پزشکان

بهترین فوق تخصص غدد در تهران【سال1402】❤️+ لیست 10 تایی

ما در این مقاله قصد داریم شما را با بهترین فوق تخصص غدد در تهران آشنا سازیم تا در صورت به هم خوردن هورمون های بدن و یا دیگر مشکلات مربوط به غدد درون ریز با خیالی آسوده به سراغ یکی از این پزشکان بروید و ایشان اقدامات لازم را برای شما انجام خواهند داد. فوق تخصص غدد پزشکی می باشد که اطلاعات کافی در زمینه غدد بدن، انواع بیماری ها، مشکلاتی که از طریق تغییرات هورمونی به وجود می آید، را کاملا آگاهی دارد و کار ایشان درمان اختلالات هورمونی و هر بیماری که به سبب مشکلات هورمونی پدید می آید، را رسیدگی می نماید. لازم به ذکر است که در توضیح غده باید گفت که غده اندامی از بدن می باشد که تولید و ترشح هورمون را برعهده دارد.

شناسایی بهترین فوق تخصص غدد در تهران

یکی از مهم ترین گام ها در درمان بیماری های غدد، پیدا کردن بهترین فوق تخصص غدد در تهران می باشد که از تخصص و مهارت ایشان اطمینان خاطر داشته باشید. در صورتی که از بین آشنایان و اطرافیانتان شخصی زیر نظر پزشک متخصص غدد قرار دارد و از پزشک خود راضی می باشد به شما پیشنهاد می کنیم تا اطلاعات پزشک وی را بگیرید و حضوری نزد ایشان بروید. حال اگر در بین اطرافیانتان کسی متخصص غدد را نمی شناخت ما در این مقاله شما را راهنمایی خواهیم کرد تا بهترین فوق تخصص غدد در تهران را شناسایی نمایید. از جمله مهم ترین ویژگی های بهترین فوق تخصص غدد در تهران به شرح زیر می باشد:

 • بهترین فوق تخصص غدد در تهران پزشکی می باشد که تخصص کامل در زمینه غده های درون ریز و متابولیسم داخلی بدن را دارد.
 • از تجربه و سابقه بسیاری برخوردار می باشد.
 • از جدید ترین و بروز ترین روش های درمانی در زمینه بیماری های غدد استفاده می کند.
 • رفتار صبورانه و دلسوزانه با بیماران خود دارد.
 • تمام وقت خود را برای بیمار اختصاص می دهد و پرونده بیماری شما را با دقت مطالعه می نماید و در صورت وجود مشکل از پزشک قبلی شما مشورت می کند.

زمینه فعالیت بهترین فوق تخصص غدد در تهران چیست؟

بهترین فوق تخصص غدد در تهران در زمینه غدد و هورمون های تولیدی و هم چنین فرایندهای بیوشیمیایی تخصص و مهارت بسیاری دارد. کار فوق تخصص غدد تشخیص و درمان عوامل زیر می باشد که سبب سلامتی فرد می گردد.

 1. متابولیسم استخوان
 2. غدد آدرنال که در زمینه تنظیم و کنترل مواردی چون: فشارخون، متابولیزم، هورمون های جنسی و واکنش به استرس کمک می نماید و هم چنین کورتیزول ترشح می کند.
 3. کلسترول
 4. غده هیپوفیز که سبب تنظیم هورمون های بدن و هم چنین روی غده های دیگر تاثیرگذار می باشد.
 5. غدد تناسلی
 6. هیپوتالاموس که سبب تنظیم دمای بدن و گرسنگی و تشنگی را در افراد برعهده دارد.
 7. غده تیروئید که باعث کنترل هر چه بیشتر متابولیسم، تکامل مغز و رشد می شود.
 8. لوزالمعده در تنظیم هضم غذا کمک می نماید.
 9. غدد کوچک گردن(پاراتیروئید) که کلسیم خون را تنظیم و کنترل و نیز در رشد استخوان ها موثر می باشد.
 10. غده پنبه ای که موجب تنظیم خواب می شود.

زمینه فعالیت بهترین فوق تخصص غدد در تهران چیست؟

زمان مراجعه به فوق تخصص غدد

در صورتی که آزمایشاتی را انجام دادید و مشکل شما در رابطه با بیماری های غدد و متابولیسم بدن باشد، پزشک شما را به بهترین فوق تخصص غدد در تهران ارجاع می دهد.

حال بهترین فوق تخصص غدد در تهران به طور کلی به بیماری ها و ناهنجاری های زیر می پردازد:

 • بیماری های مربوط به غده تیروئید
 • دیابت نوع یک
 • دیابت نوع دو
 • دیابت زمان بارداری
 • پوکی استخوان
 • یائسگی
 • نازایی
 • اختلالات متابولیسم
 • کوتاهی قد
 • درمان برخی سرطان های مرتبط با غدد
 • درمان چاقی و لاغری در کودکان و بزرگسالان

10 تا بهترین فوق تخصص غدد در تهران را بشناسید!

بهترین فوق تخصص غدد در تهران چه کمکی به شما می نماید؟

بهترین فوق تخصص غدد در تهران نیز همانند سایر پزشکان متخصص در اولین قدم درمان، شرح حال کلی از وضعیت شما می گیرد و سوالاتی در این رابطه از شما می پرسد، از جمله این عوامل به شرح زیر می باشد:

 • رژیم غذایی
 • مدت زمان و فاصله بین چرخه های قاعدگی
 • سابقه خانوادگی بیماری های هورمونی
 • داروهایی قابل استفاده
 • سابقه بیماری هایی مثل داشتن آلرژی
 • سابقه مصرف سیگار و دخانیات

بهترین فوق تخصص غدد در تهران ممکن است از شما سوالاتی بپرسد که از نظر شما کم اهمیت باشد و یا قبل از آن شما توجهی به آن مسائل نداشتید، این سوالات به این دلیل می باشد که مشکلات مربوط به غدد هرکدام دارای علائم بسیار متفاوتی از خود نمایان می کنند و هر گونه تغییری در سطح غدد و هورمون ها می تواند سبب ایجاد بیماری در شما گردد.

بیماری های مربوط به غدد

این امکان وجود دارد که اختلالات به وجود آمده در هورمون ها به خاطر عوامل ژنتیکی و یا محیطی باشد. هم چنین قابل ذکر است که برخی بیماری ها نیز مادرزادی می باشند و نوزادان با به هم خوردگی هورمونی متولد می شوند و سبب ایجاد مشکلات بسیاری اعم از رشد کم و یا توقف رشدی به همراه داشته باشد.

لازم به ذکر است که مواد شیمیایی که در فرایند اندوکرین مشکلاتی را سبب می شود، هم چون افت کش، سرب و فتلاب(در ظرف های پلاستیکی مورد استفاده قرار می گیرد) موجب می شود تا در کار هورمون ها اختلال ایجاد شود.

مشکلات و اختلالات اندوکرین شامل سه گروه می باشد:

 • در صورتی که غده بیش از اندازه هورمون تولید نماید، به آن بیش ترشحی می گویند.
 • اگر یک غده به اندازه کافی هورمون مربوط به خود را تولید نکند، به این مشکل، اختلال کم ترشحی غده اندکرین گفته می شود.
 • زمانی که در غده اندوکرین تومور ایجاد شود و این امکان وجود دارد که تومور بدخیم و یا سرطانی گردد ولی این امکان صد در صد نمی باشد و ممکن است خوش خیم و یا غیر سرطانی باشد.

عملکرد سیستم غدد درون ریز

وظیفه غدد درون ریز هماهنگی اندام های مختلف بدن به وسیله هورمون ها می باشد. غدد درون ریز به کمک سیستم عصبی موجود در بدن، قسمت های مختلف بدن را به همدیگر مرتبط می سازند. هم چنین در غدد درون ریز سلول هایی یافت می شود که سبب آزاد سازی هورمون ها در خون می گردند و در صورتی که این هورمون ها در خون آزاد و وارد شوند، موجب تحت فرمان قرار دادن بافت هدف می شوند. تفاوت غدد درون ریز با سیستم عصبی در این است که سیستم عصبی سریعا پاسخ می دهند و اثرات فوری به همراه دارند، در صورتی که غدد درون ریز بسیار کند برخورد می نمایند و در عین حال اثرات طولانی مدتی از خود به جای می گذارند.

برای مثال می توان گفت که ترشح طولانی مدت هورمون های رشد  سبب می شوند تا استخوان ها و ماهیچه ها به منظور افزایش قد رشد نمایند و این پدیده زمان بسیاری را نیازمند است و ادامه دار می باشد. لازم به ذکر است که هورمون رشد سبب تحریک سازی هر عضو داخلی بدن نیز می شود.

هورمون های دیگری چون هورمون کورتیزول که در زمان استرس و نگرانی تولید می شوند، سبب افزایش و یا کاهش اشتها و میل غذا می گردند و هم چنین سبب تغییر در مسیرهای متابولیکی در عضلات اسکلتی می شوند.

سیستم غدد درون ریز را می توان با اطمینان گفت، در تمامی فرایندهای بدن نقش به سزایی دارد و از زمانی که غذایی را میل می کنید و وارد دستگاه گوارش می شود تا زمان جذب و متابولیسم گلوکز و دیگر مواد معدنی، سبب تاثیر گذاری هورمون ها بر روی سیستم داخلی بدن می شوند. هم چنین علاوه بر موارد فوق غدد درون ریز و هورمون ها، در سیستم تولید مثل و سیستم ایمنی تطبیقی نیز نقش هایی دارند.

ساختار کلی غدد درون ریز

با توجه به این که تمامی قسمت های بدن تحت فرمان هورمون ها می باشند و این هورمون ها توسط غدد درون ریز تولید می شوند باید نتیجه گرفت که سیستم غدد درون ریز به صورت وسیع در بدن قرار گرفته است و تمامی فرایندها را تحت پوشش خود قرار می دهد. علاوه بر این موارد، باید به این نکته توجه داشت که برخی از غدد درون ریز کاملا مجزا از دیگر بخش ها عمل می کنند و به صورت مستقل فعالیت خود را در بدن انجام میدهند.

در صورتی که برخی دیگر از این غدد، هم چون غده تیروئید و غده هیپوتالاموس، سایر غدد و فعالیت های آن ها را تحت کنترل قرار می دهند. به صورت کلی باید گفت که این غدد توانایی هماهنگی عملکرد این سیستم ها و فرایندها را در وجود خود دارند. آزاد شدن این هورمون ها منجر به انتشار هورمون های منفرد می گردد و در نهایت سبب می شود تا غدد درون ریز را یکی از پیچیده ترین و گسترده ترین سیستم های بدن به شمار بیاوریم.

کلام آخر
از شما عزیزان سپاس گزاریم که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید، سایت جراحتو سعی بر این داشته تا شما را با بهترین فوق تخصص غدد در تهران آشنا کند. امیدواریم مطالب گفته شده برای شما مفید واقع شده باشد. هم چنین در صورت داشتن سوال و یا مشاوره با شماره های ذکر شده تماس حاصل فرمایید.

4.5/5 - (11 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا