پزشکان

بهترین دکتر اورولوژی اطفال در کرج 【سال 1402】❤️ + لیست 10تایی

در این مقاله قصد داریم شما را با بهترین دکتر اورولوژی اطفال در کرج آشنا کنیم؛ متخصصان اورولوژی اطفال، جراحانی هستند که می توانند مشکلات ادراری و تناسلی کودکان را تشخیص، درمان و مدیریت کنند. اگر کودک شما به عارضه یا بیماری دستگاه تناسلی یا مجاری ادراری (کلیه ها، حالب ها، مثانه) مبتلا است، متخصص اورولوژی اطفال، دانش، تجربه و مهارت لازم را برای درمان کودک شما دارد. کودکان در هر سنی ممکن است مشکلات اورولوژیک را تجربه کنند و از آنجایی که درک آن چه در بدن آن ها اتفاق می افتد، برایشان مشکل است، ضروریست که علائم هشدار دهنده را مورد توجه قرار دهید تا با مراجعه به موقع به بهترین دکتر اورولوژی اطفال در کرج نسبت به درمان اقدام کنید.

اورولوژی اطفال

اورولوژی شاخه ای تخصصی از علم پزشکی است که بر تشخیص، درمان و مراقبت از دستگاه ادراری مردان و زنان و همچنین، دستگاه تناسلی مردان تمرکز دارد. در حالی که بروز مشکلات اورولوژی در افراد مسن یا افرادی که بیماری های زمینه ای دارند، شایع تر است؛ اما می تواند سلامت کودکان را نیز تحت تأثیر خود قرار دهد. اکثر اختلالات اورولوژی در کودکان مادرزادی هستند، به این معنی که در بدو تولد وجود دارند. هنگامی که مشکلات دستگاه ادراری و سیستم تناسلی برای کودکان به وجود می آید به آن اورولوژی اطفال گفته می شود و به دنبال آن جهت درمان، دسترسی به یک متخصص اورولوژی اطفال در اولویت قرار می گیرد.

متخصصان اورولوژی اطفال، اورولوژیست هایی هستند که دانش و مهارت های خاصی برای مراقبت از بیماران از بدو تولد تا نوجوانی دارند. آن ها اطلاعات جامعی در مورد نحوه ی عملکرد سیستم های ادراری و تناسلی رشد نیافته در بدن کودکان و همچنین، درک قوی در مورد نحوه ی صحبت کردن با کودکان خردسال یا نوجوانان در مورد مشکلاتی که با آن ها دست و پنجه نرم می کنند، دارند. البته در مورد بیماری های اورولوژی بزرگسالان نیز از دانش و اطلاعات لازم برخوردار هستند. حداقل بیش از نیمی از فعالیت دکتر اورولوژی اطفال (بیش از 75 درصد) به تشخیص، مراقبت و درمان بیماری های اورولوژی که نوزادان، کودکان و نوجوانان را درگیر کرده است، می شود. متخصص اورولوژی پزشکی است که بعد از اتمام دوره ی دکترای پزشکی عمومی در مقطع تخصص در رشته ی  ارولوژی یا جراحی کلیه و مجاري ادراری – تناسلی ادامه تحصیل می دهد. سپس، با گذراندن دوره ی فلوشیپ فوق تخصصی اورولوژی اطفال به عنوان فوق تخصص اورولوژی اطفال فعالیت پزشکی خود را آغاز می کند.

اورولوژی اطفال

انتخاب بهترین دکتر اورولوژی اطفال در کرج 

کودکان به دلیل سن کم، نمی توانند مانند بزرگسالان به توصیف دردها، آسیب ها یا بیماری هایی که در بدن خود حس می کنند، بپردازند؛ در واقع، کودکان از بیان این که چه چیزی آن ها را آزار می دهد، ناتوان هستند. بنابراین، تشخیص مشکلات اورولوژی در کودکان دشوارتر از بزرگسالان است؛ علاوه بر این که صحبت با پزشکان و پاسخ به سؤالات آن ها در هنگام معاینه برای اطفال سخت و دشوار است؛ کودکان در برقراری ارتباط با غریبه ها دچار خجالت و شرم نیز می شوند؛ بنابراین، لازم است در صورت بروز اولین نشانه های بیماری در کودک، به پزشکی مراجعه کنید که علاوه بر درمان بیماری های خاص اطفال، برای برقراری ارتباط مؤثر با کودک آموزش لازم را دیده باشد. بهترین دکتر اورولوژی اطفال در کرج از جمله ی این پزشکان است که با صبوری خود، کودک را به همکاری در معاینه ترغیب می کند.

در واقع، بهترین دکتر اورولوژی اطفال در کرج این آگاهی و مهارت را دارد تا بر نیازهای ویژه ی کودکان و والدین آن ها تمرکز کند، به خصوص بر موضوعات حساس و شرم آور مرتبط با مشکلات دستگاه تناسلی و دفع ادرار. بهترین دکتر اورولوژی اطفال در کرج، می داند چگونه کودکان را به روشی معاینه و با آن ها رفتار کند که باعث آرامش خاطر و همکاری شان شود. علاوه بر این، بهترین دکتر اورولوژی اطفال در کرج، اغلب از تجهیزاتی استفاده می کند که به صورت ویژه برای کودکان طراحی شده اند تا به ایجاد محیطی راحت و بدون مخاطره برای کودک شما کمک کند. بهترین دکتر اورولوژی اطفال در کرج با ارائه ی بهترین روش های درمانی و آگاهی بخشی به والدین کودک، بهترین پزشک و متخصص ترین فرد جهت برخورد با کودکان و درمان اختلالات دستگاه ادراری او می باشد. ما در ادامه فهرستی از بهترین دکتر اورولوژی اطفال در کرج را به شما عزیزان ارائه می دهیم؛ پس تا انتها با ما همراه باشید. پیشنهاد می کنیم مقاله ی بهترین دکتر اورولوژی اطفال در تهران را نیز جهت کسب اطلاعات بیشتر مطالعه کنید.

بیماری های شایع اورولوژی در اطفال

بهترین دکتر اورولوژی اطفال در کرج، بسیاری از مسائل و بیماری هایی که سلامت را که کودکان را تحت تأثیر قرار می دهد، درمان می کنند. برخی از شایع ترین بیماری هایی که سلامت اورولوژی کودکان را تهدید می کند، عبارتند از:

 • فتق: فتق زمانی اتفاق می افتد که یک عضو از پارگی عضله یا بافتی که آن را در بر گرفته است، بیرون می زند. فتق ممکن است در هر سنی رخ دهد؛ وجود این بیماری به اندازه ی بزرگسالان، برای کودکان نیز دردناک است. فتق کشاله ی ران (مغبنی) در نوزادان و کودکان شایع است. نوزادان بیشتر از کودکان نوپا یا نوجوانان آن را تجربه می کنند و برای جلوگیری از مشکلات جدی، نیاز به درمان دارند.
 • سنگ کلیه: سنگ کلیه می تواند هر فردی را در هر سنی تحت تأثیر قرار دهد، حتی کودکان و خردسال را. اگر علائم سنگ کلیه مانند احساس درد هنگام ادرار، تکرر ادرار، تهوع و … را در کودک خود مشاهده کردید، به بهترین دکتر اورولوژی اطفال در کرج مراجعه کرده و راهکارهای درمانی لازم را دریافت کنید.
 • شب ادراری: با وجود اینکه خیس کردن رختخواب برای کودکان هر چند وقت یک بار، به خصوص در حین تمرین استفاده از لگن یا توالت و همچنین، تا زمانی که مثانه ی آن ها در حال رشد است، اتفاقی طبیعی محسوب می شود، اما نباید به یک امر عادی تبدیل شود. کنترل کردن مثانه تا زمان کامل شدن آن مدتی طول می کشد؛ ولی اگر متوجه شدید که کودک شما در پنج یا شش سالگی به طور مداوم رختخواب خود را خیس می کند، ممکن است نشانه بی اختیاری ادرار باشد. بروز شب ادراری در کودکان بزرگ تر و نوجوانان، ممکن است نشانه ای از یک بیماری زمینه ای باشد و در پسران شایع‌ تر از دختران است.
 • عفونت مجاری ادراری: عفونت مجاری ادراری زمانی اتفاق می افتند که میکروب ها یا باکتری ها به مجرای ادرار وارد شده و در حین ادرار کردن، از بدن خارج نمی شوند. این بیماری در دختران شایع تر است و می تواند زمینه ساز بروز شب ادراری شود؛ از نشانه های آن می توان به احساس درد یا سوزش در هنگام ادرار، ادرار کدر یا خونی، بوی بد ادرار یا نیاز مکرر به ادرار کردن و … اشاره کرد.
 • بیضه های نزول نکرده: به طور طبیعی، بیضه ها در اواخر بارداری (حدود ماه هفتم) یا زمانی که هورمون ها چند ماه پس از تولد تثبیت شود، به داخل کیسه بیضه می افتند. در مورد بیضه های نزول نکرده، بیضه در کیسه بیضه قرار نمی گیرد و در عوض در دیواره ی شکم باقی می ماند. علت نزول بیضه ها به طور کامل شناخته نشده است، اما مشکی با اهمیت است و نیاز به اقدامات درمانی و مراقبتی بهترین دکتر اورولوژی اطفال در کرج دارد.
 • هیدرونفروز پیش از تولد: گاهی اوقات، تجمع ادرار می تواند باعث تورم کلیه ها در جنین شود که به آن هیدرونفروز پیش از تولد گفته می گویند و یکی از شایع ترین ناهنجاری هایی است که در دوران بارداری رخ می دهد و معمولا متخصصان زنان و زایمان در سونوگرافی آن را شناسایی می کنند.
 • تکامل مجاری ادراری یا تناسلی: در برخی از کودکان پسر، سیستم ادراری یا اندام تناسلی مردانه به درستی رشد نمی کند. هنگامی که این اتفاق می افتد، جهت شناسایی علل زمینه ای و گزینه های درمانی برای رشد و تکامل سیستم ادراری و تناسلی ضروری است به بهترین دکتر اورولوژی اطفال در کرج مراجعه کنید. این مشکل به عنوان نقصی مادرزادی در نظر گرفته می شود و در صورت عدم درمان به موقع می تواند باعث ایجاد مشکلاتی در سلامت کودک شما شده و آینده ی او را تحت تأثیرات منفی خود قرار دهد. برخی از مشکلات شایع دستگاه ادراری یا رشد دستگاه تناسلی عبارتند از اکستروفی مثانه، اپیسپادیاس، هیپوسپادیاس، دیسپلازی کلیه و …
 • ریفلاکس مثانه یا ریفلاکس وزیکوورترال (VUR): این مشکل زمانی اتفاق می افتد که ادرار به جای این که به وسیله ی حالب ها از کلیه ها به سمت مثانه جریان یابد و سپس، از بدن خارج شود، مجددا از مثانه به سمت کلیه بر می گردد. ریفلاکس مثانه اغلب در دختران اتفاق می افتد و زمینه ساز ابتلا به عفونت ادراری است. برخی از کودکان با این نقص متولد می شوند و علت آن ناشناخته است؛ البته تأثیر ژنتیک را نمی توان از نظر دور داشت.
درمان های ارائه شده توسط بهترین دکتر اورولوژی اطفال در کرج

درمان های ارائه شده توسط بهترین دکتر اورولوژی اطفال در کرج

با انجام معاینات بالینی و تصویربرداری تشخیصی، اختلالات اورولوژی در اطفال شناسایی شده و سپس، با توجه به نوع مشکل، اقدامات درمانی توسط بهترین دکتر اورولوژی اطفال در کرج صورت می گیرد:

 • ارزیابی، تشخیص و انجام جراحی بیماری سنگ کلیه
 • انجام جراحی تومورها و بدخیمی های کلیه، مثانه و بیضه ها
 • ارزیابی، تشخیص و درمان مشکلات و بیماری های اورولوژی شناسایی شده قبل از تولد
 • ارزیابی و درمان مشکلات دستگاه ادراری مرتبط با بیماری های عصبی مانند اسپینا بیفیدا یا مهره شکاف
 • ارزیابی، تشخیص و درمان اختلالات دفع ادرار، ریفلاکس مثانه و عفونت های مجاری ادراری که نیاز به جراحی دارند
 • انجام جراحی برای بیماری های کشاله ی ران در دوران کودکی و نوجوانی، مانند بیضه نزول نکرده، هیدروسل، فتق، واریکوسل و …
 • انجام جراحی بازسازی مجاری ادراری (کلیه ها، حالب ها و مثانه) شامل انواع ناهنجاری های تناسلی، هیپوسپادیاس و اختلالات رشد جنسی

کلام آخر

همه ی بیماری ها و مشکلات اورولوژی کودکان نیاز به تشخیص به موقع و صحیح دارند تا از نتیجه بخش بودن مراحل درمان، اطمینان حاصل شود. دیدن درد در کودکان دشوار است؛ اما اگر متوجه نشانه های وجود مشکلات اورولوژی در کودک خود شدید، فوراً با بهترین دکتر اورولوژی اطفال در کرج تماس بگیرید؛ زیرا، دریافت سریع اقدامات درمانی جهت پیشگیری از عوارض بعدی بسیار ضروری است. سایت جراحتو سعی بر آن داشته تا شما را با بهترین دکتر اورولوژی اطفال در کرج آشنا کند؛ از شما سپاسگزاریم که تا پایان این مقاله ما را همراهی کردید. در صورت داشتن سؤال و تمایل به دریافت مشاوره می توانید با شماره تلفن های مذکور تماس حاصل فرمایید.

5/5 - (35 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا