پزشکان

بهترین دکتر مغز و اعصاب در اصفهان【سال1403】❤️+ لیست 10تایی

ما در این مقاله قصد داریم شما عزیزان را با بهترین دکتر مغز و اعصاب در اصفهان آشنا کنیم و اطلاعات ارزشمندی را در رابطه با مغز و اعصاب در اختیارتان قرار دهیم. با توجه به این که بیماری های مغزی جزء بیماری های حساس و حیاتی محسوب می شوند و سرعت پیشرفت آن ها بسیار بالا است، بر همین اساس ضروری است که در صورت مواجه شدن با هر گونه علائم ابتلا به بیماری های مغز و اعصاب، نزد متخصص مربوطه بروید و تحت درمان های لازم قرار بگیرید. در این مقاله در رابطه با بیماری های مغز و اعصاب، اختلالات عصبی و روش های پیشگیری از اختلالات عصبی و … توضیحاتی را ارائه می دهیم. همانطور که می دانید؛ بیش از 600 اختلال عصبی در افراد وجود دارد که کلیه این مشکلات دلایل خاص خود را دارند. با این وجود برخی از این علت های اصلی بروز اختلالات عصبی شامل: ناهنجاری های مادرزادی، صدمات مغزی، اختلالات ژنتیکی و عفونت ها می باشد.

اختلالات عصبی و روش های پیشگیری  از آن

دسته ای از بیماری ها که امروزه بسیار رایج شده، اختلالات و مشکلات عصبی است که سیستم عصبی مرکزی و محیطی را تحت تاثیر قرار می دهد و بسیاری از عملکردهای بدن وابسته به آن است و نقش اساسی در اجرای عملکرد بدن دارد. سیستم عصبی مرکزی شامل مغز و نخاع است و سیستم عصبی محیطی نیز شامل عصب های بسیاری است که از این نواحی انشعاب پیدا کرده و به سایر قسمت های بدن منتقل می شود.

بهترین دکتر مغز و اعصاب در اصفهان خاطر نشان می کند که اختلالات عصبی دارای انواع مختلفی می باشند و مشکلات متعددی را ایجاد می کنند که برخی از این انواع اختلالات عصبی به شرح زیر می باشد:

کم توانی ذهنی: این نوع اختلال معمولاً با نام عقب ماندگی ذهنی شناخته شده است. کم توانی ذهنی باعث ایجاد نقص در عملکردهای رفتاری فرد می شود و از طریق تست های ضریب هوشی این مشکل و درصد آن تعیین می شود.

تاخیر در رشد: معمولا این نوع اختلال ذهنی مختص کودکان زیر پنج سال است و رابطه مستقیم با مهارت های گفتاری، شناختی، حرکتی و عملکرد اجتماعی دارد. این امکان وجود دارد که طی گذشت زمان و رشد کودک در انجام تست هوش آی کیو (IQ) وجود ناتوانی ذهنی شناسایی شود.

افسردگی: یکی دیگر از اختلالات ذهنی افسردگی است که همراه با بد اخلاقی و بدخلقی در فرد ایجاد می شود. از علائم این اختلال می توان به بی حوصلگی و بی علاقه بودن فرد در امور کارها اشاره نمود. حتی در برخی مواقع فرد افسرده احساس گناه و یا خستگی شدید دارد. اشخاصی که دچار چنین مشکلی هستند، معمولاً به اختلال دو قطبی مبتلا هستند و در دوران افسردگی خود هیچگونه علاقه‌ای به انجام فعالیت و انجام سایر امور ندارند و میل بسیاری به انجام خودکشی در ذهن ایشان وجود دارد.

در این مقاله با برخی از اختلالات عصبی آشنا شدید و حال نوبت آن رسیده تا با روش های پیشگیری از این اختلالات تا حد ممکن جلوگیری به عمل آورید؛ برخی از این راه و روش های پیشگیری عبارتند از:

 • ضروری است که برنامه غذایی متعادلی را در پیش بگیرید و میوه و سبزیجات را به صورت روزانه مصرف کنید.
 • در زمینه توانایی های خود دیدگاه مثبتی داشته باشید و هرگز ناامید نباشید.
 • با توجه به مشکلاتی که دخانیات در سلامتی ایجاد می کنند، بنابراین مصرف دخانیات را به طور کامل کنار بگذارید.
 • از وارد شدن هر گونه ضربه به سر خودداری نمایید، این توصیه را بهترین دکتر مغز و اعصاب در تهران یادآوری می نماید.
 • با توجه به این که مشروبات الکلی عملکرد مغز و اعصاب را تحت تاثیر قرار می دهند، باید از نوشیدن مشروبات الکلی بپرهیزید.
 • بهترین دکتر مغز و اعصاب در اصفهان خاطر نشان می کند که یادگیری مهارت های جدید باعث می‌شود تا عملکرد سیستم عصبی و مغز فعال تر باشند، بنابراین سعی نمایید روزانه مطلب جدیدی را فراگیرید.
 • در صورتی که دچار بیماری دیابت هستید تحت نظر پزشک قرار بگیرید و از پیشرفت آن جلوگیری کنید، به این دلیل که بیماری دیابت عملکرد سیستم عصبی را تا حدی کاهش می دهند.
 • بدون تجویز پزشک و سرخود حتی در مواقع حساس دارو مصرف نکنید.
 •  ورزش کردن در طول روز و استراحت کافی جزء اولویت های زندگیتان باشد.

انتخاب بهترین دکتر مغز و اعصاب در اصفهان

با توجه به نقش اساسی و مهم متخصص مغز و اعصاب در درمان بیماری ها و یا پیشگیری از ابتلا به بیماری های مغزی، الزامی است که بهترین دکتر مغز و اعصاب را بشناسید و در مواقع لزوم به پزشک مذکور مراجعه نمایید. در این مقاله به منظور کمک رسانی به شما عزیزان ابتدا معیارها و ملاک های بهترین دکتر مغز و اعصاب در اصفهان را شرح می دهیم و سپس روش های شناسایی متخصص مغز و اعصاب را بیان می کنیم تا به کمک این دو عامل بهترین انتخاب را در کوتاه ترین زمان ممکن انجام دهید.

برخی از ویژگی های بهترین دکتر مغز و اعصاب در اصفهان عبارتند از:

 • متخصص مغز و اعصاب باید توانایی ذهنی بالایی داشته باشد تا در مواقع حساس بهترین تصمیم را بگیرد.
 • از نظر رفتاری صبورانه با بیماران برخورد کند و در رابطه با مشکلات و بیماری های آن ها توضیحات لازم را ارائه دهد و کلیه سوالات مراجعین را پاسخ  دهد.
 • بهترین دکتر مغز و اعصاب در اصفهان به این سبب جز بهترین ها محسوب می شود که تجربه و سابقه درخشانی در درمان بیماری ها داشته باشد و بیماران ایشان با رضایت کامل از مطب پزشک خویش خارج شوند.
 • مهارت های لازم را در حوزه درمان دارا باشد و همواره دانش خود را به روز نمایند تا بتوانند جدیدترین روش ها در درمان بیماری ها به کار گیرند.
 • بهترین دکتر مغز و اعصاب در ایران پزشکی می باشد که نسبت به کار خویش مسئولیت پذیر است و سلامتی بیماران را به سایر امور و جنبه های مالی ترجیح دهد.
انتخاب بهترین دکتر مغز و اعصاب در اصفهان

برخی از راه های شناسایی بهترین دکتر مغز و اعصاب به شرح زیر می باشد:

 • معمولاً در شهر خویش پزشکان عمومی و پزشک خانوادگی وجود دارد که شما در صورت بروز بیماری های ساده همچون سرماخوردگی نزد ایشان می روید و بنابراین چنین پزشکانی از حال و احوال شما و حتی بیماری های زمینه ای شما آگاهی کامل دارند. همچنین با توجه به این که معمولاً پزشکان همکاران خود را به خوبی می شناسند می توانید از پزشک عمومی خویش در رابطه با شناسایی بهترین دکتر مغز و اعصاب کمک بگیرید.
 • تحقیقات محلی نیز جزء روش های شناسایی ساده محسوب می شود. در صورتی که در میان آشنایان و اقوام، شخصی ابتلا به بیماری های مغز و اعصاب باشد و نزد متخصص مغز و اعصاب برود و از ایشان راضی بوده باشد؛ می توانید مشخصات متخصص مربوطه را دریافت کنید.
 • امروزه با به روز رسانی تکنولوژی و افزایش دانش بشر تمامی فعالیت ها به صورت مجازی امکان پذیر شده است. بنابراین شناسایی بهترین دکتر مغز و اعصاب نیز می تواند به کمک جست و جو در فضای مجازی همچون گوگل صورت گیرد.

10 تا از بهترین دکتر مغز و اعصاب در اصفهان را بشناسید!

روش های تشخیص بیماری های مغز و اعصاب

همانطور که می دانید امروزه دانش بشر بسیار پیشرفت کرده است و روش ها و تکنیک های مختلفی برای تشخیص انواع بیماری ها به خصوص بیماری های مغز و اعصاب ایجاد شده است که در ادامه به برخی از این روش های تشخیص بیماری های مرتبط با مغز و اعصاب می پردازیم:

برخی از روش های تشخیص و شناسایی بیماری های مغز و اعصاب که بهترین دکتر مغز و اعصاب در اصفهان به کمک آن ها به راحتی از وجود و نوع بیماری ها آگاه می شود؛ شامل: سونوگرافی از عروق مغز (سونوگرافی داپلر)، ام آر آی/MRI، عکس های سی تی اسکن، نوار مغز، نوار عصب و عضله، و … می باشد.

برخی دیگر از روش های تشخیصی به عنوان مثال: الکتروآنفسفالوگرام است که در این روش چند الکترود فعالیت الکتریکی مغز را ثبت می کنند، در الکترومیوگرافی؛ الکترون روی سطح پوست و سوزن های ریز درون عضله قرار می گیرند و به این صورت عملکرد عضلات و اعصاب مورد ارزیابی واقع می شود و همچنین آنژیوگرافی یکی دیگر از تست تشخیص اختلالات مغز و اعصاب می باشد که بهترین دکتر نورولوژی در ایران از آن استفاده می کند.

روش های تشخیص بیماری های مغز و اعصاب

انواع بیماری های مغز و اعصاب

بهترین دکتر مغز و اعصاب در اصفهان یادآوری می کند؛ بیماری های مغز و اعصاب بسیار گسترده و متنوع هستند و نمی توان کلیه آن ها را نام برد، با این وجود برخی از انواع بیماری های مربوط به مغز و اعصاب را به منظور آشنایی شما عزیزان شرح می دهیم، این بیماری ها عبارتند از:

 • بیماری های عصبی هم چون ام اس
 • درمان انواع سردردهای میگرنی، تنشی، نورالژی و …
 • بیماری های حرکتی مثل لرزش دست و پا و یا پارکینسون
 • تومورهای مغزی، هیدروسفالی، اختلالات روانی، اوتیسم
 • اختلالات خواب و عدم داشتن خواب عمیق
 • تشنج، صرع، اختلال در راه رفتن و عدم تعادل، سرگیجه
 • بیماری مننژیت و ام اس یا مالتیپل اسکلروزیس
 • اختلالات عصبی محیطی مانند نوروپاتی، گزگز دست و پا یا بی حسی
 • بیماری های مرتبط با ستون فقرات مانند کمردرد و درد گردن و دیسک و …
 • اختلالات مربوط به حافظه هم چون آلزایمر یا دمانس عروقی، تنگی عروق مغزی و سکته مغزی و …

کلام آخر

از شما عزیزان سپاسگزاریم که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید، سایت جراحتو سعی بر این داشته تا شما را با بهترین دکتر مغز و اعصاب در اصفهان آشنا کند و امیدواریم مطالب گفته شده برای شما مفید و سودمند واقع شده باشد. در صورت داشتن سوال و یا مشاوره با شماره های ذکر شده تماس حاصل فرمایید. لازم به ذکر است؛ در صورتی که ساکن شهر دیگری هستید و به دنبال متخصص مغز و اعصاب هستید؛ پیشنهاد می کنیم به مقاله ما با عنوان بهترین دکتر مغز و اعصاب در ایران مراجعه کنید و از اطلاعات ارائه شده آن و همچنین لیست پزشکان متخصص بهره مند شوید.

4.8/5 - (9 امتیاز)

زهرا نیک پور

من زهرا نیک پور هستم؛ دانشجوی رشته‌ی کامپیوتر در دانشگاه ولیعصر تهران که علاقه زیادی به تولید محتوای حوزه سلامت و پزشکی دارم. امیدوارم با ارائه اطلاعات مفید و ارزشمند توانسته باشم به شما در زمینه انواع جراحی زیبایی کمک کنم.
دکمه بازگشت به بالا