پزشکان

بهترین مرکز ترک اعتیاد در کرج【سال1402】❤️ + لیست 10 تایی

در این مقاله قصد داریم شما را با بهترین مرکز ترک اعتیاد در کرج آشنا کنیم. اعتیاد به مواد مخدر که به آن اختلال مصرف مواد نیز می گویند، بیماری است که بر مغز و رفتار فرد تأثیر می گذارد و منجر به ناتوانی وی در کنترل مصرف دارو یا مواد غیرقانونی می شود. موادی مانند الکل، ماری جوآنا و نیکوتین نیز جزو مواد مخدر هستند. فرد معتاد، علی رغم آسیبی که این مواد ایجاد می کنند، همچنان به مصرف ادامه می دهد. برای غلبه بر اعتیاد، علاوه بر حمایت خانواده و دوستان، به تخصص و برنامه ی درمانی علمی زیر نظر پزشک و گروه های حمایتی نیاز است.

اعتیاد چیست؟

اعتیاد به مواد مخدر (همچنین به عنوان اختلال مصرف مواد شناخته می شود) را می توان به عنوان یک بیماری پیشرونده تعریف کرد که باعث می شود افراد کنترل مصرف برخی مواد را با وجود بدتر شدن عواقب آن، از دست بدهند. اختلال مصرف مواد می تواند تهدید کننده زندگی فرد و جامعه باشد. هر کسی ممکن است دچار اختلال مصرف مواد شود؛ در واقع، هیچ چیز نمی تواند پیش بینی کند: آیا یک فرد ممکن است به اعتیاد مبتلا شود یا خیر. خطر اعتیاد و این که چقدر طول می کشد معتاد شوید، به نوع ماده مخدر بستگی دارد. تلاش برای توقف مصرف مواد مخدر، دشوار است.

اعتیاد مشکل اراده یا اخلاق نیست. اعتیاد یک بیماری قوی و پیچیده است. افرادی که به مواد مخدر اعتیاد دارند حتی اگر بخواهند نمی توانند به سادگی آن را ترک کنند. مواد و داروهای مخدر، مغز را به گونه ای تغییر می دهند که ترک را از نظر جسمی و ذهنی دشوار می کند. درمان اعتیاد اغلب به مراقبت و درمان مادام العمر نیاز دارد. افراد زیادی در سراسر ایران دچار این بیماری هستند و به دنبال راهی برای ترک اعتیاد هستند ما در مقاله های قبلی لیست بهترین مرکز ترک اعتیاد در ایران را جمع آوری کرده ایم تا اطلاعات لازم را بدست بیاورید و بتوانید بهترین مرکز ترک اعتیاد در کرج را انتخاب کنید.

اعتیاد چیست؟

افراد پس از مصرف مواد مخدر احساس مسمومیت می کنند. با گذشت زمان، مغز توسط داروها تغییر می کند. به عبارت دیگر، مغز نسبت به داروی مخدر، حساسیت زدایی می کند؛ به طوری که، باید مقدار بیشتری از دارو برای ایجاد اثر مشابه استفاده شود. زمانی که فرد بیشتر مصرف می کند، مواد مخدر، زندگی فرد را تسخیر می کند. ممکن است فرد از دیگر جنبه های زندگی لذت نبرد. برای بسیاری از افراد، تعهدات اجتماعی، خانوادگی و کاری به حاشیه می رود.

انتخاب بهترین مرکز ترک اعتیاد در کرج

بهترین راه برای پیشگیری از اعتیاد به مواد مخدر، مصرف نکردن آن است. اما، در صورت مصرف، اولین قدم برای ترک اعتیاد به مواد مخدر، شناخت مشکل و درخواست کمک های اصولی می باشد. این مرحله، ممکن است با مداخله خانواده و یا دوستان شروع شود. بسیاری افراد بارها در خانه و با روش های سنتی اقدام به ترک اعتیاد می کنند، اما از آن جایی که درمان به صورت علمی صورت نمی گیرد و آثار مخرب اعتیاد بر مغز نادیده گرفته می شود، بعد از مدتی فرد به مصرف مجدد مواد مخدر روی می آورد.

هنگامی که شخصی تصمیم می گیرد، برای ترک اعتیاد به دنبال کمک باشد، باید تحت مراقبت ها و برنامه های درمانی مؤثر مبتنی بر علم پزشکی قرار گیرد. کمپ ها و مراکز ترک اعتیاد با شیوه های مختلف درمان و تبلیغات فراوان در سراسر جامعه وجود دارند. فرد معتاد باید با انتخاب درست و آگاهانه مرکزی را انتخاب کند که بتواند سلامت از دست رفته را به او بازگرداند و امکان مصرف دوباره مواد مخدر را به صفر برساند.

انتخاب بهترین مرکز ترک اعتیاد در کرج

 • اولین فاکتور در تضمین اعتبار بهترین مرکز ترک اعتیاد در کرج، اخذ مجوزهای قانونی تأسیس از مراجع مربوط مانند سازمان بهزیستی، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و … است.
 • بهترین مرکز ترک اعتیاد در کرج، از پرسنل، پزشکان، روانپزشکان، روانشناسان، مددکاران آموزش دیده، واجد شرایط، دارای مدارک معتبر دانشگاهی و متخصص، برخوردار است. تیمی که به کار خود علاقه دارند و با معتادان به عنوان یک بیمار برخورد می کنند و شأن و احترام انسانی را در برخورد با وی رعایت می کنند.
 • اطلاعات شخصی و حریم خصوصی فرد همواره از اولویت های بهترین مرکز ترک اعتیاد در کرج می باشد. همچنین، خانواده به عنوان عنصر مهم در سلامت روان فرد معتاد مورد توجه ویژه بهترین مرکز ترک اعتیاد در کرج است؛ از این رو، در طول روند درمان، فرد معتاد از حمایت خانواده خود بهره مند خواهد بود. بهترین مرکز ترک اعتیاد در کرج تلاش می کند، برنامه های پیشگیرانه را سر لوحه فعالیت های خود قرار دهد.

انتخاب بهترین مرکز ترک اعتیاد در کرج

 • جدیدترین و استانداردترین روش های علمی برای ترک اعتیاد، توسط تیم متخصص بهترین مرکز ترک اعتیاد در کرج در نظر گرفته می شود. بعد از معاینات دقیق جسمی و روانی، بررسی سابقه پزشکی و مشاوره های تخصصی و شناسایی دقیق مشکل، روند درمان به صورت دقیق متناسب با نیاز فرد اجرا خواهد شد. بعد از بهبود نیز این روند ادامه دارد؛ بهترین مرکز ترک اعتیاد در کرج با فعالیت های مددکاری، برگزاری انجمن ها و کنگره های آموزشی پیگیر شرایط فرد بهبود یافته خواهد بود.
 • بهترین مرکز ترک اعتیاد در کرج با برگزاری جلسات روان درمانی گروهی، سعی می کند ضمن تقویت اعتماد به نفس فرد معتاد، او را در تعامل با افراد بهبود یافته قرار دهد تا با بیان احساسات و مشکلات خود از تجربه ی موفق آن ها استفاده کرده و به نتیجه بخش بودن روند درمان خود امیدوار شود.
 • بهترین مرکز ترک اعتیاد در کرج، امکانات درمانی، پزشکی و رفاهی (کتابخانه، سالن ورزش و …) را برای اثربخشی بهتر و بیشتر برنامه های درمانی فراهم می کند. محیطی زیبا و دلنشین و کاملا بهداشتی و استاندارد بر روند بهبود مراجعین مبتلا به اعتیاد تأثیرگذار است.

ما در ادامه فهرستی از بهترین مرکز ترک اعتیاد در کرج را به شما عزیزان ارائه می دهیم؛ پس تا انتها با ما همراه باشید. در صورت نیاز به لیست مراکز ترک اعتیاد در تهران، مقاله بهترین مرکز ترک اعتیاد در تهران را مطالعه کنید.

 10 تا از بهترین مرکز ترک اعتیاد در کرج را بشناسید!

عوامل مؤثر بر احتمال و سرعت ابتلا به اعتیاد

افراد در هر سن و با هر جنسیت یا وضعیت اقتصادی ممکن است به مواد مخدر معتاد شوند. عوامل متعددی می توانند بر احتمال و سرعت ابتلا به اعتیاد تأثیر بگذارند:

 • سابقه خانوادگی اعتیاد و محیط زندگی: اعتیاد به مواد مخدر در برخی خانواده ها شایع تر است. محیط و شرایط زندگی نیز می تواند بر احتمال ابتلا به اختلال مصرف مواد تأثیر بگذارد. به عنوان مثال، استرس، سوء استفاده فیزیکی یا جنسی و قرار گرفتن زودهنگام در معرض مواد مخدر می تواند این خطر را افزایش دهد.
 • فشار همسالان: فشار همسالان عاملی قوی در شروع مصرف مواد مخدر به ویژه برای نوجوانان و جوانان است. بخش هایی از مغز که قضاوت، تصمیم گیری و خود کنترلی را کنترل می کنند، به طور کامل رشد نکرده اند. نوجوانان بیشتر به رفتارهای پرخطر دست می زنند.
 • استفاده زود هنگام: استفاده از مواد مخدر در سنین پایین می تواند باعث ایجاد تغییراتی در مغز در حال رشد و افزایش احتمال پیشرفت به سمت اعتیاد شود.

عوامل مؤثر بر احتمال و سرعت ابتلا به اعتیاد

 • عدم توجه و همراهی خانواده: موقعیت های خانوادگی دشوار یا عدم ارتباط با والدین یا خواهر و برادر ممکن است، خطر اعتیاد را افزایش دهد، همان طور که عدم نظارت والدین می تواند، خطر اعتیاد را افزایش دهد.
 • اختلال سلامت روان: اگر شما یک اختلال سلامت روان مانند افسردگی، اختلال کمبود توجه/بیش فعالی (ADHD) یا اختلال استرس پس از سانحه دارید، احتمال این که به مواد مخدر معتاد شوید، بیشتر است. استفاده از مواد مخدر می تواند راهی برای مقابله با احساسات دردناکی مانند اضطراب، افسردگی و تنهایی شود و برعکس، این مشکلات را بدتر کند.
 • مصرف یک داروی بسیار اعتیاد آور: برخی از داروها مانند محرک ها، کوکائین یا مسکن های مخدر ممکن است، نسبت به سایر داروها منجر به اعتیاد سریع تر شوند. سیگار کشیدن یا تزریق مواد مخدر می تواند، احتمال اعتیاد را افزایش دهد. همچنین، مصرف داروهایی که با اعتیاد کم به حساب می آیند -به اصطلاح مواد مخدر سبک- می توانند شما را در مسیر جدی مصرف مواد مخدر و اعتیاد قرار دهند.

علائم وابستگی به مصرف مواد مخدر

بر اساس گزارش بهترین مرکز ترک اعتیاد در کرج رفتارها و علائم زیر می تواند، حاکی از ابتلا به بیماری اعتیاد باشد:

 • شکست در تلاش برای ترک و توقف مصرف مواد مخدر.
 • اطمینان یافتن از اینکه ذخیره کافی دارو یا ماده ی مخدر را در اختیار دارید.
 • صرف زمان زیاد برای تهیه، استفاده و یا کاهش تأثیرات مواد مخدر بعد از مصرف.
 • هزینه کردن پول برای خرید ماده ی مخدر، حتی اگر توانایی مالی تأمین آن را ندارید.
 • داشتن میل شدید به مصرف دارو یا مواد مخدر که مانع از هر گونه افکار دیگری شود.
 • مصرف مقادیر بیشتری از دارو یا ماده ی مخدر، در مدت زمان طولانی تر از آنچه در نظر داشتید.

علائم وابستگی به مصرف مواد مخدر

 • تمایل به رانندگی یا انجام سایر فعالیت های مخاطره آمیز، زمانی که تحت تأثیر مواد مخدر هستید.
 • هنگام تلاش برای قطع مصرف مواد مخدر، علائم ترک (تب و لرز، درد مفاصل و…)، را تجربه می کنید.
 • احساس این که باید دارو یا ماده ی مخدر را به طور منظم -روزانه یا حتی چندین بار در روز- استفاده کنید.
 • کارهایی را برای دریافت و به دست آوردن مواد مخدر انجام می دهید که معمولاً انجام نمی دادید؛ مانند دزدی.
 • با گذشت زمان، نیاز به مصرف مقدار بیشتری از دارو یا ماده ی مخدر را برای رسیدن به همان اثر، احساس می کنید.
 • عدم انجام تعهدات و مسئولیت های کاری که بر عهده دارید، یا کاهش فعالیت های اجتماعی یا تفریحی، به دلیل مصرف مواد مخدر.
 • ادامه مصرف ماده مخدر، حتی با وجود این که می دانید در زندگی شما مشکلاتی ایجاد می کند و یا باعث آسیب های جسمی و روانی شما می شود.

کلام آخر

اعتیاد به مواد مخدر، یک بیماری مغزی است. ماده ی مخدر بر مغز شما تأثیر می گذارد و حتی اگر بخواهید، قطع مصرف، را دشوار می کند. اولین قدم برای درمان اعتیاد، دیدن مشکل و تصمیم گیری برای ترک و دریافت کمک است. قطعا، به تنهایی و با حبس کردن خود در خانه نمی توانید سلامت کامل خود را به دست آورید؛ بلکه باید به مراکز ترک اعتیاد که در این زمینه تجربه و دانش لازم را دارند، مراجعه کنید تا برای همیشه و بدون احتمال مجدد مصرف، از اعتیاد رهایی یافته و از سلامت جسم و روان، همزمان برخوردار شوید.

سایت جراحتو سعی بر آن داشته تا شما را با بهترین مرکز ترک اعتیاد در کرج آشنا کند؛ از شما سپاسگزاریم که تا پایان این مقاله ما را همراهی کردید. در صورت داشتن سؤال و تمایل به دریافت مشاوره می توانید با شماره تلفن های مذکور تماس حاصل فرمایید.

4.6/5 - (23 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا