آرایشی و بهداشتی

بهترین سالن زیبایی در کرج【سال1402】❤️+ لیست 10تایی

همانطور که می دانید کرج شهر بزرگی است و سالن های زیبایی متعددی در آن ارائه خدمات می دهند که ممکن است برخی از خدمات قابل ارائه این سالن های زیبایی با کیفیت و یا برخی بی کیفیت باشند، بر همین اساس در این مقاله سعی نموده ایم تا در رابطه با یافتن بهترین سالن زیبایی در کرج اطلاعات ارزشمندی را شرح دهیم تا به کمک آن ها بهترین انتخاب را در کوتاه ترین زمان ممکن انجام دهید، از این رو پیشنهاد می کنیم تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

سالن زیبایی و شرایط تاسیس آن

امروزه بسیاری از خانم ها علاقه مند به فراگیری روش های آرایشگری و راه اندازی سالن های زیبایی می باشند؛ از این رو در پی یادگیری دوره های آموزشی آرایشگری و زیبایی اقداماتی را انجام می دهند و گواهینامه های متعددی را نیز دریافت می نمایند. آن ها پس از سپری کردن مراحل آموزشی و اخذ مدارک مربوطه، درصدد تاسیس سالن زیبایی بر می آیند. نقطه آغاز تاسیس سالن زیبایی دریافت مجوزهای رسمی از مراکز معتبر کشوری می باشد.

نکته حائز اهمیت در رابطه با راه اندازی سالن زیبایی این است که سرمایه و بودجه لازم برای هزینه هایی همچون: خرید یا رهن ملک سالن زیبایی، دکوراسیون سالن زیبایی،  هزینه خرید تجهیزات سالن زیبایی از قبیل: سشوار، جکوزی مخصوص پدیکور، کامپیوتر، رنگ مو، شامپو و سایر اقلام مصرفی، بودجه تبلیغات، هزینه ساخت تابلو آرایشگاه و بسیاری از این قبیل هزینه ها را باید تقبل نمایید.

لازم به ذکر است به منظور تاسیس بهترین سالن زیبایی در کرج باید وسایل ضروری آرایشگری را نیز تهیه نمایید که این وسایل عبارتند از: آینه، صندلی اصلاح، صندلی میکاپ، مبل انتظار، میز ناخن، تخت ماساژ، کامپیوتر، نرم افزار حسابداری، آبسردکن و تلویزیون، دستگاه کارتخوان، کابین دوش، تخت اپیلاسیون، صندلی پدیکور، کمد و قفسه جالباسی، کمد لباس برای مشتریان و سایر لوازم آرایشی و بهداشتی شامل این موارد می باشد.

در زمینه متراژ سالن زیبایی نیز باید گفت: در صورتی که قصد تاسیس آرایشگاه معمولی با ارائه خدمات روزمره را دارید؛ متراژ چهل متر فضا و سه نفر نیروی کار متخصص و متعهد کافیست. اما در صورتی که قصد ارائه خدمات متنوع و مختلفی را دارید، تعداد نیروی کار و فضا افزایش می یابد. در رابطه با درآمد سالن زیبایی باید گفت که درآمد سالن زیبایی رابطه مستقیمی با میزان مهارت متخصصین آرایشگری، موقعیت جغرافیایی سالن، کیفیت خدمات و مواد اولیه مصرفی و از این قبیل موارد دارد.

سالن زیبایی و شرایط تاسیس آن

ویژگی های بهترین سالن زیبایی در کرج

پیش از این که به سراغ ویژگی های بهترین سالن زیبایی در کرج برویم، ابتدا باید با خصوصیات مدیریت سالن زیبایی آشنا شویم تا دیدگاه روشنتری راجع به سالن های زیبایی و مدیریت آن ها داشته باشید. باید شخصی مدیریت سالن زیبایی را بر عهده داشته باشد که اشراف کامل بر اصول مدیریت و امور حسابداری داشته باشد. در برخورد با مراجعه کنندگان، ارتباط صمیمانه و صبورانه ای را در پیش گیرد. با تبلیغات و بازاریابی و روش های جذب مشتری آشنایی کامل داشته باشد.

نکته حائز اهمیت این است که بهترین سالن زیبایی در کرج باید مدیری داشته باشد که با قوانین کاری، بیمه، مصاحبه و استخدام، درصد خدمات آرایش و زیبایی، تنظیم قرارداد های کاری با پرسنل و از این قبیل موارد آشنایی کامل داشته باشد. همچنین مدیر سالن زیبایی باید مواد اولیه با کیفتی را تهیه نماید تا به این طریق کلیه پرسنل در انجام میکاپ از  رژلب ها و بهترین انواع سایه چشم در بازار و سایر لوازم آرایشی استفاده نمایند.

در رابطه با ویژگی های بهترین سالن زیبایی باید گفت؛ سالنی را جزء بهترین ها می دانیم که نیروهای متخصص، ماهر و با سابقه ای در آن ارائه خدمات دهند. معمولا افراد با توجه به خدمات با کیفیتی که هر سالن عرضه می کنند، آن سالن را جزء بهترین ها می دانند. بنابراین ملاک اصلی در انتخاب بهترین سالن زیبایی ارائه جدیدترین، به روز ترین و متنوع ترین خدمات همراه با کیفیت بالا می باشد.

سالن هایی که حرفه ای و مشهور هستند، دقت بالایی در زمینه رعایت اصول بهداشتی و پاکیزگی سالن خویش دارند. این مجموعه های زیبایی همواره کلیه تجهیزات خویش را استریل می نمایند و بهداشت و نظافت را پایه اصلی فعالیت خود می دانند. اکثر مردم به سراغ سالن های زیبایی به روز و مدرن می روند و سالن هایی که از تجهیزات قدیمی و خدمات پیش پا افتاده ای استفاده می کنند را جزء بهترین ها نمی دانند و به سراغ آن ها نمی روند.

در ادامه لیستی از بهترین سالن زیبایی در کرج را ارائه داده ایم تا در صورتی که ساکن شهر کرج هستید و در جست و جوی بهترین سالن زیبایی می باشید؛ با مراجعه به مقاله ما از لیست ارائه شده و اطلاعات آن بهره مند شوید. لازم به ذکر است، در صورتی که ساکن شهر تهران هستید و به دنبال سالنی برای اهداف زیبایی خویش می باشید، توصیه می کنیم به مقاله ما با عنوان بهترین سالن زیبایی در تهران مراجعه کنید و اطلاعات موردنیاز را کسب نمایید.

10 تا از بهترین سالن زیبایی در کرج را بشناسید!

مزایا و معایب شغل آرایشگری

شغل آرایشگری نیز مانند هر شغل دیگری ممکن است مزایا و معایبی را به همراه داشته باشد. البته قابل چشم پوشی نیست که شغل آرایشگری از مزیت های بسیار بیشتری در مقایسه با معایب آن برخوردار  است. از جمله مهمترین مزایای شغل آرایشگری به شرح زیر می باشد:

 • آرایشگری شغلی است که همواره پیشرفت بسیار زیادی دارد و این پیشرفت هرگز متوقف نمی شود.
 • طبق تحقیقات انجام شده است درآمد شغل آرایشگری به خصوص آرایشگران ماهر بسیار بالا است.
 • شغل آرایشگری برخلاف اداره جات زمان خاصی را ندارد و آرایشگر به راحتی  می تواند زمان خود را تنظیم نماید و به این طریق فشاری بر روی وی وارد نمی شود.
 • آرایشگری جزء مشاغل شاد و انرژی بخش محسوب می شود، به این سبب که همواره با عروس های مختلفی مواجه هستند.

از جمله معایب شغل آرایشگری عبارتند از:

 • با توجه به این که شغل آرایشگری جای پیشرفت زیادی دارد، بنابراین آرایشگر باید همیشه تلاش نماید تا مهارت خود را به روز کند.
 • برخی افراد شغل آرایشگری را شغل دردسر سازی می دانند، به این دلیل که ممکن است با مشتریان ناراضی مواجه شوند و یا این که روزانه با مقدار زیادی موی خورده روبرو باشند.

لازم به ذکر است همانطور که مشاهده نمودید معایب شغل آرایشگری پیچیده نیست نیست و به راحتی قابل حل است.

رنگ مو و توصیه های مراقبتی آن

در صورتی که قصد انجام رنگ مو را در بهترین سالن زیبایی در کرج را داشته باشید، جای هیچ گونه نگرانی نیست و تنها با مراجعه به چنین سالنی به هدف خویش دست می یابید. اما اگر خودتان قصد انجام رنگ مو را در منزل دارید، توصیه می کنیم به نکات مراقبتی توجه نمایید تا علاوه بر نتیجه بخشی مطلوب تر، آسیبی نیز بر موهایتان وارد نشود.

برخی از این توصیه های مراقبتی به شرح زیر می باشد:

 • از ترکیب کردن رنگ های مختلف با یکدیگر خودداری فرمایید.
 • زمان لازم برای انجام رنگ مو معمولا بر روی دفترچه آن نوشته شده است و هرگز نباید آن را زمان بیشتری را بر روی سر خود نگه دارید.
 • الزامی است، حین استفاده از رنگ مو به منظور جلوگیری از آسیب به پوست دست تان از دستکش استفاده کنید.
 • توجه به نکات موجود بر روی بسته رنگ مو توصیه می شود.
 • شستشوی کامل موی سر، پس از رنگ کردن موها توصیه می شود.
 • در صورت داشتن موهای بسیار ضعیف و حساس ابتدا با پزشک معالج خویش در میان بگذارید و سپس اقدام به این عمل نمایید.
 • لازم به ذکر است، در صورتی که قصد انجام رنگ مو را دارید و با برندهای موجود در بازار آشنایی ندارید، پیشنهاد می کنیم به مقاله ما با عنوان معرفی پرفروش ترین برندهای رنگ مو مراجعه کنید و از اطلاعات ارائه شده آن بهره مند شوید.
رنگ مو و توصیه های مراقبتی آن

عوامل تاثیرگذار در رابطه با درآمد سالن های زیبایی

عوامل بسیاری بر درآمد سالن های زیبایی تاثیر گذار است که برخی از این عامل ها شامل: مهارت متخصصین موجود در سالن های زیبایی، قدمت بالای سالن زیبایی، مدرن بودن و به روز بودن روش های به کار برده شده در سالن های زیبایی و … می باشد. لازم به ذکر است؛ هزینه های مقرون به صرفه نیز یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار در سالن های زیبایی می باشد؛ به این طریق که هرچه هزینه خدمات قابل ارائه به صرفه تر باشد مشتریان بیشتری نیز جلب سالن زیبایی می گردند.

متخصصین موجود در بهترین سالن زیبایی در کرج به منظور افزایش مهارت خود و در نتیجه افزایش درآمد سالن زیبایی بهتر است دوره های آموزشی مختلفی را در داخل و خارج از کشور سپری کنند و به این طریق مهارت و در نتیجه درآمد خود را افزایش دهند. برخی از این دوره ها شامل: دوره رنگ و مش مو، دوره اکستنشن مو، دوره اکستنشن مژه، دوره تاتو و آرایش دائم، دوره کوتاهی مو، کاشت ناخن، پاکسازی و لایه برداری پوست، میکاپ و گریم عروس، دوره میکرونیدلینگ و میکروبلیدینگ، بافت مو و کوتاهی مو و … از این قبیل موارد می باشد.

کلام آخر

از شما عزیزان سپاسگزاریم که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید. سایت جراحتو سعی بر این داشته تا شما را با بهترین سالن زیبایی در کرج آشنا کند و آرزومندیم مطالب گفته شده برای شما ارزشمند واقع شده باشد. در صورت داشتن سوال و یا مشاوره با شماره های ذکر شده تماس حاصل فرمایید. لازم به ذکر است؛ در صورتی که قصد انجام کاشت ناخن را دارید و به دنبال بهترین ناخنکار می باشید، پیشنهاد می کنیم به مقاله ما با عنوان بهترین ناخن کار در کرج مراجعه فرمایید و از اطلاعات ارائه شده آن بهره مند شوید.

5/5 - (7 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا