پزشکان

10 تا از بهترین جراح عمومی در کرج【سال1403】❤️

ما در این مقاله قصد داریم شما عزیزان را با بهترین جراح عمومی در کرج آشنا کنیم و اطلاعات ارزشمندی را در رابطه با جراحی عمومی در اختیارتان قرار دهیم. همانطور که از نام جراحی عمومی مشخص است، این رشته تخصصی اقدامات متعددی را در بخش های مختلف بدن انجام می دهد و مهارت های بسیاری در زمینه درمان و انجام انواع جراحی ها دارا می باشد. با توجه به این که جراحان عمومی انواع جراحی های اورژانسی را انجام می دهند و باید همواره آمادگی های لازم را داشته باشند، از این رو دارا بودن توانایی های لازم برای حفظ آرامش جزء اصلی ترین مهارت های ایشان به حساب می آید. در ادامه توضیحات کامل تری راجع به جراحی عمومی ارائه می دهیم، از این رو پیشنهاد می کنیم تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

جراحی عمومی و تاریخچه آن

جراحی عمومی یکی از اساسی ترین رشته ها در علم پزشکی محسوب می شود و دامنه بسیار وسیعی دارد؛ به این صورت که انواع بیماری ها و جراحی ها از قبیل: تشخیص و درمان انواع مشکلات مرتبط با دستگاه گوارش، شکم و محتویات آن، انجام جراحی صدمات تروماتیک، درمان جراحی سرطان، انجام انواع جراحی های سر و گردن، رگ های خونی و قلب، جراحی پوست و بافت نرم همچون: سینه ها، سیستم غدد درون ریز (هورمون ها و غدد) و مراقبت از بیماران بدحال با نیازهای جراحی و … را انجام می دهد.

طبق آمار به دست آمده، انجام جراحی در جهان به هزاران سال پیش بر می گردد. با نگاهی به تاریخچه جراحی عمومی می توان گفت این جراحی ابتدا در میان افراد مصرباستان، هندباستان و سایر تمدن ها رواج داشت و سپس به سایر ملت ها گسترش یافت. 2600 سال پیش اولین کتاب در زمینه جراحی توسط پزشک هندی به چاپ و انتشار رسید؛ پس از آن سایر مکاتب جراحی در یونان بقراط و چین ایجاد شد.

1700 سال پیش نخستین جراحی با کمک بیهوشی در کشور چین انجام گرفت. در قرن های گذشته دانشمندان اسلامی نیز پیشرفت های بسیاری در حوزه جراحی ایجاد نمودند و کتاب های پر محتوای بسیاری را منتشر کردند. پس از آن اروپاییان به انجام جراحی واکنش نشان دادند و در راستای توسعه آن کوشش نمودند. بهترین جراح عمومی در کرج خاطر نشان می کند؛ انجام جراحی درمانی در کشور ایران به 4850 سال پیش باز می گردد. در تاریخ معاصر از سال 1339 انجمن جراحان ایران تاسیس شد.

جراحی عمومی و تاریخچه آن

انتخاب بهترین جراح عمومی در کرج

همانطور که در بالا نیز اشاره کردیم؛ جراحی عمومی جزء رشته های بسیار وسیعی است که بسیاری از مشکلات و بیماری ها را درمان و یا در صورت لزوم جراحی می نماید، بنابراین بسیار حائز اهمیت است. برای انتخاب بهترین جراح عمومی در کرج باید معیارها و ملاک هایی را در نظر داشت تا به کمک آن ها بهترین انتخاب را نمود، برخی از این ملاک ها و معیارهای انتخاب بهترین جراح عمومی به شرح زیر می باشد:

  • از به روز ترین و پیشرفته ترین تجهیزات و امکانات در روند جراحی استفاده کند.
  • جراح عمومی باید روحیه خستگی ناپذیری داشته باشد و بتواند در هر ساعت از شبانه روز به درمان و یا جراحی بیماران اورژانسی بپردازد.
  • بهترین جراح عمومی در کرج باید در بهترین بیمارستان دولتی در ایران خدمت رسانی نماید تا تمامی بیماران به آسودگی از تخصص و مهارت ایشان بهره مند شوند.
  • بهترین جراح عمومی در کرج الزامی است؛ کلیه خدمات قابل ارائه خود را تحت نظارت وزارت بهداشت و درمان انجام دهد و از انجام فعالیت غیر قانونی خودداری کند.
  • در صورتی جراحی را بهترین می دانیم که همواره سطح دانش خود را به روز نماید و از متنوع ترین روش ها در درمان و انجام جراحی ها به کار گیرد.
  • اصول اخلاقی را جزء اولویت های خود بداند و سلامتی بیماران را به جنبه های مالی ارجعیت دهد.

پس از اینکه با معیارها و ملاک های بهترین جراح عمومی آشنا شدید؛ حال نوبت آن رسیده تا به کمک روش های شناسایی به نتیجه دلخواه دست یابید. از جمله روش های شناسایی بهترین جراح عمومی در کرج عبارتند از:

  • معمولا جراحان عمومی در بیمارستان های دولتی فعالیت می کنند، از این رو می توانید با مراجعه به بهترین بیمارستان دولتی در کرج با جراح عمومی آشنا شوید و تحت درمان های لازم قرار بگیرید.
  • پزشکان همکاران خود را با تخصص ها و مهارت های مختلف می شناسند و بنابراین می توان از پزشک عمومی یا پزشک خانوادگی خود که کاملا با شرایط حال شما آگاه و با خبر است، سوالاتی راجع به بهترین جراح عمومی بپرسید.
  • افراد بسیاری برای مقاصد مختلفی از قبیل: مشکلات دستگاه گوارش، جراحی زیبایی و سایر جراحی های درمانی نزد جراح عمومی می روند و تحت درمان ها و یا جراحی های لازم قرار می گیرند، بر همین اساس توصیه می شود از اطرافیان و یا آشنایان خود که جراحی عمومی را انجام داده اند و از تخصص و مهارت جراح عمومی خود راضی بوده‌اند، اطلاعات مورد نیاز خود را از دریافت کنید.
  • امروزه با بروزرسانی تکنولوژی و دانش بشر، انجام کلیه امور و فعالیت ها به کمک فضای مجازی صورت می گیرد، یافتن بهترین جراح عمومی نیز به کمک همین فضای مجازی ساده تر خواهد بود. از مزیت های این فضا می توان به مقایسه پزشکان با یکدیگر و ارائه کلیه مشخصات آن ها اشاره نمود.

در ادامه لیستی از بهترین جراح عمومی در کرج را ارائه داده ایم تا در صورتی که ساکن شهر کرج هستید و نیازمند جراح عمومی می باشید؛ به یکی از این پزشکان ماهر و با سابقه مراجعه نمایید و از خدمات قابل ارائه آن ها بهره مند شوید، آرزومندیم مطالب گفته شده برای شما عزیزان مفید واقع شود و تا پایان مقاله همراه ما باشید. لازم به ذکر است، در صورتی که ساکن شهرهای دیگری هستید و در جستجوی متخصص جراحی عمومی می باشید، توصیه می کنیم به مقاله ما با عنوان بهترین جراح عمومی در ایران سری بزنید و از اطلاعات ارائه شده آن بهره مند شوید.

10 تا از بهترین جراح عمومی در کرج را بشناسید!

هزینه جراحی عمومی

جراحی عمومی نیز مانند سایر اعمال از هزینه های مختلفی برخوردار می باشد که این هزینه ها به عوامل متعددی بستگی دارد، برخی از این عامل ها شامل: نوع جراحی و مشکل بیماری، سابقه و تجربه جراح و انواع تخصص هایی که دارد، موقعیت مکانی کلینیک و یا مطب جراح مورد نظر و از این موارد می باشد. تمامی این عوامل در هزینه نهایی جراحی تاثیر گذار می باشند؛ به این صورت که اگر نوع جراحی جزء جراحی های پیچیده باشد نیازمند زمان بیشتری برای جراحی است و این امکان وجود دارد که چندین متخصص برای انجام جراحی نیاز باشد.

در رابطه با سابقه و تجربه جراح نیز باید گفت که هرچه جراح سابقه بیشتری در انجام جراحی داشته باشد به همان اندازه مهارت بالایی نیز در انجام جراحی ها و نتیجه بخشی آن دارد و  هزینه آن نیز بیشتر خواهد بود. با توجه به شرایط  امروزی موقعیت مکانی در صورتی در هزینه نهایی تاثیر گذار است، به این صورت که هر چه کلینیک و یا مطب بهترین جراح عمومی در کرج در موقعیت مناسبی قرار داشته باشد، همانقدر نیز باعث سهولت در رفت و آمد بیمار و در نتیجه افزایش هزینه ها می گردد.

هزینه جراحی عمومی

انواع بیماری ها و جراحی های تحت درمان جراح عمومی

معمولا جراحان عمومی در رابطه با کلیه بیماری ها و مشکلات تخصص و مهارت دارند و اکثر مشکلات را تحت درمان قرار می دهند اما ممکن است برخی جراحی ها حساس تر و یا جدی تر باشند که در این مواقع ایشان بیمار را به متخصص مربوطه ارجاع می دهد. برخی از تخصص ها و مهارت هایی که بهترین جراح عمومی در کرج انجام می دهد به شرح زیر می باشد:

انجام جراحی برای کاهش خطر ابتلا به سرطان پستان، ترمیم لوزالمعده با لاپاراسکوپی، جدا کردن اندام های به هم چسبیده، عوارض گوارشی ناشی از سرطان، تعمیرات فتق به صورت لاپاراسکوپی، آپاندیس، عود فتق، آشالازی، ملانوما، یبوست، کولیت، گواتر، چاقی، فیستول، کرایوسرجری، چسبندگی روده، بیماری کرون، هموروئیدکتومی، پانکراتیت مزمن، سندروم کوشینگ، پانکراتیت حاد، فیستول مقعدی، سرطان پستان، سرطان کولون، فتق اومبلیکال و فتق و … می باشد.

تشخیص و درمان به موقع سرطان کیسه صفرا، سنگ کیسه صفرا، کیست های کبدی، آمبولی عروق کبدی بررسی هورمونی، آدرنالکتومی، هموروئید،کولکتومی، سرطان کبد، سندروم کان، متاستاز کبد، جراحی زیبایی شکم یا ابدومینوپلاستی، آندوسکوپی قسمت فوقانی دستگاه گوارش، سرطان مقعد، سوء هاضمه، سندروم لینچ، سرطان مری، دیورتیکولیت، چسبندگی شکم، سرطان آمپولاری، وقتی دیسک هیاتال، التهاب پستان، بیوپسی کبدی، بی اختیاری مدفوع و را درمان می نماید.

لازم به ذکر است بهترین جراح عمومی در کرج سرطان پستان مردان، سرطان سلول مرکل، سرطان پانکراس، سرطان پاراتیروئید، سندروم متابولیک،بازسازی فتق شکمی باز، سندروم روده تحریک پذیر، سرطان مجرای صفراوی، تومورهای خوش خیم کبد، اختلال در کف لگن، تومورهای پیشرونده، سرطان رکتوم، دیابت نوع دو، سرطان روده کوچک و سرطان پانکراس، جراحی چاقی و کنترل وزن، خطرات بهداشتی اضافه وزن، بیماری ریفلاکس معده و … را ینز تحت درمان و جراحی قرار می دهد.

کلام آخر 

از شما عزیزان سپاسگزاریم که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید، سایت جراحتو سعی بر این داشته تا شما را با بهترین جراح عمومی در کرج آشنا کند؛ امیدواریم مطالب گفته شده برای شما سودمند و مفید واقع شده باشد. در صورت داشتن سوال و یا مشاوره با شماره های ذکر شده تماس حاصل فرمایید. لازم به ذکر است در صورتی که ساکن شهر تهران هستید و از بیماری خاصی رنج می برید و به دنبال جراح عمومی ماهر می باشید؛ به شما پیشنهاد می کنیم به مقاله ما با عنوان بهترین جراح عمومی در تهران مراجعه نمایید و از لیست هفتگانه جراحان عمومی و اطلاعات ارائه شده آن ها بهره مند شوید.

4.9/5 - (10 امتیاز)

زهرا نیک پور

من زهرا نیک پور هستم؛ دانشجوی رشته‌ی کامپیوتر در دانشگاه ولیعصر تهران که علاقه زیادی به تولید محتوای حوزه سلامت و پزشکی دارم. امیدوارم با ارائه اطلاعات مفید و ارزشمند توانسته باشم به شما در زمینه انواع جراحی زیبایی کمک کنم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا