آرایشی و بهداشتی

10 تا از پرفروش ترین برندهای رنگ مو❤️【سال2024】

بسیاری از افراد برای زیبایی موهای خود از رنگ مو استفاده می کنند؛ از این رو در این مقاله مطالب مفیدی در رابطه با رنگ مو در اختیار شما قرار خواهیم داد و شما را با پرفروش ترین برندهای رنگ مو آشنا کنیم؛ شما با خواندن این مقاله می توانید رنگ مو مورد نظر خود را بیابید و بتوانید به راحتی موهای خود را رنگ کنید؛ هر مدل رنگ موی برای نوعی از مو مناسب است که با داشتن شناخت کافی نسبت به آن، باید موها را رنگ کرد.

رنگ مو چیست؟

رنگ مو جزء بهترین و پرمصرف ترین محصولات مربوط به مو می باشد که با استفاده از آن می توان تغییرات چشم گیری ایجاد کرد؛ زمانی که فردی بخواهد تغییرات بسیار زیاد در ظاهر خود ایجاد کند، می تواند از رنگ مو استفاده کند؛ برخی مواقع استفاده از رنگ مو می تواند نشان دهنده شخصیت افراد باشد و ظاهر افراد را تغییر دهد.

رنگ موها در دو نوع شیمیایی و گیاهی هستند که هر یک از آن ها برای نوعی از مو مناسب اند؛ رنگ مو دارای رنگدانه های طبیعی یا شیمیایی است که در صورت قرار گرفتن بر روی مو، سبب تغییر رنگ مو به صورت دائم یا موقت می شود.

انواع رنگ مو

رنگ مو انواع مختلفی دارد که هر یک از آن ها برای نوعی از مو مناسب می باشد؛ انواع رنگ مو شامل گزینه های زیر است :

1 . رنگ موی دائمی : همان گونه که از نام رنگ موی دائمی مشخص است، این رنگ سبب بروز تغییرات دائمی و همیشگی می شود؛ رنگ موی دائمی، کوتکیول های تشکیل دهنده سطح ساقه مو را باز نگه می دارد و موجب رسیدن رنگ به عمق مو می شود؛ پس از آن، کوتیکول به صورت مجدد بسته می شود و رنگ بر روی مو باقی می ماند؛ رنگ مو دائمی با گذر زمان، هیچ تغییری نمی کند و به طور معمول تفاوت بسیار زیادی بین موهای رنگ شده و موهای جدیدی رشد کرده، وجود دارد.

می توان از این رنگ مو جهت روشن کردن یا تیره کردن رنگ موها استفاده کرد؛ رنگ مو دچار تغییرات بسیار زیادی می شود و به خوبی موهای خاکستری پوشیده می شود؛ مدت زمان ماندگاری این رنگ مو نامحدود است زیرا ساختار مو را همیشه تغییر می دهد.

2 . رنگ موی نیمه دائمی : این نوع رنگ مو آمونیاک کمی دارد که با مقدار بسیار کم اکسیدان ترکیب می شود؛ رنگ موی نیمه دائمی ابتدا آرام آرام رنگ سطح کوتیکول را باز می کند و سبب نفوذ رنگ به طور جزئی به ساقه مو می شود؛ رنگ موی نیمه دائمی سبب افزایش یافتن رنگ موی طبیعی می شود و به دلیل آسیب نرسیدن به مو، با گذر زمان محو می شود؛ از این رو این برای کسانی که تا به امروز موهایشان را رنگ نکرده اند، گزینه بسیار مناسبی است.انواع رنگ مو

می توان از رنگ موی نیمه دائم جهت تیره کردن مو یا تغییر یافتن توناژ مو استفاده کرد؛ در ضمن این رنگ موها سبب براق شدن مو می شوند؛ لازم به ذکر است که فرمول این رنگ های مو، طوری است که نمی توانند موهای شما را روشن کنند تا رنگ خاکستری مو را بپوشانند؛ مدت زمان ماندگاری رنگ مو نیمه دائمی متناسب با سلامت و تخلخل مو، ممکن است از ۴ الی ۱۲ سری شستن با شامپو ماندگاری داشته باشد.

3 . رنگ موی موقتی : این نوع رنگ مو، سریعا سبب تغییر رنگ موها می شود و به دو نوع پودر و اسپری در دسترس می باشد و می تواند تمام مو را بپوشاند؛ رنگ مو موقتی، موجب پوشانده شدن رشد مجدد موها شود یا به بخش های متفاوت مو رنگ دهد و البته باید به این نکته توجه کنید که این نوع رنگ مو با استفاده از یک بار شستشو از بین می رود.

بهترین رنگ مو باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

بهترین رنگ مو باید ویژگی ها و خصوصیات بسیار خوب و منحصر به فردی داشته باشد تا افراد با استفاده از آن، موهایی بسیار زیبا و باکیفیت داشته باشند؛ ویژگی های بهترین و پرفروش ترین برندهای رنگ مو شامل گزینه های زیر است :

1 . رنگ مو بسیار خوب باید سبب براق شدن و درخشندگی موهای شما شود؛ در ضمن رنگ مو باید بتواند همه بخش های مو را پوشش دهد و رنگ بسیار طبیعی برای مو ایجاد کند؛ در صورتی که رنگ مو کیفیت خوبی نداشته باشد یا نامرغوب باشد، پس از رنگ کردن، حس می کنید موهای شما کدرتر از پیش شده است.

2 . رنگ موی بسیار خوب باید سازگاری بسیار زیادی با پوست شما داشته باشد و سبب بروز واکنش های حساسیتی از جمله خارش، سوزش یا قرمزی نشود.

3 . بهترین رنگ مو به رنگی گفته می شود که پس از چند مرتبه شستن ثابت بماند و در ضمن، پایداری بسیار خوب و ثابتی داشته باشد.

10 تا از پرفروش ترین برندهای رنگ مو را بشناسید!

رنگ مو ویتامول

رنگ مو ویتامول یکی از پرفروش ترین برندهای رنگ مو می باشد که طرفداران بسیار زیادی دارد؛ این رنگ مو دارای مواد مختلفی می باشد که شامل پروتئین گندم است که جهت جلوگیری کردن از بروز ریزش و سفیدی مو استفاده می شود.

رنگ موی ویتامول آلوئه ورا دارد که موجب تقویت و ترمیم شدن موها و آبرسانی شان می شود؛ این رنگ مو روغن هسته انگور و روغن نارگیل نیز دارد که سبب نرم کنندگی و از بین بردن شوره سر و تقویت و درخشندگی مو می گردد؛ حجم رنگ موی ویتامول 120 میلی لیتر است و تناژهای دنگی مختلفی دارد.

رنگ مو بیجورکا

رنگ مو بیجورکا سری واریسیون 100 میلی لیتر است که یکی از پرفروش ترین برندهای رنگ مو می باشد؛ رنگ موی بیجورکا از طلای 24 عیار ساخته شده است و تنها رنگ موی یونیزه می باشد؛ این رنگ مو از بهترین مواد اولیه تشکیل شده است و فرمول بسیار ویژه ای در سطح جهان دارد.

این محصول بسیار قابل قبول است و نمی توان آن را با برندهای دیگر مقایسه کرد و بسیاری از افراد رضایت کافی نسبت به استفاده از این محصول دارند؛ رنگ موی بیجورکا آمونیاک بسیار کم دارد و در ضمن موجب پوشش بسیار زیاد موها می شود؛ مدت زمان ماندگاری این رنگ مو بسیار زیاد است و سبب درخشندگی و شادابی موها می شود.

رنگ مو گلد

رنگ مو گلد یکی از پرفروش ترین برندهای رنگ مو است که ساخته کشور اسپانیا می باشد؛ این رنگ مو طرفداران بسیار زیادی دارد و هیچ گونه آسیبی به مو وارد نمی کند؛ رنگ مو گلد آمونیاک ندارد و روغن آرگان دارد که این موارد موجب افزایش مدت زمان ماندگاری این محصول شده است؛ این رنگ مو در زیبایی و لطافت مو نقش بسیار تاثیر گذاری دارد.

در این رنگ سری نچرال وجود دارد که جزء رنگ موهای اصلی می باشد؛ این نوع رنگ مو برای کسانی مناسب می باشد که نیاز به داشتن موهای طبیعی دارند؛ در صورتی که شماره رنگ موی برند گلد پایین تر باشد، به راحتی می تواند موها را پوشش دهد.

رنگ مو فیتو

رنگ موی فیتو یکی از بهترین و پرفروش ترین برندهای رنگ مو می باشد که رنگ موی آن دائمی است و دوام و اثر بسیار زیادی دارد؛ این رنگ مو بر روی پوست سر به ملایمی می نشیند و هیچ گونه حساسیتی در تارمو نسبت به مواد رنگ ایجاد نمی کند.

در صورتی که فردی نسبت به استفاده از محصولات آرایشی بهداشتی حساسیت داشته باشند، می تواند به راحتی از این رنگ مو استفاده کند زیرا دارای مواد اولیه ضدالتهاب، آرامش‌بخش و رطوبت رسان اند؛ در ضمن این رنگ مو فاقد آمونیاک است و به کسانی که نیاز به رنگ موی مرغوب دارند، مناسب می باشد.

رنگ مو آلتیادو

رنگ مو آلتیادو یکی از مناسب ترین و پرفروش ترین برندهای رنگ مو است که مدت زمان ماندگاری آن بسیار زیاد و طولانی است؛ این محصول سبب نرم شدن و درخشندگی موی افراد می شود، از این رو طرفداران بسیار زیادی دارد؛ این رنگ مو برای افرادی که به دنبال رنگ موی مرغوب و با کیفیت هستند مناسب است.

رنگ مو آلتیادو مواد مختلف دارد که شامل روغن سبوس برنج با ویتامین های E و B موثر در تقویت مو، ویتامین B جهت جلوگیری کردن از ریزش مو، پروتئین گندم برای ترمیم شدن کورتکس مو، روغن بادام جهت افزایش یافتن استحکام تارهای مو، ویتامین C جهت افزایش یافتن رشد سلولی مو، روغن کنجد و امگا 3 و امگا 6 جهت جلوگیری کردن از آلودگی محیطی و کراتین جهت احیا کردن و استحکام یافتن تارهای مو است.

رنگ مو لورآل

رنگ مو لورآل در یک کمپانی فرانسوی تولید می شود که دارای محصولات مختلف آرایشی بهداشتی می باشد؛ به طور تقریبی این رنگ مو را می توان در اکثر فروشگاه های معتبر دنیا پیدا کرد.

این برند رنگ مو دو نوع رنگ مو دارد که آمونیاک ها آن بسیار کم است و برخی از آن ها نیز رنگ‌هایش بدون آمونیاک می باشند؛ در نهایت این رنگ مو بهترین برند رنگ مو در بارداریست؛ در صورت استفاده از این رنگ مو می توان لطافت و درخشش موها را دوچندان کرد و در ضمن دارای مدت زمان ماندگاری طولانی است.

رنگ موی لورآل، کیت رنگ موی بسیار پرفروشی در بازار است که این کیت دارای سرم محافظت‌کننده قبل از رنگ و نرم‌کننده ای برای پس از رنگ مو می باشد؛ در صورت استفاده از دو سرم کیت لورآل، مو تقویت می شود و از خشک شدن و شکننده شدن موها جلوگیری می‌شود.

رنگ موی لورآل Excellence با شماره 6.1 به رنگ قهوه‌ای دودی یا تیره می باشد که گزینه مناسبی برای طیف وسیعی از موها از جمله موهای سفید و خاکستری است؛ رنگ مو لورآل یکی از پرفروش ترین برندهای رنگ مو در بازار است.

رنگ مو گارنیر

رنگ مو گارنیر یکی از بهترین و پرفروش ترین برندهای رنگ مو است و طرفداران بسیار زیادی دارد؛ افرادی که موهای حساس و بلند دارند، می توانند به راحتی از این رنگ مو استفاده کنند و نتایج آن را بر روی موهای خود مشاهده کنند.

رنگ مو گارنیر لطافت و درخشندگی بسیار زیادی به موها می بخشد و سبب شادابی موها می شود؛ این برند رنگ مو مقدار بسیار کمی آمونیاک دارد و ساخته شده از عصاره مروارید و زیتون غنی شده است؛ این رنگ با پوشش 100 درصد برای رنگساژ ریشه‌های موی سفید و خاکستری گزینه بسیار مناسبی است.

رنگ مو بیول

رنگ مو بیول یکی از پرفروش ترین برندهای رنگ مو در بازار است که در ایران با فرمولاسیون آلمانی ساخته شده است؛ این برند توانسته نظر اکثر مشتریان را در بازار به محصولات خود جلب کند؛ رنگ مو بیول مطابق مواد طبیعی که دارد، سبب افزایش درخشندگی و سلامتی موهای شما می شود.

طیف رنگی محصولات بیول بسیار جذاب و خاص هستند چون این رنگ ها به وسیله چند فرد روانشناس، نقاش و آرایشگر بزرگ انتخاب شده اند؛ بسیاری از افراد برای زیبایی موهای خود از این رنگ موی معروف و مشهور استفاده می کنند.

رنگ مو زی فام

رنگ مو زی فام جزء بهترین رنگ مو در ایران است که دارای محافظ سه گانه می باشد؛ این رنگ مو موجب پوشش ۱۰۰ درصدی موهای سفید شما می شود و فیلتر فرابنفش نیز دارد؛ از این رو می تواند به خوبی از موها در مقابل اشعه های مضر نور خورشید محافظت و مراقبت نماید.

درون کیت این رنگ مو یک سرم قرار دارد که دارای روغن آرگان است و از فیبر موها زمان رنگ کردن موها به طور کامل محافظت می کند؛ از این رو رنگ مو زی فام به عنوان پرفروش ترین برندهای رنگ مو شناخته می شود.

رنگ مو گرین وی

برند گرین وی ساخت کشور ایران است که دارای یک ساختار بسیار با کیفیت می باشد؛ این رنگ مو بر اساس مواد گیاهی ساخته شده است؛ عصاره گیاهی که در این رنگ مو موجود است، موجب افزایش یافتن استحکام تارهای بسیار نازک مو می شود و در ضمن موجب مراقبت، افزایش ماندگاری و نثبیت رنگ مو می‌شود.

در این نوع رنگ مو، از کمترین میزان آمونیاک استفاده می شود، از این رو آسیب بیش از اندازه به مو را به کمترین حد خود می‌رساند و پس از رنگ کردن موهایتان دیگر نگران ریزش مو یا کدر شدنش نخواهید شد و خیالتان از بابت آبرسانی و جلوگیری از خشکی و شکنندگی آن راحت خواهد بود؛ رنگ موی گرین وی یکی از بهترین و پرفروش ترین برندهای رنگ مو است.

نکات مهم در رابطه با رنگ مو

در صورتی که شما قصد رنگ کردن موهای خود را دارید باید به برخی نکات و توصیه های مهم توجه کنید تا مشکلی برای شما رخ ندهد و شما بتوانید به راحتی از رنگ موهای خود لذت ببرید؛ برخی از این نکات شامل گزینه های زیر هستند :

  • نباید رنگ مو را بیش از اندازه مورد نیاز بر روی سر خود نگه دارید.
  • شما باید پوست سر خود را بعد از رنگ کردن موها، به طور کامل بشویید.
  • در صورت استفاده کردن از رنگ مو باید از دستکش استفاده نمایید.
  • باید به نکاتی که بر روی بسته رنگ مو نوشته شده است توجه کنید.
  • نباید رنگ های مختلف را با یکدیگر ترکیب کنید.
  • نباید از رنگ مو برای مژه ها یا ابروهایتان استفاده کنید زیرا امکان بروز آلرژی و حساسیت نسبت به آن وجود دارد و در نهایت سبب بروز خطر و عفونت می شود؛ در این صورت ممکن است رنگ مو به داخل چشم ریخته شود و آسیب دائمی به چشم وارد کند.
  • در صورت داشتن موهای بسیار ضعیف و حساس، باید طبق نظر بهترین دکتر ریزش مو در تهران اقدام به رنگ کردن مو کنید.

انتخاب رنگ مو متناسب با رنگ پوست

شما باید رنگ موی خود را متناسب با پوست صورت خود انتخاب کنید، زیرا در این صورت جذابیت و گیرایی چهره شما بیشتر می شود؛ در ادامه قصد داریم رنگ مویی که با پوست شما تناسب را برایتان شرح دهیم :

رنگ مو برای پوست های تیره : آن دسته از افرادی که رنگ پوستشان تیره است، باید از رنگ مویی که روشن تر یا تیره تر از رنگ پوست آن هاست استفاده نمایند زیرا با این کار، تضاد کاملا طبیعی به وجود می آید که بسیار جذاب تر می باشد؛ به طور کلی، رنگ هایی که نسبتا به رنگ پوستتان نزدیک تر هستند، با صورت شما هم خوانی ندارند و شما را بی روح جلوه می دهند؛ در صورتی که پوست تیره شما گرم است، از رنگ هایی از جمله ماهاگونی یا افرا می توانید استفاده کنید.

رنگ مو برای پوست های روشن و رنگ پریده : افرادی که پوست صورتشان روشن است، از رنگ های تیره نباید استفاده نمایند و در صورتی که پوست رنگ شما پریده است، بهتر می باشد که به دنبال هایلایت های روشن و بلوند بروید و رنگ قرمز نیز گزینه بسیار خوبی می تواند برای شما باشد؛ در صورتی که رنگ تان پریده است ولی چشمان شما قهوه ایست، باید به دنبال رنگ های روشن و گرم مثل عسلی و بلوند باشید و به طور کلی، لازم به ذکر است که موهای خود را یکدست رنگ نکنید و هایلایت بین موهایتان باشد تا جذاب تر دیده شوید.

رنگ مو برای پوست های گندمی : افرادی که رنگ پوستشان گندمی است، بهتر می باشد به دنبال رنگ های خیلی روشن نروند و بلوندهایی که تیره تر و قهوه ای می باشند را برای این رنگ پوست انتخاب کنند؛ در حقیقت هر چه رنگ مو دارای توناژ گرم تری باشد، با پوست شما هماهنگی بیشتری خواهد شد.

رنگ مو برای پوست های سبزه : افرادی که پوستشان سبزه است، باید رنگ های گرم از جمله عسلی یا قرمز انتخاب نمایند و به دنبال رنگ هایی که سرد مثل بلوند هستند، نروند؛ بهترین کار این است که پایه مو تیره باشد و داخل آن هایلایت روشن درآورده شود.

عوارض رنگ کردن مو

افرادی رنگ مو را کشف کردند و پس از آن از ماده اصلی رنگ مو برای رنگ های قطران زغال سنگ استفاده کردند که این ماده سبب بروز واکنش های آلرژیک در بعضی از افراد شد؛ اکثر رنگ موهایی که اخیرا مورد استفاده قرار می گیرند، ساخته شده از منابع نفتی هستند ولی سازمان غذا و دارو آمریکا، هم اکنون آن را رنگ های قطران و زغال سنگ می دانند و باز این رو بعضی از آن ها ترکیبات شبیه به رنگ های قدیمی دارند.

طبق مطالعاتی که اخیرا انجام شده است و بعضی از این تحقیقات، استفاده کردن از رنگ مو را مرتبط با با افزایش یافتن ابتلا به بعضی سرطان ها می دانند؛ اما بعضی از تحقیقات دیگر نیز، چنین مسئله ای را نفی می کنند؛ کسانی که لوازم آرایشی را ساخته اند، استفاده کردن از موادی که سبب بروز سرطان در حیوانات می شدند، لغو کردند.

مواد شیمیایی که در این محصولات موجود است، به طور تقریبی شباهت بسیار زیادی به همان موادی دارد که می تواند تاثیر زیادی در بروز سرطان دخیل بگذارد؛ از این رو، بهترین دکتر ریزش مو در ایران توصیه می کند تا حد ممکن کمتر از رنگ مو استفاده نمایید و رنگ کردن موهایتان را تا زمانی که موهای سفید و خاکستری رشد می کنند، به تاخیر بیندازید.

کلام آخر

رنگ مو یکی از پرکاربردترین لوازم آرایشی و بهداشتی است که افراد چه خانم ها و چه آقایان از آن برای زیبایی موهای خود از آن استفاده می کنند؛ رنگ مو برندهای مختلفی دارد که هر یک از آن ها از ترکیبات خاصی تشکیل شده اند؛ از این رو در این مقاله مطالب مفیدی در رابطه با انواع رنگ مو در اختیار شما قرار دادیم و در ضمن سایت جراحتو 10 تا از پرفروش ترین برندهای رنگ مو را به شما معرفی کرد تا بتوانید به راحتی رنگ مو مورد نظر خود را بیابید.

از این که تا پایان این مقاله با ما همراه بودید از شما بسیار ممنون و متشکر هستیم و در صورتی که هر گونه انتقاد یا پیشنهاد در رابطه با پرفروش ترین برندهای رنگ مو دارید می توانید از طریق سایت با ما در میان بگذارید.

5/5 - (3 امتیاز)

زهرا نیک پور

من زهرا نیک پور هستم؛ دانشجوی رشته‌ی کامپیوتر در دانشگاه ولیعصر تهران که علاقه زیادی به تولید محتوای حوزه سلامت و پزشکی دارم. امیدوارم با ارائه اطلاعات مفید و ارزشمند توانسته باشم به شما در زمینه انواع جراحی زیبایی کمک کنم.
دکمه بازگشت به بالا