پزشکان

بهترین دکتر طب سنتی در ایران【سال1402】❤️ + لیست 10تایی

ما در این مقاله قصد داریم شما عزیزان را با بهترین دکتر طب سنتی در ایران آشنا کنیم و اطلاعات ارزشمندی را در رابطه با طب سنتی در اختیارتان قرار دهیم. همانطور که می دانید، طب سنتی قدمت بسیار زیادی دارد و امروزه توانسته در تمامی کشورها به عنوان روشی برای پیشگیری و یا درمان بیماری ها مورد استفاده واقع گردد و از محبوبیت خاصی در میان مردم برخوردار می باشد. در طب سنتی، پزشک متخصص به کمک رنگ چهره، تراکم موها و پوست بدن، شکل جمجمه و نبض شخص به بررسی بیمار می پردازد و به این طریق از مزاج آن آگاه می گردد و سپس اقدام به درمان بیماری می پردازد.

طب سنتی و اصول آن چیست؟

از گذشته های دور تاکنون، بسیاری از مردم و همچنین بسیاری از پزشکان به منظور درمان بیماری ها و جلوگیری از پیشرفت بیماری ها از روش های سنتی بهره می برده اند و به این طریق به پیشگیری و درمان بیماری های خویش کمک می جستند.

طب سنتی در زمینه تمام بیماری های جسمی و ذهنی راهکارهایی ارائه می دهد و انواع متعددی را دارا می باشد که شامل: طب سنتی کره ای، طب ایران باستان، طب سنتی چین، طب سنتی اروپایی، طب سنتی ایرانی، طب سنتی آفریقایی و آیورودا است.

اصول طب سنتی بر پایه چهار مزاج انسان استوار است که با در نظر داشتن سردی و گرمی مزاج، بهترین دکتر سنتی در ایران به درمان بیماری ها می پردازد. این چهار مزاج عبارتنداز:

  • بلغم
  • صفرا
  • سودا
  • خون
طب سنتی و اصول آن چیست؟

بهترین دکتر طب سنتی در ایران

بهترین دکتر طب سنتی در ایران پزشکی می باشد که دارای خصوصیات زیر باشد:

  1. داشتن مدرک تخصصی مرتبط با طب سنتی
  2. تجربه و مهارت بالا
  3. برخورداری و به کارگیری از انواع روش های درمانی
  4. دارا بودن اخلاق و رفتاری صبورانه و صمیمانه در برخورد با بیماران

10 تا از بهترین دکتر طب سنتی در ایران را بشناسید!

مزایای طب سنتی

بهترین دکتر طب سنتی در ایران در رابطه با مزایای درمان بیماری ها توسط طب سنتی چنین بیان می کند که این روش در مقایسه با روش های پزشکی بسیار کارساز تر و بی خطر تر و همچنین دارای کمترین عوارض می باشد.

درمان بیماری ها به کمک طب سنتی موجب می شود تا از نظر اقتصادی نیز مقرون به صرفه باشد و بهترین دکتر طب سنتی در ایران با ساده ترین روش ها و بهره مندی از داروهای گیاهی در دسترس، به پیشگیری و درمان بیماری ها می پردازد.

بهترین دکتر طب سنتی در تهران با بررسی و معاینه دقیق بیمار، نوع بیماری را از ریشه شناسایی و به طور کامل به درمان آن می پردازد و به این طریق از عواقب بعدی آن جلوگیری به عمل می آورد. نکته قابل توجه در رابطه با داروهای گیاهی این است که این داروها در مقایسه با داروهای شیمایی کم هزینه تر و دارای کمترین عوارض می باشند.

مزایای طب سنتی

روش های درمانی طب سنتی

بهترین دکتر طب سنتی در ایران از روش های گوناگونی به منظور پیشگیری و درمان بیماری ها استفاده می کند که از جمله این روش ها به شرح زیر می باشد:

1- استفاده از گیاهان دارویی: بهره مندی بهترین دکتر طب سنتی در ایران از گیاهان دارویی را به منظور درمان بیماری ها، گیاه درمانی می گویند. طبق آمار به دست آمده، در کشور ایران به طور تقریبی 2500 نوع گیاه دارویی وجود دارد که از این مقدار، 200 نوع آن میان مردم به صورت مصرف عام شناخته شده است و 400 نوع آن توسط بهترین دکتر طب سنتی در ایران برای درمان بیماری ها کاربرد دارد.

2- روش درمانی شیاتسو: بهترین دکتر طب سنتی در ایران از این روش به منظور پیشگیری و درمان بیماری هایی که ریشه در افسردگی و بی خوابی دارند، کمک می گیرند. روش درمانی شیاتسو، روشی می باشد که در آن، پزشک معالج برای دست یابی سلامتی بیمار، از انگشتان خویش و فشار آوردن آن ها بر روی نقاط حیاتی بدن استفاده می کند.

3- حجامت: یکی دیگر از روش های مفید درمانی در طب سنتی، حجامت می باشد که بهترین دکتر طب سنتی در ایران به منظور درمان بیماری هایی از قبیل: چربی خون، غلظت خون، بیماری های مرتبط با پوست، بیماری  آسم و اعتیاد به مواد مخدر و همچنین سردردهای میگرنی و … از آن بهره می گیرند.

4- روش بادکش درمانی: نام دیگر بادکش درمانی، حجامت خشک می باشد که بهترین دکتر طب سنتی در ایران مکش هایی را در بخش های مختلف بدن ایجاد می کند و سبب انبساط عروقی بدن و پراکندگی مواد از نقاط خاص بدن می گردد و به این طریق منجر به درمان بیماری ها می شود.

5- زالو درمانی: یکی از پرطرفدار ترین روش های درمانی طب سنتی، زالو درمانی می باشد که در آن خونگیری به کمک زالو انجام می پذیرد. در روش روش زالو درمانی، ماده هیرودین به بدن وارد می شود و در نهایت موجب سلامتی و درمان می گردد.

6- روش ماساژ درمانی: از روش ماساژ درمانی برای درمان انواع بیماری ها استفاده می شود که از جمله این بیماری ها عبارتند از: بیماری های عضلانی و اسکلتی، انواع سردردها، بیماری های گوارشی، از بین بردن استرس و افسردگی، افزایش اکسیژن رسانی به بافت های بدن و بهبود سازی جیان خونی می باشد.

کلام آخر

بهترین دکتر طب سنتی در ایران همواره در راستای این موضوع تاکید دارد که، به منظور پیشگیری از بیماری ها می بایست ابتدا با اصول طب سنتی و مزاج خویش آشنایی کامل داشت و در نهایت با در نظر داشتن مزاج و طبع خود و همچنین برخورداری از سبک زندگی سالم همراه با تغذیه ای درست برای داشتن زندگی بدون بیماری تلاش نمایید. از شما عزیزان سپاس گزاریم که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید. سایت جراحتو سعی بر این داشته تا شما را با بهترین دکتر طب سنتی در ایران آشنا کند و امیدواریم مطالب گفته شده برای شما مفید واقع شده باشد. همچنین در صورت داشتن سوال و یا مشاوره با شماره های ذکر شده تماس حاصل فرمایید.

5/5 - (6 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا