پزشکان

10 تا از بهترین دکتر ارتوپد در ایران❤️【سال1403】⭐️

ما در این مقاله قصد داریم شما عزیزان را با بهترین دکتر ارتوپد در ایران آشنا کنیم و اطلاعات ارزشمندی را در رابطه با ارتوپد در اختیارتان قرار دهیم. همانطور که می دانید متخصص ارتوپد در حوزه پیشگیری، تشخیص و بررسی و همچنین درمان انواع بیماری های مرتبط با ساختار عضلانی اسکلتی بدن از قبیل: مفاصل، عضلات و اعصاب، استخوان ها، رباط ها و نیز تاندون ها تخصص و مهارت بسیار زیادی دارد و در صورت بروز هرگونه مشکل در این بخش های بدن، بهتر است که نزد بهترین دکتر ارتوپد در ایران بروید و از وقوع عواقب بعدی جلوگیری به عمل آورید.

بهترین دکتر ارتوپد آسیب های ناشی از ورزش ،پیری و فعالیت بدنی را تشخیص داده و درمان می کند و محل درد را تشخیص داده و می توانند درد را کاهش و یا از بین ببرند. درد ، سفتی و تورم مفاصل می تواند دامنه حرکت فرد را کاهش دهد.

ارتوپد چیست؟

وقتی بسیاری از افراد نام ارتوپدی را می شنوند این سوال پیش می آید که ارتوپدی چیست؟ ارتوپدی شاخه ای از علم پزشکی است که بر روی عضلات و استخوان های بدن تمرکز دارد. این قسمت از بدن سیستم اسکلتی عضلانی نامیده می شود و شامل مفاصل، رباط ها و تاندون ها می شود. متخصص ارتوپدی به طور کلی از تصاویر پزشکی مانند MRI در تعامل با بیماران خود استفاده می کند تا بتواند علت دقیق بیماری های اسکلتی عضلانی را تشخیص داده و برنامه درمانی مناسب برای درمان آنها را تدوین کند. اگر در شهر تهران هستید در مقاله های قبلی لیست بهترین دکتر ارتوپد در تهران را شرح داده ایم تا بتوانید بهترین دکتر را انتخاب کنید.

پس از اینکه بدانیم ارتوپدی چیست، باید پزشک متخصص در این زمینه را بهتر بشناسیم. به ارتوپد، ارتوپد گفته می شود. اکثر افراد در طول زندگی خود از درد مفاصل رنج می برند و در صورت عدم درمان خانگی باید با پزشک ارتوپد مشورت کنند.

اگر تا اینجا در مقاله متوجه شده اید که پزشک ارتوپد چیست، باید به خوبی بدانید که پزشک ارتوپد در زمینه تشخیص، درمان و مداخله مشکلات اسکلتی عضلانی متخصص است. این پزشک پس از اخذ دکتری عمومی و پذیرش در رشته تخصصی ارتوپدی، ممکن است در زمینه درمان دردهای دست، پا، آرنج، شانه، زانو، باسن، کمر، مچ دست و پا آموزش ببیند.

وظایف بهترین دکتر ارتوپد در ایران

بهترین دکتر ارتوپد در ایران پزشکی می باشد که در زمینه انواع مشکلات مربوط به پاها و مچ پاها، دست ها و مچ دست ها، زانو، استخوان ها و مفاصل تبحر و مهارت بالایی دارد و با بهره گیری از روش های جراحی و غیر جراحی به درمان آن ها می پردازد و از این رو به منظور آشکارسازی وظایف متخصص ارتوپد، برخی از وظایف ایشان را برای شما بیان می کنیم تا دیدی بازتر راجع به این رشته داشته باشید. از جمله وظایف بهترین دکتر ارتوپد در ایران عبارتند از:

 1. تشخیص و درمان عفونت های موجود در اندام ها
 2. شناسایی و تشخیص آسیب های وارده
 3. درمان بیماری های مادرزادی اندام های بدن
 4. درمان انواع آسیب های استخوانی و مفاصل از قبیل: پاره شدن رباط ها و تاندون ها، شکستگی ها و در رفتگی ها، کشیدگی و رگ به رگ شدن و …
 5. درمان آسیب هایی که در اثر ورزش بر شخص رخ می دهد.
 6. درمان آرتروز و ساییدگی مفاصل
 7. تومورهای استخوان و بافت های نرم اندام ها

انواع بیماری های تحت درمان بهترین دکتر ارتوپد

از جمله بیماری‌ها و مشکلات عضلانی اسکلتی که بهترین دکتر ارتوپد در ایران بررسی و درمان می کند به شرح زیر می باشد:

 • کشیدگی عضلات و رگ به رگ شدن مفاصل
 • تعویض نمودن مفاصل لگن و زانو ها
 • شکستگی های موجود در بخش های دنده ها، استخوان بازو، استخوان ترقوه، مفصل آرنج و استخوان های ساعد، استخوان ران
 • تشخیص علت و درمان کمردردهای پی در پی و مداوم
 • درمان بیماری های آرنج
 • درمان نرمی استخوان یا استئومالاسی
 • درمان کف پای صاف
 • پا چنبری مادرزادی
 • در مواقع راه رفتن به داخل گذاشتن پنجه پاها
 • سینویت گذرای مفصل ران

تفاوت دکتر ارتوپد و فیزیوتراپیست

دکتر ارتوپد یا پزشک ارتوپد یک پزشک متخصص است که در تشخیص، درمان و جراحی بیماری‌ها و صدمات اسکلتی و عضلانی متخصص است. این افراد ممکن است در بیمارستان‌ها یا مطب‌های پزشکی کار کنند و معمولاً دوره‌های تخصصی و جامعی را در زمینه‌های مربوط به ارتوپدی گذرانده‌اند.

از سوی دیگر، فیزیوتراپیست یک حرفه‌ای در زمینه توانبخشی و توسعه فعالیت‌های روزمره برای افراد مبتلا به مشکلات فیزیکی و حرکتی است. این حرفه‌ایان ممکن است در مراکز توانبخشی، بیمارستان‌ها و مطب‌ها کار کنند و با استفاده از تمرینات و روش‌های فیزیک درمانی، بیماران را در بهبودی و بازگرداندن عملکرد حرکتی به حالت اولیه شان کمک می‌کنند.

حال چرا دکتر ارتوپد مهم است و چرا ممکن است بخواهید از خدمات او استفاده کنید؟ دکتر ارتوپد، به عنوان یک متخصص ارتوپدی، می‌تواند در تشخیص و درمان مشکلات مربوط به استخوان‌ها، مفصل‌ها، عضلات و رباط‌ها به شما کمک کند. زمانی که با درد و مشکلات حرکتی مواجه هستید، ممکن است نیاز به مشاوره و درمان حرفه‌ای داشته باشید و در این مواقع، مراجعه به دکتر ارتوپد می‌تواند برای شما مفید باشد.

از سوی دیگر، اگر توانایی حرکتی شما محدود شده و یا درد و مشکلات حرکتی باعث کاهش کیفیت زندگی شما شده است، ممکن است بهترین گزینه این باشد که به یک فیزیوتراپیست مراجعه کنید. فیزیوتراپیست متخصص با ارزیابی شرایط شما و مشاوره می‌تواند برنامه‌های توانبخشی مناسبی را برای شما طراحی کرده و شما را در فرآیند بهبودی همراهی کند.

ویژگی بهترین دکتر ارتوپد:

✔️دانش و تخصصمهم ترین معیار در انتخاب بهترین دکتر ارتوپد ، بررسی تخصص پزشک متخصص می باشد
❤️اطلاعات به روزبهترین دکتر ارتوپد باید دارای دانش و اطلاعات علمی به روز باشد.
⭐شنونده خوببهترین دکتر ارتوپد کسی است که بیمار با او احساس راحتی کند و پزشک نیز با حوصله به تمام مشکلات فرد گوش دهد و روند درمان فرد را با معاینه فیزیکی آغاز کند.
⚡تجهیزات پیشرفتهاستفاده از تجهیزات پیشرفته ، اهمیت بسزایی دارد. چرا که استفاده از درمان های نوین و تجهیزات پیشرفته تر ، روند درمان، را سرعت بخشیده و به شما در درمان هرچه بهتر کمک می کند.

10 تا از بهترین دکتر ارتوپد در ایران را بشناسید!

دکتر محمدرضا صادقی

دکتر محمدرضا صادقی

دکتر محمدرضا صادقی از جراحان شناخته شده و برتر ارتوپدی درایران می باشند و اولین پزشکی در ایران هست که سلول عصاره ی جفت را به مفصل تزریق میکند. از این رو در کنکور سراسری در ایران شرکت کرده و در رشته ی پزشکی عمومی دانشگاه تهران قبول شده و دوره ی پزشکی عمومی خود را با معدل بالا سپردی کرده اند با رتبه ی بالا در رشته ی جراحی ارتوپدی در دانشگاه تهران ( که بالاترین دانشگاه ارتوپدی در ایران است ) قبول شده و دوره ی تحصیل خود را با معدل بالا در ایران دانشگاه گذرانده اند.

پس از آن به آلمان و روسیه رفته و دوره ی فلوشیپ زانو و کتف را در این کشور ها گذرانده اند. ایشان همچنین به زبان های آلمانی و اسپانیایی و انگلیسی تسلط کامل دارند. دکتر محمدرضا صادقی به عنوان جراح مشهور ارتوپدی در ایران شناخته می شود که بیش از ۳هزار جراحی و ویزیت رایگان در مناطق محروم استان های خراسان و آذربایجان را در کارنامه ی خود دارد و از این رو جزو پزشکان خوشنام در ایران شناخته می شوند.

خدمات:

 • درمان بیماری های زانو
 • درمان بیماری های دست
 • درمان بیماری های کتف و شانه
 • درمان بیماری های لگن
 • درمان بیماری های پا و مچ پا
 • درمان بیماری های ستون فقرات
 • درمان بیماری های سیستماتیک

آدرس: تهران، خیابان ولیعصر، بالاتر از پارک ساعی، کوچه ۳۲ ام، ساختمان پزشکان یاس، طبقه 3، واحد 304

شماره تماس:

۰۲۱-۲۸۴۲۱۴۴۶

۰۲۱-۷۱۰۵۷۵۰۲

وب سایت: iranorthopedic.com

دکتر احمد رمضان پور

دکتر احمد رمضان پور

دکتر احمد رمضان پور، بهترین دکتر ارتوپد در ایران هستند و به عنوان یکی از بهترین متخصصان در این زمینه شناخته شوند. ایشان دارای بورد تخصصی ارتوپدی از دانشگاه تهران و مدرک رسمی فوق تخصصی جراحی زانو از همین دانشگاه می‌باشند هم‌چنین دارای مدرک دوره فلوشیپ جراحی زانو از دانشگاه اتریش هستند.تجربه 14 ساله فعالیت در حوزه جراحی ارتوپدی و جراحی تعویض مفصل زانو، نشان‌دهنده تخصص و تجربه بالای ایشان در این زمینه می‌باشد.

خدمات:

 • درمان آرتروز زانو
 • درمان پای پرانتزی
 • درمان آسیب‌های مینیسک زانو
 • تعویض مفصل زانو
 • درمان شکستی در رفتگی‌ها

آدرس: کرج، چهار راه هفت تیر، ابتدای بلوار دانش آموز، کوچه شهید قاسمی،

شماره تماس: 32720992-026

دکتر حمیدرضا دهقانی

دکتر حمیدرضا دهقانی

دکتر حمیدرضا دهقانی متخصص ارتوپدی در تهران، دکتر حمیدرضا دهقانی دارای فلوشیپ جراحی دست و شانه از دانشگاه علوم پزشکی ایران بوده و خدمات ویژه ای در این زمینه به بیماران ارائه می دهد. دکتر حمیدرضا دهقانی دکترای ارتوپدی خود را از دانشگاه علوم پزشکی ایران دریافت کرد. سپس در همان دانشگاه ادامه تحصیل دادند و موفق به اخذ مدرک فلوشیپ جراحی دست و شانه شدند و بورد تخصصی نیز دارند.

دکتر حمیدرضا دهقانی فارغ التحصیل جراحی دست و شانه در این زمینه تخصص دارد. دکتر حمیدرضا دهقانی در تهران طبابت می کند و خدمات ویژه ای را در زمینه ارتوپدی به بیماران ارائه می دهد. خدمات آن شامل درمان انواع بیماری های دست، درد مفاصل و آرتریت، شکستگی، تعویض شانه، آرتروسکوپی، تاندونیت، ترمیم اعصاب، پیوند عصب و درمان بیماری های مادرزادی اندام فوقانی می باشد.

آدرس : تهران ،بالاتر از میدان ونک ، ابتدای خیابان شریفی ، ساختمان خشایار ، طبقه 4

شماره تماس : 09199218935

دکتر جلیل عماد

دکتر جلیل عماد

دکتر جلیل عماد، متخصص جراحی استخوان و مفاصل (ارتوپد) در شهر اصفهان هستند. ایشان فارغ‌التحصیل پزشک عمومی از دانشگاه علوم پزشکی شیراز و متخصص جراحی استخوان و مفاصل (ارتوپدی) از همین دانشگاه با رتبه برتر می‌باشند و داشتن بورد تخصصی و عضویت رسمی در انجمن جراحان ارتوپدی ایران، نشان‌دهنده تخصص و تجربه بالای ایشان در این زمینه می‌باشد.

 • تعویض مفصل زانو
 • تعویض مفصل هیپ
 • درمان اختلالات مادرزادی (دررفتگی لگن و کف پای صاف)
 • درمان دیسک کمر
 • جراحی درمان انواع شکستگی‌های اندام

آدرس: اصفهان، خیابان باغ گلدسته، مجتمع گلدیس، ورودی 3، طبقه 1، واحد 315

شماره تماس: 32204222-031

دکتر بهزاد اسکندری ثانی

دکتر بهزاد اسکندری ثانی

دکتر بهزاد اسکندری ثانی، متخصص ارتوپدی با تخصص در حوزه جراحی زانو و شانه در شهر شیراز هستند. ایشان فارغ‌التحصیل مقاطع پزشکی عمومی و تخصص ارتوپدی از دانشگاه علوم پزشکی شیراز می‌باشند و دارای بورد تخصصی جراحی ارتوپدی با رتبه ممتاز از همین دانشگاه بوده و با داشتن فلوشیپ جراحی زانو و شانه، خدمات گسترده‌ای را به بیماران خود ارائه می‌دهند.

خدمات:

 • جراحی تروما و شکستگی‌های اندام
 • جراحی و تعویض مفصل زانو و لگن
 • درمان درد سیاتیک
 • درمان اختلالات ارتوپدی اطفال
 • درمان آسیب‌های تاندون‌ها و اعصاب محیطی

آدرس: شیراز، خیابان معدل، تقاطع فلسطین، ساختمان نهال

شماره تماس: 32360278-071

دکتر محمدحسین ابراهیم زاده

دکتر محمدحسین ابراهیم زاده

دکتر محمد حسین ابراهیم زاده، بهترین دکتر ارتوپد در ایران هستند و متخصص ارتوپدی و فوق تخصص در جراحی شانه و زانو با تحصیلات دانشگاهی در ایران و آمریکا می‌باشند. ایشان مدرک فوق تخصص فلوشیپ جراحی شانه و زانو را از دانشگاه هاروارد آمریکا در سال 1386 اخذ نموده و هم‌چنین دوره فلوشیپ جراحی آرتروسکوپی زانو را در فرانسه نیز گذرانده‌اند.

خدمات:

 • درمان دررفتگی شانه
 • جراحی تعویض مفاصل شانه
 • جراحی مفصل زانو
 • درمان آرتروز زانو
 • درمان آسیب‌های ورزشی

آدرس: مشهد، خیابان کوهسنگی 7، ساختمان فراز، طبقه 7

شماره تماس: 38409452-051

دکتر پویان علوی نژاد

دکتر پویان علوی نژاد

دکتر پویان علوی نژاد، متخصص ارتوپدی در شهر اهواز هستند. ایشان بعد از اتمام دوره تخصصی در سال 1389 طبابت خود را در استان‌های کرمانشاه و خوزستان آغاز کرده‌اند و در این مدت دوره‌های تکمیلی فلوشیپ، ارتروسکوپی را در آلمان و هند و دوره‌های سالیانه PRP و Regenerative Medicine را در آمریکا گذرانده‌اند. ایشان از سال 1391 عضو انجمن جراحان ارتوپدی ایران و از سال 1391 عضو انجمن پزشکی ورزشی ایران بودند.

خدمات:

 • تعویض مفصل لگن و شانه
 • آرتروپلاستی زانو
 • آرتروسکوپی مینسک
 • آرتروپلاستی آرنج
 • آرتوکین تراپی

آدرس: اهواز، کیانپارس، خیابان 12 غربی، برج سپید، طبقه 1، واحد 106

شماره تماس: 33916233-061

دکتر غلامرضا نادری

دکتر غلامرضا نادری

دکتر غلامرضا نادری، اولین جراحی آرتروسکوپی در استان سمنان را انجام داده‌اند و از جمله مراکز فعالیت ایشان می‌توان به فدراسیون پزشکی ورزشی و بیمارستان مرکزی شرکت نفت اشاره کرد. دکتر نادری فلوشیپ آرتروسکوپی را در آمستردام هلند تحت نظر پروفسور Van Dijk گذرانده‌اند و هم‌چنین فلوشیپ جراحی مچ پا را از کشور سوئیس اخذ کرده‌اند.

خدمات:

 • جراحی مفصل زانو
 • آرتروسکوپی کف پا
 • زخم پای دیابتی
 • درمان خار پاشنه
 • درمان آسیب‌های ورزشی

آدرس: تهران، خیابان شریعتی، پایین تر از مترو قلهک، ساختمان خانه درسا، طبقه 5، واحد 17

شماره تماس: 40222991-021

دکتر رضا رضایی دوگاهه

دکتر رضا رضایی دوگاهه

دکتر رضا رضایی دوگاهه، متخصص ارتوپدی می‌باشند. ایشان در سال 1388 به عنوان شرکت‌کننده در المپیاد پزشکی ایران در دانشگاه اصفهان، مدال طلای حیطه استدلال را به دست آورده‌اند. دکتر رضایی دوگاهه، پس از تحصیل در رشته فوق تخصص جراحی زانو در دانشگاه علوم پزشکی تهران و بیمارستان امام خمینی، دوره فلوشیپ زانو را تحت نظر استادان برجسته به اتمام رسانده و در سال 1400 فوق‌تخصص جراحی زانو را از معتبرترین دانشگاه علوم پزشکی کشور کسب کرده‌اند.

خدمات:

 • تعویض مفصل لگن
 • تعویض مفصل زانو
 • درمان شکستگی لگن
 • درمان آسیب‌های ورزشی و تاندون
 • درمان دیسک کمر و گردن

آدرس: رشت، گلسار، ابتدای بلوار نماز، ساختمان پزشکان آتیه، طبقه 9، واحد 904

شماره تماس: 32930601-013

دکتر سجاد اقبالیان

دکتر سجاد اقبالیان

دکتر سجاد اقبالیان، متخصص جراحی استخوان و مفاصل (ارتوپد) در ارومیه هستند. ایشان با دانش بروز و تجربه بی‌نظیر در ارتوپدی به مراقبت از سلامت بیماران خود می‌پردازند و به عنوان فارغ‌التحصیل دانشگاه علوم پزشکی ارومیه از دانش و مهارت بالایی برخوردارند و با رویکردی دلسوزانه مراقبت‌های پزشکی خود را انجام می‌دهند و با برخوردی مهربان، به نیازها و مشکلات بیماران گوش می‌دهند.

خدمات:

 • جراحی تعویض مفصل زانو و لگن
 • درمان آسیب‌های ورزشی
 • جراحی و اصلاح ناهنجاری‌های زانو
 • جراحی و درمان انواع شکستگی
 • جراحی آرتروسکوپیک زانو

آدرس: ارومیه، خیابان حسنی، جنب مرکز خرید ژابیز، ساختمان پزشکان پاستور، طبقه 7، واحد 26

شماره تماس: 33431660-044

دکتر محمود برزگر

دکتر محمود برزگر

دکتر محمود برزگر، متخصص ارتوپدی در تبریز، یکی از متخصصان برجسته و با تجربه در این حوزه می‌باشند. ایشان با داشتن بورد تخصصی ارتوپدی و عضویت در هیئت علمی دانشگاه، از دانش و تخصص برخوردار هستند. دکتر برزگر عضو جامعه بین‌المللی جراحان تعویض مفصل زانو و لگن، و نیز انجمن جهانی آسیب‌های ورزشی می‌باشد. هم‌چنین، عضو انجمن هیپ و لگن ایران و عضو جامعه آرتروسکوپی و آرتروپلاستی زانوی سوئیس (SKARA) هستند.

خدمات:

 • درمان آرتروز پیشرفته
 • تعویض مفصل زانو و لگن
 • اصلاح انحراف زانو پرانتزی
 • درمان غیر جراحی دیسک کمر
 • درمان آرتروسکوپی آسیب های مینسک

آدرس: تبریز، کمربندی میانی، پل پیشقدم، مجتمع پزشکی و فوق تخصصی سلامت، طبقه 7، واحد M7

شماره تماس: 332592681-041

بهترین دکتر ارتوپد در ایران چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

با در نظر داشتن به این موضوع که متخصصین ارتوپد در بخش های عضلانی و حرکتی نقش بسیار مهمی ایفا می کنند و در صورت بروز هرگونه خطا، عواقب جبران ناپذیری را به وجود می آورند، از این رو بهتر است که زمان روبرو شدن با چنین مشکلاتی، بهترین دکتر ارتوپد در ایران را بشناسید و برای درمان نزد ایشان بروید. برخی از ویژگی های بهترین دکتر ارتوپد در ایران شامل موارد زیر می باشد:

 • دارا بودن مدارک تخصصی معتبر
 • سابقه و تجربه بسیاری داشته باشد.
 • برخورداری از مهارت بالا و ارائه روش های جدید و مدرن برای درمان انواع بیماری ها
 • دارا بودن شماره نظام پزشکی و تاییدیه از وزارت بهداشت
 • بی اعتنایی به جنبه های مالی
 • توجه به موقع در بهبودی و درمان بیماری ها
بهترین دکتر ارتوپد در ایران چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

رایج ترین اعمال جراحی ارتوپدی

در صورتی که درمان های غیر جراحی و دارویی کارساز و مفید واقع نشوند، بهترین دکتر ارتوپد در ایران روش جراحی را در پیش می گیرد و از جمله رایج ترین روش های جراحی ارتوپدی که توسط بهترین دکتر ارتوپد در ایران انجام می پذیرد، عبارتند از:

 1. ترمیم عصب هایی که به دلایل متعددی مورد آسیب واقع شده اند.
 2. عمل جراحی تعویض مفاصل و جایگذاری مفاصل مصنوعی
 3. جابه جا کردن و یا ترمیم تاندون ها
 4. بهترین دکتر ارتوپد در ایران در صورتی که با شکستگی ها مواجهه شوند، آن ها را به وسیله اعمال جراحی درمان و جا می اندازند و در صورت لزوم نیز از پلاتین استفاده می نمایند.
 5. عمل پیوند استخوان
 6. عمل جراحی استئوتومی استخوان ها و اصلاح نمودن شکل استخوان ها

کلام آخر

از شما عزیزان سپاس گزاریم که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید، سایت جراحتو سعی بر این داشته تا شما را با بهترین دکتر ارتوپد در ایران آشنا کند و اطلاعات مفیدی را در اختیارتان قرار دهد. امیدواریم مطالب گفته شده برای شما مفید واقع شده باشد. هم چنین در صورت داشتن سوال و یا مشاوره با شماره های ذکر شده تماس حاصل فرمایید.

5/5 - (15 امتیاز)

زهرا نیک پور

من زهرا نیک پور هستم؛ دانشجوی رشته‌ی کامپیوتر در دانشگاه ولیعصر تهران که علاقه زیادی به تولید محتوای حوزه سلامت و پزشکی دارم. امیدوارم با ارائه اطلاعات مفید و ارزشمند توانسته باشم به شما در زمینه انواع جراحی زیبایی کمک کنم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا