پزشکان

بهترین داروخانه در کرج ❤️【سال1402】+ لیست 10تایی

در این مقاله قصد داریم شما را با بهترین داروخانه در کرج آشنا کنیم؛ در مورد مسائل بهداشتی و پزشکی، ضروری است که داروخانه های خوب و بد را بشناسید، زیرا مصرف داروها یکی از مهم ترین مراحل در روند درمان محسوب می شود. شما باید بدانید، در یک داروخانه باید به دنبال چه چیزی باشید، تا بفهمید آیا داروخانه برای تهیه ی داروهای تجویز شده توسط پزشک، مناسب است یا خیر. به یاد داشته باشید، داروها با سلامت و زندگی شما در ارتباط هستند، به همین دلیل است که باید مراقب باشید، داروها و سایر نیازهای دارویی خود را از کجا تهیه کنید.

دارو چیست؟

از گذشته تا به امروز، انسان برای درمان دردها و بیماری های خود از گیاهان و حتی اجزای بدن برخی حیوانات استفاده می کرد؛ برای مثال اروپائیان با خرید قسمت هایی از بدن مومیایی های مصر با قیمت گزاف، از خواص درمانی آن استفاده می کردند؛ هر چند تا کنون، خاصیت درمانی آن به اثبات نرسیده است! با کشف خواص دارویی گیاهان، پزشکان راحت تر می توانستند، مشکلات فرد بیمار را درمان کنند. امروزه، با پیشرفت علم و داروسازی، بسیاری از داروهای شیمیایی، هنوز هم منشاء گیاهی و طبیعی دارند.

می توان گفت دارو به هر ماده ای که بتواند منجر به درمان یا توقف بیماری شود یا درد و نشانه های بیماری را بهبود بخشیده و التیام دهد، گفته می شود. این تعریف مواد معدنی، املاح و انواع ویتامین ها که وجود آن ها برای بدن ضروری است را نیز در بر می گیرد. بسیاری از داروها از فرمول های شیمیایی پیچیده ای تشکیل شده اند و برای تجویز و استفاده حتما به دستور پزشک نیاز دارند. زیرا، استفاده خودسرانه از آن ها می تواند مسمومیت دارویی و حتی خطر مرگ را به دنبال داشته باشد.

دارو چیست؟

انتخاب بهترین داروخانه در کرج

دستیابی شما به سلامت هنگامی که بیمار می شوید، نیازمند یک تلاش تیمی است. تیمی متشکل از بهترین بیمارستان دولتی در کرج، بهترین پزشکان، بهترین آزمایشگاه در کرج، بهترین مرکز تصویربرداری در کرج و … . اما این پازل گسترده و بزرگ، بخش مهمی نیز دارد: دسترسی به داروها جهت تسریع روند بهبود. در واقع بعد از تشخیص بیماری، طبق تجویز پزشک، برنامه درمانی باید به سرعت اجرا شود؛ یکی از بخش های مهم درمان، استفاده از داروهای با کیفیت و مصرف آن ها در زمان و مقدار تعیین شده، توسط پزشک می باشد.

امروزه، داروخانه های زیادی در جامعه وجود دارند و خدمات متنوعی را ارائه می دهند؛ به همین دلیل طبیعی است اگر در انتخاب بهترین داروخانه از میان تعداد روزافزون داروخانه ها سردرگم شده و نتوانیم به راحتی تصمیم بگیریم. یک داروخانه معتبر، علاوه بر دارا بودن مجوز از سازمان غذا و دارو، دارای ویژگی هایی است که با توجه به آن ها می توانید نسبت به انتخاب خود مطمئن و آسوده خاطر باشید. برخی از ویژگی های مهم بهترین داروخانه در کرج به شرح زیر است:

 • وجود داروساز آگاه و با تجربه در بهترین داروخانه در کرج، از اولویت های اساسی است. بهترین داروخانه در کرج، با داشتن یک پزشک متخصص و ماهر، این اطمینان را به شما می دهد که داروهای مناسب و صحیحی که درخواست کرده اید، در اختیارتان قرار داده می شود و همچنین، توصیه های لازم را در مورد مقدار مصرف، عوارض جانبی و سایر دستورالعمل های ضروری دریافت خواهید کرد.
 • بهترین داروخانه در کرج محصولات با کیفیت و با قیمت مناسب را در اختیار مراجعین خود قرار می دهد. محصولات با کیفیت نباید گران باشند؛ قیمت دارو باید منصفانه باشد. بنابراین، هنگامی که به دنبال داروخانه ای برای تهیه داروهای تجویز شده ی خود هستید، حتما دقت کنید، داروخانه قیمت عادلانه ای را در نظر گرفته باشد.

انتخاب بهترین داروخانه در کرج

 • خدمات سریع و با کیفیت، ویژگی دیگر بهترین داروخانه در کرج است. هیچ کس تمایل ندارد، مدت طولانی را در صف، منتظر دریافت دارو باشد؛ به خصوص اگر خود یا یکی از عزیزانش به مصرف فوری این دارو نیاز داشته باشند. همه ی ما خدمات سریع و بدون معطلی را می پسندیم. بهترین داروخانه در کرج، به سرعت و با بهترین امکانات به نیازهای مراجعین پاسخ می دهد؛ در نتیجه، رضایت و وفاداری آن ها را کسب می کند.
 • عقد قرارداد با بیمه های مختلف درمانی توسط بهترین داروخانه در کرج، سبب می شود افراد هنگام مراجعه با استفاده از تسهیلات بیمه خود، در پرداخت هزینه های دارویی با مشکلات کمتری مواجه شوند.
 • بهترین داروخانه در کرج، از انواع داروها و محصولات آراشی – بهداشتی با برندهای مختلف، مکمل های دارویی و همچنین تجهیزات پزشکی برخوردار است تا همه ی نیازها و انتظارات مراجعین خود را به بهترین شکل ممکن برآورده سازد. تجهیز و تکمیل بودن بهترین داروخانه در کرج سبب می شود، هیچ یک از مراجعین بدون تأمین خواسته خود از آن جا خارج نشوند و همواره رضایت مراجعین جلب می شود.

ما در ادامه فهرستی از بهترین داروخانه در کرج را به شما عزیزان ارائه می دهیم؛ پس تا انتها با ما همراه باشید. در صورت نیاز می توانید مقاله بهترین داروخانه در تهران را نیز مطالعه کنید.

اهمیت نسخه خوانی

تا قبل از قانونمند و اجرایی شدن نسخه های الکترونیکی در داروخانه ها، نسخه ها به صورت دستی نوشته می شد؛ البته هنوز هم بسیاری از نسخه ها به صورت دستی نوشته می شوند. از ویژگی های نسخه های نوشته شده، ناخوانا بودن آن هاست؛ بنابراین، فردی که در بهترین داروخانه در کرج، اقدام به نسخه پیچی می کند، باید آموزش های لازم را در ارتباط با نسخه خوانی دیده باشد تا بتواند بدون خطا و با دقت کامل، داروها را به مراجعه کننده تحویل دهد. عدم تسلط بر نسخه خوانی و دادن داروهای اشتباه، بارها سلامت بیماران را با خطر مواجه کرده است.

اهمیت نسخه خوانی

در بهترین داروخانه در کرج، تکنسین دارویی، نسخه پیچ، دستیار داروساز یا هر فردی که اقدام به تهیه داروها از روی نسخه ها می کند، باید دارای خصوصیاتی باشد؛ این ویژگی ها عبارتند از:

 • دقت و سرعت عمل در امر نسخه پیچی
 • رعایت بهداشت و پوشیدن روپوش در محیط داروخانه
 • رعایت اخلاق و برقراری ارتباط مناسب و همراه با احترام با مراجعین
 • خواندن صحیح نسخه و گردآوری داروهای تجویز شده توسط پزشک بر اساس آن
 • ثبت و انبارداری موجودی داروخانه جهت آگاهی به موقع از اقلامی که به اتمام رسیده اند
 • حفظ نظم و نحوه ی چیدمان داروها بر اساس استاندارد علمی، جهت تسریع روند نسخه پیچی

انواع دارو و روش های مصرف آن

داروها انواع مختلفی دارند؛ از این رو، نحوه استفاده کردن از آن ها نیز با هم تفاوت دارد. داروها اغلب به صورت قرص، کپسول، شربت، امولسیون، میکسچر، سوسپانسیون، ترکیبات موضعی مانند پمادها و کرم ها، استنشاقی، شیاف، آمپول، سرم و به صورت قطره ساخته می شوند. برای آن که اثرگذاری داروها به بالاترین سطح ممکن برسد، ضروری است مطابق دستور پزشک استفاده شوند. این داروها باید در دوره ی درمان به طور کامل و در مقدار و زمان مناسب تعیین شده توسط پزشک معالج مصرف شوند.

انواع دارو و روش های مصرف آن

روش های رایج مصرف داروها عبارتند از:

 • مقعد و راست روده راهی برای مصرف دارو می باشد. این طریقه مصرف انواع شیاف ها را شامل می شود.
 • داروهای تزریقی (وریدی یا عضلانی) از جمله اثربخش ترین داروها هستند؛ زیرا، به سرعت وارد جریان خون می شوند.
 • استعمال موضعی روی پوست جهت درمان بیماری هایی مانند عفونت های پوستی نوع دیگری از روش های مصرف داروها می باشد. انواع کرم ها، لوسیون ها و … از طریق پوست جذب بدن می شوند.
 • رایج ترین نوع مصرف داروها از راه دهان و جذب از طریق دیواره ی معده و روده ها و به دنبال آن ورد دارو به جریان خون است. انواع قرص ها و کپسول ها در این دسته قرار می گیرند. برای مثال کپسول بعد از بلعیده شدن با از دست دادن روکش ژلاتینی خود، در معده باز شده و ترکیبات آن از طریق دیواره معده، وارد جریان خون می شود.

نکته مهم در مصرف داروها این است که حتما مطابق با دستور پزشک و توصیه های داروئی و پزشکی بهترین داروخانه در کرج مصرف شوند. از مصرف خودسرانه داروها پرهیز کنید و توجه داشته باشید، خواب آورها و مسکن ها مانند استامینوفن کدئین، با وجود این که اغلب بدون نسخه ارائه می شوند، رتبه ی اول مسمومیت های داروئی را دارند. پس در مصرف آن ها نهایت دقت را داشته باشید و هرگز زیاده روی نکنید.

کلام آخر

وقتی صحبت از داروخانه می شود، قطعا شما لایق بهترین داروخانه ای هستید که وجود دارد؛ داروخانه ای که بتواند نیازهای دارویی و بهداشتی شما را به بهترین شکل و در کمترین زمان و از همه مهم تر، با بالاترین کیفیت و مقرون به صرفه ترین هزینه ها، برآورده سازد. بی شک، نسخه و برنامه ی درمانی هیچ پزشکی، بدون دسترسی به داروهای مؤثر و با کیفیت، نتیجه بخش نخواهد بود؛ از این رو، ضروری است نسبت به انتخاب داروخانه مناسب و واجد شرایط حساس بوده و دقت لازم را داشته باشید.

سایت جراحتو سعی بر آن داشته تا شما را با بهترین داروخانه در کرج آشنا کند؛ از شما سپاسگزاریم که تا پایان این مقاله ما را همراهی کردید. در صورت داشتن سؤال و تمایل به دریافت مشاوره می توانید با شماره تلفن های مذکور تماس حاصل فرمایید.

5/5 - (13 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا