پزشکان

بهترین دکتر پوست در شیراز【سال1403】❤️ + لیست 10تایی

در این مقاله قصد داریم شما را با بهترین دکتر پوست در شیراز آشنا کنیم. پوست، بزرگ ترین و قابل مشاهده ترین عضو بدن است که از اندام های زیرین، در برابر آسیب ها و عفونت ها محافظت می کند. با وجود نقش حیاتی پوست، اکثر مردم تنها زمانی به متخصص پوست -که به عنوان متخصص درماتولوژی نیز شناخته می شود- مراجعه می کنند که یک بیماری بالقوه تهدید کننده مانند سرطان پوست زندگی آن ها را تهدید کند. در حقیقت، متخصصان پوست می توانند به شما کمک کنند تا با مجموعه وسیعی از مسائل و بیماری های مربوط به پوست خود، مقابله کنید. خواندن این مقاله را از دست ندهید تا درباره ی این پزشکان متخصص بیشتر بدانید.

دکتر پوست کیست؟

پزشکان یا متخصصان پوست فقط “متخصص پوست” نیستند؛ بلکه، خدمات پزشکی آن ها ناخن، مو و غشای مخاطی – هم در ناحیه ی دهان و هم ناحیه ی تناسلی- را شامل می شود. آن ها همچنین در آسیب شناسی، میکروبیولوژی، بیوشیمی، فیزیک، فیزیولوژی و غدد درون ریز متخصص هستند؛ زیرا، بیماری های پوستی اغلب با سایر شرایط داخلی بدن مرتبط می باشند.

به طور کلی، این پزشکان، به تشخیص و درمان مسائل پوستی (پوست، ناخن، مو و غیره) کمک می کنند و در صورت نیاز، برای بهبود ظاهر پوست و جلوگیری از پیشرفت برخی بیماری ها، عمل های جراحی را انجام می دهند. علاوه بر این، آنها می توانند راهنمایی ها و دستورالعمل هایی در مورد مراقبت و محافظت از پوست شما بر اساس نوع آن، ارائه دهند. همه متخصصان پوست در درمان پوست، مو و ناخن تخصص دارند اما، مانند سایر رشته های پزشکی، پوست نیز به چندین زیر شاخه تقسیم می شود، که عبارتند از:

دکتر پوست کیست؟
 • متخصصین پوست: آن ها بیماری های پوست، مو و ناخن را تشخیص داده، درمان و پیشگیری می کنند.
 • جراحان موس (Mohs): این متخصصان پوست، در زمینه ی درمان و جراحی سرطان پوست متخصص هستند.
 • متخصصان جراحی پوست: پزشکانی که در روش های جراحی درمانی برای رفع مشکلات پوستی تخصص دارند.
 • متخصصین زیبایی پوست: متخصصانی که در روش های زیبایی – عمدتاً جراحی زیبایی – به خوبی تبحر و مهارت دارند.
 • متخصصین پوست اطفال: آن ها بیماری های پوستی ژنتیکی، مادرزادی و اکتسابی را که سلامت کودکان، نوزادان و کودکان نوپا را تحت تأثیر قرار می دهد، درمان می کنند.
 • آسیب شناسان پوست: این تخصص مبتنی بر آزمایشگاه است؛ به این معنا که در آن پزشکان، بیماری های پوستی را از طریق مطالعه میکروسکوپی نمونه ها تشخیص می دهند.

انتخاب بهترین دکتر پوست در شیراز

یافتن یک متخصص پوست که مهارت، تجربه و تخصص لازم را داشته باشد، برای اولین بار، کمی سخت به نظر می رسد. اما، فقط با کمی دقت و تحقیق می توانید متخصص پوست مناسب خود را پیدا کنید. می توانید نظر پزشک خانواده یا پزشک عمومی که ابتدا به او مراجعه کرده اید، را در مورد بهترین دکتر پوست در شیراز جویا شوید و فراموش نکنید پرستاران و منشی آن ها نیز، چون اغلب تجربیات بیماران دیگر را می شنوند، بینش و توصیه های خوبی برای معرفی بهترین دکتر پوست در شیراز دارند.

انتخاب بهترین دکتر پوست در شیراز

جستجو در صفحات وب و فضای مجازی نیز می تواند، در یافتن بهترین دکتر پوست در شیراز کمک کننده باشد؛ البته باید به نظرات کاربران و تجربیات آن ها توجه کنید. معمولا، بهترین دکتر پوست در شیراز با ارائه ی درمان های بی نظیر خود، تجربه ی مثبت و رضایتمندی زیادی در بین مراجعین قبلی، کسب کرده است. زیرا، بهترین دکتر پوست در شیراز، علاوه بر گذراندن دوره های دانشگاهی و علمی و دریافت مدارک معتبر و مورد تأیید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سال ها در امر درمان بیماری های پوست سابقه و تجربه کافی را بدست آورده است.

بهترین دکتر پوست در شیراز، دانش خود را دائما به روز می کند و با مطالعه جدیدترین تکنیک های درمانی، همواره در تلاش است، بهترین روش درمان را در اختیار مراجعین خود قرار دهد. شما می توانید برای انجام یک روش یا درمان زیبایی، مانند بهبود بافت و رنگ پوست خود یا به حداقل رساندن چین و چروکصورت، به بهترین دکتر پوست در شیراز که معمولا در مطب شخصی یا بهترین کلینیک زیبایی در شیراز خدمات خود را ارائه می دهد، مراجعه کنید.

در طول قرار ملاقات خود با بهترین دکتر پوست در شیراز، به هرگونه تغییر در خال ها یا برجستگی های پوستی اشاره کنید و در مورد هر گونه نگرانی مانند خشکی یا لک پوستی بپرسید. هرگز تصور نکنید که تغییر در پوست شما آنقدر جزئی است که قابل ذکر نیست. بهترین دکتر پوست در شیراز توصیه می کند، فهرستی از سؤالات و هرگونه تغییر یا نگرانی پوستی خود را یادداشت کنید؛ مانند: هر گونه خال نامتقارن با حاشیه های نامنظم، برآمدگی های جدید یا در حال تغییر، تغییر رنگ و … ؛ این کار به شما کمک خواهد کرد تا مطمئن شوید، در طول قرار ویزیت و مشاوره با بهترین دکتر پوست در شیراز چیزی فراموش نمی شود.

بهترین دکتر پوست در شیراز، بعد از معاینه ی دقیق و گرفتن شرح حال کامل از سابقه ی پزشکی و خانوادگی، علائم، بیماری ها یا داروهایی که مصرف می کنید، انجام تست های تشخیصی در بهترین آزمایشگاه در شیراز را برای شما تجویز خواهد کرد. در صورت لزوم بهترین دکتر پوست در شیراز، بیوپسی و نمونه برداری نیز، انجام خواهد داد. لیست همه ی داروها و مکمل هایی که مصرف می کنید، در اختیار بهترین دکتر پوست در شیراز قرار دهید؛ زیرا، برخی داروها ممکن است عوارض جانبی داشته باشند و با تأثیر بر روی پوست، منجر به بروز واکنش های پوستی شوند.

برای بررسی پوست کل بدن خود آماده باشید. ممکن است بهترین دکتر پوست در شیراز از شما بخواهد، لباس زیرتان را در بیاورید تا بتواند همه نواحی پوست را به طور کامل بررسی کند. بهترین دکتر پوست در شیراز ممکن است از یک دستگاه بزرگ نمایی برای بررسی دقیق نواحی خاص استفاده کند. همچنین، گاهی نیاز است بهترین دکتر پوست در شیراز از خال ها و ضایعات پوستی برای ثبت در پرونده ی پزشکی شما عکس بگیرد، تا روند تغییرات را در قرار ملاقات های آینده بررسی کند.

ما در ادامه فهرستی از بهترین دکتر پوست در شیراز را به شما عزیزان ارائه می دهیم؛ پس تا انتها با ما همراه باشید. پیشنهاد می کنیم مقاله ی ما با عنوان بهترین دکتر پوست و مو در شیراز را برای آشنایی با انواع بیماری های پوستی مطالعه کنید.

10 تا از بهترین دکتر پوست در شیراز را بشناسید!

درمان های قابل ارائه توسط بهترین دکتر پوست در شیراز

با توجه به شرایط بیمار، بهترین دکتر پوست در شیراز می تواند درمان های موضعی را با استفاده از کرم ها و لوسیون ها، داروهای خوراکی یا انواع مختلف جراحی از جمله روش های زیبایی، تجویز کند. برخی از درمان های رایج عبارتند از:

 • بیوپسی: برای اهداف تشخیصی.
 • ترمیم و احیای مو: برای مبارزه با ریزش مو.
 • کرایوتراپی: به منظور انجماد زگیل ها و از بین بردن سلول های آسیب دیده پوست.
 • جراحی موس (Mohs): یا جراحی میکروگرافی به منظور برداشتن لایه های بسیار نازک پوست سرطانی.
 • لایه برداری شیمیایی: برای درمان پوست آسیب دیده در اثر آفتاب و برخی از انواع آکنه و رفع لکه های پیری.
درمان های قابل ارائه توسط بهترین دکتر پوست در شیراز
 • درم ابریژن: فرسایش و لایه برداری بافت اسکار، چین و چروک های ظریف و لکه های پوستی پیش سرطانی.
 • تزریقات زیبایی: به منظور کاهش موقت چین و چروک، جای زخم و پر کردن صورت، با تکرار جلسات دوره ای لازم.
 • لیپوساکشن تامسنت (Tumescent): برای کانتورینگ بدن و حذف چربی های موضعی سرسخت استفاده می شود.
 • برداشتن ضایعات پوستی: به منظور پیشگیری از عفونت مجدد و پیشرفت بیماری، همچنین، برای تشخیص و اهداف زیبایی.
 • جراحی لیزری: بهترین دکتر پوست در شیراز، از این روش برای از بین بردن دائمی تومورها، زگیل ها، خال ها، خالکوبی ها، خال های مادرزادی، اسکارها، چین و چروک ها و موهای زائد استفاده می کند.
 • گرافت ها و فلپ های پوستی: جایگزینی پوست از دست رفته و ترمیم آسیب های عمیق و گسترده پوستی، با استفاده از پیوند پوست سایر قسمت های بدن.

زمان مراجعه به بهترین دکتر پوست در شیراز

بهترین دکتر پوست در شیراز، انواع بیماری ها و واکنش های پوستی را درمان می کند. همچنین، وی می تواند بیماری های پوست، ناخن یا مو را تشخیص داده و درمان کند. زمانی که از وجود آکنه های کیستیک یا سرسخت، خارش و بثورات، اسکار، ترک های پوستی، سلولیت، تیره شدن پوست یا پوست مرتباً سرخ شده، ریزش مو و … رنج می برید، وقت آن رسیده است که یک قرار ملاقات با بهترین دکتر پوست در شیراز تنظیم کنید.

برخی از مشکلات ناخن، مانند ناخن فرورفته در گوشت، قارچ پا و ناخن پا، عفونت ناخن و سرطان ناخن نیز توسط بهترین دکتر پوست در شیراز درمان می شوند. همچنین، بیمارانی که تحت درمان برای انواع سرطان قرار می گیرند، در صورت مشاهده عوارض پوستی ناشی از داروها و شیمی درمانی، می توانند به بهترین دکتر پوست در شیراز مراجعه کنند. به جای اکتفا به درمان های بدون نسخه یا درمان های خانگی، در صورت مشاهده هر یک از موارد ذکر شده، با بهترین دکتر پوست در شیراز مشورت کنید.

کلام آخر

متخصصان پوست می توانند هزاران بیماری، از آکنه و شوره سر گرفته تا پسوریازیس و سلولیت را تشخیص داده و درمان کنند. اکثر بیماری های پوستی اگر به موقع تشخیص داده شوند، به سرعت درمان می شوند؛ اما، در صورت عدم مراجعه به موقع، روند درمان طولانی و گاهی طاقت فرسا خواهد بود. بنابراین، حتما برای انجام معاینات دوره ای به متخصصین پوست معتبر و خوشنام مراجعه کنید، تا علاوه بر پیشگیری از بیماری های پوستی، با رعایت دستورالعمل های مراقبتی پوست، مو و ناخن که بهترین دکتر پوست در شیراز در اختیارتان قرار می دهد، سلامت و زیبایی خود را تضمین کنید.

سایت جراحتو سعی بر آن داشته تا شما را با  بهترین دکتر پوست در شیراز آشنا کند؛ از شما سپاسگزاریم که تا پایان این مقاله ما را همراهی کردید. در صورت داشتن سؤال و تمایل به دریافت مشاوره می توانید با شماره تلفن های مذکور تماس حاصل فرمایید.

4.9/5 - (14 امتیاز)

زهرا نیک پور

من زهرا نیک پور هستم؛ دانشجوی رشته‌ی کامپیوتر در دانشگاه ولیعصر تهران که علاقه زیادی به تولید محتوای حوزه سلامت و پزشکی دارم. امیدوارم با ارائه اطلاعات مفید و ارزشمند توانسته باشم به شما در زمینه انواع جراحی زیبایی کمک کنم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا