 • درمان توده‌ های خوش خیم و بدخیم سینه
 • جراحی آپاندیس
 • جراحی لیفت سینه و برداشتن چربی

آدرس: کرج، میدان مهران، ساختمان کوروش، طبقه پنجم، واحد سوم

شماره تماس: 09392942881

دکتر فرهاد کیانی امین

دکتر فرهاد کیانی امین

دکتر فرهاد کیانی امین متخصص جراحی عمومی هستند. ایشان یکی از بهترین جراح ابدومینوپلاستی در کرج به شمار می روند. دکتر کیانی امین بعد از گذراندن دوره عمومی و به پایان رساندن دوره تخصص توانستند بورد تخصص خود را دریافت نمایند. ایشان یکی از با تجربه ترین پزشکان در زمینه فعالیت خود می باشند. دکتر کیانی امین دارای فلوشیپ فوق تخصصی در رشته لاپاراسکوپی و جراحی چاقی می باشند. ایشان به دلیل گذراندن دوره های متعدد توانسته اند مهارت و تجربه بسیاری در زمینه فعالیت خود کسب نمایند.

خدمات دکتر فرهاد کیانی امین:

 • ابدومینوپلاستی و جراحی زیبایی شکم
 • جراحی لاغری
 • جراحی اسلیو معده
 • جراحی سنگ کیسه صفرا
 • جراحی چاقی و پیکر تراشی
 • جراحی لاپاراسکوپی
 • درمان انواع سرطان‌ های گوارشی

آدرس: کرج، عظیمیه، میدان مهران، جنب بیمارستان تخت جمشید، ساختمان کوروش، طبقه پنجم، واحد 504

شماره تماس: 09356430346

دکتر علی کربلایی خانی

دکتر علی کربلایی خانی

دکتر علی کربلایی خانی متخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی و یکی از بهترین جراح ابدومینوپلاستی در کرج هستند. ایشان جزء با تجربه ترین پزشکان در زمینه فعالیت خود به شمار می روند. دکتر کربلایی خانی بعد از گذراندن دوره پزشکی عمومی توانستند دوره تخصص خود را نیز به پایان برسانند. ایشان موفق به کسب بورد تخصصی در زمنیه فعالیت خود شدند. ایشان دارای فلوشیپ در رشته جراحی دست می باشند. دکتر علی کربلایی خانی تا کنون 20 هزار جراحی زیبایی موفق انجام داده اند.

خدمات دکتر علی کربلایی خانی:

 • لیفت شکم و جراحی زیبایی شکم
 • جراحی زیبایی بینی
 • جراحی زیبایی سینه و کوچک کردن سینه
 • رفع افتادگی اندام‌ های بانوان
 • پروتز سینه و لیفت سینه
 • از بین بردن و برداشتن غبغب
 • برداشتن بافت‌ های چربی بدن و پیکرتراشی

آدرس: کرج، چهارراه طالقانی، بالاتر از اداره پست، به سمت میدان شهدا، جنب داروخانه اهورا، ساختمان امید، طبقه اول، واحد 106

شماره تماس: 02632256922

دکتر نیما ختمی

دکتر نیما ختمی

دکتر نیما ختمی فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی می باشند. ایشان یکی از بهترین جراح ابدومینوپلاستی در کرج به شمار می روند. دکتر ختمی فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی خود را از دانشگاه علوم پزشکی تهران اخذ نمودند.

ایشان دانشنامه و بورد تخصصی جراحی عمومی خود را از دانشگاه علوم پزشکی گیلان اخذ کردند و با موفقی توانستند دوره تخصص خود را به پایان برسانند و بورد تخصصی خود را دریافت کنند. ایشان دارای تجربه  و سابقه بسیاری در زمینه فعالیت خود می باشند.  افراد می توانند برای انجام ابدومینوپلاستی به دکتر نیما ختمی مراجعه کنند.

خدمات دکتر نیما ختمی:

 • جراحی زیبایی شکم
 • جراحی زیبایی بینی
 • لیفت سینه و باسن
 • جراحی زیبایی پلک
 • ماموپلاستی و ساکشن
 • جوانسازی و لیفت صورت
 • درمان سینه بزرگ در آقایان

آدرس: کرج، چهارراه طالقانی به سمت میدان شهدا، برج شاه کرم، واحد 403

شماره تماس: 02632284075

دکتر محمد ابراهیمی

دکتر محمد ابراهیمی

دکتر محمد ابراهیمی فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی هستند. ایشان یکی از بهترین جراح ابدومینوپلاستی در کرج به شمار می روند. دکتر محمد ابراهیمی بعد از گذراندن دوره پزشکی عمومی و دریافت مدرک عمومی توانسند دوره تخصص خود را نیز به پایان بگذرانند و بورد تخصصی خود را کسب کنند.

دکتر ابراهیمی موفق به کسب رتبه برتر بورد فوق تخصصی پلاستیک کشور شدند. ایشان در انجمن جراحان پلاستیک ایران به طور رسمی عضو می باشند. دکتر ابراهیمی به دلیل گذراندن دوره های بسیار زیاد دارای مهارت بسیاری می باشند.

خدمات دکتر محمد ابراهیمی:

 • جراحی بینی (راینوپلاستی)
 • تزریق فیلر
 • بلفاروپلاستی (جراحی زیبایی پلک)
 • تزریق چربی به صورت
 • جراحی گوش (اتوپلاستی)

آدرس: کرج، چهارراه طالقانی، به سمت میدان شهدا، کنارگذر، ساختمان حکیم، طبقه اول

شماره تماس: 02612219153

دکتر بلال دلشاد

دکتر بلال دلشاد

دکتر بلال دلشاد فوق تخصصی جراحی سینه می باشند. ایشان یکی از بهرتین جراح ابدومبنوپلاستی در کرج به شمار می روند. دکتر دلشاد بعد از گذراندن دوره عمومی توانستند دوره تخصص خود را  به اتمام برسانند و بورد تخصصی خود را کسب کنند. ایشان در سال 1381 دوره پزشکی عمومی را در دانشگاه تهران سپری کردند و پس از آن در سال 1391 مدرک جراحی عمومی خود را از دانشگاه شهید بهشتی تهران دریافت کردند. ایشان دارای فلوشیپ فوق تخصصی جراحی سینه از دانشگاه شهید بهشتی تهران هستند.

خدمات دکتر بلال دلشاد:

 • ابدومینوپلاستی
 • لیپوساکشن
 • ماموپلاستی
 • لیپوماتیک
 • تزریق چربی به باسن و سینه

آدرس: کرج، 45 متری گلشهر، خیابان ارغوان غربی، کلینیک زیبایی و پستان بیمارستان فوق تخصصی مریم

شماره تماس: 09368329595

دکتر حمید رضا مفرد

دکتر حمید رضا مفرد

دکتر حمید رضا مفرد جراح پلاستیک و زیبایی هستند. ایشان یکی از بهترین جراح ابدومینوپلاستی در کرج به شمار می روند. دکتر حمید رضا مفرد عضو انجمن جراحان پلاستيک و زيبايی ايران هستند. ایشان یکی از با ترجبه رتین پزشکان در زمینه فعالیت خود به شمار می روند.

دکتر مفرد تا کنون بیش از 16000 عمل موفق جراحی ثبت کرده اند. ایشان مدرک فوق تخصص جراحی پلاستیک خود را از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اخذ نمودند و موفق به کسب بورد فوق تخصصی جراحی پلاستیک کشور شدند. ایشان مدرک تخصص جراحی عمومی خود را از دانشگاه علوم پزشکی تهران دریافت کردند.

خدمات دکتر حمید رضا مفرد:

 • جراحی زیبایی شکم
 • رینوپلاستی
 • جراحی زیبایی سینه
 • پروتز سینه
 • لیپوساکشن
 • لیپوماتیک
 • جراحی فک
 • بلفاروپلاستی
 • جراحی چانه

آدرس: كرج، چهارراه طالقاني، به سمت ميدان شهدا، برج آرين، طبقه 12، واحد 35

شماره تماس: 02632268680

تفاوت ابدومینوپلاستی و لیپوساکشن در چیست؟

لازم است بدانید که خیلی از افراد جراحی ابدمینوپلاستی را با جراحی لیپوساکشن اشتباه می گیرند. درست است که هر دو روش جراحی، به منظور لاغری و از بین بردن چربی های اضافه شکم انجام می شوند اما لیپوساکشن فقط یک هدف دارد آن هم از بین بردن چربی است.

یعنی در طی عمل ممکن است پوست شل شود، به بیان ساده تر پوست شل و عضلات شکمی ترمیم نمی شوند، گاهی ممکن است پوست پس از لیپوساکشن، به خوبی جمع نشود ولی در ابدومینوپلاستی این گونه نیست. در ابدومینوپلاستی فرم ظاهری شکم به کلی تغییر می کند و ناحیه شکم پهلو باریک تر و ایده آل تر و زیبا تر می شود.

همچنین در عمل ابدومینوپلاستی، ماهیچه های ناحیه شکم سفت می شود، پوست شل و چربی های اضافی شکم و پهلو خارج می شوند و شکم حالت زیباتری به خود می گیرد. در عمل جراحی ابدومینوپلاستی، ناحیه ی شکم که به دلیل افزایش وزن یا از دست دادن وزن، بارداری و یا از بین رفتن خاصیت ارتجاعی پوست، فرم اولیه ی خود را از دست داده می تواند مجددا بافت سفت و متناسب خود را بازیابی کند. در این فرآیند چین های اضافی پوست و چربی های سرسخت خارج شده و در نتیجه زیبایی و جوانی به این ناحیه از بدن باز می گردد.

جراحی ابدومینوپلاستی با هدف از بین بردن چربی و پوست اضافی ناحیه تحتانی معده، زیر شکم، پایین پهلو ها و ناحیه کمر اندامی باریک تر و خوش فرم تر به وجود می آورد. در طی این جراحی همچنین عضله اصلی شکم و همینطور عضلات ضعیف یا جدا شده ای که در طی دوران بارداری کشیده شده یا از شکل افتاده اند، به حالت اول باز می گردند.

اقدامات قبل از جراحی ابدومینوپلاستی

فراموش نکنید که قبل از جراحی ابدومینوپلاستی توسط بهترین جراح در این زمینه لازم است که اقداماتی از جانب خود بیمار صورت بگیرد. این اقدامات و نکات مهم به جهت بهتر پیش رفتن جراحی و حاصل شدن نتیجه مثبت از آن به بیمار توصیه می شود.

در ادامه به برخی از مهم ترین اقدامات قبل از جراحی ابدومینوپلاستی نیز اشاره خواهیم کرد: 

 • اولین و مهم ترین نکته در رابطه با جراحی ابدومینوپلاستی، پیدا کردن و یافتن بهترین جراح ابدومینوپلاستی در کرج می باشد.
 • فراموش نکنید که قبل از انجام جراحی ابدومینو پلاستی  طی چند جلسه به پزشک تان مراجعه کنید و مشاوره دریافت کنید.
 • در بانوانی که قصد کشیدگی بیشتر ماهیچه های شکمی خود را دارند، انجام این جراحی بهتر است زمانی صورت گیرد که فرد دوران بارداری و فرزند آوری خود را گذرانده باشد و یا دیگر قصد فرزند آوری و بارداری را نداشته باشد.
 • برای جراحی ابدومینوپلاستی باید حتما ناشتا باشید و به مدت ده ساعت چیزی نخورده باشید.
 • فراموش نکنید که قبل از انجام عمل جراحی ابدومینوپلاستی، باید حتما به حمام بروید و استحمام کنید.
 • همچنین باید تمام مو های ناحیه شکم و پهلو و زیر شکم را اصلاح کنید و تمیز باشید.
 • قبل از انجام جراحی ابدومینوپلاستی، مصرف هرگونه دارو یا ویتامینی باید تحت نظر پزشک باشد و به طور خود سرانه نباید مصرف کنید.
 • فراموش نکنید که باید به مدت دو هفته قبل از عمل، مصرف هرگونه مشروبات الکلی را کنار بگذارید.
 • باید تا مدت حداقل یک هفته قبل از عمل مصرف دارو های انعقاد خون همانند آسپیرین را به طور کامل قطع بکنید.
 • در صورتی که داروی خاصی را به طور مداوم مصرف می کنید، حتما قبل از جراحی، این مسئله را با پزشک خود مطرح کنید.
اقدامات قبل از جراحی ابدومینوپلاستی

مراقبت های پس از جراحی ابدومینوپلاستی

همان گونه که اقدامات قبل از جراحی ابدومینوپلاستی بسیار دارای اهمیت است، مراقبت های پس از آن هم دارای ارزش و اهمیت دو برابر نیز می باشد. مراقبت های بعد از جراحی ابدومینوپلاستی در جهت تسریع در روند بهبودی و حاصل شدن نتیجه مطلوب و مثبت از جراحی، از بیمار نیز درخواست می گردد.

در ادامه به برخی از مهم ترین مراقبت های بعد از جراحی ابدومینوپلاستی اشاره می کنیم:

 • سعی کنید به مدت چهار الی شش هفته ورزش های شدید و فعالیت های سنگین را کنار بگذارید و به بدنتان فشار نیاورید. حتی امکان دارد که پزشک شما، برای بهبودی کامل، به مدت یک ماه به شما استراحت بدهد.
 • طی این مشاوره ها، پزشک دستور العمل هایی را به شما می دهد، که باید این دستور العمل ها را کامل و دقیق و مو به مو انجام بدهید تا نتیجه جراحی، مطلوب و مثبت باشد.
 • قبل از انجام عمل جراحی ابدومینوپلاستی لازم است از مصرف هرگونه دخانیات اجتناب کنید.
 • اگر سیگار  می کشید، باید برای مدت زمان معینی که پزشک شما در نظر دارد، آن را به طور جدی کنار بگذارید و مصرف نکنید.
 • به وعده های غذایی خود توجه داشته باشید، تغذیه نا مناسب روند بهبودی را به تاخیر می اندازد.

برای خواندن مطالب بیشتر راجع به بهترین جراح ابدومینوپلاستی در تهران می توانید به مقاله مربوطه مراجعه کنید.

کلام آخر

از شما سپاس گزاریم که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید. سایت جراحتو سعی بر این داشته تا شما را با بهترین جراح ابدومینوپلاستی در کرج نیز آشنا کند و اطلاعاتی در این رابطه به شما عزیزان ارائه بدهد. امیدواریم این مطالب برایتان مفید واقع شده باشد. همچنین می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و در جهت دریافت مشاوره با شماره های ذکر شده در این مقاله تماس حاصل فرمایید.

مدت‌ زمان عمل ابدومینوپلاستی چقدر است؟

اگر به تنهایی فقط این عمل انجام شود حدود 2 ساعت زمان می برد.

دوره نقاهت بعد از عمل ابدومینوپلاستی چقدر است؟

بهتر است تا یک هفته بعد از عمل به حالت خمیده راه بروید بعد از آن می توانید فعالیت های معمول را انجام دهید.

هزینه عمل ابدومینوپلاستی چقدر است؟

حتما باید پزشک معاینه شوید. بر اساس معاینه روش جراحی مشخص می شود اعلام هزینه خواهد شد.

4.5/5 - (2 امتیاز)

زهرا نیک پور

من زهرا نیک پور هستم؛ دانشجوی رشته‌ی کامپیوتر در دانشگاه ولیعصر تهران که علاقه زیادی به تولید محتوای حوزه سلامت و پزشکی دارم. امیدوارم با ارائه اطلاعات مفید و ارزشمند توانسته باشم به شما در زمینه انواع جراحی زیبایی کمک کنم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا