پزشکان

بهترین دکتر پوست در اصفهان【سال1402】❤️ + لیست 10تایی

ما در این مقاله قصد داریم شما عزیزان را با بهترین دکتر پوست در اصفهان آشنا کنیم و اطلاعات سودمندی را در رابطه با پوست و بیماری های مرتبط با آن ارائه دهیم. پوست انسان علاوه بر نقش مهمی که در زیبایی ایفا می کند، وظایف دیگری را نیز بر عهده دارد که برخی از این وظایف شامل: تنظیم دمای بدن، مانع محافظ میان بدن و محیط اطراف و حفظ سلامتی بدن، دریافت ویتامین دی از نور خورشید و بسیاری از این قبیل موارد می باشد. در ادامه توضیحات کامل تری راجع به پوست و وظایف آن در اختیار شما قرار می دهیم؛ از این رو به شما پیشنهاد می کنیم تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

مشکلات و بیماری های پوستی

با توجه به این که پوست، اولین لایه سلولی بدن محسوب می شود و ارتباط مستقیمی با محیط بیرون دارد؛ از این رو دچار مشکلات و بیماری های مختلفی می شود که در ادامه توضیح مختصری راجع به هر کدام از این مشکلات شرح می دهیم. برخی مشکلات و بیماری های پوستی عبارتند از:

 1. راش یا ضایعه پوستی: در صورتی که هر تغییری در ظاهر پوست ایجاد شود، راش گفته می شود.
 2. ملانوما: این نوع مشکل پوستی، جزء خطرناک ترین سرطان پوستی محسوب می شود که در پی قرار گیری بیش از حد در معرض نور مستقیم خورشید و برخی عوامل دیگر ایجاد می شود.
 3.  اگزما: به دنبال سیستم ایمنی بیش فعال، اگزما پدید می آید که نوعی التهاب پوستی یا درماتیت است. این مشکل  منجر به تورم و خارش در سطح پوست می گردد.
 4. پسوریازیس: علائم این بیماری خود ایمنی ایجاد پلاک های نقره ای و پوسته پوسته شدن است. پسوریازیس می تواند باعث ایجاد انواع راش های پوستی نیز شود.
 5.  شوره سر: در اثر درماتیت سبورئیک، پسوریازیس یا اگزما ایجاد می شود. این مشکل نوعی بیماری پوستی مربوط به پوست سر می باشد که بسیار رایج است.
 6. سرطان سلول بازال: این مشکل جزء شایع ترین نوع سرطان پوستی می باشد که از سرطان ملانوما کم خطر تر است؛ به این دلیل که در سرطان سلول بازال رشد سلول ها کندتر و گسترش آن ها به آهستگی صورت می گیرد.
 7. آکنه: آکنه بر روی غدد چربی پوست اثر می گذارد و از جمله شایع ترین و رایج ترین بیماری های پوستی به حساب می آید. علت ایجاد آکنه در حال حاضر نامشخص است اما تا حدودی دلیل ایجاد آن در اثر استرس های محیطی و تغییرات هورمونی در پوست می باشد.
 8. سلولیتیس: در اثر التهاب درم و بافت های زیر جلدی، عفونت های باکتریایی سلولیتیس به وجود می آید که علائم این بیماری بروز راش های پوستی قرمز، گرم و دردناک می باشد.
 9. درماتیت: درماتیت نوعی اصطلاح کلی برای التهاب پوستی می باشد که شایع ترین نوع آن درماتیت آتوپیک است.
 10. تبخال: این مشکل منجر به ایجاد تاول در بخش های تولید مثلی و اطراف لب ها می شود. تبخال نوعی عفونت ویروسی است که بر روی عصب پوست اثر می گذارد و پس از گذشت مدت زمانی، خود به خود از بین می رود.
 11. زگیل: نیازی به درمان خاصی ندارند، با این وجود در صورتی که خواستار از بین بردن آن باشید؛ می توانید از بهترین دکتر پوست در ایران کمک بگیرید.
 12. زونا: نوعی بیماری پوستی است که در ویروس آبله مرغان و یا عفونت به وجود می آید؛ از مشخصات زونا می توان به بروز آن در یک طرف بدن اشاره کرد. این بیماری به کمک واکسن جدید قابل پیشگیری می باشد.
مشکلات و بیماری های پوستی

انتخاب بهترین دکتر پوست در اصفهان

همانطور که در بالا نیز اشاره کردیم مشکلات و بیماری های پوستی بسیار متنوع و گسترده می باشند و بنابراین باید متخصصین مرتبط با پوست را شناسایی کرد و در صورت لزوم به آن ها مراجعه نمود. بر همین اساس معیار هایی را ارائه می دهیم تا به کمک آن ها بهترین دکتر پوست در اصفهان و یا محل زندگی خود را به درستی انتخاب نمایید. برخی از این معیارها به شرح زیر می باشد:

 • پزشکی را بهترین می دانیم که نسبت به اصول اخلاقی بسیار محتاط باشد و اولویت اصلی فعالیت خود را سلامتی بیماران و بهبودی حال آن ها بداند. در درمان بیماری ها همواره از یک روش استفاده نکند و با افزایش دانش خود از انواع روش های درمانی و زیبایی بهره جوید.
 • مطب و یا کلینیک بهترین دکتر پوست در اصفهان می بایست در مرکز شهر و در موقعیت جغرافیایی مناسبی قرار داشته باشد تا رفت و آمد برای کلیه افراد شهر اصفهان به آسودگی صورت گیرد. لازم به ذکر است، متخصص پوست باید از سابقه و تجربه درخشانی برخوردار باشد.
 • متخصص پوست باید علاوه بر اطلاعات دقیقی که از مشکلات پوستی دارد؛ نسبت به ساختار وجودی بدن افراد نیز اطلاعات کافی را داشته باشد تا از بروز هرگونه مشکلی جلوگیری به عمل آورد.
 • یکی از معیارهای بهترین دکتر پوست این است که کلیه فعالیت های زیبایی و درمانی خود را تحت نظر وزارت بهداشت و درمان انجام دهد و دارای شماره نظام پزشکی معتبری باشد.
 • بهتر است که بهترین دکتر پوست جز بهترین دکتر پوست و مو در ایران نیز باشد تا افراد با اطمینان بیشتری به آن ها مراجعه نمایند. با توجه به وجود عفونت های پوستی مختلف بهترین دکتر پوست در اصفهان باید از تجهیزات پاکیزه و کاملا استریل شده در درمان بیماری ها استفاده کند.

در ادامه لیستی از بهترین دکتر پوست در اصفهان را برای شما ارائه داده ایم تا در صورت نیاز به یکی از این پزشکان ماهر مراجعه نمایید و مشکلات پوستی خود را رفع سازید. لازم به ذکر است در صورتی که ساکن شهر تهران هستید و در جستجوی بهترین دکتر پوست می باشید به شما توصیه می‌کنیم تا به مقاله ما با عنوان بهترین دکتر پوست در تهران مراجعه کنید و اطلاعات مورد نیاز خود را از آن دریافت نمایید.

10 تا از بهترین دکتر پوست در اصفهان را بشناسید!

نشانه های پیری پوست

معمولاً با گذشت زمان و افزایش سن، پوست انسان نیز دچار تغییر و تحولاتی می شود. بر همین اساس، بهترین دکتر پوست و مو در اصفهان نشانه هایی از پیری پوست را شرح می دهد تا در صورت مواجهه شدن با آن سریعا اقدامات زیبایی لازم را انجام دهید و این روند را تا حد امکان به تعویق بیاندازید. از این رو برخی از نشانه های پیری پوست شامل موارد زیر می باشد:

کاهش حجم صورت: همانطور که اشاره کردیم، افزایش سن منجر به کاهش کلاژن های پوستی و مواد مغذی پوست می شود که در نهایت منجر به کاهش چربی های موجود در بخش چانه، بینی، چشم و …  می شود. تمامی این عوامل دست به دست هم می دهند تا در نهایت پوست فرد حالت استخوانی و شل شدگی به خود بگیرد.

لازم به ذکر است، جای نگرانی برای این علائم نیست؛ به این دلیل که امروزه روش های مختلفی برای جوانسازی پوست ایجاد شده است که با توجه به شرایط هر فردی روش مختص آن را در پیش می گیرند.

نشانه های پیری پوست

چین و چروک: به طور تقریبی این امکان وجود دارد که از سن 25 سالگی به بعد افراد با چین و چروک های پوست خود مواجهه شوند که این چین و چروک ها و خطوط با توجه به شرایط هر شخصی متغیر می باشد و ممکن است فردی سن 40 سالگی را تمام کرده باشد اما به دنبال رعایت برخی توصیه های مراقبتی هیچ گونه چین و چروک و خطی بر روی پوست آن ظاهر نشده باشد.

تغییر در لایه پوستی و از بین رفتن حالت کشسانی: همانطور که می دانید پوست انسان از سه لایه تشکیل شده است که عوامل متعددی همچون تابش مستقیم نور خورشید، ایجاد خال و سوختگی و … بر لایه سطحی اثر می گذارند و سطح این لایه را دچار تغییر و تحولاتی می نماید.

لایه بعدی از سلول های سازنده تشکیل شده است که با افزایش سن و پیری پوست اجزای ساختمانی بافت پیوندی نیز تحلیل می رود و وظیفه اصلی این لایه رطوبت رسانی به پوست و حفظ آب می باشد.

آخرین لایه که در زیر پوست قرار دارد لایه زیرین می باشد که حاوی بافت پیوند است و نقش اساسی در ایجاد چین و چروک های پوستی و کاهش حجم آب دارد.

توصیه های پیشگیری از پیری پوست

به منظور پیشگیری از پیری پوست باید نکاتی را در نظر داشت تا با رعایت آن ها به پوستی شاداب و جذاب دست یافت. بر همین اساس بهترین دکتر پوست در اصفهان برخی از توصیه ها و اقدامات مرتبط با پیشگیری از پیری پوست را در اختیار شما عزیزان قرار می دهد تا با رعایت آن ها دچار پیری پوست نشوید، برخی از این نکات به شرح زیر می باشد:

بهترین دکتر پوست در اصفهان توصیه می کند تا به منظور داشتن پوستی جذاب از عینک آفتابی استفاده کنید و روزانه ضد آفتاب مخصوص پوست خود را مصرف نمایید.

از روش های زیبایی همچون برنزه کردن خودداری نمایید و سیگار کشیدن و مصرف مشروبات الکلی را کنار بگذارید.

به منظور کسب اطلاعات بیشتر به شما پیشنهاد می کنیم؛ به مقاله ما با عنوان بهترین دکتر پوست و مو در اصفهان مراجعه نمایید و توصیه های مراقبتی پوست و مو را از این مقاله مطالعه کنید.

خدمات قابل ارائه بهترین دکتر پوست در اصفهان

برخی از خدماتی که بهترین دکتر پوست در اصفهان ارائه می دهند عبارتند از:

 • تزریق ژل، بوتاکس و تزریق چربی، لیزر موهای زائد بدن و صورت
 • تشخیص و درمان انواع بیماری های پوستی
 • کاهش منافذ و از بین بردن جوش، لک، قرمزی و جوانسازی پوست
 • انجام انواع لیفت ها و پاکسازی پوست
 • ارائه انواع خدمات زیبایی اعم از: هایفوتراپی، کرایوتراپی و آر اف فرکشنال و …
 • از بین بردن تاتوهای دائم و موقت
 • درمان کلیه عفونت های پوستی و سرطان های پوست
 • رفع انواع زگیل های پوستی و سوختگی ها و جای زخم کهنه
 • آنالیز موها و درمان ریزش مو و علت یابی آن

کلام آخر

پوست انسان به این دلیل مورد توجه بسیار واقع شده است، زیرا در صورت بروز هرگونه مشکل ظاهری، فرد اعتماد به نفس خویش را از دست می دهد و ممکن است عواقب جبران ناپذیری پدید آید، البته بیماری هیا پوستی و سرطان ها نیز بسیار خطرناک هستند و باید آن ها را جدی گرفت؛ بنابراین مراقبت و محافظت از پوست بسیار تاکید شده است.

از شما عزیزان سپاسگزاریم که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید سایت جراحتو سعی بر این داشته تا شما را با بهترین دکتر پوست در اصفهان آشنا کند و امیدواریم مطالب گفته شده برای شما عزیزان سودمند و مفید واقع شده باشد. در صورت داشتن سوال و یا مشاوره با شماره های ذکر شده تماس حاصل فرمایید. لازم به ذکر است، در صورتی که در جستجوی بهترین کلینیک زیبایی در شهر اصفهان هستید، به شما توصیه می کنیم، به مقاله ما با عنوان بهترین کلینیک زیبایی در اصفهان مراجعه نمایید و اطلاعات لازم را کسب کنید.

4.3/5 - (7 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا