پزشکان

بهترین دکتر کلیه در اصفهان【سال1403】❤️ + لیست 10تایی

ما در این مقاله قصد داریم شما عزیزان را با بهترین دکتر کلیه در اصفهان آشنا کنیم و اطلاعات ارزشمندی را در رابطه با کلیه ها و موارد مرتبط با آن ها در اختیارتان قرار دهیم. کلیه ها دو اندام لوبیا شکلی هستند که در قسمت چپ و راست پشت حفره شکمی و به رنگ قرمز متمایل به قهوه ای می باشند. این اندام ها وظایف بسیاری را در بدن بر عهده دارند و به طور کلی سلامتی بدن در قبال سلامتی کلیه ها می باشد، بنابراین مراقبت و محافظت از کلیه ها بسیار تاکید شده است.

عوامل متعددی همچون: مصرف بیش از حد نمک، استفاده بیش از حد قرص های تسکین دهنده، کم خوابی و عدم نوشیدن آب کافی، نوشیدن الکل و عدم تحرک و … منجر به آسیب کلیه ها می شود که باید آن ها را به طور واضح شناسایی نمود و تا حد ممکن از روبرو شدن با چنین عواملی دوری کرد تا مشکلی برای کلیه ها و عملکرد آن ها ایجاد نشود. در ادامه توضیحات کامل تری راجع به کلیه ها ارائه می دهیم؛ از این رو تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

نقش کلیه ها در بدن چیست؟

بهترین دکتر کلیه در اصفهان خاطر نشان می کند؛ کلیه ها از اعضای حساس و حیاتی بدن محسوب می شوند و وظایف متعددی را در بدن بر عهده دارند، برخی از این نقش ها (وظایف) کلیه ها شامل مدیریت تعادل سازی سطح مایعات، الکترولیت ها و سایر عوامل داخلی می باشد و برخی دیگر از وظایف کلیه ها به شرح زیر می باشد:

 • دفع مواد زائد و سموم از بدن: همانطور که به نقش اصلی کلیه ها در سلامتی بدن اشاره نمودیم، بهترین دکتر کلیه در اصفهان یادآوری می نماید، این اندام ها با تصفیه نمودن بدن و دفع مواد زائد منجر می شوند تا کلیه ها تمامی سموم بدن را خارج نمایند.
 • تنظیم PH: کلیه ها میزان اسیدی بودن بدن را با کنترل و حذف نمودن مواد شیمیایی تنظیم می نمایند.
 • کنترل تولید گلبول قرمز: گلبول های قرمز نقش اساسی در بدن را ایفا می کنند، به این صورت که اکسیژن را از ریه ها به تمام بدن انتقال می دهند و انرژی مورد نیاز برای انجام فعالیت های روزمره را نیز فراهم می سازند؛ از این رو کلیه ها با توجه به نقش اساسی گلبول های قرمز هورمونی به نام اریتروپویتین را تولید می نمایند و این هورمون به مغز استخوان دستور ساخت گلبول های قرمز را صادر می کند.
 • تولید هورمون هایی که وظیفه کنترل فشار خون را دارند: کلیه ها به کمک تولید هورمون ها و همچنین کنترل سازی سطح مایعات سبب می شوند تا عروق خونی منقبض شوند و در نهایت فشار خون را کاهش دهند؛ بنابراین یکی از نقش های مهم کلیه ها تولید هورمون هایی است که فشار خون را به طور کامل کنترل می نماید.
 • تقویت استخوان و تولید ویتامین D: همانطور که می دانید و بهترین دکتر کلیه در اصفهان نیز اشاره دارد؛ کلسیم و فسفر دو ماده معدنی اصلی برای استخوان ها محسوب می شوند و بدن انسان برای جذب این دو ماده نیازمند ویتامین D می باشد، بنابراین یکی از نقش های کلیه ها تولید ویتامین D است و همچنین کلیه ها سرعت ساخت کلسیم و فسفر مورد نیاز بدن را متعادل می سازند.
نقش کلیه ها در بدن چیست؟

انتخاب بهترین دکتر کلیه در اصفهان

به منظور انتخاب بهترین دکتر کلیه در اصفهان باید معیارها و ملاک هایی را مورد بررسی قرار داد و سپس طبق آن ها و به کمک روش های شناسایی بهترین انتخاب را نمود. حال در این مقاله به منظور راحتی حال شما عزیزان برخی از معیار ها و ملاک های انتخاب بهترین بودن پزشک را شرح می دهیم و سپس به ارائه روش های شناسایی متخصص کلیه می پردازیم؛ برخی از این معبارها عبارتند از:

پزشکی را بهترین می دانیم که دارای شماره نظام پزشکی باشد و تحت نظر وزارت بهداشت به درمان بیماری ها و انجام جراحی ها بپردازد. متخصص کلیه در صورتی جزء بهترین ها محسوب می شود که از سابقه و تجربه درخشانی برخوردار باشد و روش های متنوعی را در درمان بیماری ها پیاده کند.

بهترین دکتر کلیه در اصفهان باید در بهترین بیمارستان دولتی در ایران خدمت رسانی نماید و سلامتی بیماران را به جنبه های مالی ترجیح دهد. در جهت جلب رضایت بیماران تمام تلاش خود را به کار گیرد و همواره دانش خود را به روز نماید. بهترین دکتر کلیه باید به منظور خدمت رسانی بهتر در سمینارها و جلسات علمی بسیاری شرکت نمایند و در صدد یافتن روش های نوین و پیشرفته در درمان بیماری های کلیوی باشد.

رعایت اصول بهداشتی بسیار ضروری می باشد و الزامی است که بهترین دکتر کلیه در اصفهان در درمان بیماری ها و انجام جراحی ها کلیه اصول بهداشتی را رعایت نماید و از امکانات و تجهیزات پزشکی نوین و پیشرفته بهره مند باشد. در صورتی که پزشکی این ویژگی های مهم را دارا باشد، جزء بهترین پزشکان به حساب می آید.

از جمله روش های شناسایی بهترین دکتر کلیه در اصفهان به شرح زیر می باشد:

 • جستجو در فضای مجازی: از مزایای فضای مجازی می توان به مقایسه تخصص و مهارت پزشکان با یکدیگر و همچنین ارائه مشخصات دقیق آن ها اشاره نمود.
 • تحقیقات محلی: معمولاً در میان آشنایان و اقوام خویش افرادی وجود دارند که با مشکلات کلیه دست و پنجه نرم می کنند و پزشکان متخصص کلیه را می شناسند، از این رو می توان به کمک این افراد بهترین انتخاب را نمود.
 • سایت نظام پزشکی: با توجه به این که اکثر پزشکان دارای شماره نظام پزشکی می باشند و در سایت نظام پزشکی نیز عضو هستند؛ بنابراین جستجو در این سایت را نیز توصیه می کنیم.
 • پرس و جو از پزشک عمومی خویش: به طور کلی در محل زندگی خود پزشک عمومی و یا پزشک خانوادگی وجود دارد که در مواقع لزوم نزد ایشان می روید و تحت درمان های لازم قرار می گیرید، بر همین اساس این پزشکان از شرایط کلی شما به طور کامل آگاهی دارند و می توانند در رابطه با یافتن بهترین دکتر کلیه به شما یاری برسانند.

10 تا از بهترین دکتر کلیه در اصفهان را بشناسید!

انواع بیماری های کلیوی و علت بروز آن ها

بهترین دکتر کلیه در اصفهان خاطر نشان می کند که بیماری های کلیوی دارای انواع متعددی می باشند و برخی از این بیماری ها عبارتند از:

 1. گلومرولونفریت: وجود عفونت ها، مصرف داروها یا ناهنجاری های مادرزادی
 2. بیماری کلیوی پلی کیستیک: نوعی اختلال ژنتیکی است.
 3. سنگ کلیه: در اثر جمع شدن مواد معدنی و سایر مواد دیگر در بدن
 4. عفونت  های دستگاه ادراری: عفونت های باکتریایی هستند که در هر قسمت از دستگاه ادراری ممکن است رخ دهد.

روش های پیشگیری از ابتلا به بیماری های کلیوی

به منظور پیشگیری از مبتلا شدن به بیماری های کلیوی باید نکاتی را رعایت نمایید تا به کمک آن ها از بروز هرگونه مشکلی که منجر به ایجاد بیماری های کلیه می شود؛ خودداری کنید، از این رو بهترین دکتر کلیه در ایران توصیه هایی را شرح می دهد تا به کمک آن ها بتوانید بدن سالم تری و در عین حال کلیه های سالم تری داشته باشید. برخی از این روش های پیشگیری از ابتلا به بیماری های کلیوی عبارتند از:

 • مصرف دخانیات و مواد الکلی منجر به افزایش فشار خون و در نهایت ابتلا به بیماری های کلیوی می شود؛ بر همین اساس توصیه می شود تا مصرف سیگار و الکل را به طور کامل کنار بگذارید.
 • بهترین دکتر کلیه در اصفهان توصیه می کند تا پس از سن چهل سالگی در صورتی که با مشکلاتی همچون دیابت، چاقی، فشار خون بالا و یا سابقه نارسایی کلیوی مزمن مواجهه هستید، سالی یکبار نزد متخصص کلیه بروید و معاینات منظم را انجام دهید تا در صورت وجود بیماری کلیوی سریعتر آگاه شوید و اقدامات لازم را انجام دهید.
 • سعی کنید روزانه چند لیتر آب بنوشید تا مواد سمی از بدن خارج شود و سنگ کلیه ایجاد نشود، از مصرف بیش از اندازه شکر و نمک هم جدا خودداری فرمایید.
 • برخی افراد در صورت وجود کوچکترین دردی قرص های مسکن مصرف می کنند؛ این افراد در معرض ابتلا به بیماری کلیوی قرار می گیرند، بنابراین بهترین متخصص کلیه تاکید می فرماید که از مصرف خودسرانه دارو ها جلوگیری نمایید.
 • نوشابه را از برنامه غذایی خود حذف کنید. فعالیت بدنی خود را افزایش دهید و توصیه های بهترین دکتر کلیه در اصفهان را جدی بگیرید..
 • از ابتلا شدن به بیماری فشار خون و کلسترول بالا بپرهیزید. در برنامه غذایی خود سعی نمایید کلیه مواد مغذی و حیاتی را مصرف کنید و حداقل پنج وعده از میوه جات و سبزیجات تازه استفاده کنید.
 • اگر با علائمی همچون کدر و قرمز شدن رنگ ادرار، تب و لرز شدید، سوزش در حین ادرار و کمردرد و درد در هر دو طرف دنده ها روبرو شدید بدون اتلاف وقت نزد متخصص مربوطه بروید و تحت درمان های لازم قرار بگیرید.
روش های پیشگیری از ابتلا به بیماری های کلیوی

کلام آخر

همانطور که در بالا نیز اشاره نمودیم؛ کلیه ها نقش بسیار مهمی در بدن دارند و هرگز نباید وجود آن ها را نادیده گرفت. برخی از وظایف مهم کلیه ها شامل: تصفیه خون، حذف مواد زائد، تعادل سازی مایعات بدن و سطوح الکترولیت‌ها، تنظیم فشار خون و … می باشد که تمامی این عوامل دست به دست هم می دهند تا از ورود هرگونه مشکلی در بدن جلوگیری به عمل آورند.

سایت جراحتو سعی بر این داشته تا شما را با بهترین دکتر کلیه در اصفهان آشنا کند؛ از شما عزیزان سپاسگزاریم که ما را پایان این مقاله همراهی کردید، امیدواریم مطالب گفته شده برای شما سودمند واقع شده باشد. در صورت داشتن سوال و یا مشاوره با شماره های ذکر شده تماس حاصل فرمایید. لازم به ذکر است در صورتی که ساکن شهر تهران هستید و جویای متخصص کلیه می باشید به شما توصیه می کنیم به مقاله ما با عنوان بهترین دکتر کلیه در تهران مراجعه نمایید و اطلاعات مورد نیاز را کسب کنید.

4.8/5 - (5 امتیاز)

زهرا نیک پور

من زهرا نیک پور هستم؛ دانشجوی رشته‌ی کامپیوتر در دانشگاه ولیعصر تهران که علاقه زیادی به تولید محتوای حوزه سلامت و پزشکی دارم. امیدوارم با ارائه اطلاعات مفید و ارزشمند توانسته باشم به شما در زمینه انواع جراحی زیبایی کمک کنم.
دکمه بازگشت به بالا