جراحی درمانی

بهترین دکتر ختنه در کرج【سال1403】❤️ + لیست 10تایی

در این مقاله قصد داریم شما را با بهترین دکتر ختنه در کرج آشنا کنیم؛ ختنه، قدیمی ترین جراحی شناخته شده بشر، در جهان است. مدارک و اسناد به دست آمده نشان می دهد، قدمت ختنه به دوره مصر باستان بر می گردد. طبق قوانین یهود، ختنه نماد فیزیکی عهد میان خدا و حضرت ابراهیم است و برای این که فردی به دین یهود بپیوندد، ضروری است تا ختنه را انجام دهد. همچنین، در دین اسلام و بین مسلمانان نیز ختنه از ضروریات مذهبی است؛ بر اساس نظریه فقها، حتی اگر کسی در کهنسالی به دین اسلام ایمان بیاورد، ختنه بر او واجب می شود. امروزه، علم پزشکی ثابت کرده است که خطر عفونت ادراری در بین مردان ختنه شده بیش از ده برابر کمتر از مردان ختنه نشده است؛ از این رو، به غیر از دیدگاه مذهبی و فرهنگی، ختنه امروزه به عنوان یک روش پزشکی و مفید شناخته می شود.

ختنه چیست؟

ختنه، یک روش اورولوژی انتخابی، برای برداشتن پوست ختنه گاه از آلت تناسلی است و معمولاً در چند روز اول پس از تولد نوزاد پسر انجام می شود. به طور کلی، ختنه نوزادان پسر یک روش بی خطر است و با عوارض بسیار نادر؛ این عوارض اغلب شامل درد، خونریزی، ترشح عفونت یا عفونت موضعی زخم بوده و تقریباً همیشه قابل اصلاح و درمان می باشند.

ختنه به عنوان یک رسم مذهبی – فرهنگی در بسیاری جوامع و کشورها انجام می گیرد. در گذشته شخصیت های مذهبی که برای این کار آموزش ندیده بودند، در شرایطی غیر استریل ختنه را انجام می دادند. جالب است بدانید، علاوه بر نوزادان پسر، در برخی از فرهنگ ها و ادیان، نوزادان دختر نیز ختنه می شدند. هر چند این مورد هنوز هم در بسیاری از کشورها مانند سومالی، گینه و حتی ایران (با آمار نامشخص) و … انجام می شود.

ختنه دختران با دلایل غیر پزشکی و با هدف جلوگیری از خیانت کردن آن ها صورت می گیرد. به دلیل آسیب های جبران نشدنی که ختنه در زنان ایجاد می کند، این عمل در سطح جهانی به عنوان نقض حقوق انسانی زنان و کودکان دختر شناخته می شود.

ختنه چیست؟

به هر حال، اگر چه در برخی موارد انجام ختنه عمدتاً به دلایل مذهبی، فرهنگی یا زیبایی شناختی انجام می شود، امروزه مشخص شده است که این روش، دارای مزایای پزشکی با اثر طولانی مدت است. سازمان جهانی بهداشت و سازمان ملل متحد تحت یک برنامه ی مشترک در مورد اچ آی وی/ایدز توصیه کرده اند، ختنه پزشکی مردان داوطلب به عنوان بخشی از استراتژی پیشگیری از HIV در مناطق با آمار بالای شیوع ایدز، به کار رود.

انتخاب بهترین دکتر ختنه در کرج

پوست ختنه گاه، رول پوستی است که انتهای آلت تناسلی را می پوشاند. به بیان روشن تر، پوست ختنه گاه چین جمع شدنی پوست است که انتهای آلت تناسلی را در بر می گیرد و ادامه ی پوستی است که تمام آلت تناسلی را می پوشاند. در چند سال اول زندگی، به عقب کشیده نشدن پوست ختنه گاه در نوزادان پسر کاملا طبیعی است. در حدود سن سه سالگی و بعد از آن، پوست ختنه گاه به طور طبیعی از سر آلت تناسلی جدا می شود. جدائی کامل در سن پنج سالگی روی می دهد. اما، در برخی کودکان پسر، جدا شدن پوست ختنه گاه طولانی می شود؛ البته این امر، نگران کننده نیست و معمولا در دراز مدت حل خواهد شد.

در طول این روند، همان طور که پوست ختنه گاه شروع به جدا شدن از سر آلت تناسلی می کند، والدین ممکن است متوجه شوند هنگام دفع ادرار کودک، پوست ختنه گاه او مانند بالون بیرون می آید. این شرایط می تواند منجر به عفونت یا بالانیت شود. هرگز سعی نکنید پوست ختنه گاه فرزندتان را به زور به عقب برگردانید، زیرا، امری دردناک است و به پوست ختنه گاه آسیب می زند. در این موارد، بهترین کار انتخاب و مراجعه به پزشکان متخصص یا بهترین دکتر ختنه در کرج است.

انتخاب بهترین دکتر ختنه در کرج

مراجعه و دریافت مشاوره از بهترین دکتر ختنه در کرج، فرصت خوبی است تا در مورد نگرانی هایی که دارید، صحبت کنید و در مورد هر ابهام یا موردی که مطمئن نیستید، سؤال بپرسید. بهترین دکتر ختنه در کرج روند جراحی را با جزئیات بیشتری توضیح می دهد و در مورد هر گونه نگرانی صحبت می کند و به هر سؤالی که دارید، پاسخ خواهد داد تا از سلامت کودک خود مطمئن شوید.

بهترین دکتر ختنه در کرج، که معمولا در رشته ی اورولوژی اطفال تخصص دارد، با دانش، مهارت و تجربه خود ضمن برقراری ارتباط مؤثر و دوستانه با کودک، به بررسی شرایط وی می پردازد. ختنه یک روش نسبتاً ساده است و معمولاً به صورت روزانه انجام می شود؛ به این معنی که در همان روزی که جراحی توسط بهترین دکتر ختنه در کرج صورت می گیرد، نیاز به بستری در بیمارستان نخواهد بود و کودک در همان روز مرخص می شود.

بهترین دکتر ختنه در کرج با استفاده از روش جراحی، پوست ختنه گاه را بر می دارد. خطرات مرتبط با ختنه زمانی که توسط پزشکان واجد شرایط و با تجربه مانند بهترین دکتر ختنه در کرج انجام شود، اندک است. ما در ادامه فهرستی از بهترین دکتر ختنه در کرج را به شما عزیزان ارائه می دهیم؛ پس تا انتها با ما همراه باشید. توصیه می کنیم جهت کسب اطلاعات بیشتر، مقاله ما با عنوان بهترین دکتر ختنه در تهران را نیز مطالعه کنید. همچنین می توانید مشاوره و راهنمایی های لازم را نیز از بهترین دکتر اورولوژی اطفال در کرج دریافت کنید.

10 تا از بهترین دکتر ختنه در کرج را بشناسید!

دلایل پزشکی انجام ختنه

به جز انگیزه های مذهبی و فرهنگی در برخی جوامع برای انجام ختنه، موارد زیر از جمله شرایطی هستند که با تأثیر بر آلت تناسلی و کیفیت زندگی فرد، نیاز به انجام ختنه را ضرورت می بخشند:

 • بالانیت یا عفونت مکرر: در این حالت پوست ختنه گاه و سر آلت تناسلی ملتهب و عفونی می شود.
 • بالانیت زروتیکا اوبلیترانس: وضعیتی که باعث سفت شدن پوست ختنه گاه می شود و در برخی موارد، سر آلت تناسلی را نیز تحت تأثیر قرار می دهد و می تواند باعث زخم و التهاب شود.
 • سرطان آلت تناسلی: سرطان آلت تناسلی یک نوع سرطان بسیار نادر در بزرگسالان است که در آن یک لکه قرمز، زگیل مانند یا زخم در انتهای آلت تناسلی یا زیر پوست ختنه‌ گاه ظاهر می‌ شود. در بزرگسالانی که ختنه انجام نشده است، برخی پزشکان درمان با روش ختنه را تجویز می کنند. در چنین مواردی توصیه می شود، جهت انتخاب بهترین روند درمان با بهترین دکتر اورولوژی در کرج مشورت کنید.
دلایل پزشکی انجام ختنه
 • فیموزیس یا پوست ختنه گاه تنگ: حالتی که در آن پوست ختنه گاه آنقدر سفت است که نمی توان آن را روی سر آلت تناسلی به عقب کشید. این شرایط گاهی اوقات می تواند باعث درد در هنگام نعوظ آلت شود و در موارد نادر، دفع ادرار را دشوار کند.
 • پارافیموز: در این حالت پوست ختنه گاه پس از عقب کشیده شدن، نمی تواند به موقعیت اصلی خود بازگردد و باعث تورم و درد در سر آلت می شود. در صورت عدم درمان فوری پارافیموز می تواند سبب بروز عوارض جدی مانند محدودیت جریان خون به آلت تناسلی شود.
 • پیشگیری از HIV: شواهدی از چندین مطالعه ی پژوهشی انجام شده در آفریقا وجود دارد که نشان می دهند مردان ختنه شده کمتر در معرض خطر ابتلا به ویروس HIV از زنان آلوده هستند. البته مشخص نیست که آیا ختنه مردان می تواند به پیشگیری از سایر عفونت های مقاربتی کمک کند یا نه. در واقع، مطالعات متعددی در مورد ختنه مردان و خطر ابتلا به سایر بیماری های مقاربتی انجام شده است، اما تا به امروز، شواهد غیرقطعی و متناقض بوده اند.

مراحل انجام ختنه

 • جراحی ختنه به صورت روزانه، سرپایی و بدون نیاز به بستری در بیمارستان، انجام می شود. در نتیجه نیاز نیست کودک شما یک شب را در بیمارستان بگذراند.
 • برای انجام این جراحی نیاز به امضای فرم رضایتنامه می باشد.
 • بعد از بستری شدن کودک پسر در بیمارستان، بهترین دکتر ختنه در کرج یک بار دیگر وی را ویزیت خواهد کرد.
 • قبل از انجام جراحی ختنه در صورت بیهوشی عمومی، کودک نباید تا شش ساعت قبل از جراحی چیزی بخورد یا بنوشد.
 • در صورت بیهوشی عمومی، کودک در طول عمل خواب است و درد یا ناراحتی را احساس نخواهد کرد. قبل از جراحی متخصص بیهوشی نیز کودک شما را ویزیت خواهد کرد. اگر بهترین دکتر ختنه در کرج بی حسی موضعی را برای کودک در نظر بگیرد، با تزریق یک بی حس کننده موضعی، آلت تناسلی و ناحیه اطراف آن را بی حس می کنند.
 • بعد از ورود بیمار به اتاق جراحی، بهترین دکتر ختنه در کرج به همراه تیمش، جراحی ختنه را آغاز می کند. وی، پوست ختنه گاه را درست پشت سر آلت تناسلی، با استفاده از چاقوی جراحی یا قیچی جراحی بر می دارد. هر گونه خونریزی را می توان با استفاده از گرما (کوتریزاسیون) متوقف کرد. لبه های باقی مانده پوست با استفاده از بخیه های قابل حل به هم دوخته می شوند. ختنه در مردان بالغ خطر اصلی خونریزی، هم در حین و هم بعد از عمل را به همراه دارد. بهترین دکتر ختنه در کرج هر گونه خونریزی را در طول عمل متوقف می کند و با پانسمان محل ختنه، خونریزی های بعدی را جذب می کند.
مراحل انجام ختنه
 • پس از عمل، برای محافظت از زخم یک پانسمان روی آلت تناسلی گذاشته می شود. این پانسمان ممکن است قبل از رفتن کودک به خانه برداشته شود. به هرحال این پانسمان ظرف 24 ساعت خود به خود می افتد. دستورالعمل استفاده از پانسمان توسط پزشک به شما داده خواهد شد؛ برخی پزشکان ادامه پانسمان را ضروری نمی دانند. معمولا برای بهبود زخم ها، استفاده از پماد تجویز خواهد شد.
 • آلت تناسلی معمولا 3 یا 4 روز پس از انجام ختنه، درد داشته و ملتهب خواهد بود. دفع ادرار در روزهای اول ناراحت کننده و همراه با درد خواهد بود. لازم به یادآوری است دفع ادرار هنگام حمام یا دوش گرفتن ممکن است راحت تر باشد.
 • کودک، حداقل به مدت سه روز به صورت منظم به تسکین درد نیاز دارد، بهترین دکتر ختنه در کرج داروی پاراستامول یا ایبوپروفن را تجویز می کند؛ این داروها باید طبق دستورالعمل مصرف شوند.
 • کودک می تواند روز بعد از عمل حمام کند. اما باید از دوچرخه سواری یا استفاده از اسباب بازی هایی که لازم است روی آن ها بنشیند تا زمانی که تورم آلت تناسلی کم نشده است، خودداری کند.
 • برای جلوگیری از تحریک آلت تناسلی، به مدت 2 تا 3 روز بعد از ختنه، برای کودک لباس هایی که در قسمت پایین تنه گشاد و راحت هستند، بپوشید. به منظور جلوگیری از چسبیدن پانسمان یا لباس کودک به آلت تناسلی استفاده از وازلین در اطراف سر یا نوک آلت تناسلی، توصیه می شود.
 • معمولاً بعد از 10 روز آلت تناسلی بعد از ختنه، بهبود نسبی می یابد. کودک حدود یک هفته بعد از جراحی ختنه می تواند به مدرسه یا مهد کودک بازگردد. تا 6 هفته طول می کشد تا آلت تناسلی کودک به طور کامل بهبود یابد.
 • با وجود اینکه عوارض ختنه بسیار نادر است اما در صورت خونریزی آلت تناسلی کودک، تورم بیش از دو هفته بعد از ختنه، دردناک بودن دفع ادرار تا چند روز بعد از ختنه، با بهترین دکتر ختنه در کرج تماس بگیرید. بروز تب، قرمزی، خونریزی و احساس درد مداوم در آلت تناسلی می تواند از علائم هشداردهنده عفونت باشد.

کلام آخر

پیشرفت علم پزشکی و انجام تحقیقات گسترده، ثابت کرده است، ختنه به عنوان جزء جدایی ناپذیر مراسم مذهبی و آئینی در برخی جوامع از جمله ایران، می تواند مزایا و اثرات مثبتی بر سلامت نوزادان پسر، در آینده داشته باشد؛ به طور مثال، کاهش احتمال ابتلا به سرطان آلت تناسلی، کاهش احتمال انتقال بیماری ایدز، کاهش احتمال ابتلا به عفونت ادراری و … . از این رو، ضروری است والدین کودکان پسر، نسبت به انجام این جراحی کم خطر و مفید، در زمان مناسب اقدام کنند. سایت جراحتو سعی بر آن داشته تا شما را با بهترین دکتر ختنه در کرج آشنا کند؛ از شما سپاسگزاریم که تا پایان این مقاله ما را همراهی کردید. در صورت داشتن سؤال و تمایل به دریافت مشاوره می توانید با شماره تلفن های مذکور تماس حاصل فرمایید.

4.6/5 - (18 امتیاز)

زهرا نیک پور

من زهرا نیک پور هستم؛ دانشجوی رشته‌ی کامپیوتر در دانشگاه ولیعصر تهران که علاقه زیادی به تولید محتوای حوزه سلامت و پزشکی دارم. امیدوارم با ارائه اطلاعات مفید و ارزشمند توانسته باشم به شما در زمینه انواع جراحی زیبایی کمک کنم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا