پزشکان

بهترین دکتر تغذیه در رشت【سال 1403】❤️ + لیست 10 تایی

ما امروز قصد داریم شما را با بهترین دکتر تغذیه در رشت آشنا کنیم. از مهم ترین عامل بقای زندگی و طول عمر انسان نیاز به غذا می باشد. تغذیه صحیح و متعادل می تواند رشد را میسر سازد و همچنین سبب تندرستی و طول عمر افراد شود و همچنین تغذیه مناسب روی اعصاب و روان تاثیر بسیاری دارد. ترکیبات شیمیایی غذای انسان باید شامل چربی ها، کربوهیدرات ها، مواد معدنی، ویتامین، آب و پروتئین ها باشد تا رشد و سلامت یاخته های بدن انسان تامین شود. اگر دارای اضافه وزن یا کاهش وزن هستید و یا مشکلاتی در تغذیه دارید می توانید به دکتر تغذیه مراجعه کنید. ما در این مقاله لیستی از بهترین دکتر تغذیه در رشت را در اختیار شما قرار داده ایم، پس تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

تغذیه چیست؟

یکی از احتیاجات ذاتی یا فیزیولوژیک انسان نیاز به غذا می باشد که از مهم ترین عامل بقای زندگی و طول عمر انسان است. تغذیه صحیح و متعادل می تواند رشد را میسر سازد و همچنین سبب تندرستی و طول عمر افراد شود و همچنین تغذیه مناسب روی اعصاب و روان تاثیر بسیاری دارد. ترکیبات شیمیایی غذای انسان باید شامل چربی ها، کربوهیدرات ها، مواد معدنی، ویتامین، آب و پروتئین ها باشد تا رشد و سلامت یاخته های بدن انسان تامین شود. برای داشتن تغذیه ای مناسب به بهترین دکتر تغذیه در تهران مراجعه کنید.

دکتر تغذیه به چه کسی گفته می شود؟

دکتر تغذیه به شخصی گفته می شود که در زمینه تغذیه سالم و رژیم های غذایی اصولی دانش و اطلاعات بالایی دارد. چنین پزشکی می تواند برنامه های اصولی و منظمی برای تغییر سبک زندگی افراد ارائه بدهد. دکتر تغذیه توانایی دارد برای تمام گروه ها از جمله افراد چاق، افراد لاغر، بیماران، کودکان و میانسالان با وضعیت های مختلف برنامه مناسبی تنظیم کند و میزان و نوع غذای مصرفی روزانه آنان را تعیین کند. دکتر تغذیه باید همواره اطلاعات خود را به روز و مدرن کند تا بتواند بهترین برنامه ممکن را به افراد ارائه بدهد. متخصص و مشاوره تغذیه هم در دفتر خصوصی و هم در بیمارستان ها مشغول به فعالیت است و اهدافی مانند داشتن تغذیه سالم برای کودکان، سالمندان، مادران باردار، بیماران زمینه ای و ارتقا سلامت کلی جامعه را دنبال می کند. زمینه اصلی فعالیت دکتر تغذیه در حوزه مدیریت خدمات غذایی، جامعه، تحقیقات و تغذیه بالینی می باشد.

تغذیه چیست؟

ویژگی های بهترین دکتر تغذیه در رشت

افرادی که دارای وزن بسیار پایین و یا بسیار بالا هستند می توانند به بهترین دکتر تغذیه در تهران جهت درمان مراجعه کنند. برخی از ویژگی های بهترین دکتر تغذیه در رشت عبارتند از:

 • افراد باید سعی کنند به دکتری مراجعه نمایند که دارای مدرک و تخصص در زمینه تغذیه و رژیم درمانی می باشد و حتما قبل از مراجعه مطمئن شوید که پزشک دارای تخصص در آن زمینه می باشد.
 • بهترین دکتر تغذیه در رشت باید متفکر و دلسوز باشد یعنی پزشک باید در تمامی مراحل درمان همراه بیمار باشد و همچنین پیگیر مسائل و روند درمان فرد باشد.
 • تجربه بهترین دکتر تغذیه از ویژگی های بسیار مهم می باشد. شما باید به پزشکی مراجعه کنید که دارای تجربه باشد زیرا در این صورت نتیجه درمان شما ما بسیار مطلوب تر خواهد.
 • بهترین دکتر تغذیه در رشت کسی است که در کلینیک و مرکز معتبری مشغول فعالیت می باشد پس به پزشکی مراجعه کنید که در کلینیک معتبری مشغول باشد.

زمانی که به یک متخصص تغذیه نیاز دارید

برخلاف تصور برخی افراد، مراجعه به یک متخصص تغذیه تنها بخاطر تنظیم یک برنامه غذایی برای کاهش یا افزایش وزن نیست. بهترین دکتر تغذیه در رشت می تواند علاوه بر این، شما را در بسیاری از مشکلات روحی و جسمی همراهی کند. رژیم های درمانی خاصی برای درمان بسیاری از بیماری ها وجود دارد که موجب تسریع روند بهبودی می شود. در ادامه به برخی از مواردی می پردازیم که در صورت رو به رو شدن با آن ها لازم است به یک متخصص تغذیه مراجعه کنید.

زمانی که قصد دارید باردار شوید

یکی عواملی که باعث می شود به یک متخصص تغذیه مراجعه کنید، زمانی است که می خواهید اقدام به باردار شدن کنید. در این موقع دکتر تغذیه باید شما را جهت آمادگی بدنتان برای بارداری کمک کند و بدن شما را برای آنچه کودکتان به آن نیاز دارد، با تنظیم یک برنامه غذایی خوب آماده می کند.

زمانی که دارای کلسترول بالا هستید

زمانی که با انجام آزمایش خون متوجه می شوید که میزان کلسترول خون تان بالاست، بدون تردید به یک متخصص تغذیه خوب مراجعه کنید. متخصص تغذیه می تواند به شما در انتخاب غذاهایی که برای سلامتی شما و کاهش کلسترول مفید است، کمک کند. بالا بودن کلسترول را جدی بگیرید، چرا که کلسترول بالا باعث بروز بیماری های قلبی و در آخر حملات قلبی می شود.

10 تا از بهترین دکتر تغذیه در رشت را بشناسید!

دکتر فرزانه فراهانی

دکتر فرزانه فراهانی

دکتر فرزانه فراهانی یکی از بهترین دکتر تغذیه در رشت به شمار می روند. ایشان مشاور تغذیه و رژیم درمانی هستند. دکتر فرزانه فراهانی عضو انجمن تغذیه ایران هستند. ایشان یکی از با تجربه ترین پزشکان در زمینه فعالیت خود به شمار می روند. افراد می توانند برای گرفتن مشاوره و تغذیه به دکتر فرزانه فراهانی مراجعه نمایند. کلینیک ایشان مجهز به اسکن سه بعدی و جدیدترین دستگاه های لاغری و تناسب اندام می باشد.

خدمات دکتر فرزانه فراهانی:

 • تناسب اندام
 • رژیم درمانی
 • تغذیه مناسب
 • لاغری

آدرس: رشت، چهارراه گلسار، خیابان نواب، نبش کوچه 87، طبقه 4، واحد 11

شماره تماس: 01332121882

دکتر حمیرا مودب سیگاری

دکتر حمیرا مودب سیگاری

دکتر حمیرا مودب سیگاری یکی از بهترین دکتر تغذیه در رشت می باشند. ایشان کارشناس تغذیه و رژیم درمانی هستند. دکتر حمیرا مودب سیگاری یکی از بهترین و با تجربه ترین پزشکان در حیطه فعالیت خود به شمار می روند. افراد می توانند جهت داشتن تغذیه مناسب و رژیم درمانی به ایشان مراجعه کنند.

خدمات دکتر حمیرا مودب سیگاری:

 • رژیم درمانی
 • افزایش و کاهش وزن
 • مشاوره فردی

آدرس: رشت، چهارراه گلسار، خیابان نواب، رو به روی داروخانه دکتر کمالی، کوچه امانی، ساختمان پاسارگاد، طبقه اول، واحد 2

شماره تماس: 01332117701

دکتر نسترن رفیعی پور

دکتر نسترن رفیعی پور

دکتر نسترن رفیعی پور یکی از بهترین دکتر تغذیه در رشت می باشند. ایشان از سال 1395 تا 1396 کارشناس تغذیه شبکه بهداشت و درمان رضوانشهر بوده اند. دکتر نسترن رفیعی پور از سال 1398 تا 1399 مشاور تغذیه در بیمارستان بین ‌المللی قائم بودند. ایشان در انجمن تغذیه ایران و انجمن تغذیه گیلان عضویت دارند. دکتر نسترن رفیعی پور یکی از با تجربه ترین پزشکان در حیطه فعالیت خود به شمار می ‌روند. ایشان از سال 1396 تا 1398 مشاور تغذیه و رژیم درمانی در کلینیک فوق تخصصی رازی شهر رشت و مشاور تغذیه و رژیم درمانی در درمانگاه شبانه روزی ثامن شهر رشت بوده ‌اند. افراد می ‌توانند به دکتر نسترن رفیعی پور جهت داشتن تغذیه سالم برای رژیم درمانی مراجعه کنند.

خدمات دکتر نسترن رفیعی پور:

 • ارائه دستگاه های کمک لاغری
 • ارائه رژیم های لاغری و چاقی
 • رژیم ویژه دوران بارداری و شیردهی
 • رژیم درمانی در بیماری ها
 • رژیم ویژه ورزشکاران

آدرس: رشت، چهارراه گلسار،خیابان نواب، کوچه میلاد،ساختمان پایا، طبقه سوم، واحد 11

شماره تماس: 01332135228

دکتر الهه پور یوسفی

دکتر الهه پور یوسفی

دکتر الهه پور یوسفی کارشناس تغذیه و رژیم درمانی هستند. ایشان یکی از بهترین دکتر تغذیه در رشت به شمار می روند. دکتر الهه پور یوسفی همچنین کارشناس ارشد تغذیه و رژیم درمانی و کارشناس تغذیه مرکز دیابت سیمرغ رشت نیز می باشند. ایشان یکی از با تجربه ترین پزشکان در حیطه فعالیت خود به شمار می‌ روند. افراد می ‌توانند برای تهیه تغذیه مناسب به ایشان مراجعه کنند.

خدمات دکتر الهه پور یوسفی:

 • تغذیه مناسب
 • رژیم درمانی
 • کاهش وزن
 • افزایش وزن

آدرس: رشت، خیابان نواب، کوچه آبان، ساختمان آیرین، طبقه چهارم، واحد 8

شماره تماس: 01332114093

دکتر محمد میبودی

دکتر محمد میبودی

دکتر محمد میبودی مشاور تغذیه و رژیم درمانی هستند. ایشان یکی از بهترین دکتر تغذیه در رشت به شمار می روند. دکتر محمد میبودی یکی از با تجربه ترین پزشکان در حیطه فعالیت خود به شمار می ‌روند. افراد می توانند برای مشاوره تغذیه و رژیم درمانی به ایشان مراجعه نمایند.

خدمات دکتر محمد میبودی:

مشاوره تغذیه

افزایش وزن و کاهش وزن

تغذیه مناسب

رژیم درمانی

آدرس: رشت، چهارراه پورسینا، ابتدای چله خانه، جنب بانک تجارت، ساختمان ایرانیان، واحد 7

شماره تماس: 01333336627

دکتر سیده نرجس میرراجعی

دکتر سیده نرجس میرراجعی

دکتر سیده نرجس میرراجعی کارشناس تغذیه و رژیم درمانی و یکی از بهترین دکتر تغذیه در رشت به شمار می ‌روند. ایشان جزء با تجربه ترین پزشکان در حیطه فعالیت خود هستند. دکتر سیده نرجس میرراجعی در کلینیکی مشغول فعالیت هستند که مجهز به پیشرفته ترین دستگاه آنالیز بدن می باشد.

خدمات دکتر سیده نرجس میرراجعی:

 • تغذیه مناسب
 • افزایش وزن
 • کاهش وزن
 • رژیم درمانی

آدرس: رشت، ضیابری فاز یک، نرسیده به تقاطع سام، رو به روی بریدگی، ساختمان ستاره شهر، بلوک 2، طبقه 3، واحد 5

شماره تماس: 01333231059

دکتر هدیه رمضانی

دکتر هدیه رمضانی

دکتر هدیه رمضانی کارشناس ارشد تغذیه و رژیم درمانی هستند. ایشان یکی از بهترین دکتر تغذیه در رشت به شمار می روند. دکتر هدیه رمضانی جزء با تجربه ترین پزشکان در حیطه فعالیت خود به شمار می روند. ایشان در کلینیک بسیار مجهزی مشغول فعالیت هستند و تمامی تلاش خود را می ‌کنند تا بهترین خدمات را به افراد ارائه دهند. افراد می توانند برای داشتن تغذیه مناسب و رژیم درمانی به دکتر هدیه رمضانی مراجعه کنند.

خدمات دکتر هدیه رمضانی:

 • افزایش وزن
 • کاهش وزن
 • رژیم درمانی
 • مشاوره تغذیه

آدرس: رشت، میدان صابرین، ابتدای بلوار نماز، ساختمان پزشکان آتیه، طبقه هفتم، واحد 6

شماره تماس: 01332133760

دکتر امیرحسین خلخالی راد

دکتر امیرحسین خلخالی راد

دکتر امیرحسین خلخالی راد متخصص تغذیه و یکی از بهترین دکتر تغذیه در رشت به شمار می ‌روند. ایشان برنامه های تغذیه خود را با اهداف مختلفی به افراد ارائه می دهند. دکتر امیرحسین خلخالی راد یکی از با تجربه ترین پزشکان در حیطه فعالیت خود به شمار می روند. ایشان در کلینیک خود بهترین خدمات را به افراد مراجعه کننده ارائه می دهند.

خدمات دکتر امیرحسین خلخالی راد:

 • تغذیه مناسب
 • افزایش وزن و کاهش وزن
 • رژیم درمانی

آدرس: رشت، چهارراه گلسار، خیابان نواب، برج نواب، طبقه هفتم، واحد 13

شماره تماس: 01333132645

دکتر نازنین منتظری

دکتر نازنین منتظری

دکتر نازنین منتظری پزشکی بسیار ماهر در زمینه تخصص تغذیه می باشند. ایشان یکی از بهترین دکتر تغذیه در رشت به شما می روند. دکتر نازنین منتظری برنامه های تغذیه ای برای اهداف مختلف را در رشت به افراد مراجعه کننده ارائه می دهند. ایشان جزء با تجربه ترین پزشکان در حیطه فعالیت خود به شمار می ‌روند. افراد می توانند برای داشتن تغذیه مناسب به دکتر نازنین منتظری مراجعه کنند.

خدمات دکتر نازنین منتظری:

 • افزایش وزن
 • کاهش وزن
 • تغذیه مناسب
 • رژیم درمانی

آدرس: رشت، چهارراه گلسار، پل بوسار، ساختمان پزشکان دانا، طبقه اول، واحد 14

شماره تماس: 01332121534

دکتر شایان اکبری

دکتر شایان اکبری

دکتر شایان اکبری یکی از بهترین دکتر تغذیه در رشت به شمار می روند. ایشان یکی از با تجربه ترین پزشکان در حیطه فعالیت خود هستند. دکتر شایان اکبری پزشکی بسیار ماهر در زمینه تخصص تغذیه می باشند. ایشان خدمات را با کیفیت بسیار بالایی به افراد مراجعه کننده ارائه می ‌دهند. افراد می توانند برای داشتن تغذیه مناسب به دکتر شایان اکبری مراجعه کنند.

خدمات دکتر شایان اکبری:

 • کاهش وزن
 • افزایش وزن
 • رژیم درمانی
 • تغذیه مناسب

آدرس: رشت، بلوار شهید قلی پور، جنب بیمارستان پارس، ساختمان پارس طب، طبقه اول

شماره تماس: 01332135828

رژیم غذایی سالم چیست؟

رژیم غذایی سالم نقش بسیار مهمی در سلامتی افراد دارد. همچنین رژیم غذایی سالم نقش بسزایی در بهبود عملکرد بدن افراد نیز دارد. مهم ترین مورد نوشیدن کافی مایعات می باشد. کم آبی بدن می تواند مشکلات بسیاری را برای فرد ایجاد کند. مشکلاتی مانند سر درد، احساس خستگی، خشکی پوست، خشکی چشم و یبوست از مشکلاتی می باشند که کم آبی بدن می تواند منجر به آن ها شود. مصرف سالاد و سبزیجات جزء رژیم غذایی سالم می باشند.

همچنین استفاده از پروتئین می تواند از تحلیل عضلات در رژیم های کاهش وزن پیشگیری کند. افراد باید سعی کنند از غلات کامل استفاده کنند زیرا غلات منبع خوبی از ویتامین های گروه b، آهن، منیزیم، فیبر و … هستند. با داشتن رژیم غذایی سالم می توانید به سالم بودن بدن خود کمک بسیاری کنید.

اهمیت داشتن یک برنامه غذایی مناسب

متخصص تغذیه کسی است که علم تغذیه را فرا گرفته تا به افراد برای رسیدن به یک زندگی سالم با همراه یک تغذیه مفید کمک کند. علم تغذیه شامل مواردی مانند رژیم درمانی ، نحوه تغذیه مناسب ، ارزش مواد غذایی و پایه علم تغذیه تقسیم بندی شده است. رژیم درمانی کمک می کند که مواد غذایی لازم برای بیماری های گوناگون در برنامه غذایی بیمار قرار بگیرد. اصول علم تغذیه به بررسی فرآیندی می ‌پردازد که کمک می کند مواد غذایی لازم جذب شود و مواد غذایی مضر دفع شود. ارزش مواد غذایی نیز میزان ویتامین ها، پروتئین ها و دیگر مواد ضروری موجود در مواد غذایی را تعیین و ارزش آن ها را مشخص می کند.

رژیم غذایی سالم چیست؟

انتخاب بهترین دکتر تغذیه در رشت

همیشه داشتن تناسب اندام و وزن ایده آل آرزو هر فردی است. داشتن تغذیه مناسب برای داشتن وزن مناسب بسیار تاثیر گذار است. تغذیه سالم رابطه مستقیمی بر روی سلامتی روح و جسم افراد دارد. اما هر فردی قادر نیست به تنهایی برای خود یک برنامه غذایی مناسب درست کند. چرا که رژیم غذایی بستگی به سن و شرایط فرد مشخص می شود و برای هر فردی متفاوت است. بهترین دکتر تغذیه در رشت فردی است که با به کارگیری علم و تجربه خود، به شما کمک کند تا برنامه غذایی مناسب با توجه به شرایط جسمی و سنی خود داشته باشید.

داشتن تخصص تغذیه و رژیم درمانی

اولین مرحله برای انتخاب بهترین دکتر داشتن تخصص است. خیلی از دکترهای عمومی یا افراد غیر متخصص بدون گذراندن هیچ دوره آموزشی در زمینه تغذیه و رژیم درمانی، در حوزه تعیین برنامه غذایی فعالیت دارند. اما شما باید دقت کنید که فقط به پزشکی مراجعه کنید که دارای مدرک تخصصی تغذیه می باشد.

برای این که در مورد پزشک اطمینان بیش تری کسب کنید، توصیه می شود مواردی مانند دانشگاه محل تحصیل، محل گذراندن دوره دستیاری، از دکتر سوال بپرسید. بی شک هر دکتر معتبری بدون ناراحتی اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار می دهد. همچنین امروزه بیش تر پزشکان دارای وب سایت شخصی هستند که تمام اطلاعات را در سایت قرار داده اند.

اخلاق و روی خوش

هر دکتری با هر تخصصی در کنار مهارت و حرفه ای بودن در حوزه کاری خود، بایستی در برخورد با بیماران خود به صورت دوستانه و صمیمی رفتار کند. هر فردی در ذهن خود برای انتخاب دکتر متخصص، معیارهای خاصی قرار می دهد. اما صفت اخلاق و روی خوش یک دکتر در معیار انتخاب همه وجود دارد.

گاهی اوقات این ویژگی اولین معیار انتخاب خیلی ها قرار می گیرد. زمانی که یک فرد به خاطر بیماری خاصی مانند دیابت یا فشار خون بالا دچار نگرانی و دلهره می باشد، لازم است متخصص تغذیه تا حد الامکان با بیمار با ملایمت رفتار کند تا فرد احساس راحتی بهتری داشته باشد.

معرفی کردن دکتر توسط دوستان و آشنایان

یکی از راه های مطمئن و راحت برای انتخاب بهترین دکتر تغذیه در رشت پرس و جو از دوستان و آشنایان است. از دوستان نزدیکان که مطمئن هستید معیارهای آن ها در انتخاب دکتر به شما نزدیک است، بخواهید که اگر دکتر تغذیه خوب می شناسند به شما معرفی کنند و دلیل انتخابشان را برایتان بگویند.

با آگاهی از تجربیات دیگران در زمینه درمان و دوران بهبودی می توانید انتخاب بهتری داشته باشید. زمانی که یکی از دوستانتان خوب بودن دکتری را تایید کردند، می توانید به راحتی تحقیقات بیش تری نسبت به دکتر انجام دهید و زودتر درمان خود را شروع کنید.

دکتر باتجربه

هنگامی که بخاطر بیماری خاصی مجبور هستید از یک دکتر تغذیه کمک بگیرید، بهتر است یک دکتر با تجربه در این زمینه را انتخاب کنید تا  به بهترین نتیجه از برنامه غذایی خود برسید. به دنبال این باشید که متخصص شما تا به حال به چند بیمار مبتلا به مشکل شما در شکل دادن برنامه غذایی به او کمک کرده است و برنامه غذایی به چه میزان در روند بهبودی بیماری تاثیر گذاشته است.

کلام آخر

یکی از احتیاجات ذاتی یا فیزیولوژیک انسان نیاز به غذا می باشد که از مهم ترین عامل بقای زندگی و طول عمر انسان است. تغذیه صحیح و متعادل می تواند رشد را میسر سازد و همچنین سبب تندرستی و طول عمر افراد شود و همچنین تغذیه مناسب روی اعصاب و روان تاثیر بسیاری دارد. دکتر تغذیه به شخصی گفته می شود که در زمینه تغذیه سالم و رژیم های غذایی اصولی دانش و اطلاعات بالایی دارد. این دکتر می تواند برنامه های اصولی و منظمی برای تغییر سبک زندگی افراد ارائه بدهد.

از شما بسیار سپاس گزاریم که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید. سایت جراحتو همواره سعی داشته شما را با بهترین دکتر تغذیه در رشت آشنا کند. امیدواریم این مطالب برای شما مفید واقع شده باشند. در صورت داشتن هر گونه انتقاد و پیشنهاد وارد سایت شوید و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

5/5 - (2 امتیاز)

نفیسه باباخانی

سلام، من نفیسه هستم. 3 ساله که به کار محتوا نویسی مطالب پزشکی در سایت جراحتو مشغول هستم، امیدوارم بهره ی کافی را برده باشید، پذیرای پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در کامنت ها می باشم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10 + چهارده =

دکمه بازگشت به بالا