آرایشی و بهداشتی

بهترین سالن زیبایی در اصفهان【سال1403】❤️ + لیست 10تایی

ما در این مقاله قصد داریم شما عزیزان را با بهترین سالن زیبایی در اصفهان آشنا کنیم. اکثر خانم ها برای تحقق اهداف زیبایی خویش به سراغ سالن های زیبایی می روند که این سالن ها گاه جزء برترین ها محسوب می شوند و گاهی هم بی کیفیت ترین خدمات را ارائه می دهند. معمولا یافتن سالنی که از هر لحاظ بهترین باشد، مشکل است، از این رو در این مقاله ما سعی نموده ایم اطلاعات مفیدی را در رابطه با سالن های زیبایی در اختیارتان قرار دهیم تا با مراجعه به مقاله ما به مقصود خویش دست یابید.

سالن زیبایی و انواع تجهیزات آن

در زمینه سالن زیبایی باید گفت که این مجموعه زیبایی از گردهم آوری متخصصین و پرسنل متعهد و مجرب ایجاد شده است و هدف اصلی آن، ارائه خدمات متنوع با بالاترین کیفیت ممکن می باشد. انواع خدمات زیبایی اعم از: اصلاح صورت و ابرو، کوتاهی مو، رنگ و مش، هایلایت مو، اپیلاسیون، شینیون، میکاپ، پاکسازی و جوانسازی صورت، مانیکور و پدیکور، کاشت مژه و ناخن، ویتامینه مو، کراتینه مو و … در این سالن زیبایی ارائه می شود.

با توجه به این که صنعت زیبایی در حال تغییر و تحول است و همواره روش ها و تکنیک های آرایشگری را به روز می نماید، از این رو الزامی است که متخصصین موجود در سالن های زیبایی نیز با پیشرفت صنعت زیبایی و به روز رسانی آن به روز شوند. علت اصلی این امر این است که خانم ها سالنی را ترجیح می دهند که خدمات نوینی را ارائه دهند و از روش های جدید و همچنین تجهیزات پیشرفته بهره جویند، بنابراین سالنی موفق است که دانش خود و پرسنل خویش را به روز نماید.

بهترین سالن زیبایی در ایران با در نظر داشتن به این موضوع که تجهیزات خریداری شده برای مدت زمان طولانی مورد استفاده قرار می گیرد و باید به قدری با کیفیت باشند که نظر و رضایت مراجعه کنندگان را نیز به خود جلب نماید؛ از این رو در انتخاب خرید خویش باید دقت کامل داشته باشند. انواع تجهیزاتی که در یک سالن زیبایی مجهز و به روز باید وجود داشته باشد عبارتند از:

 • آینه: یکی از مهم ترین تجهیزات در سالن های زیبایی، آینه است. معمولاً تعدادی آینه با ابعاد مختلف در بخش های مختلف سالن های زیبایی نصب می شود تا مشتریان به کمک آن نتیجه خدمات ارائه شده را مشاهده نمایند.
 • مبلمان و اسباب آرایشگاه: به منظور ایجاد فضا زیبا و دلنشین، مدیریت سالن زیبایی باید مبلمان شیک و راحت تهیه نماید تا مشتریان در زمان انتظار بر روی آن بنشینند.
 • صندلی اصلاح: دقت در انتخاب خرید صندلی و و اطمینان از مرغوبیت آن بسیار حائز اهمیت است، به این دلیل که مشتری مدت زمان زیادی را بر روی آن خواهد نشست و بنابراین نوع و جنس خوب کالا باعث جلب رضایت مشتری می گردد.
 • سشوار: از وسایل اصلی سالن های زیبایی سشوار است که کاربردهای مختلفی اعم از: خشک کردن موها، شینیون و مدل دادن به موها، رنگ کردن و … را دارا می باشد.
 • سینک برای شستن موها: با توجه به ارائه خدمات مرتبط با موها وجود سینک برای شستن موها بسیار ضروری و مهم می باشد.
 • وسایل اتاق استراحت: این وسایل شامل: یخچال، میز، صندلی راحت، وسیله تهویه مناسب، مایکروویو و … می باشد. در اتاق استراحت مشتریانی که نیازمند مکان مناسب برای استراحت هستند تا زمان انتظار آن ها به پایان برسد؛ همچنین این اتاق برای استراحت پرسنل در نظر گرفته شده است.
 • لوازم آرایشی: با توجه به تخصصی بودن سالن های زیبایی تجهیزات مورد استفاده آن ها نیز باید پیشرفته و با کیفیت باشد. لوازم آرایشی شامل: انواع براش ها، انواع سایه چشم و ابرو، کرم پودرها و پنکیک ها، خط چشم، کانتور، ریمل، پد آرایشی و … می باشد.
 • وسایل کوتاهی مو: با توجه به خدمات قابل ارائه آرایشگران در سالن های زیبایی وجود وسایل کوتاهی و آرایش مو حائز اهمیت است. این وسایل شامل: کلیپس، سشوار، آبپاش، صندلی، انواع تیغ و قیچی، پیشبند، سنجاق مو، بیگودی، شامپو، اسپره مو و … می باشد.

خصوصیات بهترین سالن زیبایی در اصفهان

برخی از مهمترین خصوصیات بهترین سالن زیبایی در اصفهان به شرح زیر می باشد:

 • مجهز بودن سالن زیبایی: سالن زیبایی برتر باید انواع جدیدترین ابزارهای آرایشی و بهداشتی را دارا باشد و همچنین کلیه تجهیزات و محصولات به کار برده شده در آن با کیفیت و طبق متد روز دنیا باشد.
 • رعایت اصول بهداشتی: یکی دیگر از اولویت های اصلی مشتریان برای انتخاب بهترین سالن زیبایی رعایت اصول بهداشتی است. سالنی که تمیز نباشد و موهای ریخته شده بر روی زمین و آینه های آن کثیف باشد، علاوه بر ظاهر ناخوشایند منجر به نارضایتی مراجعه کنندگان نیز می گردد.
 • حرفه ای بودن: یکی از مهم ترین ملاک ها در انتخاب بهترین سالن زیبایی در اصفهان این است که کلیه پرسنل آن تجربه کافی در انجام خدمات قابل ارائه خویش داشته باشند و همچنین از تکنیک ها، متدها و روش های روز دنیا در انجام خدمات خویش بهره جویند.
 • ارائه به روز ترین و متنوع ترین خدمات: درست است که معیار اصلی در انتخاب بهترین سالن حرفه ای بودن و کاربلد بودن پرسنل است، اما با این وجود ضروری است که پرسنل موجود در سالن زیبایی متنوع ترین و به روز ترین خدمات را ارائه دهند تا کلیه نیازهای مشتریان را برآورده کننند.
 • برخورد مناسب: مدیر سالن زیبایی و سایر پرسنل باید رفتار و برخوردی محترمانه در پیش گیرند تا مشتریان بیشتری به آن جا مراجعه نمایند و سالن زیبایی مذکور را بخاطر برخورد صمیمانه و صبورانه مورد تمجید و تعریف قرار دهند.
 • زمان بندی مناسب: پرسنل باید طبق اصول اصلی فعالیت نمایند و مشتریان را با نظم و زمان بندی خاص مدیریت کنند تا زمان انتظار برای آن ها طولانی نباشد.

لازم به ذکر است، در صورتی که ساکن شهر تهران و یا کرج هستید، می توانید به مقاله ما با عنوان بهترین سالن زیبایی در تهران و یا بهترین سالن زیبایی در کرج مراجعه نمایید و به این طریق به هدف زیبایی خویش دست یابید.

10 تا از بهترین سالن زیبایی در اصفهان را بشناسید!

آیین نامه انضباطی سالن های زیبایی

آیین نامه انضباطی نوعی قرارداد میان مدیر سالن زیبایی و پرسنل در حال فعالیت می باشد که به کمک آن نظم در سالن های زیبایی برقرار می شود. در آیین نامه انضباطی قوانینی شرح داده می شود که طبق آن پرسنل باید رفتار نمایند و در صورت نادیده گرفتن آن، جریمه خواهند شد. برخی از قوانین درج شده در آیین نامه انضباطی سالن های زیبایی شامل موارد زیر می باشد:

 • قانون اول: رعایت اصول اخلاقی و برخورد مناسب با مشتریان بسیار حائز اهمیت است و نباید کوچکترین بی احترامی به به مراجعه کنندگان شود.
 • قانون دوم: رعایت اصول انضباطی بسیار مورد تاکید واقع شده و رفت و آمد پرسنل باید در زمان تعیین شده صورت گیرد و از غیبت های بی مورد خودداری کنند.
 • قانون سوم: استفاده از گوشی همراه و یا هر وسیله ارتباطی دیگر در حین کار جزء ممنوعیت ها محسوب می شود.
 • قانون چهارم: طبق قرارداد؛ نظافت سالن زیبایی بر عهده کلیه کارکنان سالن می باشد و تمامی آن ها باید نسبت به وظیفه خویش کوشا باشند.
 •  قانون پنجم: یک پرسنل نمونه باید به اصول بهداشتی و فردی خویش توجه داشته باشد و همواره آراسته باشد.
 • قانون ششم: پوشیدن لباس فرم برای کلیه پرسنل الزامی می باشد.
 • قانون هفتم: هیچ کدام از پرسنل نباید با یکدیگر و یا با مشتریان جر و بحث کنند.
 • قانون هشتم: مسئولیت پذیر بودن و با نظم بودن یکی دیگر از از قوانین درج شده برای پرسنل است.
 • قانون نهم: استعمال سیگار و یا سایر دخانیات در داخل سالن های زیبایی جزء ممنوعیت ها محسوب می شود.
 •  قانون دهم: پرسنل حق صمیمی شدن با مشتریان را ندارند و از گرفتن اطلاعات شخصی آن ها باید خودداری کنند.
 • قانون یازدهم: یک آرایشگر تنبل منجر به عملکرد منفی سایر تیم می شود؛ بنابراین روحیه خستگی ناپذیر پرسنل بسیار مهم است.
 • قانون دوازدهم: پرسنل باید از فامیل بازی و بدون نوبت پذیرفتن آشنایان خویش بپرهیزند.

لازم به ذکر است، در این مقاله تنها برخی قوانین را شرح دادیم و هر مدیری می تواند با توجه به شرایط خویش، قوانینی را در آیین نامه اضافه و یا کم نماید. همچنین در صورتی که هر یک از پرسنل بنابر دلایلی از قوانین درج شده در آیین نامه پیروی نکنند، مورد جریمه نقدی و یا اخراج واقع می شوند.

شرایط تاسیس سالن های زیبایی چگونه است؟

با توجه به درآمد بالایی که سالن های زیبایی دریافت می کنند و یا علایق افراد به داشتن سالن های زیبایی، امروزه بسیاری از افراد خواهان تاسیس سالن های زیبایی و کسب درآمد بیشتر هستند. به منظور تاسیس سالن زیبایی ابتدا باید پیش نیازهایی را تحت بررسی قرار داد و پس از محاسبات دقیق و بررسی این پیش نیازها، اقدام به راه اندازی سالن زیبایی دلخواه را نمود.

اولین گام در تاسیس سالن زیبایی اخذ مجوزهای لازم از اتحادیه آرایشگران است. (تنها اشخاصی که دارای مدرک آرایشگری از سازمان فنی حرفه ای هستند؛ می توانند پروانه افتتاح سالن یا آرایشگاه زیبایی را دریافت نمایند.) دریافت مجوز به این دلیل حائز اهمیت است که در صورت افتتاح آرایشگاه یا سالن زیبایی بدون مجوز باعث می شود که اگر کوچکترین شکایتی از فرد شود علاوه بر بستن سالن زیبایی، جریمه های سنگینی را نیز متقبل شود.

مراحل دریافت مجوز سالن زیبایی از ارائه درخواست به صورت کتبی به اتحادیه جهت صدور پروانه کسب آغاز می شود. فرد متقاضی جواز سالن زیبایی باید استعلامات بسیاری را به اتحادیه ارائه دهد که برخی از این موارد شامل: گواهینامه مهارت فنی به منظور مشاغل مندرج در آیین نامه تبصره ذیل ماده 13 قانون، گواهی گذراندن دوره آموزشی از موسسه آموزشی معتبر، ارائه هرگونه مدرک مبنی بر تشکیل پرونده یا ارائه هر یک از اوراق پرداخت مالیاتی و … می باشد.

پس از این که مدارک لازم جهت صدور جواز کسب آماده شد، فرد باید سایر مراحل راه اندازی سالن زیبایی را سپری کند. یکی از مهم ترین مراحل پس از اخذ مجوز، تخمین زدن هزینه های تاسیس سالن زیبایی می باشد. هزینه های راه اندازی سالن شامل: هزینه اجاره یا خرید مکان سالن زیبایی، هزینه تجهیزات لازم برای سالن زیبایی، هزینه آموزش و حقوق کارکنان، هزینه خرید دکوراسیون و وسایل تزیینی سالن و همچنین خدمات عمومی از قبیل آب و برق و … می باشد.

پس از برآورد سازی هزینه ها؛ نوبت آن رسیده تا تجهیزات لازم برای تاسیس بهترین سالن زیبایی در اصفهان را فراهم سازید. خرید تجهیزات سالن زیبایی باید به دقت انجام شود و طبق مد روز دنیا مجهز شود. به این دلیل که امروزه اکثر خانم ها به زیبایی و به روز بودن سالن زیبایی بسیار توجه می کنند و سالن های زیبایی پیشرفته را به سالن های قدیمی ترجیح می دهند.

کلام آخر

از شما عزیزان سپاسگزاریم که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید. سایت جراحتو سعی بر این داشته تا شما را با بهترین سالن زیبایی در اصفهان آشنا کند و امیدواریم مطالب گفته شده برای شما مفید واقع شده باشد. در صورت داشتن سوال و یا مشاوره با شماره های ذکر شده تماس حاصل فرمایید. لازم به ذکر است؛ در صورتی که ساکن شهر تهران هستید و در جست و جوی ناخنکار ماهر می باشید، پیشنهاد می کنیم به مقاله ما با عنوان بهترین ناخن کار در تهران مراجعه نمایید و از اطلاعات ارائه شده آن بهره مند شوید.

4.8/5 - (5 امتیاز)

زهرا نیک پور

من زهرا نیک پور هستم؛ دانشجوی رشته‌ی کامپیوتر در دانشگاه ولیعصر تهران که علاقه زیادی به تولید محتوای حوزه سلامت و پزشکی دارم. امیدوارم با ارائه اطلاعات مفید و ارزشمند توانسته باشم به شما در زمینه انواع جراحی زیبایی کمک کنم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا