پزشکان

بهترین دکتر فیزیوتراپی در مازندران【سال1402】❤️+ لیست 10 تایی

هدف ما از ارائه این مقاله، معرفی 10 تا از بهترین دکتر فیزیوتراپی در مازندران می باشد تا در صورت نیاز، اطلاعات کافی در رابطه با آن ها را داشته باشید. امروزه بسیاری از افراد با انجام فعالیت های سنگین و استفاده زیاد از فضای مجازی و موبایل و همین طور عدم توجه به ورزش، دچار درد و عارضه های مفصلی می شوند. بنابراین برای رفع این مشکلات به فیزیوتراپیست مراجعه می کنند. برای دریافت اطلاعات بیشتر، در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

فیزیوتراپیست کیست و چه وظایفی دارد؟

متخصص فیزیوتراپی یا فیزیوتراپیست، بر فیزیولوژی بدن انسان، حرکت شناسی و بیماری ها، شناخت کافی دارد. وی بیمار را با در نظر گرفتن شرایط روانی، فیزیکی، اجتماعی و عاطفی درمان کرده تا سطح کیفیت زندگی آن ها بهبود پیدا کند. هدف و وظیفه یک فیزیوتراپیست کاهش درد و کمک به عملکرد، حرکت و زندگی بهتر است.

در واقع یک فیزیوتراپیست به درمان های تسکین دهنده درد، بدون نیاز به دارو و جراحی مشغول می باشند. هدف و وظیفه یک فیزیوتراپیست درمان بیماری‌ ها و اختلالات عصبی، ماهیچه ای یا اسکلتی با استفاده از تجهیزات مکانیکی، جریان‌ های الکتریکی، مانورهای دستی، تمرینات ورزشی و عوامل فیزیکی دیگر می باشد.

در روش فیزیوتراپی از ورزش، نور، پرتو های فرابنفش و فرو سرخ، گرما و جریان برق استفاده می‌ شود. در حقیقت فیزیوتراپی حیطه‌ای از پزشکی می باشد که هدف آن پیش گیری از بیماری‌ ها، درمان، توان بخشی و بالا بردن قدرت بدنی است.

فیزیوتراپیست کیست و چه وظایفی دارد؟

روش های شناخت بهترین دکتر فیزیوتراپی در مازندران

با توجه به نظرات متخصصین بهترین مرکز فیزیوتراپی در ایران، ویژگی های یک فیزیوتراپیست خوب به شرح زیر می باشد:

 • بهترین فیزیوتراپیست می بایست از دانش و مهارت بالایی برای درمان بیماران برخوردار باشد.
 • یکی از مهم ترین مواردی که در انتخاب بهترین دکتر فیزیوتراپی در مازندران مؤثر می باشد این است که پزشک مورد نظر از تجهیزات مدرن و پیشرفته استفاده نماید.
 • بهترین دکتر فیزیوتراپی در مازندران برخورد مناسبی با بیماران خواهد داشت و به نوعی به آن ها قوت قلب می دهد.
 • سابقه و توانمندی پزشک در حوزه مورد نظر نیز یکی از موارد مهمی است که باید به آن توجه کرد.
 • برای شناحت بهتر پزشکان و متخصصین در هر نوع شاخه پزشکی، بهتر است شبکه های اجتماعی آن ها را پیگیری کرده و با مشاهده نمونه کارهای آن ها و همین طور پرس و جو از دنبال کننده ها، تحقیقات خود را در این زمینه تکمیل نمایید.

10 تا از بهترین دکتر فیزیوتراپی در مازندران را بشناسید!

علت مراجعه به بهترین دکتر فیزیوتراپی در مازندران

بسیاری از افراد برای تسکین درد های فیزیکی به بهترین متخصص توانبخشی در ایران مراجعه می کنند و به نتیجه ایده آل خود خواهند رسید. فیزیوتراپیست ها و متخصصین توانبخشی به افراد کمک می کنند تا در طول زندگی خود بالاترین سطح عملکرد فیزیکی را داشته باشند. تنها یک متخصص فیزیوتراپی می‌ تواند به ‌صورت مستقیم به نظارت و ارائه خدمات فیزیوتراپی مبادرت ورزد. بنابراین مراجعه به بهترین دکتر فیزیوتراپی می تواند دلایل زیادی داشته باشد. برخی از این دلایل به شرح زیر می باشد:

 • کاهش درد هایی چون کمر درد، زانو درد، سر درد، سیاتیک، گردن درد، روماتیسم زانو و ستون فقرات
 • بهبود توانایی های حرکتی فرد
 • بهبود تعادل فرد برای جلوگیری از زمین خوردن به خصوص در سالمندان
 • پیشگیری از ناتوانی یا برخی از جراحی ها
 • توانبخشی بعد از سکته مغزی، تصادف یا جراحی
 • کنترل ادرار و مدفوع

فواید مهم فیزیوتراپی

همان طور که ذکر شد، فیزیوتراپی مربوط به شناسایی و به حداکثر رساندن کیفیت زندگی و پتانسیل حرکتی در حیطه های ارتقا، پیشگیری، درمان، توانبخشی و بازتوانی می باشد. فیزیوتراپی به کاهش درد، بازیابی تحرک و انعطاف پذیری، افزایش دامنه حرکتی مفاصل، تقویت ماهیچه ها و حفظ وضعیت بدنی درست کمک می کند. این روش درمانی مزایای زیادی دارد. برخی از این مزایا عبارت اند از:

 • کم کردن و یا از بین بردن درد: فیزیوتراپی در کاهش درد موثر است و در بسیاری موارد درد را به طور کامل از بین می برد. در حالی که داروهای مسکن ممکن است اعتیاد آور باشند، در روش‌ های فیزیوتراپی، بیمار به هیچ نوع دارویی وابسته نخواهد شد.
 • بهبود چرخه خواب: ممکن است درد مداوم از نظر روانی و همچنین از نظر جسمی تاثیر بسیار منفی ای داشته باشد. معمولاً بیمارانی که به درد های مزمن مبتلا هستند دچار مشکلات خواب نیز می باشند، در حالی که خواب شبانه برای بهبودی بسیار ضروری است. درمان‌ ها و تمرینات سبک فیزیوتراپی به ترشح اندورفین کمک می‌ کند و باعث می‌شود که بیمار درد کمتری احساس ‌کند و شب‌‌ ها بهتر بخوابند و مجددا چرخه خواب سالمی داشته باشند.
 • بازیابی فعالیت‌ ها: فیزیوتراپی به بازیابی قدرت بدنی، انعطاف پذیری و عملکرد بدنی کمک بسیاری می‌ کند. این امر اجازه می‌ دهد تا افراد بعد از آسیب‌ دیدگی، بتوانند کارهای روزمره خود را انجام دهند. این روش درمانی برای تمامی کسانی که دچار ناتوانی جسمی، درد مزمن یا آسیب‌ دیدگی شده باشند، بسیار مفید است.

کلام آخر

هدف از ارائه این مقاله، معرفی 10 تا از بهترین دکتر فیزیوتراپی در مازندران بوده است تا اطلاعات کافی را هنگام مراجعه به آن ها در اختیار داشته باشید. از این که تا پایان این مقاله با ما همراه بودید، صمیمانه از شما تشکر می کنیم. امید است که این مطالب برای شما مفید بوده باشد. همچنین می توانید برای ثبت هر گونه انتقاد و یا پیشنهاد، با ما در سایت جراحتو در ارتباط باشید.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا