پزشکان

بهترین دکتر ارتوپد در کرج【سال1403】❤️+ لیست 10تایی

در این مقاله قصد داریم شما را با بهترین دکتر ارتوپد در کرج آشنا کنیم؛ اما، قبل از آن بهتر است درباره مفهوم ارتوپدی، بیماری های قابل درمان توسط آن و انواع روش های درمانی ارائه شده توسط این رشته ی تخصصی، اطلاعاتی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم، تا در یک جلسه ویزیت با بهترین دکتر ارتوپد در کرج، با درک بهتری از انتظارات خود، مؤثرترین مراحل درمان را طی کنید. ارتوپدی با تمرکز بر درمان بیماری های مربوط به سیستم حرکتی، یکی از مهم ترین رشته های پزشکی است؛ زیرا هر گونه اختلال و آسیب در سیستم اسکلتی – عضلانی بدن، علاوه بر به خطر انداختن سلامت جسمی، زندگی روزانه فرد را با مشکلات جدی روبرو خواهد کرد و او را از حرکت، کار و فعالیت روزمره باز خواهد داشت. در مقاله قبل بهترین دکتر ارتوپد در ایران را جمع آوری کردیم تا افرادی که مشکلات ارتوپدی از سراسر ایران دارند با مراجعه به این مقاله بهترین دکتر را انتخاب کنند.

ارتوپدی چیست؟

یکی از رشته های تخصصی پزشکی، ارتوپدی (Orthopedics) است که بر مراقبت از سیستم اسکلتی – عضلانی بدن انسان و بخش های پیوند دهنده آن تمرکز دارد. سیستم اسکلتی – عضلانی یا سیستم حرکتی، از ماهیچه ها، استخوان ها و همچنین مفاصل، رباط ها و تاندون ها تشکیل شده است. به بیان دیگر، تمرکز ارتوپدی بر پیشگیری، تشخیص، اصلاح و درمان بیمارانی که به ناهنجاری های اسکلتی (از اختلالات استخوان گرفته تا صدمات تاندون، عصب و پوست) مبتلا هستند، می باشد. پزشکی که در ارتوپدی تخصص دارد، به عنوان”ارتوپد”، “متخصص استخوان و مفاصل” یا “جراح استخوان و مفاصل” شناخته می شود.

اگر چه ارتوپدی شاخه ای از علم جراحی به شمار می رود؛ اما کار متخصص ارتوپد به جراحی محدود نمی شود؛ او هر نوع بیماری و جراحتی که سیستم حرکتی بدن انسان را مختل کند، مورد توجه و درمان قرار می دهد. یک متخصص ارتوپد، اغلب به عنوان بخشی از یک تیم درمان ارتوپدی کار می کند. این تیم ممکن است شامل دستیار پزشک، پرستاران، فیزیوتراپ، مربی ورزشی باشد. آن ها با هم به تشخیص، درمان و توانبخشی افراد مبتلا به بیماری ها و آسیب های اسکلتی- عضلانی کمک می کنند. شاید برای شما جالب باشد که علت نام گذاری این رشته ی تخصصی پزشکی را بدانید؛ پایه گذاران حوزه ی ارتوپدی پزشکانی بودند که کارشان در ابتدا به صاف کردن اندام و رفع مشکلات اسکلتی در کودکانی که دست، پا یا ستون فقرات کج داشتند، محدود می شد. از این رو، نیکولاس آندری، پزشک فرانسوی در سال 1741، از ترکیب دو کلمه یونانی Orthos به معنی صاف و Paideion به معنی کودک استفاده کرد و نام این شاخه ی پزشکی را ارتوپدی گذاشت. همچنین، دکتر آندری این واقعیت را که ورزش می تواند به ساخت عضلات، به ویژه عضلات پا و بازو کمک کند، به اثبات رساند.

افراد بعد از اتمام تحصیلات در دوره ی دکترای پزشکی عمومی، با گذراندن یک دوره ی تخصصی (دوره ی رزیدنتی) که حدودا چهار سال زمان می برد، در یکی از دانشکده های پزشکی می توانند با مدرک تخصص ارتوپدی فارغ التحصیل شوند. بعد از آن، فرد با قبولی در آزمون بورد تخصصی ارتوپدی می تواند صاحب بورد یا دانشنامه تخصصی این رشته شود. برخلاف گذشته که هر متخصص ارتوپد به درمان آسیب ها و بیماری های همه ی اندام های حرکتی می پرداخت، امروزه پزشکی ارتوپدی به زیر شاخه هایی تقسیم شده است و پزشکان ارتوپد، انرژی خود را در یک شاخه ی ارتوپدی صرف می کنند تا بتوانند علاوه بر افزایش علم و تجربه ی خود در آن حوزه، خدمات درمانی با کیفیت تر و تخصصی تری را نیز ارائه دهند. تعدادی از زیر شاخه های اصلی این رشته عبارتند از:

 • جراحی زانو
 • جراحی پا و مچ پا
 • جراحی شانه و آرنج
 • جراحی ستون فقرات
 • جراحی ارتوپدی کودکان
 • جراحی لگن و مفصل ران
 • انکولوژی موسکلواسکلتال
 • بازسازی ارتوپدی بزرگسالان
 • جراحی دست و اندام فوقانی
 • حراجی تومورهای سیستم حرکتی
 • جراحی تروما و آسیب‌های اسکلتی
 • پزشکی ورزشی و جراحی آسیب‌ های ورزشی
ارتوپدی چیست؟

انتخاب بهترین دکتر ارتوپد در کرج

اولین گام در درمان هر بیماری به ویژه مشکلات و صدمات در سیستم حرکتی بدن، تشخیص صحیح است. بهترین دکتر ارتوپد در کرج با داشتن تحصیلات دانشگاهی و گذراندن دوره های تکمیلی مربوط به ارتوپدی، تخصص لازم را به دست آورده است. او مجموعه ای از بهترین و مؤثرترین اقدامات را به کار می گیرد تا سلامت را به عضو آسیب دیده بازگرداند و به دردها و ناتوانی حرکتی فرد پایان دهد. در اولین قرار ملاقات با بهترین دکتر ارتوپد در کرج، وی سعی دارد وضعیت و نوع بیماری فرد مراجعه کننده را تشخیص دهد. بنابراین، علاوه بر معاینه ی فیزیکی، سؤالاتی درباره ی علائم بیماری می پرسد و با بررسی پرونده ی پزشکی فرد، اطلاعات بیشتری در مورد سابقه ی پزشکی و وضعیت سلامت کلی او به دست می آورد. همچنین، بهترین دکتر ارتوپد در کرج، ممکن است سایر تست های تشخیصی مانند سی تی اسکن، ام آر آی، اسکن استخوان، سونوگرافی، آزمایشات خون، مطالعات هدایت عصبی و … را نیز جهت تشخیص وضعیت بیمار تجویز کند؛ در برخی موارد انجام آزمایشات تکمیلی جهت تأیید نهایی تشخیص، ضروری است.

گاهی اوقات، بهترین دکتر ارتوپد در کرج، برای کمک به تشخیص و درمان برخی بیماری های اسکلتی – عضلانی از روش هایی در مطب استفاده می کند؛ بهترین دکتر ارتوپد در کرج، معمولا عکس برداری توسط اشعه ی ایکس را که از متداول ترین و در دسترس ترین روش های تشخیصی پزشکی است، در مطب، انجام می دهد تا بتواند در برخی از آسیب های حاد، مانند شکستگی ها و در رفتگی‌ ها، در کوتاه ترین زمان ممکن، استخوان یا مفصل آسیب دیده را با مهارت دستانش در جای خود قرار داده و سپس آن را با استفاده از آتل، گچ، یا بریس بی‌ حرکت کند. همچنین، ممکن است روش هایی مانند تزریق را برای کمک به تشخیص یا درمان برخی بیماری ها استفاده کند. اگر بهترین دکتر ارتوپد در کرج، قادر به ارائه ی درمان در مطب برای یک بیماری خاص نباشد، در مورد سایر گزینه های درمانی مختلفی که در بهترین مراکز پزشکی برای بیماری مورد نظر در دسترس است، تصمیم خواهد گرفت. ما در ادامه فهرستی از بهترین دکتر ارتوپد در کرج را به شما عزیزان ارائه می دهیم؛ پس تا انتها با ما همراه باشید. همچنین، ما لیستی از بهترین دکتر ارتوپد در تهران را نیز برای شما تهیه کرده ایم، تا در صورت نیاز به آن مراجعه کنید.

10 تا از بهترین دکتر ارتوپد در کرج را بشناسید!

دکتر محمدجواد دهقانی

دکتر محمدجواد دهقانی

دکتر محمدجواد دهقانی متخصص ارتوپد می باشند. ایشان مدرک عمومی و تخصص خود را دریافت کردند و فارغ التحصیل شدند و فوق تخصص خود را در زمینه جراحی ستون فقرات دریافت کردند و در حال حاضر عضو هیات علمی دانشگاه می باشند. ایشان همیشه تلاش دارند تا اطلاعات علمی خود را بروز کنند تا بتوانند بهترین خدمات را ارائه دهند. همچنین ایشان جزء یکی از بهترین دکتر ارتوپد در کرج می باشد.

خدمات:

 • جراحی ارتوپدی
 • درمان مشکلات ستون فقرات
 • معاینه
 • مشکلات مچ پا

آدرس: کرج، چهارراه طالقانی، جنب هلال احمر، ساختمان سروش، طبقه 4

شماره تماس: 09201311300

دکتر ایمان قماشی

دکتر ایمان قماشی

دکتر ایمان قماشی متخصص ارتوپد می باشند. ایشان مدرک عمومی و تخصص خود را دریافت کردند و فارغ التحصیل شدند و دارای مدرک تخصصی جراحی ارتوپدی را از دانشگاه علوم پزشکی تهران می باشند و ایشان سپس در مقطع فوق تخصص مشغول به تحصیل شدند و تخصص خود را در زمینه جراحی زانو در دانشگاه علوم پزشکی ایران سپری کردند و دوره های تکمیلی جراحی تعویض مفصل زانو را در کشورهای اتریش و انگلیس گذرانده اند. ایشان برای ارائه خدمات از بهترین لوازم و تجهیزات استفاده می کنند. ایشان همیشه تلاش دارند تا اطلاعات علمی خود را بروز کنند تا بتوانند بهترین خدمات را ارائه دهند. همچنین ایشان جزء یکی از بهترین دکتر ارتوپد در کرج می باشد.

خدمات:

 • جراحی ارتوپدی
 • مفصل زانو
 • معاینه
 • مشکلات لگن

آدرس: کرج، هفت تیر، ابتدای بلوار دانش آموز، زیر پل عابر پیاده، کوچه شهید قاسمی، ساختمان پزشکان اراد

شماره تماس: 09108412103

دکتر فرهاد حمزه زاده

دکتر فرهاد حمزه زاده

دکتر فرهاد حمزه زاده متخصص ارتوپد می باشند. ایشان مدرک عمومی و تخصص خود را دریافت کردند و فارغ التحصیل شدند و دوره 7 ساله پزشکی عمومی را در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی سپری کردند و ایشان در زمینه ارتوپدی و جراحی های استخوان ها و مفاصل تبحر و مهارت ویژه ای دارند و رضایت مراجعه کنندگان خود را جلب کرده اند. ایشان برای ارائه خدمات از بهترین لوازم و تجهیزات استفاده می کنند. ایشان همیشه تلاش دارند تا اطلاعات علمی خود را بروز کنند تا بتوانند بهترین خدمات را ارائه دهند. همچنین ایشان جزء یکی از بهترین دکتر ارتوپد در کرج می باشد.

خدمات:

 • جراحی ارتوپدی
 • درمان مشکلات های لگن
 • معاینه
 • دیسک گردن

آدرس: کرج، خیابان شهید بهشتی، نرسیده به سه راه گوهردشت، ولیعصر 4، ساختمان دی

شماره تماس: 02632756716

دکتر احمد رمضان پور

دکتر احمد رمضان پور

دکتر احمد رمضان پور متخصص ارتوپد می باشند. ایشان مدرک عمومی و تخصص خود را دریافت کردند و فارغ التحصیل شدند و سپس برای اخذ فوق تخصص در زمینه جراحی زانو اقدام کردند و این دوره را در دانشگاه علوم پزشکی تهران گذراندند و دارای مدرک تخصصی جراحی زانو را از کشور اتریش می باشند. ایشان برای ارائه خدمات از بهترین لوازم و تجهیزات استفاده می کنند تا بتوانند بهترین خدمات را به مراجعه کنندگان ارائه دهند. ایشان همیشه تلاش دارند تا اطلاعات علمی خود را بروز کنند تا بتوانند بهترین خدمات را ارائه دهند. همچنین ایشان جزء یکی از بهترین دکتر ارتوپد در کرج می باشد.

خدمات:

 • جراحی ارتوپدی
 • مشکلات لگن
 • معاینه
 • دیسک کمر

آدرس: کرج، چهارراه هفت تیر، ابتدای بلوار دانش اموز، زیر پل عابر پیاده، کوچه شهید قاسمی

شماره تماس: 02632720992

دکتر امید شریفی

دکتر امید شریفی

دکتر امید شریفی متخصص ارتوپد می باشند. ایشان مدرک عمومی و تخصص خود را دریافت کردند و فارغ التحصیل شدند و پس از سپری کردن دوره 7 ساله پزشکی عمومی اقدام به اخذ تخصص در زمینه ارتوپدی کرد و دارای مدرک تخصصی جراحی، ارتروسکوپی و تعویض مفصل زانو و مچ پا نیز می باشند. ایشان برای ارائه خدمات از بهترین لوازم و تجهیزات استفاده می کنند تا بتوانند بهترین خدمات را به مراجعه کنندگان ارائه دهند. ایشان همیشه تلاش دارند تا اطلاعات علمی خود را بروز کنند تا بتوانند بهترین خدمات را ارائه دهند. همچنین ایشان جزء یکی از بهترین دکتر ارتوپد در کرج می باشد.

خدمات:

 • جراحی ارتوپدی
 • اصلاح زانو های پرانتزی
 • معاینه
 • مفصل شانه

آدرس: کرج، فردیس، خیابان 27 غربی جدید، ساختمان پزشکان فارابی

شماره تماس: 02636508813

دکتر هومن جولایی

دکتر هومن جولایی

دکتر هومن جولایی تخصص و جراح ارتوپدی می باشند. ایشان مدرک عمومی و تخصص خود را دریافت کردند و فارغ التحصیل شدند و دارای مدرک فوق تخصصی جراحی زانو، لگن و شانه می باشند و ایشان در دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه ازاد تهران مدرس می باشند و عضو انجمن جراحان زانو و اسیب های ورزشی ایران iskast می باشند. ایشان برای ارائه خدمات از بهترین لوازم و تجهیزات استفاده می کنند تا بتوانند بهترین خدمات را به مراجعه کنندگان ارائه دهند. ایشان همیشه تلاش دارند تا اطلاعات علمی خود را بروز کنند تا بتوانند بهترین خدمات را ارائه دهند. همچنین ایشان جزء یکی از بهترین دکتر ارتوپد در کرج می باشد.

خدمات :

 • جراحی ارتوپدی
 • مفصل زانو
 • معاین
 • مفصل های مچ دست

آدرس: کرج، فردیس، فلکه دوم، مجتمع تخصصی پارسیان، طبقه ۲

شماره تماس: ۰۲۶۳۶۵۶۵۳۶۰۲

دکتر حامد طیبی

دکتر حامد طیبی

دکتر حامد طیبی جراح استخوان و مفاصل ارتوپد می باشند. ایشان مدرک عمومی و تخصص خود را دریافت کردند و فارغ التحصیل شدند و توانسته اند تاکنون بسیاری از بیماری های مرتبط با این حیطه را درمان کنند. ایشان همیشه تلاش دارند تا اطلاعات علمی خود را بروز کنند تا بتوانند بهترین خدمات را ارائه دهند. همچنین ایشان جزء یکی از بهترین دکتر ارتوپد در کرج می باشد.

خدمات :

 • جراحی ارتوپدی
 • کانال نخاع
 • معاینه
 • دیسک کمر

آدرس : کرج، فردیس، بین فلکه اول و سه راه حافظیه، خیابان چهارم، مرکز سپنتا

شماره تماس : ۰۲۶۳۶۶۶۶۶۷۵

دکتر فرحناز دانشور

دکتر فرحناز دانشور

دکتر فرحناز دانشور متخصص جراحی استخوان و مفاصل ارتوپدی می باشند. ایشان مدرک عمومی و تخصص خود را دریافت کردند و فارغ التحصیل شدند و ایشان توانسته اند از ابتدای فعالیت خود تا به حال بسیاری از بیماری های مربوط به استخوان و مفاصل را به خوبی درمان کنند و مدرک فوق تخصصی ارتوپدی را دریافت کردند. ایشان برای ارائه خدمات از بهترین لوازم و تجهیزات استفاده می کنند تا بتوانند بهترین خدمات را به مراجعه کنندگان ارائه دهند. ایشان همیشه تلاش دارند تا اطلاعات علمی خود را بروز کنند تا بتوانند بهترین خدمات را ارائه دهند. همچنین ایشان جزء یکی از بهترین دکتر ارتوپد در کرج می باشد.

خدمات:

 • جراحی ارتوپدی
 • خارپاشنه
 • معاینه
 • جراحی دست

آدرس : کرج، چهار راه طالقانی به سمت شهدا، بعد از زیرگذر، برج شاه کرم

شماره تماس : ۰۹۱۰۹۳۸۸۴۴۰

دکتر سامان قهرمانی

دکتر سامان قهرمانی

دکتر سامان قهرمانی متخصص ارتوپد می باشند. ایشان مدرک عمومی و تخصص خود را دریافت کردند و فارغ التحصیل شدند و ایشان از ابتدای فعالیت خود تاکنون خدمات بسیار خوبی در این زمینه در اختیار مردم شهر کرج قرار داده اند و ایشان با تمام مراجعین خود رفتار و برخورد بسیار خوبی دارند و در شهر کرج مطبی را برای درمان مشکلات ارتوپد احداث کرده اند. ایشان برای ارائه خدمات از بهترین لوازم و تجهیزات استفاده می کنند تا بتوانند بهترین خدمات را به مراجعه کنندگان ارائه دهند. ایشان همیشه تلاش دارند تا اطلاعات علمی خود را بروز کنند تا بتوانند بهترین خدمات را ارائه دهند. همچنین ایشان جزء یکی از بهترین دکتر ارتوپد در کرج می باشد.

خدمات :

 • جراحی ارتوپدی
 • شکسته بندی
 • معاینه
 • مفصل زانو

آدرس : کرج، بین طالقانی ومیدان شهدا، جنب بانک انصار، برج زرین گل، طبقه ۴

شماره تماس: ۰۲۶۳۲۲۱۲۰۰۳

دکتر افشین ماهیار

دکتر افشین ماهیار

دکتر افشین ماهیار جراح استخوان و مفاصل می باشند. ایشان مدرک عمومی و تخصص خود را دریافت کردند و فارغ التحصیل شدند و ایشان ابتدا مدرک پزشکی عمومی خود را دریافت کرده اند و در ادامه، با همت و پشتکار خود مدرک فوق تخصصی ارتوپد را اخذ کرده اند و جهت رفع مشکلات استخوان و مفاصل بیماران احداث کرده اند. ایشان برای ارائه خدمات از بهترین لوازم و تجهیزات استفاده می کنند تا بتوانند بهترین خدمات را به مراجعه کنندگان ارائه دهند. ایشان همیشه تلاش دارند تا اطلاعات علمی خود را بروز کنند تا بتوانند بهترین خدمات را ارائه دهند. همچنین ایشان جزء یکی از بهترین دکتر ارتوپد در کرج می باشد.

خدمات :

 • جراحی ارتوپدی
 • دیسک کمر
 • معاینه
 • درمان پارگی های رباط

آدرس : استان البرز، کرج، طالقانی شمالی، روبه روی پارکینگ انجمن، ساختمان دیبا، طبقه ۳

شماره تماس : ۰۲۶۳۲۲۸۸۱۰۴۱

بیماری های قابل درمان توسط ارتوپد

متخصصان ارتوپد طیف گسترده ای از بیماری های اسکلتی – عضلانی را درمان می کنند. بیماری هایی که ممکن است از بدو تولد به صورت ناهنجاری وجود داشته باشد، یا ممکن است در نتیجه آسیب یا سائیدگی و فرسودگی ناشی از افزایش سن رخ دهند. برخی از شایع ترین مواردی که بهترین دکتر ارتوپد در کرج می تواند خدمات تشخیصی، مراقبتی و درمانی خود را ارائه کند، عبارتند از:

 • آرتروز
 • کمر درد
 • گردن درد
 • پوکی استخوان
 • عفونت اندام ها
 • سندرم تونل کارپال
 • تومورهای استخوان
 • شکستگی های استخوان
 • درد مفاصل ناشی از آرتریت
 • درد شانه و مشکلاتی مانند بورسیت
 • آسیب های بافت نرم شامل عضله، تاندون و رباط
 • بیماری ها و ناهنجاری های مادرزادی مانند پای پرانتزی و اسکولیوز و …
 • مشکلات ناشی از فعالیت شدید بدنی و آسیب های ورزشی، از جمله تاندونیت، پارگی منیسک، و پارگی رباط صلیبی قدامی (ACL)
بیماری های قابل درمان توسط ارتوپد

انواع جراحی های ارتوپدی

بهترین دکتر ارتوپد در کرج، از هر دو روش جراحی و غیر جراحی برای درمان انواع مسائل اسکلتی – عضلانی مانند آسیب های ورزشی، درد مفاصل و مشکلات کمر و … استفاده می کند. برای مثال جهت درمان اختلالات حرکتی مزمن، مانند کمردرد یا آرتریت، ممکن است یک یا چند درمان زیر را توصیه کند:

 • تزریقات
 • طب سوزنی
 • وسایل کمک حرکتی
 • توانبخشی و فیزیوتراپی
 • انواع داروهای ضد التهابی
 • برنامه های ورزشی قابل انجام در منزل
 • جراحی؛ اگر چه این آخرین راه حل است.

بنابراین، علی رغم این که نام ارتوپد معمولا با کلمه ی “جراحی” همراه است؛ اما، همه ی راه حل های پزشکی ارائه شده توسط او، جراحی درمانی نیست. موارد زیر برخی از روش های جراحی است که ممکن است بهترین دکتر ارتوپد در کرج، به عنوان بخشی از روند درمان بیمار، انجام دهد:

 • جراحی آرتروسکوپی: یک روش جراحی غیر تهاجمی است که از دستگاهی به نام آرتروسکوپ برای تشخیص مشکلات مفصلی استفاده می کند. آرتروسکوپ یک دوربین بلند و نازک است که جراح ارتوپد آن را در مفصل فرد (معمولاً در زانو یا شانه) قرار می دهد. دوربین به یک مانیتور ویدئویی متصل است که به جراح اجازه می دهد، داخل مفصل را ببیند. با ایجاد برش های کوچک اضافی، جراح می تواند از تعدادی ابزار کوچک و نازک برای رفع طیف گسترده ای از مشکلات و بیماری ها استفاده کند. جراحی آرتروسکوپی زانو، یکی از رایج ترین انواع جراحی های ارتوپدی است. بهترین دکتر ارتوپد در کرج ممکن است جراحی آرتروسکوپی را برای ترمیم آسیب های مشترک مفصلی مانند پارگی منیسک، پارگی ACL و پارگی روتاتور کاف انجام دهد.
 • جراحی پیوند استخوان: در جراحی پیوند استخوان، بهترین دکتر ارتوپد در کرج از استخوان سایر نقاط بدن فرد یا استخوان فرد دیگری برای ترمیم و تقویت استخوان های بیمار یا استخوان های آسیب دیده استفاده می کند.
 • جراحی ترمیم شکستگی: گاهی اوقات، برای ترمیم شکستگی شدید استخوان، نیاز به انجام عمل جراحی است. بهترین دکتر ارتوپد در کرج برای تثبیت استخوان می تواند از انواع مختلف ایمپلنت از جمله میله ها، روکش ها، پیچ ها و سیم ها و … استفاده کند.
 • جراحی فیوژن ستون فقرات: فیوژن ستون فقرات یک روش جراحی است که مهره های مجاور ستون فقرات را به هم متصل می کنند. این روش به مهره ها اجازه می دهد تا به یک توده استخوانی منفرد تبدیل شوند. بهترین دکتر ارتوپد در کرج ممکن است برای تعدادی از مشکلات کمر و گردن، از جمله آسیب به مهره‌ ها یا دیسک های بین مهره‌ای و اسکولیوز، جراحی فیوژن ستون فقرات را انجام دهد.
 • تعویض کامل مفصل (TJR) یا آرتروپلاستی: آرتروپلاستی یک روش جراحی است که مفصل آسیب دیده را با یک پروتز جایگزین می کنند؛ معمولاً این پروتز ترکیبی از فلز و پلاستیک است. جراحی TJR یکی از رایج ترین جراحی های انتخابی در ایالات متحده می باشد.

کلام آخر

یکی از مهم ترین و در عین حال پیچیده ترین سیستم های بدن، سیستم اسکلتی – عضلانی است؛ سیستمی متشکل از استخوان ها، مفاصل، رباط ها، تاندون ها، عضلات و اعصاب؛ همه ما ممکن است در طول زندگی خود با انواع آسیب ها در سیستم حرکتی مواجه شویم؛ برای مثال، در تصادفات یا آسیب های حین انجام کارهای بدنی یا فعالیت های ورزشی و یا صدماتی که در اثر کهولت سن به استخوان ها و … وارد می شود. از آن جایی که، هر نوع بیماری یا صدمه به سیستم حرکتی بدن، پویایی و توانایی انجام کار را برای فرد دشوار و در مواردی ناممکن می کند، ضروری است در اولین فرصت و با بروز اولین نشانه ها جهت درمان به بهترین دکتر ارتوپد در کرج مراجعه شود. سایت جراحتو سعی بر آن داشته تا شما را با بهترین دکتر ارتوپد در کرج آشنا کند؛ از شما سپاسگزاریم که تا پایان این مقاله ما را همراهی کردید. در صورت داشتن سؤال و تمایل به دریافت مشاوره می توانید با شماره تلفن های مذکور تماس حاصل فرمایید.

4.6/5 - (20 امتیاز)

زهرا نیک پور

من زهرا نیک پور هستم؛ دانشجوی رشته‌ی کامپیوتر در دانشگاه ولیعصر تهران که علاقه زیادی به تولید محتوای حوزه سلامت و پزشکی دارم. امیدوارم با ارائه اطلاعات مفید و ارزشمند توانسته باشم به شما در زمینه انواع جراحی زیبایی کمک کنم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا