پزشکان

بهترین مرکز ترک اعتیاد در ایران ❤️【سال1403】+ لیست 10تایی

ما در این مقاله قصد داریم شما عزیزان را با بهترین مرکز ترک اعتیاد در ایران آشنا کنیم و اطلاعات ارزشمندی را در رابطه با این مراکز درمانی در اختیارتان قرار دهیم. امروزه افراد بسیاری به دنبال دلایل مختلف اعم از: مشکلات زندگی، استقلال طلبی جوانان، مهاجرت و اختلافات فرهنگی و بسیاری ناکامی های دیگر به سمت مصرف مواد مخدر روی می آورند و خود و خانواده خویش را درگیر این مشکل خانمان سوز می نمایند.

اعتیاد بیماری پیشرونده و مزمنی به حساب می آید که عواقب متعددی از قبیل: اختلال در عملکردهای رفتاری، جسمانی، هیجانی و روابط بین افراد و … را پدیدار می گردد و در صورتی که تحت درمان و ترک آن قرار نگیرد، خطرات جبران ناپذیری را ایجاد خواهد کرد.

بیماری اعتیاد و انواع آن

بیماری اعتیاد منجر به بروز اختلالات ناگوار در بخش مغز و اعصاب می شود و عوارض فیزیولوژیکی، بیولوژیکی، اجتماعی و روانی را به همراه خواهد می آورد. اعتیاد منجر به وابستگی شدید فرد به مواد اعتیادآور می شود و این وابستگی سبب تسکین، نشاط گذرا و آرامش موقت بیمار می گردد. اعتیاد در فرد بیمار دارای دو نوع متعدد می باشد که عبارتند از: اعتیاد جسمی و اعتیاد روانی که در ادامه توضیح مختصری راجع به آن شرح می دهیم.

اهداف کمپ ترک اعتیاد که باید بدانید :

❤ایجاد فضا و محیط مناسبمحیطی که شخص معتاد احساس تحقیر شدگی و مجرم بودن نداشته باشد و با آن مانند یک انسان عادی و بیمار که نیاز به درمان دارد، رفتار شود.
✅دوری افراد از مواد اعتیاد آوردومین مورد از اهداف کمپ ترک اعتیاد قرار گرفتن شخص در محیطی است که عاری از هر گونه مواد اعتیاد آور باشد .
✅‍♀️امکان دیدار و ملاقاتسومین مورد، فراهم آوردن محیطی مساعد برای زندگی بیمار برای مدت کوتاه و فرصت ملاقات با دوستان و آشنایان .
✅آموزش مهارت های ارتباطییکی دیگر از اهداف کمپ ترک اعتیاد، آموزش مهارت های ارتباطی و بیان مشکلات و احساسات می باشد .

اعتیاد جسمی: در صورتی که هر نوع مواد مخدری به طور منظم وارد بدن شود، سیستم بدن را دچار اختلالات و در نهایت فرد را وابسته به مواد مخدر مذکور می نماید و اگر این تداوم دریافت مواد خاتمه یابد، بیمار دچار مشکلات جسمی همچون: درد و بی حالی می شود. ترک اعتیاد جسمی نیازمند مدت زمان کوتاهتری نسبت به ترک اعتیاد روانی دارد و عوارضی مانند: بی خوابی، پرخوابی و درد و خماری و … را در پی خواهد داشت.

اعتیاد روانی: این اعتیاد باعث بروز نشانه های وابستگی از سمت ذهن می شود و بسیار مهلک تر از اعتیاد جسمی شناخته شده است. به این طریق که ممکن است فرد از نظر جسمی مواد اعتیادآور را ترک نمونه باشد ولی از نظر روانی به آن تمایل داشته باشد. اختلالات اعتیاد روانی بسیار زیاد می باشد و شامل: مشکلات خواب، اضطراب، تغییر اشتها و … می باشد.

خصوصیات بهترین مرکز ترک اعتیاد در ایران

همانطور که ترک اعتیاد در زندگی و آینده افراد تاثیرگذار می باشد، مرکزی که ترک اعتیاد در آن صورت می گیرد، نیز حائز اهمیت می باشد و پیش از هر اقدامی باید بهترین مرکز ترک اعتیاد در ایران را شناسایی کنید و سپس برای هدف خویش تلاش نمایید. به منظور یافتن بهترین مرکز ترک اعتیاد در ایران باید چارچوبی را در نظر گرفت و طبق آن، بهترین مرکز را جویا شد. از جمله این چارچوب ها به شرح زیر می باشد:

 • بهترین مرکز ترک اعتیاد در ایران مرکزی می باشد که از کادر درمان متخصصی برخوردار باشد و پزشکان و روانشناسان آن جا به طور منظم روند درمان بیماران را مورد بررسی قرار دهند.
 • بهترین مرکز ترک اعتیاد در ایران می بایست دارای فضایی متشکل از خوابگاه های مجهز و پاکیزه، محیطی امن و آرام باشد تا بیماران احساس امنیت و آرامش نمایند.
 • مرکزی را بهترین می دانیم که از امکانات ورزشی و تفریحی ویژه ای برخوردار باشد و بیماران به کمک این امکانات، ترک اعتیاد آسان تری را در پیش بگیرند.
 • بهترین مرکز ترک اعتیاد در ایران باید دارای مجوز رسمی از سازمان بهداشت و درمان باشد.
 • پزشکان و کادر درمان مرکز یا کلینیک ترک اعتیاد حتما باید از سابقه، تجربه و مهارت بالایی در جهت درمان این نوع بیماری برخوردار باشند.
 • بهترین مرکز ترک اعتیاد در ایران مستلزم است که برنامه ای را برای افرادی که ترک نموده اند، داشته باشد و افراد هر چند وقت یک بار با مراجعه به این مراکز در روند درمان خویش استوارتر گام بردارند.
 • باید دارای تجهیزات پزشکی و امکانات موردنیاز کافی باشد.
 • جلسات مشاوره ای در بهترین مرکز ترک اعتیاد در ایران بسیار ضروری می باشد.
 • لازم به ذکر است که روانشناسان مرکز ترک اعتیاد بهتر است که جزء روانشناسان بهترین کلینیک روانشناسی در تهران باشند.
خصوصیات بهترین مرکز ترک اعتیاد در ایران

عوامل تاثیرگذار در ایجاد اعتیاد

عوامل مختلفی سبب ساز اعتیاد هستند و زندگی فرد را دچار خلل می کنند. با این وجود مشاورین بهترین مرکز ترک اعتیاد در ایران مهم ترین این عوامل را برای شما عزیزان شرح می دهند تا آگاهی خود را نسب به این مشکل خطرساز بالا ببرید و دچار آن نشوید.

از جمله عوامل تاثیرگذار در ایجاد اعتیاد شامل موارد زیر می باشد:

 1. ناراحتی روانی: برخی افراد برای رهایی از افسردگی و ناراحتی های طولانی مدت، دست به مصرف مواد اعتیادآور می زنند و با این کار زندگی و آینده خود را وارد تاریکی می کنند.
 2. احساس درد و یا بیماری مزمن: امروزه در جامعه بسیار رواج پیدا کرده که در صورت مواجهه شدن با درد پا و یا امثال آن به جای مراجعه به پزشک و درمان های اصولی، از مواد مخدری همچون تریاک به منظور کاهش درد استفاده می نمایند که این عمل بسیار اشتباه می باشد.
 3. کمبود اعتماد به نفس: این افراد بسیار در معرض چنین مشکلاتی قرار می گیرند، به این دلیل که توانایی مخالفت و نه گفتن را برای چنین اعمالی ندارند.

در صورتی که ساکن شهر تهران هستید و به دنبال مرکز ترک اعتیاد می گردید، به شما پیشنهاد می کنیم که به مقاله قبلی ما یعنی: بهترین مرکز ترک اعتیاد در تهران مراجعه نمایید و از مطالب و لیست پزشکان آن بهره مند شوید.

10 تا از بهترین مرکز ترک اعتیاد در ایران را بشناسید!

مرکز ترک اعتیاد بهبودی

مرکز ترک اعتیاد بهبودی

مرکز ترک اعتیاد بهبودی یکی از بهترین مرکز ترک اعتیاد در ایران می باشد. این کلینیک در لیست برترین کلینیک های شهر تهران است زیرا دارای مجوز رسمی است و در مناسب ترین منطقه تهران احداث شده و خدمات بسیار حرفه ای به بیماران عزیز ارائه می دهد. این مرکز پرسنل بسیار مجرب و حرفه ای دارد که همواره به صورت شبانه روزی مشغول فعالیت و ارائه خدمات هستند.

خدمات

 • خدمات نوروفیدبک
 • مددکاری با نظارت آقای کامیاب
 • روانشناسی
 • روانپزشکی
 • ترک اعتیاد

آدرس: تهران، اقدسیه، بلوار ارتش، ازگل، خیابان ازگل، خیابان صدرنژاد، کوچه شیری، پلاک 11

تلفن تماس: 02122785405

مرکز ترک اعتیاد نیاوران

مرکز ترک اعتیاد نیاوران

مرکز ترک اعتیاد نیاوران یکی از بهترین مرکز ترک اعتیاد در ایران است. این مرکز دارای مجوز رسمی از سازمان بهزیستی کل کشور است که مهم ترین هدف این مرکز در اختیار گذاشتن برترین خدمات با کیفیت بالا به اشخاص مبتلا به اعتیاد است تا آن ها را از دام اعتیاد نجات دهند و جهت ترک کردن اعتیاد مواد مخدر و محرک کمک کنند. در این مرکز بهترین و پیشرفته ترین امکانات در اختیار عزیزان قرار می گیرد.

خدمات

 • درمان انواع بیماری های اعتیاد
 • درمان اعتیاد به شیشه و انواع مواد مخدر و محرک
 • برنامه‌های فرهنگی، فردی و گروهی به همراه آموزش صحیح رهجو و خانوادهایشان
 • درمان اثربخش با طرح اقامت رهجو در محیطی آرام و مفرح

آدرس: نیاوران، جنب پمپ بنزین، کوچه مینا، پلاک ۲، ساختمان صورتی

تلفن تماس: 02122296306

کمپ ترک اعتیاد نشاط

کمپ ترک اعتیاد نشاط

مرکز کمپ ترک اعتیاد نشاط با داشتن محیط آرام و دلنشین و حضور تیم درمانی مجرب و حرفه ای خدمات منحصر به فرد برای افراد مبتلا به مشکل اعتیاد ارائه می دهد. این مجموعه دارای مجوز رسمی سازمان بهزیستی کل کشور و سابقه بیش از ده ساله می باشد.

خدمات درمانی

 • روانشناسی بالینی
 • بهره مندی از مددکار خانواده و اعتیاد
 • برخوردار بودن از پزشک مجرد با مجوز MMT

آدرس: شیراز، ورودی فاز ۲ صدرا، روبروی کارخانه کولر هوایی، کانون نشاط

تلفن تماس: 0917553036

مرکز ترک اعتیاد پویان

مرکز ترک اعتیاد پویان

مرکز ترک اعتیاد پویان به عنوان یکی از بهترین مرکز ترک اعتیاد در ایران شناخته می شود. این کلینیک موفق به کسب مجوز رسمی از دانشگاه علوم پزشکی گیلان شده است و تقریبا به مدت 17 سال است که شروع به کار کرده است و در این مرکز با استفاده از تکنیک های مشاوره روانشناسی و استفاده از پیشرفته ترین و مدرن ترین روش های ترک اعتیاد به شما کمک بسزایی می شود تا سلامتی تان را بتوانید بطور کامل به دست آورید.

خدمات:

 • آموزش مهارت های زندگی
 • مشاوره ترک اعتیاد
 • خدمات روانشناسی
 • انواع مواد مخدر را قطع کنید

آدرس: تهران، خیابان سید جمال الدین اسد آبادی، بین خیابان 20 و 22، جنب داروخانه ایرانیان

شماره تماس: 33330485-013

مرکز ترک اعتیاد عرش

مرکز ترک اعتیاد عرش

مرکز ترک اعتیاد عرش در شهر کرمان می باشد که با لقب بهترین مرکز ترک اعتیاد در ایران شناخته می شود. این مرکز در لیست برترین مراکز است زیرا از تجهیزات بسیار پیشرفته برخوردار است و با کارکنان بسیار مجرب همکاری می کند. در این مرکز تمامی کلاس های آموزشی طبق قوانین خاصی برگزار می شود. در این کلینیک با تمامی بیماران مبتلا به اعتیاد با احترام برخورد می شود.

خدمات:

 • درمان اعتیاد
 • سم زدایی
 • دارو درمانی
 • کلاس آموزشی

آدرس: کرمان، چهارراه باقدرت، طبقه فوقانی داروخانه تخت جمشید

تلفن تماس: 09131411391

مرکز ترک اعتیاد مشرق زمین

مرکز ترک اعتیاد مشرق زمین

مرکز ترک اعتیاد مشرق زمین یکی از بهترین مرکز ترک اعتیاد در ایران است. این مرکز با سابقه درخشان و حرفه ای که در حوزه سم زدایی از هر نوع مواد مخدر دارد، خدمات بسیار منحصر به فردی را با عالی ترین متریال و با کیفیت بسیار خوب به هموطنان عزیز ارائه می دهد. این مرکز با چندین مرکز ترک اعتیاد در تمام ایران همکاری می کند و از تجربیات آن ها برای ارائه اختیار کمک می گیرد.

خدمات:

 • درمان اعتیاد
 • سم زدایی
 • دارو درمانی
 • ترک اعتیاد

آدرس: مشهد، رضا شهر، بلوار پیروزی

شماره تماس: 9387771635

مرکز ترک اعتیاد ارغوان

مرکز ترک اعتیاد ارغوان

مرکز ترک اعتیاد ارغوان یکی از بهترین مرکز ترک اعتیاد در ایران می باشد که در شهر قزوین احداث شده است. این مرکز دارای پرسنل و پزشکان بسیار مجرب و حرفه ای است که برای درمان مشکلات بیمارات مبتلا به اعتیاد تمام تلاش خود را به کار می گیرند. در این مرکز تمامی نکات بهداشتی رعایت می گردد. در ضمن برای ارائه خدمات در این مرکز از بهترین و مدرن ترین تجهیزات استفاده می شود.

خدمات:

 • دارو درمانی
 • ترک اعتیاد
 • مشاوره های ترک اعتیاد

آدرس: قزوین، گلزار شهدا، خیابان منتظری

تلفن تماس : 02833568447

مرکز ترک اعتیاد بهشت آیین

مرکز ترک اعتیاد بهشت آیین

مرکز ترک اعتیاد بهشت آیین یکی از بهترین مرکز ترک اعتیاد در ایران است. این مرکز واقع در شهر بزرگ و تاریخی اصفهان است که به دلیل ارائه خدمات منحصر به فرد و داشتن پرسنل بسیار حرفه ای و مجرب، شهرت زیادی بین مردم عزیز دارد. این مرکز با مدیریت دکتر علیرضا عرب زاده خدمات خود را به بیماران ارائه می دهد. در مرکز بهشت آیین به بیماران کمک می شود تا از اعتیاد به هر نوع مواد مخدر خلاصی یابند.

خدمات:

 • درمان ترک اعتیاد
 • مشاوره برای ترک اعتیاد
 • دارو درمانی
 • کلاس های آموزشی

آدرس: اصفهان، مهرآباد، دسترسی محلی سروش، خیابان لاله

تلفن تماس: 03134472867

مرکز ترک اعتیاد شایان

مرکز ترک اعتیاد شایان

مرکز ترک اعتیاد شایان در لیست برترین مراکز می باشد که واقع در شهر بزرگ و تاریخی کرمان می باشد. این مرکز به عنوان یکی از بهترین مرکز ترک اعتیاد در ایران شناخته می شود که بسیاری از مردم عزیز ساکن این شهر آن جا را می شناسند و سعی دارند افراد مبتلا به اعتیاد را به آن جا بیاورند. پرسنلی که در این مرکز فعالیت می کنند بسیار دلسوز اند و سعی دارند که برترین خدمات را به بیماران عزیز ارائه دهند.

خدمات:

 • ترک اعتیاد به مواد مخدر از جمله تریاک، شیشه، کراک
 • مشاوره های مورد نیاز برای ترک اعتیاد
 • برگزاری جلسه های آموزشی
 • دارو درمانی

آدرس: کرمان، شهرک الهیه، بلوار امام رضا، بلوار پزشک

تلفن تماس: 03432618086

روش های پیشگیری از اعتیاد

به منظور پیشگیری از اعتیاد روش های مختلفی وجود دارد که افراد جامعه را از روی آوردن به مواد اعتیادآور منع می دارد، از جمله این روش ها عبارتند از:

 1. آموزش مهارت های اجتماعی اعم از: توانایی مخالفت و نه گفتن به افراد، مهارت های ارتباطی درست و توانایی اظهارنظر
 2. آگاه سازی والدین برای برخورد مناسب با فرزندان خویش و تربیت آن ها در جهت درست زندگی کردن و خودداری از روی آوردن به مواد مخدر
 3. مردمی کردن مبارزه با مواد مخدر به شکل کاملا گسترده
 4. یکی از راه های پیشگیری از مواد مخدر این است که مراکز فرهنگی و ورزشی در جامعه بیشتر شود و افراد به منظور گذراندن اوقات فراغت، به آن جا مراجعه نمایند و زمانی برای فکر کردن به اعتیاد نداشته باشند.
 5. آگاه سازی افراد جامعه از مضرات مصرف مواد اعتیادآور توسط رسانه ها و فضای مجازی
 6. بهترین مرکز ترک اعتیاد در ایران در رابطه با روش پیشگیری از اعتیاد چنین بیان می کند: برای این که فردی به سمت اعتیاد سوق داده نشود، الزامی است که زندگی شاد و بی دغدغه ای را در پیش بگیرد و به مشکلات آینده توجهی نداشته باشد.
روش های پیشگیری از اعتیاد

ترک اعتیاد و راه های درمانی آن

ترک اعتیاد فرایندی درمانی و فردی محسوب می شود که شخص معتاد به کمک آن از ادامه روند اعتیاد جلوگیری به عمل می آورد و به این طریق زندگی خود و اطرافیان خویش را نجات می دهد. بهترین مرکز ترک اعتیاد در ایران از روش های گوناگونی برای درمان این نوع بیماری بهره می جوید که پزشکان این مراکز با توجه به نوع مواد مصرفی، مقدار مواد مخدر و هم چنین با توجه به شرایط جسمی بیمار راه های درمانی مختص آن را تجویز می نمایند.

از جمله راه های درمانی ترک اعتیاد عبارتند از:

 • ترک اعتیاد به روش روان درمانی: بهترین مرکز ترک اعتیاد در ایران به منظور ترک موادی همچون: هروئین از این روش استفاده می نماید. در این روش روانشناسان با ارائه مشاوره های پی در پی در زمان اعتیاد و پس از ترک آن، بیمار را به زندگی سالم بر می گرداند و ایشان را از وسوسه های بعدی منع می دارد.
 • ترک اعتیاد به روش سنتی: یکی از روش های درمانی در بهترین مرکز ترک اعتیاد در ایران روش سنتی می باشد که در این روش دوز مصرف به مرور کاهش می یابد و از هیچ سرعتی در درمان این بیماری استفاده نمی شود تا در نهایت به صفر برسد و فرد پاک گردد.
 • ترک اعتیاد به روش متادون: متادون دارویی مهارکننده به منظور ترک اعتیاد می باشد که دردهای شدید را کاهش و یا مهار می کند و این ماده را جایگزین روش درمانی یابویی می کنند. در بهترین مرکز ترک اعتیاد در ایران در اکثر مواقع این ماده را به صورت پودر در نوشیدنی میوه ای می ریزند و یا در برخی مواقع به طور عضلانی یا وریدی تزریق می شود.
 • روش درمانی یابویی: یکی از سریع ترین راه های درمان ترک اعتیاد در اکثر کلینیک ها، روش درمانی یابویی است که در مدت زمان حدودا یک روز انجام می شود. پزشکان بهترین مرکز ترک اعتیاد در ایران خاطر نشان می کنند که این روش نیازی به جایگزینی مواد دیگر ندارد و هیچ گونه تعویقی در آن رخ نمی دهد.
 • ترک اعتیاد به روش سم زدایی بدن: این روش برای افرادی که از دوز مصرفی بالایی استفاده کرده اند، بسیار مفید می باشد. به منظور تحمل خماری بیمار در این روش، کادر درمان داروهایی را تجویز می نمایند که ممکن است در نهایت منجر به بیهوشی گردد.
ترک اعتیاد و راه های درمانی آن

کلام آخر

با توجه به توسعه روز افزون مصرف مواد اعتیادآور و روی آوردن افراد بسیار به این مواد خانمان سوز، روش های درمانی و ترک اعتیاد نیز وسیع تر شده و مراکز ترک اعتیاد متعددی در سراسر کشور با فراهم سازی امکانات درمانی و تفریحی، همراه با محیطی امن و آرام برای درمان این افراد و جلوگیری از رواج اعتیاد در جامعه ایجاد شده است.

از شما عزیزان سپاس گزاریم که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید. سایت جراحتو سعی بر این داشته تا شما را با بهترین مرکز ترک اعتیاد در ایران آشنا کند و امیدواریم مطالب گفته شده برای شما مفید واقع شده باشد. لازم به ذکر است که در صورت داشتن سوال و یا مشاوره با شماره های ذکر شده تماس حاصل فرمایید.

5/5 - (8 امتیاز)

زهرا نیک پور

من زهرا نیک پور هستم؛ دانشجوی رشته‌ی کامپیوتر در دانشگاه ولیعصر تهران که علاقه زیادی به تولید محتوای حوزه سلامت و پزشکی دارم. امیدوارم با ارائه اطلاعات مفید و ارزشمند توانسته باشم به شما در زمینه انواع جراحی زیبایی کمک کنم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا