پزشکان

بهترین دکتر آنژیوگرافی در شیراز【سال1403】❤️ + لیست 10تایی

در این مقاله قصد داریم شما را با بهترین دکتر آنژیوگرافی در شیراز آشنا کنیم. پزشک شما اگر نتواند با توجه به نتایج به دست آمده از معاینات اولیه، اکوکاردیوگرافی، تست ورزش و نوار قلب، بیماری قلبی شما را تشخیص دهد، آنژیوگرافی را به عنوان یک روش تشخیصی دقیق، تجویز و انجام خواهد داد. در واقع، این روش تشخیصی، بدون بررسی های دقیق اولیه، توسط بهترین دکتر آنژیوگرافی در شیراز تجویز نخواهد شد. در صورتی که بعد از انجام آنژیوگرافی بیماری تشخیص داده شود، مراحل بعدی درمان انجام خواهد شد.

آنژیوگرافی و اهمیت آن

بهترین دکتر قلب در شیراز، جهت تشخیص ناهنجاری های قلب، آنژیوگرافی را تجویز می کند. آنژیوگرافی، فرایندی است شامل جستجوی نشانه های بیماری های قلبی – عروقی و بررسی هرگونه انسداد در رگ های خونی قلب. به بیان ساده تر، آنژیوگرافی یک نوع تصویربرداری است که با استفاده از اشعه ایکس و ماده رنگی معروف به حاجب، رگ های خونی بدن را قابل مشاهده می کند. این آزمایش در بخش رادیولوژی بیمارستان انجام می شود و معمولاً نیازی به بستری شدن نیست؛ مگر این که، بیمار به تشخیص بهترین دکتر آنژیوگرافی در شیراز، نیاز به نظارت و مراقبت بیشتری داشته باشد.

آنژیوگرافی و اهمیت آن

با کمک آنژیوگرافی، بهترین دکتر آنژیوگرافی در شیراز، می تواند دیواره های ضعیف شریان ها، برآمدگی های قلب مانند تومورها و آنوریسم ها را جستجو کند. همچنین، می تواند بررسی کند، آیا رسوبات چربی که منجر به تصلب شرایین می شود، در قلب وجود دارند یا خیر. علاوه بر این، آنژیوگرافی این امکان را برای پزشک فراهم می کند تا لخته خون یا آمبولی ریه را تشخیص دهد.

از سوی دیگر، تشخیص این که آیا عروق خونی قلب یا مغز و سایر اندام ها به طور غیر طبیعی باریک شده اند -وضعیتی که به عنوان تنگی عروق شناخته می شود- به وسیله آنژیوگرافی امکان پذیر است. از دیگر مواردی که بر اهمیت آنژیوگرافی تأکید می کند، شناسایی ناهنجاری های مادرزادی در کودکان است. انجام آنژیوگرافی ممکن است، حدود یک ساعت یا بیشتر طول بکشد.

انتخاب بهترین دکتر آنژیوگرافی در شیراز

یافتن پزشکانی که آنژیوگرافی را انجام می دهند، کار ساده ای است؛ جستجو در صفحات وب، پیج های اینستاگرام و …، پرسش از دوستان و آشنایان، همه و همه می تواند لیستی از اسامی این پزشکان را در اختیار شما قرار دهند. اما، با توجه به حساسیت آنژیوگرافی و ظرافت های انجام آن، نیاز است درباره ی پزشک منتخب خود تحقیقات و بررسی های لازم را انجام دهید، تا از درستی و دقت انجام این تست تشخیصی مطمئن شوید.

بهترین دکتر آنژیوگرافی در شیراز، در مراکز معتبر دانشگاهی تحصیلات خود را گذرانده است و تجربه ی کافی را با سال ها فعالیت در حوزه ی قلب و عروق به دست آورده است. وی مهارت لازم را در انجام دقیق آنژیوگرافی دارد. نظرات مثبت بیمارانی که قبلا تحت معاینه و تشخیص بهترین دکتر آنژیوگرافی در شیراز قرار گرفته اند، می تواند تضمینی بر کاربلدی و مجرب بودن وی باشد.

انتخاب بهترین دکتر آنژیوگرافی در شیراز

هنگامی که به بهترین دکتر آنژیوگرافی در شیراز مراجعه می کنید، وی تاریخچه ی پزشکی کامل و دقیقی را از شما دریافت و در مورد هرگونه آلرژی که ممکن است به آن مبتلا باشید، اطلاعاتی را کسب خواهد کرد. اگر در حال استفاده از دارو هستید، بهترین دکتر آنژیوگرافی در شیراز، با توجه به دارویی که مصرف می کنید، ممکن است از شما بخواهد، قبل از انجام آنژیوگرافی مصرف آن را متوقف کنید. انجام معاینه ی فیزیکی و عمومی سلامت و انجام آزمایش خون در بهترین آزمایشگاه در شیراز، از دیگر اقدامات بهترین دکتر آنژیوگرافی در شیراز است.

بهترین دکتر آنژیوگرافی در شیراز، مراحل انجام آنژیوگرافی را به زبان ساده برای شما توضیح خواهد داد؛ او صبورانه به ابهامات ذهنی و هر سؤالی که باعث نگرانیتان می شود، پاسخ و دستورالعمل های لازم را به شما خواهد داد. همچنین، بهترین دکتر آنژیوگرافی در شیراز در روز انجام آنژیوگرافی، برای شما  آرامبخش تجویز خواهد کرد تا با کاهش استرس، آرام شوید. بهترین دکتر آنژیوگرافی در شیراز، به شما توصیه خواهد کرد حتما شخصی را به عنوان همراه در کنار خود داشته باشید، زیرا بعد از عمل نمی توانید رانندگی کنید.

توجه داشته باشید، با استفاده از نتایج آنژیوگرافی، امکان بررسی گزینه های درمانی برای شما و پزشکتان فراهم می شود؛ با توجه به نوع بیماری قلبی – عروقی ممکن است، یکی از روش های آنژیوپلاستی، جراحی درمانی مانند عمل قلب باز یا جراحی بای پس عروق و یا درمان داروئی برای رسیدن شما به سلامت و بهبود کامل، تجویز شود. در صورت ضرورت انجام آنژیوپلاستی بعد از تشخیص انسداد عروق با روش آنژیوگرافی، به بهترین دکتر آنژیوپلاستی در شیراز مراجعه کنید.

ما در ادامه فهرستی از بهترین دکتر آنژیوگرافی در شیراز را به شما عزیزان ارائه می دهیم؛ پس تا انتها با ما همراه باشید. در صورت عدم سکونت در شیراز، مطالعه مقاله بهترین دکتر آنژیوگرافی در کرج را از دست ندهید؛ زیرا، علاوه بر دسترسی به لیست بهترین پزشکان آنژیوگرافی در کرج، می توانید با انواع آنژیوگرافی نیز آشنا شوید.

آنژیوگرافی چگونه انجام می شود؟

آنژیوگرافی به عنوان یکی از روش های تصویربرداری و تست های تشخیصی شناخته می شود. دقت و صحت انجام آن می تواند نتایج مهمی را برای تشخیص انواع بیماری های قلبی و عروقی در اختیار پزشکان قرار دهد. هنگامی که بیمار لباس یا گان جراحی را پوشید، باید بی حرکت دراز بکشد. وی باید کاملا آرام بماند؛ البته، لازم به ذکر است که می توان از بیهوشی عمومی برای کودکان استفاده کرد.

سپس، بهترین دکتر آنژیوگرافی در شیراز، برای جلوگیری از درد و آسیب، از بی حسی موضعی استفاده کرده و  ناحیه ی کوچکی روی یک سرخرگ، معمولاً روی مچ دست یا کشاله ران را بریده و یک لوله کاتتر، که لوله ای نازک و انعطاف پذیر است، به داخل شریان وارد می کند. انجام آنژیوگرافی از ناحیه ی دست نسبت به ران، ضمن احساس راحتی بیشتر بیمار، خطر کمتری دارد؛ اما، مهارت بالایی لازم است که بهترین دکتر آنژیوگرافی در شیراز از آن برخوردار است.

آنژیوگرافی چگونه انجام می شود؟

هنگام ورود کاتتر، اگر چه مقداری فشار و درد وجود دارد؛ اما، این مرحله هیچ ناراحتی قابل توجهی ایجاد نمی کند. در مرحله ی بعد، یک ماده ی حاجب، مانند یک ماده ی رنگی، به داخل کاتتر وارد می شود. ممکن است بیمار در این مرحله احساس گرما و برافروختگی کند. سپس، همان طور که ماده ی رنگی در شریان ها جریان می یابد، تصاویری برای مشاهده و بررسی هرگونه انسداد یا ناهنجاری که به وسیله رنگ موجود در شریان ها، مشخص شده است، گرفته و ثبت می شود.

در واقع، این ماده رنگی -معمولا ماده ید- با اشعه ی ایکس قابل دیدن است؛ در نتیجه، اشعه ی ایکس، تصویربرداری از عروق را با جریان یافتن ماده ی رنگی، امکان پذیر می کند. آنژیوگرافی به بهترین دکتر آنژیوگرافی در شیراز این امکان را می دهد تا روند جریان خون در قلب را به وضوح ببینند تا مشکلات مربوط به عروق کرونر را تشخیص دهد. پس از برداشتن کاتتر، بهترین دکتر آنژیوگرافی در شیراز برای توقف فرایند آنژیوگرافی، فشار خفیفی وارد و محل بریدگی را پانسمان  می کند؛ نیازی به بخیه نیست.

10 تا از بهترین دکتر آنژیوگرافی در شیراز را بشناسید!

دکتر جعفر جباری

دکتر جعفر جباری

آقای دکتر جعفر جباری دارای دکترای حرفه ای پزشکی و فوق تخصص قلب و عروق با کد نظام پزشکی 60933 بوده و یکی از پزشکان به نام در شهر شیراز هستند. در مطب ایشان خدمات گسترده درمانی به مراجعین داده می شود. علاوه بر مطب دکتر جباری در بیمارستاه ای قلب الزهرا، علی اصغر و شهید دستغیب شیراز هم مشغول به فعالیت هستند.

خدمات:

 • اکوکاردیوگرافی
 • تست ورزش
 • آنژیوگرافی
 • درمان آریتمی قلب
 • انجام تست استرس کامپیوتری

آدرس: شیراز، خیابان اردیبهشت، نبش کوچه 6(بلوار زند انتهای کوچه 47)، ساختمان نخبگان، طبقه چهارم، واحد10

دکتر ایمان پورغلامی

دکتر ایمان پورغلامی

آقای دکتر ایمان پورغلامی از دیگر متخصصین قلب و عروق در شهر شیراز هستند که در کلینیک خود انواع خدمات درمانی تخصصی را به مراجعین ارائه می کنند. دکتر پورغلامی با بیش از یک دهه سابقه فعالیت در حوزه قلب و عروق به عنوان یکی از پزشکان موفق در شیراز شناخته می شود. استفاده از تکنیک های مدرن و تجهیزات به روز دقت تشخیصی ایشان را به طور چشمگیری افزایش داده است.

خدمات:

 • انجام تست ورزش بر روی تردمیل
 • آنژیوگرافی قلب
 • هولتر فشارخون
 • نصب هولتر قلب
 • اکوکاردیوگرافی
 • تست استرس

آدرس: شیراز، خیابان باغشاه، تقاطع هدایت غربی و فلسطین، روبه رو اداره عشایر، ساختمان فرهاد

دکتر احسان سمیعی

دکتر احسان سمیعی

آقای دکتر احسان سمیعی از متخصصین خوب در حوزه بیماری های قلبی و عروقی در شیراز هستند. ایشان پس از طی دوره تخصص، فوق تخصص خود را در دانشگاه علوم پزشکی تهران اخذ و در حال حاضر با مدرک فلوشیپ اقدامات مداخله ای قلب و عروق بزرگسالان مشغول به فعالیت هستند. در مطب دکتر سمیعی انواع تست های تشخیصی با دستگاه های پیشرفته انجام می گیرد.

خدمات:

 • اکومری
 • اکو کنتراست
 • اکوکاردیوگرافی
 • آنژیوگرافی عروق کرونری
 • آنژیوگرافی پیوندی
 • آنژیوگرافی کلیه

آدرس: شیراز، بلوار زند، حدفاصل خیابان شهید عبائیان و هتل پارس، مجتمع پزشکی امید

دکتر مانی حسن زاده

دکتر مانی حسن زاده

آقای دکتر مانی حسن زاده متخصص قلب و عروق و فلوشیب اینترونشنال کاردیولوژی یا اقدامات مداخله ای قلب و عروق در بزرگسالان با کد نظام پزشکی 137988 در شهر شیراز هستند. دکتر حسن زاده همچنین دارای دکترای فوق تخصصی بالن آنژیوپلاستی نیز بوده و علاوه بر مطب در بیمارستان های قلب شیراز هم به خدمات درمانی تخصصی به بیماران ارائه می کنند.

خدمات:

 • آنژیوگرافی پریفرال
 • اکوی قلب
 • کاتتریزاسیون قلبی
 • درد قفسه سینه یا آنژین
 • تپش قلب بالا
 • نارسایی قلبی

آدرس: شیراز، خیابان زند، حد فاصل کوچه 50 و خیابان عباییان، روبه روی خیابان هفت تیر (20 متری سینما سعدی)، ساختمان اکسیر، طبقه 3

دکتر راضیه نعیمی

دکتر راضیه نعیمی

خانم دکتر راضیه نعیمی در کلینیک تخصصی خود در شیراز انواع خدمات درمانی تخصصی و فوق تخصصی را به مراجعین ارائه می کنند. دکتر نعیمی متخصص قلب و عروق و از پزشکان مطرح در شیراز هستند. ایشان با تجهیز کلینیک با به روزترین دستگاه های تست و پزشکان متبحر به صورت کاملا تخصصی به بیماران قلبی و عروقی خدمات می دهند.

خدمات:

 • آنژیوگرافی
 • باز کردن عروق بسته شده
 • درمان نامنظمی ضربان قلب
 • درمان فشارخون بالا
 • تست استرس ورزش

آدرس: شیراز، بلوار زند، حدفاصل خیابان پوستچی و صورتگر، روبه روی دانشکده پزشکی، ساختمان البرز، طبقه چهار، واحد 403

دکتر آرش یزدان شناس

دکتر آرش یزدان شناس

آقای دکتر آرش یزدان شناس با کد نظام پزشکی 114760 فوق تخصص قلب و عروق در شیراز هستند. ایشان با بیش از 17 سال سابقه کاری در حوزه تخصصی خود توانسته اند به درمان بیماران قلبی و عروقی کمک زیادی کنند. در مطب ایشان در شیراز اقدامات تخصصی مداخله ای جهت بررسی مشکلات قلبی و عروقی بیماران انجام می گیرد.

خدمات:

 • آنژیوگرافی تخصصی
 • درمان اختلالات دریچه های قلب
 • آنژیوپلاستی عروق
 • گرفتن نوار قلب
 • باز کردن گرفتگی عروق قلبی با بالون

آدرس: شیراز، خیابان زند، روبه روی هتل پارس، نبش کوچه 45، جنب بانک سامان، قبل از خیابان بیست متری سینما سعدی، ساختمان آراد، طبقه 2

دکتر هومن شریعتی

دکتر هومن شریعتی

آقای دکتر هومن شریعتی دارای پروانه طبابت با کد نظام پزشکی 81308 در شهر شیراز هستند. ایشان در ابتدا تخصص خود را در رشته قلب و عروق و پس از آن دوره فوق تخصصی را همین رشته اخذ کرده و هم اکنون به عنوان فلوشیپ اینترونشنال کاردیولوژی مشغول به فعالیت هستند. از دکتر شریعتی مقاله های علمی در مجلات پزشکی معتبر هم به چاپ رسیده است.

خدمات:

 • اقدامات مداخله ای قلب و عروق
 • آنژیوگرافی قلب
 • بالون زدن رگ های قلبی
 • بررسی میزان افتادگی دریچه های قلبی و درمان آن
 • انجام انواع تست های تخصصی ورزش و استرس ورزش

آدرس: شیراز، قصرالدشت، کوچه 44، جنب انتقال خون، مجتمع ارسلان، طبقه3، واحد4

دکتر پویان دهقانی

دکتر پویان دهقانی

آقای دکتر پویان دهقانی فلوشیپ اقدامات مداخلی قلب بزرگسالان با شماره نظام پزشکی 119583 هستند. مطب ایشان در شیراز انواع اقدامات تشخیصی تخصصی را برای بیماران دارای مشکلات قلبی و عروقی انجام می دهد. تجربه، مهارت و تخصص دکتر دهقانی در سال های متمادی طبابت سبب شده جزء پزشکان شناخته شده و مطرح در شهر شیراز باشند.

خدمات:

 • سکته قلبی
 • آنژیوگرافی کاروتید
 • استنت گذاری
 • آنژیوپلاستی
 • درمان نارسایی های قلبی

آدرس: شیراز ، خیابان زند، روبروی هتل پارس، انتهای کوچه 47، ساختمان نخبگان، طبقه 5 ، واحد 16

مراقبت های بعد از انجام آنژیوگرافی

بهترین دکتر آنژیوگرافی در شیراز، معمولا برای جلوگیری از خونریزی ناشی از بریدگی، توصیه می کند تا چند روز آینده از انجام فعالیت های سنگین خودداری کنید؛ همچنین، مقدار زیادی آب بنوشید تا رنگ ماده کنتراست زا، از طریق کلیه و ادرار، از بدن شما دفع شود. پس از اتمام آنژیوگرافی، در صورت مساعد بودن و تثبیت وضعیت شما، به تشخیص و صلاح دید بهترین دکتر آنژیوگرافی در شیراز، به خانه خواهید رفت تا استراحت کنید.

دریافت نتیجه آنژیوگرافی ممکن است چند روز طول بکشد؛ گاهی به دلیل پیچیدگی وضعیت بیمار و گاهی به علت تعداد زیاد بیماران. صبور باشید و منتظر بمانید تا با نتایج به دست آمده از آنژیوگرافی، از وضعیت دقیق قلب خود مطلع شوید، سپس، با خیالی آسوده به انجام فعالیت های روزمره خود بپردازید.

کلام آخر

بیماری های قلبی، به ویژه انسداد عروق کرونر از علل اصلی مرگ و میر در ایران می باشد. تغییر در سبک زندگی، افزایش وزن و کم تحرکی، افراد را مستعد ابتلا به بیماری های قلبی می کند. آنژیوگرافی یکی از روش های تشخیصی مهم در بیماری های قلب و عروق است و با فراهم آوردن امکان تشخیص به موقع، جان عده ی زیادی را نجات داده است. چنانچه تنگی یا انسدادی در رگ ها و عروق شما وجود داشته باشد، با استفاده از روش آنژیوگرافی قابل تشخیص خواهد بود و امکان برنامه ریزی درمانی دقیق را فراهم خواهد کرد.

سایت جراحتو سعی بر آن داشته تا شما را با  بهترین دکتر آنژیوگرافی در شیراز آشنا کند؛ از شما سپاسگزاریم که تا پایان این مقاله ما را همراهی کردید. در صورت داشتن سؤال و تمایل به دریافت مشاوره می توانید با شماره تلفن های مذکور تماس حاصل فرمایید.

4.3/5 - (15 امتیاز)

زهرا نیک پور

من زهرا نیک پور هستم؛ دانشجوی رشته‌ی کامپیوتر در دانشگاه ولیعصر تهران که علاقه زیادی به تولید محتوای حوزه سلامت و پزشکی دارم. امیدوارم با ارائه اطلاعات مفید و ارزشمند توانسته باشم به شما در زمینه انواع جراحی زیبایی کمک کنم.
دکمه بازگشت به بالا