پزشکان

بهترین دکتر آنژیوگرافی در شیراز【سال1402】❤️ + لیست 10تایی

در این مقاله قصد داریم شما را با بهترین دکتر آنژیوگرافی در شیراز آشنا کنیم. پزشک شما اگر نتواند با توجه به نتایج به دست آمده از معاینات اولیه، اکوکاردیوگرافی، تست ورزش و نوار قلب، بیماری قلبی شما را تشخیص دهد، آنژیوگرافی را به عنوان یک روش تشخیصی دقیق، تجویز و انجام خواهد داد. در واقع، این روش تشخیصی، بدون بررسی های دقیق اولیه، توسط بهترین دکتر آنژیوگرافی در شیراز تجویز نخواهد شد. در صورتی که بعد از انجام آنژیوگرافی بیماری تشخیص داده شود، مراحل بعدی درمان انجام خواهد شد.

آنژیوگرافی و اهمیت آن

بهترین دکتر قلب در شیراز، جهت تشخیص ناهنجاری های قلب، آنژیوگرافی را تجویز می کند. آنژیوگرافی، فرایندی است شامل جستجوی نشانه های بیماری های قلبی – عروقی و بررسی هرگونه انسداد در رگ های خونی قلب. به بیان ساده تر، آنژیوگرافی یک نوع تصویربرداری است که با استفاده از اشعه ایکس و ماده رنگی معروف به حاجب، رگ های خونی بدن را قابل مشاهده می کند. این آزمایش در بخش رادیولوژی بیمارستان انجام می شود و معمولاً نیازی به بستری شدن نیست؛ مگر این که، بیمار به تشخیص بهترین دکتر آنژیوگرافی در شیراز، نیاز به نظارت و مراقبت بیشتری داشته باشد.

آنژیوگرافی و اهمیت آن

با کمک آنژیوگرافی، بهترین دکتر آنژیوگرافی در شیراز، می تواند دیواره های ضعیف شریان ها، برآمدگی های قلب مانند تومورها و آنوریسم ها را جستجو کند. همچنین، می تواند بررسی کند، آیا رسوبات چربی که منجر به تصلب شرایین می شود، در قلب وجود دارند یا خیر. علاوه بر این، آنژیوگرافی این امکان را برای پزشک فراهم می کند تا لخته خون یا آمبولی ریه را تشخیص دهد.

از سوی دیگر، تشخیص این که آیا عروق خونی قلب یا مغز و سایر اندام ها به طور غیر طبیعی باریک شده اند -وضعیتی که به عنوان تنگی عروق شناخته می شود- به وسیله آنژیوگرافی امکان پذیر است. از دیگر مواردی که بر اهمیت آنژیوگرافی تأکید می کند، شناسایی ناهنجاری های مادرزادی در کودکان است. انجام آنژیوگرافی ممکن است، حدود یک ساعت یا بیشتر طول بکشد.

انتخاب بهترین دکتر آنژیوگرافی در شیراز

یافتن پزشکانی که آنژیوگرافی را انجام می دهند، کار ساده ای است؛ جستجو در صفحات وب، پیج های اینستاگرام و …، پرسش از دوستان و آشنایان، همه و همه می تواند لیستی از اسامی این پزشکان را در اختیار شما قرار دهند. اما، با توجه به حساسیت آنژیوگرافی و ظرافت های انجام آن، نیاز است درباره ی پزشک منتخب خود تحقیقات و بررسی های لازم را انجام دهید، تا از درستی و دقت انجام این تست تشخیصی مطمئن شوید.

بهترین دکتر آنژیوگرافی در شیراز، در مراکز معتبر دانشگاهی تحصیلات خود را گذرانده است و تجربه ی کافی را با سال ها فعالیت در حوزه ی قلب و عروق به دست آورده است. وی مهارت لازم را در انجام دقیق آنژیوگرافی دارد. نظرات مثبت بیمارانی که قبلا تحت معاینه و تشخیص بهترین دکتر آنژیوگرافی در شیراز قرار گرفته اند، می تواند تضمینی بر کاربلدی و مجرب بودن وی باشد.

انتخاب بهترین دکتر آنژیوگرافی در شیراز

هنگامی که به بهترین دکتر آنژیوگرافی در شیراز مراجعه می کنید، وی تاریخچه ی پزشکی کامل و دقیقی را از شما دریافت و در مورد هرگونه آلرژی که ممکن است به آن مبتلا باشید، اطلاعاتی را کسب خواهد کرد. اگر در حال استفاده از دارو هستید، بهترین دکتر آنژیوگرافی در شیراز، با توجه به دارویی که مصرف می کنید، ممکن است از شما بخواهد، قبل از انجام آنژیوگرافی مصرف آن را متوقف کنید. انجام معاینه ی فیزیکی و عمومی سلامت و انجام آزمایش خون در بهترین آزمایشگاه در شیراز، از دیگر اقدامات بهترین دکتر آنژیوگرافی در شیراز است.

بهترین دکتر آنژیوگرافی در شیراز، مراحل انجام آنژیوگرافی را به زبان ساده برای شما توضیح خواهد داد؛ او صبورانه به ابهامات ذهنی و هر سؤالی که باعث نگرانیتان می شود، پاسخ و دستورالعمل های لازم را به شما خواهد داد. همچنین، بهترین دکتر آنژیوگرافی در شیراز در روز انجام آنژیوگرافی، برای شما  آرامبخش تجویز خواهد کرد تا با کاهش استرس، آرام شوید. بهترین دکتر آنژیوگرافی در شیراز، به شما توصیه خواهد کرد حتما شخصی را به عنوان همراه در کنار خود داشته باشید، زیرا بعد از عمل نمی توانید رانندگی کنید.

توجه داشته باشید، با استفاده از نتایج آنژیوگرافی، امکان بررسی گزینه های درمانی برای شما و پزشکتان فراهم می شود؛ با توجه به نوع بیماری قلبی – عروقی ممکن است، یکی از روش های آنژیوپلاستی، جراحی درمانی مانند عمل قلب باز یا جراحی بای پس عروق و یا درمان داروئی برای رسیدن شما به سلامت و بهبود کامل، تجویز شود. در صورت ضرورت انجام آنژیوپلاستی بعد از تشخیص انسداد عروق با روش آنژیوگرافی، به بهترین دکتر آنژیوپلاستی در شیراز مراجعه کنید.

ما در ادامه فهرستی از بهترین دکتر آنژیوگرافی در شیراز را به شما عزیزان ارائه می دهیم؛ پس تا انتها با ما همراه باشید. در صورت عدم سکونت در شیراز، مطالعه مقاله بهترین دکتر آنژیوگرافی در کرج را از دست ندهید؛ زیرا، علاوه بر دسترسی به لیست بهترین پزشکان آنژیوگرافی در کرج، می توانید با انواع آنژیوگرافی نیز آشنا شوید.

آنژیوگرافی چگونه انجام می شود؟

آنژیوگرافی به عنوان یکی از روش های تصویربرداری و تست های تشخیصی شناخته می شود. دقت و صحت انجام آن می تواند نتایج مهمی را برای تشخیص انواع بیماری های قلبی و عروقی در اختیار پزشکان قرار دهد. هنگامی که بیمار لباس یا گان جراحی را پوشید، باید بی حرکت دراز بکشد. وی باید کاملا آرام بماند؛ البته، لازم به ذکر است که می توان از بیهوشی عمومی برای کودکان استفاده کرد.

سپس، بهترین دکتر آنژیوگرافی در شیراز، برای جلوگیری از درد و آسیب، از بی حسی موضعی استفاده کرده و  ناحیه ی کوچکی روی یک سرخرگ، معمولاً روی مچ دست یا کشاله ران را بریده و یک لوله کاتتر، که لوله ای نازک و انعطاف پذیر است، به داخل شریان وارد می کند. انجام آنژیوگرافی از ناحیه ی دست نسبت به ران، ضمن احساس راحتی بیشتر بیمار، خطر کمتری دارد؛ اما، مهارت بالایی لازم است که بهترین دکتر آنژیوگرافی در شیراز از آن برخوردار است.

آنژیوگرافی چگونه انجام می شود؟

هنگام ورود کاتتر، اگر چه مقداری فشار و درد وجود دارد؛ اما، این مرحله هیچ ناراحتی قابل توجهی ایجاد نمی کند. در مرحله ی بعد، یک ماده ی حاجب، مانند یک ماده ی رنگی، به داخل کاتتر وارد می شود. ممکن است بیمار در این مرحله احساس گرما و برافروختگی کند. سپس، همان طور که ماده ی رنگی در شریان ها جریان می یابد، تصاویری برای مشاهده و بررسی هرگونه انسداد یا ناهنجاری که به وسیله رنگ موجود در شریان ها، مشخص شده است، گرفته و ثبت می شود.

در واقع، این ماده رنگی -معمولا ماده ید- با اشعه ی ایکس قابل دیدن است؛ در نتیجه، اشعه ی ایکس، تصویربرداری از عروق را با جریان یافتن ماده ی رنگی، امکان پذیر می کند. آنژیوگرافی به بهترین دکتر آنژیوگرافی در شیراز این امکان را می دهد تا روند جریان خون در قلب را به وضوح ببینند تا مشکلات مربوط به عروق کرونر را تشخیص دهد. پس از برداشتن کاتتر، بهترین دکتر آنژیوگرافی در شیراز برای توقف فرایند آنژیوگرافی، فشار خفیفی وارد و محل بریدگی را پانسمان  می کند؛ نیازی به بخیه نیست.

10 تا از بهترین دکتر آنژیوگرافی در شیراز را بشناسید!

مراقبت های بعد از انجام آنژیوگرافی

بهترین دکتر آنژیوگرافی در شیراز، معمولا برای جلوگیری از خونریزی ناشی از بریدگی، توصیه می کند تا چند روز آینده از انجام فعالیت های سنگین خودداری کنید؛ همچنین، مقدار زیادی آب بنوشید تا رنگ ماده کنتراست زا، از طریق کلیه و ادرار، از بدن شما دفع شود. پس از اتمام آنژیوگرافی، در صورت مساعد بودن و تثبیت وضعیت شما، به تشخیص و صلاح دید بهترین دکتر آنژیوگرافی در شیراز، به خانه خواهید رفت تا استراحت کنید.

دریافت نتیجه آنژیوگرافی ممکن است چند روز طول بکشد؛ گاهی به دلیل پیچیدگی وضعیت بیمار و گاهی به علت تعداد زیاد بیماران. صبور باشید و منتظر بمانید تا با نتایج به دست آمده از آنژیوگرافی، از وضعیت دقیق قلب خود مطلع شوید، سپس، با خیالی آسوده به انجام فعالیت های روزمره خود بپردازید.

کلام آخر

بیماری های قلبی، به ویژه انسداد عروق کرونر از علل اصلی مرگ و میر در ایران می باشد. تغییر در سبک زندگی، افزایش وزن و کم تحرکی، افراد را مستعد ابتلا به بیماری های قلبی می کند. آنژیوگرافی یکی از روش های تشخیصی مهم در بیماری های قلب و عروق است و با فراهم آوردن امکان تشخیص به موقع، جان عده ی زیادی را نجات داده است. چنانچه تنگی یا انسدادی در رگ ها و عروق شما وجود داشته باشد، با استفاده از روش آنژیوگرافی قابل تشخیص خواهد بود و امکان برنامه ریزی درمانی دقیق را فراهم خواهد کرد.

سایت جراحتو سعی بر آن داشته تا شما را با  بهترین دکتر آنژیوگرافی در شیراز آشنا کند؛ از شما سپاسگزاریم که تا پایان این مقاله ما را همراهی کردید. در صورت داشتن سؤال و تمایل به دریافت مشاوره می توانید با شماره تلفن های مذکور تماس حاصل فرمایید.

4.3/5 - (15 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا