پزشکان

بهترین دکتر مجاری ادراری در تهران【سال 1402】⭐ + لیست 10 تایی

ما در این مقاله قصد داریم شما را با بهترین دکتر مجاری ادراری در تهران آشنا کنیم و اطلاعاتی در رابطه با مجاری ادراری و بیماری های دستگاه ادراری در اختیار شما عزیزان قرار دهیم تا در صورت مواجه شدن با مشکل به سراغ یکی از این پزشکان متخصص بروید و تحت درمان های لازم قرار بگیرید. مجاری ادراری عضو حساسی از بدن می باشد که سبب انتقال ادرار از بخش کلیه ها به سمت خارج از بدن می باشد و از این طریق به بدن کمک می نماید. دستگاه ادراری هر شخصی از چهار بخش که شامل کلیه ، مثانه، میزنای و پیشابراه می باشد، تشکیل شده است.

بیماری های عفونت مجاری ادراری چیست؟

در صورتی که باکتری ها در بدن شما به سمت مثانه راه یافته باشد و در آن جا منجر به مشکلاتی گردد و بدن نتواند از خود در برابر باکتری ها محافظت نماید، بیماری عفونت مجرای ادراری پدید می آید. با توجه به این موضوع که مجرای پیشابه خانم ها در مقایسه با آقایان بسیار کوتاه تر می باشد، از این رو را برای رسیدن باکتری ها در بخش مثانه به راحتی صورت می گیرد. یکی از رایج ترین بیماری های عفونت ادراری، عفونت مثانه می باشد. لازم به ذکر است که اگر مجاری به عفونت مبتلا شود، منجر به التهاب مجاری ادراری می گردد. حال در صورتی که کلیه ها دچار عفونت شوند، در اصطلاح شخص به عفونت کلیوی ابتلا پیدا کرده است و علائم آن شامل تب و لرز، تکرر ادرار، سوزش ادراری در زمان ادرار نمودن، احساس درد های شدید و ناچیز در قسمت پایین شکم و کم بودن میزان ادرار می باشد. اگر در شهر های مختلف ایران هستید و به دنبال بهترین دکتر مجاری ادراری در ایران هستید به مقاله مربوطه مراجعه نمایید.

اقدامات لازم برای پیشگیری از عفونت ادراری

عفونت ادراری؛ بیماری است که قابل پیشگیری می باشد. به طور کلی اگر می خواهید خطر ابتلا به عفونت های مجاری ادراری را کاهش دهید، می توانید اقدامات زیر را انجام دهید. اقدامات لازم برای پیشگیری از عفونت مجاری ادراری به شرح ذیل است:

 • نوشیدن آب به رقیق شدن ادرار کمک می نماید و این اطمینان را ایجاد می کند که تعداد دفعات ادرار بیش تری داشته باشید. دفع ادرار باعث می شود که باکتری ها قبل از این که موجب بروز عفونت شوند از مجاری ادراری خارج شوند. به طور کلی به شما پیشنهاد می کنیم روزانه 6 الی 8 لیوان آب بنوشید.
 • بعد از برقراری رابطه جنسی باید دفع ادرار داشته باشید و سپس یک لیوان آب بنوشید. انجام کارهایی که پیشنهاد شد؛ باعث پاک سازی باکتری ها در مجاری ادراری می شوند.
 • خانم ها باید در طول دوره قاعدگی اقدامات بهداشتی را رعایت نمایند تا از بروز عفونت جلوگیری شود. تعویض مکرر پد در این دوره به پیشگیری از عفونت مجاری ادراری کمک زیادی می کند.
 • به هیچ عنوان شلوار جین تنگ و لباس زیر نایلونی نپوشید به دلیل این که این دسته از لباس ها می توانند رطوبت ناحیه تناسلی را افزایش دهند و محیطی مناسب را برای رشد باکتری ها فراهم سازند.
 • پیش از رابطه جنسی؛ ناحیه تناسلی تان را به خوبی تمیز کنید.
 • استفاده از پروبیوتیک های واژینال مثل لاکتوباسیلوس ممکن است به پیشگیری از عفونت های ادراری کمک کند اما به شما پیشنهاد می کنیم پیش از استفاده از پروبیوتیک های واژینال، حتما با دکتر مجاری ادراری در تهران مشورت کنید.
 • به هیچ عنوان ادرار را به مدت طولانی نگه ندارید و هر زمانی که احساس کردید به دفع ادرار نیاز دارید، مثانه تان را تخلیه کنید.
اقدامات لازم برای پیشگیری عفونت ادرار

روش های شناسایی بهترین دکتر مجاری ادراری در تهران

برای پیدا کردن بهترین دکتر مجاری ادراری در تهران روش های متعددی وجود دارد که از جمله این راه ها شامل موارد زیر می باشد:

 1. اولین قدم برای شناسایی بهترین دکتر مجاری ادراری در تهران این است که از همسایگان، آشنایان و اقوام سوال نمایید و در صورتی که پزشک با تخصص موردنظر را سراغ داشتند به شما معرفی کنند و در مورد دکتر مذکور پرس و جوهای لازم را انجام دهید. به این دلیل که ممکن است ملاک های اطرافیان برای انتخاب پزشک متخصص با ملاک های شما کاملا فرق داشته باشد.
 2. گام بعدی در شناسایی بهترین دکتر مجاری ادراری در تهران، کمک گرفتن از فضای مجازی و سایت های اینترنتی می باشد و با جست و جو در سایت ها و فضای مجازی می توانید بهترین انتخاب را نمایید و یکی از مزایای فضای مجازی این است که پزشکان را باهم مقایسه می نمایند و ویژگی های پزشکان را به طور کامل توضیح می دهد تا مراجعین به راحتی بهترین انتخاب را نمایند.
 3. پس از شناسایی کامل پزشک موردنظر، به شما توصیه می کنیم که مشاوره حضوری با ایشان داشته باشید و سوال های خود را با او در میان بگذارید و ایشان با صبوری به سوالات شما پاسخ دهد و در این مشاوره شما متوجه درست بودن انتخاب خود خواهید شد.
 4. بهترین دکتر مجاری ادراری در تهران پزشکی می باشد که اولویت ایشان بهبودی و سلامتی بیماران خود باشد و به جنبه های مالی توجهی نداشته باشد.

بهترین دکتر مجاری ادراری در تهران چه ویژگی هایی دارد؟

از آن جا که مجاری ادراری جزء اعضای حیاتی بدن محسوب می شود، در صورت وجود مشکل نیاز است که به سراغ بهترین دکتر مجاری ادراری در تهران بروید و نباید به هر پزشکی اعتماد نمود. از این رو در این جا بخشی از ویژگی های بهترین دکتر مجاری ادراری در تهران را برای شما بیان می کنیم:

 1. بهترین دکتر مجاری ادراری در تهران پزشکی می باشد که در زمینه مجاری ادراری تخصص و مهارت داشته باشد و مدرک تحصیلی آن کاملا مرتبط با تخصص خود باشد و مدرک تحصیلی را از معتبر ترین مراکز و دانشگاه ها دریافت کرده باشد.
 2. مهارت و توانایی بالایی در انتخاب روش درمان مناسب باشد.
 3. در زمینه مدرک تخصصی خود، تجربه و سابقه بسیار بالایی داشته باشد و در کارنامه عملی خود بیماران بسیاری را معالجه نموده باشد.
 4. بهترین دکتر مجاری ادراری در تهران پزشکی می باشد که اخلاق و رفتار حرفه ای را در پیش گرفته باشد و جنبه های مالی برای ایشان مهم نباشد و هم چنین اولویت آن سلامتی و بهبودی بیمار خویش باشد.
 5. بیماران قبلی ایشان با رضایت قلبی از پزشک موردنظر به بهبودی دست یافته باشند.
 6. مطب یا کلینیک ایشان در موقعیت جغرافیایی مناسبی قرار گرفته باشد و رفت و آمد به آن جا به راحتی با کلیه وسایل نقلیه امکان پذیر باشد.

ویژگی بهترین دکتر مجاری ادراری در تهران:

✅بررسی سابقه فعالیتیکی از نکات مهم در انتخاب پزشک، سابقه ایشان می باشد، توصیه می‌شود قبل از مراجعه به پزشک درباره میزان سابقه و تجربه پزشک مورد نظر تحقیق کنید.
⭐مدرک تحصیلیبهترین دکتر مجاری ادراری در تهران باید مدرک تحصیلی خود را از بهترین دانشگاه ها دریافت کرده باشند.
❤️پروانه طبابتبهترین دکتر مجاری ادراری باید پروانه طبابت داشته باشند و فعالیت خود را زیر نظر وزارت بهداشت انجام بدهد.
❣اطلاعات بروزپزشک متخصص باید همیشه در تلاش باشند تا اطلاعات علمی خود را بروز کنند.

10 تا از بهترین دکتر مجاری ادراری در تهران را بشناسید!

دکتر سید امین میرصادقی

از جراحان برتر و نخبه ی ارولوژی ( کلیه مجاری ادراری و تناسلی ، ناباروری ) که دارای شهرت جهانی بوده و تنها متخصص ارولوژی ایرانی که مدال المپیاد زیست شناسی را در کارنامه ی خود دارند.
جزو نفرات برتر پزشکی عمومی دانشگاه تهران بودند که به صورت استریت ( بدون گذراندن طرح پزشکی عمومی) با رتبه ی برتر وارد رشته ی جراحی ارولوژیِ در قطب ارولوژی ایران (دانشگاه شهید بهشتی تهران و بیمارستان لبافی نژاد) شدند.از نفرات برتر بورد جراحی ارولوژی در ایران و عضو انجمن ارولوژی آسیا و اروپا و انجمن نخبگان ایران میباشند .

دکتر میرصادقی جزو پنج پزشک ایرانی بودند که به دلیل نخبگی موفق به گذراندن طرح پزشکی خود در بیمارستان بقیه الله تهران شده اند و به جهت فرهنگ سازی در مورد بیماری های مردان پرمخاطب ترین ارولوژیست ایران در اینستاگرام و یوتیوب میباشند.
انجام بیشترین جراحی های فوق تخصصی تعبیه پروتز آلت به جهت درمان مشکلات عدم نعوظ در ایران باعث شده که ایشان جزو برترین پزشکان ارولوژیست در خاورمیانه قرار گیرد و از این رو دکتر کریستوف لورنز مالک و موسس کمپانی مشهور تجهیزات پزشکی ZSI سوییس به جهت دیدار با ایشان در بهمن 99 به ایران آمده و در یکی از جراحی های پروتز آلت توسط دکتر میرصادقی در بیمارستان کسری تهران دستیار ایشان بوده اند.
بر اساس نظر سنجی های انجام شده ٬ ایشان برترین پزشک جراح ارولوژی و جراحی پروستات و کلیه و مجاری ادراری و تناسلی در ایران شناخته می شوند.

خدمات :

 • جراحی های تومورهای مثانه ، کلیه ، مجرار ادراری
 • جراحی و درمان مشکلات ، تومور ها و سرطان پروستات ( جراحی بدون برش )
 • جراحی پروتز آلت تناسلی و درمان عدم نعوظ در آقایان
 • جراحی و درمان مشکلات تکرار و بی اختیاری و اختلالات ادراری در بانوان و آقایان
 • جراحی اسفنکتر مثانه به جهت درمان بی اختیاری ادراری
 • جراحی ، درمان و پیشگیری از سنگ های کلیه و مجاری ادراری ( جراحی بدون برش )
 • درمان شب ادراری اطفال
 • جراحی درمان کجی و انحراف آلت تناسلی در اقایان
 • جراحی و درمان مشکلات و ناهنجاری ها و جابجایی مجراری ادرار ( هایپوسپادیاس )
 • درمان ناتوانی جنسی آقایان
 • درمان زگیل و تبخال و بیماریهای تناسلی و جنسی مردان و زنان
 • درمان و جراحی بیماری ها و توده های بیضه ، واریکوسل ، هرنی ، فتق
 • جراحی وازکتومی و برگشت وازکتومی اقایان
 • درمان مشکلات ناباروری اقایان ( جراحی آزو اسپرم )

آدرس:

تهران، میدان آرژانتین، خیابان بیهقی، کوچه دهم بیهقی، پلاک 11، طبقه اول، واحد 3

تلفن تماس:

021-28421441

اینستاگرام: dr.mirsadeghi

وب سایت: drmirsadeghi.com

دکتر مجتبی عاملی

دکتر مجتبی عاملی

دکتر مجتبی عاملی، یکی از بهترین دکتر مجاری ادراری در تهران شناخته می شوند و پزشکی باتجربه و متخصص، جراحی کلیه و مجاری ادراری هستند. ایشان فارغ‌التحصیل پزشکی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی تهران می‌باشند و متخصص رشته اورولوژی از دانشگاه علوم پزشکی مشهد هستند. دکتر عاملی با استفاده از تکنولوژی مدرن، خدمات متنوعی را برای مراجعین گرامی ارائه می‌دهند.

خدمات:

 • جراحی سنگ های کلیه
 • جراحی سنگ پروستات
 • جراحی سنگ مثانه
 • جراحی تنگی مجرای ادراری کودکان
 • ختنه نوزادان و کودکان

آدرس: تهران، میدان ونک، چهار راه جهان کودک، ابتدای جردن، کوچه صانعی، پلاک 1، ساختمان پزشکان نور، طبقه 3

شماره تماس: 26210162-021

دکتر محمدرضا جعفری

دکتر محمدرضا جعفری

دکتر محمدرضا جعفری، پزشک مجرب و با تجربه و جراح کلیه و مجاری ادراری در تهران هستند. ایشان تخصص و مهارت بالایی در زمینه هیدروسل و سرطان کلیه دارند و دوره تکمیلی خود را در کشور سوئیس گذراندند. دکتر جعفری خدمات درمانی و برنامه جامعی را با توجه به تجربه و تخصص منحصر به فرد خود و با استفاده از تکنولوژی‌های بروز برای مراجعین گرامی ارائه می‌دهند.

خدمات:

 • درمان بیماری‌های کلیه و مجاری ادراری
 • درمان و جراحی بی اختیاری ادراری
 • جراحی سنگ‌های سیستم ادراری
 • سرطان کلیه
 • هیدروسل

آدرس: تهران، نیاوران، سه راه مژده، خیابان مقدسی، نبش امیر‌ احمدی، طبقه بالای هایپر میوه، پلاک 2، واحد 2

شماره تماس: 88196551-021

دکتر اکبر عابدی

دکتر اکبر عابدی

دکتر اکبر عابدی، پزشک حاذق و با تجربه و جراح کلیه و مجاری ادراری در تهران هستند. ایشان تکنیک و تخصص منحصر به فردی در زمینه درمان عفونت پروستات و ناباروری مردان دارند و موفق به اخذ مدرک دکترا پزشکی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی تهران شدند. دکتر عابدی دارای بورد تخصصی جراحی کلیه، مجاری ادراری از دانشگاه علوم پزشکی تهران می‌باشند و با استفاده از تکنولوژی بروز، خدمات متنوعی را برای مراجعین ارائه می‌دهند.

خدمات:

 • جراحی کلیه و مجاری ادراری
 • درمان ناباروری مردان  
 • درمان چسبندگی بعد از ختنه  
 • درمان عفونت پروستات
 • سنگ مثانه  

آدرس: تهران، پاسداران، خیابان گل نبی، پلاک 34، واحد 14، طبقه 4

شماره تماس: 22895495-021

دکتر روزبه روحی نژاد

دکتر روزبه روحی نژاد

دکتر روزبه روحی نژاد، فوق تخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری و ناباروری در تهران هستند. ایشان تخصص ویژه‌ای در زمینه درمان سرطان کلیه و سنگ کلیه دارند و فارغ‌التحصیل پزشکی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی تهران می‌باشند. دکتر روحی نژاد بیش از 15 سال سابقه کار دارند و عضو انجمن اورولوژی اروپا و آمریکا هستند و توانایی ویژه‌ای در درمان بیماری‌های مجاری ادراری و تناسلی دارند.

خدمات:

 • درمان سرطان کلیه
 • درمان سنگ کلیه
 • درمان سنگ مثانه
 • درمان عفونت کلیه
 • درمان پروستات

آدرس: تهران، میدان رسالت، نرسیده به چهارراه سرسبز، پلاک 682

شماره تماس: 09939312040

دکتر حسین کرمی

دکتر حسین کرمی

دکتر حسین کرمی، ‌متخصص کلیه و مجاری ادراری در تهران هستند. ایشان تکنیک و مهارت بالایی در این زمینه دارند و فارغ‌التحصیل دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران می‌باشند. دکتر کرمی بورد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی دارند و عضو انجمن اورولوژی ایران، اروپا، آمریکا و عضو انجمن بین‌المللی بی اختیاری ادرار هستند و توانایی ویژه‌ای در درمان بیماری‌های مانند: سنگ کلیه و عفونت ادراری دارند.

خدمات:

 • درمان عفونت ادراری  
 • جراحی پروستات
 • درمان سنگ کلیه
 • درمان سنگ مثانه
 • جراحی بیضه

آدرس: تهران، خیابان شریعتی، روبروی مترو ایستگاه قلهک، کوچه سجاد، ساختمان پزشکان سجاد، پلاک 68، زنگ 4

شماره تماس: 22642744-021

دکتر کیوان آقا محمدپور

دکتر کیوان آقا محمدپور

دکتر ‌کیوان آقا محمدپور، بهترین و حاذق‌ترین فوق تخصص کلیه و مجاری ادراری هستند. ایشان یکی از بهترین دکتر مجاری ادراری در تهران شناخته می‌شوند و موفق به اخذ مدرک پزشکی با نمره ممتاز از دانشگاه علوم پزشکی شدند. دکتر آقا محمدپور عضو انجمن اورولوژی ایران، اروپا و آمریکا هستند و تمامی خدمات درمانی زیر نظر ایشان و در مطبشان برای مراجعین عزیز انجام می‌شود.

خدمات:

 • سونوگرافی کلیه
 • درمان بی اختیاری ادراری
 • عمل جراحی سنگ شکنی
 • نوار عصبی مثانه
 • جراحی تنگی مجرای ادراری

آدرس: تهران، میرداماد، تقاطع ولیعصر، مرکز جراحی میرداماد، پلاک 367

شماره تماس: 88784558-021

دکتر فرشاد نامداری

دکتر فرشاد نامداری

دکتر فرشاد نامداری، زبده‌ترین و بهترین جراح کلیه و مجاری ادراری در تهران هستند. ایشان  تخصص منحصر به فردی در زمینه کیست کلیه و بیماری‌های مقاربتی دارند و فارغ‌التحصیل پزشکی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی تبریز می‌باشند. دکتر نامداری متخصص اورولوژی از دانشگاه علوم پزشکی تهران هستند و خدمات متنوعی را برای مراجعه‌کنندگان ارائه می‌دهند.

خدمات:

 • درمان کیست کلیه
 • درمان پیچ خوردگی بیضه
 • درمان برگشت ادراری
 • سرطان مثانه
 • درمان نارسایی کلیه در کودکان

آدرس: تهران، خیابان ولیعصر(عج)، 300 متر پایین تر از ونک، بالاتر از پل همت، بن بست سید‌الشهدا، ساختمان رهام، پلاک 8، واحد 1

شماره تماس: 88776801-021

دکتر حسین کرامتی

دکتر حسین کرامتی

دکتر ‌حسین کرامتی، متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری در تهران هستند. ایشان تکنیک و تخصص منحصر به فردی زمینه درمان عفونت پروستات و زگیل تناسلی دارند و بیش از 17 سال سابقه کاری دارند. دکتر کرامتی عضو انجمن اورولوژی ایران و اروپا نیز هستند و خدمات درمانی و برنامه جامعی را برای مراجعه کنندگان ارائه می‌دهند.

خدمات:

 • درمان زگیل تناسلی
 • عفونت پروستات
 • عفونت‌های مقاربتی
 • بی اختیاری ادراری
 • سنگ کلیه

آدرس: تهران، خیابان پیروزی، بین خیابان اول و دوم نیروی هوایی، روبروی سازمان تامین اجتماعی، جنب تالار قصر پیروزی، پلاک 257، طبقه 3

شماره تماس: 77165616-021

دکتر حسن نیرومند

دکتر حسن نیرومند

دکتر حسن نیرومند، پزشک مجرب و توانمند و جراح کلیه و مجاری ادراری هستند. ایشان یکی از بهترین دکتر مجاری ادراری در تهران شناخته می‌شوند و فارغ‌التحصیل پزشکی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی تهران می‌باشند. دکتر نیرومند عضو هیئت علمی دانشگاه هستند و توانایی ویژه ای در درمان بیماری‌هایی مانند سرطان پروستات و درمان عفونت‌های مثانه دارند.

خدمات:

 • درمان آندوسکوپیک سنگ حالب
 • درمان و تشخیص عفونت‌های مثانه
 • درمان پیشرفته سرطان پروستات
 • تشخیص و درمان ناباروری در مردان
 • جراحی تنگی مجاری ادراری

آدرس: تهران، خیابان مطهری، خیابان قائم مقام فراهانی، کوچه 24، پلاک 1، ساختمان پزشکان ایران ما، طبقه 5، واحد 19

شماره تماس: 88328350-021

مجاری ادراری مردان

مجاری ادراری مردان از سه بخش که شامل کلیه، غده پروستات و مثانه می باشد، ایجاد شده است. این مجاری ادراری نیز همانند مجاری ادراری بانوان در مقابل بیماری ها ناتوان و حساس می باشد و در صورتی که در بخش هایی از بدن مردان از قبیل پیشابراه، غده پروستات، کلیه و مثانه باکتری هایی رشد نمایند، عفونت مجاری ادراری پدیدار می شود و اگر این بیماری در موعد مقرر درمان گردد جای هیچ گونه نگرانی نیست و مشکل دائمی و جدی ایجاد نمی شود. لازم به ذکر است که پیشابراه آقایان در مقایسه با خانم ها از طول بسیاری بیشتری برخوردار می باشد و همین امر سبب می شود که در ابتلا به بیماری عفونت مجاری ادراری در مردان کمتر باشد و در صورت ابتلا از سن پنجاه سالگی به بالا رخ می دهد. در جوانان نیز این بیماری از طریق سنگ کلیه خود را نمایان می کند.

بهترین دکتر مجاری ادراری در تهران، از جمله علائم عفونت مجاری ادراری در آقایان را شامل موارد زیر بیان می کند:

 • تکرر ادرار
 • درد در قسمت میانی کمر
 • تب
 • احساس درد داشتن در قسمت شکم
 • نیاز فوری به دفع ادرار
 • مشاهده خون در ادرار

مجاری ادراری در خانم ها

بهترین دکتر مجاری ادراری در تهران خاطر نشان می کند که بیماری عفونت مجاری ادراری جزء بیماری های شایع و رایج محسوب می شود و در میان خانم ها و آقایان و در رده های سنی مختلف ایجاد می شود که در نتیجه برخی عادات اشتباه پدید می آید. این بیماری دارای دلایل متعدد، همراه با علائم مختلف می باشد. با تمام این تفاسیر، طبق تحقیقات به دست آمده، بهترین دکتر مجاری ادراری در تهران بیان می کند که این بیماری در میان خانم ها بسیار بیشتر صورت می گیرد و به راحتی قابل درمان می باشد.

از جمله علائم و نشانه های بیماری عفونت مجاری ادراری در خانم ها، طبق توضیحات بهترین دکتر مجاری ادراری در تهران شامل موارد زیر می باشد:

 1. تب و لرز
 2. بی اختیاری ادرار
 3. تکرر ادرار
 4. سوزش ادرار
 5. احساس درد داشتن در زمان ادرار نمودن
 6. مشاهده ادرار خونی یا کدر
 7. خونریزی داشتن
 8. احساس فشار در قسمت پشت یا زیر شکم
 9. احساس سستی و ضعف داشتن

بهترین دکتر مجاری ادراری همواره توصیه می کند تا در صورت مواجه شدن با هر یک از این علائم و نشانه ها، خونسردی خود را حفظ نمایید و نگرانی به دل راه ندهید، تنها کار ممکن این است که به سراغ پزشک متخصص بروید و بهترین دکتر مجاری ادراری در تهران به کمک آزمایش ادراری و آنالیز ادرار نوع بیماری شما را شناسایی و در نهایت راه های درمان را اجرا می نماید.

نکته قابل توجه دیگر این است که این امکان وجود دارد، پس از بهبودی کامل، مجددا فرد به این بیماری دچار شود و پس از اتمام داروها ها علائم قبلی را مشاهده نماید، در این صورت نیاز است که نزد پزشک مذکور و یا متخصص اورولوژی برود و تحت درمان های ویژه ای قرار گیرد.

مجاری ادراری در خانم ها

مهمترین علائم عفونت ادراری

یکی از مهمترین مؤلفه‌هایی که سبب می‌شوداز بیماری های مربوط به عفونت ادراری جلوگیری شود علائم عفونت ادراری است، بنابراین لازم است  مهم‌ترین علائم عفونت ادراری را بشناسید تا بتوانید در سریع‌ترین زمان ممکن به پزشک متخصص مراجعه کرده و اقدام به درمان نمایید. علائم عفونت ادراری با توجه به این که کدام بخش از دستگاه ادراری آلوده باشد و با توجه به جنسیت و سن در افراد متفاوت است. در حالت کلی از مهمترین علائم عفونت ادراری دستگاه ادراری مثانه و مجرای ادراری در افراد بزرگسال می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سوزش در ادرار
 • دفع ادرار خونی
 • تکرار مکرر ادرار
 • دفع ادرار ابری و کدر
 • بوی شدید ادرار
 • دفع ادرار با رنگ قهوه‌ای
 • درد لگن و کنار استخوان شرمگاهی در زنان
 • درد مقعدی در مردان
 • تب و لرز شدید
 • احساس آشفتگی و سوزش بیش از حد پوست در سونداژ

از دیگر علائم عفونت ادراری که  در اثر عفونت دستگاه فوقانی مانند کلیه‌ها و حالب در افراد بزرگسال ایجاد می‌شود می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • حالت تهوع و استفراغ
 •  تب و لرز شدید
 •  خستگی مزمن
 •  مشاهده خون در ادرار

علائم عفونت ادراری در افراد کم سن و سال به ویژه نوزادان و کودکان کاملاً متفاوت است و لازم است که در صورت هرگونه مشاهده علائم عفونت ادراری کودک و نوزاد در سریع‌ترین زمان ممکن پزشک مراجعه کنید. از مهمترین علائم عفونت ادراری در کودک و نوزاد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ایجاد عادت شب ادراری در کودک
 • کاهش اشتها در کودک و بی قراری کودک
 • بوی ناخوشایند هنگام تعویض پوشک نوزاد
 • بالا رفتن دمای بدن کودک در نواحی شکم، کمر یا گردن

توجه داشته باشید که تمامی علائم عفونت ادراری بسیار جدی بوده و لازم است که جهت مشاهده هر کدام از آن ها در سریع‌ترین زمان ممکن به پزشک مراجعه کنید، زیرا اگر این علائم جدی گرفته نشوند گسترش عفونت ادراری می‌تواند عواقب جبران ناپذیری را داشته باشد و مشکلات زیادی را برای بیمار ایجاد کند. از مهمترین عواقب جبران ناپذیر عدم توجه به علائم عفونت ادراری می‌توان به کاهش فشار خون، کاهش دمای بدن و مرگ اشاره کرد.

مهمترین علائم عفونت ادراری

کلام آخر

از شما عزیزان سپاس گزاریم که ما را تا پایان این مقاله همراهی نمودید، سایت جراحتو سعی بر این داشته تا شما را با بهترین دکتر مجاری ادراری در تهران آشنا کند و امیدواریم که مطالب گفته شده برای شما مفید واقع شده باشد. هم چنین در صورت داشتن سوال و یا مشاوره با شماره های ذکر شده تماس حاصل فرمایید. همچنین اگر به دنبال بهترین دکتر کلیه در تهران هستید به مقاله مربوطه مراجعه کنید.

برای حفظ سلامت دستگاه ادراری چه باید کرد؟

بهترین راه جهت پیشگیری از بروز مشکلات اورولوژیک، حفظ عادات خوب در سلامت بدن مثل ورزش منظم، حفظ وزن مناسب و اجتناب از مصرف دخانیات، الکل و کافئین است.

علائم بیماری کلیه و مجاری ادراری چیست؟

در بسیاری از موارد تا زمانی که بیماری های کلیه پیشرفت نکنند، نمی‌توان متوجه آن شد. اما به‌مرور که آسیب به کلیه‌ها بدتر می‌شود، علائم بیماری خود را نشان می‌دهند. در بسیاری از بیماری های کلیوی ممکن است علائم زیر را تجربه کنید:
فشارخون بالا
تهوع و استفراغ
ازدست‌دادن اشتها
طعم فلزی در دهان
سوزش و تکرر ادرار
خستگی
ضعف

آیا بی اختیاری بیشتر در زنان اتفاق می ‌افتد؟

لزوماً خیر. اما بی اختیاری ادرار تقریبا حدود دو برابر بیشتر در زنان رخ می ‌دهد. بارداری، زایمان، یائسگی و آناتومی زنان همگی آنها را مستعد بروز این مشکل می کنند.

5/5 - (14 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا