پزشکان

بهترین آزمایشگاه در شیراز【سال1402】❤️ + لیست 10تایی

در این مقاله قصد داریم شما را با بهترین آزمایشگاه در شیراز آشنا کنیم. قطعا، آزمایشگاه ها، جزء جدائی ناپذیر و مهم در سیستم سلامت هر جامعه ای می باشد. تشخیص صحیح بیماری ها و درمان آن ها بدون انجام آزمایش های تشخیصی، امکان پذیر نخواهد بود. در واقع، پزشکان برای تجویز برنامه های درمانی، آگاهی از میزان پیشرفت بیماری، میزان مؤثر بودن شیوه های درمانی و اثرگذاری داروها، به نتایج دقیق حاصل از آزمایش ها و تست های تشخیصی نیاز دارند. تعامل و ارتباط دو جانبه ی پزشکان و آزمایشگاه ها، تضمین کننده دستیابی بیماران به سلامت دوباره است.

انتخاب بهترین آزمایشگاه در شیراز

بیمارستان ها، درمانگاه ها و به طور کلی، علم پزشکی را نمی توان بدون وجود آزمایشگاه ها تصور کرد. وجود آزمایشگاه ها در هر عرصه ای، از صنعت تا پزشکی، از ضرورت های هر جامعه ای است. کشف داروها، واکسن ها و راه های درمان بیماری های صعب العلاج و … تنها در محیط آزمایشگاه ها مقدور است؛ از سوی دیگر، هر پزشکی با هر تخصصی، قبل از ارائه ی راهکارهای درمانی (دارو درمانی، جراحی درمانی و …)، نیاز به اطلاعات جامعی از وضعیت بدن و سلامت فرد، از جمله آنالیز ادرار، خون و … دارد، تا بتواند به بهترین شکل ممکن روند درمان را برنامه ریزی کند.

اما آیا نتایج ارائه شده توسط هر آزمایشگاهی می تواند مبنای تشخیص پزشکی قرار گیرد؟ قطعا، خیر. گزارشات و نتایج آزمایش باید دقیق و معتبر باشند تا پزشک با اطمینان کامل و اتکا بر آن ها بتواند در مورد روش درمان، اثرگذاری داروها و یا تغییر شیوه درمان قبلی، تصمیم گیری کند. برخی از مهم ترین ویژگی هایی که بهترین آزمایشگاه در شیراز را از اعتبار لازم جهت مراجعه برخوردار می کند، عبارتند از:

 • مجوزهای تأسیس: بهترین آزمایشگاه در شیراز، علاوه بر کسب مجوز از وزارت بهداشت، همواره در تلاش است تا آیین نامه ها و دستورالعمل های نهادهای نظارتی مانند سازمان بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را رعایت نماید.
 • امکانات پیشرفته آزمایشگاهی: بهترین آزمایشگاه در شیراز از دستگاه های مدرن و تمام اتوماتیک برای ارائه ی نتایج صحیح استفاده می کند. استفاده از کیت های تشخیصی استاندارد و سیستم جواب دهی آنلاین بدون دخالت انسانی از دیگر امتیازات بهترین آزمایشگاه در شیراز است؛ زیرا، تا بالاترین حد امکان، میزان خطای انسانی را در اعلام نتایج کاهش می دهد.
 • پزشکان و متخصصان علوم آزمایشگاهی: به کارگیری متخصصین علوم آزمایشگاهی و پاتولوژیست های حرفه ای که از دانشگاه های معتبر مدرک خود را اخذ نموده اند، از دیگر ویژگی های مهم بهترین آزمایشگاه در شیراز است؛ ارائه ی خدمات تخصصی و فوق تخصصی تنها با وجود افراد با تجربه و آموزش دیده، امکان پذیر خواهد بود.
 • برخورد اخلاقی با مراجعین: بهترین آزمایشگاه در شیراز، بدون در نظر گرفتن نژاد، مذهب یا موقعیت اجتماعی و … افراد، خدمات خود  را با بالاترین کیفیت ارائه می دهد؛ زیرا، سلامت و حفظ شأن افراد، اولویت اصلی بهترین آزمایشگاه در شیراز است. رسیدگی به شکایات مراجعین نیز از حقوقی است که بر عهده بهترین آزمایشگاه در شیراز است.

انتخاب بهترین آزمایشگاه در شیراز

 • بهداشت محیطی: رعایت استانداردهای بهداشتی، محیط ضد عفونی و استرلیزه شده سبب می شود، افراد با خاطری آسوده و بدون نگرانی از ابتلا به بیماری های ویروسی و عفونی به بهترین آزمایشگاه در شیراز مراجعه کنند. به عبارت دیگر، بهترین آزمایشگاه در شیراز اصول ایمنی و زیستی را رعایت می کند، تا علاوه بر حفظ سلامت مراجعین، آلودگی های زیست محیطی را به حداقل برساند. همچنین، ایجاد محیطی ایمن و سرشار از آرامش از وظایف بهترین آزمایشگاه در شیراز است.
 • خدمات آنلاین: بهترین آزمایشگاه در شیراز، جهت رفاه حال بیماران و مراجعین، زمینه ی ارائه ی خدمات نوبت دهی یا پذیرش و جواب دهی را به صورت اینترنتی و آنلاین فراهم کرده است. از سوی دیگر، نمونه گیری در منزل از مزایای مراجعه به بهترین آزمایشگاه در شیراز است.
 • جواب دهی در کوتاه ترین زمان ممکن: بهترین آزمایشگاه در شیراز، علاوه بر رعایت دقت و تضمین صحت نتایج و گزارش حاصل از آزمایش ها، تلاش می کند در کوتاه ترین زمان ممکن، نتایج آزمایش را در اختیار مراجعین قرار دهد؛ همچنین، بهترین آزمایشگاه در شیراز خدمات اورژانسی، هم در دریافت نمونه و هم در دادن پاسخ، را در دستور کار خود قرار داده است.
 • ارائه ی مشاوره های دقیق: پرسنل بهترین آزمایشگاه در شیراز، اطلاعات و راهنمایی های لازم را در اختیار مراجعین قرار می دهد؛ این اطلاعات شامل آمادگی های قبل از نمونه گیری، روش نمونه گیری و … می باشد. همچنین، حضور پزشکان مشاور جهت ارائه ی مشاوره های ژنتیک، مشاوره قبل از ازدواج، بارداری و…، به صورت آنلاین و حضوری، از دیگر امتیازات بهترین آزمایشگاه در شیراز است.

انتخاب بهترین آزمایشگاه در شیراز

 • حفظ حریم خصوصی مراجعین: اطلاعات بیماران و مراجعین به صورت کاملا محرمانه نگهداری و در اختیار خود فرد قرار می گیرد؛ رعایت اصل صداقت، رازداری و امانت داری در خصوص اطلاعات بیماران، از اولویت های بهترین آزمایشگاه در شیراز است.
 • هزینه های منصفانه: در نظر گرفتن هزینه های مقرون به صرفه و عقد قرارداد با شرکت های بیمه مختلف، جهت سهولت پرداخت هزینه های آزمایش ها توسط مراجعین، از اقدامات بهترین آزمایشگاه در شیراز است و در همین راستا، اطلاعات لازم را در اختیار شرکت های بیمه کننده قرار می دهد.

ما در ادامه فهرستی از بهترین آزمایشگاه در شیراز را به شما عزیزان ارائه می دهیم؛ پس تا انتها با ما همراه باشید. در صورت عدم سکونت در شیراز، پیشنهاد می کنیم مقاله بهترین آزمایشگاه در کرج را مطالعه کنید. در این مقاله با روش های نمونه گیری و انواع آزمایشگاه ها نیز آشنا خواهید شد.

وظایف بیماران هنگام مراجعه به آزمایشگاه چیست؟

نقش بیماران را در ارائه ی نتایج دقیق و معتبر آزمایشگاهی به پزشکان نمی توان نادیده گرفت. هرگز فراموش نکنید درستی و دقت نتیجه آزمایش شما علاوه بر مراجعه به بهترین آزمایشگاه در شیراز، به آمادگی شما قبل از آزمایش، مانند ناشتا بودن و جمع آوری صحیح نمونه (مدفوع، ادرار و …)، بستگی دارد. برخی از مهم ترین وظایف شما هنگام مراجعه به بهترین آزمایشگاه در شیراز عبارت است از:

 • ارائه ی اطلاعات درست توسط بیمار به پزشک و آزمایشگاه، دستیابی به نتایج معتبر را امکان پذیر می کند. بنابراین، هنگام مراجعه به پزشک و بهترین آزمایشگاه در شیراز، در پاسخ به سؤالات و ارائه ی اطلاعات خواسته شده، نهایت دقت را به عمل آورید.
 • هنگام مراجعه به بهترین آزمایشگاه در شیراز، در مورد آمادگی های پیش از آزمایش، روش جمع آوری نمونه هایی مانند ادرار و چگونگی انتقال نمونه هایی که در منزل تهیه کرده اید، اطلاعات و آگاهی لازم را کسب کنید. رعایت این نکات در مورد نمونه ها، بر نتایج آزمایش، بسیار تأثیرگذار خواهد بود.

وظایف بیماران هنگام مراجعه به آزمایشگاه چیست؟

 • ناشتا بودن بین 10 تا 12 ساعت ( به جزء خوردن آب)، برای اکثر آزمایش ها ضروری است؛ البته برای برخی آزمایش ها، آمادگی های خاصی لازم است که بر عهده شماست اطلاعات لازم را در این باره از پرسنل بهترین آزمایشگاه در شیراز کسب کنید؛ مانند آزمایشات هورمونی، تست قند دو ساعت بعد از غذا و…
 • هنگام مراجعه به بهترین آزمایشگاه در شیراز، وظیفه دارید پرسنل آزمایشگاه را در صورت: انجام ورزش سنگین، بارداری، مصرف نوشیدنی های الکلی، استعمال دخانیات، عادت ماهانه، دیابت، مصرف دارو، فشار خون، تیروئید، چربی خون، ابتلا به بیماری و … مطلع کنید.

کلام آخر

آزمایشگاه ها از مهم ترین بخش ها در سیستم سلامت هر کشوری محسوب می شوند و نقش مهمی در پیشگیری، تشخیص به موقع و درمان بیماری ها دارند. با تشخیص صحیح و به موقع بیماری ها، علاوه بر تسریع روند درمان، هزینه های درمانی نیز به طور چشم گیری کاهش می یابند. اما، دسترسی به نتایج دارای اعتبار تنها در صورتی امکان پذیر است که به آزمایشگاه های دارای صلاحیت با پرسنل متخصص و امکانات پیشرفته آزمایشگاهی، مراجعه کنید.

سایت جراحتو سعی بر آن داشته تا شما را با  بهترین آزمایشگاه در شیراز آشنا کند؛ از شما سپاسگزاریم که تا پایان این مقاله ما را همراهی کردید. در صورت داشتن سؤال و تمایل به دریافت مشاوره می توانید با شماره تلفن های مذکور تماس حاصل فرمایید.

5/5 - (15 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا