سلامتی

قیمت پیکرتراشی شکم و پهلو چقدر است؟【سال1403】✅

ما امروز قصد داریم شما را با قیمت پیکرتراشی شکم و پهلو آشنا کنیم. پیکرتراشی یکی از راه‌ های مناسب برای چربی‌ های اضافه در نواحی مختلف بدن می ‌باشد که با روش‌ های مختلفی انجام می‌ شود. افرادی که دارای چربی‌ هایی در شکم، پهلو و دیگر نواحی هستند می ‌توانند با مراجعه به بهترین دکتر پیکرتراشی از این روش استفاده کنند و چربی‌ ها را حذف کنند.

توجه داشته باشید برای استفاده از این روش باید بهترین و با تجربه ‌ترین پزشک را انتخاب کنید تا به نتایج مطلوبی دست یابید. برای اطلاع از هزینه پیکرتراشی شکم و پهلو تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید.

پیکرتراشی چیست؟

افرادی که دارای چربی‌ هایی در نواحی شکم، پهلو و … هستند می ‌توانند از روش پیکرتراشی استفاده کنند. عمل پیکرتراشی شامل دو نوع تهاجمی یعنی تخلیه چربی همراه با انجام جراحی و کم تهاجمی یعنی بدون نیاز به جراحی می باشد. عمل پیکرتراشی رسیدن بدن به فرم دلخواه می ‌باشد.

افراد می ‌توانند با مراجعه به بهترین دکتر پیکرتراشی در تهران از این روش استفاده کنند و چربی ‌های اضافه شکم و پهلو را حذف کنند. پیکرتراشی به روش تهاجمی و کم تهاجمی دارای انواع مختلفی است که در هر نوع از آن از یک روش برای تخلیه چربی استفاده می ‌شود.

پیکرتراشی چگونه انجام می ‌شود؟

پیکرتراشی می ‌تواند به صورت جراحی و غیر جراحی انجام شود. روش‌ های جراحی برای زیباسازی اندام که به صورت تهاجمی و همراه با بیهوشی هستند دارای دوران نقاهت بیش تری نسبت به روش ‌های بدون جراحی می ‌باشد. بیش تر افراد به دنبال روش ‌های بدون جراحی برای از بین بردن چربی ‌های بدن هستند که در زمان بسیار کوتاهی بتوانند به اندام ایده‌ آل خود برسند.

در روش جراحی، جراح بخشی از چربی و پوست شکم را از ناحیه پایینی آن می برد و بعد از آن دو طرف شکم را به هم دیگر بخیه می‌ زند ولی بعد از گذشت مدت زمانی پزشکان متوجه شدند این تکنیک روش مناسبی برای کاهش چربی ‌ها نیست و احتمال جابجایی ناف وجود دارد. این نوع جراحی دارای عوارض بسیاری است. در پیکرتراشی بدون جراحی به هیچ برش و بخیه‌ای نیاز نیست و از دستگاه‌ ها و روش ‌های متفاوتی برای انجام این کار استفاده می ‌شود که در ادامه مقاله در این باره بیش تر توضیح داده‌ ایم.

پیکرتراشی چیست؟

پیکرتراشی بدون جراحی

روش لیپوماتیک: روش لیپوماتیک به هیچ جراحی و برشی نیاز ندارد. پزشک در این جراحی با کمک یک سوراخ کوچک که 2 تا 5 میلی متر است میله باریکی را وارد می ‌کند و چربی‌ های اضافه نواحی مختلف بدن را با کمک امواج ماوراء بنفش خارج می ‌کند. چربی‌ های خارج شده از بدن سالم می ‌باشند و افراد می ‌توانند از آن ها برای فرم دهی و زیباسازی به دیگر نواحی استفاده کنند.

بعد از انجام روش لیپوماتیک ممکن است دچار تورم و کبودی در نواحی مورد جراحی شوید که بسیار طبیعی است و بعد از گذشت 6 تا 8 هفته بهبود می ‌یابد. از لیپوماتیک می ‌توانید برای حذف چربی‌ های باسن، غبغب، سینه، صورت، گردن، ساق پا و … استفاده کنید.

روش لیپوست: روش لیپوست یکی از جدیدترین و پیشرفته ‌ترین روش ها می ‌باشد که افراد برای لاغری از آن استفاده می ‌کنند. با کمک این دستگاه از دو تکنیک تی ال آ و لرزش و یا ویبره که در واقع حرکتی رفت و برگشتی می ‌باشد استفاده می ‌شود. با کمک این روش چربی های اضافه از بافت جدا می‌ شود و احتمال گلوله شدن آن ها زیر پوست به صفر می ‌رسد.

زیر پوست هیچ ناهمواری ایجاد نمی‌ شود. افراد از این چربی ‌ها می‌ توانند برای فرم دهی و زیبا سازی سایر نواحی بدن استفاده کنند. روش لیپوست یک روش بسیار ایمن برای لاغری است که بی خطر می ‌باشد و ممکن است در چند جلسه انجام شود. این روش دارای مزایایی است که از مزایای آن می ‌توان به عدم نیاز به بیهوشی و استفاده از بی‌ حسی موضعی، قابلیت استفاده از چربی‌ های خارج شده برای دیگر نواحی بدن و دو تکنیک ساکشن و ویبریشن به صورت همزمان اشاره کرد.

روش لیپوساکشن: در روش لیپوساکشن چربی ‌های اضافه بدن با یک برش کوچک توسط کانالی که به یک دستگاه مکش متصل است خارج می ‌شود. در این روش به دلیل این که چربی‌ های اضافه زیر پوست توسط حرارت سوزانده می ‌شوند و بعد از بدن خارج می ‌شوند نمی ‌توان برای فرم دهی به دیگر نقاط بدن استفاده کرد.

از این روش می ‌توان برای از بین بردن و سوزاندن چربی در نواحی مانند پاها، سینه، صورت و گردن، شکم و … استفاده کرد. این روش نسبت به دو روش قبل دارای دوره نقاهت طولانی ‌تری است و ممکن است تا مدت زمانی تورم و کبودی و درد همراه شما باشد که باید از مسکن‌ های تجویز شده توسط پزشک خود استفاده کنید.

روش ابدومینوپلاستی: روش مینوپلاستی برای کسانی مناسب است که چربی‌ های اضافه بسیاری در ناحیه شکم و پهلو دارند و افرادی که شکم آن ها حالتی افتاده و آویزان پیدا کرده می ‌توانند از این روش استفاده کنند. در روش ابدومینوپلاستی علاوه بر این که چربی‌ های اضافه شکم و پهلوها از بین می ‌روند، با کمک روش لیفت، پوست شکم کشیده و صاف می شود.

عمل ابدومینوپلاستی این گونه است که چربی و پوست اضافه ناحیه زیرشکم برش زده می ‌شود و از محلی بالاتر از ناف، پوست شکم به قسمت پایینی پیوند زده می ‌شود. از این روش برای لیفت ران و بازو نیز استفاده می ‌شود. برای انجام این روش به بهترین جراح ابدومینوپلاستی در تهران مراجعه کنید.

روش لیپولیزر: در روش لیپولیزر از لیزر برای از بین بردن چربی ‌های زیر پوست استفاده می ‌شود. لیزر باعث کلاژن‌ سازی و تحریک آن می ‌شود به همین دلیل از افتادگی و شلی پوست جلوگیری می ‌کند. از این روش برای افرادی که بیماری سرطان، دیابت و بیماری‌های قلبی و کلیوی دارند استفاده نمی ‌شود و همچنین بانوانی که در دوران بارداری و شیردهی هستند نباید از این روش استفاده کنند.

این روش می‌ تواند هم با بی ‌حسی موضعی و هم با بیهوشی عمومی انجام شود. در این روش سوراخ های کوچکی ایجاد می ‌شود و اشعه لیزر به چربی ‌ها تابانده می ‌شود تا کاملاً آب شوند و بعد با کمک دستگاه مکش آن ها از بدن خارج می ‌شوند.

روش بادی جت: بادی جت یا واترجت روشی است که در آن برای برداشتن چربی های اضافه از فشار آب استفاده می ‌شود. در این روش یک میله که از نوک آن آب با فشار بسیار به بیرون می‌آید با چربی‌ های بدن برخورد می ‌کند و آن ها را تکه تکه می ‌کند. روش بادی جت دارای مزایایی است که از مزایای آن می ‌توان به عدم نیاز به بیهوشی، کوتاه بودن زمان جراحی، ماندگاری بیش تر، دوره نقاهت کوتاه‌ تر و … اشاره کرد.

این عمل بین 45 تا 60 دقیقه زمان می ‌برد و افراد بعد از آن می ‌توانند به فعالیت‌ های روزمره خود ادامه دهند. از این روش برای از بین بردن چربی ‌های پهلوها، شکم، ساق پا، گردن و سینه استفاده می ‌شود.

روش کرایولیپولیز: روش کرایولیپولیز یا پیکرتراشی سرد روشی است که در آن از دمای سرد حدود منفی 5 تا مثبت 5 استفاده می ‌شود. سلول های چربی در برابر دمای سرد حساس ‌اند و زمانی که در معرض سرما قرار بگیرند می ‌میرند. این روش هیچ خطری ندارد و همچنین نیاز به بستری شدن نیز ندارد. از این روش افراد می ‌توانند برای از بین بردن چربی‌ های اضافه در نواحی باسن، شکم، زیر باسن، پشت، غبغب، بازوها، پهلوها و ران ‌ها استفاده کنند.

روش اولترازد: در این روش از امواج هایفو یا اولتراسوند برای چربی سوزی نواحی مختلف بدن افراد استفاده می ‌شود. امواج سبب تحریک فیبروپلاست‌ ها و تولید کلاژن می ‌شوند. بعد از این که امواج اولتراسوند به چربی ‌های سطحی وارد می‌ شوند بعد از آن می ‌توانند وارد چربی ‌های عمقی زیر پوست شوند و آن ها را تبدیل به مایع کنند و از بدن خارج کنند.

این روش دارای مزایایی است که از مزایای آن می ‌توان به عدم نیاز به بستری شدن بدون نیاز به بیهوشی عمومی، امکان 6 تکه کردن شکم، مناسب برای تمامی نواحی بدن و همچنین سرعت بالا در حذف چربی ‌های اضافه بدن اشاره کرد.

پیکرتراشی بدون جراحی

عوارض پیکرتراشی

پیکرتراشی همانند دیگر عمل‌ها دارای عوارضی است که این عوارض می ‌توانند کوتاه مدت و یا بلند مدت باشند. البته این عوارض طبیعی است و بعد از  گذشت مدت زمانی از بین خواهد رفت. البته اگر به بهترین و با تجربه ‌ترین پزشک و جراح مراجعه کنید می ‌توانید احتمال بروز خطرات را کاهش دهید. برخی از این عوارض عبارتند از:

  • بعد از انجام پیکرتراشی ممکن است احساس درد کنید و همچنین در نواحی مورد نظر کبودی ایجاد شده باشد که امری طبیعی است.
  • یکی از عوارض پیکرتراشی ایجاد عفونت است .کسانی که از داروهای آنتی بیوتیک استفاده نکنند و یا بهداشت را رعایت نکنند ممکن است این عارضه را تجربه کنند.
  • آسیب به بافت‌ های پوستی و نکروز ممکن است به دلیل عدم تخصص پزشک رخ دهد پس تمام تلاش خود را بکنید تا به بهترین دکتر پیکرتراشی مراجعه کنید.
  • از دیگر عوارضی که ممکن است به دلیل کم تجربگی پزشک رخ دهد آسیب رسیدن به اندام ‌های داخلی بدن می ‌باشد.
  • هماتوم یا تجمع خون در ناحیه جراحی شده از دیگر عوارض پیکر تراشی است که می ‌تواند به راحتی درمان شود.

کاندیدای مناسب پیکرتراشی

در هر جراحی برخی افراد مناسب و برخی دیگر نامناسب هستند. ما در این مقاله برخی از افرادی که مناسب انجام پیکرتراشی هستند را در اختیار شما عزیزان قرار داده ‌ایم. افرادی که به بیماری ‌های قلبی کلیوی و دیابت مبتلا هستند مناسب این بیماری این جراحی نیستند پس اگر ابتلا به چنین بیماری دارید کاندیدای مناسبی نیستید.

کسانی که به افسردگی ابتلا ندارند و همچنین کسانی که از دخانیات استفاده نمی ‌کنند، افرادی که رژیم مناسبی دارند و ورزش می ‌کنند و سبک زندگی آن ها مناسب است کاندیدای خوبی برای انجام پیکرتراشی هستند. اگر دارای چنین شرایطی هستید می ‌توانید به بهترین متخصص پیکرتراشی مراجعه نمایید و از این روش استفاده کنید.

هزینه پیکرتراشی شکم و پهلو

هزینه پیکرتراشی به عوامل متعددی بستگی دارد. پیکرتراشی مانند هر عمل دیگری نیازمند یک جراح بسیار با تجربه می ‌باشد. هزینه پیکرتراشی به عواملی مانند روش پیکرتراشی بستگی دارد. روش‌ های مختلف پیکرتراشی دارای هزینه‌ های مختلفی است.

هزینه پیکرتراشی شکم و پهلو

همچنین مقدار چربی در هر فردی می ‌تواند در هزینه تاثیرگذار باشد. اگر فردی مقدار چربی بسیاری داشته باشد هزینه بالاتر است. از دیگر عوامل می ‌توان به هزینه‌ های جانبی و اتاق عمل و همچنین تخصص پزشک اشاره کرد. برای انجام پیکرتراشی سعی کنید به بهترین و با تجربه ‌ترین پزشک مراجعه نمایید.

فواید و مزایای پیکرتراشی

پیکرتراشی دارای فواید بسیاری است که از فواید آن می ‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • افراد می‌ توانند در یک جلسه پوست و چربی‌ های شل شده در قسمت ‌های مختلف بدن را حذف کنند.
  • پیکرتراشی برای کسانی که مقدار قابل توجهی از وزن خود را از دست داده‌ اند گزینه بسیار مناسبی می‌ باشد. جراحان پلاستیک انجام پیکرتراشی را به عنوان آخرین مرحله در روند کاهش وزن توصیه می ‌کنند زیرا در سفت ‌تر شدن پوست و همچنین بهبود ظاهر بدن تاثیر بسیاری دارد.
  • یکی از فواید بسیار مهم پیکرتراشی افزایش اعتماد به نفس افراد می ‌باشد. با انجام پیکرتراشی ظاهر بدن فرد بهبود می ‌یابد و اعتماد به نفس وی افزایش می ‌یابد.

کلام آخر

عمل پیکرتراشی شامل دو نوع تهاجمی یعنی تخلیه چربی همراه با انجام جراحی و کم تهاجمی یعنی بدون نیاز به جراحی می باشد. عمل پیکرتراشی رسیدن بدن به فرم دلخواه می ‌باشد. افرادی که به بیماری ‌های قلبی کلیوی و دیابت مبتلا هستند مناسب این بیماری این جراحی نیستند پس اگر ابتلا به چنین بیماری دارید کاندیدای مناسبی نیستید. پیکرتراشی برای کسانی که مقدار قابل توجهی از وزن خود را از دست داده‌ اند گزینه بسیار مناسبی می‌ باشد.

از شما بسیار سپاس گزاریم که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید. امیدواریم این مطالب برای شما مفید واقع شده باشند. در صورت داشتن هر گونه انتقاد و پیشنهاد وارد سایت شوید و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

5/5 - (3 امتیاز)

نفیسه باباخانی

سلام، من نفیسه هستم. 3 ساله که به کار محتوا نویسی مطالب پزشکی در سایت جراحتو مشغول هستم، امیدوارم بهره ی کافی را برده باشید، پذیرای پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در کامنت ها می باشم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شش + دو =

دکمه بازگشت به بالا