پزشکان

بهترین دکتر واریس در کرج【سال1403】❤️+ لیست 10 تایی

در این مقاله قصد داریم شما را با بهترین دکتر واریس در کرج آشنا کنیم؛ اما قبل از آن بهتر است اطلاعاتی را درباره واریس، علل پیدایش، راه های درمانی و … در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. آگاهی در این خصوص سبب می شود بهترین انتخاب را از لیست بهترین دکتر واریس در کرج داشته باشید. رگ های واریسی از بیماری های بسیار شایع هستند و معمولا در پاها به وجود می آیند. طبق آمار موجود، حدود 1/3 از تمام بزرگسالان واریس دارند و میزان شیوع آن در زنان بیشتر از مردان است. هر چند واریس مشکلات جدی برای سلامتی ایجاد نمی کند؛ اما جهت پیشگیری از شدت آن، نیازمند درمان به موقع است.

واریس چیست؟

رگ ها یا وریدهای واریسی (Varicose veins)، رگ های خونی متورمی هستند که درست در زیر سطح پوست در قسمت پایین بدن فرد مبتلا، ظاهر می شوند. به بیان دیگر، رگ های خونی متورم و پیچ خورده ای که زیر سطح پوست برجسته شده اند، رگ های واریسی نام دارند. وقتی دیواره های سیاهرگ ضعیف باشند، همانطور که فشار خون در رگ افزایش می یابد، دیواره های ضعیف شده، اجازه می دهد تا رگ بزرگ تر شود؛ همزمان، دریچه هایی که خون را در یک جهت در رگ حرکت می دهند، نمی توانند درست کار کنند؛

در نتیجه، جریان خون کُند در رگ ها دچار برگشت می شود یا در رگ ها جمع شده و باعث ایجاد پیچش رگ، تورم و برجستگی های آبی و بنفش رنگی می گردد که روی ساق ها، انگشت تا مچ و یا مچ پاها، قابل مشاهده است. آن ها همچنین می توانند در ناحیه لگن ایجاد شوند (سندرم احتقان لگن)، به ویژه در خانم هایی که زایمان کرده اند. واریس در بیضه ها (واریکوسل) می تواند منجر به ناباروری شود.

وجود رگ های واریسی، می تواند دردناک یا همراه با خارش باشد. همچنین، رگ های عنکبوتی که ممکن است اطراف رگ های واریسی را احاطه کنند، خطوط قرمز یا بنفش کوچک تری هستند که نزدیک به سطح پوست فرد ظاهر می شوند. رگ های واریسی و رگ های عنکبوتی هر دو، از انواع بیماری های وریدی هستند، اما ظاهری متفاوت با یکدیگر دارند. رگ های عنکبوتی کوچک تر و نازک تر از رگ های واریسی می باشند.

واریس چیست؟

آن ها شبیه تار عنکبوت قرمز یا آبی یا شاخه های یک درخت هستند و نزدیک به سطح پوست قرار می گیرند. وریدهای عنکبوتی معمولاً دردناک نیستند. این رگ ها می توانند در هر نقطه از بدن ظاهر شوند، اغلب در پشت زانو، روی پاها یا روی صورت. در مقابل، رگ های واریسی معمولا در پاها و یا ساق ها ظاهر می شوند.

اگر چه وریدهای واریسی می توانند ناخوشایند و ناراحت کننده باشند، اما برای بیشتر افراد خطری ندارند. اما، در برخی موارد، رگ های واریسی شدید می تواند منجر به مشکلات جدی در سلامت فرد، مانند لخته شدن خون شود. می توان اکثر علائم واریس را در خانه تسکین داد؛ علاوه بر این، بهترین دکتر واریس در کرج می تواند آن ها را با روش هایی مانند تزریق، لیزر درمانی یا جراحی، درمان کند. البته لازم به یادآوری است، با وجود راه های درمانی متعدد و مؤثر، رگ های واریسی معمولا قابل برگشت هستند.

انتخاب بهترین دکتر واریس در کرج

معمولاً رگ‌های واریسی خطرناک نیستند و مشکلات سلامتی طولانی مدتی ایجاد نمی کنند. اما عدم درمان و مراجعه به بهترین دکتر واریس در کرج، می تواند بسیار خطرناک باشد؛ در واقع عدم درمان وریدهای واریسی، می تواند باعث ایجاد زخم (زخم باز)، خونریزی و تغییر رنگ پوست شود. وریدهای واریسی شدید ممکن است نشانه ی نارسایی مزمن وریدی باشد. این وضعیت بر توانایی رگ ها جهت پمپاژ خون به قلب، تأثیر می گذارد. افرادی که رگ های واریسی دارند ممکن است بیشتر در معرض لخته شدن خون باشند. از این رو، بهترین دکتر واریس در کرج، اختلالات انعقادی فرد را بررسی خواهد کرد.

بیشتر افراد مبتلا به این عارضه نگران ظاهر رگ های واریسی هستند. اغلب اوقات، رگ‌های واریسی که در دوران بارداری به وجود می آیند، طی دو یا سه هفته پس از زایمان، خود به خود از بین می‌روند. بهترین دکتر واریس در کرج، به شما یادآوری خواهد کرد، در برخی افراد، رگ های واریسی ممکن است پس از درمان دوباره عود کنند. از این رو، برای افزایش مدت زمان و دوره ی بهبودی ضروری است به بهترین دکتر واریس در کرج مراجعه شود تا با دانش تخصصی، تجربه و مهارت خود بهترین و مؤثرترین روش های درمانی را به کار گیرد تا احتمال بازگشت واریس را به کمترین حد ممکن برساند.

انتخاب بهترین دکتر واریس در کرج

بهترین دکتر واریس در کرج، می تواند این بیماری را در طول معاینه ی فیزیکی تشخیص دهد. وی رگ های شما را احساس می کند و در حالی که نشسته و ایستاده اید، رگ ها را بررسی می کند. بهترین دکتر واریس در کرج، ممکن است برای دیدن تصاویر دقیق از رگ های واریسی و بررسی عوارض آن، سونوگرافی را تجویز کند. انجام سونوگرافی به عنوان روشی تشخیصی در پزشکی، توسط بهترین دکتر سونوگرافی در کرج، می تواند لخته شدن خون و نحوه ی عملکرد دریچه های رگ را نشان دهد.

هر چند درمانی دائمی برای واریس وجود ندارد، اما روش های ارائه شده توسط بهترین دکتر واریس در کرج می تواند از نظر ظاهری، رگ های واریسی را کاهش دهد. بهترین دکتر واریس در کرج ممکن است توصیه هایی مانند قرار دادن پاها در سطحی بالاتر از بدن، پوشیدن جوراب های الاستیک (جوراب های واریس) و … داشته باشد؛ همچنین، از روش هایی مانند درمان تزریقی (اسکلروتراپی)، لیزر درمانی و یا جراحی ورید استفاده کند. بهترین دکتر واریس در کرج اقدامات پیشگیرانه نظیر تغییر در سبک زندگی، کاهش وزن و … را نیز به شما ارائه خواهد داد.

ما در ادامه فهرستی از بهترین دکتر واریس در کرج را به شما عزیزان ارائه می دهیم؛ پس تا انتها با ما همراه باشید. پیشنهاد می کنیم مقاله بهترین دکتر واریس در تهران را نیز مطالعه کنید.

10 تا از بهترین دکتر واریس در کرج را بشناسید!

دکتر فاطمه نعمتی

دکتر فاطمه نعمتی

دکتر فاطمه نعمتی متخصص قلب و عروق می باشند. ایشان مدرک عمومی و تخصص خود را دریافت کردند و فارغ التححصیل شدند و ایشان در شهریور ماه 1383 از دانشگاه علوم پزشکی مازندران با مدرک پزشکی عمومی فارغ التحصیل شده اند و دوره تخصص قلب و عروق را در دانشگاه تهران با موفقیت گذرانده اند و برای ارائه خدمات به مراجعه کنندگان از بهترین لوازم و تجهیزات استفاده می کنند تا بهترین خدمات را ارائه دهند. ایشان همیشه تلاش دارند تا اطلاعات علمی خود را بروز کنند تا بتوانند بهترین خدمات را ارائه دهند. همچنین ایشان جزء یکی از بهترین دکتر واریس در کرج می باشند.

خدمات :

 • واریس
 • چربی خون
 • معاینه
 • اکوکاردیوگرافی

آدرس: کرج، خیابان شهید بهشتی، مابین میدان شهدا و چهارراه طالقانی، برج نیلوفر واحد 33

شماره تماس: 02632407221

دکتر لیلا عسگرپور

دکتر لیلا عسگرپور

دکتر لیلا عسگرپور متخصص قلب و عروق می باشند. ایشان مدرک عمومی و تخصص خود را دریافت کردند و فارغ التححصیل شدند و ایشان تحصیلات خود را در رشته پزشکی از سال 1375 در دانشگاه علوم پزشکی تهران اغاز کردند و از سال 1383 به عنوان پزشک عمومی و از سال 1390 به عنوان پزشک متخصص قلب و عروق فعالیت خود را اغاز کردند. و برای ارائه خدمات به مراجعه کنندگان از بهترین لوازم و تجهیزات استفاده می کنند تا بهترین خدمات را ارائه دهند. ایشان همیشه تلاش دارند تا اطلاعات علمی خود را بروز کنند تا بتوانند بهترین خدمات را ارائه دهند. همچنین ایشان جزء یکی از بهترین دکتر واریس در کرج می باشند.

خدمات :

 • واریس
 • چک اپ
 • معاینه
 • جراحی قلب

آدرس: کرج، خیابان شهید بهشتی، بین میدان شهدا و چهارراه طالقانی، برج رازی، ساختمان بانک اینده، طبقه 7، واحد 73

شماره تماس: 02632216426

کتر حسین فیض پور

کتر حسین فیض پور

کتر حسین فیض پور فوق تخصص انژیوپلاستی و والووپلاستی و انژیوگرافی می باشند. ایشان مدرک عمومی و تخصص خود را دریافت کردند و فارغ التححصیل شدند و دارای مدرک تخصصی قلب و فشار خون از دانشگاه تهران می باشند. ایشان همیشه تلاش دارند تا اطلاعات علمی خود را بروز کنند تا بتوانند بهترین خدمات را ارائه دهند. همچنین ایشان جزء یکی از بهترین دکتر واریس در کرج می باشند.

خدمات :

 • واریس
 • انژیوگرافی
 • معاینه
 • انژیوپلاستی

آدرس: کرج، عظیمیه، میدان مهران، ندای جنوبی، نبش املاک کهکشان، ساختمان پزشکان تخت جمشید، طبقه 3

شماره تماس : 02632570570

دکتر مجید تقی زاده

دکتر مجید تقی زاده

دکتر مجید تقی زاده متخصص قلب و عروق می باشند. ایشان مدرک عمومی و تخصص خود را دریافت کردند و فارغ التححصیل شدند و دارای مدرک تخصصی انژیوپلاستی و والوپلاستی می باشند. ایشان همیشه تلاش دارند تا اطلاعات علمی خود را بروز کنند تا بتوانند بهترین خدمات را ارائه دهند. همچنین ایشان جزء یکی از بهترین دکتر واریس در کرج می باشند.

خدمات :

 • واریس
 • انژیوگرافی
 • معاینه
 • انژیوپلاستی

آدرس: کرج، چهارراه طالقانی، خیابان طالقانی شمالی، جنب نمایشگاه کتاب بهمن، داخل کوچه، درمانگاه دکتر تقی زاده

شماره تماس: 02632233535

دکتر سید امیر کسایی

دکتر سید امیر کسایی

دکتر سید امیر کسایی متخصص قلب و عروق می باشند. ایشان مدرک عمومی و تخصص خود را دریافت کردند و فارغ التححصیل شدند و تخصص بسیار عالی و ویژه ای در درمان بیماری های فشار خون دارند و عضو هیات علمی در دانشگاه زنجان و به عنوان پزشک عمومی در شهر خوزستان می باشند و رئیس بیمارستان شهید بهشتی زنجان و مدیر گروه قلب دانشگاه زنجان می باشند و دارای مدرک اقدامات مداخله ای قلب و عروق بزرگسالان می باشند و و برای ارائه خدمات به مراجعه کنندگان از بهترین لوازم و تجهیزات استفاده می کنند تا بهترین خدمات را ارائه دهند. ایشان همیشه تلاش دارند تا اطلاعات علمی خود را بروز کنند تا بتوانند بهترین خدمات را ارائه دهند. همچنین ایشان جزء یکی از بهترین دکتر واریس در کرج می باشند.

خدمات:

 • واریس
 • انژیوگرافی
 • معاینه
 • انژیوپلاستی

آدرس: کرج، خیابان بهشتی، مابین میدان شهدا و چهار راه طالقانی، ساختمان نیلوفر، واحد بیستم، طبقه ششم

شماره تماس: ۰۲۶۳۲۲۵۶۵۶۵

دکتر سمانه پناهی

دکتر سمانه پناهی

دکتر سمانه پناهی متخصص قلب و عروق و فشار خون می باشند. ایشان مدرک عمومی و تخصص خود را دریافت کردند و فارغ التححصیل شدند و می توانند متناسب با تخصصی که دارند واریس پا را تشخیص دهند و درمان کنند. ایشان همیشه تلاش دارند تا اطلاعات علمی خود را بروز کنند تا بتوانند بهترین خدمات را ارائه دهند. همچنین ایشان جزء یکی از بهترین دکتر واریس در کرج می باشند.

خدمات :

 • واریس
 • اکوکاردیوگرافی
 • معاینه
 • کنترل فشار خون

آدرس : کرج، فردیس، خیابان پنجم غربی، پلاک یک، ساختمان کاکتوس، طبقه سوم، واحد ۶

شماره تماس : ۰۲۶۳۶۶۲۷۶۱۲

دکتر مرجان رئوفی پور

دکتر مرجان رئوفی پور

دکتر مرجان رئوفی پور متخصص طب فیزیکی و توانبخشی می باشند. ایشان مدرک عمومی و تخصص خود را دریافت کردند و فارغ التححصیل شدند و ایشان در سال ۱۳۹۴ طرح نیروی انسانی خود را به عنوان پزشک متخصص طب فیزیکی و توانبخشی در شهرهای اهواز، دزفول و اندیمشک اغاز نمودند و بعد از پایان یافتن طرح، از سال ۱۳۹۶ مطب شخصی شان را در کرج تاسیس کردند و برای ارائه خدمات به مراجعه کنندگان از بهترین لوازم و تجهیزات استفاده می کنند تا بهترین خدمات را ارائه دهند. ایشان همیشه تلاش دارند تا اطلاعات علمی خود را بروز کنند تا بتوانند بهترین خدمات را ارائه دهند. همچنین ایشان جزء یکی از بهترین دکتر واریس در کرج می باشند.

خدمات:

 • واریس
 • انجام نوار عصب عضله
 • معاینه
 • طب سوزنی

آدرس : کرج، بین چهار راه طالقانی و شهدا، جنب بانک آینده، مجتمع رازی

شماره تماس: ۰۲۶۳۲۲۱۶۳۹۷

دکتر شیما یار محمدی

دکتر شیما یار محمدی

دکتر شیما یار محمدی متخصص قلب و عروق می باشند. ایشان مدرک عمومی و تخصص خود را دریافت کردند و فارغ التححصیل شدند و ایشان و رتبه برتر ازمون دستیاری سال 89 می باشند و ایشان در ارائه خدماتی مانند انژیوگرافی و اکوکاردیوگرافی و هولتر یکی از ماهر ترین ها شناخته می شوند و دارای مدرک تخصصی از دانشگاه تهران می باشند. و برای ارائه خدمات به مراجعه کنندگان از بهترین لوازم و تجهیزات استفاده می کنند تا بهترین خدمات را ارائه دهند. ایشان همیشه تلاش دارند تا اطلاعات علمی خود را بروز کنند تا بتوانند بهترین خدمات را ارائه دهند. همچنین ایشان جزء یکی از بهترین دکتر واریس در کرج می باشند.

خدمات:

 • واریس
 • انژیوگرافی
 • معاینه
 • اکوکاردیوگرافی

آدرس: کرج، عظیمیه، خیابان شریعتی، جنب بیمارستان تخت جمشید، ساختمان کوروش

شماره تماس: 02632560364

دکتر میترا اقدسی

دکتر میترا اقدسی

دکتر میترا اقدسی جراح عمومی می باشند. ایشان مدرک عمومی و تخصص خود را دریافت کردند و فارغ التححصیل شدند و ایشان ۱۶ سال سابقه تخصصی پزشکی در زمینه انجام انواع جراحی های عمومی و درمانی دارند. ایشان همیشه تلاش دارند تا اطلاعات علمی خود را بروز کنند تا بتوانند بهترین خدمات را ارائه دهند. همچنین ایشان جزء یکی از بهترین دکتر واریس در کرج می باشند.

خدمات :

 • واریس
 • جراحی های دستگاه گوارش
 • معاینه
 • جراحی فتق

آدرس : کرج، میدان شهدا، به سمت چهار راه طالقانی، ساختمان پزشکان نیلوفر، طبقه ششم

شماره تماس : ۰۲۶۳۲۲۶۱۰۳۴

دکتر مهدی باصری

دکتر مهدی باصری

دکتر مهدی باصری متخصص قلب و عروق می باشند. ایشان مدرک عمومی و تخصص خود را دریافت کردند و فارغ التححصیل شدند و ایشان با هر یک از مراجعین مطب خود رفتار و برخورد مناسبی دارند. ایشان همیشه تلاش دارند تا اطلاعات علمی خود را بروز کنند تا بتوانند بهترین خدمات را ارائه دهند. همچنین ایشان جزء یکی از بهترین دکتر واریس در کرج می باشند.

خدمات:

 • واریس
 • انژیوگرافی
 • معاینه
 • اکوکاردیوگرافی

آدرس : کرج، فردیس، بین فلکه دوم و کانال، نبش خیابان ۱۸ شرقی

شماره تماس : ۲۶۳۶۵۱۰۱۰۹

علائم واریس

مهم ترین و قابل تشخیص ترین علامت وریدهای واریسی، یک سیاهرگ آبی یا بنفش است که دقیقا زیر سطح پوست فرد وجود دارد. سایر علائم عبارتند از:

 • درد: وجود پاهای دردناک (درد مداوم و یا با زخم)، به خصوص در پشت زانوها؛ همچنین، گرفتگی عضلات از نشانه های واریس است.
 • تورم: روی پاها، مچ پا و ساق های پا ممکن است متورم شده و ضربان داشته باشند.
 • خارش: در ناحیه ی اطراف رگ های واریسی ممکن است خارش وجود داشته باشد.
 • احساس سنگینی در پاها: احساس خستگی، سنگینی یا سستی در عضلات پاها، به خصوص پس از فعالیت بدنی.
علائم واریس
 • رگ های برآمده و برجسته: رگ های پیچ خورده، متورم و طناب مانند که اغلب آبی یا بنفش هستند. آن ها درست زیر سطح پوست روی پاها، مچ پا و ساق پاها دیده می شوند. همچنین، می توانند به صورت خوشه ای رشد و گسترش پیدا کنند؛ خطوط ریز قرمز یا آبی (رگ های عنکبوتی) ممکن است در نزدیکی و اطراف آن ها ظاهر شوند.
 • تغییر رنگ و زخم شدن پوست: در صورت عدم درمان، واریس می تواند باعث تغییر رنگ پوست به قهوه ای شود. علاوه بر این، وریدهای واریسی شدید می تواند باعث ایجاد زخم (جراحت) وریدی روی پوست شوند.

چه کسانی به واریس مبتلا می شوند؟

هر کسی ممکن است به واریس مبتلا شود. احتمال بازگشت واریس بعد از بهبود، در افرادی که پس از درمان باردار می شوند، بیشتر است. اگر چاق هستید یا سبک زندگی کم تحرکی دارید، شانس بیشتری برای ظاهر شدن مجدد رگ های واریسی خواهید داشت. طبق مطالعات صورت گرفته توسط پزشکان و محققان، عوامل خاصی شانس ابتلا به واریس را در افراد افزایش می دهند، از جمله:

 • سن: به دلیل روند افزایش سن و پیری، دیواره های ورید و دریچه ها مانند گذشته کار نمی کنند. در واقع، رگ ها خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهند و سفت می شوند.
 • وزن: چاقی و اضافه وزن به رگ های خونی فشار وارد می کند و در نهایت می تواند شانس ابتلا به واریس را افزایش دهد.
 • جنسیت: هورمون های زنانه می توانند به دیواره ی سیاهرگ ها اجازه کشش داده و آن ها را منعطف کنند. افرادی که باردار هستند، افرادی که از قرص های ضد بارداری استفاده می کنند و یا خانم هایی که در دوران یائسگی قرار دارند، به دلیل تغییرات در سطح هورمون ها، در معرض خطر ابتلا به واریس هستند.
 • سبک زندگی: ایستادن یا نشستن طولانی مدت، گردش خون را کاهش می دهد. همچنین، پوشیدن لباس های تنگ و لباس هایی مانند کمربند یا شلوار با کمر تنگ می تواند، سرعت جریان خون را کاهش دهد. در نتیجه سبب ابتلا به واریس شود. برای تقویت جریان خون، مطمئن شوید که کمرتان خیلی تنگ نباشد.
 • سابقه ی خانوادگی: بیماری واریس می تواند ارثی باشد.
 • مصرف تنباکو و سیگار: افرادی که از تنباکو یا محصولات حاوی تنباکو استفاده می کنند، نسبت به سایرین بیشتر در معرض ابتلا به واریس هستند. سیگار به عروق خونی آسیب می رساند، جریان خون را کاهش می دهد و باعث ایجاد طیف گسترده ای از مشکلات سلامتی از جمله واریس می شود.
 • وضعیت کلی سلامت فرد: برخی شرایط، مانند یبوست شدید یا وجود تومورهای خاص، سبب افزایش فشار در وریدها می شود و خطر ابتلا به واریس را افزایش خواهد داد.

کلام آخر

امروزه، میلیون ها نفر با واریس زندگی می کنند. تغییر در سبک زندگی از جمله کاهش وزن، انجام فعالیت های ورزشی، پرهیز از ایستادن طولانی مدت و … می تواند علائم واریس را تسکین دهد و از شدت یافتن آن جلوگیری کند. توصیه می شود جهت درمان در اولین فرصت، به پزشک مراجعه کنید و با بهترین دکتر واریس در کرج، در مورد درمان های ایمن و کم تهاجمی که می توانند درد را کاهش داده و ظاهر رگ های واریسی را بهبود بخشند، صحبت کنید. اما به خاطر داشته باشید، واریس حتی پس از درمان ممکن است دوباره اتفاق بیفتد. از این رو، با مراجعه به بهترین دکتر واریس در کرج می توانید از بهترین روش درمانی برخوردار شوید.

سایت جراحتو سعی بر آن داشته تا شما را با بهترین دکتر  واریس در کرج آشنا کند؛ از شما سپاسگزاریم که تا پایان این مقاله ما را همراهی کردید. در صورت داشتن سؤال و تمایل به دریافت مشاوره می توانید با شماره تلفن های مذکور تماس حاصل فرمایید.

4.2/5 - (34 امتیاز)

زهرا نیک پور

من زهرا نیک پور هستم؛ دانشجوی رشته‌ی کامپیوتر در دانشگاه ولیعصر تهران که علاقه زیادی به تولید محتوای حوزه سلامت و پزشکی دارم. امیدوارم با ارائه اطلاعات مفید و ارزشمند توانسته باشم به شما در زمینه انواع جراحی زیبایی کمک کنم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا