پزشکاندندانپزشکی

بهترین دکتر کامپوزیت در اصفهان【سال 1402】❤️ + لیست 10 تایی

در این مقاله قصد داریم، 10 مورد از بهترین دکتر کامپوزیت در اصفهان را به شما عزیزان معرفی نماییم تا با مراجعه به آن ها بتوانید به بهبود لبخند خود بپردازید. کامپوزیت دندان یکی از برترین روش های اصلاح لبخند و زیباتر نمودن آن می باشد. توسط این روش شما عزیزان می توانید تمامی نقص های دندان خود را توسط روکشی نازک از جنس کامپوزیت بپوشانید و زیبایی را به لبخند خود بازگردانید. کامپوزیت دندان نوعی ماده پر کاربرد در دندان پزشکی می باشد که به صورت تک تک بر روی دندان های شما قرار خواهد گرفت و خدماتی مانند پر کردن دندان پوسیده، رفع فاصله بین دندان ها و یک دست کردن اندازه دندان ها را به شما ارائه می دهد. پس جهت آشنایی با برترین پزشکان در این حوزه، این مقاله را تا انتها مطالعه کرده و همراه ما باشید.

کامپوزیت دندان چیست؟

همان گونه که ذکر کردیم، کامپوزیت نوعی ماده بسیار پر کاربرد در رشته دندانپزشکی می باشد که با قرار گرفتن بر روی دندان های شما، زیبایی لبخند شما را افزایش داده و تمامی نواقص دندان های شما را برطرف می سازد. با استفاده از کامپوزیت می توانید اقدام به پر کردن دندان های پوسیده، یک دست نمودن اندازه دندان ها و همچنین رفع فاصله بین دندان ها نمایید و لبخند خود را بسیار زیبا تر از گذشته کنید.

ماده کامپوزیت در واقع مخلوطی از ذرات مختلف مانند گلاس و کوارتز می باشد که به صورت خمیری شکل بوده و در بسته بندی های سرنگی در دسترس دندان پزشکان قرار می گیرد. این ماده در طول درمان شما، زیر نور قرار می گیرد که موجب سفت شدن آن خواهد شد. شما عزیزان با استفاده از کامپوزیت دندان می توانید تمامی نواقص و عیوب ظاهری دندان‌ های خود را برطرف سازید و دندان هایی که عصب کشی آن ها تمام شده است را پر کنید.

این ماده شکستگی دندان های شما را نیز ترمیم می بخشد و مشکلاتی مانند فاصله بین دندان ها و یا یکدست نبودن دندان ها را نیز به صورت کامل برطرف می سازد. کامپوزیت دارای رنگی همانند دندان فرد می باشد که موجب می شود دندان های او دچار پوسیدگی و آسیب نشوند و با افزایش سفیدی آن، بسیار زیبا تر دیده شوند. بسیاری از افراد از کامپوزیت جهت روشن کردن دندان های زرد خود استفاده می کنند که موجب افزایش زیبایی طرح لبخند آن ها خواهد شد.

به این حالت از کامپوزیت، کامپوزیت ونیر می گویند که دارای محبوبیت بسیاری می باشد. در حال حاضر مواد بسیاری برای پر کردن دندان ها وجود دارد که ممکن است پس از مدتی تحلیل رفته و کارایی اول خود را از دست دهند. اما کامپوزیت از با دوام ترین مواد جهت پر نمودن دندان های شما می باشد که علاوه بر جنبه درمانی، دارای جنبه زیبایی نیز می باشد.

شما عزیزان پیش از اقدام به کامپوزیت می‌ بایست به بهترین دکتر ارتودنسی در اصفهان مراجعه نمایید تا با مرتب نمودن دندان های شما و اصلاح تمامی ناهنجاری های آن، دندان های خود را آماده کامپوزیت نمایید. پس اگر شما عزیزان نیز از زردی دندان های خود در عذابید و یا به دنبال رفع فاصله بین دندان ها و ترمیم دندان های شکسته خود می باشید، می توانید به بهترین دکتر کامپوزیت در اصفهان مراجعه نمایید و از خدمات اختصاصی او بهره مند شوید.

به طور کلی افرادی که دارای یکی از شرایط زیر هستند می بایست هر چه سریع تر اقدام به کامپوزیت دندان های خود نمایند تا اعتماد به نفس خود را افزایش داده و از سلامت دندان بهره مند شوند:

 • وجود فاصله بسیار زیاد و غیر طبیعی بین هر یک از دندان ها
 • بهداشت ضعیف دهان و دندان و زردی بیش از اندازه دندان ها
 • داشتن بیماری شدید لثه و یا التهاب لثه
 • داشتن عادات ناسالم و نامناسب مربوط به دندان مانند دندان قروچه
 • عدم وجود نظم بین دندان ها
 • تحلیل و تضعیف مینای دندان و نازک بودن بیش از اندازه مینا

اگر شما نیز یکی از مشکلات ذکر شده را دارا می باشید، با مراجعه به بهترین دکتر کامپوزیت در اصفهان می توانید به دنبال درمان آن بوده و زیبایی لبخند خود را افزایش دهید.

کامپوزیت دندان چیست؟

ویژگی بهترین دکتر کامپوزیت در اصفهان

یکی از مهم ترین لازمه های زیبایی، داشتن دندان های یک دست و سفید می باشد که در دنیای امروز از اهمیت بسیاری برخوردار می باشد. امروزه پزشکان بسیاری در حوزه دندانپزشکی و کامپوزیت دندان ها، خدمات با کیفیتی را به مراجعان ارائه می دهند.

تمامی شما عزیزان با مراجعه به بهترین دکتر دندانپزشک در اصفهان می توانید اقدام به کامپوزیت یا سایر خدمات مربوط به زیبایی دندان نمایید و اعتماد به نفس از دست رفته خود را باز گردانید. بهترین دکتر کامپوزیت در اصفهان می‌ بایست ویژگی های برتری نسبت به سایر پزشکان دارا باشد و خدمات با کیفیتی به شما ارائه دهد. از مهم ترین ویژگی های بهترین پزشک در حوزه کامپوزیت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بهترین دکتر کامپوزیت در اصفهان می بایست تمامی ناهنجاری ها و فاصله های موجود بین دندان های شما را به صورت کامل اصلاح نماید و لبخندی زیبا برای شما به ارمغان آورد.
 • پزشک کامپوزیت منتخب شما می بایست معاینه های دقیق بر روی دندان های شما انجام دهد تا تمامی مشکلات موجود در دهان و دندان شما را شناسایی نماید.
 • پزشک معالج شما می بایست مدارک تخصصی دندانپزشکی خود را از دانشگاه‌ ها و مراکز علمی معتبر داخل کشور و یا خارج کشور دریافت نموده باشد.
 • بهترین دکتر کامپوزیت در اصفهان می بایست تصاویری از نمونه کامپوزیت های پیشین خود در اختیار مراجعان قرار دهد تا بتوانند از کیفیت کار او اطمینان حاصل نمایند.
 • پزشک منتخب شما در حوزه کامپوزیت می بایست کم ترین عوارض و خطرات را پس از اتمام کار برای مراجعان خود به وجود بیاورد.
 • پزشک منتخب شما می بایست از با کیفیت ترین جنس های کامپوزیت جهت سفید نمودن دندان شما استفاده نماید.

انواع کامپوزیت دندان

کامپوزیت با زمینه فلزی: کاربرد این نوع کامپوزیت در صنعت هوافضا می باشد. در این نوع کامپوزیت از فلز آلومینیوم به عنوان زمینه کامپوزیت استفاده می کنند که دارای چگالی بسیار کم تری نسبت به آهن می باشد و مقاومت بیشتری از خود نشان می دهد. در کامپوزیت های زمینه فلزی از الیاف سرامیکی به عنوان تقویت کننده استفاده می کنند. کامپوزیت های زمینه سرامیکی: این نوع کامپوزیت در ساختمان اصلی خود از الیاف سرامیکی یا کربنی استفاده می‌ کند و اطراف آن توسط ماتریس سرامیکی احاطه شده است.

کامپوزیت با زمینه مواد آلی و تقویت شده: این نوع کامپوزیت از الیاف کوتاه و یا بلند مدت ساخته شده است که توسط یک زمینه پلیمری به یکدیگر وصل شده اند. از مهم‌ ترین ویژگی این نوع کامپوزیت می توان به پخش کردن بار میان الیاف به وسیله ماتریس اشاره نمود که موجب افزایش مقاومت آن شده است. یکی از پر کاربرد ترین کامپوزیت ها با زمینه مواد آلی، فایبرگلاس می باشد که در آن از ماده تقویت کننده شیشه استفاده نموده اند.

کامپوزیت های درشت ذره: کامپوزیت های درشت ذره، سفت تر از سایر کامپوزیت ها می باشند و در آن ها هیچ گونه فعل و انفعالاتی در بین ذره و ماتریس رخ نمی دهد. این کامپوزیت ها دارای استحکام بیشتری می باشند و اندازه ذرات آنها بین 10 تا 100 نانومتر می باشد.

کامپوزیت های سبز: تقویت کننده کامپوزیت های سبز از موادی می باشد که از نظر زیستی تجزیه پذیر بوده و در محیط زیست باقی نمی مانند. در ساخت این کامپوزیت ها از موادی مانند پلیمر های سنتزی قابل جذب استفاده نموده اند و در فاز تقویتی آن از الیاف گیاهی استفاده می کنند.

به طور کلی کامپوزیت ها در هر نوع و از هر گونه جنس دارای خواص مکانیکی و شیمیایی و الکتریکی بسیاری می باشند که از مهم ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • مقاومت مکانیکی و مقاومت بالا در برابر خوردگی
 • مقاومت الکتریکی و هدایت حرارتی بسیار کم
 • مقاومت در برابر خستگی بالا و حساسیت کم نسبت به بریدگی
 • مقاومت بسیار در برابر شکستگی و دوام ریشه
 • چگالی پایین و ضریب انبساط حرارتی پایین
 • جذب انرژی مناسب و بهبود اتصالات و تولید یکپارچه
 • سهولت در تولید و ساخت شکل های پیچیده با ساده‌ ترین روش‌ ها و کم ترین قیمت ها
انواع کامپوزیت دندان

توصیه های بهترین دکتر کامپوزیت در اصفهان

 • تا بعد از برطرف شدن بی حسی کامپوزیت، می بایست احتیاط های لازم مانند جویدن و گاز گرفتن غذا را انجام دهید تا کامپوزیت شما دچار مشکل نشود.
 • در صورتی که دندان‌ های خود را کامپوزیت کرده اید، به هیچ عنوان نباید دندان ها را بر روی هم فشار داده و یا دندان قروچه نمایید.
 • تا یک روز پس از کامپوزیت از مسواک زدن و یا استفاده از نخ دندان به صورت جدی خودداری نمایید.
 • از مصرف مایعات سرد و یا بسیار داغ در روزهای اولیه جلوگیری کرده و مایعات ولرم مصرف نمایید.
 • از استفاده از هرگونه سفید کننده دندان در روزهای اولیه خودداری نمایید.
 • از استعمال دخانیات و نوشیدن الکل در روز های اولیه خودداری نمایید.
 • در بلند مدت از نخ دندان و مسواک به صورت صحیح استفاده کرده و پس از هر وعده غذایی از آن ها استفاده نمایید.
 • استفاده از سیگار و قلیان و یا هر گونه مواد مخدر رنگ طبیعی کامپوزیت‌ های شما را از بین برده و موجب زردی آن ها می شود.
 • از شکستن و خوردن پسته، تخمه و یا مواردی که دارای جنس سفت می باشند خودداری نمایید و به هیچ عنوان از مسواک های برقی استفاده نکنید؛ زیرا فشار بسیاری به دندان های شما وارد می کنند.
 • از انجام ورزش هایی که در آن احتمال برخورد توپ به دندان وجود دارد خودداری نمایید و مصرف قند و شکلات خود را به کم ترین میزان ممکن برسانید.
 • اگر خواهان نگهداری کامپوزیت خود در مدت بسیار می باشید، سبزیجات سفت مانند هویج را مصرف نکنید و تنقلاتی که دارای رنگ های مضر می باشند را کنار گذاشته و تغذیه مناسب را دنبال نمایید.

کلام آخر

کامپوزیت نوعی ماده جهت پر کردن اصولی دندان می باشد که رنگ آن شبیه رنگ طبیعی دندان شما می باشد. از این ماده جهت پر کردن دندان ها، ترمیم دندان های شکسته و اصلاح فاصله بین دندان ها استفاده می کنند که موجب بهبود زیبایی لبخند شما نیز خواهد شد. یکی دیگر از مهم ترین کاربرد های کامپوزیت، افزایش سفیدی دندان می باشد که توسط کامپوزیت ونیر انجام می شود.

در این مقاله سعی داشتیم 10 مورد از بهترین دکتر کامپوزیت در اصفهان را به شما عزیزان معرفی نماییم تا بتوانید با مراجعه به آن ها، سلامت و زیبایی را به دندان های خود باز گردانید. سپاسگزاریم که تا انتها همراه ما بودید و این مقاله را مطالعه نمودید. لطفا نظرات و یا پیشنهادات خود را از طریق سایت جراحتو با ما در میان بگذارید.

5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا