پزشکان

بهترین مرکز لورتا نوروفیدبک در کرج【سال1402】❤️ + لیست 10تایی

در این مقاله قصد داریم شما را با بهترین مرکز لورتا نوروفیدبک در کرج آشنا کنیم. لورتا نوروفیدبک روش درمانی پیشرفته و معجزه آسایی است که به کمک بیماران دارای اختلالات مغزی می شتابد. بیماران مبتلا به اوتیسم، صرع، اختلالات یادگیری، تشنج و … با استفاده از روش لورتا نوروفیدبک که یکی روش مبتنی بر بهبود عملکرد مغز است، برای همیشه از مصرف دارو و سایر روش های زمان درمانی، بر بی نیاز خواهند شد. جالب است بدانید این روش برای افراد نخبه، خلبانان و افرادی که می خواهند عملکرد مغز و ذهن خود را بهبود بخشیده و سرعت تصمیم گیری بالایی داشته باشند، نیز به کار می رود.

لورتا نوروفیدبک چیست؟

لورتا نوروفیدبک، تلاشی برای پیوند دادن سیگنال های سطحی نوار مغزی، به قسمت هایی از مغز است که در واقع آن سیگنال ها را تولید می کنند. لورتا (LORETA)، مخفف آنالیز توموگرافی الکترومغناطیسی با وضوح پایین است. تکنیکی که اولین بار در سال 2002 به آن پرداخته شد؛ این روش تلاش می کند، فعالیت نوار مغزی شناسایی شده در سطح پوست سر را با ناحیه ای از قشر مغز، که منجر به تولید این سیگنال شده است، مرتبط کند.

لورتا نورفیدبک، در واقع مجموعه ای از الگوریتم های ریاضی است که موقعیت سه بعدی یک فعالیت خاص مغز را محاسبه می کند. در واقع، مکان فعالیت مغزی را با درجه بالایی از دقت تخمین می زند. اندازه گیری ساختارهای عمیق مغز بر اساس الکترودهایی که روی پوست سر قرار دارند، صورت می گیرد. در تکنیک لورتا نوروفیدبک، از 19 حسگر مختلف یا الکترود استفاده می شود. شاید تعداد این حسگرها زیاد به نظر برسد؛ اما، با استفاده از چندین حسگر می توان با دقت بیشتری ساختارهای عمقی مغز را اندازه گیری کرد و مناطق عمیق تری را در زیر سطح جمجمه آموزش داد.

لورتا نوروفیدبک چیست؟

برای مثال، یکی از این ساختارهای عمیق‌ مغز، سیستم لیمبیک نام دارد. سیستم لیمبیک مجموعه ای از نواحی مغزی است که با حافظه و تنظیم هیجان سروکار دارد. از آن جایی که، بسیاری از مشکلات روانی، ناشی از اختلال در سیستم لیمبیک هستند، لورتا نوروفیدبک پتانسیل بسیار زیادی برای درمان ارائه می دهد. در لورتا نوروفیددبک، پزشکان قادرند مستقیماً این ناحیه را با وضوح بهتری نسبت به روش های نوروتراپی سنتی آموزش دهند و فرد را درمان کنند. در واقع، در این روش مغز یاد می گیرد، عملکرد صحیح را آموزش دیده و عملی کند.

انتخاب بهترین مرکز لورتا نوروفیدبک در کرج

بهترین دکتر روانشناس در کرج یا بهترین دکتر اعصاب و روان در کرج، بعد از شناسایی و تشخیص بیماری روحی و روانی شما یا حتی کودکتان که می تواند یکی از اختلالات شایع روانی مانند اضطراب، اختلال عدم توجه، اختلالات یادگیری، اوتیسم، صرع و … باشد، ممکن است درمان به روش لورتا نوروفیدبک را تجویز کند. این روش غیر داروئی و غیر جراحی اگر توسط پزشکان اعصاب و روان و در مرکزی استاندارد ارائه شود، قطعا، بدون عارضه و نتیجه بخش خواهد بود.

دستیابی به لیست بلند بالایی از مراکز لورتا نوروفیدبک فعال، در اینترنت کار ساده ای است؛ اما، مسلما هر مرکز صلاحیت ارائه ی این روش پیشرفته و سرشار از حساسیت های علمی را ندارد. از این رو، هنگام انتخاب از میان مراکز متعدد لورتا نوروفیدبک، به ویژگی های زیر دقت کنید:

 • بهترین مرکز لورتا نوروفیدبک در کرج، در درجه ی اول اعتبار خود را با اخذ مجوزهای قانونی و رسمی، از مراجع ذیصلاح مانند سازمان نظام روانشناسی و مشاوره و … به دست می آورد. از این رو، مراجعین با اطمینان از نظارت سازمان های مربوطه بر روند عملکرد بهترین مرکز لورتا نوروفیدبک در کرج، به این مرکز مراجعه می کنند.
 • بهترین مرکز لورتا نوروفیدبک در کرج، با تیمی متشکل از متخصصین و پرسنل حرفه ای و آموزش دیده خدمات خود را ارائه می دهد؛ لزوم تسلط و دانش در حوزه ی سلامت روان و لورتا نوروفیدبک، بسیار مهم است؛ زیرا، تا زمانی که بیماری و اختلال روانی یا ذهنی فرد به درستی شناسایی و تشخیص داده نشود، عملا درمان با این تکنیک نتیجه بخش نخواهد بود. از طرفی، عدم مهارت در اجرای پروتکل ها و ظرافت های درمان با روش لورتا نوروفیدبک، درمان را عملا بی تأثیر خواهد کرد.

انتخاب بهترین مرکز لورتا نوروفیدبک در کرج

 • بهترین مرکز لورتا نوروفیدبک در کرج، وضعیت و شرایط بیمار را هنگام مراجعه، در طول درمان و حتی بعد از آن پیگیری خواهد کرد تا از اثرگذاری درمان با لورتا نوروفیدبک اطمینان حاصل نماید. این ارزیابی ها سبب می شود میزان پیشرفت بیمار سنجیده و در صورت لزوم میزان یا شدت درمان را تغییر می دهد. از این رو، اطلاعات بیمار به دقت ثبت و نگهداری می شود.
 • بهترین مرکز لورتا نوروفیدبک در کرج، با توجه به مدت زمان قابل توجه درمان با لورتا نوروفیدبک که حدودا یک ساعت در هر جلسه به طول می انجامد و از سوی دیگر، با توجه به قیمت بالای تجهیزات این تکنیک، و نیاز به تکرار جلسات درمانی حداقل دو روز در هفته، هزینه های منصفانه ای را در نظر گرفته است تا مراجعین بدون نگرانی، روند درمان خود را تا انتها طی کنند.

ما در ادامه فهرستی از بهترین مرکز لورتا نوروفیدبک در کرج را به شما عزیزان ارائه می دهیم؛ پس تا انتها با ما همراه باشید. در صورت عدم سکونت در کرج، پیشنهاد می کنیم مقاله های بهترین دکتر لورتانوروفیدبک در ایران و بهترین مرکز لورتانوروفیدبک در تهران را مطالعه کنید.

10 تا از بهترین مرکز لورتا نوروفیدبک در کرج را بشناسید!

خانم سارا اکبری

سارا اکبری

خانم سارا اکبری بهترین روانشناس و نوروتراپیست در کرج میباشند.

مسئول نمایندگی انجمن ازدواج و خانواده هستند.

خدمات:

 • نوروفیدبک
 • نقشه مغزی
 • درمان بیش فعالی
 • درمان افسردگی
 • درمان بی خوابی و اضطراب
 • درمان وسواس و تیک
 • مشاوره کودک و نوجوان
 • مشاوره قبل از ازدواج و خانواده

آدرس: کرج

کلینیک نوین مشاوره:
۰۹۳۶۹۷۵۶۶۵۹ – ۰۲۶۳۴۰۰۰۱۳۸

اینستاگرام: saraakbari.official

وب سایت: Novinmoshavere.com

چگونگی انجام لورتا نوروفیدبک

با مراجعه فرد به بهترین مرکز لورتا نوروفیدبک در کرج، روند درمان به ترتیب زیر صورت می گیرد:

 • بعد از تشخیص صحیح بیماری (با توجه به علائم و نشانه های اختلال)، سابقه ی پزشکی، داروهایی که مصرف می کنید و … ثبت و پرونده ی پزشکی شما در بهترین مرکز لورتا نوروفیدبک در کرج، تشکیل می شود.
 • مرحله ی بعدی شامل تهیه ی نقشه مغزی رنگی است، که فعالیت های مغزی فرد را نشان می دهد. سپس، با بررسی اختلالاتی که در عملکرد مغز فرد وجود دارد، پزشک دستورالعمل های لازم را به صورت منحصر به فرد برای بیمار، تنظیم می کند.
 • در بهترین مرکز لورتا نوروفیدبک در کرج، جلسات لورتا نوروفیدبک مطابق با دستورالعمل های ویژه، آغاز می شود؛ در طول فرایند درمان، فیدبک ها و واکنش های بیمار جهت درج در پرونده پزشکی و مقایسه با جلسات درمانی آینده، ثبت می شود.

چگونگی انجام لورتا نوروفیدبک

 • هنگام درمان، یک کلاهک با 19 حسگر یا الکترود، روی سر بیمار قرار داده می شود، تا امکان ثبت امواج مغزی فراهم شود. فرد در آرامش کامل روی صندلی خود می نشیند و در مانیتوری، قسمتی از یک فیلم یا عکس و … برای وی نمایش داده می شود. تمامی جوانب فیلم پخش شده (صدا، نحوه نمایش و …) با نرم افزارهای لورتا نوروفیدبک مرتبط است؛ در واقع، فرد بدون آن که بداند، از طریق امواج مغزی خود بر نوع نمایش فیلم تأثیر می گذارد.
 • پزشک شرایط نرمال پخش فیلم را با توجه به عملکرد ساختاری مغز بیمار، تعیین کرده است؛ اگر، اختلالی در مغز فرد وجود داشته باشد مانند اختلال تمرکز، تصویر و یا صدای آن از حالت نرمال تعیین شده خارج می شود. لورتا نوروفیدبک این اختلال را با افزایش صدا و کوچک کردن فیلم نشان می دهد، و مغز را ترغیب می کند، سریع به حالت قبل و نرمال برگشته تا از دیدن فیلم لذت ببرد؛ در واقع، با تکرار این روند، مغز یاد می گیرد، عملکرد صحیح را انجام دهد.
 • در بهترین مرکز لورتا نوروفیدبک در کرج، تمرینات مغزی در طول جلساتی که با توجه به شدت اختلال، نوع بیماری و دستورالعمل خاص برای بیمار، تعیین شده است، سبب می شود کارایی و توانایی مغز بهبود یافته و اصلاح شود. به عبارت دیگر، در طول زمان، اختلال موجود کم رنگ و در نهایت، کاملا بر طرف خواهد شد. تمام اطلاعات در هر جلسه درمانی، توسط پزشک ثبت می شود تا تکنیک لورتا نوروفیدبک با بیشترین اثرگذاری انجام شود.

مزایای روش لورتا نوروفیدبک

حال که با چگونگی انجام روش لورتا نوروفیدبک در بهترین مرکز لورتا نوروفیدبک در کرج، آشنا شده اید، بد نیست مزایای آن را با هم مرور کنیم:

 • لورتا نوروفیدبک، درمانی مؤثر و در عین حال کم هزینه است.
 • اصلاح عملکردی در ساختار مغز دائمی است و بدون بازگشت می باشد.
 • عوارض جانبی لورتا نوروفیدبک صفر است؛ زیرا مغز تحت تأثیر هیچ گونه شوک الکتریکی، امواج و … قرار نمی گیرد. البته، در صورتی که توسط اپراتور نابلد، پزشک غیرمتخصص یا در مرکز لورتانوروفیدبک فاقد صلاحیت انجام نشود، عارضه ای وجود نخواهد داشت.
 • از آن جایی که میزان اثرگذاری روش لورتا نوروفیدبک بر روی فرد بسیار بالاست، از این رو، برخلاف دارو درمانی، درمان با سرعت بالا و در کمترین زمان ممکن اتفاق می افتد.
 • در روش لورتا نوروفیدبک نیازی به استفاده از داروها و جراحی های مختلف نیست؛ تنها کافیست فرد جلسات درمانی خود را با دقت و پشتکار در بهترین مرکز لورتا نوروفیدبک در کرج بگذراند.

دلایل موثر بودن نوروفیدبک چیست؟

مغز به طرز شگفت انگیزی سازش پذیر است. اگر مغز نشانه هایی درباره آنچه باید تغییر یابد دریافت کند، قادر است تنظیماتی ایجاد کند تا عملکرد خود را بهبود بخشد. زمانی که مغز خود را به خوبی تنظیم می کند و در حالت هوشیار و متوجه است، امواج مغزی (EEG) الگوهای خاصی را نشان می دهند. ما مغز را برای حفظ این حالت هشیار و دارای “عملکرد بالا” به چالش می کشیم. به تدریج، پس از 20 جلسه آموزشی یا بیشتر، مغز یاد می گیرد برای مدت زمان طولانی تری در این حالت توام با کارایی بالا باقی بماند و این مهارت های جدید را حفظ کند.

کلام آخر

امروزه با پیشرفت علم و فناوری در عرصه ی پزشکی، دیگر نیاز نیست، بیماران جهت درمان اختلالات مغزی خود مانند صرع، میگرن، وسواس، عدم توجه و یادگیری و … از داروهای اعصاب و روان و یا روش های درمانی دیگر استفاده کنند. ظهور روش لورتا نوروفیدبک با تمرکز بر یادگیری مغز، دستیابی به اصلاح و بهبود عملکرد مغز را در کمترین زمان ممکن و با بیشترین ماندگاری، بدون نیاز به استفاده از داروهای خاص، امکان پذیر کرده است.

سایت جراحتو سعی بر آن داشته تا شما را با بهترین مرکز لورتا نوروفیدبک در کرج آشنا کند؛ از شما سپاسگزاریم که تا پایان این مقاله ما را همراهی کردید. در صورت داشتن سؤال و تمایل به دریافت مشاوره می توانید با شماره تلفن های مذکور تماس حاصل فرمایید.

4.8/5 - (23 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا