پزشکاندندانپزشکی

10 تا از بهترین دکتر ارتودنسی در اصفهان⭐【سال1403】❤️

در این مقاله قصد داریم 10 مورد از بهترین دکتر ارتودنسی در اصفهان را به شما عزیزان معرفی نماییم تا بتوانید با مراجعه به آن ها، ناهماهنگی دندان های خود را درمان کرده و زیبایی را به لبخند خود بازگردانید. ارتودنسی دندان به معنای اصلاح و درمان مشکل بی نظمی و ناهماهنگی دندان ها می باشد که می تواند روابط غیر طبیعی بین فکی را نیز به طور کامل درمان نماید. هنگامی که دندان‌ ها و فک شما نظم طبیعی خود را از دست می‌ دهند، می توانید به یک ارتودنتیست ماهر مراجعه نمایید و با روش های مختلف اقدام به اصلاح و منظم نمودن آن ها نمایید. اگر شما نیز به دلیل نامنظمی دندان های خود دچار کاهش اعتماد به نفس شده اید، این مقاله را تا انتها مطالعه کرده و همراه ما باشید.

ارتودنسی چیست؟

ارتودنسی شاخه ای از علم دندانپزشکی می باشد که تمامی دندان هایی که در جای مناسب خود قرار نگرفته اند را اصلاح کرده و زیبایی را به دندان های شما باز می گرداند. در این روش تمامی دندان هایی که شکل نا متعارفی داشته و موجب ایجاد مشکلات بهداشتی می شوند، اصلاح شده و در جای مناسب خود قرار می گیرند.

افرادی که دارای دندان های نامرتب می باشند در خطر ابتلا به پوسیدگی دندان و بیماری های پریودنتال قرار دارند و می بایست هر چه سریع تر به بهترین دکتر ارتودنسی در اصفهان مراجعه نمایند. این وضعیت موجب می‌ شود تا آن ها هنگام جویدن غذا، فشار بیشتری به دندان های خود وارد کنند و در طولانی مدت از عوارض و آسیب هایی برخوردار شوند.

اگر دندان های شما در وقت مناسب خود ارتودنسی نشوند ممکن است عوارضی مانند مشکلات لثه ای و مشکلات گوارشی نیز برای شما به وجود بیاورند. به همین دلیل می بایست در صورت وجود هر یک از علائم زیر، هر چه سریع تر به یک ارتودنتیست ماهر مراجعه نمایید:

 • کج بودن و وجود فاصله بین دندان ها
 • بیرون زدگی و یا داخل رفتگی دندانی
 • شلوغی و ازدحام دندان ها
 • جلو بودن بیش از حد دندان های فک بالا و یا پایین
 • وجود فاصله بین دندان های فک بالا و پایین در جلو یا اپن بایت
 • انحراف فک و قرار گرفتن دندان های فک پشت دندان‌ های فک دیگر

تمامی موارد نام برده شده در طولانی مدت می تواند آسیب های گوارشی، مشکلات لثه ای، مشکلات جویدن غذا و پوسیدگی دندان را برای شما عزیزان به وجود آورند. به همین دلیل می بایست همین حالا به بهترین دکتر ارتودنسی در اصفهان مراجعه نمایید و لبخند زیباتری را برای خود به ارمغان آورید. متخصص ارتودنسی پس از معاینه شما بررسی می‌ کند که آیا ارتودنسی به سلامت دندان های شما کمک خواهد کرد یا خیر. همچنین از مهم ترین مزایای ارتودنسی می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • تسهیل امر مسواک زدن، نخ دندان کشیدن و تمیز کردن دندان ها
 • کاهش احتمال پوسیدگی دندان ها
 • کاهش خطر التهاب عفونت و ایجاد سایر مشکلات در لثه ها
 • از بین رفتن احتمال ایجاد جرم گرفتن دندان و کاهش هزینه های دندانپزشکی
 • بهبود اعتماد به نفس در افراد و افزایش طول عمر دندان های آن ها

همچنین اگر شما عزیزان به دنبال دریافت سایر خدمات دندانپزشکی توسط بهترین دکتر دندانپزشک در اصفهان می باشید، می توانید همین حالا به کلینیک های دندانپزشکی موجود در این شهر مراجعه نمایید و از خدمات مورد نیاز خود برخوردار شوید.

ارتودنسی چیست؟

ویژگی بهترین دکتر ارتودنسی در اصفهان

شهر اصفهان یکی از پهناور ترین شهرهای کشور می باشد که در سراسر آن پزشکان بسیاری در زمینه های مختلف دندانپزشکی مانند ارتودنسی مشغول به ارائه خدمات می باشند. اما برخی از پزشکان از مهارت لازم جهت انجام جراحی با کیفیت و بدون عوارض جانبی برخوردار نمی باشند و می توانند آسیب ها و عوارضی را برای مراجعان به وجود آورند.

بهترین دکتر ارتودنسی در اصفهان می بایست دارای ویژگی های متمایز کننده ای نسبت به تمامی پزشکان مشغول در این حوزه باشد که بتواند تمامی مراجعان را به سوی خود جذب نماید. از مهم ترین ویژگی‌ های بهترین دکتر ارتودنسی در اصفهان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بهترین دکتر ارتودنسی در اصفهان می بایست تمامی ناهنجاری ها و نامنظمی های موجود در دندان ها و دهان شما را به صورت کامل اصلاح نماید و طرح لبخندی زیبا برای شما به ارمغان آورد.
 • ارتودنتیست منتخب شما می بایست معاینه های دقیق بر روی دندان های شما انجام دهد تا تمامی مشکلات موجود در دهان و دندان شما را شناسایی نماید.
 • پزشک معالج شما می بایست دارای مدارک تخصصی معتبری از دانشگاه‌ ها و مراکز علمی داخل کشور و یا خارج کشور در حوزه جراحی پلاستیک باشد.
 • بهترین دکتر ارتودنسی در اصفهان می بایست تصاویری از نمونه جراحی های پیشین خود در اختیار مراجعه کنندگان قرار دهد تا بتوانند از کیفیت کار او اطمینان حاصل نمایند.
 • پزشک منتخب شما در حوزه جراحی پلاستیک می بایست کم ترین عوارض احتمالی را پس از جراحی برای مراجعان خود به وجود بیاورد.
 • پزشک منتخب شما می بایست از با کیفیت ترین وسایل ارتودنسی جهت اصلاح نامنظمی های دندان شما استفاده نمایند.

شما عزیزان در هر کجای کشور پهناور ایران که باشید می توانید با مراجعه به بهترین کلینیک دندانپزشکی در ایران، زیبایی و سلامت را به دندان های خود هدیه دهید.

10 تا از بهترین دکتر ارتودنسی در اصفهان را بشناسید!

انواع ارتودنسی دندان

ارتودنسی متحرک: در روش ارتودنسی متحرک وسایل ارتودنسی به دندان ها چسبانده نمی شوند و قابلیت خروج از دهان را دارا می باشند. تجویز این نوع ارتودنسی به عهده بهترین دکتر ارتودنسی در اصفهان می باشد. دستگاه های ارتودنسی متحرک به دو دسته تقسیم می شوند که به شرح زیر می باشد:

گروه اول متناسب با حرکت های ساده دندانی طراحی شده و در دهان شما قرار می گیرند و گروه دوم از دستگاه های ارتودنسی متحرک، جهت حرکت دادن فک بالا و پایین طراحی شده است. این دستگاه نیروی معینی را با کمک فنرها و پیچ های دیگر به دندان ها و یا فک شما وارد می‌ کنند و در طولانی مدت ناهنجاری‌ ها و نامنظمی های دهان شما را برطرف می سازد.

ارتودنسی ثابت: در این نوع ارتودنسی بیمار نمی تواند ابزار ارتودنسی را از دهان خود خارج نماید و این ابزار به طور متوسط تا دو سال در دهان او باقی خواهند ماند. در ارتودنسی ثابت براکت ها بر روی دندان چسبانده می شوند. جهت انجام ارتودنسی ثابت ابتدا جلسه‌ ای با پزشک خود خواهید داشت تا تمامی مزایا و معایب این روش را شناسایی نمایید. بهترین دکتر ارتودنسی در اصفهان تمامی ناهنجاری های دندان های شما را بررسی می نماید و عکس برداری های دقیقی از آن ها خواهد کرد. پس از آن پزشک شما تصمیم خواهد گرفت که ارتودنسی شما را به چه گونه ای انجام دهد که بهترین نتیجه را برای شما در پی داشته باشد.

ارتودنسی نامرئی یا پشت دندانی: همان گونه که از نام این نوع ارتودنسی مشخص می باشد، در این نوع ارتودنسی لوازم ارتودنسی در لایه داخلی دندان به سمت زبان نصب می شوند و در معرض دید قرار نمی گیرند. هزینه این مورد از دو مورد دیگر بیشتر می باشد و دارای محبوبیت بالاتری نیز است. این نوع از ارتودنسی نیز وظیفه ردیف نمودن دندان ها و رفع اشکالات دندانی مانند فاصله زیاد بین دندان ها را بر عهده دارد و اغلب تا 3 سال طول خواهد کشید تا به اصلاح دندان های شما بپردازد.

ارتودنسی دیمون: این نوع از ارتودنسی از محبوب ترین و جدیدترین روش های ارتودنسی دندان می باشد که با براکت های روشن و بهداشتی و دارای قابلیت تحرک در بین دندان ها فشار معینی را بر روی دندان های شما به صورت خودکار وارد می نماید تا در مدت زمان کم تری دندان های شما را اصلاح کند.

ارتودنسی سرامیکی: در ارتودنسی سرامیکی از براکت های شفاف و هم رنگ دندان استفاده می کنند. از لحاظ عملکردی مانند ارتودنسی ثابت می باشد و تنها تفاوت آن در ظاهر در دید دیگران است. این مدل نیازمند مراقبت های خاصی می باشد و برای کودکان مناسب نمی باشد.

ارتودنسی کوتاه مدت: ارتودنسی کوتاه مدت روشی مناسب برای افرادی می باشد که به دنبال ارتودنسی با طول درمان کوتاه و در عین حال کیفیت بالا هستند. این روش در افرادی که دارای مشکلات دندانی حاد نباشد نتیجه مطلوبی نشان خواهد داد.

انواع ارتودنسی دندان

توصیه های بهترین دکتر ارتودنسی در اصفهان

 • پس از اتمام ارتودنسی دندان می بایست تا مدتی از نگهدارنده جهت جلوگیری از بازگشت به وضعیت قبل از درمان استفاده نمایید.
 • پس از ارتودنسی امکان گیر کردن غذا در داخل ارتودنسی افزایش خواهد یافت؛ پس می بایست در تمیز کردن دندان های خود از دقت بیشتری برخوردار شوید.
 • از خوردن غذاها و نوشیدنی های بسیار شیرین خودداری نمایید.
 • در حین درمان ارتودنسی می بایست به صورت مرتب به بهترین دکتر ارتودنسی در اصفهان مراجعه نمایید.
 • با برداشتن بریس درمان شما به پایان نخواهد رسید و می بایست به توصیه های دندانپزشک خود عمل نمایید.
 • از استعمال دخانیات و خوردن نوشیدنی های الکلی خودداری نمایید.
 • مسواک زدن را جدی بگیرید و از نخ دندان استفاده کنید.

کلام آخر

ارتودنسی دندان روشی جهت صاف نمودن دقیق دندان ها و رفع ناهنجاری های فک و دندان می باشد که موجب بهبود ظاهر فرد و ایجاد لبخندی زیبا برای او نیز خواهد شد. با کمک این روش می‌ توانید دندان های خود را صاف و یک دست نموده و از نتایج آن لذت ببرید.

در این مقاله سعی داشتیم 10 مورد از بهترین دکتر ارتودنسی در اصفهان را به شما عزیزان معرفی نماییم تا بتوانید با مراجعه به آن ها سلامت و زیبایی را به دندان های خود باز گردانید. سپاسگزاریم که تا انتها همراه ما بودید و این مقاله را مطالعه نمودید. لطفا نظرات و یا پیشنهادات خود را از طریق سایت جراحتو با ما در میان بگذارید.

5/5 - (2 امتیاز)

زهرا نیک پور

من زهرا نیک پور هستم؛ دانشجوی رشته‌ی کامپیوتر در دانشگاه ولیعصر تهران که علاقه زیادی به تولید محتوای حوزه سلامت و پزشکی دارم. امیدوارم با ارائه اطلاعات مفید و ارزشمند توانسته باشم به شما در زمینه انواع جراحی زیبایی کمک کنم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شانزده − 11 =

دکمه بازگشت به بالا