پزشکان

10 تا از بهترین مرکز ترک اعتیاد در کرج✅【سال1403】

در این مقاله قصد داریم شما را با بهترین مرکز ترک اعتیاد در کرج آشنا کنیم. اعتیاد به مواد مخدر که به آن اختلال مصرف مواد نیز می گویند، بیماری است که بر مغز و رفتار فرد تأثیر می گذارد و منجر به ناتوانی وی در کنترل مصرف دارو یا مواد غیرقانونی می شود. موادی مانند الکل، ماری جوآنا و نیکوتین نیز جزو مواد مخدر هستند. فرد معتاد، علی رغم آسیبی که این مواد ایجاد می کنند، همچنان به مصرف ادامه می دهد. برای غلبه بر اعتیاد، علاوه بر حمایت خانواده و دوستان، به تخصص و برنامه ی درمانی علمی زیر نظر پزشک و گروه های حمایتی نیاز است.

اعتیاد چیست؟

اعتیاد به مواد مخدر (همچنین به عنوان اختلال مصرف مواد شناخته می شود) را می توان به عنوان یک بیماری پیشرونده تعریف کرد که باعث می شود افراد کنترل مصرف برخی مواد را با وجود بدتر شدن عواقب آن، از دست بدهند. اختلال مصرف مواد می تواند تهدید کننده زندگی فرد و جامعه باشد. هر کسی ممکن است دچار اختلال مصرف مواد شود؛ در واقع، هیچ چیز نمی تواند پیش بینی کند: آیا یک فرد ممکن است به اعتیاد مبتلا شود یا خیر. خطر اعتیاد و این که چقدر طول می کشد معتاد شوید، به نوع ماده مخدر بستگی دارد. تلاش برای توقف مصرف مواد مخدر، دشوار است.

اعتیاد مشکل اراده یا اخلاق نیست. اعتیاد یک بیماری قوی و پیچیده است. افرادی که به مواد مخدر اعتیاد دارند حتی اگر بخواهند نمی توانند به سادگی آن را ترک کنند. مواد و داروهای مخدر، مغز را به گونه ای تغییر می دهند که ترک را از نظر جسمی و ذهنی دشوار می کند. درمان اعتیاد اغلب به مراقبت و درمان مادام العمر نیاز دارد. افراد زیادی در سراسر ایران دچار این بیماری هستند و به دنبال راهی برای ترک اعتیاد هستند ما در مقاله های قبلی لیست بهترین مرکز ترک اعتیاد در ایران را جمع آوری کرده ایم تا اطلاعات لازم را بدست بیاورید و بتوانید بهترین مرکز ترک اعتیاد در کرج را انتخاب کنید.

اعتیاد چیست؟

افراد پس از مصرف مواد مخدر احساس مسمومیت می کنند. با گذشت زمان، مغز توسط داروها تغییر می کند. به عبارت دیگر، مغز نسبت به داروی مخدر، حساسیت زدایی می کند؛ به طوری که، باید مقدار بیشتری از دارو برای ایجاد اثر مشابه استفاده شود. زمانی که فرد بیشتر مصرف می کند، مواد مخدر، زندگی فرد را تسخیر می کند. ممکن است فرد از دیگر جنبه های زندگی لذت نبرد. برای بسیاری از افراد، تعهدات اجتماعی، خانوادگی و کاری به حاشیه می رود.

انتخاب بهترین مرکز ترک اعتیاد در کرج

بهترین راه برای پیشگیری از اعتیاد به مواد مخدر، مصرف نکردن آن است. اما، در صورت مصرف، اولین قدم برای ترک اعتیاد به مواد مخدر، شناخت مشکل و درخواست کمک های اصولی می باشد. این مرحله، ممکن است با مداخله خانواده و یا دوستان شروع شود. بسیاری افراد بارها در خانه و با روش های سنتی اقدام به ترک اعتیاد می کنند، اما از آن جایی که درمان به صورت علمی صورت نمی گیرد و آثار مخرب اعتیاد بر مغز نادیده گرفته می شود، بعد از مدتی فرد به مصرف مجدد مواد مخدر روی می آورد.

هنگامی که شخصی تصمیم می گیرد، برای ترک اعتیاد به دنبال کمک باشد، باید تحت مراقبت ها و برنامه های درمانی مؤثر مبتنی بر علم پزشکی قرار گیرد. کمپ ها و مراکز ترک اعتیاد با شیوه های مختلف درمان و تبلیغات فراوان در سراسر جامعه وجود دارند. فرد معتاد باید با انتخاب درست و آگاهانه مرکزی را انتخاب کند که بتواند سلامت از دست رفته را به او بازگرداند و امکان مصرف دوباره مواد مخدر را به صفر برساند.

انتخاب بهترین مرکز ترک اعتیاد در کرج
 • اولین فاکتور در تضمین اعتبار بهترین مرکز ترک اعتیاد در کرج، اخذ مجوزهای قانونی تأسیس از مراجع مربوط مانند سازمان بهزیستی، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و … است.
 • بهترین مرکز ترک اعتیاد در کرج، از پرسنل، پزشکان، روانپزشکان، روانشناسان، مددکاران آموزش دیده، واجد شرایط، دارای مدارک معتبر دانشگاهی و متخصص، برخوردار است. تیمی که به کار خود علاقه دارند و با معتادان به عنوان یک بیمار برخورد می کنند و شأن و احترام انسانی را در برخورد با وی رعایت می کنند.
 • اطلاعات شخصی و حریم خصوصی فرد همواره از اولویت های بهترین مرکز ترک اعتیاد در کرج می باشد. همچنین، خانواده به عنوان عنصر مهم در سلامت روان فرد معتاد مورد توجه ویژه بهترین مرکز ترک اعتیاد در کرج است؛ از این رو، در طول روند درمان، فرد معتاد از حمایت خانواده خود بهره مند خواهد بود. بهترین مرکز ترک اعتیاد در کرج تلاش می کند، برنامه های پیشگیرانه را سر لوحه فعالیت های خود قرار دهد.
انتخاب بهترین مرکز ترک اعتیاد در کرج
 • جدیدترین و استانداردترین روش های علمی برای ترک اعتیاد، توسط تیم متخصص بهترین مرکز ترک اعتیاد در کرج در نظر گرفته می شود. بعد از معاینات دقیق جسمی و روانی، بررسی سابقه پزشکی و مشاوره های تخصصی و شناسایی دقیق مشکل، روند درمان به صورت دقیق متناسب با نیاز فرد اجرا خواهد شد. بعد از بهبود نیز این روند ادامه دارد؛ بهترین مرکز ترک اعتیاد در کرج با فعالیت های مددکاری، برگزاری انجمن ها و کنگره های آموزشی پیگیر شرایط فرد بهبود یافته خواهد بود.
 • بهترین مرکز ترک اعتیاد در کرج با برگزاری جلسات روان درمانی گروهی، سعی می کند ضمن تقویت اعتماد به نفس فرد معتاد، او را در تعامل با افراد بهبود یافته قرار دهد تا با بیان احساسات و مشکلات خود از تجربه ی موفق آن ها استفاده کرده و به نتیجه بخش بودن روند درمان خود امیدوار شود.
 • بهترین مرکز ترک اعتیاد در کرج، امکانات درمانی، پزشکی و رفاهی (کتابخانه، سالن ورزش و …) را برای اثربخشی بهتر و بیشتر برنامه های درمانی فراهم می کند. محیطی زیبا و دلنشین و کاملا بهداشتی و استاندارد بر روند بهبود مراجعین مبتلا به اعتیاد تأثیرگذار است.

ما در ادامه فهرستی از بهترین مرکز ترک اعتیاد در کرج را به شما عزیزان ارائه می دهیم؛ پس تا انتها با ما همراه باشید. در صورت نیاز به لیست مراکز ترک اعتیاد در تهران، مقاله بهترین مرکز ترک اعتیاد در تهران را مطالعه کنید.

 10 تا از بهترین مرکز ترک اعتیاد در کرج را بشناسید!

مرکز ترک اعتیاد خانه سپید

مرکز ترک اعتیاد خانه سپید

مرکز ترک اعتیاد خانه سپید یکی از بهترین مرکز ترک اعتیاد در کرج می باشد. در این مرکز به هر یک از افراد مبتلا به اعتیاد، انواع خدمات متعدد ارائه می گردد و از آن ها محافظت و مراقبت می شود. در این مرکز تنها امور مربوط به کمپ ترک اعتیاد انجام نمی گیرد بلکه خدمات بستری نیز فراهم است. تمامی مراقبت ها در این مرکز به صورت ویژه و 24 ساعته هستند و برای بیماران امکانات کافی وجود دارد. فضای این مرکز بسیار دل انگیز و باصفاست زیرا در این صورت ترک اعتیاد برای آن ها سخت نمی شود.

خدمات:

 • درمان انواع مواد مخدر از شیشه تا تریاک و …
 • مجهز به اتاق های مخصوص و VIP
 • مجهز به اتاق های با مراقبت های وِیژه یا CPR
 • دارای سالن غذاخوری، سالن مطالعه، ورزش
 • دارای اتاق های روانپزشک و روانشناس

آدرس: استان البرز، کرج، محمدشهر، بعد از میدان شهدای جعفر آباد، خیابان شمس، مجموعه بستری خانه سپید

تلفن تماس: 02634091527 – 02634091528

مرکز ترک اعتیاد طنین البرز

مرکز ترک اعتیاد طنین البرز

مرکز ترک اعتیاد طنین البرز یکی از بهترین مرکز ترک اعتیاد در کرج است. در این مرکز کارشناسان و پزشکان و روانشناسان متعددی فعالیت می کنند که بسیار باتجربه هستند و سعی بر این دارند که بهترین و باکیفیت ترین خدمات را به بیماران ارائه دهند. در مرکز ترک اعتیاد طنین البرز به بیماران زندگی دوباره بخشیده می شود و آن ها می توانند مجدد زندگی شان را از سر گیرند. در این مرکز مراقبت های ویژه از تمامی بیماران می شود.

خدمات:

 • ترک انواع مواد مخدر مانند: شیشه، تریاک، حشیش، ترامادول، متادون و …
 • حضور همیشگی پزشک و روانپزشک
 • مددیار خانواده

آدرس: استان البرز، کرج، پیشاهنگی، شهرک طالقانی شمالی، کوچه اندیشه ۹، پلاک ۹

تلفن تماس: 09100561510

مرکز ترک اعتیاد جهان آرا

مرکز ترک اعتیاد جهان آرا

مرکز ترک اعتیاد جهان آرا یکی از بهترین مرکز ترک اعتیاد در کرج است. در این مرکز همه پرسنل و پزشکان سعی خود را می کنند تا به بیماران جهت ترک هر نوع مواد مخدر کمک شایانی کنند. رفتار پرسنل با تمامی بیماران بسیار مناسب و خوب است. در ضمن این مرکز مجوز های مورد نیاز را از سازمان بهزیستی اخذ کرده است، از این رو بیماران می توانند به راحتی به آن جا مراجعه کنند و نگران ترک اعتیادشان نباشند.

خدمات:

 • درمان اعتیاد به انواع مواد مخدر
 • درمان اعتیاد به شیشه و مواد مخدر محرک با روش های درمانی تخصصی
 • حفظ اطلاعات خصوصی بیماران
 • ارائه راهکارهای درمانی بر اساس علوم روانشناسی
 • برگزاری جلسات و کارگاه های روان درمانی هم به صورت خانوادگی هم به صورت فردی
 • به کار گیری از روانشناسان باتجربه

آدرس: استان البرز، کرج، سه راه گوهردشت، میثم 5، پلاک 3

تلفن تماس: 02634445110

مرکز ترک اعتیاد آفرینش

مرکز ترک اعتیاد آفرینش

مرکز ترک اعتیاد آفرینش یکی از بهترین مرکز ترک اعتیاد در کرج می باشد. این مرکز در لیست برترین مراکز شهر بزرگ کرج است که سالانه تعداد زیادی بیمار مبتلا به اعتیاد را پذیرش و درمان می کند. تمامی پرسنل فعال در مرکز، بسیار مجرب و حرفه ای هستند و سعی بر این دارند که برترین خدمات را در اختیار بیماران عزیزشان قرار دهند. از تمامی بیماران به صورت شبانه روزی مراقبت و محافظت می شود.

خدمات:

 • ترک انواع مواد مخدر
 • درمان مشکلات روانشناسی
 • برگزاری کلاس های مورد نیاز

آدرس: کرج، خیابان شهید بهشتی، بین پمپ بنزین حصارک و نمایندگی ایران خودرو، ساختمان آفرینش، طبقه فوقانی پاساژ بازار یدک، پلاک 177

تلفن تماس: 02634553689

مرکز ترک اعتیاد پویا

مرکز ترک اعتیاد پویا

مرکز ترک اعتیاد پویا یکی از بهترین مرکز ترک اعتیاد در کرج می باشد. این مرکز تقریبا 10 سال گذشته در شهر بزرگ کرج احداث گردید و طی این سال ها توانسته تجربه بسیار درخشانی را طی این سال ها در کارنامه کاری اش ثبت نماید. این مجموعه “مرکز ترک اعتیاد پویا بر اساس آخرین استاندارد های درمانی تاسیس شده است“. هزینه ارائه انواع خدمات در این مرکز بسیار مقرون به صرفه است و در ضمن تمامی خدمات از کیفیت بسیار بالایی برخوردار می باشند. پزشکان حاضر در مرکز بسیار مجرب و حاذق هستند.

خدمات:

 • ترک اعتیاد به انواع مواد مخدر مانند: هروئین، شیشه، تریاک، متادون، کوکائین الکل و …
 • ترک اعتیاد به انواع مواد توهم زا مانند اکستازین و …
 • درمان های مربوط به روانشناسی
 • خدمات مددکاری و روانشناسی

آدرس: کرج، بلوار طالقانی شمالی، روبروی پارک شرافت، ابتدای خیابان بهار، پلاک 92

تلفن تماس: 02632274745

مرکز ترک اعتیاد خدادوست

مرکز ترک اعتیاد خدادوست

مرکز ترک اعتیاد خدادوست در شهر بزرگ کرج افتتاح شده است. این کمپ یکی از بهترین مرکز ترک اعتیاد در کرج است که شهرت زیادی بین مردم عزیز کسب کرده است. افراد بسیار زیادی با مراجعه به این مرکز، اعتیاد خود را ترک کرده اند و به زندگی روزمره شان بازگشته اند. هر پزشک و پرسنل و روانشناسی که در این مرکز فعالیت دارد، بسیار مجرب و کارکشته است و بهترین خدمات را ارائه می دهد.

خدمات:

 • ترک اعتیاد به انواع مواد مخدر مانند شربت، قرص و سایر مواد مخدر
 • سم زدایی و مددکاری
 • روان درمانی و مشاوره با بیمار
 • مشاوره خانواده های بیماران

آدرس: کرج، بلوار هفت تیر، چهار راه مصباح، کوچه عظیمی، پلاک 321

تلفن تماس: 02632813073

مرکز ترک اعتیاد مهر

مرکز ترک اعتیاد مهر

مرکز ترک اعتیاد مهر یکی از بهترین مرکز ترک اعتیاد در کرج است. این مرکز در موقعیت مکانی بسیار خوبی در کرج احداث شده و شهرت بسیار زیادی بین مردم دارد. در این مرکز به بیماران کمک شایانی می شود تا به زودی از دام اعتیاد خلاص شوند. تمامی خدمات این مرکز به صورت شبانه روزی در اختیار بیماران با کیفیت بسیار بالا قرار می گیرند.

خدمات:

 • ترک انواع مواد مخدر مانند شیشه، تریاک و …
 • ترک انواع مواد توهم زا
 • اصلاح برخی عادات و رفتار ناشایست
 • برگزاری کلاس ها با حضور برترین پزشکان و روانشناسان

آدرس: جاده ملارد، نرسیده به فردیس، نبش خیابان پیک، برج پیک، طبقه ۳، واحد ۶، کمپ ترک اعتیاد مهر

تلفن تماس: 02636667025

مرکز ترک اعتیاد پردیس رهایی

مرکز ترک اعتیاد پردیس رهایی

مرکز ترک اعتیاد پردیس رهایی یک مرکز یا کمپ خصوصی در شهر بزرگ کرج می باشد که به عنوان یکی از بهترین مرکز ترک اعتیاد در کرج شناخته می شود. بسیاری از مردم عزیز شهر کرج به خوبی این مرکز را می شناسند و افراد مبتلا به اعتیاد را به آن جا ارجاع می دهند. در این مرکز برترین خدمات در اختیار هر یک از بیماران عزیز قرار می گیرد تا به زودی به زندگی عادی خود بازگردند.

خدمات:

 • ترک انواع مواد توهم زا
 • ترک انواع مواد مخدر
 • داشتن انواع اتاق مجهز
 • برگزاری انواع کلاس ها

آدرس: فلکه اول فردیس، خیابان پنجم غربی، نبش درمانگاه شفق، ساختمان پاسارگاد، طبقه 1، واحد 2

تلفن تماس: 02636674500

مرکز ترک اعتیاد آریانا

مرکز ترک اعتیاد آریانا

مرکز ترک اعتیاد آریانا جزو برترین و معروف ترین مراکز در شهر کرج است که بسیاری از مردم این مرکز را به عنوان یکی از بهترین مرکز ترک اعتیاد در کرج می شناسند. تمامی پرسنلی که در این مرکز مشغول خدمت اند، بسیار مجرب و حرفه ای هستند و سعی بر این دارند که بهترین خدمات را در اختیار هر یک از بیمارانشان قرار دهند. در مرکز ترک اعتیاد آریانا تجهیزات کافی برای بیماران وجود دارد.

آدرس: حصارک، جنب خیابان المهدی، روبروی خیابان شهید رجایی، جنب قنادی آیسان، کمپ ترک اعتیاد آریانا

تلفن تماس: 02634610510

مرکز ترک اعتیاد آتیه نو

مرکز ترک اعتیاد آتیه نو

مرکز ترک اعتیاد آتیه نو یکی از بهترین مرکز ترک اعتیاد در کرج می باشد که خدمات بسیار منحصر به فردی به هر یک از بیماران ارائه می دهد. پزشکان مجرب و حاذقی که در این مرکز فعالیت می کنند، برخورد بسیار محترمانه و خوبی با هر یک از بیماران دارند و سعی می کنند زندگی دوباره به آن ها ببخشند. در مرکز ترک اعتیاد آتیه نو اتاق های خصوصی و مجهز در اختیار بیماران قرار می گیرد.

آدرس: جهانشهر، بین کسری و میدان سپاه، روبروی مخابرات، برج طاق کسری، طبقه ۲

تلفن تماس: 02634417228

عوامل مؤثر بر احتمال و سرعت ابتلا به اعتیاد

افراد در هر سن و با هر جنسیت یا وضعیت اقتصادی ممکن است به مواد مخدر معتاد شوند. عوامل متعددی می توانند بر احتمال و سرعت ابتلا به اعتیاد تأثیر بگذارند:

 • سابقه خانوادگی اعتیاد و محیط زندگی: اعتیاد به مواد مخدر در برخی خانواده ها شایع تر است. محیط و شرایط زندگی نیز می تواند بر احتمال ابتلا به اختلال مصرف مواد تأثیر بگذارد. به عنوان مثال، استرس، سوء استفاده فیزیکی یا جنسی و قرار گرفتن زودهنگام در معرض مواد مخدر می تواند این خطر را افزایش دهد.
 • فشار همسالان: فشار همسالان عاملی قوی در شروع مصرف مواد مخدر به ویژه برای نوجوانان و جوانان است. بخش هایی از مغز که قضاوت، تصمیم گیری و خود کنترلی را کنترل می کنند، به طور کامل رشد نکرده اند. نوجوانان بیشتر به رفتارهای پرخطر دست می زنند.
 • استفاده زود هنگام: استفاده از مواد مخدر در سنین پایین می تواند باعث ایجاد تغییراتی در مغز در حال رشد و افزایش احتمال پیشرفت به سمت اعتیاد شود.
عوامل مؤثر بر احتمال و سرعت ابتلا به اعتیاد
 • عدم توجه و همراهی خانواده: موقعیت های خانوادگی دشوار یا عدم ارتباط با والدین یا خواهر و برادر ممکن است، خطر اعتیاد را افزایش دهد، همان طور که عدم نظارت والدین می تواند، خطر اعتیاد را افزایش دهد.
 • اختلال سلامت روان: اگر شما یک اختلال سلامت روان مانند افسردگی، اختلال کمبود توجه/بیش فعالی (ADHD) یا اختلال استرس پس از سانحه دارید، احتمال این که به مواد مخدر معتاد شوید، بیشتر است. استفاده از مواد مخدر می تواند راهی برای مقابله با احساسات دردناکی مانند اضطراب، افسردگی و تنهایی شود و برعکس، این مشکلات را بدتر کند.
 • مصرف یک داروی بسیار اعتیاد آور: برخی از داروها مانند محرک ها، کوکائین یا مسکن های مخدر ممکن است، نسبت به سایر داروها منجر به اعتیاد سریع تر شوند. سیگار کشیدن یا تزریق مواد مخدر می تواند، احتمال اعتیاد را افزایش دهد. همچنین، مصرف داروهایی که با اعتیاد کم به حساب می آیند -به اصطلاح مواد مخدر سبک- می توانند شما را در مسیر جدی مصرف مواد مخدر و اعتیاد قرار دهند.

مسکن قوی برای ترک اعتیاد

داروهای ترک اعتیاد کاربردها و انواع مختلفی دارند. برخی از آنها همچنین مسکن های قدرتمندی برای درد ترک هستند. برخی از داروهای ضد اعتیاد به فردی که اعتیاد خود را ترک کرده است کمک می کند هوشیار بماند. از سوی دیگر، برخی از افراد معتاد به مواد مخدر یا الکل برای مقابله با علائم ترک نیاز به دارو دارند.

برخی از این داروها همچنین ممکن است اثرات مواد اعتیادآور را کاهش دهند و در نتیجه علائم ترک را تسکین دهند. یا داروهایی که افسردگی و مشکلات ثانویه اعتیاد را درمان می کنند. در نتیجه می توان گفت که انواع مختلفی از مواد مخدر برای رهایی از اعتیاد وجود دارد. پس تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

مسکن قوی برای درد ترک اعتیاد

یکی از دغدغه های همیشگی معتادان ترک اعتیاد است. یک فرد معتاد، هر چقدر هم که در دام اعتیاد گرفتار شود، همیشه به دنبال راهی برای رهایی از آن است. به همین دلیل تمام روش ها را برای ترک مواد امتحان می کند. معمولاً فرد معتاد نمی تواند فوراً دارو را ترک کند و به همین دلیل از قرص ها و داروها برای جایگزینی دارو استفاده می کند. اما قطع خودسرانه و جایگزین کردن قرص ها کار خطرناکی است و فقط نوع اعتیاد شما را تغییر می دهد.

کمپ ها و کلینیک های زیادی وجود دارد که معتادان می توانند تحت نظر پزشک برای رهایی از اعتیاد به آنجا مراجعه کنند. تجویز داروهای ترک ممکن است بخشی از برنامه ترک دارو در بیماران بستری یا سرپایی باشد، اما مصرف این داروها باید زیر نظر پزشک متخصص باشد.

پزشکان می توانند به طور مداوم دوز دارو را در حین درمان بیمار تنظیم کنند تا مطمئن شوند که فرد در بهترین حالت ممکن برای بیدار ماندن است. این داروها ممکن است بسته به داروهای مصرفی متفاوت باشند، که در ادامه به بررسی برخی مسکن‌های قوی درد اعتیاد خواهیم پرداخت. امروزه مشاغل مرتبط با درمان اعتیاد به مواد مخدر بسیار موفق شده اند. اما بسیاری از تولیدکنندگان این داروها صرفاً برای کسب سود مالی از وضعیت اسفبار افراد گرفتار در اعتیاد به تهیه این داروها روی آورده اند.

کسانی که درگیر اعتیاد هستند، به دلیل مشکلاتی که با آن مواجه هستند و دردی که در هنگام ترک احساس می کنند و از علائمی مانند اضطراب، افسردگی، تهوع و استفراغ، تشنج، درد عضلانی، تعریق بدن، آبریزش بینی و چشم، بی خوابی رنج می برند. و غیره آماده مصرف هر دارویی که تحت عنوان داروی ترک اعتیاد و مسکن ارائه می شود را دارند.

علائم وابستگی به مصرف مواد مخدر

بر اساس گزارش بهترین مرکز ترک اعتیاد در کرج رفتارها و علائم زیر می تواند، حاکی از ابتلا به بیماری اعتیاد باشد:

 • شکست در تلاش برای ترک و توقف مصرف مواد مخدر.
 • اطمینان یافتن از اینکه ذخیره کافی دارو یا ماده ی مخدر را در اختیار دارید.
 • صرف زمان زیاد برای تهیه، استفاده و یا کاهش تأثیرات مواد مخدر بعد از مصرف.
 • هزینه کردن پول برای خرید ماده ی مخدر، حتی اگر توانایی مالی تأمین آن را ندارید.
 • داشتن میل شدید به مصرف دارو یا مواد مخدر که مانع از هر گونه افکار دیگری شود.
 • مصرف مقادیر بیشتری از دارو یا ماده ی مخدر، در مدت زمان طولانی تر از آنچه در نظر داشتید.
علائم وابستگی به مصرف مواد مخدر
 • تمایل به رانندگی یا انجام سایر فعالیت های مخاطره آمیز، زمانی که تحت تأثیر مواد مخدر هستید.
 • هنگام تلاش برای قطع مصرف مواد مخدر، علائم ترک (تب و لرز، درد مفاصل و…)، را تجربه می کنید.
 • احساس این که باید دارو یا ماده ی مخدر را به طور منظم -روزانه یا حتی چندین بار در روز- استفاده کنید.
 • کارهایی را برای دریافت و به دست آوردن مواد مخدر انجام می دهید که معمولاً انجام نمی دادید؛ مانند دزدی.
 • با گذشت زمان، نیاز به مصرف مقدار بیشتری از دارو یا ماده ی مخدر را برای رسیدن به همان اثر، احساس می کنید.
 • عدم انجام تعهدات و مسئولیت های کاری که بر عهده دارید، یا کاهش فعالیت های اجتماعی یا تفریحی، به دلیل مصرف مواد مخدر.
 • ادامه مصرف ماده مخدر، حتی با وجود این که می دانید در زندگی شما مشکلاتی ایجاد می کند و یا باعث آسیب های جسمی و روانی شما می شود.

کلام آخر

اعتیاد به مواد مخدر، یک بیماری مغزی است. ماده ی مخدر بر مغز شما تأثیر می گذارد و حتی اگر بخواهید، قطع مصرف، را دشوار می کند. اولین قدم برای درمان اعتیاد، دیدن مشکل و تصمیم گیری برای ترک و دریافت کمک است. قطعا، به تنهایی و با حبس کردن خود در خانه نمی توانید سلامت کامل خود را به دست آورید؛ بلکه باید به مراکز ترک اعتیاد که در این زمینه تجربه و دانش لازم را دارند، مراجعه کنید تا برای همیشه و بدون احتمال مجدد مصرف، از اعتیاد رهایی یافته و از سلامت جسم و روان، همزمان برخوردار شوید.

سایت جراحتو سعی بر آن داشته تا شما را با بهترین مرکز ترک اعتیاد در کرج آشنا کند؛ از شما سپاسگزاریم که تا پایان این مقاله ما را همراهی کردید. در صورت داشتن سؤال و تمایل به دریافت مشاوره می توانید با شماره تلفن های مذکور تماس حاصل فرمایید.

4.4/5 - (28 امتیاز)

زهرا نیک پور

من زهرا نیک پور هستم؛ دانشجوی رشته‌ی کامپیوتر در دانشگاه ولیعصر تهران که علاقه زیادی به تولید محتوای حوزه سلامت و پزشکی دارم. امیدوارم با ارائه اطلاعات مفید و ارزشمند توانسته باشم به شما در زمینه انواع جراحی زیبایی کمک کنم.
دکمه بازگشت به بالا