جراحی بینی

هزینه عمل بینی 1403【سال 1403】❤

 ما امروز قصد داریم شما را با هزینه عمل بینی 1402 را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. افرادی که از بینی‌ های خود رضایت ندارند و دارای بینی‌ های گوشتی، استخوانی و بزرگی هستند می ‌توانند با مراجعه به بهترین جراح بینی از این عمل استفاده کنند. جراحی بینی دارای مزایا و معایبی است که در ادامه مقاله بیش تر درباره آنان صحبت کرده ‌ایم. برای انجام این جراحی باید به بهترین و با تجربه‌ ترین جراح مراجعه نمایید. ما در این مقاله هزینه عمل بینی 1402 را در اختیار شما قرار داده ‌ایم پس تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید.

جراحی بینی چیست؟

جراحی بینی از پرطرفدارترین جراحی ‌ها بین بانوان و آقایان به شمار می‌ رود. در این جراحی ساختار بینی اصلاح می ‌یابد و فرم آن بهبود می ‌یابد. کسانی که دارای مشکلات تنفسی هستند می‌ توانند مشکلات تنفسی خود را رفع کنند. در این جراحی قوز بینی، گوشتی بودن بینی، افتادگی و پهن بودن نوک بینی درمان می ‌شود و افراد می ‌توانند به ظاهر بینی مورد علاقه دست یابند. جراحی بینی به روش باز و بسته انجام می‌ شود. در روش بسته هیچ برشی روی بینی ایجاد نمی ‌شود و جراح با ابزار مخصوصی پوست بینی افراد را بالا نگه می ‌دارد و جراحی را انجام می ‌دهد ولی در روش باز بینی افراد برش داده می ‌شود و بعد از جراحی بخیه می‌ خورد.

بینی دارای دو نوع گوشتی و استخوانی می ‌باشد. پوست بینی گوشتی ضخیم و چرب است و دارای نوک پهنی می ‌باشد. کسانی که دارای بینی استخوانی هستند غضروف قوی دارند و بینی آن ها قوزدار است. افراد می ‌توانند با مراجعه به بهترین جراح بینی در تهران از این روش استفاده کنند.

جراحی بینی چیست؟

انواع جراحی بینی

جراحی بینی طبیعی: یکی از انواع جراحی بینی، جراحی بینی طبیعی می ‌باشد که جزء استاندارد ترین نوع جراحی بینی در میان آقایان و بانوان است و دارای محبوبیت بسیاری می ‌باشد. در این روش تناسب بین اندازه بینی نسبت به دیگر اجزای صورت برقرار می ‌ماند. جراحی بینی طبیعی برای بینی‌ های گوشتی و استخوانی مناسب است.

جراحی بینی فانتزی: از دیگر انواع جراحی بینی می ‌توان به جراحی بینی فانتزی اشاره کرد. این مدل بین افراد طرفداران بسیاری دارد. جراحی بینی فانتزی در ابتدای رواج جراحی بینی، طرفداران بسیاری داشت ولی از استانداردهای لازم برای تنفس برخوردار نمی ‌باشد. در این نوع جراحی نوک بینی بسیار سر بالا می ‌باشد و استخوان بینی بسیار باریک می ‌شود. جراحی بینی فانتزی قوس زیادی دارد. سوراخ‌ های بینی در آن بسیار کوچک می ‌شوند و این امر ممکن است سبب ایجاد مشکلات تنفسی شود.

جراحی بینی نیمه فانتزی: جراحی بینی نیمه فانتزی بین بانوان طرفداران بسیاری دارد. در این جراحی قوس بینی کم تر از جراحی فانتزی می ‌باشد. این جراحی نیز ممکن است در مواردی مشکلات تنفسی داشته باشد و ممکن است سوراخ‌ های بینی بیش از حد کوچک شود. می ‌توانید با مراجعه به بهترین جراح پلاستیک در ایران از این جراحی استفاده کنید.

بینی گوشتی و استخوانی چیست؟

بینی استخوانی دارای پوست نازک و همچنین قوز می ‌باشد. چنین بینی به دلیل بلند بودن سبب فرم بد بینی می ‌شود. بینی استخوانی دارای نوعی ساختار غضروفی محکم می ‌باشد. در این نوع بینی غضروف و تیغه بینی به طور کامل مشخص است. بینی استخوانی دارای پره‌ های بسیار ضعیفی است و نسبت به بینی گوشتی چربی کم تری دارد. بینی گوشتی دارای پوستی با ضخامت بسیار بالا و چربی و غدد فراوان می‌ باشد. بینی گوشتی غضروف ضعیفی دارد و مقاومت زیادی ندارد. این نوع بینی دارای منافذ پوستی باز است و پره‌ های بینی ضخیم می ‌باشد. اگر از فرم بینی خود رضایت ندارید می ‌توانید به بهترین و با تجربه ‌ترین جراح بینی مراجعه نمایید و از عمل جراحی استفاده کنید.

بینی گوشتی و استخوانی چیست؟

اقدامات قبل از جراحی بینی

 • اولین و مهم ‌ترین اقدام قبل از انجام هرگونه جراحی انتخاب بهترین و با تجربه‌ ترین جراح جهت انجام می ‌باشد. اگر به با تجربه ‌ترین جراح مراجعه کنید به نتایج بسیار مطلوبی خواهید رسید.
 • دو هفته قبل از انجام جراحی بینی نباید از داروهایی که آسپرین دارند استفاده کنید زیرا این داروها سبب رقیق شدن خون می ‌شوند و این امر ممکن است برای شما خطرناک باشد.
 • قبل از انجام جراحی بینی از مصرف دخانیات، مشروبات الکلی و نیکوتین خودداری کنید زیرا مصرف آن ها سبب تنگ شدن رگ ‌های خونی و همچنین مختل شدن گردش خون می ‌شود و ممکن است برای شما خطر داشته باشد.
 • روز قبل از جراحی سعی کنید آب و مایعات بسیاری بنوشید ولی 8 ساعت قبل از جراحی بینی نباید چیزی بخورید.
 • جواب آزمایشات و مدارک پزشکی خود را باید در روز عمل همراه خود داشته باشید و آن ها را به جراح خود تحویل دهید.
 • آقایان باید قبل از مراجعه برای جراحی بینی صورت خود را اصلاح کنند و بانوان نیز بدون هیچ آرایشی باید به جراح مراجعه کنند.

مراقبت‌ های بعد از جراحی بینی

 • بعد از انجام جراحی بینی افراد باید داروهایی که توسط پزشک تجویز شده به طور مرتب و منظم مصرف کنند و نباید از هیچ دارویی خودسرانه استفاده کنند.
 • بعد از انجام جراحی بینی جراح به بیمار محلول شستشوی بینی می ‌دهد و افراد باید سعی کنند بینی خود را با این محلول شستشو دهند.
 • بعد از انجام جراحی بینی هنگام استراحت و یا خواب سعی کنید سر خود را بالاتر از بدن قرار دهید.
 • بعد از انجام این جراحی نباید فعالیت‌ های سنگین انجام دهید و سعی کنید از انجام کارهای بسیار سخت خودداری کنید.
 • هنگام عطسه کردن و سرفه کردن باید دهان خود را باز کنید و از راه بینی عطسه و سرفه نکنید زیرا این امر می ‌تواند برای شما خطرناک باشد.
 • بعد از جراحی بینی باید از غذاهای سبک استفاده کنید و از غذاهایی که جویدنی هستند استفاده نکنید.
 • اگر به طور دائم از عینک‌ های طبی استفاده می ‌کنید باید سعی کنید بعد از جراحی تا مدتی از لنزهای طبی استفاده کنید.

عوارض جراحی بینی

جراحی بینی مانند دیگر جراحی ‌ها دارای عوارضی می ‌باشد که ما در این قسمت برخی از عوارض جراحی بینی را در اختیار شما عزیزان قرار داده ‌ایم. برخی از این عوارض عبارتند از:

درد بعد از جراحی بینی: یکی از عوارض جراحی بینی درد بعد از آن می ‌باشد. جراح تغییراتی در غضروف و اسکلت بینی ایجاد می ‌کند که سبب ایجاد درد و ناراحتی می‌ شود که امری بسیار طبیعی است. برای کنترل آن جراح برای بیمار داروهای مسکن تجویز می‌کند.

تورم بینی: از دیگر عوارض جراحی بینی می ‌توان به ورم بعد از جراحی اشاره کرد که از عوارض کوتاه مدت جراحی است و فرد می ‌تواند برای کاهش آن از کمپرس و نوشیدن آب کرفس و چسب بینی استفاده کند.

ماندن جای زخم بعد از جراحی: ممکن است بعد از انجام جراحی بینی جای زخم باقی بماند ولی اگر شما به با تجربه ‌ترین و بهترین جراح مراجعه کنید ایشان محل برش را به گونه‌ ای حرفه‌ ای بخیه می ‌زند که بعد از بهبودی قابل مشاهده نباشد. بعد از جراحی باید داروها و پمادهای تجویز شده را استفاده کنید.

اختلال تنفسی: اگر جراح سطح مقطع مجاری تنفسی را بسیار کوچک کرده باشد ممکن است بیمار دچار اختلال در تنفس شود. برای کوچک کردن بیش از اندازه بینی پافشاری نکنید و سعی کنید از پزشک خود مشورت بگیرید.

آبریزش و عطسه: از دیگر عوارض، آبریزش و عطسه می ‌باشد. ممکن است افراد تا چند روز بعد از انجام این جراحی عطسه و آبریزش بینی داشته باشند و باید در این مواقع از طریق دهان عطسه کنند تا فشاری به بینی وارد نشود. با مشورت از پزشک می ‌توانید از قرص سرماخوردگی یا ضد حساسیت استفاده کنید.

ماندن جای چسب و آتل روی بینی: ماندن جای چسب و آتل روی بینی از دیگر عوارض بسیار شایع است. این دو وسیله برای فرم دهی درست بینی استفاده می ‌شوند. این عارضه به دلیل فشار زیاد چسب و گچ روی بینی ایجاد می ‌شود. سعی کنید محکم چسب نزنید و بیش از اندازه آتل بینی را محکم نکنید.

مشکلات بویایی: در برخی از مواقع ممکن است به دلیل ترشحات بسیار یا التهاب و ورم بافت داخلی بینی حس بویایی بیمار کاهش ‌یابد. در این مواقع باید آرامش خود را حفظ کنید زیرا این عارضه طبیعی است و بعد از رفع تورم حس بویایی شما باز می ‌گردد.

عفونت بینی: از دیگر عوارض می ‌توان به عفونت بینی بعد از جراحی بینی اشاره کرد. افراد باید سعی کنند بینی خود را بعد از انجام جراحی با محلول‌ های مخصوص شستشو دهند تا میکروب در بینی نماند.

چسبندگی داخل بینی: چسبندگی داخل بینی از دیگر عوارض جراحی بینی می ‌باشد. به دلیل ترمیم نشدن زخم‌ ها و برش‌ های جراحی و چسبیدن بافت ‌های داخل بینی، چسبندگی داخل بینی ایجاد می ‌شود. برای تشخیص علت بروز این عارضه افراد باید سی تی اسکن انجام دهند.

عوارض جراحی بینی

ویژگی‌ های بهترین جراح بینی

برای رسیدن به نتایج بسیار خوب باید سعی کنید به بهترین و با تجربه ‌ترین جراح مراجعه نمایید. ما در این قسمت برخی از ویژگی‌ های بهترین و با تجربه ‌ترین پزشکان و جراحان را در اختیار شما عزیزان قرار داده‌ ایم. برخی از این ویژگی ‌ها عبارتند از:

 • اولین و مهم ترین ویژگی ‌های بهترین جراح مدرک و تخصص ایشان می‌ باشد. باید به جراحی مراجعه نمایید که دارای مدرکی معتبر از دانشگاهی معتبر باشد.
 • از دیگر ویژگی‌ های بهترین جراح می ‌توان به تجربه کاری و همچنین سابقه ایشان اشاره کرد. اگر به جراحی مراجعه نمایید که دارای تجربه بسیاری در حیطه فعالیت خود باشد قطعاً می ‌توانید به نتایج بسیار مطلوبی دست یابید.
 • بهترین جراح دارای برخوردی بسیار مناسب با بیماران خود می ‌باشد. سعی کنید به پزشکی مراجعه کنید که رفتاری بسیار محترمانه و مناسب با مراجعین دارد و به تمامی سوالات آن ها با صبر و حوصله بسیاری پاسخ می ‌دهد.
 • از دیگر ویژگی ‌های بهترین جراح می ‌توان به اولویت قرار دادن سلامت بیماران اشاره کرد. بهترین و با تجربه ‌ترین جراح سعی می‌ کند سلامت بیماران خود را اولویت قرار دهد.
 • بهترین پزشک در مطب و کلینیکی فعالیت می‌ کند که دارای تجهیزات بسیار پیشرفته و مناسب برای ارائه خدماتی بسیار با کیفیت به افراد باشد. پس تمام تلاش خود را بکنید تا ویژگی‌ های ذکر شده را در نظر بگیرید و به با تجربه ‌ترین و بهترین پزشک و جراح مراجعه کنید.

هزینه جراحی بینی

هزینه جراحی بینی به عوامل متعددی بستگی دارد. یکی از عواملی که می تواند بر هزینه تاثیر گذار باشد تجربه و تخصص پزشک می باشد. اگر جراح دارای تخصص در زمینه فعالیت خود باشد ممکن است هزینه بیش تر باشد. مهارت و سابقه کاری پزشک از عوامل بسیار مهم است. اگر پزشک شما دارای مهارت و تجربه باشد قطعا به نتایج بسیار خوبی خواهید رسید. از دیگر عوامل می توان به موقعیت مکانی مطب پزشک و تجهیزات بسیار پیشرفته آن اشاره کرد. همچنین نوع و اندازه بینی افراد نیز ممکن است تاثیر گذار باشد. سعی کنید به بهترین و با تجربه ترین جراح جهت انجام جراحی مراجعه نمایید.

کلام آخر

جراحی بینی از پرطرفدارترین جراحی ‌ها بین بانوان و آقایان به شمار می‌ رود. در این جراحی ساختار بینی اصلاح می ‌یابد و فرم آن بهبود می ‌یابد. کسانی که دارای مشکلات تنفسی هستند می‌ توانند مشکلات تنفسی خود را رفع کنند. در این جراحی قوز بینی، گوشتی بودن بینی، افتادگی و پهن بودن نوک بینی درمان می ‌شود و افراد می ‌توانند به ظاهر بینی مورد علاقه دست یابند. جراحی بینی به روش باز و بسته انجام می‌ شود.

از شما بسیار سپاس گزاریم که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید. سایت جراحتو همواره سعی داشته شما را با هزینه عمل بینی 1402 آشنا کند. امیدواریم این مطالب برای شما مفید واقع شده باشند. در صورت داشتن هر گونه انتقاد و پیشنهاد وارد سایت شوید و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

5/5 - (2 امتیاز)

نفیسه باباخانی

سلام، من نفیسه هستم. 3 ساله که به کار محتوا نویسی مطالب پزشکی در سایت جراحتو مشغول هستم، امیدوارم بهره ی کافی را برده باشید، پذیرای پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در کامنت ها می باشم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × 2 =

دکمه بازگشت به بالا