پزشکان

بهترین دکتر نوار عصب و عضله در کرج【سال1403】❤️ + لیست 10تایی

در این مقاله قصد داریم شما را با بهترین دکتر نوار عصب و عضله در کرج آشنا کنیم؛ اما قبل از آن بهتر است با مفهوم، اهمیت، چگونگی و کاربردهای نوار عصب و عضله به عنوان یکی از ابزارهای تشخیصی در پزشکی بیشتر آشنا شوید؛ اغلب مواردی پیش می آید که علائمی مانند مور مور شدن، بی حسی، ضعف عضلانی، درد و یا گرفتگی عضلانی و … را تجربه کرده باشید. این علائم از وجود یک اختلال عصبی یا عضلانی در بدن حکایت دارد و در صورت مراجعه به پزشک، او برای شما تست نوار عصب و عضله تجویز خواهد کرد تا عملکرد و سلامت اعصاب و عضلات شما را بررسی کند. نتایج حاصل از این تست در تشخیص اختلالات عملکرد عصبی، اختلالات عملکرد عضلانی و یا مشکلات انتقال سیگنال عصب به عضله کاربرد دارد. همچنین، در صورت وجود آسیب در اعصاب، محل و شدت آن را نیز نشان می دهد.

نوار عصب و عضله چیست؟

نوار عصب و عضله یا الکترومیوگرافی (Electromyography) که به صورت اختصار EMG نیز نامیده می شود، تستی تشخیصی است که نحوه ی عملکرد عضلات و اعصاب را اندازه گیری می کند. در واقع، در این روش تشخیصی پزشکان به ارزیابی و بررسی سلامت عضلات و سلول های عصبی کنترل کننده ی آن ها، یعنی نرون های حرکتی می پردازند. نورون های حرکتی، سیگنال های الکتریکی را منتقل می کنند که باعث انقباض ماهیچه ها می شود.

نوار عصب و عضله، از دستگاه های کوچکی به نام الکترود برای ترجمه ی این سیگنال ها به نمودارها، صداها یا مقادیر عددی استفاده می کند؛ سپس، خروجی توسط متخصص تفسیر می شود. به بیان دیگر، نوار عصب و عضله، پاسخ ماهیچه یا فعالیت الکتریکی را در پاسخ به تحریک عصب عضله، اندازه گیری می کند. این آزمایش برای کمک به تشخیص ناهنجاری های عصبی – عضلانی استفاده می شود.

در طول انجام تست نوار عصب و عضله توسط بهترین دکتر نوار عصب و عضله در کرج، یک یا چند سوزن کوچک که الکترود نیز نامیده می شوند، از طریق پوست، مستقیماً در عضله قرار می گیرند و فعالیت الکتریکی آن عضله را ثبت می کنند. سپس فعالیت الکتریکی گرفته شده توسط الکترودها بر روی یک اسیلوسکوپ (مانیتوری که فعالیت الکتریکی را به شکل امواج نشان می دهد)، نمایش داده می شود. همچنین، از یک تقویت کننده ی صدا استفاده می شود، تا بتوان خروجی را به صدای قابل شنیدن تبدیل کرد (صدایی مانند خوردن تگرگ روی سقف حلبی).

نوار عصب و عضله، فعالیت الکتریکی عضله را در هنگام استراحت، انقباض خفیف و انقباض نیرومند اندازه گیری می کند. بافت عضلانی به طور معمول سیگنال های الکتریکی را در هنگام استراحت تولید نمی کند. هنگامی که یک الکترود وارد عضله می شود، یک دوره ی فعالیت کوتاه را می توان روی اسیلوسکوپ مشاهده کرد، اما پس از آن، هیچ سیگنالی نباید وجود داشته باشد.

پس از قرار دادن الکترود توسط بهترین دکتر نوار عصب و عضله در کرج، ممکن است از شما خواسته شود که عضله ی خود را منقبض کنید، مثلاً با بلند کردن یا خم کردن عضو (پا یا دست و …). پتانسیل عمل که بر روی اسیلوسکوپ ایجاد می شود (اندازه و شکل موج)، اطلاعاتی را در مورد توانایی عضله به پاسخ دادن هنگام تحریک اعصاب، ارائه می دهد. هر چقدر ماهیچه با شدت بیشتری منقبض شود، فیبرهای عضلانی بیشتر و بیشتری فعال می شوند و پتانسیل عمل تولید می کنند. منظور از پتانسیل عمل، فعل و انفعالاتی ناپایدار در پتانسیل غشاء سلول‌ های عصبی – عضلانی است که جهت پیام رسانی در طول شبکه عصبی به وجود می آیند.

نوار عصب و عضله چیست؟

یک روش مرتبط که ممکن است با EMG انجام شود، مطالعه هدایت عصبی (NCS) است. در تست هدایت عصبی، میزان و سرعت رسانش یک تکانه ی الکتریکی از طریق یک عصب اندازه گیری می شود؛ به بیان دیگر، آزمایشی است که جریان عبوری از عصب را قبل از رسیدن به عضله، به جای پاسخ عضله اندازه گیری می کند. NCS می تواند آسیب و تخریب عصبی را تعیین کند و اغلب همزمان با نوار عصب و عضله انجام می شود. هر دو روش به تشخیص وجود، محل و میزان بیماری هایی که به اعصاب و ماهیچه ها آسیب می رسانند، کمک می کنند.

با توجه به شرایط فرد و شیوه ی کار بهترین دکتر نوار عصب و عضله در کرج، تست EMG ممکن است به صورت سرپایی یا به عنوان بخشی از اقدامات هنگام بستری، در بیمارستان انجام شود. اغلب این تست توسط متخصص مغز و اعصاب (یا بهترین دکتر نورولوژی در تهران)، فیزیوتراپ و یا متخصص طب پزشکی و توانبخشی (یا بهترین متخصص طب فیزیکی و توانبخشی در تهران) انجام می شود. نوار عصب و عضله (EMG) معمولاً بلافاصله پس از مطالعه ی هدایت عصبی (NCS) انجام می گیرد. نتایج تست نوار عصب و عضله، برای کمک به تشخیص یا رد بیماری یا آسیب هایی مانند موارد زیر، کاربرد دارد:

 • اختلالات عضلانی؛ مانند دیستروفی عضلانی یا پلی میوزیت
 • اختلالاتی که بر ریشه عصبی تأثیر می گذارد؛ مانند فتق دیسک در ستون فقرات
 • بیماری هایی که بر ارتباط بین عصب و عضله تأثیر می گذارند؛ مانند میاستنی گراویس
 • اختلالات اعصاب خارج از نخاع (اعصاب محیطی)؛ مانند سندرم تونل کارپال یا نوروپاتی محیطی
 • اختلالاتی که بر نورون های حرکتی مغز یا نخاع تأثیر می گذارد؛ مانند اسکلروز جانبی آمیوتروفیک یا فلج اطفال

انتخاب بهترین دکتر نوار عصب و عضله در کرج

بهترین دکتر نوار عصب و عضله در کرج باید اطلاعات کاملی از آناتومی و ساختار بدن انسان داشته باشد تا بتواند محل قرار گیری الکترودها را به درستی تشخیص دهد. او باید بتواند عصب ها و ماهیچه های مورد نظر، جهت انجام تست نوار عصب و عضله را به درستی تعیین کند. بهترین دکتر نوار عصب و عضله در کرج ضمن توضیح مراحل انجام کار برای بیمار، از او خواهد خواست تا اطلاعات دقیقی از سابقه ی پزشکی خود و داروهایی که مصرف می کند، ارائه دهد. برای مثال عدم آگاهی از بیماری هموفیلی در فرد، به دلیل وجود اختلال در لخته شدن خون، در بیشتر موارد، بعد از انجام تست نوار عصب و عضله باعث خونریزی طولانی مدت می شود. انجام این تست معمولا درد خفیفی (معمولا هنگام ورود سوزن) ایجاد می کند، اما اگر توسط بهترین دکتر نوار عصب و عضله در کرج انجام شود، میزان آن بسیار ناچیز و قابل تحمل است. احساس درد شدید می تواند بر نتایج تست تأثیر منفی داشته باشد.

در طول انجام تست نوار عصب و عضله، بهترین دکتر نوار عصب و عضله در کرج در زمان های مناسب به شما دستورالعمل هایی در مورد استراحت و انقباض عضله می دهد، تا بتواند ارزیابی کند: آیا زمانی که عضله در حال استراحت است، فعالیت الکتریکی وجود دارد یا خیر (فعالیتی که در بافت عضلانی سالم وجود ندارد) همچنین، میزان فعالیت زمانی که ماهیچه کمی منقبض می شود، به چه میزان است. بهترین دکتر نوار عصب و عضله در کرج با دانش و تخصص خود قادر خواهد بود نتایج حاصل از انجام تست نوار عصب و عضله را تفسیر کند و گزارش دقیقی ارائه دهد. نتایجی که می تواند به تشخیص آسیب ها و بیماری های عصبی – عضلانی و تعیین روند درمان فرد کمک کند. ما در ادامه فهرستی از بهترین دکتر نوار عصب و عضله در کرج را به شما عزیزان ارائه می دهیم؛ پس تا انتها با ما همراه باشید. پیشنهاد می کنیم مقاله ما با عنوان بهترین دکتر نوار عصب عضله در تهران را نیز مطالعه کنید.

10 تا از بهترین دکتر نوار عصب و عضله در کرج را بشناسید!

دکتر مرجان رئوفی پور

دکتر مرجان رئوفی پور

کلینیک نوار عصب و عضله و طب فیزیکی دکتر رئوفی پور

خدمات:

 • نوار عصب و عضله(الکترودیاگنوز)
 • تشخیص و درمان غیرجراحی مشکلات کمر ، گردن و زانو و آسیب عصب سیاتیک
 • تشخیص و درمان غیرجراحی آرتروز مفاصل و پوکی استخوان
 • درمان درد و بی‌حسی، گزگز و خواب رفتگی دست وپا
 • تزریقات تخصصی داخل مفصلی( prp , ازون تراپی و تزریق هیالورونیک اسید)
 • طب سوزنی و لیزر درمانی
 • درمان مشکلات دنبالچه
 • درمان بی اختیاری و یبوست با روش بیوفیدبک تراپی
 • درمان واریس عنکبوتی با لیزر

آدرس مطب: کرج، خیابان شهید بهشتی ،بین چهارراه طالقانی و میدان شهدا ،ساختمان پزشکان رازی(جنب بانک آینده) ، پلاک ۴۸۴ ، طبقه ۵ ، واحد ۵۴

شماره تماس مطب:

۰۹۳۷۰۴۳۸۱۱۶

۰۲۶-۳۴۴۱۶۳۹۷

دکتر مهدی شمس

دکتر مهدی شمس

دکتر مهدی شمس یکی از بهترین پزشکان جراح مغز و اعصاب کرج است که ابتدا مدرک پزشکی عمومی خود را با موفقیت به پایان رساند و سپس پس از قبولی در آزمون تخصصی موفق به اخذ مدرک تخصصی در رشته مغز و اعصاب شد. دکتر شمس می تواند انواع تست ها و ضبط های عضلانی و مغزی را به خوبی انجام دهد و با هر بیماری که به مطب مراجعه می کند بسیار خوب رفتار می کند که این امر توجه مردم را به خود جلب کرده است. کد سیستم پزشکی آن 39869 می باشد.

خدمات :

 • نوار مغز
 • نوار عصب عضله
 • درمان دیسک کمر و گردن
 • درمان اختلالات حافظه و سطح هوشیاری
 •  درمان صرع، سکته مغزی، مننژیت، سردرد میگرنی

آدرس : کرج، بین میدان شهدا و چهارراه طالقانی، ابتدای زیر گذر، برج شاه کرم، طبقه ۷، واحد ۷۰۴

تلفن تماس : ۰۲۶۳۲۲۸۴۸۸۷

دکتر فاطمه یوردخانی

دکتر فاطمه یوردخانی

دکتر فاطمه یوردخانی متخصص مغز و اعصاب و فوق تخصص صرع و اختلالات تشنجی از دانشگاه تهران است و می تواند انواع بیماری های مرتبط با مغز و اعصاب را با روش های مختلف درمانی تشخیص دهد که یکی از آنها تست نوار عصب عضلانی است. ; از این رو به عنوان یکی از بهترین پزشکان عصبی-عضلانی کرج شناخته می شود. دکتر یوردخانی با هر فردی که به مطب خود مراجعه می کند بسیار خوب و با احترام برخورد می کند که این امر باعث جذب بیماران زیادی به مطب شده است.

خدمات :

 • درمان ام اس
 • درمان سکته های مغزی
 • درمان کمردرد، گردن درد
 • انجام تست نوار عصب عضله
 • درمان اختلال حافظه و خواب
 • درمان صرع و اختلالات تشنجی
 • درمان سردرد، سرگیجه، پارکینسون

آدرس : کرج، سه راه گوهردشت، روبروی ایستگاه درختی و هفت تیر، ساختمان صدف یک، واحد ۸

تلفن تماس : ۰۲۶۳۲۷۲۴۶۸۵

دکتر لیلا حشمی

دکتر لیلا حشمی

دکتر لیلا هاشمی متخصص بیماری های مغز، اعصاب و ستون فقرات هستند و می توانند از آزمایش های مختلفی برای تشخیص این بیماری ها استفاده کنند. بنابراین به عنوان بهترین پزشک عصبی عضلانی کرج شناخته می شود. دکتر هاشمی در این زمینه مشاوره تخصصی دارد و پس از تکمیل مطالعات پزشکی عمومی این توصیه را به دست آورد. دلیل کثرت مراجعان مطب آنها رفتار بسیار خوب و برخورد بسیار محترمانه آنها با بیماران است.

خدمات :

 • انجام نوار عصب عضله
 • درمان و تشخیص ام اس
 • درمان سکته های مغزی
 • درمان کمردرد، گردن درد
 • درمان تومورهای مغز و نخاع
 • انجام نوار مغز و نوار عصب چشم
 • درمان پارکینسون، تشنج، سردرد میگرنی

آدرس : کرج، جهانشهر، خیابان شهید بهشتی، بین استانداری و هلال احمر، جنب شهر کتاب، ساختمان پزشکان نور، واحد ۱۴

تلفن تماس : ۰۲۶۳۴۴۹۱۳۳۶

دکتر علی برادران باقری

دکتر علی برادران باقری

دکتر علی برادران باقری جراح مغز و اعصاب و ستون فقرات است و با شماره نظام پزشکی 92237 مطب خود را در شهرستان کرج تأسیس کرد و پس از اخذ مدرک پزشکی عمومی، دکتر باقری توانست به تحصیل ادامه دهد و در زمینه بیماری ها تخصص کسب کند. مغز، اعصاب و ستون فقرات؛ دکتر علی برادران باقری یکی از بهترین پزشکان اعصاب و عضلانی کرج هستند و می توانند این آزمایش را به خوبی برای تشخیص بسیاری از بیماری ها انجام دهند.

خدمات :

 • جراحی دیسک
 • جراحی مغز و اعصاب
 • جراحی ستون فقرات
 • درمان مشکلات مغز و رفع سکته ها و تومور های مغزی

آدرس : استان البرز، شهر کرج، بین چهارراه طالقانی و میدان شهدا، خیابان شهید بهشتی، جنب پل عابر پیاده، برج آرین، طبقه ۸، واحد ۲۴

تلفن تماس : ۰۲۶۳۲۲۶۰۵۰۳

دکتر داریوش ایرجی فر

دکتر داریوش ایرجی فر

دکتر داریوش ایرجی فر یکی از بهترین جراحان مغز و اعصاب در کرج است که قادر به تشخیص بسیاری از بیماری های مرتبط با مغز و اعصاب است. دکتر ایرجی فر جراح مغز و اعصاب و فوق تخصص ستون فقرات; او با تمام مراجعین در مطب خود رفتار خوبی دارد و به تمام سوالات آنها در مورد بیماری آنها پاسخ می دهد. شماره نظام پزشکی پزشک 16732 است که با این شماره مطب خود را در شهر کرج تاسیس کردند.

خدمات :

 • درمان میگرن
 • درمان سکته های مغزی
 • درمان تومورهای مغزی
 • درمان تنگی کانال نخاع
 • درمان اختلالات حافظه
 • انجام تست نوار عصب عضله
 • درمان دیسک کمر و دیسک گردن

آدرس : استان البرز، شهر کرج، میدان شهدا، اول خیابان مظاهری، پایین تر از بانک رفاه، ساختمان نگین، طبقه ۱

تلفن تماس : ۰۲۶۳۲۲۴۷۸۳۳

دکتر لاله ایزدی گارماسه

دکتر لاله ایزدی گارماسه

دکتر لیلا ایزدی گرماسه متخصص جراحی مغز و اعصاب است و می تواند بسیاری از بیماری های مرتبط را درمان کند. او با شماره نظام پزشکی 111982 کار می کند. دکتر ایزدی با همه بیماران خود با اخلاق رفتار می کند و این مشکل رضایت همه بیماران را به همراه داشته است. او 8 سال سابقه درمان بیماری های مغز، اعصاب و عضلات را دارد و همین تجربه حرفه ای باعث درخشش کارنامه حرفه ای او شده است.

خدمات :

 • درمان مشکلات نخاع از جمله تنگی کانال نخاع
 • درمان دیسک کمر و دیسک گردن
 • درمان تومورهای مغزی
 • جراحی ستون فقرات
 • درمان سکته مغزی

آدرس : کرج، ۴۵ متری گلشهر، گلزار غربی، جنب سازمان انتقال خون

تلفن تماس : ۰۲۶۳۴۲۰۹۶۱۰

دکتر محمد کمانگر

دکتر محمد کمانگر

دکتر محمد کمانگر جراح مغز و اعصاب و جراح ستون فقرات است که مطب خود را در شهرستان کرج به شماره سامانه پزشکی 136763 تاسیس کرد و توانسته به مردم این شهر خدمات ارائه دهد. دکتر کمانگر بهترین پزشک باندینگ عصبی عضلانی در کرج; وی عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی البرز و دارای رتبه شورای تخصصی کشور است. او همچنین استادیار دانشگاه است.

خدمات :

 • جراحی دیسک
 • درمان تومور مغزی
 • درمان خونریزی مغزی
 • درمان تنگی کانال نخاع
 • درمان تومورهای ستون فقرات

آدرس : کرج، میدان توحید، خیابان مهدیه، جنب مهدیه، کلینیک ویژه شماره ۱

تلفن تماس : ۰۲۶۳۲۲۰۸۴۶۷

دکتر محمدرضا طهرانی

دکتر محمدرضا طهرانی

دکتر محمدرضا طهرانی فوق تخصص جراحی مغز و اعصاب است و می تواند بسیاری از بیماری ها را در این زمینه درمان کند. دکتر تهرانی یکی از بهترین جراحان مغز و اعصاب کرج هستند. شماره نظام پزشکی وی 141014 است که با آن توانسته مطب خود را در کرج تاسیس کند. او با بیمارانی که به مطب او مراجعه می کنند به خوبی رفتار می کند و به سوالات آنها در مورد روند درمان پاسخ می دهد.

خدمات :

 • درمان سردرد
 • درمان کمردرد
 • درمان ام اس
 • درمان تشنج
 • درمان زوال عقل
 • درمان پارکینسون
 • درمان سکته مغزی
 • انجام تست نوار عصب عضله

آدرس : کرج، خیابان بهشتی، نرسیده به شهدا، درمانگاه بهبد

تلفن تماس : ۰۲۶۳۲۲۱۴۵۵۰

دکتر فاطمه صدر

دکتر فاطمه صدر

دکتر فاطمه صدر متخصص مغز و اعصاب است که با روش های مختلف مانند تست نوار عضله عصبی توانسته است بسیاری از بیماری های مرتبط با این رشته را درمان و در عین حال بیماری ها را تشخیص دهد. از این رو دکتر صدر را بهترین پزشک عصبی عضلانی در کرج می دانند. مردم شهر کرج او را با ویژگی های استثنایی مانند اخلاق نیکو، تخصص به روز و… می شناسند. دكتر فاطمه صدر ابتدا در رشته پزشكي عمومي موفق به اخذ مدرك تخصصي مغز و اعصاب شد.

خدمات :

 • درمان آلزایمر
 • درمان ام اس
 • درمان تشنج
 • درمان سردردهای میگرنی
 • درمان مشکل پرولاکتین
 • درمان سکته های مغزی

آدرس : کرج، چهارراه طالقانی، بالاتر از اداره پست، کوچه شهروز، پلاک ۹۲

تلفن تماس : ۰۲۶۳۲۲۱۵۹۴۷

اقدامات لازم قبل از انجام نوار عصب و عضله

قبل از هر چیز، بهترین دکتر نوار عصب و عضله در کرج، روش و چگونگی انجام کار را برای شما توضیح خواهد داد و به شما این فرصت را می دهد که هر سؤالی را که ممکن است در مورد این روش داشته باشید، بپرسید. بهترین دکتر نوار عصب و عضله در کرج بر اساس وضعیت پزشکی شما، ممکن است آماده سازی و اقدامات خاص دیگری را از شما بخواهد؛ اما، معمولا اقدامات عمومی قبل از انجام نوار عصب و عضله به شرح زیر است:

 • در صورت داشتن بیماری قلبی یا استفاده از ضربان ساز مصنوعی قلب، به بهترین دکتر نوار عصب و عضله در کرج، اطلاع دهید.
 • لباس هایی بپوشید که اجازه ی دسترسی به ناحیه ی مورد آزمایش را می دهد یا به راحتی جدا می شود. معمولا لباسی برای پوشیدن به شما داده می شود.
 • بهترین دکتر نوار عصب و عضله در کرج را از تمام داروها (تجویز شده و یا بدون نسخه) و مکمل های گیاهی که مصرف می کنید، مطلع کنید. داروهای رقیق کننده خون (ضد انعقادها) مانند وارفارین ممکن است خطر خونریزی بعد از تست نوار عصب و عضله را افزایش دهند. هرگز مصرف داروهای خود را بدون صحبت با پزشک قطع نکنید.
 • کمی قبل از انجام تست دوش بگیرید، تا چربی های پوستتان پاک شود. استفاده از لوسیون ها، عطرها یا روغن ها روی پوست را چند روز قبل از انجام نوار عصب و عضله، متوقف کنید یا حداقل در روز انجام تست، از آن ها استفاده نکنید؛ زیرا بر دقت آزمایش تأثیر می گذارند.
 • بهترین دکتر نوار عصب و عضله در کرج از شما می خواهد هر گونه جواهرات، گیره مو، عینک، سمعک، یا سایر اشیاء فلزی را که ممکن است در انجام نوار عصب و عضله، اختلال ایجاد کند، بردارید.
 • معمولاً قبل از تست نوار عصب و عضله ناشتا بودن لازم نیست. در برخی موارد، مصرف سیگار و نوشیدنی های کافئین دار مانند قهوه، چای و نوشابه و … ممکن است دو تا سه ساعت قبل از آزمایش محدود شود.
اقدامات لازم قبل از انجام نوار عصب و عضله

اقدامات لازم بعد از انجام نوار عصب و عضله

مدت انجام تست نوار عصب و عضله ی دو عضو حدودا 20 دقیقه و چهار عضو، حدودا 30 دقیقه زمان می برد. پس از انجام تست می توانید به فعالیت‌ های قبلی و معمول خود بازگردید، مگر این که بهترین دکتر نوار عصب و عضله در کرج با توجه به وضعیت خاص شما، دستورالعمل‌ ها و توصیه های اضافی یا جایگزینی را ارائه دهد. می توانید انتظار داشته باشید، در عرض 24 تا 48 ساعت پس از اتمام آزمایش، نتایج تست نوار عصب و عضله خود را دریافت کنید.

بعد از انجام تست نوار عصب و عضله توسط بهترین دکتر نوار عصب و عضله در کرج، ممکن است تا چند روز، عضلات شما حساس شده یا احساس درد داشته باشید. درد عضلانی معمولاً شدید نیست و باید در کمتر از یک هفته بهبود یابد. همچنین ممکن است در جایی که سوزن ها وارد پوست شما شده، مقداری کبودی مشاهده کنید. اگر کبودی ادامه پیدا کرد، با بهترین دکتر نوار عصب و عضله در کرج تماس بگیرید. تست نوار عصب و عضله به طور کلی بی خطر و عوارض آن بسیار نادر است. برخی از افراد، به ویژه افرادی که از داروهای رقیق کننده خون استفاده می کنند، ممکن است پس از آزمایش خونریزی داشته باشند. همچنین، به ندرت، در جایی که سوزن ها وارد پوست شده اند، امکان بروز عفونت وجود دارد. در صورت مشاهده ی هر کدام از موارد زیر حتما بهترین دکتر نوار عصب و عضله در کرج اطلاع دهید:

 • خونریزی که قطع نمی شود.
 • درد یا حساسیت شدید در جایی که سوزن ها وارد پوست شده اند.
 • قرمزی، گرما، تورم یا تب؛ زیرا ممکن است نشانه های عفونت باشند.

کلام آخر

تست نوار عصب و عضله معمولا به هنگام بروز علائم بیماری عضلانی، آسیب عصبی یا … تجویز می شود؛ نتایج حاصل از تست نوار عصب و عضله به پزشک شما کمک خواهد کرد، طیف گسترده‌ ای از بیماری ها، اختلالات و آسیب‌ های تأثیرگذار بر اعصاب و ماهیچه‌ ها را تشخیص دهد. از رایج ترین بیماری هایی که برای بررسی و درمان آن ها از نوار عصب و عضله استفاده می شود، می توان به دیسک گردن و کمر درد اشاره کرد. در واقع، تست نوار عصب و عضله به پزشک کمک خواهد کرد، برنامه ریزی درمانی شما را به بهترین نحو انجام دهد. سایت جراحتو سعی بر آن داشته تا شما را با بهترین دکتر نوار عصب و عضله در کرج آشنا کند؛ از شما سپاسگزاریم که تا پایان این مقاله ما را همراهی کردید. در صورت داشتن سؤال و تمایل به دریافت مشاوره می توانید با شماره تلفن های مذکور تماس حاصل فرمایید.

4.9/5 - (17 امتیاز)

زهرا نیک پور

من زهرا نیک پور هستم؛ دانشجوی رشته‌ی کامپیوتر در دانشگاه ولیعصر تهران که علاقه زیادی به تولید محتوای حوزه سلامت و پزشکی دارم. امیدوارم با ارائه اطلاعات مفید و ارزشمند توانسته باشم به شما در زمینه انواع جراحی زیبایی کمک کنم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا