آرایشی و بهداشتی

بهترین مارک اکسیدان در سال 1403 ❤️【ایرانی و خارجی】

بسیاری از افراد از جمله خانم ها برای رنگ کردن موهای خود از اکسیدان مناسب استفاده می کنند؛ از این رو می خواهیم 10 تا از بهترین مارک اکسیدان را به شما معرفی کنیم تا بتوانید با خیال آسوده و راحت محصول مورد نظر خود را خریداری کنید؛ برای رنگ کردن موها باید اکسیدان را به رنگ اضافه کرد تا این ماده بر روی تمامی رنگدانه های مو اثر بگذارد و زیبایی موها را چندین برابر کند؛ اگر شما نیز به دنبال یافتن یک اکسیدان مناسب موهایتان هستید، می توانید در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا در این زمینه اطلاعات کافی کسب کنید.

اکسیدان چیست؟

برای داشتن موهای سالم و زیبا باید در خرید اکسیدان و پرفروش ترین برندهای رنگ مو توجه کرد زیرا در صورت نامناسب بودن این محصولات، موها آسیب می بینند و خشک می شوند؛ اکسیدان خود جزء بسیار مهمی در ترکیب رنگ مو محسوب می شود و در واقع ماده ای شیمیایی می باشد که اثر بسیار خوبی بر روی تغییر رنگدانه های مو می گذارد؛ رنگ کردن مو را نوعی فرآیند شیمیایی می دانند که اکسیدان به عنوان یک کاتالیروز حاضر می شود.

اکسیدان چیست؟

تقریبا در تمامی سالن های زیبایی از اکسیدان برای رنگ کردن موهای خانم ها و آقایان استفاده می شود؛ به طور کلی اکسیدان انواع مختلفی دارد و هر یک از آن ها به نوعی بر روی روشن کنندگی مو اثر می گذارند؛ تفاوت اکسیدان ها با یکدیگر به درصد درج شدن روی محصول بستگی دارد؛ اگر درصد نوشته شده بیشتر باشد، اکسیدان موها را بیشتر روشن می کند و اگر درصد نوشته شده کمتر باشد، اکسیدان موها را کمتر روشن می کند.

انواع اکسیدان مو

همان طور که گفته شد بهترین مارک اکسیدان ها را متناسب با درصدشان می توان به چند گروه تقسیم بندی کرد؛ در ادامه انواع اکسیدان مو را برای شما شرح خواهیم داد :

اکسیدان 3% : این نوع از اکسیدان را می توان با نام اکسیدان ولوم ۱۰ یا اکسیدان شماره 0/5 در بازار می شناسند؛ این اکسیدان یکی از ضعیف ترین اکسیدان های موجود در بازار است؛ می توان از این اکسیدان برای رنگساژها در رنگ های هایلایت و مش و انواع لایت استفاده کرد؛ در ضمن این ماده زمان استفاده کردن از رنگ های تیره از جمله قهوه ای و مشکی بر روی مو، موجب حفظ ثبات و تیرگی بیشتر رنگ مو می گردد.

اکسیدان 6% : این نوع از اکسیدان با نام اکسیدان ولوم ۲۰ یا اکسیدان شماره ۱ مورد استفاده قرار می گیرد؛ می توان از این اکسیدان جهت پوشش دهی تارهای سفید رنگ مو استفاده کرد؛ در ضمن اکسیدان با درصد 6 در تکنیک دکوپاژ، دکلره های بسیار ضعیف استفاده می شود؛ در صورت نیاز به رسوب رنگ در ساقه موها از این نوع اکسیدان کمک گرفته می شود؛ در ضمن اگر خانم ها قصد استفاده از مش فویل و تکنیک های آمبره و سامبره را دارند، می توانند از این اکسیدان برای کاهش خطر سوختگی استفاده کنند.

اکسیدان 9% : در واقع این نوع از اکسیدان را با نام های اکسیدان ولوم ۳۰ یا اکسیدان شماره ۲ می شناسند؛ این نوع از اکسیدان می تواند موها را تا حد زیادی روشن کند؛ در صورت ترکیب شدن این اکسیدان با رنگ مو، این اجازه به رنگ مو داده می شود تا بیشتر بر روی مو باز شود و رنگ زیباتری داشته باشد؛ این اکسیدان در اکثر رنگ مو مورد استفاده قرار می گیرد و جزء پرطرفدارترین و بهترین اکسیدان ها برای دکلره کردن موها می باشد.

انواع اکسیدان مو

اکسیدان 12% : می توان این نوع از اکسیدان ها با نام اکسیدان ولوم ۴۰ یا اکسیدان شماره ۳ در بازار یافت؛ این اکسیدان زمان انجام دکلره های بسیار قوی مورد استفاده قرار می گیرد و البته نکته مهم این است که تنها آرایشگران بسیار حرفه ای باید از این نوع اکسیدان استفاده نمایند تا آسیبی به موها وارد نشود؛ این اکسیدان می تواند موها را بسیار روشن کند، از این رو طرفداران بسیار زیادی دارد و خانم ها برای داشتن موهای بسیار زیبا از آن استفاده می کنند.

اکسیدان ضد قرمزی چیست؟

بسیاری از افراد پس از شستن رنگ موهای خود متوجه رنگ قرمز موهایشان می شوند و در این صورت رنگ موها با رنگ موجود در کاتالوگ تفاوت دارد؛ بهترین راه کار در این شرایط، استفاده کردن از اکسیدان ضد قرمزی می باشد که می تواند از قرمز شدن رنگ موها به خوبی جلوگیری نماید؛ زمان استفاده کردن از آن باید مانند هر نوع اکسیدان دیگری به شماره درج شده روی آن توجه نمایید.

اکسیدان رنگی چه کاربردی دارد؟

این نوع اکسیدان نیز تفاوتی با بهترین مارک اکسیدان معمولی ندارد ولی در صورتی که این نوع از اکسیدان با رنگ مو ترکیب شود، می تواند رنگ مو بسیار زیبایی به ارمغان بیاورد؛ با اکسیدان رنگی میزان شفافیت موها بسیار بیشتر و بهتر می شود.

در این نوع از اکسیدان تناژهای رنگی گرم و سرد وجود دارد که شامل اکسیدان قرمز، آبی، بنفش، سورمه ای، زرد، زیتونی، زرشکی، شکلاتی و قهوه ای است؛ این رنگ ها جهت خنثی کردن رنگ های ناخواسته مورد استفاده قرار می گیرند؛ این محصولات می توانند موجب افزایش تناژ رنگ مو شوند و موجب براقی و شفافی موها شود.

اکسیدان رنگی میزان دوام و مدت زمان ماندگاری رنگ مو را افزایش می دهد؛ در صورت استفاده از این محصول، رنگ پذیری موها به سرعت انجام می گیرد و باعث از بین رفتن قرمزی مو می شود؛ هر یک از این رنگ های ذکر شده برای طیف خاصی از رنگ مو باید استفاده شوند به عنوان مثال اکسیدان سبز رنگ جهت خنثی کردن قرمزی رنگ موی شرابی، مسی و شکلاتی مورد استفاده قرار می گیرد.

اکسیدان رنگی چه کاربردی دارد؟

اکسیدان آبی برای رنگ هایی که خاکستری و دودی و مشکی به کار گرفته می شود؛ اکسیدان زرد نیز جهت خنثی کردن رنگ های نامناسب در رنگ موی عسلی و نسکافه ای و … استفاده می شوند؛ برای داشتن رنگ مو بسیار جذاب و زیبا باید اطلاعات کافی نسبت به استفاده از رنگ مو و اکسیدان داشت؛ از این رو رنگ اکسیدان نیز باید متناسب با رنگ مو باشد.

نکات مهم زمان استفاده از اکسیدان

زمانی که قصد استفاده از بهترین مارک اکسیدان همراه با رنگ مو را دارید باید به برخی نکات و توصیه ها توجه نمایید تا هیچ مشکلی برای موهای شما به وجود نیاید؛ این نکات به شرح زیر اند :

  • در صورت استفاده غلط و نادرست از رنگ مو و اکسیدان، موها قرمز می شوند؛ نوع اکسیدان و همچنین مقدار آن موضوع بسیار مهمی می باشد.
  • کسانی که موهای بسیار ضخیم و پرپشت دارند باید از اکسیدان درصد بالا استفاده نمایند؛ در صورت عدم استفاده از اکسیدان درصد بالا، رنگ موها به خوبی باز نمی شود.
  • اگر از بهترین مارک اکسیدان درصد بالا به مقدار بسیار زیاد استفاده شود، موها بسیار ضعیف می شوند و می سوزند.
  • به طور معمول برای یک تیوپ رنگ باید از یک اکسیدان به طور کامل استفاده کرد؛ در این صورت باید به نکاتی که روی بسته بندی محصول نوشته شده توجه کرد؛ زمانی که بر روی بسته بندی ۱:۲ نوشته شده باشد بدین معناست که تیوپ رنگ مو باید با 2 برابر اکسیدان ترکیب گردد.

نسبت مواد دکلره به اکسیدان

برای دکلره کردن موها باید وسواس و دقت بسیار زیادی به کار گرفت زیرا به مهارت بسیار زیادی نیاز دارد؛ در صورت نداشتن اطلاعات کافی در این زمینه، موها می سوزند و دچار آسیب می شوند؛ از این رو بهتر است برای داشتن موهای سالم، دکلره کردن موها را به یک فرد بسیار ماهر بسپارید تا بتواند دکلره و بهترین مارک اکسیدان را با تناسب با یکدیگر ترکیب کند.

زمانی که می خواهید در منزل خودتان موهای خود را دکلره کنید، باید بدانید که برای ترکیب کردن پودر دکلره و اکسیدان، نیاز به یک پیمانه مخصوص است تا با مقدار مشخص اندازه گیری شود و مورد استفاده قرار گیرد؛ جهت تهیه کردن این ترکیب، باید به ازای هر یک پیمانه پودر دکلره‌، ۱۲۰ میلی‌لیتر اکسیدان به پودر اضافه گردد؛ از این رو لازم به ذکر است که نسبت معین برای ترکیب کردن دکلره و بهترین مارک اکسیدان به صورت یک (پودر دکلره) به 1/2 (اکسیدان) می‌باشد؛ در صورت رعایت کردن این دستورالعمل، می توان رنگ موی بسیار جذاب و زیبا داشت.

نسبت مواد دکلره به اکسیدان

برای دکلره کردن موهای بدن و صورت و همچنین دکلره کردن موهایی که بسیار نازک اند، می توان از اکسیدان از 6 درصد استفاده کرد؛ برای دکلره و هایلایت کردن موهایی که ضخامت معمولی دارند، از اکسیدان 9 درصد باید استفاده شود؛ اکسیدان 12 درصد نیز جهت هایلایت و دکلره کردن موهایی که بسیار ضخیم اند و موهایی که تیره‌ رنگ اند، مورد استفاده قرار می گیرد.

کلام آخر

اکسیدان کاربرد بسیار زیادی در زیبایی رنگ مو دارد و تاثیر بسیار زیادی در باز کردن رنگ مو می گذارد؛ اکسیدان درصدهای مختلفی دارد که هر یک از آن ها به نوعی مورد استفاده قرار می گیرد؛ از این رو در این مقاله مطالب مفیدی در رابطه با اکسیدان در اختیار شما قرار دادیم و در ضمن سایت جراحتو 10 تا از بهترین مارک اکسیدان را به شما معرفی کرد تا بتوانید به راحتی محصول مورد نظر خود را بیابید.

از این که تا انتهای مقاله با ما همراه بودید از شما بسیار ممنون و متشکر هستیم و در صورتی که هر گونه انتقاد یا پیشنهاد در رابطه با بهترین مارک اکسیدان دارید می توانید از طریق سایت با ما در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

زهرا نیک پور

من زهرا نیک پور هستم؛ دانشجوی رشته‌ی کامپیوتر در دانشگاه ولیعصر تهران که علاقه زیادی به تولید محتوای حوزه سلامت و پزشکی دارم. امیدوارم با ارائه اطلاعات مفید و ارزشمند توانسته باشم به شما در زمینه انواع جراحی زیبایی کمک کنم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

6 + نه =

دکمه بازگشت به بالا