پزشکان

بهترین دکتر زنان در کرج ❤️【سال1403】+ لیست 10تایی

در این مقاله قصد داریم شما را با بهترین دکتر زنان در کرج  آشنا کنیم؛ اما قبل از آن بهتر است درباره این رشته ی تخصصی و اهمیت آن در تضمین سلامت زنان و در نهایت جامعه، اطلاعاتی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم، تا بتوانید با توجه به مشکل و نیاز خود از فهرست ارائه شده در این مقاله، بهترین دکتر زنان در کرج را انتخاب کنید. امروزه تأثیر رفاه اجتماعی و سلامت زنان به عنوان بخش بزرگی از جمعیت، بر سلامت خانواده و جامعه به اثبات رسیده است. از این رو، جوامع با تدوین و اجرای برنامه هایی سعی در تأمین رفاه زنان به خصوص مادران در همه ی جوانب از جمله: رفاه روانی، جسمی، اجتماعی، فرهنگی، عاطفی و … دارند، تا سلامت زنان به عنوان گروهی مهم و تأثیرگذار برآورده شود. وجود پزشکانی با تخصص سلامت و بهداشت زنان، از ضروریات رسیدن به این هدف مهم است.

اهمیت سلامت زنان

“سلامت” از حقوق اولیه ی هر انسانی است؛ در جهان امروز، تأمین سلامت زنان و مادران، سرمایه گذاری برای سلامت کل جامعه است. در واقع، در دنیای امروز، دستیابی به موفقیت در بهداشت و سلامت، بدون در نظر گرفتن سلامت زنان، غیرممکن خواهد بود. اهمیت رفع نیازها، مشکلات سلامتی و بهبود وضعیت زنان تا جایی است که سبب شده بین بخش های مختلف هر کشور با حوزه ی علمی-پزشکی، ارتباط دو جانبه برقرار شود تا نیازهای دارای اولویت این گروه تأمین گردد.

یکی از مهم ترین بخش های اثرگذار بر سلامت زنان، بخش پزشکی است. با پیشرفت جوامع نیازهای سلامتی زنان فراتر از مراقبت های پزشکی-بهداشتی مربوط به باروری است؛ مسائل مربوط به سلامت روان (شامل افسردگی، استرس و اضطراب، اعتیاد و …) و اولویت های سلامت جسمی (مانند: دیابت، پوکی استخوان، دردهای مزمن، آرتروز، بیماری های خودایمنی، مسائل یائسگی و پیشگیری از بارداری و …) از مهم ترین مسائلی است که زنان در معرض آن هستند. تربیت و آموزش نیروی متخصص در امر سلامت زنان، سبب شد “پزشکی زنان” به صورت رشته ای تخصصی در پزشکی ایجاد شود تا علاوه بر مراقبت های مربوط به بارداری و زایمان، در تأمین و توسعه ی سلامت خانم ها تلاش گردد.

چه زمانی باید به دکتر زنان مراجعه کرد؟

خدمات ارائه شده توسط پزشک زنان اقدامات مراقبتی، تشخیصی و درمانی پیرامون دستگاه تناسلی یا تولید مثل زنان را در بر می گیرد. این پزشکان با انجام مشاوره های دقیق و صبورانه به تمامی سؤالات بیماران در زمینه های مختلف شامل: بارداری، روابط جنسی، ناباروری، اختلالات بلوغ و … پاسخ داده و همچنین، با انجام تست های تشخیصی مانند سونوگرافی، پاپ اسمیر، ماموگرافی و …، مراقبت های پیشگیرانه و دستورالعمل های لازم در جهت حفظ سلامت بانوان را ارائه می دهند.

بهترین دکتر زنان در کرج، با دادن اطلاعات آموزشی و افزایش آگاهی به مردم به ویژه زنان، ریسک ابتلا به بیماری های مختلف را به پایین ترین حد ممکن می رساند. ضمن تأکید بر انجام معاینات مداوم و دوره ای توسط متخصص زنان و زایمان، در صورتی که هر یک از علائم زیر را مشاهد کردید، در اسرع وقت به پزشک متخصص خود یا بهترین دکتر زنان در کرج مراجعه کنید:

 • ناباروری
 • بارداری
 • آندومتریوز
 • دردهای لگنی
 • اختلالات پستان
 • درد هنگام ادرار
 • اختلالات هورمونی
 • گرفتگی غیرمعمول
 • خارش دستگاه تناسلی
 • عفونت‌ های مجاری ادراری یا واژن
 • درد در حین مقاربت یا آمیزش جنسی
 • اضطراب، افسردگی و نوسانات خلقی
 • خونریزی‌ های غیر‌عادی مانند: تغییر در حجم یا فراوانی خونریزی قاعدگی
 • دختران بلوغ در صورت: قاعدگی دردناک، خونریزی‌ های غیرعادی، بیش از حد، پراکنده و نامنظم، اختلالات قد، رشد و موهای زائد

انتخاب بهترین دکتر زنان در کرج

برخلاف آن چه تصور می شود، تنها خانم های متأهل نیستند که نیاز دارند به متخصص زنان و زایمان یا بهترین دکتر زنان در کرج، مراجعه کنند؛ بلکه، مباحث مربوط به سلامت زنان، از سن بلوغ تا بزرگسالی آن ها آغاز می شود. در واقع، هر خانم باید از سن بلوغ و نوجوانی جهت اطمینان از سلامت اندام تناسلی و تولید مثل خود به پزشکان متخصص در حوزه ی زنان و زایمان مانند بهترین دکتر زنان در کرج مراجعه کند. با توجه به سن افراد و در دوره های مختلف زندگی، شرح حال کاملی از فرد گرفته می‌ شود و بعد از بررسی، متناسب با شرایط وی جهت تغییر سبک زندگی، انجام فعالیت های ورزشی، اصلاح برنامه غذایی، مصرف مکمل های آهن و … توصیه ها و راهکارهای مؤثری به فرد ارائه می شود.

در مورد خانم های باردار، معاینات و نظارت مداوم پزشک زنان و زایمان ضروری است. علاوه بر آن، در صورت مشکلات مربوط به ناباروری نیز می توانید به دکتر زنان مراجعه و مشاوره های پزشکی و درمانی دریافت کنید. ما فهرستی از بهترین متخصص IVF در کرج و بهترین دکتر ناباروری در تهران در سایت جراحتو در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم که می توانید پزشک مورد نظر خود را از میان آن ها انتخاب کنید. همچنین، ما در این مقاله فهرستی از بهترین دکتر زنان در کرج را در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم داد تا جهت انجام معاینات دوره ای و رفع مشکلات خود به آن ها مراجعه کنید، این فهرست می تواند مبنای خوبی برای انتخاب درست شما باشد تا با تشخیص درست، به هنگام و بهره گیری از تخصص و دانش بهترین پزشکان، سلامت خود را تضمین کنید؛ پس تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

دستگاه تناسلی زنان شامل چه بخش هایی است؟

دستگاه تناسلی در بدن زنان، یکی از مهم ترین اندام ها است و سلامت آن باید مورد توجه ویژه قرار گیرد. برای این که خانم ها بتوانند درک بهتری از وضعیت سلامت اندام تناسلی خود داشته باشند تا در صورت بروز مشکل، در جهت رفع و درمان آن به بهترین دکتر زنان در کرج مراجعه کنند، پیشنهاد می شود اطلاعاتی درباره ی آناتومی دستگاه تناسلی خود کسب کنند. ما در این قسمت به شرح بخش های تشکیل دهنده ی دستگاه تناسلی زنان می پردازیم؛ دستگاه تناسلی زنان شامل دو بخش است، بخش خارجی و بخش داخلی.

بخش خارجی آناتومی دستگاه تناسلی زنان از قسمت های زیر تشکیل شده است:

 1. مونس پابلیس
 2. فرج یا وولوا
 3. لُب های بزرگ یا لیبا ماژور
 4. لُب های داخلی یا لیبا مینور
 5. کلیتوریس
 6. مجرای ادرار

بخش خارجی آناتومی دستگاه تناسلی زنان، نیز به ترتیب عبارت است از:

 1. واژن
 2. دهانه ی رحم یا سرویکس یا گردن رحم
 3. رحم
 4. تخمدان ها
 5. لوله فالوپ
 6. فیمبریا
 7. غدد بارتولین
 8. هایمن یا پرده ی بکارت

دستگاه تناسلی زنان شامل چه بخش هایی است؟

بیماری‌ های شایع مربوط به زنان کدامند؟

خانم های زیادی به انواع بیماری های شایع زنان مبتلا هستند؛ تشخیص درست، به موقع و درمان بیماری های مربوط به زنان، از موضوعات مهمی است که باید مورد توجه قرار گیرد. جهت درمان این بیماری ها باید اقدامات سریع صورت گیرد تا درمان تأثیرگذار باشد. خجالت و شرم یا ترس نباید مانع مراجعه خانم ها به پزشک زنان شود. انتخاب و مراجعه به بهترین دکتر زنان در کرج می تواند به درمان مؤثر کمک کرده و زنان را از آسیب های احتمالی حفظ کند. برخی از شایع ترین بیماری های مربوط به زنان عباتند از:

 • عفونت واژن
 • سرطان رحم
 • تنبلی تخمدان
 • پوکی استخوان
 • سرطان پستان
 • چسبندگی رحم
 • سندروم تخمدان پلی کیستیک
 • آندومتریوز یا نا به‌ جایی آستر رحم
 • حاملگی‌ های خارج رحمی در لوله ی فالوپ
 • بیماری‌ های خوش‌ خیم مانند: کیست‌ های تخمدان
 • بیماری‌ های مقاربتی (STD) مانند: HPV، کلامیدیا، سوزاک و …
 • سرطان‌ های مربوط به زنان مانند: سرطان سینه، سرطان رحم و تومورهای بارداری
 • ناهنجاری‌ های دستگاه تناسلی مانند: رحم‌ های سپتوم دار، رحم های قلبی شکل، رحم های تک شاخ و …

راهکارهای درمانی بیماری های مربوط به زنان

اغلب زنان نسبت به بیماری های مربوط به خود سهل انگاری کرده و با عدم مراجعه به پزشک، اوضاع بیماری خود را وخیم تر می کنند. خودداری آن ها از انجام معاینات دوره ای و در میان گذاشتن مشکلات خود با پزشک زنان و زایمان، تشخیص به موقع بیماری را غیرممکن ساخته و درمان را پیچیده تر خواهد کرد. سبک زندگی، ورزش و تغذیه سالم می تواند از ابتلای خانم ها به بیماری های زنان پیشگیری کند. برای یافتن بهترین دکتر زنان در ایران با مراجعه به این مقاله می توانید بهترین دکتر را انتخاب کنید.

برای درمان هر یک از بیماری های مربوط به زنان راه های درمانی مختلفی وجود دارد. گام اول یافتن پزشکی با تجربه، دارای دانش و تخصص در امر سلامت زنان است . مراجعه به پزشکان معرفی شده در این مقاله، که در قالب فهرستی از بهترین دکتر زنان در کرج ارائه شده است، توصیه می شود. در صورت تمایل می توانید فهرستی از اسامی بهترین دکتر زنان در تهران را نیز در سایت جراحتو مطالعه کنید. اگر مراجعه به پزشک در مراحل اولیه بیماری صورت گیرد، معمولا با درمان دارویی قابل برطرف شدن است. در زیر برخی از روش های درمانی بیماری های شایع زنان را می خوانید:

 • روش میومکتومی، نوعی جراحی برای درمان فیبروم های رحمی
 • سنجش تراکم استخوان جهت تشخیص و درمان پوکی استخوان
 • روش لاپاراسکوپی جهت درمان بیماری هایی مانند کیست، فیبروم های رحمی و ..
 • روش سونوگرافی جهت تشخیص و درمان به موقع بیماری هایی مثل بیماری فیبروم و …
 • تجویز داروهایی مانند: قرص های پیشگیری از بارداری، داروهای ضد هورمون های مردانه و …
 • انجام تست پاپ اسمیر جهت تشخیص به موقع بیماری هایی مثل سرطان دهانه ی رحم و …
 • روش هیستروسکوپی نوعی آندوسکوپی رحمی،جهت تشخیص و درمان بیماری هایی مانند چسبندگی رحم و …

راهکارهای درمانی بیماری های مربوط به زنان

کلام آخر

با توجه به جایگاه ویژه ی زنان در حفظ و ارتقای سلامت اعضای خانواده، اهمیت دادن به سلامت آن ها باید از اولویت های هر جامعه ای باشد؛ برخلاف روال عادی که فرد معمولا بعد از ابتلا به بیماری به پزشک مراجعه می کند، لازم است زنان و دختران بالغ، جهت انجام تست های غربالگری و معاینات دوره ای، قبل از مبتلا شدن به بیماری یا حتی بروز نشانه های آن، به پزشک زنان مراجعه کنند؛ از آن جایی که انتخاب درست پزشک زنان، فاکتور مهمی در حفظ سلامتی و پیشگیری از بیماری های مربوط به زنان است، سایت جراحتو سعی بر آن داشته تا فهرستی از بهترین دکتر زنان در کرج ارائه دهد؛ از شما سپاسگزاریم که تا پایان این مقاله ما را همراهی کردید. در صورت داشتن سؤال و تمایل به دریافت مشاوره می توانید با شماره تلفن های مذکور تماس حاصل فرمائید.

4.7/5 - (20 امتیاز)

زهرا نیک پور

من زهرا نیک پور هستم؛ دانشجوی رشته‌ی کامپیوتر در دانشگاه ولیعصر تهران که علاقه زیادی به تولید محتوای حوزه سلامت و پزشکی دارم. امیدوارم با ارائه اطلاعات مفید و ارزشمند توانسته باشم به شما در زمینه انواع جراحی زیبایی کمک کنم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا