پزشکاندندانپزشکی

بهترین دکتر ارتودنسی در تهران【سال 1402】❤️+ لیست 10 تایی

ما در این مقاله قصد داریم شما را با بهترین دکتر ارتودنسی در تهران آشنا سازیم و اطلاعاتی در رابطه با دندان و ارتودنسی در اختیار شما عزیزان قرار دهیم تا با خیالی آسوده به سراغ پزشک دلخواه خود بروید و نگران مهارت و سابقه ایشان نباشید، زیرا یکی از مهم ترین گزینه ها برای انجام ارتودنسی انتخاب بهترین دکتر ارتودنسی در تهران می باشد. ارتودنسی دارای انواع متعددی می باشد که از جمله این موارد شامل: ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، ارتودنسی با استفاده از براکت های فلزی، ارتودنسی با براکت های هم رنگ دندان، ارتودنسی شفاف یا Invisalign، ارتودنسی براکت های فلزی یا سرامیکی بدون الاستیک، ارتودنسی از پشت دندان یا سیستم لینگوال می باشد.

ارتودنسی دندان چیست؟

ارتودنسی یکی از شاخه های دندانپزشکی است که بهترین دکتر ارتودنسی در تهران ابتدا ساختار کلی دندان ها را نظارت کرده و سپس به کمک تجهیزات ارتودنسی، ساختار دندانی را اصلاح نموده و به وسیله روش های ویژه دندان ها را حرکت می دهد و بد فرمی(مالفورماسیون ها) آن ها را تصحیح می کند و سپس استخوان فک ها را مرتب می سازد. زمانی که شما برای انجام ارتودنسی نزد بهترین دکتر ارتودنسی در تهران بروید، اولین گام پزشک متخصص، بررسی های بالینی، گرفتن رادیوگرافی های لازم و نیز وضعیت دندان ها را مورد بررسی قرار می دهد. سپس اقدامات زیر را انجام می دهد.

 1. نوع درمان را انتخاب می نماید(ثابت یا متحرک)
 2. مدت زمان درمان را تقریبی تخمین می زند.
 3. مشاوره های لازم را با شما در مورد مدت پیچیدگی درمان و ضرورت انجام آن، هدف ها و خواسته های شما در میان می گذارد.

چگونه بهترین دکتر ارتودنسی در تهران را پیدا کنیم؟

 • اولین قدم برای پیدا کردن بهترین دکتر ارتودنسی در تهران این است که تحقیقات محلی انجام دهیم و از اطرافیان سراغ بهترین دکتر ارتودنسی در تهران را بگیریم و یا از طریق فضای مجازی شروع به تحقیق راجع به پزشک مورد نظر نماییم.
 • قدم بعدی در یافتن دکتر مورد نظر پرس و جو از پزشک خانوادگی خویش می باشد به این دلیل که دکتر خانوادگی از خصوصیات و هدف شما در انتخاب پزشک موردنظر کاملا آگاهی دارد و می تواند بهترین گزینه را به شما پیشنهاد دهد.
 • پس از یافتن بهترین متخصص ایمپلنت در تهران زمان آن رسیده که سوابق و نمونه کارهای قبلی پزشک را مورد بررسی قرار دهید و سپس دست به اقدام ارتودنسی نمایید.
ویژگی بهترین دکتر ارتودنسی

ویژگی های بهترین دکتر ارتودنسی در تهران

بهترین دکتر ارتودنسی در تهران باید ویژگی های زیر را داشته باید تا جزء بهترین ها قرار گیرد:

 1. با مراجعه کنندگان ارتباط صمیمی و خوبی برقرار نماید تا بیماران حس صمیمیت و راحتی نسبت به دکتر مورد نظر داشته باشند. بسیاری از مردم از دندانپزشک و کارهای وی ترس و گریز دارند اما بهترین دکتر ارتودنسی در تهران با به کار گرفتن مهارت های ارتباطی سعی می نماید تا عالی ترین خدمات را به این بیماران ارائه دهد تا ترس و نگرانی برای انجام آن نداشته باشند.
 2. یک پزشک متخصص همواره باید به روز ترین علم و روش را به کار گیرد تا به راحتی بتواند از متدهای روز دنیا در درمان بیماران استفاده کند. علاوه بر دانش و مهارت، بهره گیری از تجهیزات و تکنولوژی های پیشرفته نیز یکی دیگر از ویژگی های دکتر ارتودنسی می باشد. بهترین دکتر ارتودنسی در تهران باید دستگاه های لازم را جهت راحتی و آرامش خاطر مراجعین فراهم آورد.
 3. بهترین دکتر ارتودنسی در تهران باید کاملا قابل اعتماد باشد و تمامی جزئیات مربوط به تشخیص و درمان را به بیمار توضیح دهد تا اضطراب و نگرانی بیمار کاهش یابد.
 4. یکی دیگر از ویژگی های بهترین دکتر این است که خلاقیت در انتخاب روش درمان داشته باشد. در بسیاری از مواقع روش ارتودنسی باید با  روش های قدیمی متفاوت باشد و بهترین دکتر ارتودنسی باید این مهارت را داشته باشد تا به روز باشد و راه حل های موثری را برای درمان ارائه دهد و باعث  شود درمان به بهترین شکل ممکن صورت گیرد.
 5. ارتودنسی با دیگر فرایندهای دندانپزشکی مانند کشیدن دندان یا پرکردن دندان بسیار متفاوت و پیچیده می باشد. بهترین دکتر ارتودنسی در تهران باید هنگام نصب براکت یا دندان مصنوعی بسیار دقیق عمل کند.
 6. بهترین دکتر ارتودنسی در تهران باید کارنامه نمونه کارهای قبلی خود را به بیماران نشان دهد و هم چنین لازم است به نظر مراجعین قبلی دکتر مورد نظر توجه بسیار کرد و نظرات آن ها راجع به بهترین دکتر ارتودنسی در تهران را پرس و جو کرد و سپس نظرات را تجزیه و تحلیل نمود و بهترین دکتر را با بهترین نظرات انتخاب کرد.
 7. در آخر به شما پیشنهاد می شود که به سراغ دکتری بروید که اولویت وی جلب رضایت بیماران خویش باشد و پولکی نباشد.

روش های شناخت بهترین دکتر ارتودنسی در تهران:

❤مدرک تحصیلی معتبربهترین دکتر ارتودنسی در تهران باید مدرک تحصیلی خود را از دانشگاه و مراکز معتبر دریافت کرده باشد.
⭐فعالیت زیر نظر وزارت بهداشتدقت داشته باشید پزشک متخصص زیر نظر وزارت بهداشت فعالیت کند و دارای پروانه طبابت باشد.
❣توجه به میزان شهرت پزشکیکی دیگر از روش های شناخت بهترین دکتر ارتودنسی، توجه به میزان شهرت ایشان می باشد.
✅فضای مجازیمی توانید برای شناخت پزشک متخصص به سراغ فضای مجازی بروید و نمونه کارهای پزشک متخصص را مشاهده کنید.

10 تا از بهترین دکتر ارتودنسی در تهران که باید بشناسید!

دكتر مژگان آزادخواه

دكتر مژگان آزادخواه

دکتر مژگان آزاد خواه جراح دندانپزشک زیبایی و طرح لبخند، دارای فلوشیب ایمپلنت از کشورهای فرانسه،آلمان،سوئیس و کره جنوبی می باشد‌. وی متخصص در زمینه ایمپلنت دیجیتال و ایمپلنت یکروزه بوده و همچنین دارای فلوشیب لیزر از کشور انگلستان و… می باشند.

دكتر مژگان آزادخواه جراح دندانپزشك ، فارغ التحصيل سال ١٣٧٥ از دانشگاه دندانپزشكى مشهد و شماره نظام پزشكى ٥٧٦٨٨ داراى ٢٣ سال سابقه كار در حيطه دندانپزشكى با تجربه بالا و يكى از بهترين دندانپزشكان ترميمى و زيبايى واقع در خيابان ونك ، ملاصدرا ى تهران است كه داراى فلوشيپ ترميمى زيبايى Esthetic cosmetic در سال هاى ٢٠٠٨ و ٢٠١٣ مى باشد كه دوره ى دندانپزشكى ترميمى و زيبايى را در حضور پروفسور دکتر برقى و آقاى دكتر يزدانى در سال ٢٠١٣ گذرانيده است . معالجه ريشه (RCT) توسط ايشان با استفاده از دستگاه اندو روتارى و RVG با دقت بسيار بالا و اندازه گيرى دقيق طول كانال در يك جلسه و بدون درد انجام مى شود . دكتر مژگان آزادخواه داراى فلوشيپ و گواهينامه معتبر ايمپلنت از آلمان در سال هاى ٢٠٠٤ و ٢٠١٥ مى باشد همچنين در سال هاى ٢٠١٣ و ٢٠١٦ از كشور هاى سوئيس و فرانسه فلوشيپ ايمپلنت دريافت نموده است . ايشان در طى سال هاى ٢٠٠٩ ، ٢٠١١ و ٢٠١٢ توسط پروفسوردکتر Lee از كشور كره ى جنوبى گواهينامه معتبر ايمپلنت را دريافت نموده است. كليه كارهاى ايمپلنت همراه با ضمانت نامه كتبى و با استفاده از جديدترين متدها و سيستم هاى روز دنيا توسط ايشان ارائه مى گردد .

خدمات:

 • ایمپلنت
 • ایمپلنت فوری
 • انواع روکش های دندانی
 • ارتودنسی
 • اصلاح طرح لبخند
 • ونیر کامپوزیتی
 • لمینت سرامیکی
 • جراحی لثه با لیزر
 • اصلاح و تنظیم خط لثه با لیزر
 • انواع روکش های دندانی
 • بلیچینگ
 • جرم گیری
 • جراحی دندان عقل نهفته

آدرس: تهران ، ونک ،ملاصدرا ،جنب بيمارستان بقيه الله ،ساختمان پزشكان صدرا، پلاك ٢٠٠ ،طبقه دوم، واحد ٥

شماره تماس: 

02188616310

02188605541

دکتر میلاد شامحمدی

دکتر میلاد شاهمحمدی

دکتر میلاد شامحمدی ، متخصص ارتودنسی و ناهنجاری های فک و صورت، یکی از برترین های رشته تخصصی خود در سطح ایران میباشد. وی نفر اول آزمون بورد تخصصی ارتودنسی کشور در سال ۹۶ میباشد. نامبرده ضمن کسب رتبه اول دانش آموختگی دوران دانشجویی و رزیدنتی و عناوین برتر پژوهشیِ ضمن تحصیل و سابقه تالیف کتب مرتبط با ارتودنسی،در حال حاضر به عنوان عضو هیئت علمی و استادیار بخش ارتودنسی، مشغول آموزش دانشجویان و رزیدنتهای ارتودنسی میباشد. مطب تخصصی ارتودنسی دکتر شامحمدی در شهر تهران، مجهز به اسکنر دندانی 3shape جهت تهیه مدل دندانی دیجیتال میباشد که نیاز به انجام پروسه قالبگیری به روش سنتی که عموما برای بیماران خوشایند نیست را مرتفع میسازد. مدل دندانی دیجیتال، امکان انجام آنالیز دقیق کامپیوتری جهت طرح ریزی بهترین درمان،حذف خطاهای حین قالبگیری و استفاده از سایر درمانهای بر پایه تکنیک های دیجیتال را فراهم می کند.

خدمات دکتر میلاد شامحمدی:

ارتودنسی ثابت و متحرک
ارتودنسی شفاف (Invisalign)
ارتودنسی سرامیکی و لینگوال
درمان ناهنجاریهای اسکلتی

آدرس: تهران ، بلوار اندرزگو ، بین کاوه و قیطریه ، کوچه خسروی جنوبی ، پلاک 3 ،مجتمع ماهور ،طبقه 2 ، واحد 8

شماره تماس:

09911123343

021-22203343

اینستاگرام: dr.milad.shamohammadi

دكتر مهدى فهيمى هنزائى

دكتر مهدى فهيمى هنزائى

متخصص ارتودنسى و ناهنجاريهاى فك و صورت

داراى بوردتخصصى ارتودنسی
‏‎استاديارسابق دانشگاه
مدرس سابق و طراح سوالات آزمونهای جهاد دانشگاه علوم‌پزشکی شهیدبهشتی
‎فارغ التحصيل دانشگاه شهيدبهشتى
رتبه ۶۸ آزمون كنكور سراسرى (دوره ی عمومی)
رتبه ۳۳ آزمون تخصص کشوری
عضو انجمن ارتودنسي
عضو بنياد نخبگان
🥇عضو بنياد استعدادهاى درخشان

آدرس مطب: تهران،ميدان صادقيه،خيابان ستارخان،قبل از پل يادگار امام(بازارچه سنتى ستارخان)،جنب فرش شاهكار مشهد،پلاك ٣،طبقه اول.واحد اول

تلفن:

44205192

09352553931

اينستاگرام: dr_mehdifahimi

وب سايت: drfahimiortho.com

دکتر یلدا بازرگان

دکتر یلدا بازرگان

دکتر یلدا بازرگان جراح و دندانپزشک زیبایی هستند. ایشان یکی از بهترین دکتر ارتودنسی در تهران به شمار می روند. دکتر بازرگان بعد از گذراندن دوره پزشکی عمومی توانستند دوره تخصص را پشت سر بگذارند و بورد تخصصی خود را دریافت نمایند. ایشان تحصیلات خود را از جنوای ایتالیا دریافت کرده اند. دکتر بازرگان یکی از با تجربه ترین پزشکان در زمینه فعالیت خود به شمار می روند. ایشان در مطب خود دارای تجهیزات بسایر پیشرفته و مناسب جهت ارائه خدمات با کیفیت به افراد می باشند. دکتر بازرگان خدمات خود را با مجهزترین دستگاه ها و بهترین برند متریال انجام می دهند.

خدمات دکتر یلدا بازرگان:

 • ارتودنسی نامرئی
 • ارتودنسی پیشرفته
 • روکش های سرامیکی
 • کامپوزیت دندان
 • بلیچینگ یا سفید کردن دندان ها
 • لمینت دندان

آدرس: تهران، فرشته، مریم غربی، کویین سنتر، طبقه 3، واحد 303

شماره تماس: 02122220000

دکتر مهدیه کریمی

دکتر مهدیه کریمی

دکتر مهدیه کریمی دندانپزشک زیبایی و ترمیمی می باشند. ایشان یکی از بهترین ارتودنسی در تهران به شمار می روند. دکتر کریمی بعد از گذراندن دوره عمومی و دریافت مدرک پزشکی عمومی، دوره تخصصی خود را نیز پشت سر گذاشتند و بورد تخصصی خود را کسب کردند. ایشان جزء با تجربه رتین دندانپزشکان در زمینه فعالیت خود می باشند. افراد می توانند جهت انجام ارتودنسی دندان و دیگر خدمات به ایشان مراجعه کنند.

خدمات دکتر مهدیه کریمی:

 • پروتز
 • دندانپزشکی زیبایی
 • جراحی درمان ریشه
 • کامپوزیت
 • لمینت دندان

آدرس: اتوبان شهید سلیمانی، به سمت شرق، بعد از چهارراه سر سبز، جنب دامپزشکی درین، پلاک 590

شماره تماس: 09053703349

دکتر علیرضا افراشی

دکتر علیرضا افراشی

دکتر علیرضا افراشی جراح و دندانپزشک زیبایی می باشند. ایشان یکی از بهترین دکتر ارتودنسی در تهران به شمار می روند. دکتر افراشی از دانشگاه آزاد اسلامی تهران فارغ التحصیل شده اند. ایشان بعد از سپری کردن دوره پزشکی عمومی و دریافت مدرک عمومی توانستند دوره تخصصی خود را سپری کنند. همچنین ایشان موفق به کسب بورد تخصصی در حیطه فعالیت خود شدند. دکتر افراشی دوره های تکمیلی فلوشیپ زیبایی و ایمپلنت خود را دانشگاه تهران و آمریکا سپری نموده اند. ایشان جزء با تجربه ترین پزشکان در زمینه فعالیت خود به شمار می روند و همچنین دارای سه سال سابقه فعالیت در مونیخ آلمان می باشند. افراد می توانند به مطب ایشان جهت انجام ارتودنسی مراجعه کنند.

خدمات دکتر علیرضا افراشی:

 • ارتودنسی نامرئی
 • لمینت دندان
 • انواع روکش های سرامیکی
 • اصلاح طرح لبخند
 • کامپوزیت
 • بلیچینگ و وایتینگ دندان
 • جراحی دندان عقل

آدرس: تهران، تقاطع خیابان شیراز شمالی و ونک، ساختمان ایران سکنا، طبقه فوقانی بانک ملت، پلاک 66

شماره تماس: 02188216673

دکتر مهرداد افتخاری

دکتر مهرداد افتخاری

دکتر مهرداد افتخاری فارغ التحصیل دکترای حرفه ای دندانپزشکی از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان هستند. ایشان بعد از سپری کردن دوره عمومی و گذراندن دوره تخصص خود توانستند بورد تخصصی خود را دریافت نمایند. دکتر افتخاری یکی از بهترین دکتر ارتودنسی در تهران به شمار می روند. ایشان جزء با تجربه ترین و با مهارت ترین دندانپزشکان در زمنیه فعالیت خود هستند. دکتر افتخاری پس از پایان تحصیلات و گذراندن دوره های تخصصی در جزیره قشم، از دانشگاه بین المللی نیویورک برای حضور در دوره های تحصیلی دعوت نامه دریافت کردند و همچنین بعد از فارغ التحصیلی از دانشگاه نیویورک، به کشور برگشتند و فعالیت خود را شروع کردند. افراد می توانند برای انجام ارتودنسی به ایشان مراجعه نمایند.

خدمات دکتر مهرداد افتخاری:

 • انجام ارتودنسی
 • لمینت دندان
 • اصلاح طرح لبخند
 • جرم گیری دندان
 • ایمپلنت دندان

آدرس: تهران، شهرک غرب، بلوار فرحزادی، بلوار دریا، خیابان سعدی

شماره تماس: 02188088790

دکتر بهمن پوراقدم

دکتر بهمن پوراقدم

دکتر بهمن پوراقدم جراح و دندانپزشک زیبایی می باشند. ایشان یکی از بهترین دکتر ارتودنسی در تهران به شمار می روند. دکتر پوراقدم بعد از گذراندن دوره پزشکی عمومی توانستند دوره تخصص خود را پشت سر بگذارند و موفق به کسب بورد تخصصی در حیطه فعالیت خود می باشند. دکتر پور اقدم از دانشگاه علوم پزشکی تهران فارغ التحصیل شده اند. ایشان در آکادمی دندانپزشکان زیبایی آمریکا دارای عضویت هستند. دکتر پوراقدم موفق به کسب فلوشیپ و مستر ایمپلنت پیشرفته از آمریکا هستند. ایشان یکی از با تجربه ترین پزشکان در زمینه فعالیت خود می باشند.

خدمات دکتر بهمن پوراقدم:

 • ارتودنسی دندان
 • روکش ایمپلنت
 • لمینت دندان
 • کامپوزیت دندان
 • پروتز ایمپلنت
 • بلیچینگ دندان
 • چکاپ کلی دندان ها

آدرس: تهران، فرشته، مریم غربی، کویین سنتر، طبقه 3، واحد 303

شماره تماس: 09120122028

دکتر انسیه سادات عسگری

دکتر انسیه سادات عسگری

دکتر انسیه سادات عسگری دندانپزشک زیبایی و ترمیمی هستند. ایشان یکی از بهترین دکتر ارتودنسی در تهران به شمار می روند. دکتر عسگری بعد از گذراندن دوره پزشکی عمومی و اخذ مدرک عمومی خود توانستند دوره تخصصی خود را با موفقیت به پایان برسانند و بورد تخصصی خود را با موفقیت کسب نمایند. ایشان جزء با تجربه ترین پزشکان در زمینه فعالیت خود به شمار می روند. دکتر انسیه سادات عسگری خدمات خود را با بالاترین کیفیت با استفاده از تجهیزات پیشرفته در اختیار افراد قرار می دهند.

خدمات دکتر انسیه سادات عسگری:

 • ترمیمی، زیبایی
 • اطفال
 • ایمپلنت دندان

آدرس: فرمانیه غربی، کوچه جباریان، بن بست مسجدی، پلاک 20 واحد 1

شماره تماس: 09198907990

دکتر غزال آرش راد

دکتر غزال آرش راد

دکتر غزال آرش راد یکی از بهترین دکتر ارتودنسی در تهران می باشند. ایشان یکی از با تجربه ترین پزشکان در زمینه فعالیت خود به شمار می روند. دکتر آرش راد مدرک دکترای دندانپزشکی عمومی خود را از دانشگاه شهید بهشتی تهران دریافت نمودند و تحصیلات تخصصی خود را در رشته پروتزهای دندانی و ایمپلنت در دانشگاه شهید بهشتی به پایان رساندند. ایشان توانستند بورد تخصصی این رشته را دریافت کنند.  دکتر غزال آرش راد سابقه عضویت در هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی، سخنرانی های متعدد در کنگره های علمی دندانپزشکی و مقالات علمی تحقیقی در مجله های معتبر دندانپزشکی را دارند. افراد می توانند برای انجام ارتودنسی و دیگر خدمات دندان به کلینیک دکتر آرش غزال راد مراجعه نمایند.

خدمات دکتر غزال آرش راد:

 • ارتودنسی دندان
 • لمینت کامپوزیتی و سرامیکی
 • جرم گیری
 • انواع پروتزهای ثابت متکی بر دندان
 • ترمیم یا پر کردن دندان ها
 • ایمپلنت دندان

آدرس: تهران، سعادت آباد، خیابان سرو غربى، خیابان بخشایش، خیابان پانزده غربی، رو به روی بیمارستان عرفان، ساختمان پزشکان سینام، طبقه سوم، واحد یازده

شماره تماس: 02126760580

بهترین دکتر ارتودنسی در تهران چه تفاوتی با دندانپزشک عمومی دارد؟

یکی از مهم ترین تفاوت دندانپزشک عمومی و ارتودنتیست این است که میزان تخصص و حرفه آن ها با هم فرق می نماید. دندانپزشک عمومی دوره دندانپزشکی عمومی را سپری کرده است و در زمینه ابتدایی درمان، تشخیص و پیش گیری عوارض و ناهنجاری های دندان و دهان و فک ارائه خدمات می نماید. در صورتی که بهترین دکتر ارتودنسی در تهران با توجه به تخصصی که دارد به حل و درمان ناهنجاری های فک و دندان می پردازد و نهایت تلاشش را می کند تا بیمار دندان هایی صاف، مرتب، هماهنگ و دارای لبخندی جذاب و زیبا باشد. به راحتی می توان گفت هر دکتر ارتودنسی ای یک دندانپزشک عمومی نیز می باشد اما هر دندانپزشک عمومی ای نمی تواند ارتودنتیست باشد به دلیل اینکه تخصص و زمینه کاری آن را ندارد. لازم به ذکر است که ارتودنتیست ها نیز رتبه و درجات متفاوتی دارند و افرادی که در شاخه فلوشیپ و جراحی درمانی فک نیز فعالیت دارند، دارای درجات بالاتری می باشند و می توانند به درمان عوارض بیشتری بپردازند.

اقدامات پس از ارتودنسی

نکته ای که بسیار حائز اهمیت می باشد این است که، دندان های نامرتب ولی سالم، کارایی و دوام بسیار بیشتری در مقایسه با دندان های مرتب ولی پوسیده دارند. بنابراین مهم ترین هدف در درمان ارتودنسی دندان این است که ابتدا از سالم بودن دندان ها اطمینان خاطر داشت و سپس دندان هایی مرتب را درست نمود. نکته قابل توجه دیگر این است که در طی درمان نکات بهداشتی را کاملا رعایت فرماید. از جمله این موارد به شرح زیر می باشد:

 • پس از مصرف هرگونه خوراکی سریعا دهان خود را شست و شو نمایید و سپس مسواک بین دندانی را بزنید.
 • از خمیر دندان های حاوی فلوراید استفاده کنید.
 • به شما توصیه می شود از مسواک های مخصوص ارتودنسی و بین دندانی استفاده نمایید.
 • در صورت امکان کام و زبان خود را نیز مسواک بزنید.
 • از مصرف خوراکی های سفت از قبیل آجیل و خشکبار، سیب سفت و نان های سفت جدا خود داری شود.
 • بهترین دکتر ارتودنسی در تهران به شما پیشنهاد می دهد که در هفته اول حتما از غذاهای آبکی و نرم استفاده نمایید.
 • دوره ی درمان ارتودنسی توسط بهترین دکتر ارتودنسی در تهران شامل چکاپ های ماهیانه و منظم می باشد. برای این که از نتیجه کار خود راضی و خوشنود باشید به شما پیشنهاد می دهیم تا به طور دقیق این جلسات را نزد ارتودنتیست مورد نظر رفته و چکاپ کامل شوید، در غیر این صورت زمان این اقدام افزایش می یابد.
 • نخ دندان مخصوص ارتودنسی(سوپر فلاس) موجب می شود تا بهداشت دندان به خوبی انجام گردد.
 • برای جلوگیری از التهاب لثه و رفع بوی بد دهان استفاده از دهانشویه های مخصوص ارتودنسی دندان لازم و ضروری می باشد. لازم به ذکر است که در هر بار مصرف دهانشویه، مایع را با قدرت کامل در دهان بگردانید و سپس خالی نمایید، این عمل را دوبار در روز(صبح و شب) انجام دهید و بهتر است تا یک ساعت پس از مصرف دهان خود را نشویید.
 • از گاز زدن میوه های سفت خود داری نمایید.
 • از مصرف میوه های سفت و سخت و هسته داری چون ذرت، هویج، زیتون و همانند این قبیل میوه ها فقط باید به صورت تکه تکه شده و بدون هسته و با احتیاط کامل انجام شود تا کوچک ترین فشاری به سیم و براکت ها وارد نشود. در غیر این صورت به چسب براکت ها فشار وارد می شود و باعث افتادن و جدا شدن سیم و براکت می شود که علاوه بر تحمیل هزینه اضافه بر بیمار، وقت اضافه برای چسباندن دوباره آن موجب طولانی تر شدن درمان و عقب ماندن آن می شود.
 • در چند روز اول درمان به علت حرکت های دندانی، برخی از افراد ممکن است درد و ناراحتی احساس کنند به همین دلیل بهترین دکتر ارتودنسی در تهران به مدت دو الی سه روز به شما هر 8 ساعت یک عدد قرص مسکن(قرص استامینوفن500) می دهد تا به صورت دقیق و منظم استفاده کنید.
 • افزایش بزاق و شل شدن دندان ها در اغلب بیماران مشاهده می شود که کامل طبیعی و گذرا می باشد و به علت شروع حرکات دندانی است. ماساژ دادن آرام لثه ی اطراف دندان ها با انگشت اشاره که شسته و تمیز شده، کمک بسیار زیادی در کاهش درد و التهاب می نماید به این دلیل که موجب افزایش گردش خون و در نتیجه مقاومت لثه در برابر درد احتمالی می شود.
اقدامات پس از ارتودنسی

کلام آخر

از شما عزیزان سپاس گزاریم که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید، سایت جراحتو سعی بر این داشته تا شما عزیزان را با بهترین دکتر ارتودنسی در تهران آشنا کند و آرزومندیم که مطالب گفته شده برای شما مفید واقع شده باشد. هم چنین در صورت داشتن سوال و یا مشاوره می توانید با شماره های ذکر شده در مقاله تماس حاصل فرمایید. برای دریافت اطلاعات درباره بهترین دکتر ارتودنسی در ایران به مقاله مربوطه مراجعه کنید

طول درمان ارتودنسی چقدر است؟

اغلب بیماران همیشه این نگرانی را دارند که چه مدت باید ارتودنسی را در دهان خود جهت درمان نهایی داشته باشند. به طور میانگین، ارتودنسی حدود 24 ماه برا ی تکمیل درمان زمان لازم دارد. بعضی بیماران به زمانی کمتر از 12 ماه نیاز دارند، اما بیمارانی هم وجود دارند که طول درمان آنها به 3 سال هم می رسد تا دندان‌های آنها در جایگاه صحیح خود قرار بگیرد.

 سن مناسب برای انجام ارتودنسی چه زمانی است؟

درمان زودهنگام ارتودنسی در خیلی از موارد می‌تواند از درمان اساسی ارتودنسی در آینده جلوگیری کند. درمان زود هنگام، می‌تواند بیمار را از انجام جراحی یا مشکلات پیچیده تر دور کند.
به عقیده بیشتر متخصصین اولین ویزیت کودک بهتر است در سن ۷ سالگی انجام شود. اما درمان ارتودنسی هیچگونه محدودیت سنی ندارد و در هر سنی‌ قابل انجام است. امروزه، حدود 25 درصد از بیماران ارتودنسی را بزرگسالان تشکیل می دهند.

آیا ارتودنسی درد دارد ؟

درمان ارتودنسی در سنین کودکی و نوجوانی معمولا درد و ناراحتی ایجاد نمی نماید. در سنین بالاتر، بیمار ممکن است در روز های اول درمان درجاتی از درد و ناراحتی را تجربه کند که در اغلب موارد درد در حدی نیست که مانع خواب و فعالیت های روزانه مانند درس خواندن شود. جویدن آدامس بدون قند پس از جلسه درمانی و داروهای مسکن می تواند در کاهش درد موثر باشد.

4.9/5 - (32 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا