سلامتی

فیلر بینی چقدر ماندگاری دارد؟【سال1402】❤️

ما امروز قصد داریم شما را با ماندگاری فیلر بینی آشنا کنیم. افرادی که در بینی خود دچار مشکلاتی هستند می توانند با مراجعه به بهترین و با تجربه ترین پزشک و کلینیک از این روش استفاده کنند و با تزریق فیلر بینی به فرم دلخواه بینی برسند. فیلر بینی راه حلی بسیار مناسب و غیر جراحی برای کمک به کوچک تر شدن بینی یا اصلاح برآمدگی روی بینی می باشد. پزشک با استفاده از تزریق اسید هیالورونیک در نقاط استراتژیک، می تواند پل بینی را باریک کرده، اندازه سوراخ بینی را کاهش داده و شکل کلی بینی را برای داشتن ظاهری صاف، بدون نیاز به جراحی زیبا کند.

فیلر بینی چیست؟

فیلر بینی راه حلی بسیار مناسب و غیر جراحی برای کمک به کوچک تر شدن بینی یا اصلاح برآمدگی روی بینی می باشد. پزشک با استفاده از تزریق اسید هیالورونیک در نقاط استراتژیک، می تواند پل بینی را باریک کرده، اندازه سوراخ بینی را کاهش داده و شکل کلی بینی را برای داشتن ظاهری صاف، بدون نیاز به جراحی زیبا کند. برای انجام این روش باید به بهترین کلینیک زیبایی در تهران و بهترین و با تجربه ترین پزشکان مراجعه نمایید. با انجام تزریق فیلر بینی توسط یک دکتر پرکننده می ‌تواند به آرامی روی پل بینی شما قرار بگیرد و مناطقی را که نور بیش تر از آن منعکس می ‌شود را ردیابی نماید.

یک پزشک بدون جراحی و با انجام تزریق فیلر به بینی می تواند به فرم دلخواه بینی خود دست یابد و به بینی بسیار زیبایی برسند. دکتر فیلر بینی قبل از شروع درمان باید بینی و لب، چانه ‌ها و گونه ‌ها را به خوبی بررسی کند. اصلاح بینی ممکن است نیاز به بازسازی لب یا چانه برای هماهنگی بهتر کل صورت داشته باشد. فرد مراجعه کننده باید در حالت نیمه نشسته و سر در پشت تخت جراحی در حالت هایپراکستنشن قرار گیرد تا وضعیت قرارگیری راحتی داشته باشد. در این روش رینوپلاستی غیر جراحی از مواد پرکننده پوستی برای تغییر شکل بینی استفاده می ‌شود. از فیلر (معمولا اسید هیالورونیک) در زیر پوست افراد استفاده می شود. در برخی از مواقع به جای فیلر از بوتاکس که یکی از راه های مناسب می باشد استفاده می شود. ماده پرکننده در جایی که در لایه‌ های عمیق ‌تر پوست شما تزریق می ‌شود ته نشین گردیده و شکل خود را حفظ می‌ کند. روش درمانی می ‌تواند ظاهر بینی شما را از 4 ماه تا 3 سال، بسته به نوع پوست، تغییر دهد.

فیلر بینی چیست؟

انواع فیلرهای پوستی

انواع مختلفی از پرکننده های پوستی وجود دارد که در این قسمت انواع آن را در اختیار شما قرار داده ایم. از رایج ترین انواع این پرکننده ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

هیدروکسی آپاتیت کلسیم

هیدروکسی آپاتیت کلسیم به طور طبیعی در استخوان های انسان پیدا می شود و یک ترکیب معدنی می باشد. هیدروکسی آپاتیت کلسیم به صورت بیوسنتزی تولید می شود و از حیوان یا فرآورده های حیوانی استفاده نمی شود. این امر خطر واکنش آلرژیک را کاهش می دهد و نیازی به آزمایش پوستی نیز ندارد. در هیدروکسی آپاتیت کلسیم عوارض جانبی بسیار نادر می باشد. این پرکننده پوست اولین بار در دندانپزشکی و جراحی ترمیمی مورد استفاده قرار گرفت و دارای سابقه ایمنی طولانی است. هیدروکسی آپاتیت کلسیم یکی از انواع پرکننده هایی است که دارای ماندگاری بیش تری است و طول عمر آن بین 9 تا 15 ماه است. از این مواد برای موارد زیر استفاده می شود:

 • از هیدروکسی آپاتیت کلسیم برای رفع چین‌ های متوسط ​​تا شدید مانند چین‌ های بینی، خطوط مایونت و خطوط اخم استفاده می شود.
 • از این مواد برای افزایش پری گونه ها و سایر خطوط صورت استفاده می شود.
 • از این مواد برای بهبود حجم در نواحی ضایعات صورت مانند مواردی که ممکن است در افراد HIV مثبت که داروهای خاصی مصرف می کنند رخ دهد.

اسید هیالورونیک

از این مواد برای بهبود کانتور پوست و کاهش فرورفتگی های پوست به دلیل زخم، جراحت یا اسکار استفاده می شود. اسید هیالورونیک یک ماده طبیعی می باشد که به طور طبیعی در بدن افراد یافت می شود. همچنین اسید هیالورونیک در برخی مایعات غضروفی و ​​مفصلی و همچنین در بافت پوست وجود دارد. این ماده استخراج و فرموله شده و در حال حاضر به یکی از محبوب ترین انواع پرکننده های تزریقی تبدیل شده است. پرکننده های اسید هیالورونیک مانند ژل است و نتایج آن ممکن است 6 تا 12 ماه ماندگار باشد. از این نوع فیلر بیش تر در موارد زیر استفاده می شود:

 • رفع جای جوش
 • رفع چروک پیشانی
 • خطوط اخم ( بین ابروها )
 • رفع فرورفتگی گونه
 • چروک دور چشم
 • خطوط لبخند عمیقی که از کناره بینی تا گوشه های دهان امتداد می یابند
 • اسکارهای به جا مانده بر اثر سوختگی، آکنه و زخم

پلی لاکتیک اسید

پلی لاکتیک اسید یک ماده مصنوعی زیست سازگار و زیست تخریب پذیر می باشد. قبل از استفاده از پلی لاکتیک اسید به عنوان پرکننده پوستی، سال ها در دستگاه های پزشکی مانند بخیه های قابل جذب استفاده می شده است. پلی لاکتیک اسید یک فیلر پوستی مصنوعی می باشد که از آن در صورت افراد استفاده می شود و سبب تولید کلاژن در بدن افراد می شود. این نوع پرکننده پوست به عنوان محرک شناخته می شود. پلی لاکتیک اسید بر خلاف سایر پرکننده های پوستی می باشد زیرا نتایج فوری ایجاد نمی کند. در عوض، تولید کلاژن بدن شما را تحریک می کند. نتایج در این روش کم کم در طی چند ماه ظاهر می شوند. برای دستیابی به نتایج دلخواه ممکن است، سه ماه زمان نیاز داشته باشید. با هر درمان، کلاژن تحریک می شود ولی ممکن است برخی اوقات نیاز به تمدید مجدد داشته باشد. پلی لاکتیک اسید در برخی نقاط صورت مانند موارد زیر استفاده می شود:

 • حجیم کردن لب ها
 • پر کردن خطوط خنده
 • اصلاح چین های عمیق بینی ( فرم دهی بینی )

پلی متیل متاکریلات 

پلی متیل متاکریلات ماده ای مصنوعی و زیست سازگار می باشد که در گذشته در ایمپلنت های جراحی دائمی استفاده می شد. هنگامی که از PMMA به عنوان یک پرکننده پوست استفاده می شود، به شکل یک “میکروسفر” یا توپ کوچک می باشد که در زیر پوست باقی می ماند تا حمایت مداوم داشته باشد. پلی متیل متاکریلات دارای کلاژن می باشد که برای ایجاد ساختار و استحکام بیش تر به کار می رود. پرکننده های PMMA بیش تر برای درمان چین و چروک های متوسط ​​تا عمیق صورت استفاده می شوند. از این مواد می توان برای پر کردن جای زخم‌ های حفره دار ناشی از اسکار و افزایش حجم لب ‌های نازک استفاده کرد. نقطه ضعف پرکننده های PMMA این است که برای ایجاد حجم به تزریق های متعدد آن نیاز است و ممکن است تا سه ماه طول بکشد تا اثرات کامل ظاهر شود.

مزایای فیلر بینی

فیلر بینی دارای مزایای بسیاری می باشد که علاوه بر ظاهر خوبی که می ‌توان با تزریق ژل بینی ایجاد کرد، این روش مزایای دیگری نیز دارد. در این قسمت برخی از مزایای فیلر بینی را در اختیار شما قرار داده ایم که عبارتند از:

 • تزریق فیلرهای بینی نیازی به بیهوشی ندارد و بدون بیهوشی انجام می شود.
 • بعد داز تزریق این فیلرها افراد می توانند به کارهای روزمره خود برسند و دوره نقاهت ندارد.
 • در حین تزریق این فلرها هیچ دردی احساس نمی ‌شود و تزریق فیلر بینی یک روش بسیار سریع است و حدود 10 دقیقه زمان می برد.
 • این روش دارای عوارض جانبی بسیار کمی می باشد.
 • پزشک با توجه به نوع بینی و انتظارات شما با ژل، مدل مناسبی را برای شما ایجاد می کند و همچنین این روش سبب برجسته شدن نوک بینی می شود.
 • این فیلرها با ایجاد حجم سبب تقارن در دو طرف بینی می ‌شوند و همچنین در صورت عدم رضایت قابل بازگشت به حالت اولیه است.
 • می‌تواند برای افرادی که قصد جراحی زیبایی بینی دارند، یک روش آزمایشی باشد.
مزایای فیلر بینی

مهم‌ ترین معایب فیلر بینی

فیلر بینی دارای عوارض بسیار کمی می باشد و در بیش تر افراد شامل قرمزی، حساسیت و تورم می ‌شود. عوارض این روش بعد از گذشت چند روز از بین می ‌روند. احتمال برخی خطرات نادر مانند نکروز یا از دست دادن بینایی پس از تزریق وجود دارد. برخی از معایب این روش را در اختیار شما قرار داده ایم تا از عوارض این روش مطلع باشید. برخی از این معایب عبارتند از:

 • فیلر بینی روشی موقتی بوده و در طولانی‌ مدت هزینه زیادی دارد.
 • این روش برای افراد با برجستگی شدید تیغه بینی مناسب نمی باشد.

اقدامات بعد از تزریق فیلر بینی

 • بعد از انجام فیلر بینی افراد باید توجه داشته باشند که به مدت 4 ساعت از انجام هر گونه آرایش و استفاده از رژ لب خودداری کنند.
 • تا 24 ساعت بعد از تزریق فیلر بینی نباید فعالیت شدید مانند ورزش کردن انجام دهید.
 • استفاده از مشروبات الکی ممکن است احتمال کبودی‌ های محل تزریق را افزایش دهد پس سعی کنید از مشروبات الکی استفاده نکنید.
 • استفاده از یخ و کمپرس سرد سبب کاهش تورم و کبودی می شود.
 • بعد از انجام این روش تا یک هفته نباید شنا و ورزش ‌های آبی انجام دهید.
 • از اپیلاسیون، سفید کردن، استفاده از موچین یا استفاده از کرم موبر در ناحیه مورد درمان خودداری کنید.
اقدامات بعد از تزریق فیلر بینی

کاندیدای مناسب فیلر بینی

افرادی که دارای مشکلات زیر هستند افراد مناسبی برای انجام تزریق فیلر بینی می باشند. برخی از این افراد عبارتند از:

پیری بینی: با افزایش سن استخوان فک بالایی که تکیه گاه ساختاری نوک بینی است از بین خواهد رفت. با از بین رفتن استخوان فک بالایی، نوک بینی شروع به افتادن می ‌کند و عرض پایه بینی کاهش می ‌یابد. این وضعیت را می‌ توان با فیلر بینی اصلاح کرد تا به اندازه این پایه افزوده شده و برآمدگی مربوطه به نوک بینی بالا رود. کسانی که دچار پیری بینی می شوند کاندیدای مناسبی برای استفاده از این روش هستند.

پل بینی صاف: استفاده از پرکننده پوستی در خط وسط بینی سبب بهبود بخشیدن پل بینی می شود. این شرایط یکی از ویژگی‌ های رایج در بیماران آسیایی به شمار می ‌رود. افرادی که دارای پل بینی می باشند می توانند از این روش استفاده کنند.

برآمدگی نوک بینی: کسانی که دارای برآمدگی بینی هستند کاندیدای مناسبی برای استفاده از فیلر بینی می باشند.

اصلاح عمل جراحی قبلی: افرادی که از جراحی استفاده کرده اند و نیاز به اصلاح دارند می توانند برای اصلاح از این روش استفاده کنند. بی نظمی‌ های بعد از جراحی بینی را می ‌توان با استفاده از پرکننده های بینی اصلاح کرد.

اصلاح زاویه نازو فرونتال: این زاویه را می ‌توان با تزریق فیلر بینی در ناحیه پل بینی بهبود بخشید. این وضعیت بیش تر در طرفین بینی مشاهده می ‌شود.

کلام آخر

فیلر بینی راه حلی بسیار مناسب و غیر جراحی برای کمک به کوچک تر شدن بینی یا اصلاح برآمدگی روی بینی می باشد. پزشک با استفاده از تزریق اسید هیالورونیک در نقاط استراتژیک، می تواند پل بینی را باریک کرده، اندازه سوراخ بینی را کاهش داده و شکل کلی بینی را برای داشتن ظاهری صاف، بدون نیاز به جراحی زیبا کند. برای انجام این روش باید به بهترین کلینیک زیبایی و بهترین و با تجربه ترین پزشکان مراجعه نمایید. با انجام تزریق فیلر بینی توسط یک دکتر پرکننده می ‌تواند به آرامی روی پل بینی شما قرار بگیرد و مناطقی را که نور بیش تر از آن منعکس می ‌شود را ردیابی نماید.

از شما بسیار سپاس گزاریم که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید. سایت جراحتو همواره سعی داشته شما را با ماندگاری فیلر بینی آشنا کند. امیدواریم این مطالب برای شما مفید واقع شده باشند. در صورت داشتن هرگونه انتقاد و پیشنهاد به سایت مراجعه کنید و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا