پزشکانجراحی زیبایی

بهترین دکتر پروتز فک در تهران ❤️【سال 1402】+لیست 10تایی

ما در این مقاله قصد داریم تا شما را با بهترین دکتر پروتز فک در تهران آشنا کنیم و اطلاعاتی در این رابطه به شما عزیزان ارائه دهیم. امروزه همه افراد دنیا زیبا بودن را دوست دارند و  به دنبال زیبایی هستند. به همین دلیل به زیبایی و تناسب بین همه اجزای صورتشان، بسیار زیاد اهمیت می دهند. لازم به ذکر است که افراد بسیار زیادی در جامعه به ویژه در تهران وجود دارند که در ناحیه چانه و فک خود با مشکلاتی مواجه اند. به طوری که این مشکلات باعث کاهش اعتماد به نفس آن ها در اجتماع و در بین دیگر افراد شده است.

طبیعی است که چانه نقش بسیار زیاد و به سزایی در تناسب و زیبایی و تقارن چهره دارد. به همین دلیل افرادی که عمل بینی انجام می دهند، معمولا به طور همزمان عمل زیبایی چانه را هم انجام می دهند، تا تعادل را در صورت و چهره خود برقرار کنند و در واقع چهره شان تقارن و زیبایی خاصی به خود بگیرد. از نظر خیلی از افراد امروز برجسته سازی و پروتز فک، از مهیار های زیبایی و متعادل سازی چهره به حساب می آید. اگر شما دارای چانه بسیار کوچک و نا متناسب با دیگر اجزای صورت خود هستید، می توانید به بهترین دکتر پروتز چانه در تهران مراجعه کنید و برای درمان و زیباسازی چهره خود، با خیال راحت تری اقدام کنید.

پروتز فک چیست؟

در پاسخ به این سوال که پروتز فک چیست با گفت که پروتز فک یک عمل کاملا کم تهاجمی و بی خطر است که جایگزین جراحی ژینوپلاستی شده است. پروتز فک باعث اصلاح نقص های چانه و فک و گردن می شود. از پروتز فک برای متعادل سازی فک و چانه استفاده می شود و بیشتر در چانه های عقب رفته ، کاربرد بسیاری دارد.

در عمل پروتز فک یا چانه، یک شکاف بسیار کوچک و نامعلوم در زیر چانه ایجاد می کنند. این عمل حدود نیم ساعت به طول می انجامد و فرد تحت بی هوشی موضعی قرار می گیرد. پس از گذشت حدودا یک هفته، همه چیز به حالت عادی برمی گردد و فرد می تواند به راحتی کار های خود را انجام دهد.

همانطور که گفته شد، پروتز فک بیشتر برای افرادی که دارای فک و چانه کوچکی هستند کاربرد دارد و چانه عقب رفته را اصلاح می کند. پس می توان گفت پروتز فک یا چانه جهت جلو آمدن و برجسته تر شدن چانه انجام می شود که کاندیدای مناسب پروتز افرادی که دارای چانه های نوک تیز و مربعی شکل هستند یا گردن فربه و گوشت آلودی دارند و نتیجه جراحی چانه کاملاً طبیعی و دائمی می باشد. پروتز برای افرادی که چانه کوچک دارند به کار می رود و تاثیر بسیار زیادی در بهبود چهره فرد دارد.

پروتز فک چیست؟

ویژگی بهترین دکتر پروتز فک در تهران

لازم به ذکر است که بهترین دکتر پروتز فک در تهران دارای ویژگی ها و خصوصیات منحصر به فردی است که همان خصوصیات باعث شده، که او را به عنوان بهترین دکتر پروتز فک در تهران بشناسند.

در ادامه به برخی از مهم ترین ویژگی های بهترین دکتر پروتز فک در تهران اشاره خواهیم کرد : 

 • بهترین دکتر پروتز فک در تهران باید فردی آگاه، با تجربه و با مهارت در این زمینه باشد.
 • بهترین دکتر پروتز فک در تهران باید سابقه کاری اش در این زمینه طوری باشد که تمامی مشتریان از کارش رضایت کامل داشته باشند.
 • بهترین دکتر پروتز فک در تهران باید زیر نظر وزارت بهداشت فعالیت داشته باشد و دارای جواز و پروانه طبابت باشد.
 • بهترین دکتر پروتز فک در تهران باید از لوازم و وسایل و تجهیزات پاکیزه و کاملا استریل شده، برای خدمات رسانی هایش استفاده کند.
 • بهترین دکتر پروتز فک در تهران باید تعهد کاری داشته باشد و سلامت بیمارانش برایش در اولویت باشد و فقط به خاطر جنبه های مالی ، فعالیت نکند.
 • بهترین دکتر پروتز فک در تهران باید آگاهی در رابطه با زیبایی شناسی چهره داشته باشد.
 • همچنین بهترین دکتر پروتز فک در تهران باید دارای برخورد خوب و رفتار پسندیده با بیماران و تمامی پرسنل داشته باشد.

لازم به ذکر است که در سایت جراحتو می توانید مطالبی در رابطه با بهترین جراح فک و صورت در تهران نیز بخوانید.

10 تا از بهترین دکتر پروتز فک در تهران را بشناسید!

انواع پروتز زاویه سازی فک

بهتر است بدانید که پروتز های فک انواع مختلفی دارند که با توجه به صلاح دید بهترین دکتر پروتز فک در تهران برای بیمار انتخاب و مورد استفاده قرار می گیرد. به طور کلی پروتز های زاویه سازی فک دو نوع دارد. یک نوع پروتز پلی اتیلنی و نوع دیگر پروتز سیلیکونی می باشد.

پروتز پلی اتیلنی : پروتز های پلی اتیلنی را در ایران با نام مدپور می شناسند. پروتز های پلی اتیلنی مناسب ترین پروتزی است که توسط بهترین دکتر فک در تهران برای زاویه دار شدن فک و اصلاح فرم چانه استفاده می گردد. لازم به ذکر است که تنوع در مدل و سایز پروتز های پلی اتیلنی ( مدپور) بسیار زیاد می باشد و می توان به راحتی آن را برای هر فردی تراش داد و متناسب با اجزای صورت او، پروتز را طراحی کرد

پزشکان و استفاده کنندگان از پروتز مدپور رضایت قابل توجه و بسیار بالایی دارند و بیشتر این نوع پروتز را مورد استفاده قرار می دهند.

پروتز سیلیکونی : نوع دیگر پروتز برای زاویه سازی فک، پروتز سیلیکونی می باشد. اما تفاوتی که نسبت به پروتز های پلی اتیلنی دارد، این است که قابلیت تغییر شکل و تغییر سایز ندارد و از تنوع بسیار کمتری برخوردار است. البته کار گذاشتن پروتز های سیلیکونی خیلی راحت تر و آسان تر از پروتز های پلی اتیلنی ( مدپور) است اما خب به خاطر اینکه قابلیت شکل پذیری ندارد، کمتر مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین دیده شده که بیماران، از پروتز های سیلیکونی رضایت کمتری نسبت به پروتز های مدپور دارند.

انواع پروتز زاویه سازی فک

عوارض احتمالی پروتز فک

همان طور که گفته شد، پروتز فک و چانه، از عمل های غیر تهاجمی و کم خطر و اغلب بی خطر است و برای افراد مشکلی ایجاد نمی کند و به آن ها آسیبی نمی رساند. اما هیچ گاه در رابطه با هیچ نوع عملی نباید احتمالات را نادیده گرفت. بنابراین ممکن است پروتز فک عوارضی هرچند نادر و کم، برای افراد داشته باشد. البته این احتمال به شدت کاهش می یابد اگر این کار توسط بهترین دکتر پروتز فک در تهران انجام شود.

در ادامه به برخی از مهم ترین عوارض احتمالی پروتز فک و چانه اشاره خواهیم کرد : 

 • ممکن است پس از عمل پروتز فک، در ناحیه چانه خود احساس درد و یا تورم داشته باشید.
 • امکان دارد بعد از عمل پروتز فک، در محل کاشت پروتز عفونت هایی ایجاد بشود. اگر این اتفاق بیفتد، دکتر پروتز را بر می دارد و یا عمل را مجددا تکرار می کند.
 • ممکن است در موارد خیلی نادر، پروتز کاشته شده، جابجا بشود. در این صورت باید سریعا به بهترین دکتر پروتز فک در تهران مراجعه شود.
 • البته برای کاهش احتمال جابجایی پروتز، بهتر است تا مدتی فعالیت ها و ورزش هایی را که ممکن است پر برخورد با ناحیه فک و چانه باشد را کنار بگذارید. به طور کلی تا مدت 6 هفته از برخورد هر چیزی به چانه و فک خود، خودداری کنید. به شدت مراقب باشید.
 • ممکن است برای مدت کوتاهی، احساس خودتان را در ناحیه لب و کام از دست بدهید که این احساس پس از گذشت چندین روز برمی گردد.
 • احساس در این ناحیه تغییر می‌کند. این تغییر احساسات ممکن است موقت یا دائمی باشد.

کلام آخر 

از شما سپاس گزاریم که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید. سایت جراحتو سعی بر این داشته تا شما را با بهترین دکتر پروتز فک در تهران آشنا کند و اطلاعاتی در رابطه با پروتز فک به شما ارائه دهد. امیدواریم این مطالب برایتان مفید واقع شده باشد. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره می توانید با شماره های مذکور تماس حاصل فرمایید.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا