پزشکاندندانپزشکی

بهترین دکتر دندانپزشک در اصفهان【سال 1402】❤️ + لیست 10 تایی

در این مقاله قصد داریم 10 مورد از بهترین دکتر دندانپزشک در اصفهان را به شما ساکنان این شهر معرفی نماییم، تا در صورت نیاز بتوانید به آن ها مراجعه کرده و سلامت و زیبایی را به دندان های خود بازگردانید. دکتر دندانپزشک فردی می باشد که با تحصیل در رشته تخصصی دهان و دندان می تواند تمامی بیماری های مربوط به آن را تشخیص داده و بهترین روش های درمانی را برای آن ها در نظر بگیرد. اگر شما نیز از درد دندان های خود رنج می برید و یا به دنبال افزایش زیبایی ظاهر دندان های خود توسط روش های مختلف می باشید، این مقاله را تا انتها مطالعه کرده و همراه ما باشید.

انواع تخصص های دندانپزشکی

دندانپزشک عمومی: دندانپزشک عمومی فردی می باشد که در رشته تخصصی دندانپزشکی تحصیل نموده است و تمامی اقدامات لازم در حوزه درمان سریع و پیشگیری از ابتلا به بیماری‌ های دهان و دندان را انجام خواهد داد. او خدماتی مانند پر کردن حفره ها، رفع پوسیدگی دندان ها، ترمیم دندان شکسته، پرکردن دندان و عصب کشی آن، سفید کردن و جرم گیری دندان ها را انجام خواهد داد و زیبایی و سلامت را به دندان های شما باز می گرداند.

دندانپزشک اطفال: شاید سخت ترین تخصص دندانپزشکی مختص متخصصان دندانپزشکی اطفال باشد. آن ها می بایست مدتی را برای آرام نمودن کودکان بازی گوش در نظر بگیرند تا بتوانند معاینه ها و درمان های لازم را بر روی و انجام دهند. بسیاری از افراد معتقدند که دندان های شیری کودکان نیاز به مراقبت ندارند؛

اما باید بدانید که حساس ترین دوره رسیدگی به دندان در دوره کودکی می باشد که می بایست مورد توجه قرار بگیرد. از مهم ترین خدماتی که دندانپزشک اطفال ارائه می دهد می توان به ارتودنسی اطفال اشاره نمود که در اتاق عمل و تحت بیهوشی می باشد.

اندودنتیست: اندودنتیست یا متخصص درمان ریشه، با ریشه دندان سر و کار دارد و وظیفه اصلی او عصب کشی دندان ها می باشد. از مهم ترین خدمات متخصصان درمان ریشه می توان به ایمپلنت های دندانی، جراحی ریشه دندان و عصب کشی دندان اشاره نمود که با حساسیت بالایی انجام می شود. همچنین آن ها تمامی درد های فک و صورت را نیز درمان خواهند کرد و منشا اصلی بیماری ها را شناسایی می کنند.

پاتولوژیست دهان و دندان: این دسته از متخصصین دندانپزشکی، به درمان بافت های دهان و دندان و تمامی بیماری هایی که منشا آن ها بافت های دندانی می باشد می پردازند. آن ها معمولاً بیماری‌ هایی مانند شکاف لب و زبان بزرگ را تشخیص می دهند و به درمان آن ها می پردازند. از اصلی ترین تخصص های پاتولوژیست ها می توان به آماده سازی نمونه های بافتی و تشخیص میکروسکوپی ضایعات دهان و شناخت بیماری های سیستمیک و تغییرات بالینی اشاره نمود.

پریودنتیست: این دسته از متخصصان، بیماری های لثه را تشخیص داده و به درمان آن ها می پردازند. آن ها بافت های نگهدارنده دندان و سایر موارد مربوط به آن را بررسی می کنند تا بیماری های آن را تشخیص دهند. بیماری های لثه به دلایلی مانند عادت های نادرست غذایی بروز می دهد و در صورت عدم رسیدگی می تواند باعث شود تا فرد دندان خود را به صورت کامل از دست دهد.

ارتودنتیست: ارتودنسی سیم هایی می باشد که به منظور مرتب نمودن دندان بر روی دندان افراد قرار می گیرد و یکی از مهم ترین تخصص های دندانپزشکی می باشد. ارتودنتیست ها وظیفه درمان ناهنجاری های دندان، فک و صورت را برعهده دارند تا زیبایی را به دندان ها و صورت افراد هدیه دهند. هم چنین آن ها می‌ توانند خدماتی مانند پیشگیری و درمان ناهنجاری هایی همچون کجی دندان و ازدحام دندان را نیز تشخیص دهند و درمان نمایند.

انواع تخصص های دندانپزشکی

ویژگی های بهترین دکتر دندانپزشک در اصفهان

شهر اصفهان دارای دندانپزشکان بسیاری می باشد که شما عزیزان می توانید با مراجعه به آن ها، سلامت و زیبایی را به دندان های خود بازگردانید. اما برای یافتن بهترین دکتر دندانپزشک در اصفهان می بایست به برخی از ویژگی ها توجه فرمایید که از مهم ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • بهترین دکتر دندانپزشک در اصفهان می بایست تمامی مراجعان خود را با دقت بالایی بررسی کرده و تمامی بیماری های مربوط به دهان و دندان آن ها را تشخیص دهد تا بهترین راه های درمانی را برای آن ها در نظر بگیرد.
 • پزشک منتخب شما می بایست در صورت نیاز خدماتی مانند عصب کشی و پرکردن دندان های پوسیده را با کیفیت بالایی به مراجعان خود ارائه دهد تا آن ها را از درد دندان های خود رهایی ببخشد.
 • پزشک معالج شما می بایست برترین داروها را برای مشکلات دندانی مانند دندان درد تجویز نماید.
 • دندانپزشک شما می بایست از وسایل تشخیصی مناسب مانند رادیوگرافی دندانی استفاده کند تا جزئی ترین مشکلات دندان شما را نیز تشخیص دهد.
 • بهترین دکتر دندانپزشک در اصفهان می بایست دارای تیمی متخصص باشد و محیطی امن برای تمامی مراجعان خود در نظر بگیرد تا مشکلاتی مانند عفونت برای آن ها به وجود نیاید.
 • پزشک منتخب شما می بایست از روش های ایمن برای بیهوشی عمومی مراجعان خود استفاده نماید و نظارت ویژه‌ ای بر جراحی های آن ها داشته باشد.
 • بهترین دکتر دندانپزشک در اصفهان می بایست پرونده سلامت دهان و دندان برای تمامی بیماران خود تشکیل دهد و تمامی بیماری های دهانی آن ها را تشخیص دهد.

شما عزیزان در هر کجای کشور پهناور ایران که باشید می توانید با مراجعه به بهترین کلینیک دندانپزشکی در ایران، زیبایی و سلامت را به دندان های خود هدیه دهید.

10 تا از بهترین دکتر دندانپزشک در اصفهان را بشناسید!

خدمات اصلی دندانپزشک ها

 • انجام معاینات اولیه دندانپزشکی برای تشخیص بیماری های مختلف دندان و دهان
 • تصویربرداری از دهان، دندان و فک توسط اشعه ایکس
 • ارائه تصاویر اختصاصی جهت ارجاع به متخصصان دیگر در صورت نیاز
 • پر کردن دندان و نصب انواع روکش سرامیک یا فلز سرامیک
 • انجام جراحی لثه و کاشت ایمپلنت دندان
 • کشیدن دندان و پیوند استخوان
 • درمان اختلال گیجگاهی فکی یا مفصل گیجگاهی
 • درمان غیر مستقیم کجی دندان ها توسط روش های غیر ارتودنسی
 • سفید کردن دندان ها توسط روش هایی مانند بلیچینگ دندان
 • اتصال سیلانت دندان جهت جلوگیری از پوسیدگی آن
 • عصب کشی دندان، ترمیم و پرکردگی موقت دندان
 • لمینت و کامپوزیت دندان و آموزش نحوه صحیح مراقبت از دندان
خدمات اصلی دندانپزشک ها

توصیه های بهترین دکتر دندانپزشک در اصفهان

 • از دندان های کودکان خود در سنین پایین تر محافظت نمایید تا از پرداخت هزینه های گزاف جهت ترمیم آن ها در سنین بزرگسالی جلوگیری نمایید.
 • تمامی دندان های خود به خصوص دندان های آسیاب را مسواک زده و آن ها را قبل از خواب تمیز نمایید.
 • اگر سیگار می کشید می بایست بدانید که در معرض زرد شدن و جرم گرفتن دندان ها قرار دارید؛ به همین دلیل می بایست از دهان شوی و یا نعناع استفاده نمایید تا بوی بد دهان شما را نیز از بین ببرد.
 • قرقره کردن دهان شوی می تواند تمامی باکتری های دهان شما را از بین ببرد و از ایجاد پوسیدگی دندان جلوگیری نماید
 • از خوردن غذاهای بسیار سفت خودداری نمایید و غذای خود را به میزان مناسب بجوید.

کلام آخر

دکتر دندانپزشک فردی می باشد که در رشته تخصصی دهان و دندان تحصیل نموده است و می تواند با ارائه خدماتی مانند بلیچینگ دندان، پر کردن دندان، عصب کشی، لمینت، کامپوزیت و همچنین تشخیص و درمان بیماری های دندان و دهان، سلامت و زیبایی را به دندان های شما باز گرداند.

در این مقاله سعی داشتیم 10 مورد از بهترین دکتر دندانپزشک در اصفهان را به شما عزیزان معرفی نماییم تا بتوانید با استفاده از آن ها سلامت و زیبایی را به دندان های خود باز گردانید. سپاسگزاریم که تا انتها همراه ما بودید و این مقاله را مطالعه نمودید. لطفا نظرات و یا پیشنهادات خود را از طریق سایت جراحتو با ما در میان بگذارید.

5/5 - (3 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا