آرایشی و بهداشتی

بهترین انواع تقویت کننده ناخن در سال 2024❤️【لاک+روغن】

بسیاری از افراد برای زیبایی و استحکام ناخن های خود از تقویت کننده ناخن استفاده می کنند؛ از این رو می خواهیم 10 تا از بهترین انواع تقویت کننده ناخن را به شما معرفی کنیم تا بتوانید به راحتی محصول مورد نظر خود را بیابید؛ تقویت کننده ناخن موجب سفت و مستحکم شدن ناخن ها می شود و همچنین از شکسته شدن ناخن ها جلوگیری می کند؛ اگر شما نیز قصد تقویت ناخن های خود را دارید و به دنبال یافتن محصول باکیفیت هستید، می توانید در ادامه مقاله با ما همراه باشید و در این زمینه اطلاعات کافی کسب کنید.

تقویت کننده ناخن چیست؟

هر فردی برای داشتن ناخن های بسیار زیبا و مستحکم نیاز به مراقبت کردن از آن ها را دارد؛ در این صورت بهتر است از بهترین انواع تقویت کننده ناخن استفاده کرد تا از شکستگی ناخن ها جلوگیری شود و همچنین باعث رشد بیشتر ناخن ها می شود؛ با کمک تقویت کننده ناخن می توان ناخن های بسیار زیبایی داشت و از خشکی بیش از اندازه ناخن ها و اطراف آن ها جلوگیری کرد.

بهترین انواع تقویت کننده ناخن موجب می شود که سطح کراتین موجود بر روی ناخن آسیب دیده از خشک شدن بیش از اندازه رهایی یابد و ناخن رشد بهتر و بیشتری کند؛ به طور قطع تا به امروز نام بسیاری از محصولات شرکتی تولید کننده تقویت کننده ناخن را شنیده باشید؛ هر یک از این محصولات از ویژگی هایی برخورداراند و به دلیل داشتن فرمولاسیون و مواد مختلف، تاثیر متفاوتی بر روی ناخن می گذارند.

تقویت کننده ناخن چیست؟

به طور معمول تقویت کننده های ناخن از قیمت تقریبا بالایی برخوردار اند اما می توانند سلامت و استحکام ناخن های شما را تضمین کنند؛ با استفاده از این محصول دیگر نگران پوسته پوسته شدن ناخن های خود نخواهید بود و می توانید به راحتی ناخن هایی بلند و با دوام داشته باشید.

توصیه های مهم برای داشتن ناخن هایی سالم

در صورتی که می خواهید ناخن هایی سالم و بی نقص داشته باشید باید به برخی نکات و توصیه های مهم توجه نمایید؛ با توجه به این نکات دیگر نگران شکنندگی ناخن های خود نخواهید بود؛ این نکات به شرح زیر اند :

1 . شما باید همیشه ناخن های خود را خشک و تمیز نگه دارید، زیرا این روش موجب جلوگیری کردن از رشد باکتری‌ها در ناحیه زیر ناخن می‌گردد؛ در صورت ارتباط و تماس طولانی مدت و به صورت مداوم با آب، ناخن ها می شکنند و ترک برمی دارند؛ در حقیقت استفاده کردن از مواد شوینده همموجب تضعیف و بد شدن حالت و شکل ناخن‌ها می‌شود؛ از این رو بهترین کار این است که همیشه زمان تماس داشتن با آب و مواد شوینده از دستکش استفاده نمایید.

2 . شما باید سعی کنید که بهداشت ناخن هایتان را به خوبی و به درستی رعایت نمایید؛ در این صورت باید از ناخن گیر مناسب یا قیچی تیز‌ مخصوص مانیکور استفاده کنید؛ بهتر است که ناخن‌هایتان را مقداری بلند‌تر از ریشه کوتاه کنید و آن ها را به حالت گرد در بیاورید.

3 . سعی کنید اکثر اوقات از مرطوب‌ کننده دست و ناخن استفاده نمایید؛ زمانی که از لوسیون دست و یا بهترین مارک کرم مرطوب‌ کننده مصرف می کنید، باید کرم را به دور ناخن‌ها و کوتیکول‌هایش نیز بمالید.

4 . بهتر است اکثر اوقات از بهترین لاک های تقویت کننده ناخن استفاده نمایید تا لایه ای اضافه بر روی ناخن تان ایجاد شود و موجب استحکام و تقویت ناخن ها گردد.

توصیه های مهم برای داشتن ناخن هایی سالم

5 . سعی کنید اکثر اوقات از بیوتین استفاده نمایید زیرا این ماده موجب رشد ناخن ها می شود و کمک بزرگی به نیز به رشد موها می کند.

6 . اصلا ناخن های خود را نجوید و همچنین کوتیکول های ناخن را کوتاه نکنید زیرا این کار موجب آسیب بسیار زیاد به بستر ناخن ها می شود؛ در حقیقت اگر بریدگی یا خراش بر روی ناخن ایجاد شود، ناخن عفونت می کند یا قارچ می زند؛ در ضمن باید مراقب باشید که هیچ آسیبی به گوشت زیر ناخن نرسد.

7 . بهترین کار این است که برای حفظ سلامت ناخن ها و مراقبت از آن ها از محصولات مراقبت از ناخن ها از جمله کرم ناخن، انواع تقویت‌ کننده ناخن مثل تقویت ناخن خانگی، تقویت‌ کننده صدف ناخن، تقویت‌ کننده پوست دور ناخن، تقویت‌ کننده اطراف ناخن، تقویت‌ کننده طبیعی ناخن و روغن کوتیکول ناخن استفاده نمایید.

8 . سعی کنید که کمتر از استون و لاک پاک کن استفاده نمایید؛ زمان استفاده کردن از پاک‌ کننده‌ های ناخن، باید محصولی که بدون استون است را انتخاب کنید.

9 . هر مشکلی که برای ناخن هایتان به وجود می آید را جدی بگیرید؛ در صورتی که ناخن های شما حالت بدی دارند یا دچار عفونت شده اند یا درد می کنند، باید به مطب پزشک متخصص مراجعه نمایید.

راهکار های خانگی برای تقویت ناخن ها

برای تقویت ناخن ها می توان در منزل از برخی مواد استفاده کرد؛ در ادامه برخی از مواد موثر را برای شما شرح خواهیم داد :

روغن نارگیل : در این روغن چربی های اشباع شده وجود دارد که موجب تغذیه ناخن های شعیف و شکننده می شود؛ در صورت استفاده کردن از این ماده، ناخن ها سالم می مانند و از به وجود آمدن عفونت و تکثیر باکتری جلوگیری می شود؛ برای استفاده از آن باید کمی از روغن را گرم کنید و به ناخن هایتان بمالید؛ در ادامه پس از گذشت 5 دقیقه آن را ماساژ دهید؛ بهتر است این روش را هر روز 2 الی 3 بار تکرار نمایید؛ این روغن جزء بهترین انواع تقویت کننده ناخن در منزل است.

سرکه سیب : این محصول مواد بسیار مغذی و مفید دارد که شامل ویتامین‌ها، پتاسیم، منیزیم، کلسیم و آهن، اسید مالیک و اسید استیک است؛ تمامی این مواد می‌توانند کمک بزرگی به مبارزه کردن با عفونت ناخن کنند؛ برای استفاده از آن باید سرکه سیب و آب را به مقدار مساوی با یکدیگر مخلوط نمایید و ناخن های خود را به مدت چند دقیقه در این محلول قرار دهید؛ در ادامه باید کوتیکول های ناخن را به آرامی بفشارید تا این ماده به تمامی منافذ نفوذ کند.

روغن ویتامین E : این ماده یک داروی بسیار عالی به عنوان بهترین انواع تقویت کننده ناخن در منزل می باشد که کمک بزرگی به تقویت ناخن ها می کند و ناخن ها را مرطوب نگه می دارد؛ این ماده می تواند موجب تغذیه ناخن ها و کوتیکول ها شود؛ برای استفاده از آن باید کپسولی از ویتامین E را باز کنید تا روغن موجود در آن خارج شود؛ در ادامه ناخن هایتان را به مدت 5 دقیقه به آرامی ماساژ دهید تا در تمامی بستر ناخن، گردش خون افزایش یابد؛ این روش را هر هفته یک الی دو مرتبه تکرار کنید.

راهکار های خانگی برای تقویت ناخن ها

روغن درخت چای : این ماده یک ضد عفونی کننده بسیار قوی محسوب می شود که کمک بزرگی به درمان تغییر یافتن رنگ ناخن ها می کند و با عفونت ها مبارزه می کند؛ برای استفاده از این محسول باید 1/5 قاشق چای خوری روغن ویتامین E و چند قطره روغن درخت چای را با یکدیگر ترکیب نمایید؛ باید محلول حاصل شده را بر روی ناخن هایتان بمالید و آن ها را چند دقیقه به آرامی ماساژ دهید؛ باید اجازه دهید که این محلول 30 دقیقه بر روی ناخن ها بماند و در ادامه با آب ولرم بشویید.

نمک دریا : در این ماده مواد معدنی درمانی بسیار زیادی وجود دارد که موجب تقویت ناخن ها می شوند؛ نمک دریا نه تنها کوتیکول ها را نرم می کند، بلکه باعث درخشش بسیار بیشتر ناخن ها می شود؛ از این رو باید 2 قاشق غذاخوری نمک دریایی ریز را همراه با مقدار کمی آب گرم ترکیبات نمایید؛ پس از آن 2 قطره روغن جوانه گندم و 2 قطره روغن کندر و لیمو را به آن اضافه کنید؛ باید ناخن های خود را به مدت ۱۰ الی ۱۵ دقیقه در این محلول خیس نگه دارید و در انتها با آب گرم بشویید، خشک کنید.

عسل : این ماده کمک بزرگی به مبارزه با رشد کردن باکتری‌ها و قارچ‌ها می‌کند؛ عسل می‌تواند موجب تغذیه و تقویت ناخن و کوتیکول شود؛ برای بهره بردن از این محصول باید ۲ قاشق چایخوری عسل را با چند قطره آب لیمو ترکیب کنید و ناخن ها را با این ترکیب ماساژ دهید و اجازه دهید که ۱۵ الی۲۰ دقیقه بماند؛ در انتها ناخن‌هایتان را بشویید.

کلام آخر

تقویت کننده ناخن موجب تغذیه و رطوبت رسانی ناخن ها می شود و کمک بزرگی به رشد ناخن ها می کند؛ این محصول انواع مختلفی دارد که هر یک از آن ها به نوعی موجب تقویت ناخن ها می شوند؛ از این رو مطالب ارزشمندی در رابطه با تقویت کننده ناخن در اختیار شما قرار دادیم و در ضمن سایت جراحتو 10 تا از بهترین انواع تقویت کننده ناخن را به شما معرفی کردیم تا بتوانید با خیال آسوده محصول مناسب و با کیفیت را بیابید.

از این که تا پایان این مقاله ما را همراهی کردید از شما بسیار متشکر هستیم و در صورتی که هر گونه انتقاد یا پیشنهاد در رابطه با تقویت کننده ناخن دارید می توانید از طریق سایت با ما در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

زهرا نیک پور

من زهرا نیک پور هستم؛ دانشجوی رشته‌ی کامپیوتر در دانشگاه ولیعصر تهران که علاقه زیادی به تولید محتوای حوزه سلامت و پزشکی دارم. امیدوارم با ارائه اطلاعات مفید و ارزشمند توانسته باشم به شما در زمینه انواع جراحی زیبایی کمک کنم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × چهار =

دکمه بازگشت به بالا