پزشکان

بهترین دکتر آنژیوپلاستی در اصفهان【سال 1402】❤ + لیست 10 تایی

در این مقاله قصد داریم، 10 مورد از بهترین دکتر آنژیوپلاستی در اصفهان را به شما عزیزان معرفی نماییم تا در صورت نیاز بتوانید به آن ها مراجعه کرده و از خدمات مورد نیاز خود بهره مند شوید. آنژیوپلاستی یک روش پیشرفته جهت درمان گرفتگی و انسداد شریان های عروقی و ترمیم آن ها، به خصوص در عروق قلبی می باشد که می تواند زندگی بسیاری از افراد را نجات دهد. اگر رگ های انسدادی شما به تعداد زیادی باشد، پزشک شما تصمیم می گیرد تا با انجام از آنژیوپلاستی، به درمان آن ها بپردازد. پس اگر شما نیز نیازمند این روش جهت باز نمودن شریان های عروقی انسداد شده خود هستید، این مقاله را تا انتها مطالعه کرده و همراه ما باشید.

آنژیوپلاستی چیست؟

آنژیوپلاستی یکی از زیر مجموعه های روش آنژیوگرافی می باشد که به منظور درمان گرفتگی های شریان های عروقی به خصوص در گروه شریان های قلبی انجام می شود. با گذشت زمان و پیشرفت ابزار مربوط به رگ گشایی، متخصصان قلب تصمیم گرفتند که برخی از گرفتگی ها را توسط این روش درمان نمایند و سلامت قلب را به مراجعان خود هدیه دهند.

آنژیوپلاستی جراحی درمانی قلب می باشد که بسیار کم تهاجمی بوده و نیاز به هیچ گونه بریدگی خاصی ندارد. توسط این روش می توان تنگی و مسدود شدن شریان های عروقی را درمان نمود و به ترمیم آن ها پرداخت. از این روش بیشتر برای باز نمودن شریان های عروقی قلب استفاده می کنند که گرفتگی آن ها موجب بروز حمله های قلبی خواهد شد.

اگر انسداد رگ های عروقی شما زیاد باشد، ممکن است پزشک شما به جای این روش، از عمل قلب باز استفاده نماید و به باز نمودن انسداد های شما بپردازد. این جراحی معمولاً تا دو ساعت طول می کشد و نیاز به بیهوشی کامل ندارد. معمولاً متخصصان قلب از بی حسی های خفیف جهت انجام این جراحی استفاده می نمایند و بیمار طی عمل، کاملا هوشیار می باشد.

پیش از انجام این جراحی می بایست برخی مایعات مانند آرام بخش و رقیق کننده را به بدن خود تزریق کنید تا به صورت کامل آماده جراحی شوید. در این جراحی پزشک معالج شما یک بالن کوچک که مانند بادکنک می باشد را به صورت موقت در محل گرفتگی شریان های عروقی شما قرار می دهد و آن را باد می کند تا رگ های مسدود شده به صورت کامل باز شوند.

پس از انجام این جراحی، رگ های باز شده به روند طبیعی خود بر می‌ گردند و به عملکرد معمولی خود می پردازد. اما ممکن است در برخی از موارد، جهت جلوگیری از مسدود شدن دوباره رگ ها از یک فنر کوچک به نام استنت استفاده نمایند و در رگ مسدود شده قرار دهند. قرار دادن این فنر نیز بسیار حساس و ریسکی می باشد و در مواردی ممکن است پزشک را مجبور به آنژیوپلاستی دوباره نماید.

پس اگر شما نیز از گرفتگی رگ های خود رنج می برید، همین حالا می توانید به بهترین دکتر آنژیوپلاستی در اصفهان مراجعه نمایید و از خدمات او بهره مند شوید. همچنین اگر شما عزیزان به دلیل چاقی مفرط خود دچار مشکلاتی در ناحیه قلب و سایر ارگان های بدن خود شده اید، می توانید به بهترین کلینیک لاغری در اصفهان مراجعه نمایید تا از خدمات بی نظیر آن ها بهره مند شوید.

آنژیوپلاستی چیست؟

ویژگی بهترین دکتر آنژیوپلاستی در اصفهان

بهترین دکتر آنژیوپلاستی در اصفهان می بایست دارای ویژگی های متمایز کننده ای نسبت به تمامی پزشکان مشغول در این حوزه داشته باشد که بتواند تمامی مراجعان را به سوی خود جذب نماید. از مهم ترین ویژگی‌ های بهترین دکتر آنژیوپلاستی در اصفهان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بهترین دکتر آنژیوپلاستی در اصفهان می بایست تمامی شریان ها و رگ های عروقی و قلبی شما را به صورت کامل باز نماید.
 • پزشک منتخب شما در حوزه آنژیوپلاستی می بایست از بروز حملات قلبی دوباره جلوگیری نماید و عملکرد قلب شما را بهبود بخشد.
 • بهترین دکتر آنژیوپلاستی در اصفهان می بایست دارای فوق تخصص قلب و عروق از برترین دانشگاه های پزشکی کشور باشد و در برترین کلینیک های تخصصی مشغول به ارائه خدمات باشد.
 • پزشک منتخب شما در حوزه آنژیوپلاستی می بایست در بیمارستان های طرف قرارداد با کلیه بیمه های تامین اجتماعی و بیمه های تکمیلی مشغول به فعالیت باشد و سطوح قیمتی مناسبی را به بیماران خود ارائه دهد.
 • بهترین دکتر آنژیوپلاستی در اصفهان می بایست دارای تعهد کاری باشد و برترین عملکرد خود را در جراحی های مختلف نشان دهد.
 • پزشک معالج شما می بایست کم ترین عوارض و خطرات جانبی را پس از جراحی آنژیوپلاستی برای مراجعان به جای بگذارد.

همچنین اگر شما عزیزان به بیماری های سینه دچار هستید و به دنبال درمان سرطان سینه هستید، می توانید به بهترین جراح سینه در اصفهان مراجعه نمایید و سلامت و زیبایی سینه های خود را به او بسپارید.

10 تا از بهترین دکتر آنژیوپلاستی در اصفهان را بشناسید!

عوارض احتمالی آنژیوپلاستی

جراحی آنژیوپلاستی جزو کم خطر ترین درمان های قلب و عروق محسوب می شود که روشی کم تهاجمی بوده و کم ترین عوارض و خطرات را به دنبال خواهد داشت. اما اگر این جراحی به دست پزشک ماهر انجام نشود ممکن است عوارضی از خود به جای بگذارد که از مهم ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

لخته شدن خون: در مواردی که پزشک شما پس از جراحی، استنت را در رگ های گرفته شما قرار دهد، ممکن است باعث گرفتگی مجدد سرخرگ شده و حمله قلبی به دنبال داشته باشد. برای رفع این مشکل می بایست از داروهای رقیق کننده مانند آسپرین به صورت مادام العمر استفاده نمایید تا خطر تشکیل لخته خون در استنت را به کم ترین میزان ممکن برسانید.

تنگی دوباره عروق: در موارد نادر ممکن است بیمار پس از آنژیوپلاستی به تنگی عروق دوباره مبتلا شود. به همین دلیل از فنر استفاده می کنند که شانس این خطر را تا 20 درصد کاهش دهند. همچنین اگر از فنر هایی که دارو آزاد می‌ کنند استفاده کنند، ممکن است این احتمال تا 10 درصد دیگر نیز کاهش یابد.

خونریزی و پاره شدن رگ: برخی اوقات ممکن است در جایی که جراحی صورت گرفته، کبودی ایجاد شود و این مورد در ادامه به خونریزی تبدیل شود. همچنین در مواردی ممکن است بالن درون رگ ها باد کند و با فشار وارد کردن به آن، موجب پاره شدن رگ شود. در چنین مواردی می بایست پزشک، بیمار را هرچه سریع تر به اتاق عمل منتقل نماید.

عوارض احتمالی آنژیوپلاستی

توصیه های بهترین دکتر آنژیوپلاستی در اصفهان

 • تا 6 ساعت پس از جراحی می بایست به صورت کامل استراحت نمایید.
 • یک هفته پس از جراحی می توانید به فعالیت های روزانه خود باز گردید.
 • جایی که کاتتر وارد آن شده است را می بایست تا 48 ساعت خشک نگه دارید و از استحمام خودداری نمایید.
 • اگر پزشک کاتتر را از کشاله ران وارد کرده است، می بایست تا سه روز از بالا و پایین رفتن از پله، خودداری نمایید.
 • اگر پزشک کاتتر را از بازو یا مچ دست شما وارد کرده است می بایست هیچ وسیله سنگینی را بلند نکنید و از هل دادن یا کشیدن اشیا خودداری نمایید.
 • تا یک هفته از انجام فعالیت های سنگین و ورزش های سخت خودداری نمایید.
 • رژیم غذایی سالم برای قلب را دنبال کنید و استعمال دخانیات را به صورت کامل ترک نمایید.
 • از داروهای رقیق کننده خون به تجویز پزشک استفاده نمایید تا از ایجاد لخته در شریان ها جلوگیری کنید.
 • تا یک هفته پس از آنژیوپلاستی رانندگی نکنید.

کلام آخر

آنژیوپلاستی یکی از روش های درمان گرفتگی و انسداد رگ ها و شریان های عروقی و قلبی می باشد که می تواند افراد را به زندگی طبیعی آن ها باز گرداند. این روش کاملا کم خطر می باشد و در آن هیچ گونه برش خاصی ایجاد نخواهد شد.

در این مقاله سعی داشتیم 10 مورد از بهترین دکتر آنژیوپلاستی در اصفهان را به شما عزیزان معرفی نماییم تا بتوانید با مراجعه به آن ها، سلامت را به قلب خود باز گردانید. سپاسگزاریم که تا انتها همراه ما بودید و این مقاله را مطالعه نمودید. لطفا نظرات و یا پیشنهادات خود را از طریق سایت جراحتو با ما در میان بگذارید.

4.5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا