جراحی زیبایی

بهترین جراح ایجاد چال گونه در کرج【سال1403】❤️ + لیست 10تایی

در این مقاله قصد داریم شما را با بهترین جراح ایجاد چال گونه در کرج آشنا کنیم؛ وجود چال گونه روی صورت شما، جلوه ی زیباتری به لبخندتان خواهد داد و لبخند شما را تقویت می کند، همچنین، علاوه بر افزایش جذابیت چهره، چال های روی گونه، می توانند به لاغر دیده شدن صورت های گرد، کمک کنند. جراحی ایجاد چال گونه، یک جراحی کم تهاجمی با اثر دائمی است. اگر وجود چال گونه برای شما نیز از معیارهای زیبایی است و دوست دارید این ویژگی را در صورت خود داشته باشید، می توانید با انتخاب یکی از جراحان حرفه ای و متخصص از لیست بهترین جراح ایجاد چال گونه در کرج، به خواسته خود دست پیدا کنید.

جراحی چال گونه چیست؟

جراحی چال گونه یا دیمپل پلاستی (DimplePlasty) نوعی جراحی پلاستیک است که برای ایجاد گودی روی گونه ها استفاده می شود. چال گونه، فرورفتگی هایی هستند که هنگام لبخند زدن، روی صورت برخی افراد ایجاد می شود و اغلب در قسمت پایین گونه ها قرار دارند. برخی از افراد نیز ممکن است روی چانه ی خود، گودی چانه داشته باشند. البته، چال گونه ،گاهی روی هر دو گونه و گاهی فقط روی یکی از گونه ها وجود دارد.

همه افراد با این ویژگی در صورت خود، متولد نمی شوند. در بعضی افراد، چال گونه به طور طبیعی ناشی از فرورفتگی در درم یا لایه ی میانی پوست به علت وجود عضلات عمیق تر در صورت به وجود می آید؛ همچنین، در برخی دیگر از افراد، چال گونه، نقصی مادرزادی است که به علت وجود گودی کوچک در عضله ای به نام عضله ی شیپوری یا ماهیچه ی بوکسیناتور، که وظیفه ی آن حالت دادن به صورت است، روی گونه ها نقش می بندد. در سایر افراد چال گونه ممکن است در اثر آسیب ها یا صدمات ایجاد شود.

جراحی چال گونه چیست؟

در روش جراحی ایجاد چال گونه، در واقع، گودی با ایجاد اسکار (زخم) در درم یا لایه ی میانی پوست صورت، ایجاد می‌شود؛ به گونه‌ ای که به عضلات زیر آن بچسبد تا اتصال دائمی ایجاد شود. این جراحی ساده، تقریباً برای همه ی افراد بدون در نظر گرفتن سن، جنسیت یا ویژگی های صورت آن ها، قابل انجام است.

صرف نظر از علل پیدایش چال گونه، گودی های روی گونه، در برخی جوامع و فرهنگ ها به عنوان نشانه ای از زیبایی، جذابیت، خوش شانسی و حتی ثروت در نظر گرفته می شوند. از این رو، در سال های اخیر، تعداد جراحی های چال گونه به طور قابل توجهی افزایش یافته است و در دسته ی جراحی های زیبایی محبوب قرار گرفته است. از این رو، جراحی ایجاد چال گونه، به افرادی که می خواهند چال گونه ای با ظاهر طبیعی داشته باشند و یا هنگام لبخند زدن و صحبت کردن با چال روی گونه های خود، زیباتر و جذاب تر به نظر برسند، توصیه می شود.

انتخاب بهترین جراح چال گونه در کرج

هنگامی که به جراحی ایجاد چال گونه فکر می کنید، باید در اولین قدم، یک جراح با تجربه پیدا کنید. برخی از متخصصان پوست برای این نوع جراحی آموزش دیده اند، اما ممکن است به جای مراجعه به بهترین دکتر پوست در کرج، نیاز به مراجعه به جراحان پلاستیک صورت مانند بهترین جراح پلاستیک در کرج داشته باشید.

در هر حال، هنگامی که یک جراح معتبر پیدا کردید، ابتدا با اولین تماس، یک وقت ویزیت تعیین کنید. در اولین جلسه ملاقات با بهترین جراح ایجاد چال گونه در کرج، می توانید خطرات جراحی ایجاد چال گونه را در مقابل مزایای این جراحی، مورد بررسی قرار دهید تا با درک بهتری نسبت به انجام این جراحی زیبایی اقدام کنید. بهترین جراح ایجاد چال گونه در کرج، همچنین می تواند تعیین کند که آیا شما گزینه ی خوبی برای جراحی ایجاد چال گونه هستید یا خیر. وی سابقه پزشکی شما و همچنین، انواع داروهایی که ممکن است در حال مصرف آن ها باشید، را نیز بررسی می کند.

معایب و مزایای ایجاد چال گونه در جدول زیر لیست شده است

 ✅جذابیت بیشتر درهنگام خندیدن چهره فرد جذاب تر خواهد شد.
⭐ جراحی سرپایی یک جراحی ساده ، سرپایی و بدون بیهوشی می باشد.
❤️عدم آسیب به بافت کمترین آسیب به بافت را وارد کرده و بدون خونریزی و کبودی خواهد بود.
✅ ایجاد عمق زیاد امکان ایجاد عمق زیاد چاله در صورت جراحی وجود دارد.
⭐ جمع شدن خون امکان هماتوم و جمع شدن خون زیر پوست بعد از انجام این عمل وجود دارد.

در نهایت، در صورت تأیید انجام این جراحی روی صورت شما، بهترین جراح ایجاد چال گونه در کرج، با توجه به نظر شما و صلاح دید خود، تصمیم خواهد گرفت این گودی ها در کجای صورت و گونه ها قرار گیرند. فراموش نکنید، چال گونه ی ایجاد شده روی صورت، دائمی است؛ در واقع، نتیجه ی جراحی ایجاد چال گونه، قابل تجدید نظر و اصلاح نیست؛ پس اطمینان حاصل کنید با این موضوع مشکلی ندارید.

توجه داشته باشید، با توجه به این که این جراحی، جزء جراحی های زیبایی محسوب می شود، معمولا شامل بیمه نخواهد بود. هزینه های جراحی ایجاد چال گونه با توجه به صلاحیت، سابقه و تخصص جراح، تعداد فرورفتگی یا چال های ایجاد شده و …، از جراحی به جراح دیگر، متفاوت خواهد بود.

بهترین جراح ایجاد چال گونه در کرج، معمولا این جراحی را به افرادی که نمی خواهند به صورت دائم، این چال ها روی گونه هایشان باشد، یا افراد دارای چاقی و چربی در صورت، توصیه نمی کند. ما در ادامه فهرستی از بهترین جراح ایجاد چال گونه در کرج را به شما عزیزان ارائه می دهیم؛ پس تا انتها با ما همراه باشید. در صورت علاقه مندی و کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، می توانید مقاله بهترین جراح ایجاد چال گونه در تهران را نیز مطالعه کنید.

10 تا از بهترین جراح ایجاد چال گونه در کرج را بشناسید!

مراحل جراحی ایجاد چال گونه

جراحی زیبایی ایجاد چال گونه، به صورت سرپایی انجام می شود؛ به این معنا که شما می توانید حتی بدون نیاز به رفتن به بیمارستان، این جراحی را در مطب بهترین جراح ایجاد چال گونه در کرج انجام دهید. همچنین، در اغلب موارد، نیازی به بیهوشی عمومی نمی باشد. بهترین جراح ایجاد چال گونه در کرج، به شما دستورالعمل های لازم قبل از جراحی را خواهد داد؛ از جمله این که قبل از جراحی حمام کنید؛ در روز جراحی آرایش نکنید. و … . در ادامه، مراحل این جراحی را با هم مرور می کنیم:

  • ابتدا بهترین جراح ایجاد چال گونه در کرج، یک بی حس کننده ی موضعی مانند لیدوکائین را در ناحیه ی مورد نظر پوست اعمال می کند. این بی حسی به شما کمک می کند تا مطمئن شوید، در طول جراحی، هیچ گونه درد یا ناراحتی را تجربه نخواهید کرد. به طور معمول حدود 10 دقیقه طول می کشد، تا داروی بی حسی اثر کند.
  • سپس، بهترین جراح ایجاد چال گونه در کرج، از یک ابزار کوچک نمونه برداری یا بیوپسی، برای ایجاد سوراخ در پوست شما استفاده می کند تا به صورت دستی، گودی را روی گونه ی شما ایجاد نماید. مقدار کمی از ماهیچه و چربی برای کمک به ایجاد این چال یا حفره، برداشته می شود. عمق ناحیه ی فرو رفته ایجاد شده، حدود 2 تا 3 میلی متر است.

مراحل جراحی ایجاد چال گونه

  • هنگامی که بهترین جراح ایجاد چال گونه در کرج، فضایی را برای گودی روی گونه ی شما، ایجاد کرد؛ یک بخیه از نوع جذبی را، از یک طرف ماهیچه ی گونه به طرف دیگر می زند، تا گودی به طور دائم در جای خود قرار گیرد. جراحی ایجاد چال گونه در این مرحله، خاتمه می یابد. از آن جایی که دوره ی بهبودی پس از جراحی ایجاد چال گونه، کوتاه و ساده است، نیازی نیست در بیمارستان بستری شوید؛ در واقع، معمولاً می توانید بلافاصله پس از انجام جراحی به خانه بروید.
  • بلافاصله پس از جراحی ایجاد چال گونه، ممکن است کبودی و تورم خفیفی را روی صورت خود تجربه کنید. می توانید از کمپرس های سرد، برای کاهش تورم استفاده کنید؛ اما، جای هیچ گونه نگرانی نیست و این تورم، معمولاً ظرف چند روز، خود به خود از بین می رود. اکثر افراد می توانند دو روز پس از انجام عمل ایجاد چال گونه، به محل کار، مدرسه و سایر فعالیت های عادی و روزمره ی خود بازگردند.
  • بهترین جراح ایجاد چال گونه در کرج، احتمالاً می خواهد چند هفته بعد از عمل (معمولا ده روز)، مجددا شما را ببیند تا نتایج را ارزیابی کند.

عوارض جراحی ایجاد چال گونه

عوارض ناشی از جراحی ایجاد چال گونه، نسبتا نادر است. با این حال، عوارض احتمالی در صورت وقوع، می توانند جدی باشند و باید به سرعت توسط بهترین جراح ایجاد چال گونه در کرج، مورد بررسی و درمان قرار گیرند. برخی از عوارض احتمالی عبارتند از:

  • عفونت
  • جای زخم
  • قرمزی و تورم
  • آسیب عصب صورت
  • خونریزی در محل جراحی

اگر خونریزی یا ترشحات بیش از حد، در محل جراحی مشاهده کردید، فوراً به بهترین جراح ایجاد چال گونه در کرج، مراجعه کنید. زیرا، ممکن است عفونت داشته باشید؛ هر چه عفونت زودتر درمان شود، احتمال سرایت آن به جریان خون و ایجاد عوارض بیشتر، کمتر خواهد شد. از سوی دیگر، جای زخم یک عارضه ی جانبی نادر در جراحی ایجاد چال گونه است، اما مطمئناً بسیار نامطلوب و ناراحت کننده می باشد.

عوارض جراحی ایجاد چال گونه

این احتمال وجود دارد که پس از بهبودی کامل و دیدن نتیجه ی کار، از چال گونه های ایجاد شده، خوشتان نیاید. با این حال، تغییر دادن نتایج این نوع جراحی، دشوار است. بنابراین، قبل از انتخاب این نوع جراحی، باید بپذیرید که نتیجه این جراحی دائمی است؛ چه نتایج را دوست داشته باشید یا نداشته باشید! پس یادآوری این نکته ضروری است قبل از آن که این جراحی به ظاهر ساده را انتخاب کنید، خوب جوانب آن را مورد بررسی دقیق قرار دهید.

مانند سایر انواع جراحی های پلاستیک و زیبایی، جراحی ایجاد چال گونه، می تواند خطرات کوتاه مدت و بلندمدتی را به همراه داشته باشد. اگر چه به طور کلی، بروز خطرات و عوارض نادر هستند، اکثر افرادی که این جراحی را انجام داده اند، تجربه ی مثبت و رضایت بخشی داشته اند. تنها نکته مهم، انتخاب جراحی است که صلاحیت علمی – عملی کافی را داشته باشد؛ چرا که اغلب خطرات و عوارض در مراجعه به جراحانی اتفاق می افتد که در کار خود علم و مهارت کافی را ندارند.

کلام آخر

معنا و معیارهای زیبایی از نظر افراد مختلف، متفاوت است؛ برخی افراد، وجود چال گونه در صورت را نشانه ی زیبایی، جذابیت و حتی معصومیت کودکانه می دانند. اگر از سلامت عمومی خوبی برخوردار باشید، می توانید با خاطری آسوده، تحت جراحی ایجاد چال گونه قرار بگیرید و از دیدن نتایج آن رضایت کامل را کسب کنید. تنها باید به جراحانی مراجعه کنید که مهارت کافی را در این زمینه داشته باشند؛ جراحانی که ساختار و آناتومی صورت شما را به دقت ارزیابی می کنند، تا با ایجاد چال گونه ی کاملاً طبیعی، شادابی و جذابیت بیشتری را برای شما به ارمغان بیاورند.

سایت جراحتو سعی بر آن داشته تا شما را با بهترین جراح ایجاد چال گونه در کرج آشنا کند؛ از شما سپاسگزاریم که تا پایان این مقاله ما را همراهی کردید. در صورت داشتن سؤال و تمایل به دریافت مشاوره می توانید با شماره تلفن های مذکور تماس حاصل فرمایید.

4.8/5 - (40 امتیاز)

زهرا نیک پور

من زهرا نیک پور هستم؛ دانشجوی رشته‌ی کامپیوتر در دانشگاه ولیعصر تهران که علاقه زیادی به تولید محتوای حوزه سلامت و پزشکی دارم. امیدوارم با ارائه اطلاعات مفید و ارزشمند توانسته باشم به شما در زمینه انواع جراحی زیبایی کمک کنم.
دکمه بازگشت به بالا