پزشکان

بهترین مرکز ترک اعتیاد در ایران ❤️【سال1402】+ لیست 10تایی

ما در این مقاله قصد داریم شما عزیزان را با بهترین مرکز ترک اعتیاد در ایران آشنا کنیم و اطلاعات ارزشمندی را در رابطه با این مراکز درمانی در اختیارتان قرار دهیم. امروزه افراد بسیاری به دنبال دلایل مختلف اعم از: مشکلات زندگی، استقلال طلبی جوانان، مهاجرت و اختلافات فرهنگی و بسیاری ناکامی های دیگر به سمت مصرف مواد مخدر روی می آورند و خود و خانواده خویش را درگیر این مشکل خانمان سوز می نمایند. اعتیاد بیماری پیشرونده و مزمنی به حساب می آید که عواقب متعددی از قبیل: اختلال در عملکردهای رفتاری، جسمانی، هیجانی و روابط بین افراد و … را پدیدار می گردد و در صورتی که تحت درمان و ترک آن قرار نگیرد، خطرات جبران ناپذیری را ایجاد خواهد کرد.

بیماری اعتیاد و انواع آن

بیماری اعتیاد منجر به بروز اختلالات ناگوار در بخش مغز و اعصاب می شود و عوارض فیزیولوژیکی، بیولوژیکی، اجتماعی و روانی را به همراه خواهد می آورد. اعتیاد منجر به وابستگی شدید فرد به مواد اعتیادآور می شود و این وابستگی سبب تسکین، نشاط گذرا و آرامش موقت بیمار می گردد. اعتیاد در فرد بیمار دارای دو نوع متعدد می باشد که عبارتند از: اعتیاد جسمی و اعتیاد روانی که در ادامه توضیح مختصری راجع به آن شرح می دهیم.

اعتیاد جسمی: در صورتی که هر نوع مواد مخدری به طور منظم وارد بدن شود، سیستم بدن را دچار اختلالات و در نهایت فرد را وابسته به مواد مخدر مذکور می نماید و اگر این تداوم دریافت مواد خاتمه یابد، بیمار دچار مشکلات جسمی همچون: درد و بی حالی می شود. ترک اعتیاد جسمی نیازمند مدت زمان کوتاهتری نسبت به ترک اعتیاد روانی دارد و عوارضی مانند: بی خوابی، پرخوابی و درد و خماری و … را در پی خواهد داشت.

اعتیاد روانی: این اعتیاد باعث بروز نشانه های وابستگی از سمت ذهن می شود و بسیار مهلک تر از اعتیاد جسمی شناخته شده است. به این طریق که ممکن است فرد از نظر جسمی مواد اعتیادآور را ترک نمونه باشد ولی از نظر روانی به آن تمایل داشته باشد. اختلالات اعتیاد روانی بسیار زیاد می باشد و شامل: مشکلات خواب، اضطراب، تغییر اشتها و … می باشد.

خصوصیات بهترین مرکز ترک اعتیاد در ایران

همانطور که ترک اعتیاد در زندگی و آینده افراد تاثیرگذار می باشد، مرکزی که ترک اعتیاد در آن صورت می گیرد، نیز حائز اهمیت می باشد و پیش از هر اقدامی باید بهترین مرکز ترک اعتیاد در ایران را شناسایی کنید و سپس برای هدف خویش تلاش نمایید. به منظور یافتن بهترین مرکز ترک اعتیاد در ایران باید چارچوبی را در نظر گرفت و طبق آن، بهترین مرکز را جویا شد. از جمله این چارچوب ها به شرح زیر می باشد:

 • بهترین مرکز ترک اعتیاد در ایران مرکزی می باشد که از کادر درمان متخصصی برخوردار باشد و پزشکان و روانشناسان آن جا به طور منظم روند درمان بیماران را مورد بررسی قرار دهند.
 • بهترین مرکز ترک اعتیاد در ایران می بایست دارای فضایی متشکل از خوابگاه های مجهز و پاکیزه، محیطی امن و آرام باشد تا بیماران احساس امنیت و آرامش نمایند.
 • مرکزی را بهترین می دانیم که از امکانات ورزشی و تفریحی ویژه ای برخوردار باشد و بیماران به کمک این امکانات، ترک اعتیاد آسان تری را در پیش بگیرند.
 • بهترین مرکز ترک اعتیاد در ایران باید دارای مجوز رسمی از سازمان بهداشت و درمان باشد.
 • پزشکان و کادر درمان مرکز یا کلینیک ترک اعتیاد حتما باید از سابقه، تجربه و مهارت بالایی در جهت درمان این نوع بیماری برخوردار باشند.
 • بهترین مرکز ترک اعتیاد در ایران مستلزم است که برنامه ای را برای افرادی که ترک نموده اند، داشته باشد و افراد هر چند وقت یک بار با مراجعه به این مراکز در روند درمان خویش استوارتر گام بردارند.
 • باید دارای تجهیزات پزشکی و امکانات موردنیاز کافی باشد.
 • جلسات مشاوره ای در بهترین مرکز ترک اعتیاد در ایران بسیار ضروری می باشد.
 • لازم به ذکر است که روانشناسان مرکز ترک اعتیاد بهتر است که جزء روانشناسان بهترین کلینیک روانشناسی در تهران باشند.

خصوصیات بهترین مرکز ترک اعتیاد در ایران

عوامل تاثیرگذار در ایجاد اعتیاد

عوامل مختلفی سبب ساز اعتیاد هستند و زندگی فرد را دچار خلل می کنند. با این وجود مشاورین بهترین مرکز ترک اعتیاد در ایران مهم ترین این عوامل را برای شما عزیزان شرح می دهند تا آگاهی خود را نسب به این مشکل خطرساز بالا ببرید و دچار آن نشوید.

از جمله عوامل تاثیرگذار در ایجاد اعتیاد شامل موارد زیر می باشد:

 1. ناراحتی روانی: برخی افراد برای رهایی از افسردگی و ناراحتی های طولانی مدت، دست به مصرف مواد اعتیادآور می زنند و با این کار زندگی و آینده خود را وارد تاریکی می کنند.
 2. احساس درد و یا بیماری مزمن: امروزه در جامعه بسیار رواج پیدا کرده که در صورت مواجهه شدن با درد پا و یا امثال آن به جای مراجعه به پزشک و درمان های اصولی، از مواد مخدری همچون تریاک به منظور کاهش درد استفاده می نمایند که این عمل بسیار اشتباه می باشد.
 3. کمبود اعتماد به نفس: این افراد بسیار در معرض چنین مشکلاتی قرار می گیرند، به این دلیل که توانایی مخالفت و نه گفتن را برای چنین اعمالی ندارند.

در صورتی که ساکن شهر تهران هستید و به دنبال مرکز ترک اعتیاد می گردید، به شما پیشنهاد می کنیم که به مقاله قبلی ما یعنی: بهترین مرکز ترک اعتیاد در تهران مراجعه نمایید و از مطالب و لیست پزشکان آن بهره مند شوید.

10 تا از بهترین مرکز ترک اعتیاد در ایران را بشناسید!

مرکز ترک اعتیاد نورو کمپ

مرکز ترک اعتیاد نورو کمپ

مرکز ترک اعتیاد نورو کمپ  با داشتن محیط آرام و دلنشین و حضور تیم درمانی مجرب و حرفه ای خدمات منحصر به فرد برای افراد مبتلا به مشکل اعتیاد ارائه می دهد. این مجموعه دارای مجوز رسمی سازمان بهزیستی کل کشور و سابقه بیش از ده ساله می باشد.

خدمات

 • ترک انواع مواد مخدر محرک و مواد توهم زا
 • ارائه جلسات هفتگی
 •  درمان روانشناختی و روانپزشکی
 • کلاس های آموزشی
 • تقویت جسمانی

آدرس:

تهران، پاسداران، خیابان گل نبی ، خیابان ناطق نوری جنوبی ، کوچه لاجوردی غربی ، پلاک 22

تلفن تماس:

22890020

09123709242

اینستاگرام: drmoosavand

وب سایت: norocamp.com

روش های پیشگیری از اعتیاد

به منظور پیشگیری از اعتیاد روش های مختلفی وجود دارد که افراد جامعه را از روی آوردن به مواد اعتیادآور منع می دارد، از جمله این روش ها عبارتند از:

 1. آموزش مهارت های اجتماعی اعم از: توانایی مخالفت و نه گفتن به افراد، مهارت های ارتباطی درست و توانایی اظهارنظر
 2. آگاه سازی والدین برای برخورد مناسب با فرزندان خویش و تربیت آن ها در جهت درست زندگی کردن و خودداری از روی آوردن به مواد مخدر
 3. مردمی کردن مبارزه با مواد مخدر به شکل کاملا گسترده
 4. یکی از راه های پیشگیری از مواد مخدر این است که مراکز فرهنگی و ورزشی در جامعه بیشتر شود و افراد به منظور گذراندن اوقات فراغت، به آن جا مراجعه نمایند و زمانی برای فکر کردن به اعتیاد نداشته باشند.
 5. آگاه سازی افراد جامعه از مضرات مصرف مواد اعتیادآور توسط رسانه ها و فضای مجازی
 6. بهترین مرکز ترک اعتیاد در ایران در رابطه با روش پیشگیری از اعتیاد چنین بیان می کند: برای این که فردی به سمت اعتیاد سوق داده نشود، الزامی است که زندگی شاد و بی دغدغه ای را در پیش بگیرد و به مشکلات آینده توجهی نداشته باشد.

روش های پیشگیری از اعتیاد

ترک اعتیاد و راه های درمانی آن

ترک اعتیاد فرایندی درمانی و فردی محسوب می شود که شخص معتاد به کمک آن از ادامه روند اعتیاد جلوگیری به عمل می آورد و به این طریق زندگی خود و اطرافیان خویش را نجات می دهد. بهترین مرکز ترک اعتیاد در ایران از روش های گوناگونی برای درمان این نوع بیماری بهره می جوید که پزشکان این مراکز با توجه به نوع مواد مصرفی، مقدار مواد مخدر و هم چنین با توجه به شرایط جسمی بیمار راه های درمانی مختص آن را تجویز می نمایند.

از جمله راه های درمانی ترک اعتیاد عبارتند از:

 • ترک اعتیاد به روش روان درمانی: بهترین مرکز ترک اعتیاد در ایران به منظور ترک موادی همچون: هروئین از این روش استفاده می نماید. در این روش روانشناسان با ارائه مشاوره های پی در پی در زمان اعتیاد و پس از ترک آن، بیمار را به زندگی سالم بر می گرداند و ایشان را از وسوسه های بعدی منع می دارد.
 • ترک اعتیاد به روش سنتی: یکی از روش های درمانی در بهترین مرکز ترک اعتیاد در ایران روش سنتی می باشد که در این روش دوز مصرف به مرور کاهش می یابد و از هیچ سرعتی در درمان این بیماری استفاده نمی شود تا در نهایت به صفر برسد و فرد پاک گردد.
 • ترک اعتیاد به روش متادون: متادون دارویی مهارکننده به منظور ترک اعتیاد می باشد که دردهای شدید را کاهش و یا مهار می کند و این ماده را جایگزین روش درمانی یابویی می کنند. در بهترین مرکز ترک اعتیاد در ایران در اکثر مواقع این ماده را به صورت پودر در نوشیدنی میوه ای می ریزند و یا در برخی مواقع به طور عضلانی یا وریدی تزریق می شود.
 • روش درمانی یابویی: یکی از سریع ترین راه های درمان ترک اعتیاد در اکثر کلینیک ها، روش درمانی یابویی است که در مدت زمان حدودا یک روز انجام می شود. پزشکان بهترین مرکز ترک اعتیاد در ایران خاطر نشان می کنند که این روش نیازی به جایگزینی مواد دیگر ندارد و هیچ گونه تعویقی در آن رخ نمی دهد.
 • ترک اعتیاد به روش سم زدایی بدن: این روش برای افرادی که از دوز مصرفی بالایی استفاده کرده اند، بسیار مفید می باشد. به منظور تحمل خماری بیمار در این روش، کادر درمان داروهایی را تجویز می نمایند که ممکن است در نهایت منجر به بیهوشی گردد.

ترک اعتیاد و راه های درمانی آن

کلام آخر

با توجه به توسعه روز افزون مصرف مواد اعتیادآور و روی آوردن افراد بسیار به این مواد خانمان سوز، روش های درمانی و ترک اعتیاد نیز وسیع تر شده و مراکز ترک اعتیاد متعددی در سراسر کشور با فراهم سازی امکانات درمانی و تفریحی، همراه با محیطی امن و آرام برای درمان این افراد و جلوگیری از رواج اعتیاد در جامعه ایجاد شده است.

از شما عزیزان سپاس گزاریم که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید. سایت جراحتو سعی بر این داشته تا شما را با بهترین مرکز ترک اعتیاد در ایران آشنا کند و امیدواریم مطالب گفته شده برای شما مفید واقع شده باشد. لازم به ذکر است که در صورت داشتن سوال و یا مشاوره با شماره های ذکر شده تماس حاصل فرمایید.

5/5 - (8 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا