سلامتی

10 تا از بهترین مرکز فیزیوتراپی در ایران❤️【سال1403】⚡

بهترین مرکز فیزیوتراپی در ایران دارای پزشکانی است که متخصص در تشخیص، ارزیابی و درمان نقص‌ها و صدمات جسمی و حرکتی است. این مراکز با استفاده از تمرینات، تکنیک‌های فیزیکی، ماساژ، الکتریسیته و دیگر روش‌های طبیعی، به بهبودی عملکرد بدنی بیماران کمک می‌کنند. روش های اصلی درمان به کمک فیزیوتراپی بر پایه علم توانبخشی و مکانیک بدن استوار است و هدف آن‌ها افزایش کیفیت زندگی افراد و بازگرداندن آنان به فعالیت‌های روزمره و ورزش است. در ادامه شما را در انتخاب بهترین مرکز فیزیوتراپی در ایران راهنمایی می کنیم.

کاربرد فیزیوتراپی

فیزیوتراپی علمی است که نه تنها در بهبود کیفیت زندگی افراد نقش دارد بلکه می تواند از آسیب ها نیز جلوگیری کند. این هم بخشی از سیستم توانبخشی است و در مراقبت حاد نقش دارد. علاوه بر این، همچنین برای حفظ عملکرد حرکتی، مدیریت بیماری های مزمن و آموزش بیمار و مراقب آن ها کار می کند. در هر مرحله از زندگی، فیزیوتراپی می تواند کمک کننده باشد، به عنوان مثال زمانی که فرد به دلیل تصادف، بیماری و غیره توانایی جسمی و حرکتی خود را از دست داده است.

طبق تعریف انجمن جهانی فیزیوتراپی، این تعریف به شرح زیر است:

فیزیوتراپی به فرد کمک می‌کند توانایی‌های خود را افزایش دهد یا توانایی‌های خود را در فرد مبتلا به بیماری پیشرونده مانند MS حفظ کند یا در فردی که بخشی از توانایی‌های خود را از دست داده است، فعالیت‌ها و توانایی‌های جایگزین پیدا کند و آموزش‌های لازم را به فرد ارائه دهد. این افراد با در نظر گرفتن شرایط جسمی، روانی (روانشناختی)، عاطفی و اجتماعی افراد به بهبود کیفیت زندگی آنها کمک می کنند. فیزیوتراپیست ها بیماران را ارزیابی می کنند و بر اساس یافته های آن ها قضاوت بالینی، پیش آگهی بیماری و برنامه درمانی را تعیین می کنند.

این افراد با در نظر گرفتن اولویت های بیمار، اهداف درمانی را تعیین می کند و راه هایی را برای مدیریت مشکل توسط خود بیمار پیشنهاد می کند. فیزیوتراپیست ها به قدرت بدنی کافی نیاز دارند، زیرا در بسیاری از موارد باید موقعیت های خاصی را به بیمار بدهند یا نیروی زیادی به عنوان مثال برای کشش بافت ها اعمال کنند. این افراد به قدرت بدنی کافی نیاز دارند، زیرا در بسیاری از موارد مجبورند موقعیت های خاصی را به بیمار بدهند یا نیروی زیادی به عنوان مثال برای کشش بافت ها اعمال کنند.

درمان بیماری ها به کمک فیزیوتراپی

درمان بیماری ها به کمک فیزیوتراپی

همانطور که می دانید؛ فیزیوتراپی علاوه بر توانبخشی و بهبودسازی کیفیت زندگی در درمان بسیاری از بیماری ها نیز نقش دارد و از این رو افراد بسیاری به منظور درمان انواع بیماری ها نزد بهترین دکتر در بهترین مرکز فیزیوتراپی در ایران  و تحت درمان های ویژه قرار می گیرند. از جمله بیماری هایی که به کمک فیزیوتراپی قابل درمان می باشند، عبارتند از:

 • فیزیوتراپی در اطفال و کودکان: بیماری های متعددی در میان کودکان وجود دارد که در بهترین مرکز فیزیوتراپی در ایران قابل درمان می باشد. از جمله این بیماری ها شامل: تورتیکولی، فلات فوت (کف پای صاف)، کلاب فوت (پاچنبری)، فلج مغزی، سندروم گیلن باره و فلج های زایمانی و … می باشد.
 • انواع بیماری های قلبی، عروقی و تنفسی: بیماری ها و اختلالات بسیاری به طور مستقیم و یا غیر مستقیم بر روی سیستم قلبی، عروقی و تنفسی اثر می گذارد و منجر به بیماری ها و مشکلاتی می شود، این بیماری ها در برخی مواقع به کمک فیزیوتراپی درمان پذیر می باشند و بهترین دکتر قلب در ایران به منظور درمان این نوع بیماری ها، فرد را به بهترین مرکز فیزیوتراپی در ایران ارجاع می دهد.
 • درمان مشکلات مربوط به بارداری: در برخی مواقع خانم های باردار در زمان قبل بارداری، حین و یا بعد از بارداری دچار مشکلات عضلانی می شوند و تنها راه حل درمان آن ها، مراجعه به بهترین مرکز فیزیوتراپی در ایران و انجام اقدامات لازم می باشد.
 • بیماری های مغز و اعصاب: بیماری های مغز و اعصاب جزء بیماری های اساسی محسوب می شوند که در صورت ابتلا به آن، شخص دچار مشکلات بعدی و اختلالات مرتبط با سیستم عصبی و حرکتی می گردد، بنابراین در صورت تشخیص متخصص اعصاب، فرد بیمار باید تحت مراقبت های بهترین مرکز فیزیوتراپی در ایران قرار گیرد تا مشکلاتی همچون: ضعف عضلانی، توان عضلانی غیر نرمال، اختلالات حفظ تعادل، مشکل در راه رفتن و … درمان شود.
 • انواع بیماری های روماتیسمی و پوستی: بیماری های روماتیسمی و بیماری های پوستی انواع متعددی دارند و برخی از آن ها به کمک فیزیوتراپی قابل درمان می باشند.
 • بیماری های ارتوپدی و آسیب های ناشی از ورزش: بیماری های ارتوپدی موجب می شوند تا روند سیستم عضلانی اسکلتی دچار اختلالاتی شوند و راه رفتن را با مشکل همراه می سازند. این بیماری ها بسیار متنوع می باشند و شامل: شکستگی ها، تعویض مفصل ها و آسیب های تاندونی و … می باشند که هر کدام روش درمانی متفاوتی دارند.
 • فیزیوتراپی در سوختگی: با توجه به این که سوختگی دارای درجات متفاوت می باشد و در قسمت های مختلف بدن ایجاد می شود، بر همین اساس در بهترین مرکز فیزیوتراپی در ایران، فیزیوتراپیست با در نظر داشتن مقدار سوختگی و قسمت سوختگی درمان های مربوط به شرایط بیمار را انجام می دهد.

انتخاب بهترین مرکز فیزیوتراپی در ایران

به منظور انتخاب بهترین مرکز فیزیوتراپی در ایران باید ملاک ها و معیارهایی را در نظر داشت تا بتوان به کمک آن بهترین مرکز فیزیوتراپی در ایران را شناسایی و در نهایت به آن مراجعه نمود. از جمله این ملاک ها و معیارها به شرح زیر می باشد:

بهترین مرکز فیزیوتراپی در ایران مرکزی می باشد که بهترین متخصص طب فیزیکی و توانبخشی در ایران ارائه خدمات درمانی نماید و به کمک ایشان درمان شوید. این مراکز باید در موقعیت جغرافیایی مناسبی قرار داشته باشد، به این طریق که رفت و آمد به آن جا با کلیه وسایل نقلیه اعم از وسایل نقلیه شخصی و عمومی امکان پذیر باشد

این مراکز می بایست دارای کادر درمان و پزشکان متخصص، متعهد و با تجربه بسیاری باشد تا کلیه روش های مرتبط با فیزیوتراپی را بر روی بیماران خویش پیاده نماید. مرکزی را بهترین می دانیم که همواره به روز باشد و از جدید ترین و پیشرفته ترین روش ها در انجام فیزیوتراپی بهره جوید.

در بهترین مرکز فیزیوتراپی در ایران باید بهداشت و نظافت به خوبی رعایت شده باشد و کلیه ابزارها، دستگاه ها و سایر امکانات موجود در مرکز فیزیوتراپی کاملا استریل و پاکیزه باشند. مجوزهای رسمی را باید اخذ کرده باشد و تحت نظر سازمان های مربوطه به فعالیت های درمانی خویش بپردازد. بهترین مرکز فیزیوتراپی در ایران می بایست از امکانات و تجهیزات ویژه و به روزی استفاده نماید و جدیدترین متد روز دنیا را در درمان بیماری ها به کار گیرد.

در ادامه لیستی از بهترین مرکز فیزیوتراپی در ایران را برای شما فراهم کرده ایم، در صورتی که نیاز به بهترین مرکز فیزیوتراپی در ایران داشتید، به شما پیشنهاد می کنیم که به سراغ یکی از این مراکز درمانی بروید و تحت درمان های لازم قرار بگیرید. همچنین اگر ساکن شهر کرج هستید و در پی بهترین مرکز فیزیوتراپی در کرج می باشید، به شما توصیه می کنیم تا به مقاله ما سری بزنید و اطلاعات لازم را کسب نمایید.

مزایای فیزیوتراپی:

❤️ بهبود توانایی حرکتییکی از مزایای فیزیوتراپی حل مشکلات حرکتی ، ایستادن و راه رفتن است در هرسنی که هستید می توانید از مزایای فیزیوتراپی بهره مند شوید
 کاهش درد یا رفع کامل آن با کمک فیزیوتراپی و تمرینات ورزشی و حرکت دادن مفاصل می توان به بهبود درد و بازسازی عملکرد عضلات کمک کرد.
 بهبود تعادل و جلوگیری از زمین خوردن فیزیوتراپی در بهبود تعادل و کاهش ریسک زمین خوردن از شما مراقبت می‌کند و به درمان درد مفاصل کمک می کند.
❤️ اجتناب از نیاز به عمل جراحی در صورتی که فیزیوتراپی بتواند به رفع درد یا بهبود شما پس از آسیب دیدگی کمک کند. نیازی به انجام عمل جراحی نخواهید داشت.

10 تا از بهترین مرکز فیزیوتراپی در ایران را بشناسید!

فیزیوتراپی صبای سلامت (دکتر غزال هاشمی زنوز)

فیزیوتراپی صبای سلامت (دکتر غزال هاشمی زنوز)

کلینیک فیزیوتراپی صبای سلامت در غرب تهران بلوار مرزداران، با دارا بودن فیزیوتراپیست های متخصص و با دانش، خدمات فیزیوتراپی تخصصی مبتنی بر روشهای علمی به روز و دستگاههای مدرن شامل الکتروتراپی، لیزر پرتوان، شاک ویو، تکار، بیوفیدبک، CPM و کمپرشن تراپی را به شما مراجعین گرامی ارائه می نماید.

همچنین برای بیماران خاص امکان ارائه خدمات فیزیوتراپی در منزل با بهترین شرایط توسط فیزیوتراپیست های مجرب قابل انجام می باشد. در ایام کرونا، ما با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی به شما عزیزان خدمات رسانی می کنیم.

خدمات :

 • درمان دردهای تیرکشنده سر و گردن، دیسک گردن و دیسک کمر
 • اصلاح انحرافات ستون فقرات (اسکولیوز)، گوژپشتی و گودی کمر
 • ارزیابی و درمان اختلالات ساختاری مانند چرخشهای لگن، زانوی ضربدری و پرانتزی
 • درمان آرتروز زانو، پارگی های مینیسک و زانو دردهای مزمن
 • فیزیوتراپی بیماری های روماتیسمی، MS،  پارکینسون،سکته مغزی
 • درمان ضایعات شانه و التهابات تاندونی (تاندونیتها)
 • درمان تنیس البو و ضایعات ورزشی اعم از: پیچ خوردگی مچ پا،کشیدگی تاندنی و عضلانی و تروماها
 • روش اسپاسم و گرفتگی عضلات سر و گردن با تکنیک سوزن خشک
 • درمان اختلالات جنسی و مشکلات بی اختیاری با دستگاه بیوفیدبک
 • درمان میگرن و سردردهای تنشی
 • رفع مشکلات گوارشی، نفخ، یبوست و غیره با روش های طب سوزنی
 • چاقی و لاغری موضعی با روش های طب سوزنی

امیدواریم با ارائه بهترین خدمات، موجبات سلامتی و رضایت شما بیماران محترم را فراهم آوریم.

شماره تماس: 44801802 -021
09302221055

آدرس: بلوار مرزداران، خیابان البرز، کوچه البرز۱، پلاک ۱۰، طبقه دوم

وب سایت: sabaphysio.ir

کلینیک فیزیوتراپی قرار

کلینیک فیزیوتراپی قرار

قرار به معنای آرامش، به صلح رسیدن، آرام یافتن

درمان درد های عضلانی گردن و کتف درمان دیسک گردن و دیسک کمر درمان عوارض زانوی ضربدری و پای پرانتزی فیزیوتراپی آتروز زانو، پارگی رباط صلیبی، نرمی غضروف کشکک زانو و … درمان مشکلات مربوط به شانه و تاندونیت فیزیوتراپی آسیب های ورزشی، تنیس البو، پیچ خوردگی مچ پا و … درمان دردها و آسیب های عصبی مچ دست فیزیوتراپی برای خارپاشنه با دستگاه شاک ویو طب سوزنی خشک برای اسپاسم و گرفتگی های عضلانی فیزیوتراپی تخصصی کف لگن توسط فیزیوتراپیست خانم فیزیوتراپی تعویض مفصل زانو با دستگاه سی پی ام.

خدمات:

 • درمان درد های عضلانی گردن و کتف
 • درمان دیسک گردن و دیسک کمر
 • درمان عوارض زانوی ضربدری و پای پرانتزی فیزیوتراپی آتروز زانو، پارگی رباط صلیبی، نرمی غضروف کشکک زانو و …
 • درمان مشکلات مربوط به شانه و تاندونیت فیزیوتراپی آسیب های ورزشی، تنیس البو، پیچ خوردگی مچ پا و …
 • درمان دردها و آسیب های عصبی مچ دست فیزیوتراپی برای خارپاشنه با دستگاه شاک ویو
 • طب سوزنی خشک برای اسپاسم و گرفتگی های عضلانی
 • فیزیوتراپی تخصصی کف لگن توسط فیزیوتراپیست خانم
 • فیزیوتراپی تعویض مفصل زانو با دستگاه سی پی ام

آدرس: پاسداران، خیابان پایدار فرد، نبش بوستان هفتم، بین بانک آینده و موسسه ملل، پلاک 146، طبقه 4، واحد 401

تماس:
02122560720 

02126249044

وب سایت: ghararclinic.com

کلینیک فوق تخصصی سینوهه

کلینیک فوق تخصصی سینوهه

تخصصان ما در کلینیک تخصصی فیزیوتراپی از بهترین روش درمان غیر جراحی دیسک کمر و گردن استفاده می کنند. بهترین درمان دیسک کمر درمانی است که در عین اثربخشی و مفید بودن کمترین عوارض و ناتوانی را برای بیمار در پی داشته باشد. در کلینیک فیزیوتراپی سینوهه درمان دیسک کمر و گردن با روش ها و تکنیک های منوال تراپی و کایروپراکتیک، سوزن خشک ، لیزر پرتوان ، تخت تراکشن و ازون تراپی به بیماران عزیز ارائه می شود.

درمان دیسک کمر و دیسک گردن با روش های غیر جراحی بدون داشتن عوارض اعمال جراحی سلامتی را برای بیماران به ارمغان می آورد.درمان دیسک کمر و گردن با لیزر ، درمان آرتروز با تزریق اوزون ، درمان دیسک کمر بدون جراحی و درمان دیسک کمر و گردن با تزریق اوزون از جمله خدماتی هستند که در این مرکز ارائه می شوند.

خدمات:

 • لیزر درمانی
 • منوال تراپی
 • طب سوزنی
 • درمان دیسک کمر و گردن
 • تزریق اوزون
 • درمان آرتروز زانو بدون جراحی

آدرس: تهران، خیابان شریعتی، بالاتر از ظفر (جنب مجتمع نگین ظفر و پارکینگ طبقاتی ظفر) کوچه صادقیان، پلاک 6، واحد 7، کلینیک سینوهه

برای مشاوره درمان تلفنی هر روز از ساعت 9 الی 23 شب با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید:

02126701272

09127370271

02126722418

وب سایت: dr-jamaly.com

کلینیک فیزیوتراپی ظفر

کلینیک فیزیوتراپی ظفر

کلینیک فیزیوتراپی ظفر جزء یکی از بهترین کلینیک فیزیوتراپی در ایران می باشد. مدیر این کلینیک خانم شهین اسدی می باشد که دارای دکترای حرفه ای از اسپانیا می باشند. کلینیک دارای 18 سال سابقه می باشد و در شمال تهران قرار دارد و. از متدهای بروز درمانی استفاده می کنند. همچنین در این کلینیک تلاش دارند تا بتوانند بهترین خدمات را به مراجعه کنندگان ارائه دهند.

خدمات:

 • فیزیوتراپی
 • بیرون زدگی دیسک کمر
 • معاینه
 • مشکلات عضلانی

آدرس: تهران، شریعتی، ابتدای ظفر، ساختمان پزشکان سبز، طبقه سوم

شماره تماس: 02122250685

کلینیک فیزیوتراپی مونا

کلینیک فیزیوتراپی مونا

کلینیک فیزیوتراپی مونا جزء یکی از بهترین کلینیک فیزیوتراپی در ایران می باشد. در این کلینیک از بهترین و مجرب ترین کادر پزشکی و لوازم استفاده می کنند و هدف این کلینیک ارائه خدمات با استفاده از مدرن ترین و پیشرفته ترین تکنولوژی و تجهیزات در محیط بسیار آرام می باشد. همچنین در این کلینیک تلاش دارند تا بتوانند بهترین خدمات را به مراجعه کنندگان ارائه دهند.

خدمات:

 • فیزیوتراپی
 • منوال تراپی
 • معاینه
 • درمان دستی

آدرس : کرج، عظیمیه، میدان مهران، جنب بیمارستان تخت جمشید، ساختمان پزشکان کوروش، طبقه دوم

شماره تماس : 02632564097

کلینیک فیزیوتراپی دکتر سلیمانی

کلینیک فیزیوتراپی دکتر سلیمانی

کلینیک فیزیوتراپی دکتر سلیمانی جزء یکی از بهترین کلینیک فیزیوتراپی در ایران می باشد. مدیر این کلینیک دکتر منیژه سلیمانی می باشد که دارای دکترای تخصصیفیریوتراپی می باند و عضو انجمن فیزیوتراپی می باشند و در کلینیک خدمات خود را به نحو احسن در اختیار بیماران قرار می دهد و می توانند هر گونه مشکل مربوط به حرکات عضلانی و اسکلتی را درمان کنند. همچنین در این کلینیک تلاش دارند تا بتوانند بهترین خدمات را به مراجعه کنندگان ارائه دهند.

خدمات:

 • فیزیوتراپی
 • الکتروتراپی
 • معاینه
 • مگنت تراپی

آدرس : کرج، چهارراه هفت تير، بلوار دانش آموز، نرسیده به درمانگاه شهید كلانتری، ساختمان ژست، طبقه اول

شماره تماس : 02632707089

کلینیک فیزیوتراپی پارسیان

کلینیک فیزیوتراپی پارسیان

کلینیک فیزیوتراپی پارسیان جزء یکی از بهترین کلینیک فیزیوتراپی در ایران می باشد. این کلینیک دارای پرسنل ماهر می باشد. همچنین در این کلینیک تلاش دارند تا بتوانند بهترین خدمات را به مراجعه کنندگان ارائه دهند.

خدمات:

 • فیزیوتراپی
 • ویوتراپی
 • معاینه
 • بیوفیدبک

آدرس: مشهد، بلوار پیروزی، نبش پیروزی، مرکز فیزیوتراپی پارسیان

شماره تماس: 0513880883

کلینیک فیزیوتراپی ایرانیان

کلینیک فیزیوتراپی ایرانیان

کلینیک فیزیوتراپی ایرانیان جزء یکی از بهترین کلینیک فیزیوتراپی در ایران می باشد. این کلینیک دارای تیم بسیار حرفه ای و با تجربه می باشد و خدمات خود را به بهترین نحو ارائه می دهد و برای هر بیمار، متد مخصوص فیزیوتراپی را ارائه می دهد و کلینیک دارای استاندارهای جهانی می باشد. همچنین در این کلینیک تلاش دارند تا بتوانند بهترین خدمات را به مراجعه کنندگان ارائه دهند.

خدمات:

 • فیزیوتراپی
 • الکتروتراپی
 • معاینه
 • دیسک کمر

آدرس: مازندران، بابل، بیمارستان شهید بهشتی، کلینیک فیزیوتراپی ایرانیان

شماره تماس: 09111139747

کلینیک فیزیوتراپی پیشگام

کلینیک فیزیوتراپی پیشگام

کلینیک فیزیوتراپی پیشگام جزء یکی از بهترین کلینیک فیزیوتراپی در ایران می باشد. در این کلینیک فیزیوتراپیست های متخصص خدمات فیزیوتراپی مبتنی بر روش های علمی را ارائه می دهند و دارای دستگاه مدرن که شامل الکتروتراپی، لیزر پرتوان، شاک ویو می باشد. همچنین در این کلینیک تلاش دارند تا بتوانند بهترین خدمات را به مراجعه کنندگان ارائه دهند.

خدمات:

 • فیزیوتراپی
 • درمان مشکلات های ارتوپدی
 • معاینه
 • رفع مشکلات های گوارشی

آدرس: استان فارس، شیراز، بلوار ستارخان، مرکز فیزیوتراپی پیشگام

شماره تماس: 09178392602

کلینیک فیزیوتراپی سبلان

کلینیک فیزیوتراپی سبلان

کلینیک فیزیوتراپی سبلان جزء یکی از بهترین کلینیک فیزیوتراپی در ایران می باشد. این کلینیک از سال 1390 فعالیت خود را اغاز کرده است و در کلینیک از مدرنترین تجهیزات فیزیوتراپی و با استفاده از متدهای جدید درمانی استفاده می کنند و پرسنل کلینیک ماهر می باشند. همچنین در این کلینیک تلاش دارند تا بتوانند بهترین خدمات را به مراجعه کنندگان ارائه دهند.

خدمات:

 • فیزیوتراپی
 • مگنت تراپی
 • معاینه
 • فیزیوتراپی تنفسی

آدرس: تهران، سبلان شمالی، بالاتر از ایستگاه مترو سبلان، نبش کوچه بی غم، ساختمان پزشکان سینا، پلاک 382، طبقه اول، واحد 20

شماره تماس: 02186011270

دلایل مراجعه به فیزیوتراپی

به دنبال افزایش تکنولوژی و ارتقاء سطح دانش، فیزیوتراپی نیز دچار تحولاتی شده است و در زمینه درمان انواع بیماری ها هم گسترده تر و وسیع تر به درمان بیماری ها می پردازد. بنابراین افراد مختلفی برای علل متفاوتی به سراغ بهترین مرکز فیزیوتراپی در ایران می روند و به این طریق تحت درمان های خاص قرار می گیرند. از جمله دلایلی که به سبب آن ها افراد به بهترین مرکز فیزیوتراپی در ایران مراجعه می کنند، به شرح زیر می باشد:

 1. اشخاصی که دچار دردهای پی در پی و متوالی می باشند و یا از نظر حرکتی دچار اختلال می شوند، به راحتی با مراجعه به بهترین مرکز فیزیوتراپی در ایران از وجود چنین مشکلاتی خلاصی می یابند.
 2. در صورتی که شخصی در حین ورزش نمودن دچار آسیب هایی شود، فیزیولوژیست های مراکز فیزیوتراپی با ارائه خدمات مفید سعی در بهبود آسیب های وارده می کنند.
 3. برخی افراد به سبب بروز حوادث و یا تصادفاتی مجبور به استفاده از عضو مصنوعی می باشند، فیزیولوژیست های موجود در بهترین مرکز فیزیوتراپی در ایران در جهت یاری رساندن به این افراد، مهارت های لازم را کسب نموده اند.
 4. از علل دیگر مراجعه به بهترین مرکز فیزیوتراپی در ایران می توان به پیشگیری از ناتوانی ها، کنترل ادرار و مدفوع، تجویز اسپلینت یا بریس و .. اشاره نمود.
 5. سکته های مغزی دارای عوارض متعددی می باشند که یکی از این عارضه ها شامل: ناتوانی در روند حرکتی و یا سایر مشکلات عضلانی می باشند که بهترین مرکز فیزیوتراپی در ایران راه حل های متفاوتی برای این افراد ارائه می دهد.
 6. برخی افراد به سبب این که مجبور به استفاده از وسایل کمکی همچون عصا یا واکر و … می باشند، باید به مراکز فیزیوتراپی مراجعه کنند و از آن ها در رابطه با طرز صحیح استفاده از این وسایل کمک جویند.
دلایل مراجعه به فیزیوتراپی

روش های اصلی درمان به کمک فیزیوتراپی

فیزیوتراپی یکی از رشته های تخصصی پزشکی محسوب می شود که معمولا در بهترین مرکز فیزیوتراپی در ایران انجام می پذیرد و از انواع روش های درمانی برخوردار می باشد. از جمله روش های اصلی درمان به وسیله فیزیوتراپی شامل موارد زیر می باشد:

 1. یکی از متداول ترین روش های درمانی در فیزیوتراپی، استفاده از روش دست برای درمان مشکلات و بیماری ها می باشد.
 2. در بهترین مرکز فیزیوتراپی در ایران روش دیگر درمان، تمرین درمانی می باشد که بسیار کارآمد است. منظور از تمرین درمانی، ارائه ورزش های درمانی ویژه، ماساژ درمانی، ورزش در آب (آب درمانی) و … می باشد. این روش های درمانی کمک شایانی در بهبود سریع تر بیماری و درمان آن می نماید.
 3. یکی از جدید ترین روش های درمانی در بهترین مرکز فیزیوتراپی در ایران الکتروتراپی می باشد که به کمک دستگاه های خاص به درمان بیماری ها می پردازد. این دستگاه ها امواج کوتاه رادیویی، امواج مایکروویو، امواج الکتریکی و امواج مافوق صوت را به شکل خاصی تولید می کنند.

شرایط تاسیس بهترین مرکز فیزیوتراپی در ایران

امروزه به سبب بسیاری از عوامل اعم از: تغییر سبک زندگی، ناتوانی های عضلانی و حرکتی، عدم تحرک کافی و بروز برخی بیماری ها و … افراد بسیاری نیازمند مراجعه به بهترین مرکز فیزیوتراپی در ایران می باشند. به همین دلیل مراکز مختلفی برای ارائه خدمات فیزیکی در سطح کشور تاسیس شده است تا در این زمینه کمک هایی نماید. برای تاسیس بهترین مرکز فیزیوتراپی در ایران شرایط خاصی مدنظر است که عبارتند از:

اولین شرایطی که برای تاسیس هر مرکزی نیاز است، نداشتن سوء پیشینه و تابعیت جمهوری اسلامی می باشد. پس از گذراندن شرایط عمومی، شخصی که اقدام به اخذ مدارک و مجوز های لازم برای تاسیس بهترین مرکز فیزیوتراپی در ایران می نماید، باید دارای مدارکی همچون: دارا بودن تخصص طب فیزیکی و توانبخشی، کارشناس فیزیوتراپی، کارشناس ارشد فیزیوتراپی و یا دکترای فیزیوتراپی باشد.

نکته حائز اهمیت در رابطه با تاسیس فیزیوتراپی این است که دریافت چنین مجوزهای محدودیت های خاص خود را نیز دارد که شامل موارد زیر می باشد: شخصی که به طور حقیقی و حقوقی موسس فیزیوتراپی می باشد، بیش از یک پروانه تاسیس به آن تعلق نمی گیرد. یک نفر نمی تواند مسئول فنی یک مرکز و موسس یک مرکز دیگر باشد.

شرایط تاسیس بهترین مرکز فیزیوتراپی در ایران

چکیده مطلب

با توجه به نیازمندی های جامعه به مراکز فیزیوتراپی، امروزه توجه بسیاری به این مراکز شده است و افراد بسیاری در صدد یافتن بهترین مرکز فیزیوتراپی در ایران تلاش هایی را می نمایند تا اقدامات لازم را از بهترین مرکز فیزیوتراپی دریافت کنند. بهترین مرکز فیزیوتراپی در ایران از طریق ارزیابی دقیق و شناخت عمیق از نقاط ضعف و نیازهای فیزیکی فرد، برنامه‌های درمانی دقیق و شخصی‌سازی شده‌ای را ارائه می‌دهند. کار اصلی آن ها تمرینات و درمان‌های جسمی است که به کمک آن ها فرد می‌تواند بهبود یابد و به حالت بهتری برسد

در پایان این مقاله از سایت جراحتو انتخاب بهترین مرکز فیزیوتراپی در ایران می‌تواند تجربه‌ای مثبت و ارزشمند برای شما باشد. از شما که به دنبال بهبود سلامتی خود هستید، تشکر می‌کنیم. امیدواریم مقاله‌ای که فراهم کرده‌ایم به شما کمک کرده باشد تا تصمیمی بهتر و آگاهانه‌تر برای انتخاب بهترین مرکز فیزیوتراپی برای خودتان بگیرید. در صورت مشاوره یا راهنمایی بیشتر در قسمت دیدگاه ها کامنت بگذارید.

معاینه فیزیکی در فیزیوتراپی چیست؟

فیزیوتراپیست یک ارزیابی فیزیکی انجام می دهد ،فیزیوتراپیست ممکن است منطقه مشکل را لمس کند تا بهترین راهکار درمانی را برای بیمار تجویز کند .

آیا برای فیزيوتراپى نامه پزشک نیاز است ؟

برای انجام فیزیوتراپی تجویز پزشک الزام نیست ،تنها در موارد خاص فیزیوتراپیست تشخیص می دهد که برای انجام فیزیوتراپی نامه پزشک متخصص نیاز می باشد.

انجام فیزیوتراپی ارتوپدی قبل از جراحی چه مزیتی دارد؟

فیزیوتراپی آسیب های ارتوپدی قبل از جراحی، موجب آماده سازی بیمار برای عمل جراحی و تقویت جسمی و قلبی عروقی بیمار می‌شود.

5/5 - (13 امتیاز)

زهرا نیک پور

من زهرا نیک پور هستم؛ دانشجوی رشته‌ی کامپیوتر در دانشگاه ولیعصر تهران که علاقه زیادی به تولید محتوای حوزه سلامت و پزشکی دارم. امیدوارم با ارائه اطلاعات مفید و ارزشمند توانسته باشم به شما در زمینه انواع جراحی زیبایی کمک کنم.
دکمه بازگشت به بالا