پزشکان

بهترین دکتر ستون فقرات در کرج ❤️【سال1403】+ لیست 10تایی

در این مقاله قصد داریم شما را با بهترین دکتر ستون فقرات در کرج آشنا کنیم؛ ستون فقرات یکی از مهم ترین اعضای بدن است. بدون ستون فقرات، نمی توانید بدن خود را صاف نگه دارید یا حتی بایستید. در واقع، ستون فقرات، به شما امکان می دهد، آزادانه حرکت کنید و با انعطاف پذیری خم شوید. همچنین، با آناتومی خاص خود، از نخاع محافظت می کند. طناب نخاعی به عنوان بخشی از اعصاب مرکزی، ستونی از اعصاب است که ارتباط مغز را با بقیه ی اعضای بدن برقرار می کند و این توانایی را به شما می دهد تا حرکات خود را کنترل کنید. اگر می خواهید زندگی فعالی داشته باشید، حفظ سلامت ستون فقرات شما حیاتی است.

آناتومی ستون فقرات

ستون فقرات شما، از 24 استخوان کوچک به نام مهره تشکیل شده است، که برای ایجاد ستون فقرات روی هم قرار گرفته اند. بین هر مهره یک بالشتک نرم و ژل مانند به نام دیسک وجود دارد، که به جذب فشار کمک می کند و از سائیدگی استخوان ها روی یکدیگر جلوگیری می کند.

هر مهره توسط مجموعه ای از رباط ها به مهره های دیگر متصل می شود. رباط ها، وظیفه ی اتصال استخوان ها را به یکدیگر بر عهده دارند. از سوی دیگر، تاندون ها، ماهیچه ها و عضلات را به استخوان ها متصل می کنند. همچنین، تاندون هایی وجود دارند، که ماهیچه ها را به مهره ها محکم می کنند.

ستون فقرات، درست مانند زانو یا آرنج یا هر مفصل دیگری، دارای مفاصلی است که این مفاصل، به نام مفاصل “فاست” شناخته می شوند. مفاصل فاست مهره ها را به هم متصل می کنند و به آن ها انعطاف پذیری لازم را می دهند تا روی یکدیگر حرکت کنند. هر مهره یک سوراخ در مرکز خود دارد؛ بنابراین، وقتی مهره ها روی هم قرار می گیرند، یک لوله ی توخالی تشکیل می دهند که کل نخاع و ریشه های عصبی آن را در خود نگه می دارد و از آن محافظت می کند. نخاع خود مجموعه ی بزرگی از بافت های عصبی است که پیام ها را از مغز به بقیه بدن منتقل می کند.

برای اینکه بدن شما کار کند، به اعصاب خود نیاز دارید. از این رو، ستون فقرات به 31 جفت ریشه ی عصبی منشعب می شود. این ریشه های عصبی از دو طرف، از طریق فضاهای بین هر مهره از ستون فقرات، خارج می شوند که به این فضاها یا گذرگاه های عصبی، فروامین عصبی گفته می شود. ستون فقرات خود دارای سه بخش اصلی است:

 • ستون فقرات گردنی: شامل قسمت بالایی ستون فقرات می باشد که از هفت مهره تشکیل شده است.
 • ستون فقرات سینه ای: شامل قفسه ی سینه در بخش مرکزی ستون فقرات است و از 12 مهره تشکیل شده است.
 • ستون فقرات کمری: قسمت پایینی ستون فقرات که ستون فقرات کمری نامیده می شود، معمولاً از پنج مهره تشکیل شده است، با این حال، برخی افراد ممکن است شش مهره کمری داشته باشند. البته، به نظر نمی رسد داشتن شش مهره مشکلی برای فرد ایجاد کند.
آناتومی ستون فقرات

در زیر ستون فقرات کمری، استخوان خاجی قرار دارد. استخوان خاجی یا ساکروم، در واقع مجموعه ای خاص از مهره هاست که ستون فقرات را به لگن متصل می کند. در طول رشد، از نه ماه قبل از تولد، این مهره ها با هم رشد کرده و یا با هم ترکیب می شوند و یک استخوان بزرگ مهره ای خاص، ایجاد می کنند که پایه ستون فقرات و مرکز لگن شما را تشکیل می دهد. اعصابی که در ناحیه خاجی از ستون فقرات جدا می شوند، عملکرد روده و مثانه را کنترل کرده و به ناحیه ی فاق، حس (احساس) می دهند.

به طور معمول، وقتی از پهلو به ستون فقرات نگاه می کنیم، انحنای S مانند دارد. این شکل و انحنا، امکان توزیع یکنواخت وزن را فراهم می کند. به بیان دیگر، حالت منحنی “S” به ستون فقرات کمک می کند تا در برابر انواع فشارها مانند فشار ناشی از حرکت بدن و نیروی جاذبه مقاومت کند. ستون فقرات در قسمت گردنی کمی به سمت داخل؛ در قفسه سینه به سمت خارج و در قسمت کمری، به سمت داخل انحنا دارد. حتی اگر بخش پایینی ستون فقرات شما، بیشترین وزن بدن را در خود جای داده باشد، هر بخش برای عملکرد صحیح، به قدرت سایر بخش ها، متکی است.

انتخاب بهترین دکتر ستون فقرات در کرج

در بخش قبلی با آناتومی و ساختار ستون فقرات آشنا شدید. هنگامی که حالت غیرعادی و اختلالاتی در ستون فقرات رخ می دهد، انحنای طبیعی ستون فقرات در نواحی خاصی ناهماهنگ شده و یا بزرگ می شود. بیماری ها و اختلالات ستون فقرات انواع مختلفی دارند؛ بسیاری از مشکلات ستون فقرات بدون مراجعه به پزشک رفع می شوند؛ اما، در سایر موارد آنقدر پیچیده و حاد هستند که زندگی و فعالیت های روزمره فرد را تحت تأثیر قرار داده و فرد را عملا ناتوان می کنند.  از این رو، لازم است جهت دریافت مراقبت های بهداشتی و پزشکی به بهترین دکتر ستون فقرات در کرج مراجعه کرد.

انتخاب بهترین دکتر ستون فقرات در کرج

در اولین جلسه ی ملاقات با بهترین دکتر ستون فقرات در کرج، در مطب شخصی با بهترین بیمارستان دولتی در کرج، او علاوه بر سوابق پزشکی شما، سابقه ی ابتلای خانوادگی بیماری های ستون فقرات را مورد بررسی قرار خواهد داد. سپس بعد از کسب اطلاع از علائم و انجام معاینات فیزیکی، تست های تشخیصی لازم را جهت تعیین دقیق نوع آسیب و بیماری تجویز خواهد کرد.

برای مثال بهترین دکتر ستون فقرات در کرج، ممکن است یکی از روش های تصویربرداری مانند ام آر آی، سی تی اسکن و … را درخواست کند و یا الکترومایوگرافی را جهت تعیین علت درد تجویز نماید. می توانید جهت دریافت نتایج دقیق تصویربرداری به یکی از مراکز معرفی شده در مقاله بهترین مرکز تصویربرداری در کرج مراجعه کنید. بعد از تعیین نوع بیماری، بهترین دکتر ستون فقرات در کرج، روش درمانی مناسب را تعیین کرده و با همکاری بیمار، مراحل بعدی را تا بهبود کامل دنبال می کند.

در بیشتر موارد، درمان های غیر جراحی بهترین دکتر ستون فقرات در کرج مانند دارودرمانی، فیزیوتراپی، تزریق کورتون، انجام فعالیت های اصلاحی، استفاده از انواع کمپرس سرد و گرم و … نتیجه بخش خواهد بود. اما، در موارد پیچیده تر درمان های جراحی تجویز خواهد شد. برای مثال در درمان تومورهای سرطانی، جراحی درمانی و یا شیمی درمانی و… به کار می رود. بهترین دکتر ستون فقرات در کرج در صورت نیاز، دستورالعمل هایی برای کاهش وزن و ترک عادت های غذایی، حرکتی و … نیز ارائه خواهد داد.

ما در ادامه فهرستی از بهترین دکتر ستون فقرات در کرج را به شما عزیزان ارائه می دهیم؛ در صورت عدم سکونت در کرج می توانید مقاله بهترین دکتر ستون فقرات در تهران را نیز مطالعه کنید. و اگر در شهرهای دیگر ایران به دنبال بهترین دکتر ستون فقرات هستید با مراجعه به بهترین دکتر ستون فقرات در ایران می توانید بهترین دکتر را انتخاب کنید.

10 تا از بهترین دکتر ستون فقرات در کرج را بشناسید!

دکتر سید حبیب الله شمس

دکتر سید حبیب الله شمس

دکتر سید حبیب الله شمس متخصص کایروپراکتیک و دیسک کمر بسیار مجرب و آگاه در زمینه درمان انواع بیماری های مربوط به ستون فقرات می باشد. دکتر شمس یکی از اعضای انجمن حرفه ای کایروپراکتیک آمریکا است و یک مرکز مجهز کایروپراکتیک در کرج ساخته است که افراد زیادی به دنبال درمان هستند. او توانست دوره تخصصی درمان آسیب های ناشی از تصادفات و ورزش را در آمریکا و نیویورک بگذراند.

خدمات :

 • درمان بیماری های مربوط به ستون فقرات و دیسک
 • درمان کمر درد و گردن درد
 • درمان سیاتیک و بی حسی
 • درمان انواع مختلف سردرد
 • درمان صدمات ناشی از ورزش
 • درمان درد مفاضل

آدرس : کرج، گوهردشت، فلکه اول، برج نیکامال، طبقه ۱۰ اداری، واحد ۳

تلفن تماس : ۰۲۶۳۴۲۵۶۳۵۹

دکتر محمدرضا  فردوسی

دکتر محمدرضا  فردوسی

دکتر محمدرضا فردوسی متخصص بیماری های مغز، اعصاب و ستون فقرات است و با استفاده از دانش خود می تواند بسیاری از بیماری ها را درمان کند. تمام تلاش دکتر فردوسی این است که بیماری ها را به درستی تشخیص دهد و بتواند روش های درمانی مناسبی را برای آنها ارائه دهد. او از دانشگاه تهران مشاوره تخصصی گرفته و به همین دلیل به عنوان بهترین پزشک ستون فقرات کرج شناخته می شود. شماره نظام پزشکی دکتر فردوسی 63042 می باشد.

خدمات : 

 • درمان سردرد و سرگیجه و عدم تعادل
 • درمان کمردرد و مشکل نخاع
 • درمان سکته های مغزی
 • درمان اختلال هوشیاری

آدرس : کرج، خیابان طالقانی، کوچه شهروز، پلاک ۹۲

تلفن تماس : ۰۲۶۳۲۲۲۲۷۶۲

دکتر مسعود رحمت جیرده

دکتر مسعود رحمت جیرده

دکتر مسعود رحمت جیرده فوق تخصص بیماری های مغز و اعصاب است که با داشتن تخصص بالایی در این زمینه و انجام هر نوع جراحی در این زمینه می توان او را بهترین پزشک ستون فقرات کرج دانست. مطب دکتر رحمت به شماره 46078 در شهرستان کرج تاسیس شد. دکتر مسعود رحمت پس از تحصیل در رشته پزشکی عمومی موفق به اخذ دیپلم فوق تخصص مغز و اعصاب شد.

خدمات :

 • جراحی ستون فقرات و رفع مشکلات کمر مانند دیسک
 • درمان سردرد میگرنی، ام اس، پارکینسون
 • درمان سکته مغزی

آدرس : کرج، چهارراه طالقانی، به سمت میدان شهدا، نرسیده به خیابان کمالی، ساختمان ۱۱۰/۱، طبقه سوم

تلفن تماس : ۰۲۶۳۲۲۵۵۰۷۷

دکتر سیما بهروزیان

دکتر سیما بهروزیان

دکتر سیما بهروزیان جراح مغز و اعصاب و ستون فقرات دارای مدرک بورد است که فارغ التحصیل دانشگاه شهید بهشتی است. وی در برخی از بیمارستان ها از جمله امام حسین (ع)، بیمارستان محمدشهر کرج، بیمارستان شریعتی ماهدشت کرج و بیمارستان کسری کرج مشغول به کار است. او یکی از بهترین پزشکان ستون فقرات کرج است زیرا با تمام بیماران با احترام برخورد می کند که نظر بسیاری از افراد را به خود جلب کرده است. هدف دکتر بهروزیان جلب رضایت بیماران و تشخیص و درمان صحیح بیماری های مربوط به مغز، اعصاب و ستون فقرات است.

خدمات :

 • درمان دیسک ستون فقرات و تنگی کانال ستون فقرات و کجی ستون فقرات
 • درمان انواع دردهای حاد و مزمن ستون فقرات و مسائل مربوط به مغز
 • درمان تومور ها و ضربات وارد شده به ستون فقرات و حوادث
 • درمان تومورهای مغزی هیدروسفالی و مشکلات مادرزادی

آدرس : کرج، چهارراه طالقانی، به سمت هفت تیر، خیابان طهماسبی، پلاک ۸

تلفن تماس : ۰۲۶۳۲۷۴۴۲۱۸

دکتر آیدین تعلیمی

دکتر آیدین تعلیمی

دکتر آیدین قداچی متخصص بیماری های مغز، اعصاب و ستون فقرات، خدمات بسیاری را در این زمینه ارائه می دهد. دکتر قدکی ابتدا در رشته پزشکی عمومی فارغ التحصیل شد، سپس به تحصیل ادامه داد و توانست مدرک تخصصی ستون فقرات و مغز و اعصاب را از دانشگاه تهران اخذ کند. او یکی از بهترین پزشکان ستون فقرات در کرج است و می تواند بسیاری از بیماری های مربوط به ستون فقرات را درمان کند.

خدمات :

 • انجام تست نوار عصب و عضله و نوار مغز
 • درمان سردرد، سرگیجه آتاکسی، تشنج و صرع
 • درمان اختلالات خواب و اختلالات حسی
 • درمان دوبیني، تاری دید، کاهش بینایی
 • درمان MS، پارکینسون، آلزایمر
 • درمان اضطراب و افسردگی
 • درمان کمردرد و سیاتیکا

آدرس : کرج، طالقانی شمالی، دویست متر بالاتر از اداره پست، کوچه نسیم، ساختمان زرین، طبقه سوم

تلفن تماس : ۰۹۱۰۹۸۶۱۳۲۳

دکتر بهنام دانش پژوه

دکتر بهنام دانش پژوه

دکتر بهنام دانش پژوه، فارغ التحصیل دکتری عمومی و دکتری تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران; وی از سال 1390 تا 1397 به عنوان عضو هیئت علمی سابق (دستیار) در دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی (ارومیه) مشغول به کار است. دکتر دانش پژوهان در سال 1387 در آزمون بورد تخصصی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران قبول شدند.

او در چندین بیمارستان کار می کند، مثلاً در بیمارستان تهران دی و کرج (تخت جمشید، قائم، امام خمینی، کوثر و امام حسین) به عنوان جراح مغز و ستون فقرات کار می کند. دکتر بهنام دانش پژوه یکی از بهترین پزشکان ستون فقرات در کرج هستند.

خدمات :

 • جراحی تومور های مغزی، درمان سکته مغزی
 • درمان جراحی قاعده جمجمه و ستون فقرات به روش آندوسکوپیک و باز

آدرس : کرج، طالقانی جنوبی، نرسیده به هفت تیر، نبش لاله سوم، ساختمان پزشکان نور، طبقه ۶

تلفن تماس : ۰۲۶۳۲۷۴۶۹۳۸

دکتر آرش متقی

دکتر آرش متقی

دکتر آرش متقی متخصص ارتوپدی و فلوشیپ ستون فقرات است که تجربه و سوابق بسیار برجسته ای در درمان انواع بیماری های مربوط به ستون فقرات دارد. او ابتدا فلوشیپ پزشکی عمومی و سپس فلوشیپ فوق تخصص را در دانشگاه تهران گرفت. بنابراین می توان گفت یکی از بهترین پزشکان ستون فقرات کرج است. وی عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی البرز و شماره نظام پزشکی وی 90482 می باشد.

خدمات :

 • درمان دیسک کمر و دیسک گردن
 • درمان کجی و انحراف ستون فقرات
 • چسبندگی مچ دست
 • تعویض مفصل زانو
 • درمان سیاتیک

آدرس : البرز، کرج، چهارراه طالقانی، به سمت میدان شهدا، دست چپ، طبقه فوقانی داروخانه عسگری

تلفن تماس : ۰۲۶۳۲۲۱۰۴۸۴

دکتر محمد کمانگر

دکتر محمد کمانگر

دکتر محمد کمانگر جراح مغز و اعصاب و ستون فقرات است که توانسته با شماره 136763 مطب خود را در شهرستان کرج تاسیس کند و خدمات زیادی به مردم این شهر ارائه دهد. دکتر کمانگر بهترین پزشک ستون فقرات در کرج; وی عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی البرز و دارای رتبه شورای تخصصی کشور است. او همچنین استادیار دانشگاه است.

خدمات :

 • جراحی دیسک
 • درمان تومور مغزی
 • درمان خونریزی مغزی
 • درمان تنگی کانال نخاع
 • درمان تومورهای ستون فقرات

آدرس : کرج، میدان توحید، خیابان مهدیه، جنب مهدیه، کلینیک ویژه شماره ۱

تلفن تماس : ۰۲۶۳۲۲۰۸۴۶۷

دکتر لیلا حشمی

دکتر لیلا حشمی

دکتر لیلا حشمی جراح مغز و اعصاب و فوق تخصص ستون فقرات است که می تواند از آزمایش های مختلفی برای تشخیص این نوع بیماری ها استفاده کند. او با توجه به مهارت هایش به عنوان بهترین پزشک ستون فقرات در کرج شناخته می شود. دکتر حشمی در این زمینه مشاوره تخصصی دارد و پس از تکمیل مطالعات پزشکی عمومی این توصیه را به دست آورد. دلیل کثرت مراجعان مطب آنها رفتار بسیار خوب و برخورد بسیار محترمانه آنها با بیماران است.

خدمات :

 • درمان پارکینسون، تشنج، سردرد میگرنی
 • انجام نوار مغز و نوار عصب چشم
 • درمان تومورهای مغز و نخاع
 • انجام نوار عصب عضله
 • درمان و تشخیص ام اس
 • درمان سکته های مغزی
 • درمان کمردرد، گردن درد

آدرس : کرج، جهانشهر، خیابان شهید بهشتی، بین استانداری و هلال احمر، جنب شهر کتاب، ساختمان پزشکان نور، واحد ۱۴

تلفن تماس : ۰۲۶۳۴۴۹۱۳۳۶

دکتر عسل سپاهی

دکتر عسل سپاهی

دکتر عسل سپاهی بهترین پزشک ستون فقرات در کرج; آنها بیماری های مربوط به مغز، اعصاب و ستون فقرات را از طریق آزمایش های مختلف به درستی تشخیص داده و در زمان مناسب درمان می کنند. دکتر سپاهی پس از اخذ مدرک پزشکی عمومی اقدام به اخذ مدرک فوق لیسانس مغز و اعصاب نموده و توانست آن را با موفقیت به پایان برساند. دکتر سپاهی با شماره سامانه پزشکی 105447 در کرج طبابت می کند.

خدمات :

 • انجام انواع تست ها مانند تست نوار عصب عضله
 • درمان بیماری های مغز و اعصاب مانند آلزایمر، مننژیت، اختلال روانی
 • درمان بیماری های ستون فقرات مانند تنگی کانال نخاع، ساییدگی مهره ها

آدرس : کرج، چهارراه طالقانی، طالقانی جنوبی، خیابان غفوریان، مرکز درمانی مهر

تلفن تماس : ۰۲۶۳۲۷۴۴۲۱۸

علائم هشدار دهنده بیماری های ستون فقرات

با توجه به نوع و محل آسیب دیدگی یا اختلال در ستون فقرات و حتی مدت زمانی که از ابتلای فرد به بیماری می گذرد، علائم بیماری های ستون فقرات می توانند، متفاوت باشند. توجه داشته باشید، از آن جایی که اعصاب نخاعی با سایر اندام های بدن از طریق شاخه های عصبی در ارتباط است، ممکن است در سایر اندم ها نیز برخی علائم مشاهده شوند؛ با این حال، در ادامه برخی از مهم ترین و شایع ترین نشانه های بیماری های ستون فقرات را مرور می کنیم:

 • محدود شدن دامنه حرکت در کمر
 • احساس درد در دست ها یا در پاها
 • خم شدن غیرطبیعی شانه ها یا کمر
 • احساس خستگی شدید در کمر یا پاها
 • خم شدن سر رو به جلو نسبت به کل بدن
 • دردی که به مدت ده تا چهارده روز ادامه دارد
 • احساس بی حسی، ضعف یا گزگز شدن در بازوها و پاها
علائم هشدار دهنده بیماری های ستون فقرات
 • ناتوانی در حفظ حالت طبیعی بدن به علت سفتی عضلات یا درد
 • مشکل در دفع ادرار یا مدفوع در اثر اختلال در عملکرد روده ها و مثانه
 • اسپاسم یا گرفتگی عضلانی چه در حال حرکت و چه در وقت استراحت
 • دردهای ناگهانی، مکرر و گاهی همراه با احساس سوزش در ناحیه کمر و یا گردن
 • از دست دادن قسمت قابل توجهی از توان حرکتی مانند توانایی راه رفتن با نوک پا
 • عدم تقارن در وضعیت ظاهری و شکل بدن مانند شانه های بالا و پایین، خم شدن به یک طرف و …

بیماری های شایع ستون فقرات کدامند؟

بیماری های ستون فقرات طیف وسیعی را به خود اختصاص می دهند. بهترین دکتر ستون فقرات در کرج، بعد از تشخیص نوع بیماری، با تجویز بهترین راه درمان، به شما برای رسیدن به بهبودی در کوتاه ترین زمان ممکن کمک خواهد کرد. برخی از مهم ترین و رایج ترین این بیماری ها به شرح زیر می باشند:

 • میلوپاتی: میلوپاتی آسیبی است که به دلیل فشردگی شدید ناشی از ضربه، تنگی مادرزادی کانال نخاعی، بیماری دژنراتیو یا فتق دیسک، به نخاع وارد می شود. هنگامی که هر بخش از نخاع، فشرده یا منقبض گردد، علائم ایجاد شده به عنوان میلوپاتی شناخته می شود.
 • فتق دیسک: یک فشار یا آسیب بیش از حد ممکن است باعث فتق دیسک شود. با این حال، با بالا رفتن سن افراد، مواد تشکیل دهنده ی دیسک، به طور طبیعی تحلیل می رود و رباط هایی که آن را در جای خود نگه می دارند، شروع به ضعیف شدن می کنند. با پیشرفت این وضعیت، یک فشار نسبتاً جزئی یا حرکت پیچشی هم می تواند، باعث پارگی دیسک شود. سیاتیک اغلب در اثر فتق دیسک در قسمت پایین کمر ایجاد می شود.
 • تنگی کانال نخاعی: تنگی به معنای باریک شدن کانال نخاعی، می تواند باعث فشار بر نخاع یا اعصابی شود که از نخاع به ماهیچه ها و عضلات می رود. تنگی کانال نخاعی می تواند در هر قسمتی از ستون فقرات شما اتفاق بیفتد؛ اما، در قسمت پایین کمر شایع تر است.
 • شکستگی مهره ها: شکستگی ستون فقرات یا مهره ها با شکستگی دست یا پا متفاوت است. شکستگی یا دررفتگی مهره می تواند باعث گیر کردن قطعات استخوانی و آسیب به اعصاب نخاعی یا نخاع شود. اکثر شکستگی های ستون فقرات در اثر تصادفات رانندگی، سقوط، شلیک گلوله یا ورزش اتفاق می افتد. با توجه به شدت آسیب، فرد ممکن است درد، مشکل در راه رفتن، یا ناتوانی در حرکت دادن دست ها یا پاهای خود (فلج) را تجربه کند. در شکستگی های شدید ممکن است نیاز به جراحی باشد تا استخوان ها مجدداً تنظیم شوند.
بیماری های شایع ستون فقرات کدامند؟
 • آرتریت ستون فقرات: این بیماری شامل التهاب مفاصل فاست در ستون فقرات یا مفاصل ساکروایلیاک، بین ستون فقرات و لگن، می باشد. استئوآرتریت شایع ترین نوع آرتریت است که ستون فقرات را درگیر می کند. آرتریت می تواند در هر جایی از ستون فقرات رخ دهد، اما در قسمت پایین کمر و گردن شایع تر است. درد و سفتی شایع ترین علائم آرتریت ستون فقرات است.
 • تومورهای ستون فقرات: تومور نخاعی یک توده غیر طبیعی از بافت، درون یا اطراف نخاع و یا ستون فقرات است. این سلول ها به طور غیرقابل کنترلی رشد و تکثیر می شوند. تومورهای ستون فقرات می توانند خوش خیم (غیر سرطانی) یا بدخیم (سرطانی) باشند.
 • انحراف در ستون فقرات: ناهنجاری ستون فقرات شامل یک راستا یا انحنای غیر طبیعی در ستون مهره های استخوانی است و می تواند یکی از انواع کیفوز (قوز کمر)، لوردوز (گودی کمر) و اسکولیوز باشد. استفاده از داروها، فیزیوتراپی، تزریق یا جراحی می تواند یکی از راه های درمانی باشد.
 • دیسک دژنراتیو ستون فقرات: بیماری دیسک دژنراتیو، زمانی رخ می دهد که دیسک ستون فقرات شما شروع به از بین رفتن می کند. این عارضه بیشتر در افراد مسن دیده می شود. درمان مناسب می تواند به تسکین درد و افزایش تحرک فرد، منجر شود.

کلام آخر

امروزه بیماری های ستون فقرات از جمله شایع ترین بیماری ها در جهان هستند. عادت های غلط نشستن، ایستادن های طولانی مدت، عدم ورزش، افزایش وزن و … همه و همه از عواملی هستند، که سبب شده است، آسیب های جدی به ستون فقرات وارد شود و تعداد مراجعین مبتلا به این دسته از بیماری مانند کمردرد افزایش یابد. از آن جایی که، هر نوع اختلال در ستون فقرات، فعالیت های روزانه فرد را مختل می کند، ضروری است تا با مشاهده اولین علائم به پزشکان واجد شرایط و دارای صلاحیت مراجعه شود.

سایت جراحتو سعی بر آن داشته تا شما را با بهترین دکتر ستون فقرات در کرج آشنا کند؛ از شما سپاسگزاریم که تا پایان این مقاله ما را همراهی کردید. در صورت داشتن سؤال و تمایل به دریافت مشاوره می توانید با شماره تلفن های مذکور تماس حاصل فرمایید.

4.7/5 - (32 امتیاز)

زهرا نیک پور

من زهرا نیک پور هستم؛ دانشجوی رشته‌ی کامپیوتر در دانشگاه ولیعصر تهران که علاقه زیادی به تولید محتوای حوزه سلامت و پزشکی دارم. امیدوارم با ارائه اطلاعات مفید و ارزشمند توانسته باشم به شما در زمینه انواع جراحی زیبایی کمک کنم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا