پزشکانجراحی بینی

بهترین جراح بینی در تهران【سال 1402】❤️ + لیست 10تایی

ما در این مقاله می خواهیم اطلاعاتی را راجع به بهترین جراح بینی در تهران را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. در صورتی که قصد جراحی زیبایی بینی را دارید، در این سایت به شما کمک خواهیم کرد تا با اطلاعات کافی بتوانید یکی از بهترین جراح بینی در تهران را انتخاب کنید و سپس اقدام به این عمل نمایید. زیبایی و جذابیت چهره همواره از مواردی بوده که هر شخصی به آن توجه می کند و در پی راهکارهایی برای زیبایی چهره خویش است. از آن جا که شکل ظاهری هر فردی بر اعتماد به نفس او تاثیر به سزایی دارد، جراحی بینی یا رینوپلاستی کمک شایانی به این افراد می نماید. افراد برای انجام جراحی بینی دلایل مختلفی دارند، از جمله این موارد: پولیپ بینی، انحراف و کجی بینی، نامتقارن بودن پره های بینی، افتادگی نوک بینی، زیبایی و یا تصادف و …

انواع بینی

بینی گوشتی: برای جراحی بینی توصیه می شود به بهترین جراح بینی مراجعه کنید زیرا بینی های گوشتی غضروف کمتری دارند و جراح باید در حین عمل غضروف را به بهترین شکل تقویت کنند تا بینی دچار افتادگی نشود. می توان گفت بینی های گوشتی را نمی توان به روش عروسکی و فانتزی عمل کرد، زیرا بینی های گوشتی پوست کلفتی دارند. همچنین بینی های گوشتی به زمان بیشتری برای سازگاری نیاز دارند.

بینی استخوانی: بینی های استخوانی بر خلاف بینی های چاق، غضروف قوی تری دارند و پزشک متخصص می تواند بینی این افراد را به صورت فانتزی و عروسکی جراحی کند که توصیه می شود قبل از جراحی در مورد بینی فانتزی و عروسکی تحقیقات لازم را انجام دهند. بینی های استخوانی پوست نازکی دارند و می توان گفت که جراحی بینی استخوانی نتایج خوبی را به همراه دارند و این افراد می توانند بافت های باقی مانده را تقویت کرده و برآمدگی بینی را در حین جراحی استخوان بینی از بین ببرند.

انواع بینی

جراحی بینی چیست؟

جراحی بینی یا رینوپلاستی از دو قسمت رینو به معنای بینی و پلاستی به معنای اصلاح و فرم دهی می باشد. از جمله تغییرات حاصل از جراحی بینی(رینوپلاستی) می توان به عوامل زیر اشاره کرد :

 1. رفع کامل مشکلات تنفسی
 2. تغییر فرم بینی در ارتباط با صورت
 3. کاهش عرض بینی
 4. اصلاح سوراخ های بینی
 5. اصلاح عدم تقارن در بینی

جراحی بینی به دو روش زیر انجام می شود:

 • جراحی بینی باز
 • جراحی بینی بسته

جراح متخصص با در نظر گرفتن شرایط بیمار یکی از این دو روش جراحی را انجام می دهد. انجام جراحی بینی هیچ گونه محدودیت سنی ندارد، اما بهتر است بعد از سن بلوغ و یا این که خانم ها پس از سن 17 سال و آقایان بعد از سن 18 سال اقدام به این کار نمایند. هزینه جراحی بینی با توجه به مشاوره پزشک و انتخاب بیمارستان یا کلینیک زیبایی و موارد دیگر بستگی دارد.

تکنیک های جراحی بینی

1-روش باز: این روش جزء دقیق ترین روش های جراحی محسوب می شود. در این روش بهترین جراح بینی استخوانی در تهران و ایران تسلط بیشتری بر غضروف و استخوان بینی دارند. اما ممکن است جای بخیه(زخم) روی بینی باقی بماند.

در این روش با ایجاد یک برش در ناحیه غضروف بین دو بینی، جراح متخصص می تواند پوست را از نوک بینی بلند نماید و غضروف را به شکل دلخواه خود در بیاورد،پس از بهبودی کامل جای برش یک زخم بسیار کوچک و تقریبا نادیده بر بینی ایجاد می شود، لازم به ذکر است که این جراحی نتیجه مطلوب تری به همراه دارد.

2-روش بسته: این روش طرفداران بیشتری دارد، زیرا هیچ گونه زخم یا برشی روی بینی بر جای نمی گذارد و تمامی زخم ها داخلی می باشند. با اینکه برش ها پنهان هستند، بهترین جراح بینی در ایران می تواند به نقاط زیادی از بینی دسترسی داشته باشد، تا به طیف وسیعی از موارد زیبایی و ساختاری و تنفسی رسیدگی نماید.

انواع جراحی زیبایی بینی

 • جراحی بینی گوشتی
 • جراحی بینی استخوانی
 • جراحی بینی طبیعی
 • جراحی بینی فانتزی
 • جراحی زیبایی بینی عروسکی
 • جراحی بینی ثانویه یا جراحی بینی ترمیمی
 • جراحی نوک بینی
 • جراحی انحراف تیغه بینی
 • جراحی بینی شکسته
تکنیک های جراحی بینی

بهترین جراح بینی در تهران چه ویژگی هایی باید داشته باشند؟

با در نظر داشتن به این موضوع که عمل های زیبایی بسیار مهم تلقی می شوند، از این رو نیاز است که توسط بهترین جراح صورت گیرد. در ادامه برخی از ویژگی های بهترین جراح بینی در تهران و هم چنین بهترین جراح بینی ترمیمی در تهران را برای شما بیان می کنیم:

 1. از تخصص و مهارت جراح بینی اطمینان کامل داشت و سپس افرادی که قبلا زیرنظر وی جراحی انجام داده اند را مشاهده کرد.
 2. دارای تحصیلات عالی در دانشگاه های معتبر باشد.
 3. بدون در نظر گرفتن مسائل مالی به بیمار مشاوره دهد.
 4. از تکنولوژی اسکن سه بعدی و قالب های کنترلی استفاده نماید.
 5. توجه به سلیقه و خواسته بیمار
 6. تناسب اندازه بینی با دیگر اجزاء صورت
 7. سلامت راه تنفس پس از جراحی بینی

روش های شناسایی بهترین جراح بینی در تهران

 • یکی از ساده ترین و راحت ترین راه برای پیدا کردن بهترین جراح بینی در تهران و یا بهترین جراح بینی گوشتی در تهران این است که از اطرافیان و آشنایان و بستگان پرس و جو کرد. معمولا این راه نتیجه مطلوبی می دهد.
 • تحقیق راجع به رزومه کاری و تحصیلات جراح مذکور از طریق فضای مجازی هم به شما پیشنهاد می شود.
 • همچنین توجه به مجوز های صادر شده توسط هیئت مدیره که صلاحیت های آکادمیک و علمی جراحان را تایید می کنند که نشان می دهد جراح بینی  مورد نظر از مهارت علمی و تئوری بالایی برخوردار است.
 • روش دیگر برای شناسایی بهترین جراح بینی در تهران این است که از سایر جراحان از قبیل بهترین جراح فک و صورت در تهران سوالاتی در رابطه با یافتن جراح موردنظر را داشته باشید.
 •  در آخر بیمارستانی که قرار است عمل در آن صورت گیرد را از نظر سوابق و تمیزی و یا حتی هزینه مالی مورد ارزیابی قرار دهید و در نهایت تصمیم خود را بگیرید.

ویژگی بهترین جراح بینی در تهران:

⭐مدرک تحصیلیبهترین پزشک متخصص باید مدرک تحصیلی خود را از بهترین دانشگاه ها دریافت کرده باشند.
❤ فعالیت زیر نظر وزارت بهداشتبهترین جراح بینی در تهران باید زیر نظر وزارت بهداشت فعالیت کند و مجوز طبابت داشته باشد.
✅برگزاری جلسه مشاورهبهترین جراح بینی باید قبل از انجام جراحی برای مراجعه کنندگان جلسه مشاوره برگزار کنند.
❣آشنایی به آناتومی صورتپزشک متخصص باید آشنایی کافی با آناتومی صورت داشته باشد، تا بتواند بهترین خدمات را به مراجعه کنندگان ارائه بدهد.

اقدامات قبل از جراحی بینی

اولین گام پیش از اقدام به جراحی بینی این است که بیمار آگاهی کامل از جراحی بینی خود داشته باشد و سپس تحقیقات لازم راجع به پزشک متخصص را انجام دهد، این تحقیقات شامل اطمینان کامل از میزان تحصیلات و سابقه و تجربه کافی جراح می باشد، همچنین در حین مشاوره با پزشک خویش لازم است از نمونه جراحی های قبل نیز تحقیق به عمل آید.

در صورتی که جراحی رینوپلاستی(جراحی بینی) توسط پزشک کم تجربه انجام شود به سبب عدم مهارت جراحی متخصص، نتیجه ایده آل کسب نمی شود و عواقب جبران ناپذیری را در بر خواهد گرفت و یا در بدترین شرایط فرد باید بالاجبار یک سال صبر کند تا ترمیم اولیه بینی تثبیت شده باشد و ممکن است برای بار دیگر نیز به نتیجه دلخواه خود نرسد، پس اولین گام این است که با دقت و زمان کافی باید بهترین جراح بینی در تهران را قبل از عمل بینی انتخاب نمود.

علاوه بر موارد فوق اقدامات زیر نیز جزء اقدامات قبل از انجام عمل بینی می باشد:

1- انجام سی تی اسکن: به منظور آگاهی کامل جراح بینی از وضعیت بیمار، انجام سی تی اسکن الزامی است، زیرا با بررسی آن می توان مشکلات تنفسی اعم از گرفتگی بینی یا انحراف بینی را تشخیص دهد.

2- انجام نوار قلب: گرفتن نوار قلب به منظور اندازه گیری سیگنال های الکتریکی که ریتم قلب را کنترل می کنند می باشد، در نوار قلب مواردی همچون بی نظمی ضربان قلب، و حملات قلبی قلب قابل تشخیص است.

3- عکس برداری از قفسه سینه: این مورد با هدف بررسی مشکلات ریه ها و تنظیم وضعیت تنفسی بیمار در هنگام بیهوشی انجام می شود.

آزمایشات قبل از انجام جراحی بینی

بهترین جراح بینی در تهران آزمایش های لازم را قبل از عمل به منظور کنترل انعقاد خون و بطور کلی برای بررسی وضعیت سلامتی فرد تجویز می کند و فرد باید پیش از جراحی رینوپلاستی آن ها را در آزمایشگاه های معتبر انجام دهد.

 • آزمایش تشخیص بارداری در بانوان
 • PTT & PT: کنترل مشکل انعقادی خون
 • FBS:قند خون ناشتا
 • HIV
 • HBsAG
 • HCV Ab
اقدامات قبل از جراحی بینی

مراقبت های قبل از جراحی بینی

1- تمامی آزمایشات و مدارک کاملی که بهترین جراح بینی در تهران نیاز دارد را باید قبل از جراحی تحویل پزشک داد.

2-دو هفته قبل و بعد از عمل بینی از مصرف الکل و دخانیات، سیگار و نیکوتین جددا خودداری نمایید. زیرا سیگار و نیکوتین موجب تنگ شدن رگ های خونی می شود و در نتیجه موجب اختلال در گردش خون می شود.

3- دو هفته قبل از عمل بینی از مصرف قرص آسپیرین جلوگیری کنید.

4- هشت ساعت پیش از جراحی، از خوردن و آشامیدن پرهیز نمایید.

5-روز قبل از عمل بینی به مقدار لازم آب بنوشید.

6- شب قبل از جراحی حتما دوش بگیرید، این کار علاوه بر رعایت نظافت و تمیزی از هرگونه آلودگی و آرایش و کرم می تواند به آرامش روحی و ریلکس شدنتان هم کمک بسزایی نماید.

7- اگر لاکی بر روی ناخن دارید حتما آن را پاک نمایید.

8- از استفاده زیورآلات حین عمل خودداری فرمایید.

با توجه به این که جراحی بینی در زمان کمتر از دو ساعت صورت می پذیرد، با این حال عمل رینوپلاستی نیازمند تعهد زمانی بیشتری است. اگرچه این عمل از اعمال نسبتا رایج و انتخابی است، با این حال نباید این عمل را سبک شمرد.در واقع آماده سازی برای عمل بینی باید از هفته ها قبل انجام شود تا به نتیجه مطلوب رسید.

10 تا از بهترین جراح بینی در تهران را بشناسید!

دکتر فاطمه حسینی زادگان شیرازی

دکتر فاطمه حسینی زادگان شیرازی

دکتر فاطمه حسینی زاده گان متخصص جراحی جنرال و فوق تخصص جراحی پلاستیک، زیبایی و ترمیم، یکی از جراحان فعال و سرشناس، پلاستیک و زیبایی در کشور هستند که سالیانه بیش از هزاران نوع جراحی زیبایی در کارنامه خود ثبت میکنند که از این حیث رکورد دار هستند. ایشان دوره جراحی خود را از سال ۸۸ شروع کردند و فارغ التحصیل دانشگاه شهید بهشتی و طی سالیان اخیر بارها موفق به کسب عنوان بهترین جراح پلاستیک کشور شده اند. دکتر حسینی زاده گان اعمال جراحی خود را در بهترین بیمارستان های فوق تخصصی کشور انجام میدهند که مجهز به به روزترین دستگاه ها و امکانات می باشند.

خدمات دکتر حسینی زادگان :

 • ابدومینوپلاستی یا جراحی زیبایی شکم
 • لیپوماتیک و پیکرتراشی
 • لیفت سینه و ماموپلاستی
 • جراحی بینی
 • پروتز سینه
 • لیفت بازو و ران
 • لیفت صورت و گردن
 • لیفت ابرو شقیقه

آدرس: ‎تهران ، فرمانیه، بلوار اندرزگو

جهت اطلاعات بیشتر و رزرو نوبت با شماره زیر تماس بگیرید:

شماره تماس: 09374843954

اینستاگرام: dr_hoseinizadegan

دکتر سید سعید شیرنگی

دکتر سید سعید شیرنگی

دکتر سید سعید شیرنگی پس از اخذ مدرک دکترای پزشکی عمومی در سال 1384 از دانشگاه علوم پزشکی ایران، در سال 1388 دکترای تخصصی جراحی عمومی را از دانشگاه علوم پزشکی تهران دریافت نمودند و سپس در سال 1394 با مدرک دکترای فوق تخصصی جراحی پلاستیک و زیبایی از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی فارغ التحصیل گردیدند.
دکتر سید سعید شیرنگی فوق تخصص جراحی پلاستیک در تهران مشغول فعالیت بوده و خدمات درمانی و زیبایی به بیماران ارائه می نمایند.

خدمات:

 • جراحی پلاستیک بینی
 • لیفت و بزرگ کردن لب
 • جراحی زیبایی گونه
 • جراحی زیبایی افتادگی پلک
 • لیفتینگ صورت
 • تزریق ژل
 • بوتاکس
 • تزریق چربی و فیلر
 • جراحی زیبایی سینه
 • انواع جراحی های ترمیمی شامل شکاف کام و شکاف لب

آدرس: سعادت آباد – بلوار فرحزادی -انتهای خیابان عباسی اناری نبش پاکنژاد پلاک ۵۱ طبقه ۳ واحد ۱۰

شماره تماس:

09128490324

02188596617

02188697347

دکتر علی جاودانی

دکتر علی جاودانی

دکتر علی جاودانی ، عضو انجمن جراحان پلاستیک ایران ، فارغ التحصیل جراحی عمومی از دانشگاه شیراز ، فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی از دانشگاه علوم پزشکی ایران. جراحی پلاستیک که عموما به جراحی زیبایی شناخته می شود، علاوه بر جراحی زیبایی شامل تخصص های جراحی پلاستیک ترمیمی ، سوختگی ، جراحی پلاستیک دست و میکروسکوپیک نیز می شود.  جراحان پلاستیک در ایران بعد از گذراندن دوره پزشکی عمومی 7 ساله ، دوره تخصص 4 ساله جراحی عمومی را گذرانده و پس از آن در دوره فوق تخصص جراحی پلاستیک زیبایی و ترمیمی (یا سوختگی) در مراکز معتبر آموزش می بینند. 

خدمات:

 • عمل بینی ترمیمی
 • عمل بینی
 • جراحی افتادگی پلک
 • جراح پروتز سینه
 • عمل بینی گوشتی

آدرس: سعادت آباد ، خیابان فرحزادی ، روبروی اریکه ایرانیان ، کوچه عباسی اناری ، پلاک 51

شماره تماس:

09120164372

88690909_021

اینستاگرام: javdani_md

وب سایت: javdanimd.com

دکتر بهرام بادامچی

دکتر بهرام بادامچی

دکتر بهرام بادامچی با 22 سابقه در زمینه بهترین جراح زیبایی بینی فعالیت میکنند.

خدمات:

 • جراح بینی
 • جراح بینی گوشتی
 • جراح بینی طبیعی و مردانه
 • جراح بینی نیمه فانتزی
 • اصلاح فرم بینی 
 • جراح بینی استخوانی
 • جراح بینی ترمیمی

ساعت کاری گیشا: یکشنبه عصر ۴-۸وپنجشنبه ۹-۱۳

آدرس گیشا: خیابان گیشا، نبش خیابان بیستم ،جنب بانک پارسیان، پلاک 169 ، طبقه 2، واحد 6

شماره تماس: ۰۲۱۸۸۲۴۱۴۰۵

آدرس ونک: میدان ونک خیابان صانعی ساختمان پزشکان مرجان پ۳۱طبقه اول واحد۲

ساعت کاری ونک: شنبه و سه شنبه عصر ۴-٨

شماره تماس: ۰۲۱۸۸۷۸۶۴۴۹

نوبت دهی و مشاوره خانم تبريزی: 09192208040

اینستاگرام: dr.badamchi

دکتر امیرحسین محمدی مفرد

دکتر امیرحسین محمدی مفرد

دکتر امیرحسین محمدی مفرد دارای بیشترین سابقه در زمینه جراحی بینی در ایران است که از بهترین پزشکان عمل زیبایی بینی در است ، عمل بینی توسط دکتر امیرحسین محمدی مفرد به دو روش باز و بسته انجام می شود.

خدمات:

 • عمل بینی فانتزی ، نیمه فانتزی
 • عمل بینی طبیعی
 • عمل بینی گوشتی
 • عمل بینی استخوانی

آدرس: تهران، فلکه دوم صادقیه، بلوار آیت اله کاشانی، بعد از اباذر، نرسیده به مهران، پلاک 77، ساختمان آرمیتا، واحد 1

شماره تماس:

09215256755

وب سایت: drmofradclinic.com

دکتر آرزو خوانساری نیا

دکتر آرزو خوانساری نیا

دکتر آرزو خوانساری نیا متخصص گوش، حلق و جراح زيبايی بينی می باشند؛ ایشان یکی از بهترین جراح گوش و جراح بینی در تهران هستند و توانستند از دانشگاه علوم پزشكی با اخذ رتبه ٢١٥ كشوری فارغ التحصيل شوند؛ دکتر خوانساری نیا دوره عمومی شان را سال 1386 با رتبه دوم به پایان رساندند؛ ایشان دوره تخصصی گوش و حلق و زيبايی بينی شان را در دانشگاه علوم پزشكی تبريز به پایان رساندند؛ وی در بهترین کنگره ها و اجتماع های مختلف عضو بوده اند و توانسته اند افتخارات بسیار زیادی برای خود به ارمغان بیاورند؛ دکتر خوانساری نیا تجربه و سابقه بسیار درخشانی برای خود اخذ کرده اند.ايشان جز محدود جراحاني هستند كه از سبک فوق العاده پيشرفته “وی” درجراحي هاي خود استفاده ميكنند.

خدمات:

 •  عمل بینی فانتزی
 • عمل ترمیمی بینی
 • عمل بینی طبیعی ‌
 • جراح بینی استخوانی
 • جراح بینی گوشتی

آدرس: صادقیه، آیت الله کاشانی ، نبش گلستان شمالی، ساختمان پزشکان بلوک ۳

شماره تماس:

۰۹۹۳۴۱۷۳۲۴۴

وب سایت: www.jarahibiniv.com

دکتر خسرو مقتدر

دکتر خسرو مقتدر

دكتر خسرو مقتدر تحصيلات پايه اي را در دبيرستان تيزهوشان با نمره عالي به اتمام رسانده و سپس با كسب رتبه اي عالي در كنكور سراسري در دانشكده پزشكي دانشگاه شهيدبهشتي تهران پذيرفته شدند. سپس دوره تخصصENT (تخصص گوش، حلق و پلاستيك بيني و صورت) را در دانشگاه علوم پزشكي تهران با كسب رتبه برتر ازمون بورد تخصصي به پايان رساندند، ايشان چندين مقاله در سايت ها و مجلات معتبر و ثبت رسانده اند، و در چندين روش جراحي ابداعي خويش توجه ساير جراحان را نيز برانگيختند، دكتر خسرو مقتدر از جراحان مطرح، صاحب سبک و برتر تهران نيز به شمار مي ايند.

خدمات:

 • جراح بینی
 • جراح بینی استخوانی
 • جراح بینی گوشتی
 • جراح بینی فانتزی
 • جراح ترمیم بینی

آدرس: صادقیه، آیت الله کاشانی ، نبش گلستان شمالی، ساختمان پزشکان بلوک 3

شماره تماس:

‎02122066742

09051488460

وب سایت: drkhosrowmoghtader.com

دکتر اکبر اعتمادی

دکتر اکبر اعتمادی

دکتر اکبر اعتمادی یکی از بهترین جراحان بینی می باشد که دارای سابقه درخشان در این زمینه است. همچنین دکتر اکبر اعتمادی دارای تخصص در زمینه جراحی انواع بینی می باشد. اگر قصد انجام جراحی بینی را دارید می توانید به این متخصص مراجعه کنید.

خدمات:

آدرس: فلكه دوم صادقيه، بلوار آيت الله كاشاني، بلوار اباذر پايين تر از پرديس زندگي، نرسيده به فهيمي پلاك 4 زنگ 7

شماره تماس:

09934620340

وب سایت: jarahanebini.com

دکتر داود محمدیان روشن

دکتر داود محمدیان روشن

دکتر داود محمدیان روشن یکی از بهترین جراح بینی و جراحی پلاستیک در تهران می باشد. ایشان در سال 1353 در تهران متولد شده و تحصیلات بدوی را در مدارس تیزهوشان با نمره عالی سپری نمودند و نیز با کسب رتبه ی دو رقمی در کنکور سراسری وارد دانشکده پزشکی شد و نیز دوره تخصص و فوق تخصص خود را نیز در دانشگاه معتبر و مطرح شهید بهشتی تهران سپری نموده و به عنوان دانشجوی نخبه و ممتاز با گرایش عمل های کسماتیک فارغ التحصیل گردید.

خدمات:

 • جراحی زیبایی بینی های گوشتی، استخوانی و ترمیمی

آدرس: فلكه ٢صادقيه ،بلوارايت اله كاشاني،بلوار اباذر،پايين تراز پرديس زندگي

شماره تماس:

٠٩١٩٩٠٤٧٥٨٤

دکتر روزیتا بشارتی زاده

دکتر رزیتا بشارتی زاده

دکتر روزیتا بشارتی زاده جراح و متخصص گوش، حلق و بینی می باشند و دارای بورد تخصصی جراحی گوش، حلق و بینی می باشند. ایشان عضو انجمن جراحان گوش و حلق و بینی ایران و عضو انجمن راینولوژی ایران می باشند و دوره های تکمیلی جراحی پلاستیک بینی و صورت را در امریکا گذراندند و در کنگره های سالانه جراحی پلاستیک اروپا ISAPS شرکت داشتند. ایشان جزء یکی از بهترین جراح بینی در تهران می باشند.

خدمات:

 • جراحی بینی
 • جراحی بینی گوشتی
 • جراحی بینی فانتزی
 • جراحی بینی استخوانی

آدرس: تهران، زعفرانیه، خیابان مقدس اردبیلی، مجتمع تجاری پالادیوم

شماره تماس: 02122020983

هدف از جراحی بینی و برنامه ریزی بعد از جراحی بینی

پیش از جراحی بینی بیمار باید هدف خود را از جراحی بینی مشخص نماید و در صورتی که مشکلات روحی و یا مالی دارد، ابتدا باید آن ها را رفع نماید زیرا زمانی برای پشیمانی وجود ندارد.

جراحی بینی ممکن است با اهداف مختلفی صورت گیرد از جمله:

برنامه ریزی بعد از جراحی بینی

 1. کوچک یا بزرگ کردن بینی
 2. درمان انحراف بینی
 3. درمان مشکلات تنفسی
 4. برداشتن قوز بینی
 5. پلیپ بینی

علاوه بر این که بر آماده شدن برای روز جراحی بینی، مهم تر این است که مراقبت های بعد از عمل را برنامه ریزی کرده و اقدامات لازم را انجام دهید، تا بهترین نتیجه را از عمل بینی بگیرید.

موارد زیر برای راحتی بیشتر و بهبودی سریعتر شما است:

 1. داروهایی که به منظور درد و تورم تجویز شده را به همراه داشته باشید.
 2. استراحت کامل به مدت حداقل یک هفته
 3. استفاده از کمپرس سرد به منظور کم کردن تورم
 4. در صورت امکان فردی به مدت48 ساعت از شما مواظبت و پرستاری نماید.
 5. به منظور خودداری از استرس و اضطراب، راه های رفت و برگشت بیمارستان یا کلینیک مورد نظر را کامل بررسی نمایید تا مشکلی پیش نیاید.
 6. استفاده از بالش نرم
 7. برای راحتی بهتر از چند بالش استفاده شود.
 8. تا چند هفته بعد از جراحی بینی از پایین انداختن سر و بلند کردن اجسام سنگین و همچنین فعالیت های ورزشی سنگین و … جدا خودداری شود.
 9. کاهش تورم و چسبیدن پوست بینی بر اسکلت زمانبر خواهد بود بنابراین تورم بر دو طرف بینی قطعا متفاوت خواهد بود حتی اگر دو طرف آن یکسان جراحی شده باشد، بنابراین نیازی به نگرانی نیست.
 10. هدف از چسب زدن بینی، کاهش تورم و چسبیدن پوست بینی به اسکلت است که نیاز به توجه بسیار دارد.

چه کسانی نباید جراحی بینی انجام دهند؟

تفاوت جراحی بینی گوشتی و استخوانی در چیست؟

 • تفاوت بینی گوشتی و استخوانی در میزان ضخامت پوست بینی شخص است.
 • بینی گوشتی دارای غدد چربی بیشتر و غضروف ظریف و ضخامت پوست بالایی در قسمت نوک بینی است.
 • در صورتی که بینی استخوانی بر عکس بینی گوشتی دارای غضروف بسیار مقاوم و پوست نازک و در عین حال چربی خیلی کمتر است به همین دلیل جراحی بینی استخوانی ساده تر و نتیجه مطلوب تری به همراه دارد.
 • جراحی های بینی های گوشتی را باید با تقویت بافت و غضروف ضعیف توسط جراح بینی با تجربه انجام داد تا بهترین نتیجه حاصل شود.

چه کسانی نباید جراحی بینی انجام دهند؟

1- افرادی که به بلوغ سنی نرسیده اند(خانم های زیر 16 سال و آقایان زیر 18 سال)

2- افراد با چاقی کاذب

3- خانم های باردار

4- خانم هایی که کمتر از شش ماه از بارداری آنها می گذرد.

6- افراد سیگاری یا الکلی که نمی توانند حتی چند روز مصرف نکنند.

7- افراد مبتلا به بیماری انعقاد خون مانند بیماران هموفیلی

8- اشخاصی که از زمان جراحی بینی خود از یک سال هم کمتر می باشد.

9- افرادی که به صورت حرفه ای یا غیر حرفه ای ورزش هایی چون تکواندو، شنا ، کشتی، بوکس و … انجام می دهند.

10- افراد مبتلا به بیماری های سرطانی یا دیابت

11- خانم هایی که جراحی بینی انجام می دهند باید بعد از شش ماه اقدام به بارداری نمایند زودتر از این زمان امکان پذیر نمی باشد.

کلام آخر

از شما عزیزان سپاس گذاریم که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید. سایت جراحتو سعی بر این داشته تا شما عزیزان را با بهترین جراح بینی در تهران آشنا کند و امیدواریم که مطالب گفته شده برای شما مفید واقع شده باشد. در صورت داشتن سوال و یا مشاوره می توانید با شماره های ذکر شده تماس حاصل فرمایید.

هزینه جراحی بینی چقدر می باشد؟

هزینه جراحی بینی عمدتا به منطقه جغرافیایی و تعرفه قیمت های آن منطقه و میزان تغییری که فرد خواستار آن است، بستگی دارد.

رینوپلاستی چیست؟

رینوپلاستی یا همان جراحی بینی یک عمل جراحی است که برای تغییر ظاهر و شکل بینی و بهبود عملکرد و ساختار بینی به دلیل نقص های مادرزادی یا آسیب، انجام می گیرد.

عوارض جراحی بینی چیست؟

خونریزی بعد از عمل بینی ،عفونت ، واکنش به داروهای بیهوشی و بی حسی، تورم و کبودی،باقی ماندن جای زخم و بخیه،نامتقارن شدن سوراخ های بینی، درد پس از جراحی

4.7/5 - (15 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا